SoCal Swordfight 2020

Date
February 14
Country
United States
State
California
City
Los Angeles

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 48 22
Mixed Steel Longsword 140 67
Women's Steel Longsword 44 19
Mixed Steel Sabre 119 59
Mixed Nylon Longsword 86 44
Mixed Steel Rapier & Optional Dagger 42 18
Mixed Steel Rapier & Optional Dagger 96 43
Mixed Steel Any Sword & Buckler 68 33

Fighters in event

NameNationalityClub
Zech Carmalt
Justinder Singh Blood and Iron Martial Arts
Michael Miller Edmonton Historical Martial Arts
Eric Dalshaug Edmonton Historical Martial Arts
Brittany Reeves Mordhau Historical Combat
Omar Alonso Macias Ortiz Ritterschaft HEMA
Francisco Javier Gil Sandoval Ritterschaft HEMA
Alejandro Jaquez Ritterschaft HEMA
Raul Davila Ritterschaft HEMA
Michal Sadowski PoznaƄska Grupa Fechtunku Salut
Kristofer Stanson Stockholms Stigmän
Christopher Yang
Jaime Dworin
Nathaniel Schwarz
Grant Parrinello
Devin Fitzgerald
Devin McCarthy Academy of Arms
Matthew Roop-Kharasch Academy of Arms
Paul Barolet Academy of Arms
Matthew Cowan Academy of Arms
Dean Flagg Academy of Arms
Sean Ellis Academy of Arms
Maura Dykstra Academy of Arms
Harriet Coates Academy of Arms
Daniel Putnam Academy of Arms
Vanja Djekic Academy of Arms
Joshua Roach Academy of Arms
Michael McIntyre Academy of Arms
Paul Suda Academy of European Fighting Arts
Joseph Thibodaux Albuquerque Sword Labs
Paul Mysliwiec Albuquerque Sword Labs
Lily Kreiger Antelope Valley Kunst des Fechtens
Claire Pahle Antelope Valley Kunst des Fechtens
Kyle Robinson Antelope Valley Kunst des Fechtens
Caleb Robinson Antelope Valley Kunst des Fechtens
Anthony Buonomo Austin Historical Weapons Guild
Robert Childs Black Tigers
Jonathan Curry Black Tigers
Edward Caskinett Black Tigers
Mark Olsen Blackfriar's School of Fence
Kyle Parker Blackfriar's School of Fence
Shane Gabbard Chico Historical Sword Fighting Academy
Jason Woo Chivalry Today
Scott Farrell Chivalry Today
Brian Stewart Davenriche European Martial Artes School
Alexander Laslavic Davenriche European Martial Artes School
Raul Barrera-Barraza Davenriche European Martial Artes School
Joshua Stubblefield Davenriche European Martial Artes School
Gryphon Nayman Denver Historical Fencing Academy
Amos Humber Diamond Rose Academie D'Armes
Emily Humber Diamond Rose Academie D'Armes
Isaac Humber Diamond Rose Academie D'Armes
Melanie Fox Diamond Rose Academie D'Armes
Marcus Stobbe En Garde Fencing
Kai Eva En Garde Fencing
Joel Overly En Garde Fencing
Erik Copley En Garde Fencing
Chandler Brown En Garde Fencing
Katharine Efird En Garde Fencing
Jonathan Han En Garde Fencing
Kyle Collis En Garde Fencing
Isaac Goodfellow Indes Ferox Gladio
Brendan Berejikian Indes Ferox Gladio
Dashiell Harrison Indes Ferox Gladio
Anthony Zavin Indes Ferox Gladio
Stephen Loch Indes Ferox Gladio
Joseph Colistro Indes Ferox Gladio
Nicolas Grote Iron Gate Swordfighting
Loreleigh Faubel Iron Gate Swordfighting
Zachariah DePartee Iron Gate Swordfighting
Ramon Santos Iron Gate Swordfighting
Tracy Mellow Iron Gate Swordfighting
Jacob Plumb Iron Gate Swordfighting
Matthew Bento Iron Gate Swordfighting
Jason Salter Iron Gate Swordfighting
Sigmund Werndorf Kron Martial Arts
Gary Ledford Kron Martial Arts
Mathew Meigniot Kron Martial Arts
Andrew Hall Kron Martial Arts
William Mobijohn Kron Martial Arts
Jesus Mendez Kron Martial Arts
Tony Huynh Kron Martial Arts
Sylvia Lee Kron Martial Arts
Lacey Cupp Kron Martial Arts
Chandler Ryder Kron Martial Arts
Elizabeth Wheeler Kron Martial Arts
Justin Hsieh Kron Martial Arts
Nicholas Loomis Kron Martial Arts
Andrew Kim Kron Martial Arts
Charles Vincent Brion Kron Martial Arts
Piero L. S. Folly Kron Martial Arts
John Zemanek Kron Martial Arts
Timothy Leonard Kron Martial Arts
Emily McMartin Kron Martial Arts
Gary Garcia De Alba Kron Martial Arts
Nishan Jayasinghe Kron Martial Arts
Zac Rust Kron Martial Arts
Tom Ostrowski Kron Martial Arts
Alexander Lianides Kron Martial Arts
Andrew Perkins Kron Martial Arts
Brian Chen Kron Martial Arts
Sean Dickinson Kron Martial Arts
Trevor Amspaugh Kron Martial Arts
Joseph Fredzess Kron Martial Arts
Edward James Kron Martial Arts
Pendragon Skigin Kron Martial Arts
Emerson Herrera Kron Martial Arts
Aili McGregor Kron Martial Arts
Jordan Watson Kron Martial Arts
Paul Nester Kron Martial Arts
Jordan Divinagracia Kron Martial Arts
Jacob McCarter Kron Martial Arts
Adam Gilbert Kron Martial Arts
Fern Pacheco Kron Martial Arts
John Kiesecker Kron Martial Arts
Jun Ho Lee Kron Martial Arts
Derek Gill Kron Martial Arts
Rebecca Glass L'Arte NYC Historical Fencing
Douglas Leonard Minneapolis Amateur Swordfighting Association
Anthony Julin Mordhau Historical Combat
Ardyn Shepard Mordhau Historical Combat
Yuquan Mao Mordhau Historical Combat
Kyle Griswold Mordhau Historical Combat
Jordan Williams Noble Science Academy
Garrett Rivere Ordo Procinctus
Michelle Forbes Ordo Procinctus
Sarah Chaix Ordo Procinctus
Jojo Allen Ordo Procinctus
Josh Furrate Ordo Procinctus
Amber Damare Ordo Procinctus
Christopher Nelson Phoenix Society of Historical Swordsmanship
Shane Gibson Phoenix Society of Historical Swordsmanship
Michael Woodford Phoenix Society of Historical Swordsmanship
Adam Simmons Phoenix Society of Historical Swordsmanship
