SoCal Swordfight 2019

Date
February 15
Country
United States
State
California
City
Huntington Beach

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 39 19
Mixed Steel Longsword 103 54
Women's Steel Longsword 38 15
Mixed Steel Arming Sword & Buckler 62 27
Mixed Nylon Longsword 76 35
Mixed Singlestick 84 41
Mixed Steel Rapier & Optional Dagger 38 15
Mixed Steel Rapier & Optional Dagger 82 39
Mixed Steel Smallsword 72 34

Fighters in event

NameNationalityClub
Christopher Bartlett
Jaime Dworin
Stephen Loch Indes Ferox Gladio
Francisco Javier Gil Sandoval Ritterschaft HEMA
Victor Cobian Ritterschaft HEMA
Charlton Jackson Schola San Marco
Justin Weeks Schola San Marco
Rick Silver Stirling Mercenaries
Thomas Appiah True Edge Academy of Swordsmanship
Timo Elliott True Edge Academy of Swordsmanship
Joshua Gardner True Edge Academy of Swordsmanship
Francesco Lodà Accademia Romana d'Armi
Silvia Tomassetti Accademia Romana d'Armi
Paolo Gianni Accademia Romana d'Armi
Roberto Martinez-Loyo Elite Fencing Club
Omar Alonso Macias Ortiz Ritterschaft HEMA
Alejandro Jaquez Ritterschaft HEMA
Dean Collis
Matthew Roop-Kharasch Academy of Arms
Paul Barolet Academy of Arms
Devin McCarthy Academy of Arms
Dean Flagg Academy of Arms
Sean Ellis Academy of Arms
Maura Dykstra Academy of Arms
Harriet Coates Academy of Arms
Matthew Cowan Academy of Arms
Chris Vivo Academy of European Fighting Arts
Paul Suda Academy of European Fighting Arts
Joshua Gilbrech Albuquerque Sword Labs
Joseph Zagroba Ars Gladii - School of Chivalric Arts
Anthony Buonomo Austin Historical Weapons Guild
Jack Garamonde Black Tigers
Jonathan Curry Black Tigers
Robert Bird Chico Historical Sword Fighting Academy
Shane Gabbard Chico Historical Sword Fighting Academy
Brian Stewart Davenriche European Martial Artes School
Alexander Laslavic Davenriche European Martial Artes School
Raul Barrera-Barraza Davenriche European Martial Artes School
Christian Hutton Davenriche European Martial Artes School
Jonathan Magno Davenriche European Martial Artes School
Isaac Humber Diamond Rose Academie D'Armes
Elna Smith Diamond Rose Academie D'Armes
Emily Humber Diamond Rose Academie D'Armes
Marcus Stobbe En Garde Fencing
Ivar Bjornsson En Garde Fencing
John Sullins En Garde Fencing
Kai Eva En Garde Fencing
Katharine Efird En Garde Fencing
Joel Overly En Garde Fencing
Dashiell Harrison Indes Ferox Gladio
Matthew Bento Iron Gate Swordfighting
Jason Salter Iron Gate Swordfighting
Ramon Santos Iron Gate Swordfighting
Tracy Mellow Iron Gate Swordfighting
Darren McGlinchey Krieg School
Tom Matthews Krieg School
Alex Jackson Kron Martial Arts
Jay Fonacier Kron Martial Arts
Nathan Rowe Kron Martial Arts
Dylan Labbie Kron Martial Arts
Mark Peterson Kron Martial Arts
William Mobijohn Kron Martial Arts
Sigmund Werndorf Kron Martial Arts
Christopher Yang Kron Martial Arts
Gary Ledford Kron Martial Arts
Philip Wheeler Kron Martial Arts
Jon Breshears Kron Martial Arts
Brian Frick Kron Martial Arts
Allan Sherlock Kron Martial Arts
Andrew Hall Kron Martial Arts
Thanh-Toan Dao Kron Martial Arts
Adam Ratana Kron Martial Arts
Pendragon Gwartz Kron Martial Arts
Gary Garcia De Alba Kron Martial Arts
Kyle Jackson Kron Martial Arts
Nishan Jayasinghe Kron Martial Arts
Zac Rust Kron Martial Arts
Tom Ostrowski Kron Martial Arts
Alexander Lianides Kron Martial Arts
Andrew Perkins Kron Martial Arts
Brian Chen Kron Martial Arts
Cameron Law Kron Martial Arts
Sean Dickinson Kron Martial Arts
Trevor Amspaugh Kron Martial Arts
Tony Huynh Kron Martial Arts
Tabitha Halverson Kron Martial Arts
Sylvia Lee Kron Martial Arts
Lacey Cupp Kron Martial Arts
John Zemanek Kron Martial Arts
Timothy Leonard Kron Martial Arts
Haesung Kim Kron Martial Arts
Chandler Ryder Kron Martial Arts
William Bui Kron Martial Arts
Emily McMartin Kron Martial Arts
Gintaras Valiulis Kron Martial Arts
Anthony Julin Mordhau Historical Combat
Yuquan Mao Mordhau Historical Combat
Ardyn Shepard Mordhau Historical Combat
Kyle Griswold Mordhau Historical Combat
Rebecca Glass New York Historical Fencing Association
Dusan Petrovi Noble Science Academy
Jordan Williams Noble Science Academy
An Hoang Noble Science Academy
Alex Timmerman Ochs America
Garrett Rivere Ordo Procinctus
Josh Furrate Ordo Procinctus
Christopher Nelson Phoenix Society of Historical Swordsmanship
Shane Gibson Phoenix Society of Historical Swordsmanship
Adam Simmons Phoenix Society of Historical Swordsmanship
Sara Lewis Phoenix Society of Historical Swordsmanship
William Lewis Phoenix Society of Historical Swordsmanship
Geoffrey Harrington Sacramento Freifechter
Arthur Henry Sacramento Freifechter
Kaden Wang Sacramento Sword School
Andrew Pietersen Sacramento Sword School
Alan West Scholars of Alcala
Michael Badulak South Coast Swords
Myles Cupp South Coast Swords
Ashton Warren South Coast Swords
Dylan Smith South Coast Swords
Jonathan Clyde Ying South Coast Swords
Justin Beck South Coast Swords
Rachel Van Dyke South Coast Swords
Timothy Magnuson South Coast Swords
Angel Uribe South Coast Swords
Nolan Duino South Coast Swords
Eric Hardeman South Coast Swords
David Suh South Coast Swords
Christopher Ponzillo South Coast Swords
Michael French Swordguild Portland
Jeff Jacobson Tattershall School of Defense
Ryan Shapiro Tattershall School of Defense
Michael Schachtner Tattershall School of Defense
Ronan Relosa Tattershall School of Defense
Wendy Marques Tattershall School of Defense
Joshua Moore Tattershall School of Defense
Carl Peterson Tattershall School of Defense
David Laudenslager Tosetti Institute of MMA and Fitness
Kirsten Meredith True Edge Academy of Swordsmanship
Nathan King True Edge Academy of Swordsmanship
Jeffery Fisher Tucson Historic Fencing Club
Douglas Bostic Tucson Historic Fencing Club
Jeremy Halliday United Clans Swordsman Association
Jack Stewart United Clans Swordsman Association
Jordan Hinckley United Clans Swordsman Association
Nicole Green Wisconsin Historical Fencing Association
Cody Flanigan Wisconsin Historical Fencing Association
Sarah Potratz Wisconsin Historical Fencing Association

