SERFO 2019

Date
November 10
Country
United States
State
Georgia
City
Atlanta

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 165 79
Women's Steel Longsword 30 12
Mixed Steel Rapier & Dagger 108 44
Mixed Steel Arming Sword & Buckler 93 47
Mixed Steel Single Rapier 151 51

Fighters in event

NameNationalityClub
Michael Vaughn Ochs America
Conner Vores
Dominic Grilli
Logan Florence
Martin Niggemeier Sword Carolina
Mariana López Rodriguez Virginia Academy of Fencing
Liz Holmdahl Stockholms Stigmän
David Powell
Desiree Healey
Jay Luo
Gary Moreira
Mckenzie Adlai Ewing Atlanta Freifechter
Thomas Pifer Atlanta Freifechter
Marcus Lewis Atlanta Freifechter
David Morgan Atlanta Freifechter
Jonathan Shores Atlanta Freifechter
Ricardo Camaran Atlanta Freifechter
Jack Davis Atlanta Freifechter
Jacob Pendergraft Atlanta Freifechter
Adam Funderburk Atlanta Freifechter
Bradley Smith Atlanta Freifechter
Ferlandas Carter Atlanta Freifechter
Thomas Dugan Atlanta Freifechter
Veronica Young-Cooksey Atlanta Freifechter
Teresa Knapp Atlanta Freifechter
Cameron Low Atlanta Freifechter
Richard Escoto Atlanta Freifechter
Philippe Dupont Bold City Longsword
Johann Lopez Bold City Longsword
Aidan Bowman Bold City Longsword
Kirstin Prince Bold City Longsword
Jen Scott Bold City Longsword
Norbert Nagy Bold City Longsword
Keith Hamm Bold City Longsword
Erik Shinkle Bold City Longsword
Matthew Stinson Bold City Longsword
Dani Rosemund Bold City Longsword
Lucas DeBlasi Bold City Longsword
Sam Spruill Clemson Longsword
Alexander Laslavic Davenriche European Martial Artes School
Helena Bretherton Hay Decatur School of Arms
Dave Lopez Decatur School of Arms
JD Minnick Denver Historical Fencing Academy
Jayson Barrons Denver Historical Fencing Academy
Ian McLean Iron Gate Swordfighting
Tom Leslie Nashville HEMA
Aaron Johnson Nashville HEMA
Christopher Peterson Nashville HEMA
Eric Paisley Nashville HEMA
Bruce Kimmell Nashville HEMA
Donald Kullman Nashville HEMA
Samuel Orndorff Nashville HEMA
Katherine Connor Nashville HEMA
Greg Golter Nashville HEMA
Alexander Brindley Nashville HEMA
Chris Holloman Nashville HEMA
Jeffrey Nunez New York Historical Fencing Association
Thor Jonsson Ochs America
Ed Sleight Ritterkunst Fechtschule
Ross Woomer Ritterkunst Fechtschule
Jarrett Anderson Rocket City HEMA
Randy Moore Rocket City HEMA
John McCain Rocket City HEMA
Peyton Miller Rocket City HEMA
Erich Finckenor Rocket City HEMA
Kevin Murakoshi Sacramento Sword School
Matthew Miraglia Schola St. George
Kate Gottfredson Schola St. George
Joshua Beck Schola St. George
Dylan Eaton Schola St. George
Ed Wells Schola St. George
Benjamin Eades Schola St. George
Bryan Johnson Schola St. George
Zachary Springer Schola St. George
Marshall Strong Schola St. George
Michael McGuiness Schola St. George
Mason Gibbs Sword Carolina
Thomas Hanks Sword Carolina
Ashley Hanks Sword Carolina
Owen Sykes Swordwind Historical Swordsmanship
Joshua Wiest Triangle Sword Guild
Chris Nolan Triangle Sword Guild
Michael Konrad Tucson Historic Fencing Club
William Wilder Tucson Historic Fencing Club
Phil Rosenow Tucson Historic Fencing Club
Bradley Cramer University of West Florida Fencing
Sarah Cooper University of West Florida Fencing
Jonathan Brown University of West Florida Fencing
Maximillian Tuel University of West Florida Fencing
Nicholas Woelfel University of West Florida Fencing
Randi Cramer University of West Florida Fencing
Chandler Maypoles University of West Florida Fencing
Evan Granger University of West Florida Fencing
Danial Alt Vier Blossen Historical Fencing
David Rowe Virginia Academy of Fencing
Dustin Collier Virginia Academy of Fencing
Matthew Rodgers Virginia Academy of Fencing
Collin Vredenburg Virginia Academy of Fencing
Allyson Deitrick Virginia Academy of Fencing
Richard Shepro Virginia Academy of Fencing

