Žilinský Pun(k)c 2024

Date
January 13
Country
Slovakia
City
Žilina

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 109 35

Fighters in event

NameNationalityClub
Ondřej Herčík Bratislavský šermiarsky spolok
Jiří Slovák Rožnovsky šermirsky klub
Marie Sváčková Rožnovsky šermirsky klub
Ondřej Malina Rožnovsky šermirsky klub
Tomáš Kretek Rožnovsky šermirsky klub
Roman Jurko Rožnovsky šermirsky klub
Adam Zagora Bratislavský šermiarsky spolok
Matej Cenký Bratislavský šermiarsky spolok
Martin Jesenský Bratislavský šermiarsky spolok
Erik Farkas Bratislavský šermiarsky spolok
Tomáš Kedro Bratislavský šermiarsky spolok
Filip Višňovský Cech Terra de Selinan
Maroš Lacinák Cech Terra de Selinan
Samuel Kontriš Cech Terra de Selinan
Jozef Kuhajda Cech Terra de Selinan
Adrián Kvasňovský Cech Terra de Selinan
Patrik Kalabus Cech Terra de Selinan
Filip Lipovský Cech Terra de Selinan
Martin Kumecky Cech Terra de Selinan
Andrej Gaňa Cech Terra de Selinan
Pavol Gaňa Cech Terra de Selinan
Michal Dadaj Cech Terra de Selinan
Sebastián Bučo Cech Terra de Selinan
Karin Kriššáková Cech Terra de Selinan
Juraj Zamkovský Klub Šermu Rys
Adam Brunovský Klub šermu Trenčín
Lukáš Toman Manu Forti
Marek Petráš Manu Forti
Adrián Majzel Trnavský Šermiarsky Cech
Andrej Filip Trnavský Šermiarsky Cech
David Piši Trnavský Šermiarsky Cech
Peter Neslušan Trnavský Šermiarsky Cech
Matej Andrejkovic Trnavský Šermiarsky Cech
Pavol Ondrejčík Trnavský Šermiarsky Cech
Ivan Soloviov Cech Terra de Selinan

