As You Wish 2022

Date
December 10
Country
United States
State
Ohio
City
Columbus

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Rapier & Dagger 105 30

Fighters in event

NameNationalityClub
Rich Friemann
Mariana López Rodriguez Metropolitan Historical Fencing Academy
Caleb DeGraaf
Caleb Tong
Brittni Sutter
Aiden Sutter
Tanner Martin
Justin Hernandez
Brandon Nguyen Ars Gladii - School of Chivalric Arts
Robert Childs Black Tigers
Wayne Canne Broken Plow Western Martial Arts
Thomas Amoroso Columbus Saber Academy
Thomas Kesler Gem City Duelists Society
J.J. Conlon Gem City Duelists Society
Christopher Shelton Hilt and Helm Pittsburgh Fencing Club
Justin Moore Indianapolis Fencing Club
Geoff Ginther Indianapolis Fencing Club
Christian Achgill Indianapolis Fencing Club
Collin Vredenburg Metropolitan Historical Fencing Academy
David Miller Nachreisen Historical Fencing
Ian Broderick Royal Arts Fencing Academy
Zachary Boyd Second Intent Fencing
Chris Hobbs Steel City Historical Fencing
Joseph Pugnetti Steel City Historical Fencing
Rhys Grayson Steel City Historical Fencing
Brian Stone Two Ravens Fencing School
John Dunn Two Ravens Fencing School
Lacey Eck Two Ravens Fencing School
Patrick Prejean Two Ravens Fencing School
Caitlin Richards Two Ravens Fencing School

