Intermeco

Date
December 4
Country
Serbia
City
Belgrade

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 38 12
Mixed Steel Sidesword 15 6
Mixed Steel Single Rapier 32 16
Mixed Steel Smallsword 32 16

Fighters in event

NameNationalityClub
Nikola Sekulić Academia da Espada Hellas
Petar Vuković Belgrade fencing academy
Andrej Kubiček Belgrade fencing academy
Stefan Mijatović Belgrade fencing academy
Konstantin Stanković Belgrade fencing academy
Srđan Urošević FEATHER - School of fencing
Vukan Truc FEATHER - School of fencing
Tijana Ganić FEATHER - School of fencing
Nikola Mitrović FEATHER - School of fencing
Filip Đorđević FEATHER - School of fencing
Predrag Agatonovic FEATHER - School of fencing
Milan Petković MK Karika
Ratko Knežević MK Karika
Aleksa Čejić MK Karika
Marko Mijatov MK Karika
Siniša Miljković Terca - School of Historical European Swordplay
Aleksandar Ardalić Terca - School of Historical European Swordplay
Đorđe Rosić Terca - School of Historical European Swordplay
Vladimir Jovanović Terca - School of Historical European Swordplay
Stefan Milenković Terca - School of Historical European Swordplay
Grgur Stojanović Terca - School of Historical European Swordplay
Branislav Petrović Terca - School of Historical European Swordplay
Nikola Katić Terca - School of Historical European Swordplay
Irena Matović Terca - School of Historical European Swordplay
Danilo Smuđa Terca - School of Historical European Swordplay
Aleksa Brkić Terca - School of Historical European Swordplay
Vigor Vučković Tarnowski Terca - School of Historical European Swordplay
Adam Milovanović Terca - School of Historical European Swordplay
Marija Mraković Terca - School of Historical European Swordplay
Angelina Meringer Terca - School of Historical European Swordplay
Olivera Novitović Terca - School of Historical European Swordplay
Nemanja Ilić Terca - School of Historical European Swordplay
Đorđe Nešović Terca - School of Historical European Swordplay
Petar Stanković Terca - School of Historical European Swordplay
Andrea of Nar Doder FEATHER - School of fencing

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Siniša Miljković Vladimir Jovanović LOSS WIN
Pool 1 Aleksandar Ardalić Đorđe Rosić WIN LOSS
Pool 1 Danilo Smuđa Aleksa Čejić WIN LOSS
Pool 1 Siniša Miljković Đorđe Rosić LOSS WIN
Pool 1 Vladimir Jovanović Aleksa Čejić WIN LOSS
Pool 1 Aleksandar Ardalić Danilo Smuđa WIN LOSS
Pool 1 Đorđe Rosić Aleksa Čejić WIN LOSS
Pool 1 Siniša Miljković Aleksandar Ardalić LOSS WIN
Pool 1 Vladimir Jovanović Danilo Smuđa WIN LOSS
Pool 1 Aleksandar Ardalić Aleksa Čejić DRAW DRAW
Pool 1 Đorđe Rosić Vladimir Jovanović LOSS WIN
Pool 1 Siniša Miljković Danilo Smuđa LOSS WIN
Pool 1 Aleksandar Ardalić Vladimir Jovanović WIN LOSS
Pool 1 Siniša Miljković Aleksa Čejić WIN LOSS
Pool 1 Đorđe Rosić Danilo Smuđa WIN LOSS
Pool 2 Adam Milovanović Aleksa Brkić WIN LOSS
Pool 2 Stefan Milenković Nikola Sekulić LOSS WIN
Pool 2 Angelina Meringer Marko Mijatov WIN LOSS
Pool 2 Nikola Sekulić Aleksa Brkić WIN LOSS
Pool 2 Adam Milovanović Marko Mijatov WIN LOSS
Pool 2 Stefan Milenković Angelina Meringer WIN LOSS
Pool 2 Nikola Sekulić Marko Mijatov WIN LOSS
Pool 2 Stefan Milenković Aleksa Brkić WIN LOSS
Pool 2 Adam Milovanović Angelina Meringer LOSS WIN
Pool 2 Stefan Milenković Marko Mijatov WIN LOSS
Pool 2 Adam Milovanović Nikola Sekulić DRAW DRAW
Pool 2 Angelina Meringer Aleksa Brkić WIN LOSS
Pool 2 Stefan Milenković Adam Milovanović WIN LOSS
Pool 2 Aleksa Brkić Marko Mijatov WIN LOSS
Pool 2 Angelina Meringer Nikola Sekulić LOSS WIN
Quarter Final Danilo Smuđa Nikola Sekulić LOSS WIN
Quarter Final Vladimir Jovanović Angelina Meringer WIN LOSS
Quarter Final Aleksandar Ardalić Adam Milovanović WIN LOSS
Quarter Final Đorđe Rosić Stefan Milenković LOSS WIN
Semi finals Vladimir Jovanović Nikola Sekulić LOSS WIN
Semi finals Aleksandar Ardalić Stefan Milenković LOSS WIN
Bronze Final Aleksandar Ardalić Vladimir Jovanović WIN LOSS
Final Stefan Milenković Nikola Sekulić WIN LOSS