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Group 1 Peter Neslušan Tomáš Kedro LOSS WIN
Group 1 Adrián Kvasňovský Ivan Soloviov WIN LOSS
Group 1 Tomáš Kedro Adrián Kvasňovský WIN LOSS
Group 1 Ivan Soloviov Roman Jurko WIN LOSS
Group 1 Roman Jurko Adrián Kvasňovský LOSS WIN
Group 1 Ivan Soloviov Peter Neslušan LOSS WIN
Group 1 Roman Jurko Tomáš Kedro LOSS WIN
Group 1 Adrián Kvasňovský Peter Neslušan WIN LOSS
Group 1 Tomáš Kedro Ivan Soloviov WIN LOSS
Group 1 Roman Jurko Peter Neslušan LOSS WIN
Group 2 Adrián Majzel Lukáš Toman WIN LOSS
Group 2 Erik Farkas Juraj Zamkovský LOSS WIN
Group 2 Patrik Kalabus Samuel Kontriš LOSS WIN
Group 2 Adrián Majzel Erik Farkas WIN LOSS
Group 2 Patrik Kalabus Lukáš Toman LOSS WIN
Group 2 Samuel Kontriš Juraj Zamkovský WIN LOSS
Group 2 Patrik Kalabus Adrián Majzel LOSS WIN
Group 2 Erik Farkas Samuel Kontriš LOSS WIN
Group 2 Lukáš Toman Juraj Zamkovský LOSS WIN
Group 2 Samuel Kontriš Adrián Majzel LOSS WIN
Group 2 Patrik Kalabus Juraj Zamkovský LOSS WIN
Group 2 Lukáš Toman Erik Farkas WIN LOSS
Group 2 Juraj Zamkovský Adrián Majzel LOSS WIN
Group 2 Lukáš Toman Samuel Kontriš LOSS WIN
Group 2 Patrik Kalabus Erik Farkas LOSS WIN
Group 3 Filip Višňovský Matej Cenký WIN LOSS
Group 3 David Piši Marek Petráš WIN LOSS
Group 3 Filip Lipovský Jiří Slovák LOSS WIN
Group 3 Filip Višňovský Marek Petráš WIN LOSS
Group 3 Matej Cenký Filip Lipovský WIN LOSS
Group 3 David Piši Jiří Slovák WIN LOSS
Group 3 Filip Lipovský Filip Višňovský LOSS WIN
Group 3 Marek Petráš Jiří Slovák LOSS WIN
Group 3 Matej Cenký David Piši LOSS WIN
Group 3 Filip Višňovský Jiří Slovák WIN LOSS
Group 3 Filip Lipovský David Piši LOSS WIN
Group 3 Marek Petráš Matej Cenký LOSS WIN
Group 3 Filip Višňovský David Piši LOSS WIN
Group 3 Matej Cenký Jiří Slovák WIN LOSS
Group 3 Marek Petráš Filip Lipovský LOSS WIN
Group 4 Pavol Gaňa Matej Andrejkovic LOSS WIN
Group 4 Maroš Lacinák Marie Sváčková WIN LOSS
Group 4 Adam Zagora Adam Brunovský LOSS WIN
Group 4 Matej Andrejkovic Marie Sváčková WIN LOSS
Group 4 Pavol Gaňa Adam Zagora WIN LOSS
Group 4 Maroš Lacinák Adam Brunovský WIN LOSS
Group 4 Adam Zagora Matej Andrejkovic LOSS WIN
Group 4 Adam Brunovský Marie Sváčková WIN LOSS
Group 4 Pavol Gaňa Maroš Lacinák LOSS WIN
Group 4 Matej Andrejkovic Adam Brunovský WIN LOSS
Group 4 Adam Zagora Maroš Lacinák LOSS WIN
Group 4 Marie Sváčková Pavol Gaňa WIN LOSS
Group 4 Maroš Lacinák Matej Andrejkovic LOSS WIN
Group 4 Pavol Gaňa Adam Brunovský LOSS WIN
Group 4 Marie Sváčková Adam Zagora WIN LOSS
Group 5 Ondřej Herčík Andrej Gaňa LOSS WIN
Group 5 Karin Kriššáková Andrej Filip LOSS WIN
Group 5 Tomáš Kretek Michal Dadaj LOSS WIN
Group 5 Karin Kriššáková Ondřej Herčík LOSS WIN
Group 5 Andrej Gaňa Michal Dadaj WIN LOSS
Group 5 Andrej Filip Tomáš Kretek LOSS WIN
Group 5 Michal Dadaj Ondřej Herčík LOSS WIN
Group 5 Tomáš Kretek Karin Kriššáková WIN LOSS
Group 5 Andrej Filip Andrej Gaňa WIN LOSS
Group 5 Tomáš Kretek Ondřej Herčík LOSS WIN
Group 5 Michal Dadaj Andrej Filip LOSS WIN
Group 5 Andrej Gaňa Karin Kriššáková WIN LOSS
Group 5 Ondřej Herčík Andrej Filip LOSS WIN
Group 5 Andrej Gaňa Tomáš Kretek WIN LOSS
Group 5 Michal Dadaj Karin Kriššáková LOSS WIN
Group 6 Ondřej Malina Martin Jesenský WIN LOSS
Group 6 Jozef Kuhajda Martin Kumecky LOSS WIN
Group 6 Pavol Ondrejčík Sebastián Bučo WIN LOSS
Group 6 Ondřej Malina Jozef Kuhajda WIN LOSS
Group 6 Martin Jesenský Sebastián Bučo WIN LOSS
Group 6 Martin Kumecky Pavol Ondrejčík WIN LOSS
Group 6 Sebastián Bučo Ondřej Malina LOSS WIN
Group 6 Pavol Ondrejčík Jozef Kuhajda WIN LOSS
Group 6 Martin Kumecky Martin Jesenský WIN LOSS
Group 6 Pavol Ondrejčík Ondřej Malina LOSS WIN
Group 6 Martin Kumecky Sebastián Bučo WIN LOSS
Group 6 Martin Jesenský Jozef Kuhajda WIN LOSS
Group 6 Ondřej Malina Martin Kumecky WIN LOSS
Group 6 Pavol Ondrejčík Martin Jesenský LOSS WIN
Group 6 Sebastián Bučo Jozef Kuhajda LOSS WIN
Best 32 Martin Jesenský Matej Cenký LOSS WIN
Best 32 Maroš Lacinák Ivan Soloviov WIN LOSS
Best 32 Adrián Kvasňovský Marie Sváčková WIN LOSS
Best 32 Juraj Zamkovský Jiří Slovák WIN LOSS
Best 32 Tomáš Kretek Ondřej Herčík LOSS WIN
Best 32 Pavol Ondrejčík Andrej Gaňa LOSS WIN
Best 32 Samuel Kontriš Lukáš Toman WIN LOSS
Best 32 Adam Brunovský Peter Neslušan WIN LOSS
Best 16 Matej Cenký Matej Andrejkovic LOSS WIN
Best 16 Martin Kumecky Maroš Lacinák LOSS WIN
Best 16 Adrián Kvasňovský Tomáš Kedro LOSS WIN
Best 16 David Piši Juraj Zamkovský WIN LOSS
Best 16 Ondřej Herčík Ondřej Malina LOSS WIN
Best 16 Andrej Gaňa Andrej Filip LOSS WIN
Best 16 Filip Višňovský Samuel Kontriš WIN LOSS
Best 16 Adam Brunovský Adrián Majzel LOSS WIN
Quarter-Finals Maroš Lacinák Matej Andrejkovic LOSS WIN
Quarter-Finals David Piši Tomáš Kedro WIN LOSS
Quarter-Finals Andrej Filip Ondřej Malina LOSS WIN
Quarter-Finals Filip Višňovský Adrián Majzel LOSS WIN
Semi-Finals David Piši Matej Andrejkovic WIN LOSS
Semi-Finals Adrián Majzel Ondřej Malina WIN LOSS
Finals David Piši Adrián Majzel LOSS WIN
Consolation Final Ondřej Malina Matej Andrejkovic LOSS WIN