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Lucas DeBlasi William Wilder WIN LOSS
Pool 1 Mckenzie Adlai Ewing Eric Paisley WIN LOSS
Pool 1 William Wilder Eric Paisley WIN LOSS
Pool 1 Mckenzie Adlai Ewing Lucas DeBlasi WIN LOSS
Pool 1 Lucas DeBlasi Eric Paisley WIN LOSS
Pool 1 Mckenzie Adlai Ewing William Wilder WIN LOSS
Pool 2 Dylan Eaton Erich Finckenor WIN LOSS
Pool 2 Marcus Lewis Norbert Nagy WIN LOSS
Pool 2 Dylan Eaton Norbert Nagy LOSS WIN
Pool 2 Marcus Lewis Erich Finckenor WIN LOSS
Pool 2 Norbert Nagy Erich Finckenor LOSS WIN
Pool 2 Marcus Lewis Dylan Eaton WIN LOSS
Pool 3 Philippe Dupont Michael McGuiness LOSS WIN
Pool 3 Thomas Pifer Christopher Peterson WIN LOSS
Pool 3 Christopher Peterson Michael McGuiness LOSS WIN
Pool 3 Thomas Pifer Philippe Dupont WIN LOSS
Pool 3 Philippe Dupont Christopher Peterson WIN LOSS
Pool 3 Thomas Pifer Michael McGuiness WIN LOSS
Pool 4 David Morgan Erik Shinkle WIN LOSS
Pool 4 Matthew Miraglia Nicholas Woelfel WIN LOSS
Pool 4 David Morgan Matthew Miraglia WIN LOSS
Pool 4 Erik Shinkle Nicholas Woelfel LOSS WIN
Pool 4 Matthew Miraglia Erik Shinkle WIN LOSS
Pool 4 David Morgan Nicholas Woelfel LOSS WIN
Pool 7 Jonathan Shores Maximillian Tuel WIN LOSS
Pool 7 Jayson Barrons Peyton Miller WIN LOSS
Pool 7 Maximillian Tuel Peyton Miller WIN LOSS
Pool 7 Jayson Barrons Jonathan Shores WIN LOSS
Pool 7 Jonathan Shores Peyton Miller WIN LOSS
Pool 7 Jayson Barrons Maximillian Tuel LOSS WIN
Pool 5 Jack Davis Jarrett Anderson WIN LOSS
Pool 5 Bradley Cramer Johann Lopez WIN LOSS
Pool 5 Jack Davis Johann Lopez WIN LOSS
Pool 5 Bradley Cramer Jarrett Anderson WIN LOSS
Pool 5 Jarrett Anderson Johann Lopez WIN LOSS
Pool 5 Bradley Cramer Jack Davis DRAW DRAW
Pool 6 Ross Woomer Gary Moreira DRAW DRAW
Pool 6 Martin Niggemeier Adam Funderburk WIN LOSS
Pool 6 Adam Funderburk Ross Woomer WIN LOSS
Pool 6 Martin Niggemeier Gary Moreira WIN LOSS
Pool 6 Adam Funderburk Gary Moreira WIN LOSS
Pool 6 Martin Niggemeier Ross Woomer WIN LOSS
Pool 8 Thor Jonsson Cameron Low LOSS WIN
Pool 8 David Rowe JD Minnick WIN LOSS
Pool 8 JD Minnick Thor Jonsson WIN LOSS
Pool 8 David Rowe Cameron Low WIN LOSS
Pool 8 JD Minnick Cameron Low WIN LOSS
Pool 8 David Rowe Thor Jonsson WIN LOSS
Pool 11 Joshua Beck Thomas Dugan DRAW DRAW
Pool 11 Michael Konrad Chris Holloman WIN LOSS
Pool 11 Chris Holloman Joshua Beck WIN LOSS
Pool 11 Michael Konrad Thomas Dugan WIN LOSS
Pool 11 Chris Holloman Thomas Dugan LOSS WIN
Pool 11 Michael Konrad Joshua Beck LOSS WIN
Pool 9 Randy Moore Dominic Grilli LOSS WIN
Pool 9 Sam Spruill Teresa Knapp WIN LOSS
Pool 9 Randy Moore Teresa Knapp WIN LOSS
Pool 9 Sam Spruill Dominic Grilli WIN LOSS
Pool 9 Teresa Knapp Dominic Grilli LOSS WIN
Pool 9 Sam Spruill Randy Moore WIN LOSS
Pool 10 Benjamin Eades Aaron Johnson WIN LOSS
Pool 10 Ferlandas Carter Aaron Johnson WIN LOSS
Pool 10 Benjamin Eades Ferlandas Carter WIN LOSS
Pool 12 Jeffrey Nunez Dustin Collier LOSS WIN
Pool 12 Alexander Laslavic Mason Gibbs WIN LOSS
Pool 12 Jeffrey Nunez Mason Gibbs LOSS WIN
Pool 12 Alexander Laslavic Dustin Collier LOSS WIN
Pool 12 Mason Gibbs Dustin Collier LOSS WIN
Pool 12 Alexander Laslavic Jeffrey Nunez WIN LOSS
Pool 14 Owen Sykes Bruce Kimmell LOSS WIN
Pool 14 Zachary Springer Richard Escoto WIN LOSS
Pool 14 Owen Sykes Richard Escoto LOSS WIN
Pool 14 Zachary Springer Bruce Kimmell WIN LOSS
Pool 14 Richard Escoto Bruce Kimmell LOSS WIN
Pool 14 Zachary Springer Owen Sykes WIN LOSS
Pool 13 Ed Sleight Collin Vredenburg LOSS WIN
Pool 13 Marshall Strong Liz Holmdahl WIN LOSS
Pool 13 Collin Vredenburg Liz Holmdahl WIN LOSS
Pool 13 Marshall Strong Ed Sleight WIN LOSS
Pool 13 Ed Sleight Liz Holmdahl WIN LOSS
Pool 13 Marshall Strong Collin Vredenburg WIN LOSS
Pool 15 Phil Rosenow Chris Nolan LOSS WIN
Pool 15 Bryan Johnson Greg Golter WIN LOSS
Pool 15 Chris Nolan Greg Golter WIN LOSS
