Frost on the Blade 2023

Date
November 18
Country
Canada
City
Barrie

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 200 40
Mixed Steel Sabre 196 40

Fighters in event

NameNationalityClub
Anthony Sandhar-Cruz
Wenxuan Yu
Tiohnekote Swamp Ardimento
Iokennoron Mccomber Ardimento
Carlos Rodriguez Bataireacht and Historical Fencing
Ashly Templeman Branta School of Arms
Niles Cerro Dueling Weapons Academy of Renaissance Fencing
Matthew Avila Dueling Weapons Academy of Renaissance Fencing
Andrew Werner Dueling Weapons Academy of Renaissance Fencing
Aaron Finos Dueling Weapons Academy of Renaissance Fencing
Justin Holmes Dueling Weapons Academy of Renaissance Fencing
Dawson Williams Highland Sword Fighting Guild
Miguel Lamarre Highland Sword Fighting Guild
Tsz Kin Chan Highland Sword Fighting Guild
Anthony Ham Highland Sword Fighting Guild
Johnny Lau Highland Sword Fighting Guild
Joshua Morra Highland Sword Fighting Guild
Daniel Niznik Ironwood Sword School
Evan Macdonald Ironwood Sword School
Stephen Laing Ironwood Sword School
John Thompson NEMESIS Historical Fencing
Matthew Brant NEMESIS Historical Fencing
Anna Thompson NEMESIS Historical Fencing
Scott Green NEMESIS Historical Fencing
Marco Wiegand NEMESIS Historical Fencing
Kody Keating Niagara Historical Fencing
Ben Pinfold Niagara Historical Fencing
Dennis Wiens Niagara Historical Fencing
Dillon Baksh Niagara Historical Fencing
Matthew Biondo Niagara Historical Fencing
Matthew Lazaris-Brunner Niagara Historical Fencing
Jason Tang Niagara School of Arms
John MacPhail Niagara School of Arms
Callum Carmichael Ottawa Historical Fencing Society
Eugene Kang Signum Corvus School of Arms
Andriy Holuk Signum Corvus School of Arms
Jeff Butler Signum Corvus School of Arms
Nick Bauer Signum Corvus School of Arms
Joel Herman Society for Historical Arms Research and Practice
Brett Biery Society for Historical Arms Research and Practice
Harry Heydon Society for Historical Arms Research and Practice
Joshua Snider Society for Historical Arms Research and Practice
Eric St. Pierre Southern Ontario Historical Fencing Association
Joseph Van Der Laan Toronto Historical Combatants
Andrew Yang Toronto Historical Combatants
Xuanran Qi Toronto Historical Combatants
Amber Stechyshyn Toronto Historical Combatants
Marie-France Lalancette Toronto Historical Combatants
Richard Brautman Nickel City Longsword Academy
Geoff Lehman Nickel City Longsword Academy
Thomas Lee Noble Science Academy

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Marie-France Lalancette Dawson Williams LOSS WIN
Pool Set 1 Dillon Baksh Tiohnekote Swamp LOSS WIN
Pool Set 1 Evan Macdonald Dawson Williams LOSS WIN
Pool Set 1 Dillon Baksh Marie-France Lalancette LOSS WIN
Pool Set 1 Tiohnekote Swamp Evan Macdonald WIN LOSS
Pool Set 1 Dillon Baksh Dawson Williams LOSS WIN
Pool Set 1 Marie-France Lalancette Evan Macdonald LOSS WIN
Pool Set 1 Tiohnekote Swamp Dawson Williams LOSS WIN
