Baja Regional 2023

Date
December 9
Country
Mexico
City
Tijuana

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 48 19

Fighters in event

NameNationalityClub
Jason Hughes San Diego Swordfighters
Fernando Solis Axolotes Fencing Club
Luz Zavala Axolotes Fencing Club
Moises Vladimir Alejandro Sanchez Gallegos Axolotes Fencing Club
Rogelio Avila Ballesteros Axolotes Fencing Club
Sabrina Valenzuela Ramirez Axolotes Fencing Club
Paloma Adanesne Ramirez Castro Bärenstark - Escuela de Esgrima Antigua
Keyla Jamile Molina Zamudio Bärenstark - Escuela de Esgrima Antigua
Leonardo Socorro Guerrero Vazquez Bärenstark - Escuela de Esgrima Antigua
Antonio Jose Garcia Osuna Bärenstark - Escuela de Esgrima Antigua
Alejandro Salas Calvo Bärenstark - Escuela de Esgrima Antigua
Esteban López Macías Krigerskole
Alejandro Almanza Roman Krigerskole
Angel Wei-wa Leon Castro Krigerskole
Ian Sven Castellanos Soto Krigerskole
Jade Gabriela Rodriguez Ramiro Krigerskole
Orest Levchuk Krigerskole
Beatriz Lizeth Dorantes Gonzalez North Blazing Sun
Daniel Zimet San Diego Swordfighters

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Leonardo Socorro Guerrero Vazquez Jade Gabriela Rodriguez Ramiro WIN LOSS
Pool Set 1 Rogelio Avila Ballesteros Antonio Jose Garcia Osuna WIN LOSS
Pool Set 1 Jade Gabriela Rodriguez Ramiro Antonio Jose Garcia Osuna LOSS WIN
Pool Set 1 Antonio Jose Garcia Osuna Leonardo Socorro Guerrero Vazquez WIN LOSS
Pool Set 1 Rogelio Avila Ballesteros Leonardo Socorro Guerrero Vazquez DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Set 1 Jade Gabriela Rodriguez Ramiro Rogelio Avila Ballesteros LOSS WIN
Pool Set 2 Fernando Solis Angel Wei-wa Leon Castro WIN LOSS
Pool Set 2 Paloma Adanesne Ramirez Castro Jason Hughes LOSS WIN
Pool Set 2 Fernando Solis Orest Levchuk LOSS WIN
Pool Set 2 Paloma Adanesne Ramirez Castro Angel Wei-wa Leon Castro DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Set 2 Jason Hughes Orest Levchuk LOSS WIN
Pool Set 2 Paloma Adanesne Ramirez Castro Fernando Solis LOSS WIN
Pool Set 2 Angel Wei-wa Leon Castro Orest Levchuk LOSS WIN
Pool Set 2 Jason Hughes Fernando Solis WIN LOSS
Pool Set 2 Orest Levchuk Paloma Adanesne Ramirez Castro WIN LOSS
Pool Set 2 Angel Wei-wa Leon Castro Jason Hughes LOSS WIN
Pool Set 3 Daniel Zimet Ian Sven Castellanos Soto WIN LOSS
Pool Set 3 Sabrina Valenzuela Ramirez Keyla Jamile Molina Zamudio WIN LOSS
Pool Set 3 Esteban López Macías Ian Sven Castellanos Soto WIN LOSS
Pool Set 3 Keyla Jamile Molina Zamudio Daniel Zimet LOSS WIN
Pool Set 3 Sabrina Valenzuela Ramirez Esteban López Macías LOSS WIN
Pool Set 3 Keyla Jamile Molina Zamudio Ian Sven Castellanos Soto DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Set 3 Daniel Zimet Esteban López Macías WIN LOSS
Pool Set 3 Sabrina Valenzuela Ramirez Ian Sven Castellanos Soto LOSS WIN
Pool Set 3 Esteban López Macías Keyla Jamile Molina Zamudio WIN LOSS
Pool Set 3 Sabrina Valenzuela Ramirez Daniel Zimet LOSS WIN
Pool Set 4 Alejandro Salas Calvo Alejandro Almanza Roman WIN LOSS
Pool Set 4 Moises Vladimir Alejandro Sanchez Gallegos Luz Zavala WIN LOSS
Pool Set 4 Beatriz Lizeth Dorantes Gonzalez Alejandro Almanza Roman LOSS WIN
Pool Set 4 Luz Zavala Alejandro Salas Calvo LOSS WIN
Pool Set 4 Moises Vladimir Alejandro Sanchez Gallegos Beatriz Lizeth Dorantes Gonzalez WIN LOSS
Pool Set 4 Alejandro Almanza Roman Luz Zavala LOSS WIN
Pool Set 4 Alejandro Salas Calvo Beatriz Lizeth Dorantes Gonzalez WIN LOSS
Pool Set 4 Moises Vladimir Alejandro Sanchez Gallegos Alejandro Almanza Roman LOSS WIN
Pool Set 4 Beatriz Lizeth Dorantes Gonzalez Luz Zavala LOSS WIN
Pool Set 4 Moises Vladimir Alejandro Sanchez Gallegos Alejandro Salas Calvo LOSS WIN
Eighth-Finals Moises Vladimir Alejandro Sanchez Gallegos Ian Sven Castellanos Soto WIN LOSS
Eighth-Finals Rogelio Avila Ballesteros Fernando Solis LOSS WIN
Eighth-Finals Leonardo Socorro Guerrero Vazquez Jason Hughes LOSS WIN
Eighth-Finals Esteban López Macías Luz Zavala WIN LOSS
Quarterfinals Antonio Jose Garcia Osuna Esteban López Macías LOSS WIN
Quarterfinals Jason Hughes Alejandro Salas Calvo WIN LOSS
Quarterfinals Fernando Solis Daniel Zimet WIN LOSS
Quarterfinals Orest Levchuk Moises Vladimir Alejandro Sanchez Gallegos LOSS WIN
Semifinals Esteban López Macías Moises Vladimir Alejandro Sanchez Gallegos LOSS WIN
Semifinals Jason Hughes Fernando Solis WIN LOSS
Gold Medal Match Moises Vladimir Alejandro Sanchez Gallegos Jason Hughes WIN LOSS
Bronze Medal Match Fernando Solis Esteban López Macías WIN LOSS