Victoria Highland Games Open 2019

Date
May 18
Country
Canada
State
British Columbia
City
Victoria

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 24 12
Mixed Steel Longsword 100 50
Women's Steel Longsword 30 13
Mixed Singlestick 80 44
Mixed Steel Rapier & Optional Dagger 55 27
Mixed Steel Basket-Hilted Broadsword 24 12

Fighters in event

NameNationalityClub
Zachary Brown
Stephen Loch Indes Ferox Gladio
Kai Fast Blood and Iron Martial Arts
Alastair Sew Hoy Blood and Iron Martial Arts
Emma Federly Blood and Iron Martial Arts
Simon Perry Blood and Iron Martial Arts
Tristan Meager Blood and Iron Martial Arts
Jesse Tucker Blood and Iron Martial Arts
Lee Smith Blood and Iron Martial Arts
Stephen Kime Blood and Iron Martial Arts
Tony Huang Blood and Iron Martial Arts
Erik Bailey Blood and Iron Martial Arts
Frank Curwood Blood and Iron Martial Arts
Casey Por Blood and Iron Martial Arts
Dimitrios Andreas Stephanoy Blood and Iron Martial Arts
Kevin de Ridder Blood and Iron Martial Arts
Amanda Clark Blood and Iron Martial Arts
Justinder Singh Blood and Iron Martial Arts
Lianna Teeter Blood and Iron Martial Arts
Jen Bowles Blood and Iron Martial Arts
Par Parmar Blood and Iron Martial Arts
Chris Bruce Blood and Iron Martial Arts
Tyler Corston-Oliver Blood and Iron Martial Arts
David Attwell Blood and Iron Martial Arts
Beng Li Blood and Iron Martial Arts
Daniel Lincoln Blood and Iron Martial Arts
Adrian Hrytzak Blood and Iron Martial Arts
Griffin Wolf Blood and Iron Martial Arts
Giancarlo Ranally Blood and Iron Martial Arts
Catherine Methven Blood and Iron Martial Arts
Megan Kan Blood and Iron Martial Arts
Jayden Sprangers Blood and Iron Martial Arts
Irwin Li Blood and Iron Martial Arts
Valerie Keys Blood and Iron Martial Arts
Tyler Janzen Blood and Iron Martial Arts
Kenneth Chen Blood and Iron Martial Arts
Andy Campbell Blood and Iron Martial Arts
Isaiah Harris Blood and Iron Martial Arts
Niklas Montonen Blood and Iron Martial Arts
Gisele Plourde Blood and Iron Martial Arts
Kelsey Lore Blood and Iron Martial Arts
Thomas Del Motte Blood and Iron Martial Arts
George Primrose Blood and Iron Martial Arts
Nicholas Kou Blood and Iron Martial Arts
Torben Schau Blood and Iron Martial Arts
Scott Macgregor Blood and Iron Martial Arts
Declan McAllister Blood and Iron Martial Arts
Gregory Stone Blood and Iron Martial Arts
Kyle Johnston Blood and Iron Martial Arts
Mikkel Klausen Blood and Iron Martial Arts
Jack Vadheim Comox Valley Combat Guild
Damien Howkins Okanagan Combat Guild
Heather Treadgold Okanagan Combat Guild
Cole Cyre Okanagan Combat Guild
Chad Herbert Okanagan Combat Guild
Eric Dalshaug The Academy of European Swordsmanship
Sihong Fu Academie Duello
Javier Cabrera Ferrero Blood and Iron Martial Arts
Christoper Nava Delgado Elite Fencing Club