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Kyle Griswold Eric Hardeman LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Yang Tracy Mellow WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Eric Hardeman LOSS WIN
Pool Set 1 Kyle Griswold Christopher Yang WIN LOSS
Pool Set 1 Kyle Griswold Roberto Martinez-Loyo WIN LOSS
Pool Set 1 Roberto Martinez-Loyo Eric Hardeman LOSS WIN
Pool Set 1 Roberto Martinez-Loyo Christopher Yang WIN LOSS
Pool Set 1 Myles Cupp Douglas Bostic WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Omar Alonso Macias Ortiz LOSS WIN
Pool Set 1 Douglas Bostic Jeff Jacobson WIN LOSS
Pool Set 1 Myles Cupp Anthony Buonomo LOSS WIN
Pool Set 1 Jeff Jacobson Omar Alonso Macias Ortiz LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Buonomo Douglas Bostic LOSS WIN
Pool Set 1 Douglas Bostic Omar Alonso Macias Ortiz LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Buonomo Jeff Jacobson WIN LOSS
Pool Set 1 Jeremy Halliday Gary Ledford WIN LOSS
Pool Set 1 Josh Furrate Ramon Santos WIN LOSS
Pool Set 1 Jeremy Halliday Allan Sherlock WIN LOSS
Pool Set 1 Josh Furrate Gary Ledford LOSS WIN
Pool Set 1 Allan Sherlock Ramon Santos LOSS WIN
Pool Set 1 Jeremy Halliday Josh Furrate WIN LOSS
Pool Set 1 Allan Sherlock Gary Ledford WIN LOSS
Pool Set 1 Jeremy Halliday Ramon Santos WIN LOSS
Pool Set 1 Josh Furrate Allan Sherlock WIN LOSS
Pool Set 1 Gary Ledford Ramon Santos LOSS WIN
Pool Set 1 Jonathan Clyde Ying Christopher Ponzillo WIN LOSS
Pool Set 1 Shane Gibson Joshua Gilbrech WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Gilbrech Christopher Ponzillo LOSS WIN
Pool Set 1 Shane Gibson Christopher Ponzillo WIN LOSS
Pool Set 1 Jonathan Clyde Ying Shane Gibson LOSS WIN
Pool Set 1 Jonathan Clyde Ying Joshua Gilbrech WIN LOSS
Quarterfinals Jeremy Halliday Ramon Santos WIN LOSS
Quarterfinals Douglas Bostic Omar Alonso Macias Ortiz WIN LOSS
Quarterfinals Jonathan Clyde Ying Shane Gibson LOSS WIN
Quarterfinals Kyle Griswold Eric Hardeman WIN LOSS
Semifinals Jeremy Halliday Kyle Griswold WIN LOSS
Semifinals Shane Gibson Douglas Bostic LOSS WIN
Gold Medal Match Jeremy Halliday Douglas Bostic WIN LOSS
Bronze Medal Match Kyle Griswold Shane Gibson WIN LOSS

