April Fools 2022

Date
April 9
Country
Italy
City
Torino

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 26 12
Mixed Steel Longsword 110 52
Women's Steel Longsword 30 13
Mixed Steel Single Sidesword 61 31
Women's Steel Single Sidesword 27 10

Fighters in event

NameNationalityClub
Diana Michelis La Salle d'Armes Escrime Ancienne
Carlo Pietrapertosa Accademia Scherma Alba
Marco Bonaudi Accademia Scherma Alba
Umberta Riboldi Accademia Scherma Alba
Martina Santi Accademia Scherma Alba
Davide Locatelli ASD Majistro Re
Simone Normani ASD Majistro Re
Enrico Livera ASD Majistro Re
Mariachiara Gatti ASD Majistro Re
Federico Lasagni Manghi Compagnia de Le Due Maestà
Riccardo Lasagni Manghi Compagnia de Le Due Maestà
Daniele Rondoni Falchi del Secchia
Luca Giannone Falchi del Secchia
Mattia Pancani Bedini Falchi del Secchia
Federico Malagutti Fior di Battaglia
Jacopo Zanini Fior di Battaglia
Gabriele Maffeis Fior di Battaglia
Alessandra Ghedini HEMA Ravenna
Giorgio Marenco Il Contemezzocuore Compagnia D'arme
Gianluca Mezzogori Il Contemezzocuore Compagnia D'arme
Gabriele Ponzio Il Contemezzocuore Compagnia D'arme
Davide Chiolero Il Contemezzocuore Compagnia D'arme
Fabio Lobina Il Contemezzocuore Compagnia D'arme
Ginevra Balli Il Contemezzocuore Compagnia D'arme
Andrea Rossi La Sala delle Armi
Elena Ferrero Le Spire del Lupo
Sandino Richeri Le Spire del Lupo
Giuseppe Bongioanni Le Spire del Lupo
Daniele Adami Ordine delle Lame Scaligere
Nicola Melotti Ordine delle Lame Scaligere
Michela D'Orlando Ordine delle Lame Scaligere
Maurizio Viaro Ordine delle Lame Scaligere
Anna Carnevali Ordine delle Lame Scaligere
Davide Compri Ordine delle Lame Scaligere
Clizia Buniotto Ordine delle Lame Scaligere
Lara Ortolani Ordine delle Lame Scaligere
Nora Bosco Ordine delle Lame Scaligere
Gianluca Aronni Res Martialis
Davide Gallo Sala d’Arme del Folle
Alessandro Gallo Sala d’Arme del Folle
Fabio Furlong Sala d’Arme del Folle
Enrico De Biasio Sala d’Arme del Folle
Emilio Bellomo Sala d’Arme del Folle
Fabrizio Amato Sala d’Arme del Folle
Giacomo De Carolis Sala d’Arme del Folle
Matteo Del Monaco Sala d’Arme del Folle
Michele Rapa Sala d’Arme del Folle
Nicholas Nembrotte Sala d’Arme del Folle
Stefano Di Fermo Sala d’Arme del Folle
Lorenzo Lamacchia Sala d’Arme del Folle
Marco Zanco Sala d’Arme del Folle
Luca Romanato Sala d’Arme del Folle
Ivan Perazzini Sala d’Arme del Folle
Domenico Fichera Sala d'Arme Achille Marozzo
Gabriele Calegari Sala d'arme Il Carmagnola
Enrico Campobello Sala d'arme Il Carmagnola
Stefano Zanardelli Sala d'Armi Guardia di Croce
Stefano Ronaghi Sala d'Armi Guardia di Croce
Carlo Ferriolo Sala d'Armi Guardia di Croce
Fabio Lottero Sala della Gorgone
Giulio Campanella Sala della Gorgone
Dario Valente Sala della Gorgone
Adriano Sauli Scuola d'Arme Fiore dei Liberi
Pierdavide Carlea Scuola d'Arme Fiore dei Liberi
Nicolay Porrelli Scuola d'Arme Fiore dei Liberi