Mixed Steel Sidesword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Grgur Stojanović Marija Mraković WIN LOSS
Pool 1 Stefan Milenković Irena Matović WIN LOSS
Pool 1 Nikola Sekulić Vigor Vučković Tarnowski DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool 1 Irena Matović Marija Mraković DRAW DRAW
Pool 1 Grgur Stojanović Nikola Sekulić WIN LOSS
Pool 1 Stefan Milenković Vigor Vučković Tarnowski WIN LOSS
Pool 1 Irena Matović Nikola Sekulić WIN LOSS
Pool 1 Stefan Milenković Marija Mraković WIN LOSS
Pool 1 Grgur Stojanović Vigor Vučković Tarnowski WIN LOSS
Pool 1 Stefan Milenković Nikola Sekulić WIN LOSS
Pool 1 Grgur Stojanović Irena Matović WIN LOSS
Pool 1 Marija Mraković Vigor Vučković Tarnowski LOSS WIN
Pool 1 Stefan Milenković Grgur Stojanović WIN LOSS
Pool 1 Marija Mraković Nikola Sekulić LOSS WIN
Pool 1 Irena Matović Vigor Vučković Tarnowski WIN LOSS

Mixed Steel Single Rapier

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Branislav Petrović Irena Matović WIN LOSS
Pool 1 Vladimir Jovanović Milan Petković WIN LOSS
Pool 1 Vladimir Jovanović Branislav Petrović LOSS WIN
Pool 1 Irena Matović Milan Petković WIN LOSS
Pool 1 Vladimir Jovanović Irena Matović WIN LOSS
Pool 1 Branislav Petrović Milan Petković WIN LOSS
Pool 2 Adam Milovanović Marija Mraković WIN LOSS
Pool 2 Predrag Agatonovic Đorđe Nešović WIN LOSS
Pool 2 Predrag Agatonovic Marija Mraković WIN LOSS
Pool 2 Adam Milovanović Đorđe Nešović WIN LOSS
Pool 2 Predrag Agatonovic Adam Milovanović WIN LOSS
Pool 2 Marija Mraković Đorđe Nešović WIN LOSS
Pool 3 Nikola Sekulić Nemanja Ilić WIN LOSS
Pool 3 Andrej Kubiček Ratko Knežević WIN LOSS
Pool 3 Nikola Sekulić Andrej Kubiček DRAW DRAW
Pool 3 Nemanja Ilić Ratko Knežević WIN LOSS
Pool 3 Andrej Kubiček Nemanja Ilić WIN LOSS
Pool 3 Nikola Sekulić Ratko Knežević WIN LOSS
Pool 4 Stefan Milenković Olivera Novitović WIN LOSS
Pool 4 Nikola Katić Nikola Mitrović WIN LOSS
Pool 4 Nikola Mitrović Olivera Novitović WIN LOSS
Pool 4 Stefan Milenković Nikola Katić LOSS WIN
Pool 4 Stefan Milenković Nikola Mitrović WIN LOSS
Pool 4 Nikola Katić Olivera Novitović WIN LOSS
Quarter Final Nikola Katić Adam Milovanović LOSS WIN
Quarter Final Branislav Petrović Andrej Kubiček LOSS WIN
Quarter Final Stefan Milenković Predrag Agatonovic WIN LOSS
Quarter Final Vladimir Jovanović Nikola Sekulić LOSS WIN
Semi final Adam Milovanović Andrej Kubiček LOSS WIN
Semi final Stefan Milenković Nikola Sekulić LOSS WIN
Bronze final Stefan Milenković Adam Milovanović LOSS WIN
Final Nikola Sekulić Andrej Kubiček WIN LOSS

Mixed Steel Smallsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Tijana Ganić Andrea of Nar Doder WIN LOSS
Pool 1 Nikola Sekulić Andrej Kubiček LOSS WIN
Pool 1 Tijana Ganić Andrej Kubiček LOSS WIN
Pool 1 Nikola Sekulić Andrea of Nar Doder WIN LOSS
Pool 1 Andrej Kubiček Andrea of Nar Doder WIN LOSS
Pool 1 Nikola Sekulić Tijana Ganić WIN LOSS
Pool 2 Stefan Milenković Petar Stanković WIN LOSS
Pool 2 Filip Đorđević Stefan Mijatović WIN LOSS
Pool 2 Filip Đorđević Petar Stanković LOSS WIN
Pool 2 Stefan Milenković Stefan Mijatović WIN LOSS
Pool 2 Stefan Milenković Filip Đorđević LOSS WIN
Pool 2 Stefan Mijatović Petar Stanković WIN LOSS
Pool 3 Vukan Truc Nikola Mitrović LOSS WIN
Pool 3 Marija Mraković Petar Vuković LOSS WIN
Pool 3 Vukan Truc Petar Vuković LOSS WIN
Pool 3 Marija Mraković Nikola Mitrović LOSS WIN
Pool 3 Nikola Mitrović Petar Vuković LOSS WIN
Pool 3 Marija Mraković Vukan Truc LOSS WIN
Pool 4 Branislav Petrović Adam Milovanović WIN LOSS
Pool 4 Konstantin Stanković Srđan Urošević WIN LOSS
Pool 4 Branislav Petrović Konstantin Stanković LOSS WIN
Pool 4 Adam Milovanović Srđan Urošević WIN LOSS
Pool 4 Adam Milovanović Konstantin Stanković LOSS WIN
Pool 4 Branislav Petrović Srđan Urošević WIN LOSS
Quarter Final Branislav Petrović Filip Đorđević LOSS WIN
Quarter Final Nikola Mitrović Andrej Kubiček LOSS WIN
Quarter Final Stefan Milenković Konstantin Stanković LOSS WIN
Quarter Final Nikola Sekulić Petar Vuković LOSS WIN
Semi Final Filip Đorđević Andrej Kubiček LOSS WIN
Semi Final Konstantin Stanković Petar Vuković WIN LOSS
Bronze Final Filip Đorđević Petar Vuković LOSS WIN
Final Andrej Kubiček Konstantin Stanković WIN LOSS