Katherine Morin Phoenix Society of Historical Swordsmanship
Scott Duncan Phoenix Society of Historical Swordsmanship
Brian Kolden Phoenix Society of Historical Swordsmanship
Lucas Trucios Phoenix Society of Historical Swordsmanship
Erro Greenwood Sacramento Freifechter
Arthur Henry Sacramento Freifechter
Geoffrey Harrington Sacramento Freifechter
Jacob Dyer Sacramento Freifechter
Peter Morrow Sacramento Freifechter
Ted Elsner Sacramento Freifechter
Christopher Ryan Sacramento Sword School
Kaden Wang Sacramento Sword School
Justin Weeks Schola San Marco
Erik Wiese Scholars of Alcala
Eric Hardeman South Coast Swords
Nolan Duino South Coast Swords
Angel Uribe South Coast Swords
Christopher Ponzillo South Coast Swords
Timothy Magnuson South Coast Swords
Rachel Van Dyke South Coast Swords
Dylan Smith South Coast Swords
Myles Cupp South Coast Swords
Jonathan Clyde Ying South Coast Swords
Rick Silver Stirling Mercenaries
Michael Schachtner Tattershall School of Defense
Carl Peterson Tattershall School of Defense
Jeff Jacobson Tattershall School of Defense
Ryan Shapiro Tattershall School of Defense
Ronan Relosa Tattershall School of Defense
Wendy Marques Tattershall School of Defense
Emil Grecian Tattershall School of Defense
Keith Smiley Tattershall School of Defense
Jack Morones Tattershall School of Defense
Christopher Petermann Tattershall School of Defense
David Laudenslager Tosetti Institute of MMA and Fitness
Nathan King True Edge Academy of Swordsmanship
Kirsten Meredith True Edge Academy of Swordsmanship
Thomas Appiah True Edge Academy of Swordsmanship
Timo Elliott True Edge Academy of Swordsmanship
Douglas Bostic Tucson Historic Fencing Club
Jeffery Fisher Tucson Historic Fencing Club
William Wilder Tucson Historic Fencing Club
Michael Konrad Tucson Historic Fencing Club
Jack Stewart United Clans Swordsman Association
Jordan Hinckley United Clans Swordsman Association

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Kyle Griswold Jack Stewart LOSS WIN
Pool Set 1 Tracy Mellow Joseph Colistro LOSS WIN
Pool Set 1 Kyle Griswold Scott Farrell WIN LOSS
Pool Set 1 Jack Stewart Joseph Colistro LOSS WIN
Pool Set 1 Tracy Mellow Scott Farrell WIN LOSS
Pool Set 1 Kyle Griswold Joseph Colistro LOSS WIN
Pool Set 1 Kyle Griswold Tracy Mellow WIN LOSS
Pool Set 1 Jack Stewart Tracy Mellow WIN LOSS
Pool Set 1 Myles Cupp Douglas Bostic WIN LOSS
Pool Set 1 Brittany Reeves Douglas Bostic LOSS WIN
Pool Set 1 Brittany Reeves Ted Elsner LOSS WIN
Pool Set 1 Myles Cupp Brittany Reeves WIN LOSS
Pool Set 1 Douglas Bostic Ted Elsner WIN LOSS
Pool Set 1 Myles Cupp Ted Elsner WIN LOSS
Pool Set 1 Josh Furrate Douglas Bostic LOSS WIN
Pool Set 1 Josh Furrate Brittany Reeves LOSS WIN
Pool Set 1 Myles Cupp Josh Furrate LOSS WIN
Pool Set 1 Josh Furrate Ted Elsner WIN LOSS
Pool Set 1 Dashiell Harrison Eric Hardeman LOSS WIN
Pool Set 1 Eric Hardeman Paul Barolet WIN LOSS
Pool Set 1 Dashiell Harrison Paul Barolet WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Paul Barolet WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Eric Hardeman WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Dashiell Harrison DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Michael Konrad WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Ponzillo Omar Alonso Macias Ortiz LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Ponzillo Michael Konrad LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Konrad Omar Alonso Macias Ortiz LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Buonomo Omar Alonso Macias Ortiz LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Buonomo Christopher Ponzillo LOSS WIN
Pool Set 1 Jonathan Clyde Ying Shane Gibson LOSS WIN
Pool Set 1 Sigmund Werndorf Ramon Santos LOSS WIN
Pool Set 1 Sigmund Werndorf Shane Gibson LOSS WIN
Pool Set 1 Shane Gibson Ramon Santos WIN LOSS
Pool Set 1 Jonathan Clyde Ying Ramon Santos WIN LOSS
Pool Set 1 Sigmund Werndorf Jonathan Clyde Ying LOSS WIN
Eighth-Finals Dashiell Harrison Ted Elsner WIN LOSS
Eighth-Finals Kyle Griswold Douglas Bostic LOSS WIN
Eighth-Finals Jonathan Clyde Ying Eric Hardeman WIN LOSS
Eighth-Finals Josh Furrate Jack Stewart LOSS WIN
Quarterfinals Jack Stewart Omar Alonso Macias Ortiz WIN LOSS
Quarterfinals Jonathan Clyde Ying Joseph Colistro WIN LOSS
Quarterfinals Shane Gibson Douglas Bostic WIN LOSS
Quarterfinals Myles Cupp Dashiell Harrison WIN LOSS
Semifinals Myles Cupp Jack Stewart LOSS WIN
Semifinals Jonathan Clyde Ying Shane Gibson LOSS WIN
Gold Medal Match Shane Gibson Jack Stewart WIN LOSS
Bronze Medal Match Myles Cupp Jonathan Clyde Ying LOSS WIN

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 William Mobijohn Anthony Julin LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Zavin Andrew Perkins LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Cowan Anthony Julin LOSS WIN
Pool Set 1 William Mobijohn Andrew Perkins WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Zavin Matthew Cowan WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Julin Andrew Perkins WIN LOSS
Pool Set 1 William Mobijohn Matthew Cowan WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Zavin Anthony Julin LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Cowan Andrew Perkins LOSS WIN
Pool Set 1 William Mobijohn Anthony Zavin WIN LOSS