Gabriele Calabrese Scuola d'Arme Fiore dei Liberi
Martino Palladini Scuola d'Arme Fiore dei Liberi
Noemi Boga Scuola d'Arme Fiore dei Liberi
Martina Stazi Scuola d'Arme Fiore dei Liberi
Piermario Loreti Scuola d'Arme Fiore dei Liberi
Sandra Spanò Scuola d'Arme Fiore dei Liberi
Guido Gozzi Società d'Arme Major Militia
Denis Dallari Società d'Arme Major Militia
Guglielmo Gibertini Società d'Arme Major Militia
Devis Mari Societa dei Vai
Enrico Luzzani Società Italiana Scherma
Matteo De Angelis Sword Academy
Luigi Simone Menichino Sword Academy
Massimiliano Cappello Sword Academy
Elisabetta Lamperti Sword Academy
Fabrizio Danese Sword Academy
Alvin Frassi Sword Academy
Jessica Borgognoni Sword Academy
Stefano Conese Tempus Fugitives
Łukasz Gardela ARMA Poland

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Gironi Emilio Bellomo Alvin Frassi LOSS WIN
Gironi Matteo Del Monaco Ginevra Balli WIN LOSS
Gironi Emilio Bellomo Ginevra Balli WIN LOSS
Gironi Matteo Del Monaco Alvin Frassi WIN LOSS
Gironi Emilio Bellomo Matteo Del Monaco LOSS WIN
Gironi Ginevra Balli Alvin Frassi LOSS WIN
Gironi Michele Rapa Pierdavide Carlea LOSS WIN
Gironi Enrico Livera Gabriele Calegari WIN LOSS
Gironi Michele Rapa Gabriele Calegari LOSS WIN
Gironi Enrico Livera Pierdavide Carlea WIN LOSS
Gironi Michele Rapa Enrico Livera LOSS WIN
Gironi Gabriele Calegari Pierdavide Carlea LOSS WIN
Gironi Nicholas Nembrotte Marco Bonaudi WIN LOSS
Gironi Adriano Sauli Guglielmo Gibertini WIN LOSS
Gironi Nicholas Nembrotte Guglielmo Gibertini LOSS WIN
Gironi Marco Bonaudi Adriano Sauli LOSS WIN
Gironi Nicholas Nembrotte Adriano Sauli LOSS WIN
Gironi Marco Bonaudi Guglielmo Gibertini LOSS WIN
Eliminatorie (8) Nicholas Nembrotte Adriano Sauli LOSS WIN
Eliminatorie (8) Alvin Frassi Pierdavide Carlea LOSS WIN
Eliminatorie (8) Matteo Del Monaco Gabriele Calegari WIN LOSS
Eliminatorie (8) Enrico Livera Guglielmo Gibertini WIN LOSS
Eliminatorie (4) Adriano Sauli Pierdavide Carlea WIN LOSS
Eliminatorie (4) Matteo Del Monaco Enrico Livera WIN LOSS
Finale 1 Matteo Del Monaco Adriano Sauli LOSS WIN
Finale 2 Matteo Del Monaco Adriano Sauli LOSS WIN

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Gironi Davide Gallo Maurizio Viaro WIN LOSS
Gironi Stefano Zanardelli Daniele Rondoni WIN LOSS
Gironi Davide Gallo Stefano Zanardelli WIN LOSS
Gironi Maurizio Viaro Daniele Rondoni WIN LOSS
Gironi Davide Gallo Daniele Rondoni WIN LOSS
Gironi Maurizio Viaro Stefano Zanardelli LOSS WIN
Gironi Alessandro Gallo Giuseppe Bongioanni WIN LOSS
Gironi Martina Stazi Fabio Lottero LOSS WIN
Gironi Alessandro Gallo Fabio Lottero LOSS WIN
Gironi Martina Stazi Giuseppe Bongioanni LOSS WIN
Gironi Alessandro Gallo Martina Stazi WIN LOSS
Gironi Giuseppe Bongioanni Fabio Lottero LOSS WIN
Gironi Giorgio Marenco Gianluca Aronni LOSS WIN
Gironi Piermario Loreti Enrico De Biasio WIN LOSS
Gironi Piermario Loreti Gianluca Aronni LOSS WIN