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Rebecca Glass Christopher Nelson LOSS WIN
Pool Set 1 Nathan King Matthew Roop-Kharasch LOSS WIN
Pool Set 1 Rebecca Glass Matthew Roop-Kharasch LOSS WIN
Pool Set 1 Rebecca Glass Nathan King LOSS WIN
Pool Set 1 Nathan King Christopher Nelson LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Nelson Matthew Roop-Kharasch WIN LOSS
Pool Set 1 Timothy Magnuson Thomas Appiah WIN LOSS
Pool Set 1 Dean Flagg Joel Overly LOSS WIN
Pool Set 1 Timothy Magnuson Emily McMartin WIN LOSS
Pool Set 1 Joel Overly Emily McMartin WIN LOSS
Pool Set 1 Thomas Appiah Emily McMartin WIN LOSS
Pool Set 1 Timothy Magnuson Joel Overly WIN LOSS
Pool Set 1 Thomas Appiah Joel Overly WIN LOSS
Pool Set 1 Sigmund Werndorf Nolan Duino LOSS WIN
Pool Set 1 Francisco Javier Gil Sandoval Christian Hutton LOSS WIN
Pool Set 1 Sigmund Werndorf Gintaras Valiulis WIN LOSS
Pool Set 1 Nolan Duino Francisco Javier Gil Sandoval WIN LOSS
Pool Set 1 Christian Hutton Gintaras Valiulis WIN LOSS
Pool Set 1 Sigmund Werndorf Francisco Javier Gil Sandoval WIN LOSS
Pool Set 1 Nolan Duino Gintaras Valiulis LOSS WIN
Pool Set 1 Sigmund Werndorf Christian Hutton WIN LOSS
Pool Set 1 Francisco Javier Gil Sandoval Gintaras Valiulis LOSS WIN
Pool Set 1 Nolan Duino Christian Hutton WIN LOSS
Pool Set 1 Jordan Hinckley Dashiell Harrison LOSS WIN
Pool Set 1 Charlton Jackson Chandler Ryder LOSS WIN
Pool Set 1 Jordan Hinckley Charlton Jackson WIN LOSS
Pool Set 1 Jordan Hinckley Chandler Ryder WIN LOSS
Pool Set 1 Dashiell Harrison Chandler Ryder WIN LOSS
Pool Set 1 Charlton Jackson Dashiell Harrison LOSS WIN
Pool Set 1 Justin Beck Jack Stewart LOSS WIN
Pool Set 1 Mark Peterson Joshua Gardner WIN LOSS
Pool Set 1 Justin Beck Mark Peterson DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Set 1 Justin Beck Joshua Gardner LOSS WIN
Pool Set 1 Jack Stewart Joshua Gardner WIN LOSS
Pool Set 1 Jack Stewart Mark Peterson WIN LOSS
Pool Set 1 Jon Breshears Garrett Rivere WIN LOSS
Pool Set 1 Jonathan Magno Michael French WIN LOSS
Pool Set 1 Jon Breshears Jonathan Magno LOSS WIN
Pool Set 1 Jon Breshears Michael French LOSS WIN
Pool Set 1 Garrett Rivere Michael French LOSS WIN
Pool Set 1 Garrett Rivere Jonathan Magno WIN LOSS
Pool Set 1 Nicole Green Nathan Rowe LOSS WIN
Pool Set 1 Rachel Van Dyke Dylan Labbie LOSS WIN
Pool Set 1 Rachel Van Dyke Nathan Rowe LOSS WIN
Pool Set 1 Nathan Rowe Dylan Labbie WIN LOSS
Pool Set 1 Nicole Green Dylan Labbie LOSS WIN
Pool Set 1 Nicole Green Rachel Van Dyke WIN LOSS
Pool Set 1 Stephen Loch Raul Barrera-Barraza LOSS WIN
Pool Set 1 Philip Wheeler Lacey Cupp WIN LOSS
Pool Set 1 Philip Wheeler Stephen Loch LOSS WIN
Pool Set 1 Stephen Loch Lacey Cupp WIN LOSS
Pool Set 1 Raul Barrera-Barraza Lacey Cupp WIN LOSS
Pool Set 1 Philip Wheeler Raul Barrera-Barraza LOSS WIN
Pool Set 1 Alex Jackson Sarah Potratz LOSS WIN
Pool Set 1 Alexander Laslavic Timo Elliott LOSS WIN
Pool Set 1 Sarah Potratz Timo Elliott LOSS WIN
Pool Set 1 Alexander Laslavic Sarah Potratz WIN LOSS
Pool Set 1 Alexander Laslavic Alex Jackson LOSS WIN
Pool Set 1 Alex Jackson Timo Elliott WIN LOSS
Pool Set 1 Carl Peterson Michael Badulak WIN LOSS
Pool Set 1 Arthur Henry Shane Gabbard WIN LOSS
Pool Set 1 Arthur Henry Michael Badulak WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Badulak Shane Gabbard WIN LOSS
Pool Set 1 Carl Peterson Shane Gabbard WIN LOSS
Pool Set 1 Arthur Henry Carl Peterson WIN LOSS
Pool Set 1 Angel Uribe Paul Barolet LOSS WIN
Pool Set 1 Darren McGlinchey Alejandro Jaquez WIN LOSS
Pool Set 1 Angel Uribe Alejandro Jaquez WIN LOSS
Pool Set 1 Angel Uribe Darren McGlinchey WIN LOSS
Pool Set 1 Darren McGlinchey Paul Barolet LOSS WIN
Pool Set 1 Paul Barolet Alejandro Jaquez WIN LOSS
Pool Set 1 Brian Stewart Tony Huynh WIN LOSS
Pool Set 1 Joseph Zagroba Robert Bird DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Set 1 Brian Stewart Joseph Zagroba WIN LOSS
Pool Set 1 Brian Stewart Robert Bird LOSS WIN
Pool Set 1 Tony Huynh Robert Bird LOSS WIN
Pool Set 1 Tony Huynh Joseph Zagroba WIN LOSS
Pool Set 1 Dylan Smith Andrew Hall LOSS WIN
Pool Set 1 William Mobijohn Devin McCarthy WIN LOSS
Pool Set 1 Andrew Hall Devin McCarthy LOSS WIN
Pool Set 1 Andrew Hall William Mobijohn DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Set 1 Dylan Smith William Mobijohn WIN LOSS
Pool Set 1 Dylan Smith Devin McCarthy WIN LOSS
Elimination Bracket Nathan King Dylan Labbie LOSS WIN
Elimination Bracket Alex Jackson Stephen Loch WIN LOSS
Elimination Bracket Thomas Appiah Michael French WIN LOSS
Elimination Bracket Sigmund Werndorf Matthew Roop-Kharasch WIN LOSS
Eighth-Finals Sigmund Werndorf Timothy Magnuson WIN LOSS
Eighth-Finals Jack Stewart Thomas Appiah WIN LOSS
Eighth-Finals Alex Jackson Paul Barolet LOSS WIN
Eighth-Finals Dylan Labbie Raul Barrera-Barraza LOSS WIN
Eighth-Finals Nathan Rowe Robert Bird WIN LOSS
Eighth-Finals Dylan Smith Dashiell Harrison LOSS WIN
Eighth-Finals Nolan Duino Arthur Henry WIN LOSS
Eighth-Finals Christopher Nelson Timo Elliott LOSS WIN
Quarterfinals Sigmund Werndorf Timo Elliott WIN LOSS
Quarterfinals Jack Stewart Nolan Duino WIN LOSS
Quarterfinals Dashiell Harrison Paul Barolet LOSS WIN
Quarterfinals Nathan Rowe Raul Barrera-Barraza LOSS WIN
Semifinals Sigmund Werndorf Raul Barrera-Barraza WIN LOSS
Semifinals Jack Stewart Paul Barolet LOSS WIN
Gold Medal Match Sigmund Werndorf Paul Barolet WIN LOSS
Bronze Medal Match Jack Stewart Raul Barrera-Barraza LOSS WIN

