Krkavcí jarní fechtík 2023

Date
April 1
Country
Czech Republic
City
Prague

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 86 25

Fighters in event

NameNationalityClub
Marco Puschmann Equinox
Pavla Markupová Digladior
Kryštof Polanský Digladior
Vojtěch Richter Digladior Plzeň
Lukáš Kubacki Duelanti od Svatého Rocha
Petr Paščenko Duelanti od Svatého Rocha
Martin Černý HELOPS
Petr Erlebach HELOPS
Jan Filip HELOPS
Jan Mesarč Pardubický spolek šermířský
Pavel Dostál Pardubický spolek šermířský
Jan Modráček Pardubický spolek šermířský
David Javůrek Poslední Argument
Viktor Kliment Rotyka
Miroslav Liberský Rotyka
Jan Neuman Rotyka
Terezie Sedláková Rotyka
Vaclav Sokol SHŠ Krkavci
Vladimír Lieberzeit SHŠ Krkavci
Martin Šerý SHŠ Krkavci
Petr Weber Škola šermu Paridon
Michael Sprenger Fencing Club Dresden
Arthur Boutillon Fencing Club Dresden
Samuel Kubinec Dobrovoľný Šerm
Andrii Lagutin Guild of Duel Fencing

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Group 1 Samuel Kubinec Miroslav Liberský WIN LOSS
Group 1 Jan Filip Marco Puschmann LOSS WIN
Group 1 Pavel Dostál Terezie Sedláková WIN LOSS
Group 1 Marco Puschmann Miroslav Liberský LOSS WIN
Group 1 Samuel Kubinec Terezie Sedláková WIN LOSS
Group 1 Pavel Dostál Jan Filip WIN LOSS
Group 1 Terezie Sedláková Marco Puschmann LOSS WIN
Group 1 Miroslav Liberský Jan Filip WIN LOSS
Group 1 Pavel Dostál Samuel Kubinec WIN LOSS
Group 1 Jan Filip Terezie Sedláková WIN LOSS
Group 1 Marco Puschmann Samuel Kubinec WIN LOSS
Group 1 Pavel Dostál Miroslav Liberský WIN LOSS
Group 1 Jan Filip Samuel Kubinec LOSS WIN
Group 1 Miroslav Liberský Terezie Sedláková WIN LOSS
Group 1 Pavel Dostál Marco Puschmann WIN LOSS
Group 2 Lukáš Kubacki Kryštof Polanský LOSS WIN
Group 2 Michael Sprenger Jan Modráček WIN LOSS
Group 2 Martin Šerý Vaclav Sokol LOSS WIN
Group 2 Lukáš Kubacki Michael Sprenger LOSS WIN
Group 2 Martin Šerý Kryštof Polanský WIN LOSS
Group 2 Jan Modráček Vaclav Sokol LOSS WIN
Group 2 Martin Šerý Michael Sprenger LOSS WIN
Group 2 Lukáš Kubacki Jan Modráček WIN LOSS
Group 2 Kryštof Polanský Vaclav Sokol LOSS WIN
Group 2 Jan Modráček Martin Šerý WIN LOSS
Group 2 Michael Sprenger Kryštof Polanský LOSS WIN
Group 2 Lukáš Kubacki Vaclav Sokol LOSS WIN
Group 2 Kryštof Polanský Jan Modráček WIN LOSS
Group 2 Martin Šerý Lukáš Kubacki LOSS WIN
Group 2 Michael Sprenger Vaclav Sokol LOSS WIN
Group 3 Jan Neuman Petr Erlebach WIN LOSS
Group 3 Vojtěch Richter Jan Mesarč WIN LOSS
Group 3 Petr Paščenko Petr Weber WIN LOSS
Group 3 Petr Erlebach Vojtěch Richter WIN LOSS