Gironi Giorgio Marenco Enrico De Biasio WIN LOSS
Gironi Gianluca Aronni Enrico De Biasio WIN LOSS
Gironi Giorgio Marenco Piermario Loreti WIN LOSS
Gironi Devis Mari Federico Malagutti WIN LOSS
Gironi Fabio Lobina Fabrizio Amato LOSS WIN
Gironi Devis Mari Fabio Lobina WIN LOSS
Gironi Federico Malagutti Fabrizio Amato WIN LOSS
Gironi Devis Mari Fabrizio Amato WIN LOSS
Gironi Federico Malagutti Fabio Lobina WIN LOSS
Gironi Davide Chiolero Mattia Pancani Bedini LOSS WIN
Gironi Fabio Furlong Luigi Simone Menichino LOSS WIN
Gironi Fabio Furlong Davide Chiolero WIN LOSS
Gironi Luigi Simone Menichino Mattia Pancani Bedini WIN LOSS
Gironi Davide Chiolero Luigi Simone Menichino LOSS WIN
Gironi Fabio Furlong Mattia Pancani Bedini WIN LOSS
Gironi Davide Locatelli Marco Zanco WIN LOSS
Gironi Dario Valente Elena Ferrero LOSS WIN
Gironi Dario Valente Davide Locatelli LOSS WIN
Gironi Elena Ferrero Marco Zanco LOSS WIN
Gironi Elena Ferrero Davide Locatelli LOSS WIN
Gironi Dario Valente Marco Zanco WIN LOSS
Gironi Sandino Richeri Davide Compri WIN LOSS
Gironi Stefano Di Fermo Martino Palladini LOSS WIN
Gironi Davide Compri Stefano Di Fermo WIN LOSS
Gironi Sandino Richeri Martino Palladini WIN LOSS
Gironi Davide Compri Martino Palladini WIN LOSS
Gironi Sandino Richeri Stefano Di Fermo WIN LOSS
Gironi Andrea Rossi Łukasz Gardela WIN LOSS
Gironi Anna Carnevali Gabriele Calabrese LOSS WIN
Gironi Andrea Rossi Anna Carnevali WIN LOSS
Gironi Łukasz Gardela Gabriele Calabrese LOSS WIN
Gironi Andrea Rossi Gabriele Calabrese WIN LOSS
Gironi Łukasz Gardela Anna Carnevali WIN LOSS
Gironi Michela D'Orlando Stefano Ronaghi LOSS WIN
Gironi Giulio Campanella Enrico Luzzani LOSS WIN
Gironi Michela D'Orlando Giulio Campanella LOSS WIN
Gironi Stefano Ronaghi Enrico Luzzani WIN LOSS
Gironi Michela D'Orlando Enrico Luzzani WIN LOSS
Gironi Giulio Campanella Stefano Ronaghi WIN LOSS
Gironi Gabriele Ponzio Federico Lasagni Manghi LOSS WIN
Gironi Simone Normani Massimiliano Cappello LOSS WIN
Gironi Federico Lasagni Manghi Simone Normani WIN LOSS
Gironi Gabriele Ponzio Massimiliano Cappello LOSS WIN
Gironi Federico Lasagni Manghi Massimiliano Cappello WIN LOSS
Gironi Gabriele Ponzio Simone Normani LOSS WIN
Gironi Riccardo Lasagni Manghi Carlo Ferriolo LOSS WIN
Gironi Nicolay Porrelli Gabriele Maffeis WIN LOSS
Gironi Riccardo Lasagni Manghi Gabriele Maffeis WIN LOSS
Gironi Carlo Ferriolo Nicolay Porrelli LOSS WIN
Gironi Riccardo Lasagni Manghi Nicolay Porrelli LOSS WIN
Gironi Carlo Ferriolo Gabriele Maffeis WIN LOSS
Gironi Daniele Adami Adriano Sauli WIN LOSS
Gironi Jacopo Zanini Lorenzo Lamacchia LOSS WIN
Gironi Daniele Adami Jacopo Zanini LOSS WIN
Gironi Lorenzo Lamacchia Adriano Sauli WIN LOSS
Gironi Daniele Adami Lorenzo Lamacchia WIN LOSS
Gironi Jacopo Zanini Adriano Sauli LOSS WIN
Gironi Enrico Campobello Denis Dallari LOSS WIN
Gironi Gianluca Mezzogori Luca Giannone LOSS WIN