Pool 15 Bryan Johnson Phil Rosenow WIN LOSS
Pool 15 Phil Rosenow Greg Golter WIN LOSS
Pool 15 Bryan Johnson Chris Nolan LOSS WIN
Pool 17 Samuel Orndorff Aidan Bowman WIN LOSS
Pool 17 Bradley Smith Kate Gottfredson WIN LOSS
Pool 17 Aidan Bowman Kate Gottfredson WIN LOSS
Pool 17 Samuel Orndorff Bradley Smith LOSS WIN
Pool 17 Samuel Orndorff Kate Gottfredson WIN LOSS
Pool 17 Aidan Bowman Bradley Smith LOSS WIN
Pool 19 John McCain Veronica Young-Cooksey WIN LOSS
Pool 19 Michael Vaughn Tom Leslie WIN LOSS
Pool 19 John McCain Tom Leslie WIN LOSS
Pool 19 Michael Vaughn Veronica Young-Cooksey WIN LOSS
Pool 19 Veronica Young-Cooksey Tom Leslie WIN LOSS
Pool 19 Michael Vaughn John McCain WIN LOSS
Pool 18 Ricardo Camaran Chandler Maypoles LOSS WIN
Pool 18 Alexander Brindley Joshua Wiest WIN LOSS
Pool 18 Alexander Brindley Chandler Maypoles WIN LOSS
Pool 18 Ricardo Camaran Joshua Wiest WIN LOSS
Pool 18 Ricardo Camaran Alexander Brindley LOSS WIN
Pool 18 Joshua Wiest Chandler Maypoles LOSS WIN
Pool 16 Thomas Hanks Matthew Rodgers WIN LOSS
Pool 16 Dani Rosemund Donald Kullman LOSS WIN
Pool 16 Thomas Hanks Donald Kullman LOSS WIN
Pool 16 Dani Rosemund Matthew Rodgers WIN LOSS
Pool 16 Donald Kullman Matthew Rodgers LOSS WIN
Pool 16 Thomas Hanks Dani Rosemund WIN LOSS
Pool 20 Mariana López Rodriguez Ed Wells LOSS WIN
Pool 20 Matthew Stinson Katherine Connor LOSS WIN
Pool 20 Mariana López Rodriguez Katherine Connor LOSS WIN
Pool 20 Matthew Stinson Ed Wells WIN LOSS
Pool 20 Ed Wells Katherine Connor LOSS WIN
Pool 20 Mariana López Rodriguez Matthew Stinson LOSS WIN
Elimination Bracket Michael Konrad Jarrett Anderson WIN LOSS
Elimination Bracket Ed Wells Maximillian Tuel LOSS WIN
Elimination Bracket Donald Kullman Randy Moore WIN LOSS
Elimination Bracket Ed Sleight Matthew Miraglia LOSS WIN
Elimination Bracket Bradley Cramer Chris Holloman WIN LOSS
Elimination Bracket Bryan Johnson Philippe Dupont WIN LOSS
Elimination Bracket Joshua Beck Michael McGuiness DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Elimination Bracket Thomas Dugan Collin Vredenburg WIN LOSS
Elimination Bracket Alexander Laslavic David Morgan WIN LOSS
Elimination Bracket Nicholas Woelfel Dominic Grilli WIN LOSS
Elimination Bracket Jonathan Shores Matthew Stinson WIN LOSS
Elimination Bracket Thomas Hanks John McCain WIN LOSS
Elimination Bracket Samuel Orndorff Bruce Kimmell WIN LOSS
Elimination Bracket Lucas DeBlasi Ferlandas Carter LOSS WIN
Elimination Bracket Adam Funderburk Chandler Maypoles LOSS WIN
Elimination Bracket Jayson Barrons JD Minnick WIN LOSS
Elimination Bracket Jayson Barrons Marshall Strong LOSS WIN
Elimination Bracket Sam Spruill Chandler Maypoles WIN LOSS
Elimination Bracket Thomas Pifer Ferlandas Carter WIN LOSS
Elimination Bracket Mckenzie Adlai Ewing Samuel Orndorff WIN LOSS
Elimination Bracket Marcus Lewis Thomas Hanks WIN LOSS
Elimination Bracket David Rowe Jonathan Shores WIN LOSS
Elimination Bracket Benjamin Eades Nicholas Woelfel LOSS WIN
Elimination Bracket Alexander Laslavic Zachary Springer WIN LOSS
Elimination Bracket Bradley Smith Thomas Dugan WIN LOSS
Elimination Bracket Michael Vaughn Michael McGuiness WIN LOSS
Elimination Bracket Bryan Johnson Katherine Connor WIN LOSS
Elimination Bracket Bradley Cramer Alexander Brindley LOSS WIN
Elimination Bracket Matthew Miraglia Chris Nolan WIN LOSS
Elimination Bracket Donald Kullman Dustin Collier LOSS WIN
Elimination Bracket Martin Niggemeier Maximillian Tuel WIN LOSS
Elimination Bracket Michael Konrad Jack Davis WIN LOSS
Eighth-Finals Marshall Strong Michael Konrad WIN LOSS
Eighth-Finals Martin Niggemeier Sam Spruill LOSS WIN
Eighth-Finals Thomas Pifer Dustin Collier WIN LOSS
Eighth-Finals Mckenzie Adlai Ewing Matthew Miraglia WIN LOSS
Eighth-Finals Marcus Lewis Alexander Brindley LOSS WIN
Eighth-Finals David Rowe Bryan Johnson WIN LOSS