Women's Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Rebecca Glass Sarah Potratz WIN LOSS
Pool Set 1 Sylvia Lee Sara Lewis LOSS WIN
Pool Set 1 Sarah Potratz Wendy Marques WIN LOSS
Pool Set 1 Rebecca Glass Sara Lewis DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Set 1 Sylvia Lee Wendy Marques LOSS WIN
Pool Set 1 Sarah Potratz Sara Lewis WIN LOSS
Pool Set 1 Rebecca Glass Wendy Marques DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Set 1 Sarah Potratz Sylvia Lee WIN LOSS
Pool Set 1 Sara Lewis Wendy Marques WIN LOSS
Pool Set 1 Rebecca Glass Sylvia Lee WIN LOSS
Pool Set 1 Rachel Van Dyke Silvia Tomassetti LOSS WIN
Pool Set 1 Ashton Warren Harriet Coates LOSS WIN
Pool Set 1 Rachel Van Dyke Ardyn Shepard WIN LOSS
Pool Set 1 Ashton Warren Silvia Tomassetti LOSS WIN
Pool Set 1 Harriet Coates Ardyn Shepard WIN LOSS
Pool Set 1 Ashton Warren Rachel Van Dyke LOSS WIN
Pool Set 1 Silvia Tomassetti Ardyn Shepard WIN LOSS
Pool Set 1 Rachel Van Dyke Harriet Coates LOSS WIN
Pool Set 1 Ashton Warren Ardyn Shepard LOSS WIN
Pool Set 1 Silvia Tomassetti Harriet Coates LOSS WIN
Pool Set 1 Nicole Green Kirsten Meredith WIN LOSS
Pool Set 1 Lacey Cupp Maura Dykstra WIN LOSS
Pool Set 1 Nicole Green Emily McMartin LOSS WIN
Pool Set 1 Lacey Cupp Kirsten Meredith LOSS WIN
Pool Set 1 Emily McMartin Maura Dykstra DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Set 1 Nicole Green Lacey Cupp LOSS WIN
Pool Set 1 Kirsten Meredith Emily McMartin WIN LOSS
Pool Set 1 Nicole Green Maura Dykstra WIN LOSS
Pool Set 1 Lacey Cupp Emily McMartin DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Set 1 Kirsten Meredith Maura Dykstra WIN LOSS
Quarterfinals Sara Lewis Harriet Coates WIN LOSS
Quarterfinals Sarah Potratz Lacey Cupp WIN LOSS
Quarterfinals Nicole Green Kirsten Meredith WIN LOSS
Quarterfinals Rachel Van Dyke Silvia Tomassetti WIN LOSS
Semifinals Rachel Van Dyke Sara Lewis WIN LOSS
Semifinals Nicole Green Sarah Potratz LOSS WIN
Gold Medal Match Rachel Van Dyke Sarah Potratz WIN LOSS
Bronze Medal Match Nicole Green Sara Lewis WIN LOSS

Mixed Steel Arming Sword & Buckler

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Marcus Stobbe Anthony Julin WIN LOSS
Pool Set 1 Joseph Zagroba Dean Collis LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Julin Dean Collis WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Julin Joseph Zagroba WIN LOSS
Pool Set 1 Marcus Stobbe Joseph Zagroba WIN LOSS
Pool Set 1 Marcus Stobbe Dean Collis WIN LOSS
Pool Set 1 Shane Gibson Brian Frick WIN LOSS
Pool Set 1 Paul Barolet Gintaras Valiulis LOSS WIN
Pool Set 1 Brian Frick Paul Barolet LOSS WIN
Pool Set 1 Brian Frick Gintaras Valiulis WIN LOSS
Pool Set 1 Shane Gibson Gintaras Valiulis LOSS WIN
Pool Set 1 Shane Gibson Paul Barolet WIN LOSS
Pool Set 1 Adam Simmons Alan West WIN LOSS
Pool Set 1 Katharine Efird Alex Timmerman LOSS WIN
Pool Set 1 Alan West Alex Timmerman WIN LOSS
Pool Set 1 Alan West Katharine Efird WIN LOSS
Pool Set 1 Adam Simmons Katharine Efird WIN LOSS
Pool Set 1 Adam Simmons Alex Timmerman WIN LOSS
Pool Set 1 Eric Hardeman John Zemanek WIN LOSS
Pool Set 1 Nathan King Matthew Roop-Kharasch LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Roop-Kharasch John Zemanek WIN LOSS
Pool Set 1 Nathan King John Zemanek WIN LOSS
Pool Set 1 Nathan King Eric Hardeman LOSS WIN
Pool Set 1 Eric Hardeman Matthew Roop-Kharasch WIN LOSS
Pool Set 1 Eric Hardeman Michael French WIN LOSS
Pool Set 1 Nathan King Michael French WIN LOSS
Pool Set 1 John Zemanek Michael French LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Roop-Kharasch Michael French LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Buonomo Jeffery Fisher WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Ponzillo Harriet Coates WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Ponzillo Jeffery Fisher WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Harriet Coates WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Harriet Coates WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Christopher Ponzillo WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Christopher Yang WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Harriet Coates WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Jeffery Fisher WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Christopher Ponzillo WIN LOSS
Pool Set 1 Gary Ledford Dashiell Harrison LOSS WIN
Pool Set 1 Gary Ledford Joel Overly WIN LOSS
Pool Set 1 Dashiell Harrison Joel Overly LOSS WIN
Pool Set 1 Roberto Martinez-Loyo Dashiell Harrison LOSS WIN
Pool Set 1 Roberto Martinez-Loyo Joel Overly WIN LOSS
Pool Set 1 Roberto Martinez-Loyo Gary Ledford LOSS WIN
Pool Set 1 Allan Sherlock Dashiell Harrison LOSS WIN
Pool Set 1 Roberto Martinez-Loyo Allan Sherlock WIN LOSS
Pool Set 1 Allan Sherlock Gary Ledford LOSS WIN
Pool Set 1 Allan Sherlock Joel Overly WIN LOSS
Eighth-Finals Roberto Martinez-Loyo Marcus Stobbe LOSS WIN
Eighth-Finals Christopher Ponzillo Eric Hardeman WIN LOSS
Eighth-Finals Dashiell Harrison Alan West WIN LOSS
Eighth-Finals Matthew Roop-Kharasch Gintaras Valiulis LOSS WIN
Eighth-Finals Shane Gibson Anthony Julin WIN LOSS
Eighth-Finals Christopher Yang Gary Ledford WIN LOSS
Quarterfinals Christopher Yang Adam Simmons LOSS WIN
Quarterfinals Anthony Buonomo Shane Gibson WIN LOSS
Quarterfinals Marcus Stobbe Gintaras Valiulis LOSS WIN
Quarterfinals Christopher Ponzillo Dashiell Harrison LOSS WIN
Semifinals Dashiell Harrison Adam Simmons LOSS WIN
Semifinals Anthony Buonomo Gintaras Valiulis WIN LOSS
Gold Medal Match Anthony Buonomo Adam Simmons WIN LOSS
Bronze Medal Match Dashiell Harrison Gintaras Valiulis WIN LOSS

