Fior di Szatmár 2018

Date
May 3
Country
Romania
City
Ardud

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 40 20

Fighters in event

NameNationalityClub
Matt Galas
Mihovil Skelin Ars Gladiatoria
Dino Turkovic Ars Gladiatoria
Marko Štuhec Ars Gladiatoria
István Havasi Ars Ensis
Dávid Czégé Ars Ensis
Máté Kálmán Nagy Ars Ensis
Oliver Garas Pécsi Hosszúkardvívók
Darain Ienesoiu Club sportiv Gebeleizis
Dragos Madalin Club sportiv Gebeleizis
Marchis Anamaria Club sportiv Gebeleizis
Valentin Lungu Iron Will HEMA Academy
Andrei Chirlesan Iron Will HEMA Academy
Ana Maria Petrescu Iron Will HEMA Academy
Dayan Dragan Iron Will HEMA Academy
Catalin Rogojan KdF Klausenburg
Andrei Rînziș KdF Klausenburg
Alexandru Bogdan Seserman Societas Milites Getae
Ionut Zainea Societas Milites Getae
Adrian Mirea Societas Milites Getae

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Ionut Zainea Darain Ienesoiu WIN LOSS
Pool 1 Marko Štuhec Catalin Rogojan WIN LOSS
Pool 2 Matt Galas Dávid Czégé LOSS WIN
Pool 2 Alexandru Bogdan Seserman Valentin Lungu LOSS WIN
Pool 3 István Havasi Andrei Rînziș WIN LOSS
Pool 3 Ana Maria Petrescu Adrian Mirea WIN LOSS
Pool 4 Dragos Madalin Oliver Garas LOSS WIN
Pool 4 Dayan Dragan Mihovil Skelin LOSS WIN
Pool 5 Andrei Chirlesan Máté Kálmán Nagy WIN LOSS
Pool 5 Marchis Anamaria Dino Turkovic LOSS WIN
Pool 1 Marko Štuhec Ionut Zainea LOSS WIN
Pool 1 Darain Ienesoiu Catalin Rogojan LOSS WIN
Pool 2 Matt Galas Valentin Lungu WIN LOSS
Pool 2 Dávid Czégé Alexandru Bogdan Seserman WIN LOSS
Pool 3 István Havasi Ana Maria Petrescu WIN LOSS
Pool 3 Andrei Rînziș Adrian Mirea LOSS WIN
Pool 4 Oliver Garas Dayan Dragan WIN LOSS
Pool 4 Dragos Madalin Mihovil Skelin LOSS WIN
Pool 5 Marchis Anamaria Máté Kálmán Nagy LOSS WIN
Pool 5 Andrei Chirlesan Dino Turkovic WIN LOSS
Pool 1 Ionut Zainea Catalin Rogojan WIN LOSS
Pool 1 Marko Štuhec Darain Ienesoiu WIN LOSS
Pool 2 Matt Galas Alexandru Bogdan Seserman WIN LOSS
Pool 2 Dávid Czégé Valentin Lungu WIN LOSS
Pool 3 István Havasi Adrian Mirea WIN LOSS
Pool 3 Andrei Rînziș Ana Maria Petrescu LOSS WIN
Pool 4 Oliver Garas Mihovil Skelin WIN LOSS
Pool 4 Dragos Madalin Dayan Dragan WIN LOSS
Pool 5 Máté Kálmán Nagy Dino Turkovic WIN LOSS
Pool 5 Andrei Chirlesan Marchis Anamaria WIN LOSS
Final Pool Dávid Czégé Ionut Zainea LOSS WIN
Final Pool István Havasi Oliver Garas LOSS WIN
Final Pool Ionut Zainea Oliver Garas WIN LOSS
Final Pool Dávid Czégé Andrei Chirlesan WIN LOSS
Final Pool István Havasi Dávid Czégé WIN LOSS
Final Pool Andrei Chirlesan Ionut Zainea LOSS WIN
Final Pool Dávid Czégé Oliver Garas LOSS WIN
Final Pool Andrei Chirlesan Oliver Garas LOSS WIN
Final Pool István Havasi Andrei Chirlesan WIN LOSS
Final Pool István Havasi Ionut Zainea LOSS WIN