Pool Set 1 Dillon Baksh Evan Macdonald LOSS WIN
Pool Set 1 Tiohnekote Swamp Marie-France Lalancette WIN LOSS
Pool Set 1 Scott Green Kody Keating LOSS WIN
Pool Set 1 Andrew Yang Jeff Butler LOSS WIN
Pool Set 1 Ashly Templeman Kody Keating LOSS WIN
Pool Set 1 Jeff Butler Scott Green LOSS WIN
Pool Set 1 Ashly Templeman Andrew Yang LOSS WIN
Pool Set 1 Jeff Butler Kody Keating WIN LOSS
Pool Set 1 Ashly Templeman Scott Green LOSS WIN
Pool Set 1 Andrew Yang Kody Keating WIN LOSS
Pool Set 1 Ashly Templeman Jeff Butler LOSS WIN
Pool Set 1 Scott Green Andrew Yang LOSS WIN
Pool Set 1 Eugene Kang Niles Cerro LOSS WIN
Pool Set 1 Andrew Werner Dennis Wiens WIN LOSS
Pool Set 1 Anna Thompson Niles Cerro LOSS WIN
Pool Set 1 Eugene Kang Andrew Werner LOSS WIN
Pool Set 1 Anna Thompson Dennis Wiens LOSS WIN
Pool Set 1 Andrew Werner Niles Cerro LOSS WIN
Pool Set 1 Anna Thompson Eugene Kang WIN LOSS
Pool Set 1 Dennis Wiens Niles Cerro WIN LOSS
Pool Set 1 Anna Thompson Andrew Werner WIN LOSS
Pool Set 1 Eugene Kang Dennis Wiens LOSS WIN
Pool Set 1 John Thompson Miguel Lamarre WIN LOSS
Pool Set 1 Brett Biery Matthew Avila LOSS WIN
Pool Set 1 Geoff Lehman John Thompson WIN LOSS
Pool Set 1 Miguel Lamarre Matthew Avila WIN LOSS
Pool Set 1 Geoff Lehman Brett Biery WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Avila John Thompson WIN LOSS
Pool Set 1 Miguel Lamarre Geoff Lehman LOSS WIN
Pool Set 1 Brett Biery John Thompson WIN LOSS
Pool Set 1 Geoff Lehman Matthew Avila LOSS WIN
Pool Set 1 Miguel Lamarre Brett Biery LOSS WIN
Pool Set 1 Richard Brautman Marco Wiegand WIN LOSS
Pool Set 1 Joel Herman John MacPhail WIN LOSS
Pool Set 1 Callum Carmichael Richard Brautman WIN LOSS
Pool Set 1 Marco Wiegand Joel Herman LOSS WIN
Pool Set 1 John MacPhail Callum Carmichael LOSS WIN
Pool Set 1 Joel Herman Richard Brautman WIN LOSS
Pool Set 1 Marco Wiegand Callum Carmichael LOSS WIN
Pool Set 1 John MacPhail Richard Brautman WIN LOSS
Pool Set 1 Joel Herman Callum Carmichael LOSS WIN
Pool Set 1 Marco Wiegand John MacPhail LOSS WIN
Pool Set 1 Aaron Finos Thomas Lee LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Brant Amber Stechyshyn DRAW DRAW
Pool Set 1 Anthony Sandhar-Cruz Thomas Lee LOSS WIN
Pool Set 1 Aaron Finos Amber Stechyshyn WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Sandhar-Cruz Matthew Brant LOSS WIN
Pool Set 1 Amber Stechyshyn Thomas Lee LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Sandhar-Cruz Aaron Finos LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Brant Thomas Lee WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Sandhar-Cruz Amber Stechyshyn LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Brant Aaron Finos LOSS WIN
Pool Set 1 Iokennoron Mccomber Xuanran Qi LOSS WIN
Pool Set 1 Stephen Laing Matthew Biondo LOSS WIN
Pool Set 1 Xuanran Qi Tsz Kin Chan WIN LOSS
Pool Set 1 Stephen Laing Iokennoron Mccomber WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Biondo Tsz Kin Chan WIN LOSS