Pool Set 1 Amber Damare Joseph Thibodaux LOSS WIN
Pool Set 1 Alexander Laslavic Alejandro Jaquez WIN LOSS
Pool Set 1 Joseph Thibodaux Piero L. S. Folly WIN LOSS
Pool Set 1 Amber Damare Alejandro Jaquez LOSS WIN
Pool Set 1 Alexander Laslavic Piero L. S. Folly WIN LOSS
Pool Set 1 Joseph Thibodaux Alejandro Jaquez WIN LOSS
Pool Set 1 Amber Damare Piero L. S. Folly WIN LOSS
Pool Set 1 Alexander Laslavic Joseph Thibodaux LOSS WIN
Pool Set 1 Alejandro Jaquez Piero L. S. Folly LOSS WIN
Pool Set 1 Amber Damare Alexander Laslavic LOSS WIN
Pool Set 1 Gary Ledford Carl Peterson WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Bento Isaac Goodfellow WIN LOSS
Pool Set 1 Carl Peterson Isaac Goodfellow WIN LOSS
Pool Set 1 Carl Peterson Matthew Bento WIN LOSS
Pool Set 1 Gary Ledford Matthew Bento WIN LOSS
Pool Set 1 Gary Ledford Isaac Goodfellow WIN LOSS
Pool Set 1 Timothy Magnuson Nathaniel Schwarz LOSS WIN
Pool Set 1 Paul Suda Shane Gabbard WIN LOSS
Pool Set 1 Timothy Magnuson Tom Ostrowski WIN LOSS
Pool Set 1 Shane Gabbard Nathaniel Schwarz LOSS WIN
Pool Set 1 Paul Suda Tom Ostrowski WIN LOSS
Pool Set 1 Timothy Magnuson Shane Gabbard WIN LOSS
Pool Set 1 Tom Ostrowski Nathaniel Schwarz WIN LOSS
Pool Set 1 Paul Suda Timothy Magnuson WIN LOSS
Pool Set 1 Shane Gabbard Tom Ostrowski WIN LOSS
Pool Set 1 Paul Suda Nathaniel Schwarz WIN LOSS
Pool Set 1 Raul Barrera-Barraza Joel Overly WIN LOSS
Pool Set 1 Emily McMartin Jacob Dyer WIN LOSS
Pool Set 1 Joel Overly Emily McMartin WIN LOSS
Pool Set 1 Joel Overly Jacob Dyer WIN LOSS
Pool Set 1 Raul Barrera-Barraza Jacob Dyer LOSS WIN
Pool Set 1 Raul Barrera-Barraza Emily McMartin WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Nelson Jojo Allen LOSS WIN
Pool Set 1 Lacey Cupp Brendan Berejikian LOSS WIN
Pool Set 1 Lacey Cupp Jojo Allen LOSS WIN
Pool Set 1 Jojo Allen Brendan Berejikian LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Nelson Brendan Berejikian WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Nelson Lacey Cupp WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Woodford Timo Elliott LOSS WIN
Pool Set 1 Francisco Javier Gil Sandoval Chandler Brown WIN LOSS
Pool Set 1 Francisco Javier Gil Sandoval Timo Elliott WIN LOSS
Pool Set 1 Timo Elliott Chandler Brown WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Woodford Chandler Brown DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Set 1 Michael Woodford Francisco Javier Gil Sandoval LOSS WIN
Pool Set 1 Nolan Duino Stephen Loch LOSS WIN
Pool Set 1 Dean Flagg Jason Salter WIN LOSS
Pool Set 1 Dean Flagg Nolan Duino LOSS WIN
Pool Set 1 Nolan Duino Jason Salter WIN LOSS
Pool Set 1 Stephen Loch Jason Salter WIN LOSS
Pool Set 1 Dean Flagg Stephen Loch LOSS WIN
Pool Set 1 Arthur Henry Garrett Rivere DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Set 1 Justin Weeks John Zemanek LOSS WIN
Pool Set 1 Arthur Henry John Zemanek LOSS WIN
Pool Set 1 Justin Weeks Arthur Henry LOSS WIN
Pool Set 1 Justin Weeks Garrett Rivere LOSS WIN
Pool Set 1 John Zemanek Garrett Rivere WIN LOSS
Pool Set 1 Devin McCarthy Thomas Appiah WIN LOSS
Pool Set 1 Peter Morrow Erik Copley LOSS WIN
Pool Set 1 Devin McCarthy Peter Morrow WIN LOSS
Pool Set 1 Devin McCarthy Erik Copley LOSS WIN
Pool Set 1 Thomas Appiah Erik Copley WIN LOSS
Pool Set 1 Peter Morrow Thomas Appiah LOSS WIN
Pool Set 1 Scott Duncan Kirsten Meredith WIN LOSS
Pool Set 1 Chandler Ryder Trevor Amspaugh LOSS WIN
Pool Set 1 Chandler Ryder Kirsten Meredith LOSS WIN
Pool Set 1 Kirsten Meredith Trevor Amspaugh LOSS WIN
Pool Set 1 Scott Duncan Trevor Amspaugh LOSS WIN
Pool Set 1 Chandler Ryder Scott Duncan LOSS WIN
Pool Set 1 Jacob Plumb Paul Mysliwiec LOSS WIN
Pool Set 1 Jonathan Curry Grant Parrinello WIN LOSS
Pool Set 1 Paul Mysliwiec Jonathan Curry WIN LOSS
Pool Set 1 Paul Mysliwiec Grant Parrinello WIN LOSS
Pool Set 1 Jacob Plumb Grant Parrinello WIN LOSS
Pool Set 1 Jacob Plumb Jonathan Curry LOSS WIN
Pool Set 1 Brian Stewart Michael Miller WIN LOSS
Pool Set 1 William Wilder Sean Ellis LOSS WIN
Pool Set 1 William Wilder Michael Miller LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Miller Sean Ellis LOSS WIN
Pool Set 1 Brian Stewart Sean Ellis LOSS WIN
Pool Set 1 Brian Stewart William Wilder WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Eric Dalshaug LOSS WIN
Pool Set 1 Rachel Van Dyke Geoffrey Harrington WIN LOSS
Pool Set 1 Rachel Van Dyke Eric Dalshaug LOSS WIN
Pool Set 1 Eric Dalshaug Geoffrey Harrington LOSS WIN
Pool Set 1 Jeffery Fisher Geoffrey Harrington LOSS WIN
Pool Set 1 Rachel Van Dyke Jeffery Fisher LOSS WIN
Pool Set 1 Andrew Hall Angel Uribe WIN LOSS
Pool Set 1 Nathan King Rick Silver WIN LOSS
Pool Set 1 Nathan King Andrew Hall LOSS WIN
Pool Set 1 Andrew Hall Rick Silver WIN LOSS
Pool Set 1 Angel Uribe Rick Silver WIN LOSS
Pool Set 1 Nathan King Angel Uribe LOSS WIN
Pool Set 1 Dylan Smith Jordan Hinckley WIN LOSS
Pool Set 1 Katherine Morin Raul Davila LOSS WIN
Pool Set 1 Jordan Hinckley Katherine Morin WIN LOSS
Pool Set 1 Jordan Hinckley Raul Davila LOSS WIN
Pool Set 1 Dylan Smith Raul Davila LOSS WIN
Pool Set 1 Dylan Smith Katherine Morin WIN LOSS
Elimination Bracket Stephen Loch Garrett Rivere LOSS WIN
Elimination Bracket Anthony Julin Jacob Dyer WIN LOSS
Elimination Bracket John Zemanek Timo Elliott WIN LOSS