Antonio Nava Delgado Esgrima Histórica Marte
Joshua North Academy of Historical Fencing
Nathaniel Schwarz
Anthony Buonomo Austin Historical Weapons Guild
Preston Weller Grit-City Historical European Martial Arts
Dashiell Harrison Indes Ferox Gladio
Elliot Robinson Indes Ferox Gladio
Gary Ledford Kron Martial Arts
Josh Furrate Ordo Procinctus
Amber Damare Ordo Procinctus
Madeline Grant Ordo Procinctus
Michelle Forbes Ordo Procinctus
James Cruzan Tucson Historic Fencing Club
Pierce Bradley United Clans Swordsman Association

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Anthony Buonomo Jesse Tucker WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Dashiell Harrison LOSS WIN
Pool Set 1 Jesse Tucker Dashiell Harrison LOSS WIN
Pool Set 1 Tony Huang Dashiell Harrison LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Buonomo Tony Huang LOSS WIN
Pool Set 1 Jesse Tucker Tony Huang WIN LOSS
Pool Set 1 Josh Furrate Christoper Nava Delgado LOSS WIN
Pool Set 1 Erik Bailey Christoper Nava Delgado LOSS WIN
Pool Set 1 Josh Furrate Erik Bailey WIN LOSS
Pool Set 1 Stephen Kime Erik Bailey WIN LOSS
Pool Set 1 Stephen Kime Christoper Nava Delgado LOSS WIN
Pool Set 1 Josh Furrate Stephen Kime LOSS WIN
Pool Set 1 Lee Smith Gary Ledford WIN LOSS
Pool Set 1 Lee Smith Antonio Nava Delgado WIN LOSS
Pool Set 1 Gary Ledford Antonio Nava Delgado LOSS WIN
Pool Set 1 Antonio Nava Delgado Chad Herbert LOSS WIN
Pool Set 1 Gary Ledford Chad Herbert WIN LOSS
Pool Set 1 Lee Smith Chad Herbert WIN LOSS
Quarterfinals Jesse Tucker Dashiell Harrison WIN LOSS
Quarterfinals Anthony Buonomo Stephen Kime LOSS WIN
Semifinals Lee Smith Stephen Kime WIN LOSS
Semifinals Jesse Tucker Christoper Nava Delgado WIN LOSS
Gold Medal Match Jesse Tucker Lee Smith LOSS WIN
Bronze Medal Match Stephen Kime Christoper Nava Delgado WIN LOSS

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Elliot Robinson Andy Campbell WIN LOSS
Pool Set 1 Alastair Sew Hoy Andy Campbell LOSS WIN
Pool Set 1 Elliot Robinson Alastair Sew Hoy WIN LOSS
Pool Set 1 Alastair Sew Hoy Kenneth Chen LOSS WIN
Pool Set 1 Elliot Robinson Kenneth Chen WIN LOSS
Pool Set 1 Kenneth Chen Andy Campbell WIN LOSS
Pool Set 1 Kevin de Ridder Damien Howkins WIN LOSS
Pool Set 1 Kevin de Ridder Michelle Forbes WIN LOSS
Pool Set 1 Michelle Forbes Damien Howkins LOSS WIN
Pool Set 1 Michelle Forbes Declan McAllister LOSS WIN
Pool Set 1 Damien Howkins Declan McAllister WIN LOSS
Pool Set 1 Kevin de Ridder Declan McAllister WIN LOSS
Pool Set 1 Lianna Teeter Nathaniel Schwarz LOSS WIN
Pool Set 1 Lianna Teeter Stephen Loch LOSS WIN
Pool Set 1 Stephen Loch Nathaniel Schwarz LOSS WIN
Pool Set 1 Stephen Loch Niklas Montonen WIN LOSS
Pool Set 1 Niklas Montonen Nathaniel Schwarz WIN LOSS
Pool Set 1 Lianna Teeter Niklas Montonen WIN LOSS