Pool Set 1 Stephen Laing Xuanran Qi LOSS WIN
Pool Set 1 Iokennoron Mccomber Tsz Kin Chan WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Biondo Xuanran Qi WIN LOSS
Pool Set 1 Stephen Laing Tsz Kin Chan LOSS WIN
Pool Set 1 Iokennoron Mccomber Matthew Biondo LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Niznik Justin Holmes WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Snider Nick Bauer LOSS WIN
Pool Set 1 Jason Tang Daniel Niznik WIN LOSS
Pool Set 1 Nick Bauer Justin Holmes WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Snider Jason Tang LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Niznik Nick Bauer WIN LOSS
Pool Set 1 Justin Holmes Jason Tang WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Snider Daniel Niznik LOSS WIN
Pool Set 1 Jason Tang Nick Bauer LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Snider Justin Holmes LOSS WIN
Pool Set 2 Anna Thompson Stephen Laing WIN LOSS
Pool Set 2 Andrew Yang Dawson Williams LOSS WIN
Pool Set 2 Justin Holmes Anna Thompson WIN LOSS
Pool Set 2 Stephen Laing Dawson Williams LOSS WIN
Pool Set 2 Justin Holmes Andrew Yang LOSS WIN
Pool Set 2 Dawson Williams Anna Thompson WIN LOSS
Pool Set 2 Stephen Laing Justin Holmes LOSS WIN
Pool Set 2 Andrew Yang Anna Thompson WIN LOSS
Pool Set 2 Justin Holmes Dawson Williams WIN LOSS
Pool Set 2 Stephen Laing Andrew Yang LOSS WIN
Pool Set 2 Geoff Lehman Eugene Kang WIN LOSS
Pool Set 2 Thomas Lee Tiohnekote Swamp LOSS WIN
Pool Set 2 Eugene Kang Xuanran Qi LOSS WIN
Pool Set 2 Geoff Lehman Tiohnekote Swamp WIN LOSS
Pool Set 2 Xuanran Qi Thomas Lee WIN LOSS
Pool Set 2 Eugene Kang Tiohnekote Swamp LOSS WIN
Pool Set 2 Geoff Lehman Xuanran Qi LOSS WIN
Pool Set 2 Eugene Kang Thomas Lee WIN LOSS
Pool Set 2 Tiohnekote Swamp Xuanran Qi LOSS WIN
Pool Set 2 Geoff Lehman Thomas Lee WIN LOSS
Pool Set 2 Aaron Finos Richard Brautman LOSS WIN
Pool Set 2 Niles Cerro Kody Keating WIN LOSS
Pool Set 2 Brett Biery Aaron Finos WIN LOSS
Pool Set 2 Richard Brautman Kody Keating LOSS WIN
Pool Set 2 Brett Biery Niles Cerro LOSS WIN
Pool Set 2 Kody Keating Aaron Finos WIN LOSS
Pool Set 2 Richard Brautman Brett Biery LOSS WIN
Pool Set 2 Aaron Finos Niles Cerro LOSS WIN
Pool Set 2 Kody Keating Brett Biery WIN LOSS
Pool Set 2 Richard Brautman Niles Cerro LOSS WIN
Pool Set 2 Anthony Sandhar-Cruz Scott Green WIN LOSS
Pool Set 2 Evan Macdonald Matthew Avila WIN LOSS
Pool Set 2 Dennis Wiens Scott Green WIN LOSS
Pool Set 2 Matthew Avila Anthony Sandhar-Cruz WIN LOSS
Pool Set 2 Dennis Wiens Evan Macdonald LOSS WIN
Pool Set 2 Scott Green Matthew Avila LOSS WIN
Pool Set 2 Anthony Sandhar-Cruz Dennis Wiens LOSS WIN
Pool Set 2 Evan Macdonald Scott Green WIN LOSS
Pool Set 2 Dennis Wiens Matthew Avila WIN LOSS
Pool Set 2 Evan Macdonald Anthony Sandhar-Cruz WIN LOSS
Pool Set 2 Jason Tang Callum Carmichael LOSS WIN
Pool Set 2 Ashly Templeman Amber Stechyshyn WIN LOSS
