Clash of Steel 2019

Date
September 28
Country
Taiwan
City
New Taipei City

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 71 37

Fighters in event

NameNationalityClub
Ma Yat Chung Einherjar HEMA Club
Wu Chun Hang Calvin Einherjar HEMA Club
Ma Yat Tsun Einherjar HEMA Club
Yau Chung Sze Einherjar HEMA Club
Yip Nathanael Ling Cheung Einherjar HEMA Club
Jonathan Lee Einherjar HEMA Club
Ryan Herry Syahputra Iron Guts HEMA Club
Yeo Yong Jun Bastion HEMA Singapore
Chan Jia Hur Galvin Bastion HEMA Singapore
Andrew Morgan Lee Jin Han Bastion HEMA Singapore
Russell Koh Hsien Kwang Bastion HEMA Singapore
Ku Shiu Wen
Pin Cheng Haung Fu Jen University European Medieval Swordsmanship
Tsung En Liou Fu Jen University European Medieval Swordsmanship
Su You Xiang Fu Jen University European Medieval Swordsmanship
Wei Ting Syu Fu Jen University European Medieval Swordsmanship
Fu Tsung Hsiao Fu Jen University European Medieval Swordsmanship
Hao An Fang Fu Jen University European Medieval Swordsmanship
Hao Wang Sakura Sanguineous
Luo Da Cheng Truth Exploring
Ren Jun Wang Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Zheng Liu Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Tzu Ping Fang Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Chu Heng Shiau Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Chih Yuan Hsu Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Hsieh i sheng Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Chih Yang Chen Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Ching Che Chu Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Chung Cheng Chen Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Hsieh Ruei Chi Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Tsao Chen Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Ming Chi Lee Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Chun Kai Lin Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Wei Zhi Lin Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Li Hung Wang Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Exiel Li Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Ken Kot Academy of Historical Arts