Gironi Denis Dallari Luca Giannone WIN LOSS
Gironi Enrico Campobello Gianluca Mezzogori LOSS WIN
Gironi Gianluca Mezzogori Denis Dallari LOSS WIN
Gironi Enrico Campobello Luca Giannone WIN LOSS
Eliminatorie (32) Andrea Rossi Luca Giannone WIN LOSS
Eliminatorie (32) Massimiliano Cappello Stefano Zanardelli WIN LOSS
Eliminatorie (32) Giulio Campanella Nicolay Porrelli LOSS WIN
Eliminatorie (32) Sandino Richeri Enrico Luzzani WIN LOSS
Eliminatorie (32) Łukasz Gardela Davide Locatelli LOSS WIN
Eliminatorie (32) Alessandro Gallo Stefano Ronaghi WIN LOSS
Eliminatorie (32) Davide Compri Federico Malagutti LOSS WIN
Eliminatorie (32) Jacopo Zanini Luigi Simone Menichino LOSS WIN
Eliminatorie (32) Federico Lasagni Manghi Giuseppe Bongioanni WIN LOSS
Eliminatorie (32) Giorgio Marenco Fabio Furlong LOSS WIN
Eliminatorie (32) Devis Mari Lorenzo Lamacchia WIN LOSS
Eliminatorie (32) Davide Gallo Martino Palladini WIN LOSS
Eliminatorie (32) Gianluca Aronni Fabrizio Amato WIN LOSS
Eliminatorie (32) Daniele Adami Carlo Ferriolo WIN LOSS
Eliminatorie (32) Fabio Lottero Gabriele Calabrese WIN LOSS
Eliminatorie (32) Denis Dallari Mattia Pancani Bedini WIN LOSS
Eliminatorie (16) Andrea Rossi Massimiliano Cappello LOSS WIN
Eliminatorie (16) Sandino Richeri Nicolay Porrelli LOSS WIN
Eliminatorie (16) Alessandro Gallo Davide Locatelli LOSS WIN
Eliminatorie (16) Federico Malagutti Luigi Simone Menichino LOSS WIN
Eliminatorie (16) Fabio Furlong Federico Lasagni Manghi LOSS WIN
Eliminatorie (16) Davide Gallo Denis Dallari WIN LOSS
Eliminatorie (16) Daniele Adami Gianluca Aronni LOSS WIN
Eliminatorie (16) Denis Dallari Fabio Lottero WIN LOSS
Eliminatorie (8) Massimiliano Cappello Nicolay Porrelli WIN LOSS
Eliminatorie (8) Davide Locatelli Luigi Simone Menichino WIN LOSS
Eliminatorie (8) Davide Gallo Federico Lasagni Manghi LOSS WIN
Eliminatorie (8) Gianluca Aronni Denis Dallari LOSS WIN
Eliminatorie (4) Davide Locatelli Massimiliano Cappello LOSS WIN
Eliminatorie (4) Federico Lasagni Manghi Denis Dallari WIN LOSS
Finale 1 Federico Lasagni Manghi Massimiliano Cappello LOSS WIN
Finale 2 Federico Lasagni Manghi Massimiliano Cappello LOSS WIN

Women's Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Gironi Michela D'Orlando Noemi Boga WIN LOSS
Gironi Martina Santi Mariachiara Gatti LOSS WIN
Gironi Michela D'Orlando Mariachiara Gatti LOSS WIN
Gironi Noemi Boga Martina Santi WIN LOSS
Gironi Michela D'Orlando Martina Santi LOSS WIN
Gironi Noemi Boga Mariachiara Gatti LOSS WIN
Gironi Alessandra Ghedini Clizia Buniotto WIN LOSS
Gironi Martina Stazi Ginevra Balli WIN LOSS
Gironi Martina Stazi Alessandra Ghedini WIN LOSS
Gironi Clizia Buniotto Ginevra Balli WIN LOSS
Gironi Alessandra Ghedini Ginevra Balli WIN LOSS
Gironi Martina Stazi Clizia Buniotto WIN LOSS
Gironi (da 5) Sandra Spanò Anna Carnevali WIN LOSS
Gironi (da 5) Elena Ferrero Diana Michelis WIN LOSS