Group 3 Jan Neuman Petr Weber WIN LOSS
Group 3 Jan Mesarč Petr Paščenko LOSS WIN
Group 3 Vojtěch Richter Petr Weber WIN LOSS
Group 3 Jan Mesarč Petr Erlebach WIN LOSS
Group 3 Jan Neuman Petr Paščenko LOSS WIN
Group 3 Petr Weber Jan Mesarč LOSS WIN
Group 3 Jan Neuman Vojtěch Richter LOSS WIN
Group 3 Petr Erlebach Petr Paščenko LOSS WIN
Group 3 Jan Neuman Jan Mesarč LOSS WIN
Group 3 Petr Weber Petr Erlebach LOSS WIN
Group 3 Petr Paščenko Vojtěch Richter WIN LOSS
Group 4 Andrii Lagutin Arthur Boutillon LOSS WIN
Group 4 David Javůrek Viktor Kliment LOSS WIN
Group 4 Vladimír Lieberzeit Pavla Markupová LOSS WIN
Group 4 Martin Černý Andrii Lagutin LOSS WIN
Group 4 Arthur Boutillon David Javůrek WIN LOSS
Group 4 Vladimír Lieberzeit Viktor Kliment WIN LOSS
Group 4 Martin Černý Pavla Markupová LOSS WIN
Group 4 Andrii Lagutin David Javůrek WIN LOSS
Group 4 Arthur Boutillon Vladimír Lieberzeit WIN LOSS
Group 4 Martin Černý Viktor Kliment LOSS WIN
Group 4 Andrii Lagutin Pavla Markupová WIN LOSS
Group 4 David Javůrek Vladimír Lieberzeit WIN LOSS
Group 4 Arthur Boutillon Martin Černý LOSS WIN
Group 4 Pavla Markupová Viktor Kliment LOSS WIN
Group 4 Andrii Lagutin Vladimír Lieberzeit WIN LOSS
Group 4 David Javůrek Martin Černý LOSS WIN
Group 4 Arthur Boutillon Pavla Markupová WIN LOSS
Group 4 Andrii Lagutin Viktor Kliment LOSS WIN
Group 4 Vladimír Lieberzeit Martin Černý WIN LOSS
Group 4 Pavla Markupová David Javůrek WIN LOSS
Group 4 Arthur Boutillon Viktor Kliment LOSS WIN
Elimination 1/16 Jan Neuman Petr Erlebach LOSS WIN
Elimination 1/16 Martin Šerý Samuel Kubinec LOSS WIN
Elimination 1/16 Pavla Markupová Vladimír Lieberzeit WIN LOSS
Elimination 1/16 Lukáš Kubacki Martin Černý WIN LOSS
Elimination 1/8 Vaclav Sokol Petr Erlebach WIN LOSS
Elimination 1/8 Marco Puschmann Miroslav Liberský LOSS WIN
Elimination 1/8 Andrii Lagutin Kryštof Polanský LOSS WIN
Elimination 1/8 Samuel Kubinec Viktor Kliment LOSS WIN
Elimination 1/8 Petr Paščenko Pavla Markupová WIN LOSS
Elimination 1/8 Michael Sprenger Arthur Boutillon LOSS WIN
Elimination 1/8 Jan Mesarč Vojtěch Richter LOSS WIN
Elimination 1/8 Pavel Dostál Lukáš Kubacki WIN LOSS
Quarter-finals Miroslav Liberský Vaclav Sokol LOSS WIN
Quarter-finals Viktor Kliment Kryštof Polanský LOSS WIN
Quarter-finals Petr Paščenko Arthur Boutillon WIN LOSS
Quarter-finals Vojtěch Richter Pavel Dostál LOSS WIN
Semi-finals Vaclav Sokol Kryštof Polanský WIN LOSS
Semi-finals Petr Paščenko Pavel Dostál LOSS WIN
Final Vaclav Sokol Pavel Dostál LOSS WIN
Bronze final Petr Paščenko Kryštof Polanský WIN LOSS