Pool Set 2 Callum Carmichael Joel Herman WIN LOSS
Pool Set 2 Amber Stechyshyn Jason Tang LOSS WIN
Pool Set 2 Ashly Templeman Joel Herman LOSS WIN
Pool Set 2 Callum Carmichael Amber Stechyshyn WIN LOSS
Pool Set 2 Joel Herman Jason Tang WIN LOSS
Pool Set 2 Ashly Templeman Callum Carmichael LOSS WIN
Pool Set 2 Amber Stechyshyn Joel Herman LOSS WIN
Pool Set 2 Ashly Templeman Jason Tang WIN LOSS
Pool Set 2 Andrew Werner John MacPhail LOSS WIN
Pool Set 2 Matthew Brant Nick Bauer LOSS WIN
Pool Set 2 Andrew Werner Iokennoron Mccomber LOSS WIN
Pool Set 2 John MacPhail Nick Bauer LOSS WIN
Pool Set 2 Iokennoron Mccomber Matthew Brant LOSS WIN
Pool Set 2 Andrew Werner Nick Bauer LOSS WIN
Pool Set 2 John MacPhail Iokennoron Mccomber WIN LOSS
Pool Set 2 Andrew Werner Matthew Brant LOSS WIN
Pool Set 2 Nick Bauer Iokennoron Mccomber WIN LOSS
Pool Set 2 John MacPhail Matthew Brant LOSS WIN
Pool Set 2 Miguel Lamarre Marco Wiegand WIN LOSS
Pool Set 2 Daniel Niznik Matthew Biondo LOSS WIN
Pool Set 2 Marco Wiegand Jeff Butler LOSS WIN
Pool Set 2 Matthew Biondo Miguel Lamarre WIN LOSS
Pool Set 2 Jeff Butler Daniel Niznik LOSS WIN
Pool Set 2 Marco Wiegand Matthew Biondo LOSS WIN
Pool Set 2 Jeff Butler Miguel Lamarre LOSS WIN
Pool Set 2 Marco Wiegand Daniel Niznik LOSS WIN
Pool Set 2 Matthew Biondo Jeff Butler WIN LOSS
Pool Set 2 Miguel Lamarre Daniel Niznik LOSS WIN
Pool Set 2 John Thompson Marie-France Lalancette WIN LOSS
Pool Set 2 Joshua Snider Tsz Kin Chan WIN LOSS
Pool Set 2 Marie-France Lalancette Dillon Baksh WIN LOSS
Pool Set 2 Tsz Kin Chan John Thompson WIN LOSS
Pool Set 2 Joshua Snider Dillon Baksh WIN LOSS
Pool Set 2 Marie-France Lalancette Tsz Kin Chan LOSS WIN
Pool Set 2 Dillon Baksh John Thompson LOSS WIN
Pool Set 2 Marie-France Lalancette Joshua Snider LOSS WIN
Pool Set 2 Tsz Kin Chan Dillon Baksh WIN LOSS
Pool Set 2 John Thompson Joshua Snider LOSS WIN
Elimination Bracket Marco Wiegand Anna Thompson WIN LOSS
Elimination Bracket Aaron Finos Dillon Baksh LOSS WIN
Elimination Bracket Stephen Laing John Thompson WIN LOSS
Elimination Bracket Eugene Kang Miguel Lamarre LOSS WIN
Elimination Bracket Iokennoron Mccomber Anthony Sandhar-Cruz LOSS WIN
Elimination Bracket Andrew Werner Amber Stechyshyn WIN LOSS
Elimination Bracket Marie-France Lalancette Scott Green LOSS WIN
Elimination Bracket Ashly Templeman Richard Brautman LOSS WIN
Elimination Bracket Callum Carmichael Richard Brautman WIN LOSS
Elimination Bracket Scott Green Matthew Biondo LOSS WIN
Elimination Bracket Andrew Werner Nick Bauer WIN LOSS
Elimination Bracket Xuanran Qi Anthony Sandhar-Cruz WIN LOSS
Elimination Bracket Miguel Lamarre Niles Cerro LOSS WIN
Elimination Bracket Dawson Williams Stephen Laing WIN LOSS
Elimination Bracket Dennis Wiens Dillon Baksh WIN LOSS
Elimination Bracket Evan Macdonald Marco Wiegand WIN LOSS
Elimination Bracket Jason Tang Andrew Yang LOSS WIN
Elimination Bracket Joel Herman Thomas Lee WIN LOSS