Eighth-Finals Michael Vaughn Nicholas Woelfel WIN LOSS
Eighth-Finals Alexander Laslavic Bradley Smith WIN LOSS
Quarterfinals Marshall Strong Alexander Laslavic WIN LOSS
Quarterfinals Sam Spruill Michael Vaughn WIN LOSS
Quarterfinals David Rowe Thomas Pifer WIN LOSS
Quarterfinals Mckenzie Adlai Ewing Alexander Brindley WIN LOSS
Semifinals Mckenzie Adlai Ewing Marshall Strong LOSS WIN
Semifinals David Rowe Sam Spruill WIN LOSS
Gold Medal Match David Rowe Marshall Strong WIN LOSS
Bronze Medal Match Mckenzie Adlai Ewing Sam Spruill WIN LOSS

Women's Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Ashley Hanks Kirstin Prince WIN LOSS
Pool 1 Mariana López Rodriguez Veronica Young-Cooksey WIN LOSS
Pool 1 Ashley Hanks Veronica Young-Cooksey WIN LOSS
Pool 1 Mariana López Rodriguez Kirstin Prince WIN LOSS
Pool 1 Veronica Young-Cooksey Kirstin Prince LOSS WIN
Pool 1 Mariana López Rodriguez Ashley Hanks DRAW DRAW
Pool 2 Allyson Deitrick Randi Cramer WIN LOSS
Pool 2 Katherine Connor Liz Holmdahl WIN LOSS
Pool 2 Randi Cramer Liz Holmdahl LOSS WIN
Pool 2 Allyson Deitrick Katherine Connor LOSS WIN
Pool 2 Allyson Deitrick Liz Holmdahl LOSS WIN
Pool 2 Randi Cramer Katherine Connor LOSS WIN
Pool 3 Sarah Cooper Teresa Knapp LOSS WIN
Pool 3 Dani Rosemund Kate Gottfredson WIN LOSS
Pool 3 Kate Gottfredson Teresa Knapp WIN LOSS
Pool 3 Dani Rosemund Sarah Cooper WIN LOSS
Pool 3 Sarah Cooper Kate Gottfredson LOSS WIN
Pool 3 Dani Rosemund Teresa Knapp WIN LOSS
Eighth-Finals Sarah Cooper Kate Gottfredson LOSS WIN
Eighth-Finals Veronica Young-Cooksey Kirstin Prince LOSS WIN
Eighth-Finals Randi Cramer Liz Holmdahl LOSS WIN
Eighth-Finals Allyson Deitrick Teresa Knapp LOSS WIN
Quarterfinals Dani Rosemund Teresa Knapp WIN LOSS
Quarterfinals Mariana López Rodriguez Liz Holmdahl WIN LOSS
Quarterfinals Katherine Connor Kirstin Prince WIN LOSS
Quarterfinals Ashley Hanks Kate Gottfredson LOSS WIN
Semifinals Dani Rosemund Kate Gottfredson WIN LOSS
Semifinals Mariana López Rodriguez Katherine Connor LOSS WIN
Gold Medal Match Dani Rosemund Katherine Connor WIN LOSS
Bronze Medal Match Mariana López Rodriguez Kate Gottfredson WIN LOSS

Mixed Steel Rapier & Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Aidan Bowman Joshua Beck DRAW DRAW
Pool 1 Jack Davis Joshua Beck DRAW DRAW
Pool 1 David Rowe Jack Davis WIN LOSS
Pool 1 Jack Davis Aidan Bowman WIN LOSS
Pool 1 David Rowe Joshua Beck WIN LOSS
Pool 1 David Rowe Aidan Bowman WIN LOSS
Pool 3 David Morgan Joshua Wiest LOSS WIN
Pool 3 Desiree Healey Chandler Maypoles LOSS WIN
Pool 3 David Morgan Desiree Healey LOSS WIN
Pool 3 Joshua Wiest Chandler Maypoles LOSS WIN
Pool 3 Desiree Healey Joshua Wiest LOSS WIN
Pool 3 David Morgan Chandler Maypoles LOSS WIN
Pool 2 Randy Moore Ferlandas Carter LOSS WIN
Pool 2 Alexander Laslavic Jen Scott WIN LOSS
Pool 2 Randy Moore JD Minnick LOSS WIN
Pool 2 Jen Scott Ferlandas Carter WIN LOSS
Pool 2 Alexander Laslavic JD Minnick DRAW DRAW
Pool 2 Randy Moore Jen Scott LOSS WIN
Pool 2 Ferlandas Carter JD Minnick DRAW DRAW
Pool 2 Alexander Laslavic Randy Moore DRAW DRAW
Pool 2 Jen Scott JD Minnick LOSS WIN
Pool 2 Alexander Laslavic Ferlandas Carter WIN LOSS
Pool 4 Chris Nolan Bradley Smith DRAW DRAW
Pool 4 David Powell Evan Granger WIN LOSS
Pool 4 Bradley Smith Evan Granger DRAW DRAW
Pool 4 David Powell Chris Nolan WIN LOSS
Pool 4 Chris Nolan Evan Granger WIN LOSS
Pool 4 David Powell Bradley Smith DRAW DRAW
Pool 7 Alexander Brindley Keith Hamm LOSS WIN
Pool 7 Maximillian Tuel Dave Lopez WIN LOSS
Pool 7 Phil Rosenow Alexander Brindley LOSS WIN
Pool 7 Keith Hamm Maximillian Tuel WIN LOSS
Pool 7 Phil Rosenow Dave Lopez LOSS WIN
Pool 7 Alexander Brindley Maximillian Tuel WIN LOSS
Pool 7 Phil Rosenow Keith Hamm LOSS WIN
Pool 7 Alexander Brindley Dave Lopez LOSS WIN
Pool 7 Phil Rosenow Maximillian Tuel LOSS WIN
Pool 7 Keith Hamm Dave Lopez WIN LOSS