Elimination Bracket Paul Mysliwiec Geoffrey Harrington LOSS WIN
Elimination Bracket Nolan Duino Francisco Javier Gil Sandoval LOSS WIN
Elimination Bracket Joseph Thibodaux Jojo Allen WIN LOSS
Elimination Bracket Joel Overly Raul Davila WIN LOSS
Elimination Bracket Andrew Hall Erik Copley WIN LOSS
Elimination Bracket Brian Stewart Trevor Amspaugh LOSS WIN
Elimination Bracket William Mobijohn Thomas Appiah LOSS WIN
Elimination Bracket Christopher Nelson Scott Duncan WIN LOSS
Elimination Bracket Gary Ledford Brendan Berejikian WIN LOSS
Elimination Bracket Carl Peterson Sean Ellis WIN LOSS
Elimination Bracket Devin McCarthy Raul Barrera-Barraza LOSS WIN
Elimination Bracket Paul Suda Alexander Laslavic LOSS WIN
Elimination Bracket Dylan Smith Eric Dalshaug LOSS WIN
Eighth-Finals Garrett Rivere Eric Dalshaug WIN LOSS
Eighth-Finals Alexander Laslavic Anthony Julin LOSS WIN
Eighth-Finals Raul Barrera-Barraza John Zemanek LOSS WIN
Eighth-Finals Carl Peterson Geoffrey Harrington LOSS WIN
Eighth-Finals Gary Ledford Francisco Javier Gil Sandoval LOSS WIN
Eighth-Finals Christopher Nelson Joseph Thibodaux LOSS WIN
Eighth-Finals Thomas Appiah Joel Overly LOSS WIN
Eighth-Finals Andrew Hall Trevor Amspaugh WIN LOSS
Quarterfinals Andrew Hall Garrett Rivere LOSS WIN
Quarterfinals Anthony Julin Joel Overly WIN LOSS
Quarterfinals John Zemanek Joseph Thibodaux WIN LOSS
Quarterfinals Francisco Javier Gil Sandoval Geoffrey Harrington WIN LOSS
Semifinals Francisco Javier Gil Sandoval Garrett Rivere LOSS WIN
Semifinals John Zemanek Anthony Julin LOSS WIN
Gold Medal Match Garrett Rivere Anthony Julin LOSS WIN
Bronze Medal Match Francisco Javier Gil Sandoval John Zemanek LOSS WIN

Women's Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Kirsten Meredith Emily McMartin WIN LOSS
Pool Set 1 Elizabeth Wheeler Michelle Forbes WIN LOSS
Pool Set 1 Kirsten Meredith Katharine Efird LOSS WIN
Pool Set 1 Michelle Forbes Emily McMartin LOSS WIN
Pool Set 1 Elizabeth Wheeler Katharine Efird LOSS WIN
Pool Set 1 Michelle Forbes Kirsten Meredith LOSS WIN
Pool Set 1 Emily McMartin Katharine Efird LOSS WIN
Pool Set 1 Elizabeth Wheeler Kirsten Meredith LOSS WIN
Pool Set 1 Michelle Forbes Katharine Efird LOSS WIN
Pool Set 1 Elizabeth Wheeler Emily McMartin LOSS WIN
Pool Set 1 Brittany Reeves Lacey Cupp WIN LOSS
Pool Set 1 Sylvia Lee Wendy Marques WIN LOSS
Pool Set 1 Lacey Cupp Wendy Marques WIN LOSS
Pool Set 1 Sylvia Lee Lacey Cupp WIN LOSS
Pool Set 1 Brittany Reeves Sylvia Lee WIN LOSS
Pool Set 1 Brittany Reeves Wendy Marques WIN LOSS
Pool Set 1 Rebecca Glass Rachel Van Dyke LOSS WIN
Pool Set 1 Maura Dykstra Ardyn Shepard WIN LOSS
Pool Set 1 Rachel Van Dyke Loreleigh Faubel WIN LOSS
Pool Set 1 Rebecca Glass Ardyn Shepard WIN LOSS
Pool Set 1 Maura Dykstra Loreleigh Faubel DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Set 1 Rachel Van Dyke Ardyn Shepard WIN LOSS
Pool Set 1 Rebecca Glass Loreleigh Faubel WIN LOSS
Pool Set 1 Rachel Van Dyke Maura Dykstra WIN LOSS
Pool Set 1 Ardyn Shepard Loreleigh Faubel WIN LOSS
Pool Set 1 Rebecca Glass Maura Dykstra LOSS WIN
Pool Set 1 Amber Damare Harriet Coates WIN LOSS
Pool Set 1 Katherine Morin Sarah Chaix LOSS WIN
Pool Set 1 Amber Damare Emily Humber LOSS WIN
Pool Set 1 Harriet Coates Katherine Morin WIN LOSS
Pool Set 1 Emily Humber Sarah Chaix WIN LOSS
Pool Set 1 Amber Damare Katherine Morin LOSS WIN
Pool Set 1 Harriet Coates Emily Humber WIN LOSS
Pool Set 1 Amber Damare Sarah Chaix WIN LOSS
Pool Set 1 Emily Humber Katherine Morin LOSS WIN
Pool Set 1 Harriet Coates Sarah Chaix WIN LOSS
Quarterfinals Brittany Reeves Katherine Morin WIN LOSS
Quarterfinals Rachel Van Dyke Sylvia Lee WIN LOSS
Quarterfinals Amber Damare Kirsten Meredith LOSS WIN
Quarterfinals Harriet Coates Katharine Efird LOSS WIN
Semifinals Brittany Reeves Katharine Efird WIN LOSS
Semifinals Rachel Van Dyke Kirsten Meredith LOSS WIN
Gold Medal Match Brittany Reeves Kirsten Meredith LOSS WIN
Bronze Medal Match Rachel Van Dyke Katharine Efird LOSS WIN

Mixed Steel Sabre

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Kristofer Stanson Mathew Meigniot WIN LOSS
Pool Set 1 Kristofer Stanson Michal Sadowski LOSS WIN
Pool Set 1 Harriet Coates Michal Sadowski LOSS WIN
Pool Set 1 Kristofer Stanson Harriet Coates WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Robert Childs LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Yang Joseph Fredzess WIN LOSS
Pool Set 1 Robert Childs Joseph Fredzess WIN LOSS
Pool Set 1 Jaime Dworin Joseph Fredzess LOSS WIN
Pool Set 1 Jonathan Clyde Ying Shane Gabbard WIN LOSS
Pool Set 1 William Mobijohn Marcus Stobbe LOSS WIN
Pool Set 1 William Mobijohn Shane Gabbard WIN LOSS
Pool Set 1 Marcus Stobbe Shane Gabbard WIN LOSS
Pool Set 1 Jonathan Clyde Ying Marcus Stobbe WIN LOSS
Pool Set 1 Jonathan Clyde Ying William Mobijohn WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Konrad Paul Barolet WIN LOSS
Pool Set 1 Omar Alonso Macias Ortiz Kyle Parker LOSS WIN
Pool Set 1 Paul Barolet Omar Alonso Macias Ortiz LOSS WIN
Pool Set 1 Paul Barolet Kyle Parker WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Konrad Kyle Parker WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Konrad Omar Alonso Macias Ortiz WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Schachtner Jeffery Fisher WIN LOSS