Pool Set 1 James Cruzan Gregory Stone WIN LOSS
Pool Set 1 Jen Bowles Gregory Stone LOSS WIN
Pool Set 1 Jen Bowles James Cruzan LOSS WIN
Pool Set 1 Jen Bowles Pierce Bradley WIN LOSS
Pool Set 1 Gregory Stone Pierce Bradley WIN LOSS
Pool Set 1 James Cruzan Pierce Bradley WIN LOSS
Pool Set 1 Madeline Grant Torben Schau WIN LOSS
Pool Set 1 Madeline Grant Adrian Hrytzak LOSS WIN
Pool Set 1 Adrian Hrytzak Torben Schau LOSS WIN
Pool Set 1 George Primrose Adrian Hrytzak WIN LOSS
Pool Set 1 Madeline Grant George Primrose LOSS WIN
Pool Set 1 George Primrose Torben Schau WIN LOSS
Pool Set 1 Nicholas Kou Torben Schau LOSS WIN
Pool Set 1 George Primrose Nicholas Kou WIN LOSS
Pool Set 1 Madeline Grant Nicholas Kou LOSS WIN
Pool Set 1 Adrian Hrytzak Nicholas Kou WIN LOSS
Pool Set 1 Frank Curwood Preston Weller LOSS WIN
Pool Set 1 Preston Weller Simon Perry WIN LOSS
Pool Set 1 Frank Curwood Simon Perry WIN LOSS
Pool Set 1 Simon Perry Isaiah Harris LOSS WIN
Pool Set 1 Frank Curwood Isaiah Harris WIN LOSS
Pool Set 1 Preston Weller Isaiah Harris WIN LOSS
Pool Set 1 Emma Federly Jack Vadheim LOSS WIN
Pool Set 1 Emma Federly Kyle Johnston LOSS WIN
Pool Set 1 Kyle Johnston Jack Vadheim LOSS WIN
Pool Set 1 Giancarlo Ranally Jack Vadheim WIN LOSS
Pool Set 1 Giancarlo Ranally Kyle Johnston LOSS WIN
Pool Set 1 Emma Federly Giancarlo Ranally LOSS WIN
Pool Set 1 Tyler Janzen Jack Vadheim WIN LOSS
Pool Set 1 Tyler Janzen Giancarlo Ranally WIN LOSS
Pool Set 1 Emma Federly Tyler Janzen LOSS WIN
Pool Set 1 Tyler Janzen Kyle Johnston WIN LOSS
Pool Set 1 Casey Por Sihong Fu LOSS WIN
Pool Set 1 Casey Por Par Parmar LOSS WIN
Pool Set 1 Par Parmar Sihong Fu LOSS WIN
Pool Set 1 Par Parmar Joshua North LOSS WIN
Pool Set 1 Casey Por Joshua North LOSS WIN
Pool Set 1 Sihong Fu Joshua North WIN LOSS
Pool Set 1 Amber Damare Dimitrios Andreas Stephanoy LOSS WIN
Pool Set 1 Dimitrios Andreas Stephanoy Mikkel Klausen WIN LOSS
Pool Set 1 Amber Damare Mikkel Klausen WIN LOSS
Pool Set 1 Mikkel Klausen Beng Li LOSS WIN
Pool Set 1 Amber Damare Beng Li LOSS WIN
Pool Set 1 Dimitrios Andreas Stephanoy Beng Li WIN LOSS
Pool Set 1 David Attwell Cole Cyre WIN LOSS
Pool Set 1 David Attwell Scott Macgregor WIN LOSS
Pool Set 1 Cole Cyre Scott Macgregor WIN LOSS
Pool Set 1 Kelsey Lore Scott Macgregor LOSS WIN
Pool Set 1 Kelsey Lore Cole Cyre LOSS WIN
Pool Set 1 David Attwell Kelsey Lore WIN LOSS
Pool Set 1 Kai Fast Griffin Wolf WIN LOSS
Pool Set 1 Kai Fast Tristan Meager WIN LOSS
Pool Set 1 Tristan Meager Griffin Wolf LOSS WIN
Pool Set 1 Tristan Meager Eric Dalshaug LOSS WIN
Pool Set 1 Eric Dalshaug Griffin Wolf WIN LOSS
Pool Set 1 Kai Fast Eric Dalshaug LOSS WIN
Pool Set 1 Thomas Del Motte Zachary Brown LOSS WIN
Pool Set 1 Tyler Corston-Oliver Thomas Del Motte WIN LOSS
Pool Set 1 Tyler Corston-Oliver Zachary Brown LOSS WIN