Elimination Bracket Geoff Lehman Jeff Butler WIN LOSS
Elimination Bracket Tsz Kin Chan Daniel Niznik LOSS WIN
Elimination Bracket Matthew Avila Brett Biery WIN LOSS
Elimination Bracket John MacPhail Justin Holmes WIN LOSS
Elimination Bracket Joshua Snider Tiohnekote Swamp LOSS WIN
Elimination Bracket Kody Keating Matthew Brant WIN LOSS
Eighth-Finals Callum Carmichael Kody Keating WIN LOSS
Eighth-Finals Tiohnekote Swamp Matthew Biondo LOSS WIN
Eighth-Finals Andrew Werner John MacPhail LOSS WIN
Eighth-Finals Matthew Avila Xuanran Qi LOSS WIN
Eighth-Finals Niles Cerro Daniel Niznik WIN LOSS
Eighth-Finals Dawson Williams Geoff Lehman LOSS WIN
Eighth-Finals Dennis Wiens Joel Herman LOSS WIN
Eighth-Finals Andrew Yang Evan Macdonald WIN LOSS
Quarterfinals Callum Carmichael Andrew Yang WIN LOSS
Quarterfinals Joel Herman Matthew Biondo LOSS WIN
Quarterfinals John MacPhail Geoff Lehman LOSS WIN
Quarterfinals Xuanran Qi Niles Cerro WIN LOSS
Semifinals Callum Carmichael Xuanran Qi LOSS WIN
Semifinals Geoff Lehman Matthew Biondo LOSS WIN
Gold Medal Match Xuanran Qi Matthew Biondo LOSS WIN
Bronze Medal Match Callum Carmichael Geoff Lehman WIN LOSS

Mixed Steel Sabre

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 2 Miguel Lamarre Nick Bauer LOSS WIN
Pool Set 2 Matthew Lazaris-Brunner Nick Bauer LOSS WIN
Pool Set 2 Joel Herman Matthew Lazaris-Brunner WIN LOSS
Pool Set 2 Matthew Lazaris-Brunner Miguel Lamarre LOSS WIN
Pool Set 2 Nick Bauer Joel Herman WIN LOSS
Pool Set 2 Miguel Lamarre Joel Herman LOSS WIN
Pool Set 2 Andrew Yang Joshua Snider LOSS WIN
Pool Set 2 Johnny Lau Matthew Brant LOSS WIN
Pool Set 2 Ben Pinfold Andrew Yang LOSS WIN
Pool Set 2 Matthew Brant Joshua Snider WIN LOSS
Pool Set 2 Johnny Lau Ben Pinfold WIN LOSS
Pool Set 2 Matthew Brant Andrew Yang LOSS WIN
Pool Set 2 Joshua Snider Ben Pinfold WIN LOSS
Pool Set 2 Johnny Lau Andrew Yang LOSS WIN
Pool Set 2 Matthew Brant Ben Pinfold WIN LOSS
Pool Set 2 Johnny Lau Joshua Snider LOSS WIN
Pool Set 2 Aaron Finos Marco Wiegand WIN LOSS
Pool Set 2 Anthony Ham Joseph Van Der Laan WIN LOSS
Pool Set 2 Dillon Baksh Aaron Finos WIN LOSS
Pool Set 2 Anthony Ham Marco Wiegand LOSS WIN
Pool Set 2 Dillon Baksh Joseph Van Der Laan LOSS WIN
Pool Set 2 Anthony Ham Aaron Finos WIN LOSS
Pool Set 2 Marco Wiegand Dillon Baksh LOSS WIN
Pool Set 2 Joseph Van Der Laan Aaron Finos WIN LOSS
Pool Set 2 Dillon Baksh Anthony Ham LOSS WIN
Pool Set 2 Joseph Van Der Laan Marco Wiegand LOSS WIN
Pool Set 2 Niles Cerro Daniel Niznik WIN LOSS
Pool Set 2 Joshua Morra Anna Thompson LOSS WIN
Pool Set 2 Andrew Werner Daniel Niznik WIN LOSS
Pool Set 2 Joshua Morra Niles Cerro WIN LOSS
Pool Set 2 Andrew Werner Anna Thompson LOSS WIN
Pool Set 2 Joshua Morra Daniel Niznik WIN LOSS
Pool Set 2 Niles Cerro Andrew Werner LOSS WIN
Pool Set 2 Daniel Niznik Anna Thompson WIN LOSS
Pool Set 2 Joshua Morra Andrew Werner WIN LOSS
Pool Set 2 Anna Thompson Niles Cerro LOSS WIN
