Andrej Filip

Club
Pugiles
Nationality

Record

DivisionTotalWinLossDrawOther
Mixed Steel Rapier & Dagger 6 3 3 0 0
Mixed Steel Longsword 15 6 9 0 0
Men's Steel Longsword 6 1 5 0 0

Current ratings

CategoryRankWeighted Rating
Longsword (Mixed/Men, Steel) 2337 1113.2
Rapier and Dagger (Mixed, Steel) 357 1212.5

Full rating history

Longsword (Mixed/Men, Steel)

Rapier and Dagger (Mixed, Steel)

Fight history

Longsword (Mixed/Men, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Longsword Pardubický meč 2019 HEMA Tournament (November 2019) Györgyi Czifra LOSS Pool 1
Mixed Steel Longsword Pardubický meč 2019 HEMA Tournament (November 2019) Antonín Zajíček LOSS Pool 1
Mixed Steel Longsword Pardubický meč 2019 HEMA Tournament (November 2019) Peter Naake WIN Pool 1
Mixed Steel Longsword Pardubický meč 2019 HEMA Tournament (November 2019) Martin Fabian LOSS Pool 1
Mixed Steel Longsword Pardubický meč 2019 HEMA Tournament (November 2019) Tomáš Kedro LOSS Pool 1
Mixed Steel Longsword Pardubický meč 2019 HEMA Tournament (November 2019) Jan Žegklitz LOSS Pool 1
Mixed Steel Longsword Pardubický meč 2019 HEMA Tournament (November 2019) Filip Višňovský LOSS Round of 16
Mixed Steel Longsword Pardubický meč 2019 HEMA Tournament (November 2019) Matouš Nerad WIN Round of 32
Mixed Steel Longsword Pardubický meč 2019 HEMA Tournament (November 2019) Antonín Zajíček WIN Round of 64
Men's Steel Longsword Tyrnhaw 2019 (October 2019) Jan Stetina LOSS Group 3
Men's Steel Longsword Tyrnhaw 2019 (October 2019) Bystrík Holeček LOSS Group 3
Men's Steel Longsword Tyrnhaw 2019 (October 2019) Martin Noga LOSS Group 3
Men's Steel Longsword Tyrnhaw 2019 (October 2019) Oldřich Talanda LOSS Group 3
Men's Steel Longsword Tyrnhaw 2019 (October 2019) Maroš Lacinák WIN Group 3
Men's Steel Longsword Tyrnhaw 2019 (October 2019) Tomas Bielesch LOSS Group 3
Mixed Steel Longsword Žilinský Kumšt II (March 2019) Máté Kálmán Nagy LOSS Pool 4
Mixed Steel Longsword Žilinský Kumšt II (March 2019) Samuel Ubreži WIN Pool 4
Mixed Steel Longsword Žilinský Kumšt II (March 2019) Marek Ondracek LOSS Pool 4
Mixed Steel Longsword Žilinský Kumšt II (March 2019) András Berki WIN Pool 4
Mixed Steel Longsword Žilinský Kumšt II (March 2019) Györgyi Czifra WIN Pool 4
Mixed Steel Longsword Žilinský Kumšt II (March 2019) Samuel Ubreži LOSS Round of 32

Rapier and Dagger (Mixed, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Rapier & Dagger Tyrnhaw 2019 (October 2019) Lukáš Jogl LOSS Best 16
Mixed Steel Rapier & Dagger Tyrnhaw 2019 (October 2019) Matteo D'Uffizi LOSS Group 4
Mixed Steel Rapier & Dagger Tyrnhaw 2019 (October 2019) Barbora Geistova WIN Group 4
Mixed Steel Rapier & Dagger Tyrnhaw 2019 (October 2019) Kamil Kazelle LOSS Group 4
Mixed Steel Rapier & Dagger Tyrnhaw 2019 (October 2019) Karol Glinsky WIN Group 4
Mixed Steel Rapier & Dagger Tyrnhaw 2019 (October 2019) Dávid Czégé WIN Group 4