Krkavcí podzimní fechtík 2021

Date
October 30
Country
Czech Republic
City
Prague

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 56 14

Fighters in event

NameNationalityClub
Honza Blažek Duelanti od Svatého Rocha
Lukáš Kubacki Duelanti od Svatého Rocha
Petr Erlebach HELOPS
Ondřej Herčík HELOPS
Pavel Dostál Pardubický spolek šermířský
Jan Mesarč Pardubický spolek šermířský
Adéla Wurstová Pardubický spolek šermířský
David Javůrek Poslední Argument
Jindřich Tichy Poslední Argument
Antonín Zajíček Rotyka
Viktor Kliment Rotyka
Filip Višňovský Cech Terra de Selinan
Maroš Lacinák Cech Terra de Selinan
Martin Vrábeľ Rotyka

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Group 1 Viktor Kliment Pavel Dostál LOSS WIN
Group 1 Ondřej Herčík Jan Mesarč WIN LOSS
Group 1 Petr Erlebach Jindřich Tichy WIN LOSS
Group 1 Pavel Dostál Lukáš Kubacki WIN LOSS
Group 1 Viktor Kliment Ondřej Herčík LOSS WIN
Group 1 Petr Erlebach Jan Mesarč LOSS WIN
Group 1 Jindřich Tichy Lukáš Kubacki WIN LOSS
Group 1 Pavel Dostál Ondřej Herčík WIN LOSS
Group 1 Viktor Kliment Petr Erlebach WIN LOSS
Group 1 Jindřich Tichy Jan Mesarč LOSS WIN
Group 1 Ondřej Herčík Lukáš Kubacki WIN LOSS
Group 1 Pavel Dostál Petr Erlebach WIN LOSS
Group 1 Viktor Kliment Jindřich Tichy WIN LOSS
Group 1 Jan Mesarč Lukáš Kubacki WIN LOSS
Group 1 Petr Erlebach Ondřej Herčík LOSS WIN
Group 1 Pavel Dostál Jindřich Tichy WIN LOSS
Group 1 Viktor Kliment Jan Mesarč WIN LOSS
Group 1 Petr Erlebach Lukáš Kubacki WIN LOSS
Group 1 Ondřej Herčík Jindřich Tichy WIN LOSS
Group 1 Pavel Dostál Jan Mesarč WIN LOSS
Group 1 Viktor Kliment Lukáš Kubacki WIN LOSS
Group 2 Filip Višňovský Martin Vrábeľ LOSS WIN
Group 2 Maroš Lacinák Antonín Zajíček LOSS WIN
Group 2 David Javůrek Honza Blažek LOSS WIN
Group 2 Martin Vrábeľ Adéla Wurstová WIN LOSS
Group 2 Filip Višňovský Maroš Lacinák WIN LOSS
Group 2 Antonín Zajíček Honza Blažek WIN LOSS
Group 2 David Javůrek Adéla Wurstová LOSS WIN
Group 2 Martin Vrábeľ Maroš Lacinák WIN LOSS
Group 2 Filip Višňovský Honza Blažek WIN LOSS
Group 2 Antonín Zajíček David Javůrek WIN LOSS
Group 2 Maroš Lacinák Adéla Wurstová WIN LOSS
Group 2 Martin Vrábeľ Honza Blažek WIN LOSS
Group 2 Filip Višňovský David Javůrek WIN LOSS
Group 2 Antonín Zajíček Adéla Wurstová WIN LOSS
Group 2 Maroš Lacinák Honza Blažek LOSS WIN
Group 2 Martin Vrábeľ David Javůrek WIN LOSS
Group 2 Filip Višňovský Antonín Zajíček WIN LOSS
Group 2 Adéla Wurstová Honza Blažek WIN LOSS
Group 2 Maroš Lacinák David Javůrek WIN LOSS
Group 2 Martin Vrábeľ Antonín Zajíček WIN LOSS
Group 2 Filip Višňovský Adéla Wurstová WIN LOSS
Round of 16 Maroš Lacinák Honza Blažek WIN LOSS
Round of 16 Viktor Kliment Jindřich Tichy WIN LOSS
Round of 16 Ondřej Herčík Lukáš Kubacki WIN LOSS
Round of 16 Filip Višňovský David Javůrek WIN LOSS
Round of 16 Petr Erlebach Antonín Zajíček WIN LOSS
Round of 16 Jan Mesarč Adéla Wurstová WIN LOSS
Quarter-finals Pavel Dostál Maroš Lacinák WIN LOSS
Quarter-finals Viktor Kliment Ondřej Herčík LOSS WIN
Quarter-finals Filip Višňovský Petr Erlebach WIN LOSS
Quarter-finals Martin Vrábeľ Jan Mesarč WIN LOSS
Semi-finals Pavel Dostál Ondřej Herčík WIN LOSS
Semi-finals Filip Višňovský Martin Vrábeľ LOSS WIN
Final Martin Vrábeľ Pavel Dostál LOSS WIN
Bronze final Filip Višňovský Ondřej Herčík LOSS WIN