Pool 8 Jay Luo Philippe Dupont LOSS WIN
Pool 8 Nicholas Woelfel Conner Vores WIN LOSS
Pool 8 Jay Luo Conner Vores DRAW DRAW
Pool 8 Nicholas Woelfel Philippe Dupont DRAW DRAW
Pool 8 Philippe Dupont Conner Vores LOSS WIN
Pool 8 Jay Luo Nicholas Woelfel WIN LOSS
Pool 5 Helena Bretherton Hay Jacob Pendergraft LOSS WIN
Pool 5 Jonathan Brown Johann Lopez WIN LOSS
Pool 5 Chris Holloman Helena Bretherton Hay WIN LOSS
Pool 5 Jacob Pendergraft Johann Lopez WIN LOSS
Pool 5 Chris Holloman Jonathan Brown WIN LOSS
Pool 5 Helena Bretherton Hay Johann Lopez LOSS WIN
Pool 5 Chris Holloman Jacob Pendergraft LOSS WIN
Pool 5 Helena Bretherton Hay Jonathan Brown LOSS WIN
Pool 5 Chris Holloman Johann Lopez WIN LOSS
Pool 5 Jonathan Brown Jacob Pendergraft WIN LOSS
Pool 6 Thomas Pifer William Wilder WIN LOSS
Pool 6 Kevin Murakoshi Dustin Collier WIN LOSS
Pool 6 William Wilder Sarah Cooper WIN LOSS
Pool 6 Thomas Pifer Dustin Collier WIN LOSS
Pool 6 Kevin Murakoshi Sarah Cooper WIN LOSS
Pool 6 William Wilder Dustin Collier LOSS WIN
Pool 6 Thomas Pifer Sarah Cooper WIN LOSS
Pool 6 Kevin Murakoshi William Wilder WIN LOSS
Pool 6 Sarah Cooper Dustin Collier LOSS WIN
Pool 6 Thomas Pifer Kevin Murakoshi LOSS WIN
Pool 9 Jonathan Shores Jeffrey Nunez WIN LOSS
Pool 9 Bradley Cramer Samuel Orndorff WIN LOSS
Pool 9 Jonathan Shores Samuel Orndorff LOSS WIN
Pool 9 Bradley Cramer Jeffrey Nunez WIN LOSS
Pool 9 Jeffrey Nunez Samuel Orndorff LOSS WIN
Pool 9 Jonathan Shores Bradley Cramer DRAW DRAW
Pool 10 Randi Cramer Jarrett Anderson LOSS WIN
Pool 10 Marcus Lewis Michael Konrad LOSS WIN
Pool 10 Michael Konrad Randi Cramer WIN LOSS
Pool 10 Marcus Lewis Jarrett Anderson LOSS WIN
Pool 10 Michael Konrad Jarrett Anderson WIN LOSS
Pool 10 Marcus Lewis Randi Cramer WIN LOSS
Sixteenthfinal 1 Kevin Murakoshi William Wilder WIN LOSS
Sixteenthfinal 2 Alexander Laslavic Samuel Orndorff WIN LOSS
Sixteenthfinal 3 Jonathan Shores JD Minnick LOSS WIN
Sixteenthfinal 4 David Powell Chris Nolan WIN LOSS
Sixteenthfinal 5 Keith Hamm Jack Davis WIN LOSS
Sixteenthfinal 6 Chris Holloman Dustin Collier WIN LOSS
Sixteenthfinal 7 Thomas Pifer Maximillian Tuel LOSS WIN
Sixteenthfinal 8 Marcus Lewis Michael Konrad WIN LOSS
Sixteenthfinal 9 David Rowe Desiree Healey WIN LOSS
Sixteenthfinal 10 Alexander Brindley Joshua Wiest LOSS WIN
Sixteenthfinal 11 Jacob Pendergraft Jen Scott WIN LOSS
Sixteenthfinal 12 Jay Luo Jonathan Brown WIN LOSS
Sixteenthfinal 13 Bradley Cramer Philippe Dupont WIN LOSS
Sixteenthfinal 14 Nicholas Woelfel Conner Vores WIN LOSS
Sixteenthfinal 15 Jarrett Anderson Dave Lopez WIN LOSS
Sixteenthfinal 16 Chandler Maypoles Ferlandas Carter WIN LOSS
Eighthfinal 1 Kevin Murakoshi Alexander Laslavic WIN LOSS
Eighthfinal 2 David Powell JD Minnick WIN LOSS
Eighthfinal 3 Chris Holloman Keith Hamm WIN LOSS
Eighthfinal 4 Marcus Lewis Maximillian Tuel WIN LOSS
Eighthfinal 5 David Rowe Joshua Wiest WIN LOSS
Eighthfinal 6 Jay Luo Jacob Pendergraft WIN LOSS
Eighthfinal 7 Bradley Cramer Nicholas Woelfel WIN LOSS
Eighthfinal 8 Chandler Maypoles Jarrett Anderson WIN LOSS
Quarterfinal 1 Kevin Murakoshi David Powell WIN LOSS
Quarterfinal 2 Marcus Lewis Chris Holloman LOSS WIN
Quarterfinal 3 David Rowe Jay Luo LOSS WIN
Quarterfinal 4 Bradley Cramer Chandler Maypoles LOSS WIN
Semifinal 1 Kevin Murakoshi Chris Holloman WIN LOSS
Semifinal 2 Jay Luo Chandler Maypoles LOSS WIN
Final Kevin Murakoshi Chandler Maypoles LOSS WIN
Third place Chris Holloman Jay Luo WIN LOSS

Mixed Steel Arming Sword & Buckler

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 2 Mariana López Rodriguez Jarrett Anderson WIN LOSS
Pool 2 Phil Rosenow Thor Jonsson LOSS WIN
Pool 2 Mariana López Rodriguez Phil Rosenow WIN LOSS
Pool 2 Jarrett Anderson Thor Jonsson DRAW DRAW
Pool 2 Phil Rosenow Jarrett Anderson LOSS WIN
Pool 2 Mariana López Rodriguez Thor Jonsson WIN LOSS
Pool 4 Ed Sleight Danial Alt WIN LOSS