Pool Set 1 Tyler Corston-Oliver Daniel Lincoln WIN LOSS
Pool Set 1 Zachary Brown Daniel Lincoln WIN LOSS
Pool Set 1 Thomas Del Motte Daniel Lincoln WIN LOSS
Elimination Bracket Joshua North Cole Cyre LOSS WIN
Elimination Bracket Frank Curwood Tyler Corston-Oliver WIN LOSS
Elimination Bracket Kai Fast Damien Howkins WIN LOSS
Elimination Bracket Stephen Loch Adrian Hrytzak WIN LOSS
Eighth-Finals Kevin de Ridder Stephen Loch WIN LOSS
Eighth-Finals Kai Fast Eric Dalshaug LOSS WIN
Eighth-Finals Frank Curwood Preston Weller LOSS WIN
Eighth-Finals Sihong Fu Cole Cyre WIN LOSS
Eighth-Finals Zachary Brown Gregory Stone WIN LOSS
Eighth-Finals Elliot Robinson George Primrose LOSS WIN
Eighth-Finals David Attwell James Cruzan WIN LOSS
Eighth-Finals Dimitrios Andreas Stephanoy Tyler Janzen WIN LOSS
Quarterfinals Dimitrios Andreas Stephanoy Kevin de Ridder LOSS WIN
Quarterfinals David Attwell Eric Dalshaug WIN LOSS
Quarterfinals Preston Weller George Primrose LOSS WIN
Quarterfinals Sihong Fu Zachary Brown LOSS WIN
Semifinals Kevin de Ridder Zachary Brown WIN LOSS
Semifinals David Attwell George Primrose WIN LOSS
Gold Medal Match Kevin de Ridder David Attwell LOSS WIN
Bronze Medal Match George Primrose Zachary Brown LOSS WIN

Women's Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Amanda Clark Gisele Plourde WIN LOSS
Pool Set 1 Amanda Clark Madeline Grant WIN LOSS
Pool Set 1 Madeline Grant Gisele Plourde WIN LOSS
Pool Set 1 Amanda Clark Emma Federly WIN LOSS
Pool Set 1 Emma Federly Gisele Plourde LOSS WIN
Pool Set 1 Madeline Grant Emma Federly WIN LOSS
Pool Set 1 Jen Bowles Michelle Forbes WIN LOSS
Pool Set 1 Jen Bowles Heather Treadgold WIN LOSS
Pool Set 1 Michelle Forbes Heather Treadgold WIN LOSS
Pool Set 1 Jen Bowles Catherine Methven WIN LOSS
Pool Set 1 Michelle Forbes Catherine Methven LOSS WIN
Pool Set 1 Heather Treadgold Catherine Methven WIN LOSS
Pool Set 1 Jen Bowles Valerie Keys WIN LOSS
Pool Set 1 Valerie Keys Catherine Methven WIN LOSS
Pool Set 1 Valerie Keys Michelle Forbes WIN LOSS
Pool Set 1 Valerie Keys Heather Treadgold LOSS WIN
Pool Set 1 Amber Damare Lianna Teeter WIN LOSS
Pool Set 1 Lianna Teeter Megan Kan WIN LOSS
Pool Set 1 Amber Damare Megan Kan WIN LOSS
Pool Set 1 Lianna Teeter Kelsey Lore WIN LOSS
Pool Set 1 Amber Damare Kelsey Lore LOSS WIN
Pool Set 1 Kelsey Lore Megan Kan LOSS WIN
Quarterfinals Jen Bowles Heather Treadgold WIN LOSS
Quarterfinals Amanda Clark Gisele Plourde LOSS WIN
Quarterfinals Lianna Teeter Valerie Keys WIN LOSS
Quarterfinals Amber Damare Madeline Grant WIN LOSS
Semifinals Amber Damare Jen Bowles LOSS WIN
Semifinals Lianna Teeter Gisele Plourde WIN LOSS
Gold Medal Match Lianna Teeter Jen Bowles LOSS WIN
Bronze Medal Match Amber Damare Gisele Plourde LOSS WIN

Mixed Singlestick