Mixed Nylon Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Anthony Julin Alexander Lianides WIN LOSS
Pool Set 1 Sean Dickinson Joshua Moore LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Julin Dusan Petrovi WIN LOSS
Pool Set 1 Alexander Lianides Sean Dickinson WIN LOSS
Pool Set 1 Dusan Petrovi Joshua Moore LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Julin Sean Dickinson WIN LOSS
Pool Set 1 Dusan Petrovi Alexander Lianides WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Julin Joshua Moore WIN LOSS
Pool Set 1 Dusan Petrovi Sean Dickinson LOSS WIN
Pool Set 1 Alexander Lianides Joshua Moore WIN LOSS
Pool Set 1 Rick Silver Andrew Perkins WIN LOSS
Pool Set 1 Yuquan Mao Brian Chen WIN LOSS
Pool Set 1 Rick Silver Geoffrey Harrington WIN LOSS
Pool Set 1 Andrew Perkins Brian Chen WIN LOSS
Pool Set 1 Yuquan Mao Geoffrey Harrington LOSS WIN
Pool Set 1 Rick Silver Brian Chen LOSS WIN
Pool Set 1 Geoffrey Harrington Andrew Perkins WIN LOSS
Pool Set 1 Rick Silver Yuquan Mao WIN LOSS
Pool Set 1 Geoffrey Harrington Brian Chen WIN LOSS
Pool Set 1 Yuquan Mao Andrew Perkins WIN LOSS
Pool Set 1 Paul Suda Sylvia Lee WIN LOSS
Pool Set 1 Kyle Jackson Cameron Law WIN LOSS
Pool Set 1 Paul Suda Sean Ellis WIN LOSS
Pool Set 1 Sylvia Lee Cameron Law LOSS WIN
Pool Set 1 Sean Ellis Kyle Jackson LOSS WIN
Pool Set 1 Paul Suda Cameron Law WIN LOSS
Pool Set 1 Sylvia Lee Sean Ellis LOSS WIN
Pool Set 1 Paul Suda Kyle Jackson WIN LOSS
Pool Set 1 Sean Ellis Cameron Law WIN LOSS
Pool Set 1 Sylvia Lee Kyle Jackson LOSS WIN
Pool Set 1 John Zemanek William Bui WIN LOSS
Pool Set 1 Gary Garcia De Alba Trevor Amspaugh LOSS WIN
Pool Set 1 William Bui Trevor Amspaugh LOSS WIN
Pool Set 1 William Bui Gary Garcia De Alba WIN LOSS
Pool Set 1 John Zemanek Gary Garcia De Alba WIN LOSS
Pool Set 1 John Zemanek Trevor Amspaugh WIN LOSS
Pool Set 1 Jay Fonacier Alan West WIN LOSS
Pool Set 1 Jason Salter Adam Ratana WIN LOSS
Pool Set 1 Alan West Adam Ratana WIN LOSS
Pool Set 1 Alan West Jason Salter LOSS WIN
Pool Set 1 Jay Fonacier Jason Salter WIN LOSS
Pool Set 1 Jay Fonacier Adam Ratana WIN LOSS
Pool Set 1 Ashton Warren Justin Weeks LOSS WIN
Pool Set 1 Isaac Humber Zac Rust WIN LOSS
Pool Set 1 Ashton Warren Zac Rust WIN LOSS
Pool Set 1 Ashton Warren Isaac Humber LOSS WIN
Pool Set 1 Justin Weeks Isaac Humber LOSS WIN
Pool Set 1 Justin Weeks Zac Rust WIN LOSS
Pool Set 1 Haesung Kim Harriet Coates LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Bento Tom Ostrowski LOSS WIN
Pool Set 1 Harriet Coates Tom Ostrowski LOSS WIN
Pool Set 1 Harriet Coates Matthew Bento WIN LOSS
Pool Set 1 Haesung Kim Matthew Bento WIN LOSS
Pool Set 1 Haesung Kim Tom Ostrowski WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Schachtner Timothy Leonard WIN LOSS
Pool Set 1 Katharine Efird Nishan Jayasinghe LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Schachtner Nishan Jayasinghe WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Schachtner Katharine Efird WIN LOSS
Pool Set 1 Timothy Leonard Katharine Efird WIN LOSS
Pool Set 1 Timothy Leonard Nishan Jayasinghe LOSS WIN
Eighth-Finals Jay Fonacier Harriet Coates WIN LOSS
Eighth-Finals John Zemanek Tom Ostrowski WIN LOSS
Eighth-Finals Michael Schachtner Jason Salter WIN LOSS
Eighth-Finals Anthony Julin Nishan Jayasinghe WIN LOSS
Eighth-Finals Isaac Humber Kyle Jackson WIN LOSS
Eighth-Finals Paul Suda Trevor Amspaugh WIN LOSS
Eighth-Finals Haesung Kim Sean Ellis LOSS WIN
Eighth-Finals Justin Weeks Rick Silver LOSS WIN
Quarterfinals Jay Fonacier Rick Silver WIN LOSS
Quarterfinals John Zemanek Sean Ellis WIN LOSS
Quarterfinals Paul Suda Michael Schachtner LOSS WIN
Quarterfinals Anthony Julin Isaac Humber WIN LOSS
Semifinals Jay Fonacier Anthony Julin WIN LOSS
Semifinals Michael Schachtner John Zemanek LOSS WIN
Gold Medal Match Jay Fonacier John Zemanek WIN LOSS
Bronze Medal Match Michael Schachtner Anthony Julin WIN LOSS