Pool 4 David Rowe Ed Wells WIN LOSS
Pool 4 Ed Wells Danial Alt LOSS WIN
Pool 4 David Rowe Ed Sleight WIN LOSS
Pool 4 Ed Wells Ed Sleight LOSS WIN
Pool 4 David Rowe Danial Alt WIN LOSS
Pool 1 Jeffrey Nunez Richard Shepro WIN LOSS
Pool 1 Randy Moore Katherine Connor WIN LOSS
Pool 1 Jeffrey Nunez Randy Moore WIN LOSS
Pool 1 Richard Shepro Katherine Connor DRAW DRAW
Pool 1 Richard Shepro Randy Moore LOSS WIN
Pool 1 Jeffrey Nunez Katherine Connor WIN LOSS
Pool 3 Chandler Maypoles Dustin Collier LOSS WIN
Pool 3 Jacob Pendergraft Thomas Dugan WIN LOSS
Pool 3 Chandler Maypoles Thomas Dugan WIN LOSS
Pool 3 Jacob Pendergraft Dustin Collier WIN LOSS
Pool 3 Thomas Dugan Dustin Collier LOSS WIN
Pool 3 Jacob Pendergraft Chandler Maypoles WIN LOSS
Pool 8 Michael Konrad Alexander Brindley WIN LOSS
Pool 8 Jonathan Shores Nicholas Woelfel LOSS WIN
Pool 8 Jonathan Shores Michael Konrad LOSS WIN
Pool 8 Alexander Brindley Nicholas Woelfel LOSS WIN
Pool 8 Jonathan Shores Alexander Brindley LOSS WIN
Pool 8 Michael Konrad Nicholas Woelfel WIN LOSS
Pool 5 Randi Cramer Michael McGuiness LOSS WIN
Pool 5 Joshua Wiest Christopher Peterson WIN LOSS
Pool 5 Christopher Peterson Michael McGuiness LOSS WIN
Pool 5 Joshua Wiest Randi Cramer WIN LOSS
Pool 5 Randi Cramer Christopher Peterson LOSS WIN
Pool 5 Joshua Wiest Michael McGuiness WIN LOSS
Pool 7 Alexander Laslavic Samuel Orndorff WIN LOSS
Pool 7 Thomas Pifer Matthew Rodgers LOSS WIN
Pool 7 Alexander Laslavic Matthew Rodgers WIN LOSS
Pool 7 Thomas Pifer Samuel Orndorff LOSS WIN
Pool 7 Samuel Orndorff Matthew Rodgers WIN LOSS
Pool 7 Thomas Pifer Alexander Laslavic LOSS WIN
Pool 6 Ian McLean Chris Holloman LOSS WIN
Pool 6 Bryan Johnson Chris Holloman WIN LOSS
Pool 6 Ian McLean Bryan Johnson LOSS WIN
Pool 12 Jonathan Brown Ferlandas Carter WIN LOSS
Pool 12 David Powell Philippe Dupont DRAW DRAW
Pool 12 Jonathan Brown Philippe Dupont LOSS WIN
Pool 12 David Powell Ferlandas Carter WIN LOSS
Pool 12 Ferlandas Carter Philippe Dupont DRAW DRAW
Pool 12 David Powell Jonathan Brown DRAW DRAW
Pool 10 Jay Luo Chris Nolan LOSS WIN
Pool 10 Bradley Cramer Logan Florence WIN LOSS
Pool 10 Chris Nolan Logan Florence WIN LOSS
Pool 10 Bradley Cramer Jay Luo WIN LOSS
Pool 10 Jay Luo Logan Florence WIN LOSS
Pool 10 Bradley Cramer Chris Nolan DRAW DRAW
Pool 13 Donald Kullman Joshua Beck LOSS WIN
Pool 13 Sarah Cooper Bradley Smith LOSS WIN
Pool 13 Sarah Cooper Joshua Beck LOSS WIN
Pool 13 Donald Kullman Bradley Smith LOSS WIN
Pool 13 Sarah Cooper Donald Kullman LOSS WIN
Pool 13 Joshua Beck Bradley Smith LOSS WIN
Pool 11 Michael Vaughn Evan Granger LOSS WIN
Pool 11 Marcus Lewis Gary Moreira WIN LOSS
Pool 11 Michael Vaughn Gary Moreira LOSS WIN
Pool 11 Marcus Lewis Evan Granger WIN LOSS
Pool 11 Evan Granger Gary Moreira WIN LOSS
Pool 11 Marcus Lewis Michael Vaughn LOSS WIN
Elimination Bracket Bradley Cramer Jarrett Anderson WIN LOSS
Elimination Bracket Bryan Johnson Thor Jonsson LOSS WIN
Elimination Bracket Chris Nolan Randy Moore WIN LOSS
Elimination Bracket Samuel Orndorff Michael McGuiness WIN LOSS
Elimination Bracket Joshua Beck Philippe Dupont WIN LOSS
Elimination Bracket Nicholas Woelfel Evan Granger WIN LOSS
Elimination Bracket David Powell Dustin Collier WIN LOSS
Elimination Bracket Marcus Lewis Ed Sleight WIN LOSS
Eighth-Finals Marcus Lewis Joshua Wiest WIN LOSS
Eighth-Finals Alexander Laslavic David Powell LOSS WIN
Eighth-Finals Nicholas Woelfel Bradley Smith LOSS WIN
Eighth-Finals David Rowe Joshua Beck WIN LOSS
Eighth-Finals Samuel Orndorff Jacob Pendergraft LOSS WIN
Eighth-Finals Mariana López Rodriguez Chris Nolan LOSS WIN
Eighth-Finals Michael Konrad Thor Jonsson WIN LOSS
Eighth-Finals Bradley Cramer Jeffrey Nunez WIN LOSS
Quarterfinals Marcus Lewis Bradley Cramer WIN LOSS
Quarterfinals Michael Konrad David Powell LOSS WIN
Quarterfinals Chris Nolan Bradley Smith WIN LOSS