Pool Set 2 Callum Carmichael John Thompson WIN LOSS
Pool Set 2 Carlos Rodriguez Tsz Kin Chan WIN LOSS
Pool Set 2 John Thompson Andriy Holuk LOSS WIN
Pool Set 2 Tsz Kin Chan Callum Carmichael DRAW DRAW
Pool Set 2 Carlos Rodriguez Andriy Holuk WIN LOSS
Pool Set 2 John Thompson Tsz Kin Chan WIN LOSS
Pool Set 2 Andriy Holuk Callum Carmichael LOSS WIN
Pool Set 2 John Thompson Carlos Rodriguez LOSS WIN
Pool Set 2 Andriy Holuk Tsz Kin Chan LOSS WIN
Pool Set 2 Callum Carmichael Carlos Rodriguez WIN LOSS
Pool Set 2 Thomas Lee Matthew Biondo LOSS WIN
Pool Set 2 Marie-France Lalancette Richard Brautman LOSS WIN
Pool Set 2 Matthew Biondo Matthew Avila WIN LOSS
Pool Set 2 Richard Brautman Thomas Lee WIN LOSS
Pool Set 2 Matthew Avila Marie-France Lalancette WIN LOSS
Pool Set 2 Matthew Biondo Richard Brautman WIN LOSS
Pool Set 2 Matthew Avila Thomas Lee LOSS WIN
Pool Set 2 Matthew Biondo Marie-France Lalancette WIN LOSS
Pool Set 2 Matthew Avila Richard Brautman WIN LOSS
Pool Set 2 Thomas Lee Marie-France Lalancette WIN LOSS
Pool Set 2 Anthony Sandhar-Cruz Jason Tang LOSS WIN
Pool Set 2 Harry Heydon Iokennoron Mccomber WIN LOSS
Pool Set 2 Kody Keating Jason Tang LOSS WIN
Pool Set 2 Harry Heydon Anthony Sandhar-Cruz WIN LOSS
Pool Set 2 Iokennoron Mccomber Kody Keating LOSS WIN
Pool Set 2 Harry Heydon Jason Tang WIN LOSS
Pool Set 2 Anthony Sandhar-Cruz Kody Keating LOSS WIN
Pool Set 2 Iokennoron Mccomber Jason Tang LOSS WIN
Pool Set 2 Harry Heydon Kody Keating LOSS WIN
Pool Set 2 Iokennoron Mccomber Anthony Sandhar-Cruz LOSS WIN
Pool Set 2 Wenxuan Yu John MacPhail WIN LOSS
Pool Set 2 Xuanran Qi Eric St. Pierre WIN LOSS
Pool Set 2 Wenxuan Yu Dawson Williams LOSS WIN
Pool Set 2 John MacPhail Eric St. Pierre LOSS WIN
Pool Set 2 Dawson Williams Xuanran Qi WIN LOSS
Pool Set 2 Wenxuan Yu Eric St. Pierre LOSS WIN
Pool Set 2 Dawson Williams John MacPhail WIN LOSS
Pool Set 2 Wenxuan Yu Xuanran Qi WIN LOSS
Pool Set 2 Dawson Williams Eric St. Pierre WIN LOSS
Pool Set 2 Xuanran Qi John MacPhail LOSS WIN
Pool Set 1 Nick Bauer Dawson Williams WIN LOSS
Pool Set 1 Iokennoron Mccomber Marie-France Lalancette WIN LOSS
Pool Set 1 Dawson Williams Matthew Brant WIN LOSS
Pool Set 1 Nick Bauer Marie-France Lalancette WIN LOSS
Pool Set 1 Iokennoron Mccomber Matthew Brant WIN LOSS
Pool Set 1 Dawson Williams Marie-France Lalancette WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Brant Nick Bauer LOSS WIN
Pool Set 1 Dawson Williams Iokennoron Mccomber LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Brant Marie-France Lalancette WIN LOSS
Pool Set 1 Nick Bauer Iokennoron Mccomber WIN LOSS
Pool Set 1 Carlos Rodriguez Anna Thompson WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Sandhar-Cruz Thomas Lee LOSS WIN
Pool Set 1 Anna Thompson Dillon Baksh WIN LOSS
Pool Set 1 Carlos Rodriguez Thomas Lee WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Sandhar-Cruz Dillon Baksh WIN LOSS