Mixed Singlestick

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Sylvia Lee Wendy Marques LOSS WIN
Pool Set 1 Alexander Laslavic Sylvia Lee WIN LOSS
Pool Set 1 Alexander Laslavic Wendy Marques WIN LOSS
Pool Set 1 Douglas Bostic Sylvia Lee WIN LOSS
Pool Set 1 Alexander Laslavic Douglas Bostic LOSS WIN
Pool Set 1 Douglas Bostic Wendy Marques WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Timo Elliott WIN LOSS
Pool Set 1 Andrew Hall Kai Eva WIN LOSS
Pool Set 1 Andrew Hall Timo Elliott WIN LOSS
Pool Set 1 Timo Elliott Kai Eva LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Yang Kai Eva WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Andrew Hall WIN LOSS
Pool Set 1 Cody Flanigan Chandler Ryder WIN LOSS
Pool Set 1 Haesung Kim Katharine Efird WIN LOSS
Pool Set 1 Chandler Ryder Haesung Kim DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Set 1 Chandler Ryder Katharine Efird DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Set 1 Cody Flanigan Katharine Efird WIN LOSS
Pool Set 1 Cody Flanigan Haesung Kim WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Rachel Van Dyke WIN LOSS
Pool Set 1 Marcus Stobbe Ardyn Shepard WIN LOSS
Pool Set 1 Rachel Van Dyke Ardyn Shepard WIN LOSS
Pool Set 1 Rachel Van Dyke Marcus Stobbe LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Buonomo Marcus Stobbe WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Ardyn Shepard WIN LOSS
Pool Set 1 Jay Fonacier Jaime Dworin WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Ponzillo Jaime Dworin DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Set 1 Christopher Ponzillo Jay Fonacier WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Ponzillo Ivar Bjornsson WIN LOSS
Pool Set 1 Ivar Bjornsson Jaime Dworin WIN LOSS
Pool Set 1 Jay Fonacier Ivar Bjornsson LOSS WIN
Pool Set 1 Ramon Santos William Lewis LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Schachtner Dean Collis WIN LOSS
Pool Set 1 Ramon Santos Michael Schachtner LOSS WIN
Pool Set 1 Ramon Santos Dean Collis WIN LOSS
Pool Set 1 William Lewis Dean Collis WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Schachtner William Lewis WIN LOSS
Pool Set 1 Kyle Griswold Jordan Hinckley WIN LOSS
Pool Set 1 Tom Matthews Michael French WIN LOSS
Pool Set 1 Jordan Hinckley Michael French LOSS WIN
Pool Set 1 Jordan Hinckley Tom Matthews LOSS WIN
Pool Set 1 Kyle Griswold Tom Matthews LOSS WIN
Pool Set 1 Kyle Griswold Michael French WIN LOSS
Pool Set 1 David Laudenslager Tony Huynh LOSS WIN
Pool Set 1 Tabitha Halverson Christian Hutton LOSS WIN
Pool Set 1 David Laudenslager Tabitha Halverson WIN LOSS
Pool Set 1 David Laudenslager Christian Hutton WIN LOSS
Pool Set 1 Tony Huynh Christian Hutton WIN LOSS
Pool Set 1 Tony Huynh Tabitha Halverson WIN LOSS
Pool Set 1 Dashiell Harrison Alex Jackson WIN LOSS
Pool Set 1 Paul Suda Thanh-Toan Dao WIN LOSS
Pool Set 1 Paul Suda Dashiell Harrison WIN LOSS
Pool Set 1 Paul Suda Alex Jackson WIN LOSS
Pool Set 1 Alex Jackson Thanh-Toan Dao DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Set 1 Dashiell Harrison Thanh-Toan Dao WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Shapiro Michael Badulak WIN LOSS
Pool Set 1 Arthur Henry Thomas Appiah LOSS WIN
Pool Set 1 Ryan Shapiro Joel Overly WIN LOSS
Pool Set 1 Arthur Henry Michael Badulak WIN LOSS
Pool Set 1 Thomas Appiah Joel Overly LOSS WIN
Pool Set 1 Ryan Shapiro Arthur Henry LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Badulak Joel Overly WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Shapiro Thomas Appiah LOSS WIN
Pool Set 1 Arthur Henry Joel Overly WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Badulak Thomas Appiah LOSS WIN
Elimination Bracket Andrew Hall Christian Hutton WIN LOSS
Elimination Bracket David Laudenslager Marcus Stobbe WIN LOSS
Elimination Bracket Thomas Appiah William Lewis WIN LOSS
Elimination Bracket Paul Suda Christopher Ponzillo LOSS WIN
Eighth-Finals Douglas Bostic Christopher Ponzillo LOSS WIN
Eighth-Finals Cody Flanigan Thomas Appiah WIN LOSS
Eighth-Finals David Laudenslager Michael Schachtner LOSS WIN
Eighth-Finals Anthony Buonomo Andrew Hall WIN LOSS
Eighth-Finals Christopher Yang Tom Matthews LOSS WIN
Eighth-Finals Alexander Laslavic Tony Huynh WIN LOSS
Eighth-Finals Kyle Griswold Dashiell Harrison WIN LOSS
Eighth-Finals Arthur Henry Ivar Bjornsson WIN LOSS
Quarterfinals Christopher Ponzillo Arthur Henry WIN LOSS
Quarterfinals Kyle Griswold Cody Flanigan LOSS WIN
Quarterfinals Alexander Laslavic Michael Schachtner WIN LOSS
Quarterfinals Anthony Buonomo Tom Matthews WIN LOSS
Semifinals Anthony Buonomo Christopher Ponzillo LOSS WIN
Semifinals Alexander Laslavic Cody Flanigan LOSS WIN
Gold Medal Match Christopher Ponzillo Cody Flanigan LOSS WIN
Bronze Medal Match Anthony Buonomo Alexander Laslavic WIN LOSS