Quarterfinals David Rowe Jacob Pendergraft WIN LOSS
Semifinals David Rowe Marcus Lewis WIN LOSS
Semifinals David Powell Chris Nolan WIN LOSS
Gold Medal Match David Rowe David Powell WIN LOSS
Bronze Medal Match Marcus Lewis Chris Nolan LOSS WIN

Mixed Steel Single Rapier

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Helena Bretherton Hay Jacob Pendergraft LOSS WIN
Pool 1 Jonathan Brown Joshua Wiest WIN LOSS
Pool 1 Ricardo Camaran Helena Bretherton Hay WIN LOSS
Pool 1 Joshua Wiest Jacob Pendergraft DRAW DRAW
Pool 1 Ricardo Camaran Jonathan Brown LOSS WIN
Pool 1 Helena Bretherton Hay Joshua Wiest LOSS WIN
Pool 1 Ricardo Camaran Jacob Pendergraft DRAW DRAW
Pool 1 Helena Bretherton Hay Jonathan Brown LOSS WIN
Pool 1 Ricardo Camaran Joshua Wiest WIN LOSS
Pool 1 Jonathan Brown Jacob Pendergraft LOSS WIN
Pool 4 Marshall Strong Michael Vaughn WIN LOSS
Pool 4 David Powell Chris Nolan DRAW DRAW
Pool 4 Michael Vaughn Philippe Dupont LOSS WIN
Pool 4 Marshall Strong Chris Nolan LOSS WIN
Pool 4 David Powell Philippe Dupont WIN LOSS
Pool 4 Michael Vaughn Chris Nolan LOSS WIN
Pool 4 Marshall Strong Philippe Dupont DRAW DRAW
Pool 4 Michael Vaughn David Powell DRAW DRAW
Pool 4 Chris Nolan Philippe Dupont DRAW DRAW
Pool 4 Marshall Strong David Powell WIN LOSS
Pool 3 Zachary Springer Randy Moore LOSS WIN
Pool 3 Jay Luo Jen Scott DRAW DRAW
Pool 3 Phil Rosenow Randy Moore WIN LOSS
Pool 3 Zachary Springer Jen Scott WIN LOSS
Pool 3 Phil Rosenow Jay Luo DRAW DRAW
Pool 3 Randy Moore Jen Scott WIN LOSS
Pool 3 Zachary Springer Phil Rosenow WIN LOSS
Pool 3 Jay Luo Randy Moore DRAW DRAW
Pool 3 Phil Rosenow Jen Scott DRAW DRAW
Pool 3 Zachary Springer Jay Luo DRAW DRAW
Pool 2 Keith Hamm Evan Granger DRAW DRAW
Pool 2 Kevin Murakoshi Evan Granger DRAW DRAW
Pool 2 Kevin Murakoshi Keith Hamm WIN LOSS
Pool 6 Bradley Smith Jarrett Anderson DRAW DRAW
Pool 6 Aidan Bowman Dave Lopez LOSS WIN
Pool 6 Sarah Cooper Jarrett Anderson WIN LOSS
Pool 6 Aidan Bowman Bradley Smith LOSS WIN
Pool 6 Sarah Cooper Dave Lopez LOSS WIN
Pool 6 Aidan Bowman Jarrett Anderson LOSS WIN
Pool 6 Sarah Cooper Bradley Smith LOSS WIN
Pool 6 Jarrett Anderson Dave Lopez DRAW DRAW
Pool 6 Sarah Cooper Aidan Bowman WIN LOSS
Pool 6 Bradley Smith Dave Lopez DRAW DRAW
Pool 5 William Wilder Randi Cramer DRAW DRAW
Pool 5 Mckenzie Adlai Ewing Gary Moreira WIN LOSS
Pool 5 William Wilder Joshua Beck WIN LOSS
Pool 5 Randi Cramer Gary Moreira DRAW DRAW
Pool 5 Mckenzie Adlai Ewing Joshua Beck WIN LOSS
Pool 5 William Wilder Gary Moreira DRAW DRAW
Pool 5 Joshua Beck Randi Cramer WIN LOSS
Pool 5 Mckenzie Adlai Ewing William Wilder WIN LOSS
Pool 5 Joshua Beck Gary Moreira WIN LOSS
Pool 5 Mckenzie Adlai Ewing Randi Cramer WIN LOSS
Pool 8 Thomas Pifer Thomas Hanks DRAW DRAW
Pool 8 Chandler Maypoles Thor Jonsson WIN LOSS
Pool 8 Thomas Hanks Alexander Brindley WIN LOSS
Pool 8 Thomas Pifer Thor Jonsson WIN LOSS
Pool 8 Alexander Brindley Chandler Maypoles WIN LOSS
Pool 8 Thomas Hanks Thor Jonsson WIN LOSS
Pool 8 Thomas Pifer Alexander Brindley LOSS WIN
Pool 8 Thomas Hanks Chandler Maypoles LOSS WIN
Pool 8 Alexander Brindley Thor Jonsson WIN LOSS
Pool 8 Thomas Pifer Chandler Maypoles LOSS WIN
Pool 7 Jayson Barrons Conner Vores WIN LOSS
Pool 7 Bradley Cramer Dustin Collier DRAW DRAW
Pool 7 Chris Holloman Conner Vores WIN LOSS
Pool 7 Jayson Barrons Dustin Collier WIN LOSS
Pool 7 Bradley Cramer Chris Holloman WIN LOSS
Pool 7 Dustin Collier Conner Vores LOSS WIN
Pool 7 Jayson Barrons Chris Holloman LOSS WIN
Pool 7 Bradley Cramer Conner Vores WIN LOSS
Pool 7 Chris Holloman Dustin Collier LOSS WIN
Pool 7 Jayson Barrons Bradley Cramer LOSS WIN
Pool 9 Martin Niggemeier Jonathan Shores LOSS WIN
Pool 9 Alexander Laslavic JD Minnick WIN LOSS
Pool 9 Martin Niggemeier JD Minnick DRAW DRAW
Pool 9 Alexander Laslavic Jonathan Shores DRAW DRAW