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Wei Ting Syu Yau Chung Sze WIN LOSS
Pool 1 Chih Yuan Hsu Yau Chung Sze WIN LOSS
Pool 1 Chu Heng Shiau Yau Chung Sze WIN LOSS
Pool 1 Chu Heng Shiau Wei Ting Syu WIN LOSS
Pool 1 Wei Ting Syu Chih Yuan Hsu LOSS WIN
Pool 1 Chu Heng Shiau Chih Yuan Hsu LOSS WIN
Pool 2 Ching Che Chu Andrew Morgan Lee Jin Han LOSS WIN
Pool 2 Ren Jun Wang Andrew Morgan Lee Jin Han WIN LOSS
Pool 2 Exiel Li Andrew Morgan Lee Jin Han WIN LOSS
Pool 2 Exiel Li Ching Che Chu WIN LOSS
Pool 2 Ren Jun Wang Ching Che Chu WIN LOSS
Pool 2 Exiel Li Ren Jun Wang WIN LOSS
Pool 3 Wei Zhi Lin Yip Nathanael Ling Cheung WIN LOSS
Pool 3 Chung Cheng Chen Yip Nathanael Ling Cheung LOSS WIN
Pool 3 Hao An Fang Yip Nathanael Ling Cheung DRAW DRAW
Pool 3 Hao An Fang Wei Zhi Lin WIN LOSS
Pool 3 Wei Zhi Lin Chung Cheng Chen LOSS WIN
Pool 3 Hao An Fang Chung Cheng Chen WIN LOSS
Pool 4 Ken Kot Jonathan Lee LOSS WIN
Pool 4 Ken Kot Zheng Liu LOSS WIN
Pool 4 Ken Kot Ryan Herry Syahputra LOSS WIN
Pool 4 Jonathan Lee Ryan Herry Syahputra LOSS WIN
Pool 4 Zheng Liu Jonathan Lee WIN LOSS
Pool 4 Zheng Liu Ryan Herry Syahputra WIN LOSS
Pool 5 Hsieh i sheng Yeo Yong Jun LOSS WIN
Pool 5 Tzu Ping Fang Yeo Yong Jun WIN LOSS
Pool 5 Luo Da Cheng Yeo Yong Jun LOSS WIN
Pool 5 Hsieh i sheng Luo Da Cheng LOSS WIN
Pool 5 Tzu Ping Fang Hsieh i sheng WIN LOSS
Pool 5 Tzu Ping Fang Luo Da Cheng WIN LOSS
Pool 6 Su You Xiang Wu Chun Hang Calvin LOSS WIN
Pool 6 Li Hung Wang Wu Chun Hang Calvin DRAW DRAW
Pool 6 Ming Chi Lee Wu Chun Hang Calvin LOSS WIN
Pool 6 Ming Chi Lee Su You Xiang WIN LOSS
Pool 6 Li Hung Wang Su You Xiang WIN LOSS
Pool 6 Ming Chi Lee Li Hung Wang LOSS WIN
Pool 7 Ku Shiu Wen Chan Jia Hur Galvin LOSS WIN
Pool 7 Chih Yang Chen Chan Jia Hur Galvin WIN LOSS
Pool 7 Chun Kai Lin Chan Jia Hur Galvin WIN LOSS
Pool 7 Chun Kai Lin Ku Shiu Wen WIN LOSS
Pool 7 Chih Yang Chen Ku Shiu Wen WIN LOSS
Pool 7 Chun Kai Lin Chih Yang Chen DRAW DRAW
Pool 8 Tsung En Liou Ma Yat Tsun DRAW DRAW
Pool 8 Ma Yat Tsun Russell Koh Hsien Kwang WIN LOSS
Pool 8 Tsung En Liou Russell Koh Hsien Kwang WIN LOSS
Pool 9 Ma Yat Chung Tsao Chen WIN LOSS
Pool 9 Hao Wang Tsao Chen WIN LOSS
Pool 9 Hao Wang Ma Yat Chung DRAW DRAW
Pool 10 Fu Tsung Hsiao Pin Cheng Haung WIN LOSS
Pool 10 Fu Tsung Hsiao Hsieh Ruei Chi DRAW DRAW
Pool 10 Hsieh Ruei Chi Pin Cheng Haung DRAW DRAW
Top18 Hao An Fang Chih Yang Chen WIN LOSS
Top18 Ma Yat Chung Yeo Yong Jun WIN LOSS
Top18 Fu Tsung Hsiao Ma Yat Tsun LOSS WIN
Top18 Chu Heng Shiau Chun Kai Lin WIN LOSS
Top18 Ren Jun Wang Chih Yuan Hsu LOSS WIN
Top18 Zheng Liu Tsung En Liou LOSS WIN
Top18 Tzu Ping Fang Wu Chun Hang Calvin WIN LOSS
Top18 Exiel Li Ryan Herry Syahputra WIN LOSS
Top18 Hao Wang Chung Cheng Chen LOSS WIN
Semi Final Pool 1 Hao An Fang Ma Yat Tsun LOSS WIN
Semi Final Pool 1 Ma Yat Chung Ma Yat Tsun WIN LOSS
Semi Final Pool 1 Hao An Fang Ma Yat Chung LOSS WIN
Semi Final Pool 2 Chu Heng Shiau Chih Yuan Hsu LOSS WIN
Semi Final Pool 2 Chih Yuan Hsu Tsung En Liou LOSS WIN
Semi Final Pool 3 Exiel Li Tzu Ping Fang WIN LOSS
Semi Final Pool 3 Exiel Li Chung Cheng Chen WIN LOSS
Semi Final Pool 3 Tzu Ping Fang Chung Cheng Chen WIN LOSS
Final Pool 1 Ma Yat Chung Tsung En Liou WIN LOSS
Final Pool 2 Exiel Li Tsung En Liou WIN LOSS
Final Pool 3 Exiel Li Ma Yat Chung WIN LOSS