Mixed Steel Rapier & Optional Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Francesco Lodà Ryan Shapiro WIN LOSS
Pool Set 1 Myles Cupp Jonathan Curry LOSS WIN
Pool Set 1 Francesco Lodà An Hoang WIN LOSS
Pool Set 1 Myles Cupp Ryan Shapiro WIN LOSS
Pool Set 1 An Hoang Jonathan Curry LOSS WIN
Pool Set 1 Myles Cupp Francesco Lodà LOSS WIN
Pool Set 1 Ryan Shapiro An Hoang WIN LOSS
Pool Set 1 Francesco Lodà Jonathan Curry LOSS WIN
Pool Set 1 Myles Cupp An Hoang WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Shapiro Jonathan Curry LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Gilbrech Adam Simmons LOSS WIN
Pool Set 1 Jeff Jacobson Jack Garamonde WIN LOSS
Pool Set 1 Adam Simmons Kai Eva LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Gilbrech Jeff Jacobson LOSS WIN
Pool Set 1 Jack Garamonde Kai Eva WIN LOSS
Pool Set 1 Jeff Jacobson Adam Simmons WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Gilbrech Kai Eva LOSS WIN
Pool Set 1 Adam Simmons Jack Garamonde WIN LOSS
Pool Set 1 Jeff Jacobson Kai Eva WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Gilbrech Jack Garamonde WIN LOSS
Pool Set 1 Shane Gibson Tom Matthews WIN LOSS
Pool Set 1 Brian Frick Marcus Stobbe LOSS WIN
Pool Set 1 Tom Matthews Arthur Henry LOSS WIN
Pool Set 1 Shane Gibson Marcus Stobbe WIN LOSS
Pool Set 1 Brian Frick Arthur Henry LOSS WIN
Pool Set 1 Tom Matthews Marcus Stobbe WIN LOSS
Pool Set 1 Shane Gibson Arthur Henry LOSS WIN
Pool Set 1 Brian Frick Tom Matthews WIN LOSS
Pool Set 1 Arthur Henry Marcus Stobbe WIN LOSS
Pool Set 1 Shane Gibson Brian Frick LOSS WIN
Quarterfinals Arthur Henry Adam Simmons LOSS WIN
Quarterfinals Brian Frick Jeff Jacobson LOSS WIN
Quarterfinals Myles Cupp Jonathan Curry LOSS WIN
Quarterfinals Francesco Lodà Kai Eva WIN LOSS
Semifinals Francesco Lodà Adam Simmons LOSS WIN
Semifinals Jeff Jacobson Jonathan Curry WIN LOSS
Gold Medal Match Jeff Jacobson Adam Simmons LOSS WIN
Bronze Medal Match Francesco Lodà Jonathan Curry WIN LOSS

Mixed Steel Rapier & Optional Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Christopher Yang David Laudenslager WIN LOSS
Pool Set 1 Tony Huynh Isaac Humber LOSS WIN
Pool Set 1 David Laudenslager Tony Huynh WIN LOSS
Pool Set 1 David Laudenslager Isaac Humber LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Yang Isaac Humber WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Tony Huynh WIN LOSS
Pool Set 1 Alexander Laslavic Paolo Gianni WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Peterson William Mobijohn LOSS WIN
Pool Set 1 Alexander Laslavic William Mobijohn WIN LOSS
Pool Set 1 Alexander Laslavic Mark Peterson WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Peterson Paolo Gianni LOSS WIN
Pool Set 1 Paolo Gianni William Mobijohn WIN LOSS
Pool Set 1 Paolo Gianni David Suh WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Peterson David Suh LOSS WIN
Pool Set 1 Alexander Laslavic David Suh WIN LOSS
Pool Set 1 William Mobijohn David Suh WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Haesung Kim WIN LOSS
Pool Set 1 Chandler Ryder Ivar Bjornsson WIN LOSS
Pool Set 1 Haesung Kim Ivar Bjornsson WIN LOSS
Pool Set 1 Chandler Ryder Haesung Kim LOSS WIN
Pool Set 1 Jeffery Fisher Chandler Ryder WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Ivar Bjornsson LOSS WIN
Pool Set 1 Angel Uribe Michael Schachtner WIN LOSS
Pool Set 1 Dylan Labbie Emily Humber WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Schachtner Emily Humber LOSS WIN
Pool Set 1 Dylan Labbie Michael Schachtner LOSS WIN
Pool Set 1 Dylan Labbie Angel Uribe LOSS WIN
Pool Set 1 Angel Uribe Emily Humber LOSS WIN
Pool Set 1 Roberto Martinez-Loyo Angel Uribe LOSS WIN
Pool Set 1 Roberto Martinez-Loyo Dylan Labbie LOSS WIN
Pool Set 1 Roberto Martinez-Loyo Michael Schachtner WIN LOSS
Pool Set 1 Roberto Martinez-Loyo Emily Humber LOSS WIN
Pool Set 1 Michael French Jaime Dworin WIN LOSS
Pool Set 1 Eric Hardeman Tom Ostrowski WIN LOSS
Pool Set 1 Tom Ostrowski Jaime Dworin WIN LOSS
Pool Set 1 Eric Hardeman Michael French LOSS WIN
Pool Set 1 Eric Hardeman Jaime Dworin WIN LOSS
Pool Set 1 Michael French Tom Ostrowski WIN LOSS
Pool Set 1 Sara Lewis Francisco Javier Gil Sandoval LOSS WIN
Pool Set 1 Nathan Rowe Ronan Relosa LOSS WIN
Pool Set 1 Francisco Javier Gil Sandoval Ronan Relosa LOSS WIN
Pool Set 1 Nathan Rowe Francisco Javier Gil Sandoval WIN LOSS
Pool Set 1 Nathan Rowe Sara Lewis WIN LOSS
Pool Set 1 Sara Lewis Ronan Relosa WIN LOSS
Pool Set 1 Charlton Jackson Elna Smith WIN LOSS
Pool Set 1 Jonathan Clyde Ying Pendragon Gwartz WIN LOSS
Pool Set 1 Elna Smith Pendragon Gwartz LOSS WIN
Pool Set 1 Jonathan Clyde Ying Charlton Jackson WIN LOSS
Pool Set 1 Jonathan Clyde Ying Elna Smith LOSS WIN
Pool Set 1 Charlton Jackson Pendragon Gwartz LOSS WIN
Pool Set 1 Jonathan Clyde Ying Matthew Cowan WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Cowan Pendragon Gwartz WIN LOSS
Pool Set 1 Charlton Jackson Matthew Cowan LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Cowan Elna Smith LOSS WIN
Pool Set 1 William Lewis Jordan Williams LOSS WIN
Pool Set 1 Alex Jackson Andrew Pietersen WIN LOSS
Pool Set 1 Jordan Williams Andrew Pietersen LOSS WIN
Pool Set 1 Alex Jackson Jordan Williams LOSS WIN
Pool Set 1 Alex Jackson William Lewis WIN LOSS
Pool Set 1 William Lewis Andrew Pietersen WIN LOSS
Pool Set 1 Rebecca Glass Omar Alonso Macias Ortiz LOSS WIN
Pool Set 1 Sylvia Lee Michael Badulak LOSS WIN
Pool Set 1 Rebecca Glass Sylvia Lee WIN LOSS
Pool Set 1 Rebecca Glass Michael Badulak LOSS WIN
Pool Set 1 Omar Alonso Macias Ortiz Michael Badulak WIN LOSS
Pool Set 1 Sylvia Lee Omar Alonso Macias Ortiz LOSS WIN
Eighth-Finals Omar Alonso Macias Ortiz Matthew Cowan WIN LOSS
Eighth-Finals Haesung Kim Michael French LOSS WIN
Eighth-Finals Alexander Laslavic Jordan Williams WIN LOSS
Eighth-Finals Christopher Yang Isaac Humber LOSS WIN
Eighth-Finals Jonathan Clyde Ying Michael Badulak LOSS WIN
Eighth-Finals Eric Hardeman Jeffery Fisher WIN LOSS
Eighth-Finals Paolo Gianni Alex Jackson WIN LOSS
Eighth-Finals Angel Uribe Ronan Relosa WIN LOSS
Quarterfinals Angel Uribe Omar Alonso Macias Ortiz LOSS WIN
Quarterfinals Paolo Gianni Michael French LOSS WIN
Quarterfinals Alexander Laslavic Eric Hardeman WIN LOSS
Quarterfinals Michael Badulak Isaac Humber LOSS WIN
Semifinals Omar Alonso Macias Ortiz Isaac Humber WIN LOSS
Semifinals Alexander Laslavic Michael French LOSS WIN
Gold Medal Match Omar Alonso Macias Ortiz Michael French WIN LOSS
Bronze Medal Match Alexander Laslavic Isaac Humber LOSS WIN

