Krkavcí jarní fechtík 2024

Date
April 6
Country
Czech Republic
City
Prague

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 78 23

Fighters in event

Tournaments

This lists the full outcomes in each of the tournaments at the event.

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Group 1 Filip Rameš Matej Palenik LOSS WIN
Group 1 Petr Erlebach Jiří Trnka LOSS WIN
Group 1 Adam Prochaska Pavel Dostál LOSS WIN
Group 1 Petr Erlebach Matej Palenik WIN LOSS
Group 1 Adam Prochaska Filip Rameš WIN LOSS
Group 1 Pavel Dostál Jiří Trnka WIN LOSS
Group 1 Adam Prochaska Petr Erlebach LOSS WIN
Group 1 Jiří Trnka Matej Palenik WIN LOSS
Group 1 Pavel Dostál Filip Rameš WIN LOSS
Group 1 Jiří Trnka Adam Prochaska WIN LOSS
Group 1 Filip Rameš Petr Erlebach LOSS WIN
Group 1 Matej Palenik Pavel Dostál LOSS WIN
Group 1 Jiří Trnka Filip Rameš WIN LOSS
Group 1 Matej Palenik Adam Prochaska LOSS WIN
Group 1 Petr Erlebach Pavel Dostál LOSS WIN
Group 2 Nikolai Leushin Aleksandr Kulik WIN LOSS
Group 2 Petr Paščenko Milan Horák WIN LOSS
Group 2 Robert Joseph Baguinho Moore Nikolai Leushin WIN LOSS
Group 2 Petr Paščenko Aleksandr Kulik WIN LOSS
Group 2 Nikolai Leushin Milan Horák LOSS WIN
Group 2 Robert Joseph Baguinho Moore Aleksandr Kulik WIN LOSS
Group 2 Milan Horák Aleksandr Kulik WIN LOSS
Group 2 Robert Joseph Baguinho Moore Petr Paščenko LOSS WIN
Group 2 Milan Horák Robert Joseph Baguinho Moore WIN LOSS
Group 2 Nikolai Leushin Petr Paščenko LOSS WIN
Group 3 Anna Gorbulinskaja Giuliano Giannetti LOSS WIN
Group 3 Martin Horák Jan Mesarč LOSS WIN
Group 3 Matvey Sakharov Martin Vrabec WIN LOSS
Group 3 Anna Gorbulinskaja Jan Mesarč LOSS WIN
Group 3 Giuliano Giannetti Martin Vrabec WIN LOSS
Group 3 Matvey Sakharov Martin Horák WIN LOSS
Group 3 Jan Mesarč Martin Vrabec WIN LOSS
Group 3 Martin Horák Anna Gorbulinskaja WIN LOSS
Group 3 Matvey Sakharov Giuliano Giannetti LOSS WIN
Group 3 Martin Horák Martin Vrabec WIN LOSS
Group 3 Jan Mesarč Giuliano Giannetti WIN LOSS
Group 3 Anna Gorbulinskaja Matvey Sakharov LOSS WIN
Group 3 Martin Horák Giuliano Giannetti LOSS WIN
Group 3 Martin Vrabec Anna Gorbulinskaja WIN LOSS
Group 3 Jan Mesarč Matvey Sakharov LOSS WIN
Group 4 Federico Bucchi Vladislav Tovt LOSS WIN
Group 4 Miroslav Liberský Adéla Wurstová WIN LOSS
Group 4 Michal Belina Alexander Stankevich WIN LOSS
Group 4 Miroslav Liberský Vladislav Tovt WIN LOSS
Group 4 Michal Belina Federico Bucchi WIN LOSS
Group 4 Alexander Stankevich Adéla Wurstová LOSS WIN
Group 4 Miroslav Liberský Michal Belina WIN LOSS
Group 4 Adéla Wurstová Vladislav Tovt WIN LOSS
Group 4 Federico Bucchi Alexander Stankevich LOSS WIN
Group 4 Michal Belina Adéla Wurstová LOSS WIN
Group 4 Federico Bucchi Miroslav Liberský LOSS WIN
Group 4 Alexander Stankevich Vladislav Tovt WIN LOSS
Group 4 Federico Bucchi Adéla Wurstová LOSS WIN
Group 4 Michal Belina Vladislav Tovt WIN LOSS
Group 4 Alexander Stankevich Miroslav Liberský LOSS WIN
Elimination top 32 Aleksandr Kulik Adam Prochaska WIN LOSS
Elimination top 32 Petr Erlebach Anna Gorbulinskaja WIN LOSS
Elimination top 32 Matej Palenik Alexander Stankevich LOSS WIN
Elimination top 32 Martin Horák Vladislav Tovt WIN LOSS
Elimination top 32 Robert Joseph Baguinho Moore Filip Rameš WIN LOSS
Elimination top 32 Michal Belina Federico Bucchi WIN LOSS
Elimination top 32 Martin Vrabec Nikolai Leushin LOSS WIN
Elimination top 16 Aleksandr Kulik Pavel Dostál LOSS WIN
Elimination top 16 Jan Mesarč Adéla Wurstová WIN LOSS
Elimination top 16 Petr Erlebach Milan Horák LOSS WIN
Elimination top 16 Alexander Stankevich Matvey Sakharov WIN LOSS
Elimination top 16 Martin Horák Miroslav Liberský LOSS WIN
Elimination top 16 Robert Joseph Baguinho Moore Giuliano Giannetti LOSS WIN
Elimination top 16 Jiří Trnka Michal Belina WIN LOSS
Elimination top 16 Petr Paščenko Nikolai Leushin WIN LOSS
Elimination top 8 Pavel Dostál Jan Mesarč WIN LOSS
Elimination top 8 Milan Horák Alexander Stankevich LOSS WIN
Elimination top 8 Giuliano Giannetti Miroslav Liberský WIN LOSS
Elimination top 8 Jiří Trnka Petr Paščenko LOSS WIN
Semi-finals Pavel Dostál Alexander Stankevich WIN LOSS
Semi-finals Giuliano Giannetti Petr Paščenko LOSS WIN
Final Pavel Dostál Petr Paščenko WIN LOSS
Bronze final Giuliano Giannetti Alexander Stankevich LOSS WIN