Pool Set 1 Anna Thompson Thomas Lee LOSS WIN
Pool Set 1 Carlos Rodriguez Dillon Baksh LOSS WIN
Pool Set 1 Anna Thompson Anthony Sandhar-Cruz LOSS WIN
Pool Set 1 Dillon Baksh Thomas Lee WIN LOSS
Pool Set 1 Carlos Rodriguez Anthony Sandhar-Cruz WIN LOSS
Pool Set 1 Aaron Finos Xuanran Qi LOSS WIN
Pool Set 1 Tsz Kin Chan Matthew Biondo LOSS WIN
Pool Set 1 Xuanran Qi Harry Heydon LOSS WIN
Pool Set 1 Tsz Kin Chan Aaron Finos WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Biondo Harry Heydon WIN LOSS
Pool Set 1 Tsz Kin Chan Xuanran Qi LOSS WIN
Pool Set 1 Harry Heydon Aaron Finos WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Biondo Xuanran Qi WIN LOSS
Pool Set 1 Harry Heydon Tsz Kin Chan WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Biondo Aaron Finos WIN LOSS
Pool Set 1 Joseph Van Der Laan Callum Carmichael LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Niznik Miguel Lamarre WIN LOSS
Pool Set 1 Joseph Van Der Laan Jason Tang LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Niznik Callum Carmichael LOSS WIN
Pool Set 1 Jason Tang Miguel Lamarre WIN LOSS
Pool Set 1 Joseph Van Der Laan Daniel Niznik LOSS WIN
Pool Set 1 Callum Carmichael Jason Tang WIN LOSS
Pool Set 1 Joseph Van Der Laan Miguel Lamarre WIN LOSS
Pool Set 1 Jason Tang Daniel Niznik WIN LOSS
Pool Set 1 Miguel Lamarre Callum Carmichael LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Morra Justin Holmes WIN LOSS
Pool Set 1 Ben Pinfold John Thompson LOSS WIN
Pool Set 1 Wenxuan Yu Justin Holmes WIN LOSS
Pool Set 1 Ben Pinfold Joshua Morra LOSS WIN
Pool Set 1 Wenxuan Yu John Thompson WIN LOSS
Pool Set 1 Ben Pinfold Justin Holmes LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Morra Wenxuan Yu LOSS WIN
Pool Set 1 John Thompson Justin Holmes LOSS WIN
Pool Set 1 Wenxuan Yu Ben Pinfold WIN LOSS
Pool Set 1 John Thompson Joshua Morra LOSS WIN
Pool Set 1 Johnny Lau Joel Herman LOSS WIN
Pool Set 1 John MacPhail Marco Wiegand WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Avila Joel Herman WIN LOSS
Pool Set 1 Johnny Lau Marco Wiegand LOSS WIN
Pool Set 1 John MacPhail Matthew Avila LOSS WIN
Pool Set 1 Marco Wiegand Joel Herman LOSS WIN
Pool Set 1 Johnny Lau Matthew Avila LOSS WIN
Pool Set 1 John MacPhail Joel Herman LOSS WIN
Pool Set 1 Marco Wiegand Matthew Avila WIN LOSS
Pool Set 1 Johnny Lau John MacPhail LOSS WIN
Pool Set 1 Andrew Werner Andrew Yang LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Ham Kody Keating WIN LOSS
Pool Set 1 Andrew Yang Andriy Holuk WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Ham Andrew Werner WIN LOSS
Pool Set 1 Kody Keating Andriy Holuk WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Ham Andrew Yang LOSS WIN
Pool Set 1 Andrew Werner Andriy Holuk LOSS WIN
Pool Set 1 Andrew Yang Kody Keating WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Ham Andriy Holuk WIN LOSS
Pool Set 1 Andrew Werner Kody Keating LOSS WIN