Mixed Steel Smallsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Alexander Laslavic Douglas Bostic LOSS WIN
Pool Set 1 Timothy Magnuson Alexander Laslavic LOSS WIN
Pool Set 1 Timothy Magnuson Douglas Bostic LOSS WIN
Pool Set 1 Timothy Magnuson Victor Cobian LOSS WIN
Pool Set 1 Alexander Laslavic Victor Cobian WIN LOSS
Pool Set 1 Douglas Bostic Victor Cobian LOSS WIN
Pool Set 1 Jonathan Clyde Ying Ryan Shapiro LOSS WIN
Pool Set 1 Ryan Shapiro Isaac Humber LOSS WIN
Pool Set 1 Jonathan Clyde Ying Isaac Humber LOSS WIN
Pool Set 1 Isaac Humber Sean Dickinson WIN LOSS
Pool Set 1 Jonathan Clyde Ying Sean Dickinson WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Shapiro Sean Dickinson WIN LOSS
Pool Set 1 David Suh Emily Humber WIN LOSS
Pool Set 1 Darren McGlinchey Emily Humber WIN LOSS
Pool Set 1 David Suh Darren McGlinchey LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Buonomo Darren McGlinchey WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Emily Humber LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Buonomo David Suh WIN LOSS
Pool Set 1 Sarah Potratz Chris Vivo WIN LOSS
Pool Set 1 Sarah Potratz Michael Badulak WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Badulak Chris Vivo WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Badulak Christopher Bartlett WIN LOSS
Pool Set 1 Chris Vivo Christopher Bartlett LOSS WIN
Pool Set 1 Sarah Potratz Christopher Bartlett LOSS WIN
Pool Set 1 Myles Cupp Cody Flanigan WIN LOSS
Pool Set 1 Cody Flanigan Elna Smith WIN LOSS
Pool Set 1 Myles Cupp Elna Smith WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Elna Smith WIN LOSS
Pool Set 1 Myles Cupp Jeffery Fisher WIN LOSS
Pool Set 1 Cody Flanigan Jeffery Fisher WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Gilbrech Eric Hardeman WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Gilbrech Kaden Wang LOSS WIN
Pool Set 1 Eric Hardeman Kaden Wang LOSS WIN
Pool Set 1 Kai Eva Kaden Wang LOSS WIN
Pool Set 1 Eric Hardeman Kai Eva LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Gilbrech Kai Eva LOSS WIN
Pool Set 1 Tom Matthews Alex Timmerman WIN LOSS
Pool Set 1 Tom Matthews Nolan Duino WIN LOSS
Pool Set 1 Nolan Duino Alex Timmerman WIN LOSS
Pool Set 1 Roberto Martinez-Loyo Nolan Duino WIN LOSS
Pool Set 1 Roberto Martinez-Loyo Alex Timmerman WIN LOSS
Pool Set 1 Roberto Martinez-Loyo Tom Matthews LOSS WIN
Pool Set 1 Francesco Lodà Tom Matthews LOSS WIN
Pool Set 1 Francesco Lodà Roberto Martinez-Loyo WIN LOSS
Pool Set 1 Francesco Lodà Alex Timmerman WIN LOSS
Pool Set 1 Francesco Lodà Nolan Duino WIN LOSS
Pool Set 1 Nicole Green John Sullins LOSS WIN
Pool Set 1 Ronan Relosa John Sullins LOSS WIN
Pool Set 1 Nicole Green Ronan Relosa LOSS WIN
Pool Set 1 Angel Uribe Ronan Relosa WIN LOSS
Pool Set 1 Nicole Green Angel Uribe LOSS WIN
Pool Set 1 Angel Uribe John Sullins WIN LOSS
Pool Set 1 Jaime Dworin John Sullins LOSS WIN
Pool Set 1 Angel Uribe Jaime Dworin WIN LOSS
Pool Set 1 Nicole Green Jaime Dworin LOSS WIN
Pool Set 1 Jaime Dworin Ronan Relosa WIN LOSS
Eighth-Finals Myles Cupp Darren McGlinchey WIN LOSS
Eighth-Finals Angel Uribe Michael Badulak LOSS WIN
Eighth-Finals Douglas Bostic Tom Matthews LOSS WIN
Eighth-Finals Cody Flanigan Isaac Humber WIN LOSS
Eighth-Finals Sarah Potratz Kaden Wang LOSS WIN
Eighth-Finals Alexander Laslavic Ryan Shapiro LOSS WIN
Eighth-Finals Anthony Buonomo Francesco Lodà LOSS WIN
Eighth-Finals John Sullins Christopher Bartlett WIN LOSS
Quarterfinals Myles Cupp John Sullins WIN LOSS
Quarterfinals Francesco Lodà Michael Badulak WIN LOSS
Quarterfinals Ryan Shapiro Tom Matthews WIN LOSS
Quarterfinals Cody Flanigan Kaden Wang LOSS WIN
Semifinals Myles Cupp Kaden Wang WIN LOSS
Semifinals Francesco Lodà Ryan Shapiro WIN LOSS
Gold Medal Match Myles Cupp Francesco Lodà LOSS WIN
Bronze Medal Match Ryan Shapiro Kaden Wang WIN LOSS