Pool Set 1 Tony Huynh Nishan Jayasinghe LOSS WIN
Pool Set 1 Tony Huynh Jeffery Fisher WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Nishan Jayasinghe LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Schachtner Nishan Jayasinghe WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Schachtner Tony Huynh WIN LOSS
Pool Set 1 Douglas Bostic David Laudenslager WIN LOSS
Pool Set 1 Peter Morrow Edward James LOSS WIN
Pool Set 1 David Laudenslager Edward James LOSS WIN
Pool Set 1 David Laudenslager Peter Morrow LOSS WIN
Pool Set 1 Douglas Bostic Peter Morrow WIN LOSS
Pool Set 1 Douglas Bostic Edward James WIN LOSS
Pool Set 1 Raul Davila Jun Ho Lee LOSS WIN
Pool Set 1 Jordan Williams Jun Ho Lee WIN LOSS
Pool Set 1 Jordan Williams Raul Davila LOSS WIN
Pool Set 1 Alexander Laslavic Raul Davila WIN LOSS
Pool Set 1 Alexander Laslavic Jun Ho Lee WIN LOSS
Pool Set 1 Alexander Laslavic Jordan Williams WIN LOSS
Pool Set 1 Paul Mysliwiec Gryphon Nayman WIN LOSS
Pool Set 1 Sylvia Lee Brian Chen LOSS WIN
Pool Set 1 Paul Mysliwiec Sylvia Lee WIN LOSS
Pool Set 1 Paul Mysliwiec Brian Chen WIN LOSS
Pool Set 1 Gryphon Nayman Brian Chen WIN LOSS
Pool Set 1 Sylvia Lee Gryphon Nayman LOSS WIN
Pool Set 1 Myles Cupp Thomas Appiah LOSS WIN
Pool Set 1 William Wilder Katharine Efird WIN LOSS
Pool Set 1 Thomas Appiah Katharine Efird LOSS WIN
Pool Set 1 William Wilder Thomas Appiah LOSS WIN
Pool Set 1 Myles Cupp William Wilder WIN LOSS
Pool Set 1 Myles Cupp Katharine Efird WIN LOSS
Pool Set 1 Kyle Griswold Timothy Magnuson LOSS WIN
Pool Set 1 Wendy Marques Jonathan Han LOSS WIN
Pool Set 1 Timothy Magnuson Wendy Marques WIN LOSS
Pool Set 1 Timothy Magnuson Jonathan Han LOSS WIN
Pool Set 1 Kyle Griswold Jonathan Han WIN LOSS
Pool Set 1 Kyle Griswold Wendy Marques WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Shapiro Arthur Henry LOSS WIN
Pool Set 1 Mark Olsen Amos Humber WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Shapiro Amos Humber WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Shapiro Mark Olsen LOSS WIN
Pool Set 1 Arthur Henry Mark Olsen WIN LOSS
Pool Set 1 Arthur Henry Amos Humber WIN LOSS
Pool Set 1 Scott Duncan Isaac Humber WIN LOSS
Pool Set 1 Jonathan Curry Derek Gill WIN LOSS
Pool Set 1 Isaac Humber Derek Gill LOSS WIN
Pool Set 1 Scott Duncan Derek Gill WIN LOSS
Pool Set 1 Scott Duncan Jonathan Curry LOSS WIN
Pool Set 1 Isaac Humber Jonathan Curry LOSS WIN
Pool Set 1 Geoffrey Harrington Jordan Watson WIN LOSS
Pool Set 1 Shane Gibson Jordan Watson WIN LOSS
Pool Set 1 Shane Gibson Geoffrey Harrington LOSS WIN
Pool Set 1 Geoffrey Harrington Jordan Divinagracia WIN LOSS
Pool Set 1 Jordan Watson Jordan Divinagracia WIN LOSS
Pool Set 1 Shane Gibson Jordan Divinagracia WIN LOSS
Pool Set 1 Andrew Hall Adam Simmons LOSS WIN
Pool Set 1 Andrew Hall Andrew Kim WIN LOSS
Pool Set 1 Adam Simmons Andrew Kim WIN LOSS
Pool Set 1 Josh Furrate Andrew Kim LOSS WIN
Pool Set 1 Josh Furrate Andrew Hall LOSS WIN
Pool Set 1 Josh Furrate Adam Simmons WIN LOSS
Pool Set 1 Rick Silver John Zemanek LOSS WIN
Pool Set 1 Eric Hardeman Rick Silver WIN LOSS
Pool Set 1 Eric Hardeman John Zemanek WIN LOSS
Elimination Bracket Shane Gabbard Brian Chen WIN LOSS
Elimination Bracket Omar Alonso Macias Ortiz John Zemanek WIN LOSS
Elimination Bracket Christopher Yang Edward James WIN LOSS
Elimination Bracket Katharine Efird Andrew Kim LOSS WIN
Elimination Bracket Douglas Bostic Andrew Kim WIN LOSS
Elimination Bracket Christopher Yang Alexander Laslavic LOSS WIN
Elimination Bracket Eric Hardeman Omar Alonso Macias Ortiz LOSS WIN
Elimination Bracket Arthur Henry Shane Gabbard WIN LOSS
Elimination Bracket Michael Konrad Raul Davila WIN LOSS
Elimination Bracket Robert Childs Derek Gill WIN LOSS
Elimination Bracket Jonathan Curry Kyle Parker WIN LOSS
Elimination Bracket Andrew Hall Geoffrey Harrington WIN LOSS
Elimination Bracket Myles Cupp Shane Gibson WIN LOSS
Elimination Bracket Gryphon Nayman Mark Olsen WIN LOSS
Elimination Bracket Scott Duncan Nishan Jayasinghe WIN LOSS
Elimination Bracket Jonathan Clyde Ying Michal Sadowski LOSS WIN
Elimination Bracket Michael Schachtner Paul Mysliwiec LOSS WIN
Elimination Bracket Timothy Magnuson Adam Simmons WIN LOSS
Elimination Bracket Kyle Griswold Jonathan Han WIN LOSS
Elimination Bracket Kristofer Stanson Thomas Appiah WIN LOSS
Eighth-Finals Kristofer Stanson Douglas Bostic WIN LOSS
Eighth-Finals Kyle Griswold Alexander Laslavic LOSS WIN
Eighth-Finals Timothy Magnuson Omar Alonso Macias Ortiz LOSS WIN
Eighth-Finals Arthur Henry Paul Mysliwiec LOSS WIN
Eighth-Finals Michael Konrad Michal Sadowski LOSS WIN
Eighth-Finals Robert Childs Scott Duncan WIN LOSS
Eighth-Finals Gryphon Nayman Jonathan Curry WIN LOSS
Eighth-Finals Myles Cupp Andrew Hall LOSS WIN
Quarterfinals Kristofer Stanson Andrew Hall WIN LOSS
Quarterfinals Alexander Laslavic Gryphon Nayman LOSS WIN
Quarterfinals Robert Childs Omar Alonso Macias Ortiz WIN LOSS
Quarterfinals Paul Mysliwiec Michal Sadowski LOSS WIN
Semifinals Kristofer Stanson Michal Sadowski LOSS WIN
Semifinals Robert Childs Gryphon Nayman WIN LOSS
Gold Medal Match Robert Childs Michal Sadowski WIN LOSS
Bronze Medal Match Kristofer Stanson Gryphon Nayman WIN LOSS