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Kevin de Ridder Cole Cyre WIN LOSS
Pool Set 1 Kevin de Ridder Kyle Johnston WIN LOSS
Pool Set 1 Cole Cyre Kyle Johnston WIN LOSS
Pool Set 1 Kyle Johnston Megan Kan WIN LOSS
Pool Set 1 Cole Cyre Megan Kan WIN LOSS
Pool Set 1 Kevin de Ridder Megan Kan WIN LOSS
Pool Set 1 Kenneth Chen Torben Schau WIN LOSS
Pool Set 1 Kenneth Chen Irwin Li WIN LOSS
Pool Set 1 Torben Schau Irwin Li LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Lincoln Irwin Li LOSS WIN
Pool Set 1 Kenneth Chen Daniel Lincoln WIN LOSS
Pool Set 1 Torben Schau Daniel Lincoln WIN LOSS
Pool Set 1 Dimitrios Andreas Stephanoy Emma Federly WIN LOSS
Pool Set 1 Dimitrios Andreas Stephanoy Griffin Wolf WIN LOSS
Pool Set 1 Emma Federly Griffin Wolf WIN LOSS
Pool Set 1 Alastair Sew Hoy Griffin Wolf WIN LOSS
Pool Set 1 Alastair Sew Hoy Emma Federly WIN LOSS
Pool Set 1 Dimitrios Andreas Stephanoy Alastair Sew Hoy WIN LOSS
Pool Set 1 Par Parmar Damien Howkins WIN LOSS
Pool Set 1 Par Parmar Scott Macgregor WIN LOSS
Pool Set 1 Damien Howkins Scott Macgregor WIN LOSS
Pool Set 1 Scott Macgregor Catherine Methven WIN LOSS
Pool Set 1 Damien Howkins Catherine Methven WIN LOSS
Pool Set 1 Par Parmar Catherine Methven WIN LOSS
Pool Set 1 Thomas Del Motte Heather Treadgold WIN LOSS
Pool Set 1 Gisele Plourde Thomas Del Motte LOSS WIN
Pool Set 1 Gisele Plourde Heather Treadgold WIN LOSS
Pool Set 1 James Cruzan Gisele Plourde WIN LOSS
Pool Set 1 James Cruzan Heather Treadgold WIN LOSS
Pool Set 1 James Cruzan Thomas Del Motte WIN LOSS
Pool Set 1 David Attwell Chad Herbert LOSS WIN
Pool Set 1 Jen Bowles Chad Herbert LOSS WIN
Pool Set 1 Jen Bowles David Attwell LOSS WIN
Pool Set 1 Jen Bowles Isaiah Harris LOSS WIN
Pool Set 1 David Attwell Isaiah Harris WIN LOSS
Pool Set 1 Chad Herbert Isaiah Harris WIN LOSS
Pool Set 1 Madeline Grant Andy Campbell LOSS WIN
Pool Set 1 Andy Campbell Giancarlo Ranally LOSS WIN
Pool Set 1 Madeline Grant Giancarlo Ranally LOSS WIN
Pool Set 1 Chris Bruce Andy Campbell WIN LOSS
Pool Set 1 Chris Bruce Madeline Grant WIN LOSS
Pool Set 1 Chris Bruce Giancarlo Ranally WIN LOSS
Pool Set 1 Casey Por Michelle Forbes WIN LOSS
Pool Set 1 Casey Por George Primrose WIN LOSS
Pool Set 1 Michelle Forbes George Primrose LOSS WIN
Pool Set 1 George Primrose Nicholas Kou LOSS WIN
Pool Set 1 Michelle Forbes Nicholas Kou LOSS WIN
Pool Set 1 Casey Por Nicholas Kou LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua North Tyler Janzen WIN LOSS
Pool Set 1 Javier Cabrera Ferrero Tyler Janzen LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua North Javier Cabrera Ferrero LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua North Mikkel Klausen LOSS WIN
Pool Set 1 Tyler Janzen Mikkel Klausen WIN LOSS
Pool Set 1 Tyler Corston-Oliver Kelsey Lore WIN LOSS