Pool Set 1 Richard Brautman Niles Cerro LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Snider Eric St. Pierre LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Lazaris-Brunner Richard Brautman LOSS WIN
Pool Set 1 Niles Cerro Eric St. Pierre WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Lazaris-Brunner Joshua Snider WIN LOSS
Pool Set 1 Richard Brautman Eric St. Pierre WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Lazaris-Brunner Niles Cerro WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Snider Richard Brautman LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Lazaris-Brunner Eric St. Pierre LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Snider Niles Cerro LOSS WIN
Elimination Bracket Anna Thompson Marie-France Lalancette WIN LOSS
Elimination Bracket Joshua Snider Marie-France Lalancette DRAW DRAW
Elimination Bracket John MacPhail Ben Pinfold WIN LOSS
Elimination Bracket Xuanran Qi Aaron Finos WIN LOSS
Elimination Bracket Johnny Lau Iokennoron Mccomber LOSS WIN
Elimination Bracket Miguel Lamarre Andrew Werner WIN LOSS
Elimination Bracket Andriy Holuk John Thompson WIN LOSS
Elimination Bracket Matthew Lazaris-Brunner Tsz Kin Chan LOSS WIN
Elimination Bracket Matthew Biondo Tsz Kin Chan WIN LOSS
Elimination Bracket Andriy Holuk Nick Bauer LOSS WIN
Elimination Bracket Andrew Yang Miguel Lamarre WIN LOSS
Elimination Bracket Callum Carmichael Iokennoron Mccomber WIN LOSS
Elimination Bracket Wenxuan Yu Xuanran Qi LOSS WIN
Elimination Bracket Dawson Williams John MacPhail WIN LOSS
Elimination Bracket Harry Heydon Joshua Snider WIN LOSS
Elimination Bracket Anna Thompson Carlos Rodriguez LOSS WIN
Elimination Bracket Anthony Ham Anthony Sandhar-Cruz WIN LOSS
Elimination Bracket Joseph Van Der Laan Joshua Morra WIN LOSS
Elimination Bracket Jason Tang Daniel Niznik WIN LOSS
Elimination Bracket Marco Wiegand Joel Herman LOSS WIN
Elimination Bracket Matthew Brant Richard Brautman WIN LOSS
Elimination Bracket Kody Keating Eric St. Pierre LOSS WIN
Elimination Bracket Niles Cerro Dillon Baksh WIN LOSS
Elimination Bracket Matthew Avila Thomas Lee WIN LOSS
Eighth-Finals Matthew Biondo Matthew Avila WIN LOSS
Eighth-Finals Nick Bauer Niles Cerro WIN LOSS
Eighth-Finals Eric St. Pierre Andrew Yang LOSS WIN
Eighth-Finals Callum Carmichael Matthew Brant WIN LOSS
Eighth-Finals Joel Herman Xuanran Qi LOSS WIN
Eighth-Finals Jason Tang Dawson Williams LOSS WIN
Eighth-Finals Harry Heydon Joseph Van Der Laan LOSS WIN
Eighth-Finals Carlos Rodriguez Anthony Ham WIN LOSS
Quarterfinals Matthew Biondo Carlos Rodriguez WIN LOSS
Quarterfinals Joseph Van Der Laan Nick Bauer LOSS WIN
Quarterfinals Andrew Yang Dawson Williams LOSS WIN
Quarterfinals Callum Carmichael Xuanran Qi WIN LOSS
Semifinals Matthew Biondo Callum Carmichael WIN LOSS
Semifinals Nick Bauer Dawson Williams WIN LOSS
Gold Medal Match Matthew Biondo Nick Bauer WIN LOSS
Bronze Medal Match Dawson Williams Callum Carmichael WIN LOSS