Tournaments

Mixed Steel Rapier & Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Collin Vredenburg Robert Childs LOSS WIN
Pool Set 1 Patrick Prejean Chris Hobbs LOSS WIN
Pool Set 1 Caleb DeGraaf Aiden Sutter WIN LOSS
Pool Set 1 Patrick Prejean Robert Childs LOSS WIN
Pool Set 1 Collin Vredenburg Caleb DeGraaf WIN LOSS
Pool Set 1 Aiden Sutter Chris Hobbs LOSS WIN
Pool Set 1 Caleb DeGraaf Robert Childs LOSS WIN
Pool Set 1 Patrick Prejean Aiden Sutter WIN LOSS
Pool Set 1 Chris Hobbs Collin Vredenburg WIN LOSS
Pool Set 1 Aiden Sutter Robert Childs LOSS WIN
Pool Set 1 Caleb DeGraaf Chris Hobbs LOSS WIN
Pool Set 1 Patrick Prejean Collin Vredenburg WIN LOSS
Pool Set 1 Robert Childs Chris Hobbs WIN LOSS
Pool Set 1 Aiden Sutter Collin Vredenburg LOSS WIN
Pool Set 1 Caleb DeGraaf Patrick Prejean WIN LOSS
Pool Set 1 Mariana López Rodriguez Ian Broderick LOSS WIN
Pool Set 1 Caleb Tong Mariana López Rodriguez WIN LOSS
Pool Set 1 Caleb Tong Ian Broderick LOSS WIN
Pool Set 1 Rich Friemann Caleb Tong LOSS WIN
Pool Set 1 Geoff Ginther Caitlin Richards LOSS WIN
Pool Set 1 Ian Broderick Rich Friemann WIN LOSS
Pool Set 1 Caitlin Richards Mariana López Rodriguez WIN LOSS
Pool Set 1 Caleb Tong Geoff Ginther WIN LOSS
Pool Set 1 Caitlin Richards Ian Broderick LOSS WIN
Pool Set 1 Rich Friemann Geoff Ginther WIN LOSS
Pool Set 1 Geoff Ginther Ian Broderick LOSS WIN
Pool Set 1 Caleb Tong Caitlin Richards LOSS WIN
Pool Set 1 Mariana López Rodriguez Rich Friemann LOSS WIN
Pool Set 1 Geoff Ginther Mariana López Rodriguez WIN LOSS
Pool Set 1 Rich Friemann Caitlin Richards WIN LOSS
Pool Set 1 Wayne Canne Tanner Martin LOSS WIN
Pool Set 1 Rhys Grayson J.J. Conlon LOSS WIN
Pool Set 1 Christian Achgill John Dunn WIN LOSS
Pool Set 1 Tanner Martin Rhys Grayson WIN LOSS
Pool Set 1 John Dunn Wayne Canne WIN LOSS
Pool Set 1 J.J. Conlon Christian Achgill LOSS WIN
Pool Set 1 John Dunn Tanner Martin LOSS WIN
Pool Set 1 Rhys Grayson Christian Achgill LOSS WIN
Pool Set 1 J.J. Conlon Wayne Canne LOSS WIN
Pool Set 1 Christian Achgill Tanner Martin LOSS WIN
Pool Set 1 J.J. Conlon John Dunn WIN LOSS
Pool Set 1 Rhys Grayson Wayne Canne WIN LOSS
Pool Set 1 Tanner Martin J.J. Conlon WIN LOSS
Pool Set 1 Christian Achgill Wayne Canne WIN LOSS
Pool Set 1 Rhys Grayson John Dunn WIN LOSS
Pool Set 1 Joseph Pugnetti Thomas Kesler WIN LOSS
Pool Set 1 Lacey Eck Brandon Nguyen LOSS WIN
Pool Set 1 Justin Hernandez Brittni Sutter WIN LOSS
Pool Set 1 Lacey Eck Joseph Pugnetti LOSS WIN
Pool Set 1 Justin Hernandez Thomas Kesler LOSS WIN
Pool Set 1 Brittni Sutter Brandon Nguyen LOSS WIN
Pool Set 1 Joseph Pugnetti Justin Hernandez WIN LOSS
Pool Set 1 Lacey Eck Brittni Sutter WIN LOSS
Pool Set 1 Brandon Nguyen Thomas Kesler LOSS WIN
Pool Set 1 Brittni Sutter Joseph Pugnetti LOSS WIN
Pool Set 1 Justin Hernandez Brandon Nguyen WIN LOSS
Pool Set 1 Lacey Eck Thomas Kesler LOSS WIN
Pool Set 1 Brandon Nguyen Joseph Pugnetti LOSS WIN
Pool Set 1 Brittni Sutter Thomas Kesler LOSS WIN
Pool Set 1 Justin Hernandez Lacey Eck LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Shelton Thomas Amoroso WIN LOSS
Pool Set 1 Brian Stone Zachary Boyd WIN LOSS
Pool Set 1 David Miller Justin Moore LOSS WIN
Pool Set 1 Thomas Amoroso Zachary Boyd WIN LOSS
Pool Set 1 Justin Moore Christopher Shelton LOSS WIN
Pool Set 1 Brian Stone David Miller WIN LOSS
Pool Set 1 Justin Moore Thomas Amoroso LOSS WIN
Pool Set 1 Zachary Boyd David Miller LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Shelton Brian Stone LOSS WIN
Pool Set 1 David Miller Thomas Amoroso WIN LOSS
Pool Set 1 Brian Stone Justin Moore WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Shelton Zachary Boyd WIN LOSS
Pool Set 1 Brian Stone Thomas Amoroso WIN LOSS
Pool Set 1 David Miller Christopher Shelton LOSS WIN
Pool Set 1 Zachary Boyd Justin Moore LOSS WIN
Elimination Bracket Mariana López Rodriguez Tanner Martin LOSS WIN
Elimination Bracket Brian Stone Zachary Boyd WIN LOSS
Elimination Bracket Brittni Sutter Christian Achgill LOSS WIN
Elimination Bracket Thomas Kesler Aiden Sutter WIN LOSS
Elimination Bracket John Dunn Ian Broderick LOSS WIN
Elimination Bracket Christopher Shelton Rhys Grayson WIN LOSS
Elimination Bracket Caleb Tong Wayne Canne LOSS WIN
Elimination Bracket Geoff Ginther Chris Hobbs LOSS WIN
Elimination Bracket Rich Friemann Justin Hernandez WIN LOSS
Elimination Bracket Caitlin Richards Justin Moore WIN LOSS
Elimination Bracket Thomas Amoroso Patrick Prejean WIN LOSS
Elimination Bracket Lacey Eck Collin Vredenburg LOSS WIN
Elimination Bracket J.J. Conlon Caleb DeGraaf LOSS WIN
Elimination Bracket David Miller Brandon Nguyen LOSS WIN
Eighth-Finals Robert Childs Brandon Nguyen WIN LOSS
Eighth-Finals Caleb DeGraaf Joseph Pugnetti LOSS WIN
Eighth-Finals Tanner Martin Collin Vredenburg WIN LOSS
Eighth-Finals Brian Stone Thomas Amoroso WIN LOSS
Eighth-Finals Caitlin Richards Christian Achgill WIN LOSS
Eighth-Finals Thomas Kesler Rich Friemann WIN LOSS
Eighth-Finals Ian Broderick Chris Hobbs WIN LOSS
Eighth-Finals Christopher Shelton Wayne Canne WIN LOSS
Quarterfinals Christopher Shelton Robert Childs LOSS WIN
Quarterfinals Ian Broderick Joseph Pugnetti WIN LOSS
Quarterfinals Tanner Martin Thomas Kesler LOSS WIN
Quarterfinals Caitlin Richards Brian Stone LOSS WIN
Semifinals Robert Childs Brian Stone WIN LOSS
Semifinals Ian Broderick Thomas Kesler WIN LOSS
Gold Medal Match Robert Childs Ian Broderick WIN LOSS
Bronze Medal Match Brian Stone Thomas Kesler WIN LOSS