Mixed Nylon Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Isaac Humber Jun Ho Lee LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Putnam Nicholas Loomis WIN LOSS
Pool Set 1 Nicholas Loomis Jun Ho Lee WIN LOSS
Pool Set 1 Daniel Putnam Jun Ho Lee LOSS WIN
Pool Set 1 Isaac Humber Daniel Putnam WIN LOSS
Pool Set 1 Isaac Humber Nicholas Loomis WIN LOSS
Pool Set 1 Alexander Lianides Jason Woo WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Roach Charles Vincent Brion WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Roach Jason Woo WIN LOSS
Pool Set 1 Jason Woo Charles Vincent Brion WIN LOSS
Pool Set 1 Alexander Lianides Charles Vincent Brion WIN LOSS
Pool Set 1 Alexander Lianides Joshua Roach WIN LOSS
Pool Set 1 Brian Chen Michael McIntyre LOSS WIN
Pool Set 1 Kyle Robinson Andrew Kim LOSS WIN
Pool Set 1 Kyle Robinson Michael McIntyre LOSS WIN
Pool Set 1 Andrew Kim Michael McIntyre LOSS WIN
Pool Set 1 Brian Chen Andrew Kim WIN LOSS
Pool Set 1 Brian Chen Kyle Robinson LOSS WIN
Pool Set 1 Yuquan Mao Amos Humber WIN LOSS
Pool Set 1 Zac Rust Amos Humber LOSS WIN
Pool Set 1 Zac Rust Yuquan Mao LOSS WIN
Pool Set 1 Zac Rust Zachariah DePartee LOSS WIN
Pool Set 1 Amos Humber Zachariah DePartee WIN LOSS
Pool Set 1 Yuquan Mao Zachariah DePartee WIN LOSS
Pool Set 1 Harriet Coates Jordan Divinagracia WIN LOSS
Pool Set 1 Claire Pahle Justin Hsieh WIN LOSS
Pool Set 1 Claire Pahle Jordan Divinagracia LOSS WIN
Pool Set 1 Justin Hsieh Jordan Divinagracia LOSS WIN
Pool Set 1 Harriet Coates Justin Hsieh WIN LOSS
Pool Set 1 Harriet Coates Claire Pahle LOSS WIN
Pool Set 1 Nishan Jayasinghe Fern Pacheco WIN LOSS
Pool Set 1 Vanja Djekic Paul Nester WIN LOSS
Pool Set 1 Vanja Djekic Fern Pacheco WIN LOSS
Pool Set 1 Paul Nester Fern Pacheco LOSS WIN
Pool Set 1 Nishan Jayasinghe Paul Nester LOSS WIN
Pool Set 1 Nishan Jayasinghe Vanja Djekic WIN LOSS
Pool Set 1 Sylvia Lee Sean Dickinson LOSS WIN
Pool Set 1 Erik Wiese Caleb Robinson LOSS WIN
Pool Set 1 Sylvia Lee Erik Wiese LOSS WIN
Pool Set 1 Sylvia Lee Caleb Robinson LOSS WIN
Pool Set 1 Sean Dickinson Caleb Robinson WIN LOSS
Pool Set 1 Sean Dickinson Erik Wiese WIN LOSS
Pool Set 1 Timothy Leonard Adam Gilbert LOSS WIN
Pool Set 1 Lily Kreiger Kyle Collis WIN LOSS
Pool Set 1 Kyle Collis Adam Gilbert LOSS WIN
Pool Set 1 Lily Kreiger Adam Gilbert LOSS WIN
Pool Set 1 Timothy Leonard Lily Kreiger LOSS WIN
Pool Set 1 Timothy Leonard Kyle Collis WIN LOSS
Pool Set 1 Mathew Meigniot Jacob McCarter LOSS WIN
Pool Set 1 Jordan Watson Joshua Stubblefield WIN LOSS
Pool Set 1 Jacob McCarter Joshua Stubblefield WIN LOSS
Pool Set 1 Mathew Meigniot Joshua Stubblefield LOSS WIN
Pool Set 1 Mathew Meigniot Jordan Watson WIN LOSS
Pool Set 1 Jordan Watson Jacob McCarter WIN LOSS
Pool Set 1 Gary Garcia De Alba Mark Olsen WIN LOSS
Pool Set 1 Aili McGregor Derek Gill LOSS WIN
Pool Set 1 Gary Garcia De Alba Derek Gill LOSS WIN
Pool Set 1 Gary Garcia De Alba Aili McGregor WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Olsen Aili McGregor WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Olsen Derek Gill LOSS WIN
Pool Set 1 Jesus Mendez John Kiesecker LOSS WIN
Pool Set 1 Devin Fitzgerald Nicolas Grote WIN LOSS
Pool Set 1 John Kiesecker Nicolas Grote LOSS WIN
Pool Set 1 Devin Fitzgerald John Kiesecker LOSS WIN
Pool Set 1 Jesus Mendez Devin Fitzgerald LOSS WIN
Pool Set 1 Jesus Mendez Nicolas Grote WIN LOSS
Elimination Bracket Gary Garcia De Alba Amos Humber LOSS WIN
Elimination Bracket Lily Kreiger John Kiesecker WIN LOSS
Elimination Bracket Claire Pahle Caleb Robinson LOSS WIN
Elimination Bracket Harriet Coates Jordan Watson LOSS WIN
Eighth-Finals Yuquan Mao Jordan Watson WIN LOSS
Eighth-Finals Caleb Robinson Derek Gill LOSS WIN
Eighth-Finals Alexander Lianides Lily Kreiger WIN LOSS
Eighth-Finals Sean Dickinson Amos Humber LOSS WIN
Eighth-Finals Joshua Roach Michael McIntyre WIN LOSS
Eighth-Finals Nishan Jayasinghe Adam Gilbert LOSS WIN
Eighth-Finals Isaac Humber Devin Fitzgerald LOSS WIN
Eighth-Finals Jordan Divinagracia Jacob McCarter LOSS WIN
Quarterfinals Yuquan Mao Jacob McCarter WIN LOSS
Quarterfinals Devin Fitzgerald Derek Gill WIN LOSS
Quarterfinals Alexander Lianides Adam Gilbert WIN LOSS
Quarterfinals Joshua Roach Amos Humber LOSS WIN
Semifinals Yuquan Mao Amos Humber WIN LOSS
Semifinals Alexander Lianides Devin Fitzgerald LOSS WIN
Gold Medal Match Yuquan Mao Devin Fitzgerald WIN LOSS
Bronze Medal Match Alexander Lianides Amos Humber WIN LOSS

Mixed Steel Rapier & Optional Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Robert Childs Brian Kolden WIN LOSS
Pool Set 1 Jeff Jacobson Arthur Henry LOSS WIN
Pool Set 1 Jeff Jacobson Brian Kolden WIN LOSS
Pool Set 1 Arthur Henry Brian Kolden WIN LOSS
Pool Set 1 Robert Childs Arthur Henry WIN LOSS
Pool Set 1 Jeff Jacobson Robert Childs LOSS WIN
Pool Set 1 Douglas Bostic Robert Childs LOSS WIN
Pool Set 1 Douglas Bostic Arthur Henry LOSS WIN
Pool Set 1 Douglas Bostic Brian Kolden LOSS WIN
Pool Set 1 Douglas Bostic Jeff Jacobson WIN LOSS
Pool Set 1 Kristofer Stanson Omar Alonso Macias Ortiz WIN LOSS
Pool Set 1 Kaden Wang Edward Caskinett WIN LOSS
Pool Set 1 Kristofer Stanson Ryan Shapiro WIN LOSS
Pool Set 1 Omar Alonso Macias Ortiz Edward Caskinett WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Shapiro Kaden Wang WIN LOSS