Pool Set 1 Tyler Corston-Oliver Adrian Hrytzak WIN LOSS
Pool Set 1 Kelsey Lore Adrian Hrytzak WIN LOSS
Pool Set 1 Frank Curwood Adrian Hrytzak LOSS WIN
Pool Set 1 Frank Curwood Kelsey Lore WIN LOSS
Pool Set 1 Frank Curwood Tyler Corston-Oliver WIN LOSS
Pool Set 1 Kai Fast Nathaniel Schwarz WIN LOSS
Pool Set 1 Kai Fast Jayden Sprangers WIN LOSS
Pool Set 1 Tristan Meager Jayden Sprangers LOSS WIN
Pool Set 1 Tristan Meager Nathaniel Schwarz LOSS WIN
Pool Set 1 Kai Fast Tristan Meager WIN LOSS
Eighth-Finals Casey Por Dimitrios Andreas Stephanoy LOSS WIN
Eighth-Finals Kevin de Ridder Irwin Li WIN LOSS
Eighth-Finals Par Parmar Tyler Corston-Oliver WIN LOSS
Eighth-Finals Chad Herbert Cole Cyre WIN LOSS
Eighth-Finals Tyler Janzen Kenneth Chen WIN LOSS
Eighth-Finals Kai Fast Alastair Sew Hoy WIN LOSS
Eighth-Finals David Attwell James Cruzan LOSS WIN
Eighth-Finals Chris Bruce Nicholas Kou LOSS WIN
Quarterfinals Dimitrios Andreas Stephanoy Nicholas Kou WIN LOSS
Quarterfinals Kevin de Ridder James Cruzan WIN LOSS
Quarterfinals Par Parmar Kai Fast WIN LOSS
Quarterfinals Chad Herbert Tyler Janzen WIN LOSS
Semifinals Dimitrios Andreas Stephanoy Chad Herbert WIN LOSS
Semifinals Kevin de Ridder Par Parmar LOSS WIN
Gold Medal Match Dimitrios Andreas Stephanoy Par Parmar WIN LOSS
Bronze Medal Match Kevin de Ridder Chad Herbert WIN LOSS

Mixed Steel Rapier & Optional Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Jesse Tucker Gisele Plourde WIN LOSS
Pool Set 1 Jesse Tucker Antonio Nava Delgado WIN LOSS
Pool Set 1 Antonio Nava Delgado Gisele Plourde WIN LOSS
Pool Set 1 Stephen Kime Antonio Nava Delgado WIN LOSS
Pool Set 1 Stephen Kime Gisele Plourde WIN LOSS
Pool Set 1 Jesse Tucker Stephen Kime WIN LOSS
Pool Set 1 Erik Bailey Madeline Grant WIN LOSS
Pool Set 1 Justinder Singh Madeline Grant WIN LOSS
Pool Set 1 Erik Bailey Justinder Singh WIN LOSS
Pool Set 1 Erik Bailey Preston Weller WIN LOSS
Pool Set 1 Justinder Singh Preston Weller WIN LOSS
Pool Set 1 Preston Weller Madeline Grant WIN LOSS
Pool Set 1 Josh Furrate Amanda Clark LOSS WIN
Pool Set 1 Josh Furrate Thomas Del Motte WIN LOSS
Pool Set 1 Amanda Clark Thomas Del Motte WIN LOSS
Pool Set 1 James Cruzan Thomas Del Motte WIN LOSS
Pool Set 1 Josh Furrate James Cruzan WIN LOSS
Pool Set 1 Amanda Clark James Cruzan LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Buonomo Cole Cyre WIN LOSS
Pool Set 1 Casey Por Cole Cyre WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Casey Por WIN LOSS
Pool Set 1 Casey Por Par Parmar WIN LOSS
Pool Set 1 Par Parmar Cole Cyre WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Par Parmar WIN LOSS
Pool Set 1 Lee Smith Nathaniel Schwarz WIN LOSS
Pool Set 1 Amber Damare Nathaniel Schwarz LOSS WIN
Pool Set 1 Amber Damare Lee Smith LOSS WIN