Gironi (da 5) Anna Carnevali Nora Bosco LOSS WIN
Gironi (da 5) Elena Ferrero Sandra Spanò WIN LOSS
Gironi (da 5) Diana Michelis Nora Bosco WIN LOSS
Gironi (da 5) Elena Ferrero Anna Carnevali WIN LOSS
Gironi (da 5) Diana Michelis Sandra Spanò LOSS WIN
Gironi (da 5) Elena Ferrero Nora Bosco WIN LOSS
Gironi (da 5) Diana Michelis Anna Carnevali WIN LOSS
Gironi (da 5) Sandra Spanò Nora Bosco WIN LOSS
Eliminatorie (8) Elena Ferrero Clizia Buniotto WIN LOSS
Eliminatorie (8) Sandra Spanò Alessandra Ghedini LOSS WIN
Eliminatorie (8) Noemi Boga Martina Stazi LOSS WIN
Eliminatorie (8) Diana Michelis Mariachiara Gatti LOSS WIN
Eliminatorie (4) Elena Ferrero Alessandra Ghedini WIN LOSS
Eliminatorie (4) Martina Stazi Mariachiara Gatti LOSS WIN
Finale 1 Elena Ferrero Mariachiara Gatti WIN LOSS
Finale 2 Elena Ferrero Mariachiara Gatti WIN LOSS

Mixed Steel Single Sidesword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Gironi Denis Dallari Fabio Lobina WIN LOSS
Gironi Giacomo De Carolis Pierdavide Carlea LOSS WIN
Gironi Denis Dallari Giacomo De Carolis WIN LOSS
Gironi Fabio Lobina Pierdavide Carlea WIN LOSS
Gironi Denis Dallari Pierdavide Carlea WIN LOSS
Gironi Fabio Lobina Giacomo De Carolis WIN LOSS
Gironi Daniele Adami Fabrizio Danese WIN LOSS
Gironi Luca Romanato Martino Palladini WIN LOSS
Gironi Daniele Adami Luca Romanato WIN LOSS
Gironi Martino Palladini Fabrizio Danese LOSS WIN
Gironi Daniele Adami Martino Palladini WIN LOSS
Gironi Luca Romanato Fabrizio Danese WIN LOSS
Gironi Federico Lasagni Manghi Alvin Frassi LOSS WIN
Gironi Nicolay Porrelli Ivan Perazzini WIN LOSS
Gironi Federico Lasagni Manghi Nicolay Porrelli WIN LOSS
Gironi Alvin Frassi Ivan Perazzini WIN LOSS
Gironi Federico Lasagni Manghi Ivan Perazzini DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Gironi Alvin Frassi Nicolay Porrelli WIN LOSS
Gironi Stefano Conese Luigi Simone Menichino LOSS WIN
Gironi Davide Compri Adriano Sauli WIN LOSS
Gironi Davide Compri Luigi Simone Menichino LOSS WIN
Gironi Stefano Conese Adriano Sauli WIN LOSS
Gironi Luigi Simone Menichino Adriano Sauli WIN LOSS
Gironi Davide Compri Stefano Conese LOSS WIN
Gironi Enrico Campobello Riccardo Lasagni Manghi LOSS WIN
Gironi Gabriele Ponzio Carlo Pietrapertosa DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Gironi Gabriele Ponzio Riccardo Lasagni Manghi LOSS WIN
Gironi Enrico Campobello Carlo Pietrapertosa WIN LOSS
Gironi Riccardo Lasagni Manghi Carlo Pietrapertosa WIN LOSS
Gironi Enrico Campobello Gabriele Ponzio WIN LOSS
Gironi Matteo De Angelis Fabio Lottero LOSS WIN
Gironi Marco Bonaudi Fabio Lottero LOSS WIN
Gironi Matteo De Angelis Marco Bonaudi WIN LOSS
Gironi Domenico Fichera Guido Gozzi WIN LOSS
Gironi Giulio Campanella Martina Stazi WIN LOSS
Gironi Giulio Campanella Domenico Fichera DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Gironi Martina Stazi Guido Gozzi LOSS WIN
Gironi Domenico Fichera Martina Stazi WIN LOSS