Pool Set 1 Kristofer Stanson Edward Caskinett WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Shapiro Omar Alonso Macias Ortiz LOSS WIN
Pool Set 1 Kristofer Stanson Kaden Wang WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Shapiro Edward Caskinett LOSS WIN
Pool Set 1 Omar Alonso Macias Ortiz Kaden Wang LOSS WIN
Pool Set 1 Myles Cupp Shane Gibson WIN LOSS
Pool Set 1 Shane Gibson Kai Eva LOSS WIN
Pool Set 1 Myles Cupp Kai Eva LOSS WIN
Pool Set 1 Alexander Laslavic Kai Eva LOSS WIN
Pool Set 1 Shane Gibson Alexander Laslavic LOSS WIN
Pool Set 1 Myles Cupp Alexander Laslavic WIN LOSS
Pool Set 1 Isaac Humber Douglas Leonard LOSS WIN
Pool Set 1 Adam Simmons Jonathan Curry WIN LOSS
Pool Set 1 Isaac Humber Jonathan Curry LOSS WIN
Pool Set 1 Adam Simmons Douglas Leonard WIN LOSS
Pool Set 1 Adam Simmons Isaac Humber WIN LOSS
Pool Set 1 Jonathan Curry Douglas Leonard LOSS WIN
Eighth-Finals Omar Alonso Macias Ortiz Douglas Leonard WIN LOSS
Eighth-Finals Jonathan Curry Kaden Wang WIN LOSS
Quarterfinals Robert Childs Jonathan Curry WIN LOSS
Quarterfinals Adam Simmons Omar Alonso Macias Ortiz WIN LOSS
Quarterfinals Kristofer Stanson Myles Cupp WIN LOSS
Quarterfinals Arthur Henry Kai Eva LOSS WIN
Semifinals Robert Childs Kai Eva WIN LOSS
Semifinals Kristofer Stanson Adam Simmons LOSS WIN
Gold Medal Match Robert Childs Adam Simmons WIN LOSS
Bronze Medal Match Kristofer Stanson Kai Eva LOSS WIN

Mixed Steel Rapier & Optional Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Christopher Yang Lucas Trucios WIN LOSS
Pool Set 1 David Laudenslager Michael Schachtner LOSS WIN
Pool Set 1 David Laudenslager Lucas Trucios LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Schachtner Lucas Trucios LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Yang Michael Schachtner LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Yang David Laudenslager WIN LOSS
Pool Set 1 Raul Barrera-Barraza Jeffery Fisher WIN LOSS
Pool Set 1 Paul Mysliwiec Emil Grecian WIN LOSS
Pool Set 1 Raul Barrera-Barraza Paul Mysliwiec WIN LOSS
Pool Set 1 Raul Barrera-Barraza Emil Grecian WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Emil Grecian WIN LOSS
Pool Set 1 Paul Mysliwiec Jeffery Fisher WIN LOSS
Pool Set 1 Eric Hardeman William Wilder WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Roop-Kharasch Erik Wiese LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Roop-Kharasch William Wilder LOSS WIN
Pool Set 1 William Wilder Erik Wiese WIN LOSS
Pool Set 1 Eric Hardeman Erik Wiese WIN LOSS
Pool Set 1 Eric Hardeman Matthew Roop-Kharasch WIN LOSS
Pool Set 1 Angel Uribe Peter Morrow WIN LOSS
Pool Set 1 Dean Flagg Jordan Williams LOSS WIN
Pool Set 1 Dean Flagg Peter Morrow WIN LOSS
Pool Set 1 Peter Morrow Jordan Williams LOSS WIN
Pool Set 1 Angel Uribe Jordan Williams LOSS WIN
Pool Set 1 Dean Flagg Angel Uribe LOSS WIN
Pool Set 1 Marcus Stobbe Erro Greenwood WIN LOSS
Pool Set 1 Harriet Coates Tom Ostrowski LOSS WIN
Pool Set 1 Harriet Coates Erro Greenwood LOSS WIN
Pool Set 1 Tom Ostrowski Erro Greenwood WIN LOSS
Pool Set 1 Marcus Stobbe Tom Ostrowski WIN LOSS
Pool Set 1 Marcus Stobbe Harriet Coates WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Ponzillo Amos Humber WIN LOSS
Pool Set 1 Andrew Kim Christopher Ryan LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Ponzillo Keith Smiley WIN LOSS
Pool Set 1 Amos Humber Christopher Ryan WIN LOSS
Pool Set 1 Andrew Kim Keith Smiley WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Ponzillo Christopher Ryan LOSS WIN
Pool Set 1 Amos Humber Keith Smiley WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Ponzillo Andrew Kim LOSS WIN
Pool Set 1 Keith Smiley Christopher Ryan LOSS WIN
Pool Set 1 Amos Humber Andrew Kim WIN LOSS
Pool Set 1 Justinder Singh Jack Morones WIN LOSS
Pool Set 1 Andrew Perkins Pendragon Skigin LOSS WIN
Pool Set 1 Justinder Singh Francisco Javier Gil Sandoval WIN LOSS
Pool Set 1 Andrew Perkins Jack Morones WIN LOSS
Pool Set 1 Francisco Javier Gil Sandoval Pendragon Skigin LOSS WIN
Pool Set 1 Justinder Singh Andrew Perkins WIN LOSS
Pool Set 1 Francisco Javier Gil Sandoval Jack Morones LOSS WIN
Pool Set 1 Justinder Singh Pendragon Skigin WIN LOSS
Pool Set 1 Francisco Javier Gil Sandoval Andrew Perkins LOSS WIN
Pool Set 1 Pendragon Skigin Jack Morones WIN LOSS
Pool Set 1 Paul Barolet Emily Humber WIN LOSS
Pool Set 1 Chandler Ryder Nathaniel Schwarz LOSS WIN
Pool Set 1 Chandler Ryder Emily Humber WIN LOSS
Pool Set 1 Emily Humber Nathaniel Schwarz LOSS WIN
Pool Set 1 Paul Barolet Nathaniel Schwarz LOSS WIN
Pool Set 1 Paul Barolet Chandler Ryder WIN LOSS
Pool Set 1 Jonathan Clyde Ying Christopher Petermann WIN LOSS
Pool Set 1 Piero L. S. Folly Melanie Fox WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Petermann Melanie Fox WIN LOSS
Pool Set 1 Piero L. S. Folly Christopher Petermann WIN LOSS
Pool Set 1 Jonathan Clyde Ying Piero L. S. Folly WIN LOSS
Pool Set 1 Jonathan Clyde Ying Melanie Fox WIN LOSS
Pool Set 1 Jojo Allen Emerson Herrera LOSS WIN
Pool Set 1 William Mobijohn Gryphon Nayman LOSS WIN
Pool Set 1 Ronan Relosa Jojo Allen WIN LOSS
Pool Set 1 William Mobijohn Emerson Herrera WIN LOSS
Pool Set 1 Gryphon Nayman Ronan Relosa WIN LOSS
Pool Set 1 William Mobijohn Jojo Allen WIN LOSS
Pool Set 1 Ronan Relosa Emerson Herrera LOSS WIN
Pool Set 1 Gryphon Nayman Jojo Allen WIN LOSS