Pool 9 Jonathan Shores JD Minnick DRAW DRAW
Pool 9 Martin Niggemeier Alexander Laslavic LOSS WIN
Pool 11 Maximillian Tuel Johann Lopez WIN LOSS
Pool 11 Marcus Lewis Samuel Orndorff DRAW DRAW
Pool 11 Samuel Orndorff Johann Lopez WIN LOSS
Pool 11 Marcus Lewis Maximillian Tuel WIN LOSS
Pool 11 Samuel Orndorff Maximillian Tuel DRAW DRAW
Pool 11 Marcus Lewis Johann Lopez WIN LOSS
Pool 10 David Morgan Michael Konrad LOSS WIN
Pool 10 Nicholas Woelfel Ferlandas Carter WIN LOSS
Pool 10 Jeffrey Nunez Michael Konrad WIN LOSS
Pool 10 David Morgan Ferlandas Carter LOSS WIN
Pool 10 Jeffrey Nunez Nicholas Woelfel LOSS WIN
Pool 10 Michael Konrad Ferlandas Carter WIN LOSS
Pool 10 David Morgan Jeffrey Nunez LOSS WIN
Pool 10 Michael Konrad Nicholas Woelfel WIN LOSS
Pool 10 Jeffrey Nunez Ferlandas Carter DRAW DRAW
Pool 10 David Morgan Nicholas Woelfel LOSS WIN
Second Pool 1 Michael Konrad Chris Nolan WIN LOSS
Second Pool 1 Mckenzie Adlai Ewing Sarah Cooper WIN LOSS
Second Pool 1 Ricardo Camaran Nicholas Woelfel LOSS WIN
Second Pool 1 Mckenzie Adlai Ewing Chris Nolan WIN LOSS
Second Pool 1 Ricardo Camaran Michael Konrad DRAW DRAW
Second Pool 1 Sarah Cooper Nicholas Woelfel LOSS WIN
Second Pool 1 Mckenzie Adlai Ewing Ricardo Camaran WIN LOSS
Second Pool 1 Michael Konrad Nicholas Woelfel DRAW DRAW
Second Pool 1 Sarah Cooper Chris Nolan DRAW DRAW
Second Pool 1 Mckenzie Adlai Ewing Michael Konrad WIN LOSS
Second Pool 1 Ricardo Camaran Sarah Cooper WIN LOSS
Second Pool 1 Chris Nolan Nicholas Woelfel WIN LOSS
Second Pool 1 Michael Konrad Sarah Cooper WIN LOSS
Second Pool 1 Ricardo Camaran Chris Nolan DRAW DRAW
Second Pool 1 Mckenzie Adlai Ewing Nicholas Woelfel WIN LOSS
Second Pool 3 Alexander Laslavic Randy Moore WIN LOSS
Second Pool 3 Jonathan Brown Dave Lopez DRAW DRAW
Second Pool 3 Zachary Springer Randy Moore LOSS WIN
Second Pool 3 Alexander Laslavic Jonathan Brown LOSS WIN
Second Pool 3 Zachary Springer Dave Lopez DRAW DRAW
Second Pool 3 Jonathan Brown Randy Moore WIN LOSS
Second Pool 3 Alexander Laslavic Zachary Springer WIN LOSS
Second Pool 3 Randy Moore Dave Lopez LOSS WIN
Second Pool 3 Zachary Springer Jonathan Brown LOSS WIN
Second Pool 3 Alexander Laslavic Dave Lopez WIN LOSS
Second Pool 2 Joshua Beck Bradley Smith DRAW DRAW
Second Pool 2 Marshall Strong Kevin Murakoshi LOSS WIN
Second Pool 2 Bradley Cramer Jacob Pendergraft DRAW DRAW
Second Pool 2 Kevin Murakoshi Bradley Smith WIN LOSS
Second Pool 2 Jacob Pendergraft Joshua Beck WIN LOSS
Second Pool 2 Marshall Strong Bradley Cramer LOSS WIN
Second Pool 2 Kevin Murakoshi Jacob Pendergraft DRAW DRAW
Second Pool 2 Bradley Cramer Joshua Beck WIN LOSS
Second Pool 2 Marshall Strong Bradley Smith DRAW DRAW
Second Pool 2 Kevin Murakoshi Joshua Beck WIN LOSS
Second Pool 2 Marshall Strong Jacob Pendergraft DRAW DRAW
Second Pool 2 Bradley Cramer Bradley Smith WIN LOSS
Second Pool 2 Marshall Strong Joshua Beck WIN LOSS
Second Pool 2 Jacob Pendergraft Bradley Smith DRAW DRAW
Second Pool 2 Kevin Murakoshi Bradley Cramer LOSS WIN
Second Pool 4 Thomas Hanks Chandler Maypoles LOSS WIN
Second Pool 4 Marcus Lewis Alexander Brindley DRAW DRAW
Second Pool 4 Jeffrey Nunez Thomas Hanks WIN LOSS
Second Pool 4 Alexander Brindley Chandler Maypoles WIN LOSS
Second Pool 4 Marcus Lewis Jeffrey Nunez WIN LOSS
Second Pool 4 Thomas Hanks Alexander Brindley LOSS WIN
Second Pool 4 Jeffrey Nunez Chandler Maypoles DRAW DRAW
Second Pool 4 Marcus Lewis Thomas Hanks WIN LOSS
Second Pool 4 Jeffrey Nunez Alexander Brindley LOSS WIN
Second Pool 4 Marcus Lewis Chandler Maypoles DRAW DRAW
Finals Mckenzie Adlai Ewing Jonathan Brown WIN LOSS
Finals Bradley Cramer Alexander Brindley LOSS WIN
Finals Mckenzie Adlai Ewing Bradley Cramer WIN LOSS
Finals Alexander Brindley Jonathan Brown WIN LOSS
Finals Mckenzie Adlai Ewing Alexander Brindley WIN LOSS
Finals Bradley Cramer Jonathan Brown WIN LOSS