Gironi Giulio Campanella Guido Gozzi WIN LOSS
Gironi Dario Valente Massimiliano Cappello LOSS WIN
Gironi Nicola Melotti Piermario Loreti LOSS WIN
Gironi Nicola Melotti Massimiliano Cappello LOSS WIN
Gironi Dario Valente Piermario Loreti WIN LOSS
Gironi Piermario Loreti Massimiliano Cappello LOSS WIN
Gironi Nicola Melotti Dario Valente WIN LOSS
Eliminatorie (16) Dario Valente Denis Dallari WIN LOSS
Eliminatorie (16) Enrico Campobello Stefano Conese LOSS WIN
Eliminatorie (16) Giulio Campanella Riccardo Lasagni Manghi WIN LOSS
Eliminatorie (16) Domenico Fichera Daniele Adami WIN LOSS
Eliminatorie (16) Massimiliano Cappello Fabrizio Danese WIN LOSS
Eliminatorie (16) Fabio Lobina Alvin Frassi LOSS WIN
Eliminatorie (16) Matteo De Angelis Fabio Lottero LOSS WIN
Eliminatorie (16) Luigi Simone Menichino Luca Romanato WIN LOSS
Eliminatorie (8) Dario Valente Stefano Conese LOSS WIN
Eliminatorie (8) Giulio Campanella Domenico Fichera LOSS WIN
Eliminatorie (8) Massimiliano Cappello Alvin Frassi WIN LOSS
Eliminatorie (8) Luigi Simone Menichino Fabio Lottero WIN LOSS
Eliminatorie (4) Domenico Fichera Stefano Conese WIN LOSS
Eliminatorie (4) Luigi Simone Menichino Massimiliano Cappello LOSS WIN
Finale 1 Domenico Fichera Massimiliano Cappello LOSS WIN
Finale 2 Domenico Fichera Massimiliano Cappello LOSS WIN

Women's Steel Single Sidesword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Gironi (da 5) Sandra Spanò Elisabetta Lamperti LOSS WIN
Gironi (da 5) Michela D'Orlando Martina Santi WIN LOSS
Gironi (da 5) Diana Michelis Elisabetta Lamperti LOSS WIN
Gironi (da 5) Michela D'Orlando Sandra Spanò LOSS WIN
Gironi (da 5) Diana Michelis Martina Santi LOSS WIN
Gironi (da 5) Michela D'Orlando Elisabetta Lamperti LOSS WIN
Gironi (da 5) Sandra Spanò Martina Santi WIN LOSS
Gironi (da 5) Michela D'Orlando Diana Michelis WIN LOSS
Gironi (da 5) Elisabetta Lamperti Martina Santi WIN LOSS
Gironi (da 5) Diana Michelis Sandra Spanò WIN LOSS
Gironi (da 5) Clizia Buniotto Jessica Borgognoni WIN LOSS
Gironi (da 5) Martina Stazi Lara Ortolani WIN LOSS
Gironi (da 5) Clizia Buniotto Umberta Riboldi WIN LOSS
Gironi (da 5) Lara Ortolani Jessica Borgognoni LOSS WIN
Gironi (da 5) Martina Stazi Umberta Riboldi WIN LOSS
Gironi (da 5) Clizia Buniotto Lara Ortolani WIN LOSS
Gironi (da 5) Martina Stazi Jessica Borgognoni WIN LOSS
Gironi (da 5) Lara Ortolani Umberta Riboldi LOSS WIN
Gironi (da 5) Martina Stazi Clizia Buniotto LOSS WIN
Gironi (da 5) Jessica Borgognoni Umberta Riboldi WIN LOSS
ELIMINATORIE (6) Michela D'Orlando Sandra Spanò WIN LOSS
ELIMINATORIE (6) Martina Stazi Jessica Borgognoni WIN LOSS
ELIMINATORIE (4) Michela D'Orlando Elisabetta Lamperti WIN LOSS
ELIMINATORIE (4) Martina Stazi Clizia Buniotto LOSS WIN
FINALE 1 Michela D'Orlando Clizia Buniotto WIN LOSS
FINALE 2 Michela D'Orlando Clizia Buniotto LOSS WIN
FINALE 3 Michela D'Orlando Clizia Buniotto LOSS WIN