Pool Set 1 William Mobijohn Ronan Relosa LOSS WIN
Pool Set 1 Gryphon Nayman Emerson Herrera WIN LOSS
Elimination Bracket Amos Humber Emerson Herrera LOSS WIN
Elimination Bracket Dean Flagg Lucas Trucios LOSS WIN
Elimination Bracket Christopher Ponzillo Michael Schachtner LOSS WIN
Elimination Bracket Angel Uribe Tom Ostrowski WIN LOSS
Elimination Bracket Ronan Relosa Pendragon Skigin WIN LOSS
Elimination Bracket Piero L. S. Folly Christopher Ryan LOSS WIN
Elimination Bracket Paul Mysliwiec William Wilder WIN LOSS
Elimination Bracket Christopher Yang Paul Barolet WIN LOSS
Eighth-Finals Christopher Yang Jordan Williams LOSS WIN
Eighth-Finals Jonathan Clyde Ying Paul Mysliwiec WIN LOSS
Eighth-Finals Gryphon Nayman Christopher Ryan LOSS WIN
Eighth-Finals Justinder Singh Ronan Relosa WIN LOSS
Eighth-Finals Eric Hardeman Angel Uribe WIN LOSS
Eighth-Finals Michael Schachtner Marcus Stobbe WIN LOSS
Eighth-Finals Raul Barrera-Barraza Lucas Trucios LOSS WIN
Eighth-Finals Nathaniel Schwarz Emerson Herrera WIN LOSS
Quarterfinals Jordan Williams Nathaniel Schwarz WIN LOSS
Quarterfinals Jonathan Clyde Ying Lucas Trucios LOSS WIN
Quarterfinals Michael Schachtner Christopher Ryan LOSS WIN
Quarterfinals Justinder Singh Eric Hardeman WIN LOSS
Semifinals Justinder Singh Jordan Williams WIN LOSS
Semifinals Lucas Trucios Christopher Ryan WIN LOSS
Gold Medal Match Justinder Singh Lucas Trucios LOSS WIN
Bronze Medal Match Jordan Williams Christopher Ryan WIN LOSS

Mixed Steel Any Sword & Buckler

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Kristofer Stanson Timo Elliott WIN LOSS
Pool Set 1 Brian Chen Zech Carmalt LOSS WIN
Pool Set 1 Timo Elliott Zech Carmalt WIN LOSS
Pool Set 1 Timo Elliott Brian Chen WIN LOSS
Pool Set 1 Kristofer Stanson Brian Chen WIN LOSS
Pool Set 1 Kristofer Stanson Zech Carmalt WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Roop-Kharasch Marcus Stobbe LOSS WIN
Pool Set 1 Angel Uribe Michael Schachtner WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Roop-Kharasch Angel Uribe WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Roop-Kharasch Michael Schachtner LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Schachtner Marcus Stobbe LOSS WIN
Pool Set 1 Angel Uribe Marcus Stobbe LOSS WIN
Pool Set 1 Eric Hardeman Paul Barolet WIN LOSS
Pool Set 1 Kyle Collis Jack Morones WIN LOSS
Pool Set 1 Eric Hardeman Jojo Allen WIN LOSS
Pool Set 1 Paul Barolet Kyle Collis WIN LOSS
Pool Set 1 Jojo Allen Jack Morones LOSS WIN
Pool Set 1 Eric Hardeman Kyle Collis WIN LOSS
Pool Set 1 Paul Barolet Jojo Allen WIN LOSS
Pool Set 1 Eric Hardeman Jack Morones WIN LOSS
Pool Set 1 Jojo Allen Kyle Collis LOSS WIN
Pool Set 1 Paul Barolet Jack Morones WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Nathan King WIN LOSS
Pool Set 1 Harriet Coates Keith Smiley WIN LOSS
Pool Set 1 Nathan King Harriet Coates WIN LOSS
Pool Set 1 Nathan King Keith Smiley WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Keith Smiley WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Harriet Coates WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Michal Sadowski LOSS WIN
Pool Set 1 Jeff Jacobson Katharine Efird WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Katharine Efird LOSS WIN
Pool Set 1 Katharine Efird Michal Sadowski LOSS WIN
Pool Set 1 Jeff Jacobson Michal Sadowski LOSS WIN
Pool Set 1 Jeff Jacobson Jeffery Fisher WIN LOSS
Pool Set 1 Erik Wiese Adam Gilbert LOSS WIN
Pool Set 1 Dashiell Harrison Piero L. S. Folly WIN LOSS
Pool Set 1 Piero L. S. Folly Erik Wiese WIN LOSS
Pool Set 1 Dashiell Harrison Adam Gilbert WIN LOSS
Pool Set 1 Dashiell Harrison Erik Wiese WIN LOSS
Pool Set 1 Piero L. S. Folly Adam Gilbert WIN LOSS
Pool Set 1 Shane Gibson Christopher Yang WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Erik Copley LOSS WIN
Pool Set 1 Shane Gibson Erik Copley WIN LOSS
Pool Set 1 Erik Copley Devin Fitzgerald WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Devin Fitzgerald WIN LOSS
Pool Set 1 Shane Gibson Devin Fitzgerald WIN LOSS
Pool Set 1 Gary Ledford Michael Konrad WIN LOSS
Pool Set 1 Alexander Laslavic Francisco Javier Gil Sandoval WIN LOSS
Pool Set 1 Gary Ledford Alexander Laslavic WIN LOSS
Pool Set 1 Gary Ledford Francisco Javier Gil Sandoval WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Konrad Francisco Javier Gil Sandoval WIN LOSS
Pool Set 1 Alexander Laslavic Michael Konrad LOSS WIN
Eighth-Finals Kristofer Stanson Michael Schachtner WIN LOSS
Eighth-Finals Anthony Buonomo Nathan King WIN LOSS
Eighth-Finals Shane Gibson Piero L. S. Folly WIN LOSS
Eighth-Finals Christopher Yang Eric Hardeman LOSS WIN
Eighth-Finals Dashiell Harrison Paul Barolet WIN LOSS
Eighth-Finals Alexander Laslavic Michal Sadowski LOSS WIN
Eighth-Finals Gary Ledford Marcus Stobbe WIN LOSS
Eighth-Finals Jeff Jacobson Michael Konrad WIN LOSS
Quarterfinals Kristofer Stanson Jeff Jacobson WIN LOSS
Quarterfinals Anthony Buonomo Gary Ledford LOSS WIN
Quarterfinals Shane Gibson Michal Sadowski WIN LOSS
Quarterfinals Dashiell Harrison Eric Hardeman WIN LOSS
Semifinals Kristofer Stanson Dashiell Harrison WIN LOSS
Semifinals Shane Gibson Gary Ledford WIN LOSS
Gold Medal Match Kristofer Stanson Shane Gibson WIN LOSS
Bronze Medal Match Gary Ledford Dashiell Harrison LOSS WIN