Pool Set 1 Amber Damare Isaiah Harris WIN LOSS
Pool Set 1 Isaiah Harris Nathaniel Schwarz LOSS WIN
Pool Set 1 Lee Smith Isaiah Harris WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua North Kai Fast WIN LOSS
Pool Set 1 Tony Huang Kai Fast WIN LOSS
Pool Set 1 Tony Huang Joshua North WIN LOSS
Pool Set 1 Tony Huang David Attwell WIN LOSS
Pool Set 1 David Attwell Joshua North LOSS WIN
Pool Set 1 David Attwell Kai Fast LOSS WIN
Pool Set 1 Christoper Nava Delgado Andy Campbell WIN LOSS
Pool Set 1 Christoper Nava Delgado Niklas Montonen WIN LOSS
Pool Set 1 Niklas Montonen Andy Campbell LOSS WIN
Eighth-Finals Lee Smith Andy Campbell WIN LOSS
Eighth-Finals Jesse Tucker Par Parmar WIN LOSS
Eighth-Finals Tony Huang Antonio Nava Delgado WIN LOSS
Eighth-Finals Casey Por Christoper Nava Delgado LOSS WIN
Eighth-Finals Josh Furrate Erik Bailey LOSS WIN
Eighth-Finals Justinder Singh James Cruzan WIN LOSS
Eighth-Finals Anthony Buonomo Joshua North WIN LOSS
Eighth-Finals Amanda Clark Nathaniel Schwarz WIN LOSS
Quarterfinals Lee Smith Amanda Clark WIN LOSS
Quarterfinals Anthony Buonomo Jesse Tucker LOSS WIN
Quarterfinals Tony Huang Justinder Singh LOSS WIN
Quarterfinals Erik Bailey Christoper Nava Delgado LOSS WIN
Semifinals Lee Smith Christoper Nava Delgado WIN LOSS
Semifinals Jesse Tucker Justinder Singh WIN LOSS
Gold Medal Match Jesse Tucker Lee Smith LOSS WIN
Bronze Medal Match Christoper Nava Delgado Justinder Singh WIN LOSS

Mixed Steel Basket-Hilted Broadsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Josh Furrate Lee Smith LOSS WIN
Pool Set 1 Lee Smith Christoper Nava Delgado WIN LOSS
Pool Set 1 Josh Furrate Christoper Nava Delgado LOSS WIN
Pool Set 1 Christoper Nava Delgado Chad Herbert WIN LOSS
Pool Set 1 Josh Furrate Chad Herbert WIN LOSS
Pool Set 1 Lee Smith Chad Herbert WIN LOSS
Pool Set 1 Stephen Kime Antonio Nava Delgado WIN LOSS
Pool Set 1 Dashiell Harrison Antonio Nava Delgado WIN LOSS
Pool Set 1 Stephen Kime Dashiell Harrison LOSS WIN
Pool Set 1 Tony Huang Dashiell Harrison WIN LOSS
Pool Set 1 Tony Huang Antonio Nava Delgado WIN LOSS
Pool Set 1 Stephen Kime Tony Huang LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Buonomo Gary Ledford WIN LOSS
Pool Set 1 Jesse Tucker Gary Ledford WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Jesse Tucker WIN LOSS
Pool Set 1 Jesse Tucker Erik Bailey WIN LOSS
Pool Set 1 Erik Bailey Gary Ledford LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Buonomo Erik Bailey LOSS WIN
Quarterfinals Anthony Buonomo Jesse Tucker WIN LOSS
Quarterfinals Christoper Nava Delgado Dashiell Harrison LOSS WIN
Semifinals Lee Smith Dashiell Harrison WIN LOSS
Semifinals Anthony Buonomo Tony Huang WIN LOSS
Gold Medal Match Anthony Buonomo Lee Smith LOSS WIN
Bronze Medal Match Tony Huang Dashiell Harrison WIN LOSS