Rating outcomes

This shows how the fighters' ratings changed in the month of the event.

Note: If someone competed in multiple events this month their rating changes will reflect their performance in all those events, not just Krkavcí jarní fechtík 2024

Rank Name Nationality Club Weighted rating Confidence
35 9 Pavel Dostál Pardubický spolek šermířský 1775.3 32.9
172 23 Petr Paščenko Duelanti od Svatého Rocha 1613.4 17.8
273 5 Matvey Sakharov Hema Praha 1558.5 3.1
644 69 Alexander Stankevich Hema Praha 1429.8 22.5
649 51 Miroslav Liberský Rotyka 1427.7 16.4
941 10 Jan Mesarč Pardubický spolek šermířský 1358.3 4
999 Giuliano Giannetti Hema Praha 1344.2
1281 945 Jiří Trnka Manus Regis 1290.2 159.6
1328 95 Nikolai Leushin Hema Praha 1280.5 18.5
1461 3 Petr Erlebach HELOPS 1255.9 3.7
1971 180 Adam Prochaska Hema Praha 1176.4 33.5
2546 267 Martin Horák Digladior 1083.8 45.2
2547 Robert Joseph Baguinho Moore N/A 1083.5
2567 228 Adéla Wurstová Pardubický spolek šermířský 1080.3 39.9
2638 286 Michal Belina Digladior 1071.7 53.4
2957 291 Aleksandr Kulik Hema Praha 1020.2 38.7
3000 69 Martin Vrabec HELOPS 1010.7 5.1
3246 642 Milan Horák Pardubický spolek šermířský 966.7 135.9
3696 114 Matej Palenik Hema Praha 883.1 34.7
3741 205 Vladislav Tovt Hema Praha 874.1 33.8
4067 248 Anna Gorbulinskaja Hema Praha 798.7 46.4
4303 130 Federico Bucchi Hema Praha 703.5 36.6
4305 Filip Rameš Duelanti od Svatého Rocha 701.8