Gesellen Fechten 2021

Date
October 15
Country
United States
State
Oklahoma
City
Moore

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 58 25
Mixed Steel Longsword 54 23
Mixed Steel Longsword 58 25
Mixed Steel Longsword 146 73
Mixed Steel Arming Sword & Buckler 96 40
Mixed Steel Single Rapier 78 31
Mixed Steel Messer 82 33
Mixed Rubber or Wooden Rondell Dagger 18 6
Mixed Rubber or Wooden Rondell Dagger 29 10
Mixed Rubber or Wooden Rondell Dagger 30 10

Fighters in event

NameNationalityClub
Justinder Singh Sol Ardenti Historical Swordsmanship
Sihong Fu Academie Duello
Yanpeng Song Shanghai Historical Martial Arts
Steven Gotcher
Anthony Buonomo Austin Historical Weapons Guild
Ashleigh Cote Austin Historical Weapons Guild
Alexander Hoyte Austin Historical Weapons Guild
Cody Mitchell Broken Arm Academy of Swordsmanship
Derek Nash Cymbrogi School of Western Martial Arts
Christopher Yang Cymbrogi School of Western Martial Arts
Sam Beardsley Cymbrogi School of Western Martial Arts
Garrett Baker Cymbrogi School of Western Martial Arts
Caelyn Hamilton Cymbrogi School of Western Martial Arts
Jonathan Marshall Cymbrogi School of Western Martial Arts
Micala Newland Cymbrogi School of Western Martial Arts
Ryan Hetchler Cymbrogi School of Western Martial Arts
Dario Pewett Cymbrogi School of Western Martial Arts
Frankie Buffo Cymbrogi School of Western Martial Arts
Caleb Hetchler Cymbrogi School of Western Martial Arts
Zeke Rozell Cymbrogi School of Western Martial Arts
Dan Buffo Cymbrogi School of Western Martial Arts
Amy Belcher Cymbrogi School of Western Martial Arts
Sarah Schulte Cymbrogi School of Western Martial Arts
Alan Beck Cymbrogi School of Western Martial Arts
Jasmine Rodriguez Cymbrogi School of Western Martial Arts
Brian Owens Cymbrogi School of Western Martial Arts
Edward Tucker Cymbrogi School of Western Martial Arts
Micaiah Elliott Cymbrogi School of Western Martial Arts
Michael Hakes Cymbrogi School of Western Martial Arts
Preston Parks Cymbrogi School of Western Martial Arts
Michael Worthy Cymbrogi School of Western Martial Arts
Paige Smith Dallas School of Historical Fencing
Byung Sho Dallas School of Historical Fencing
Alexander Xi Dallas School of Historical Fencing
Brandon Phan Dallas School of Historical Fencing
David Hauer Dallas School of Historical Fencing
Dax Moore Dallas School of Historical Fencing
Spencer Riley Dallas School of Historical Fencing
Clark Simon Dallas School of Historical Fencing
Dylan Cryer Dallas School of Historical Fencing
William Coe Dallas School of Historical Fencing
Juancamilo Colmenares Dallas School of Historical Fencing
Charles Turner East Texas Historical Fencing
Johnathan Bartlett En Garde Fencing
Chandler Brown En Garde Fencing
Joel Overly En Garde Fencing
Michael Roth Heartland HEMA Historical Fencing Club
Bryce Lowman Heartland HEMA Historical Fencing Club
Joshua Dale Heartland HEMA Historical Fencing Club
Scott Bradley Heartland HEMA Historical Fencing Club
Gabriel Pottebaum Heartland HEMA Historical Fencing Club
Leanna Beauchamp Ironwood Historic Swordsmanship
Roman Sadorf Ironwood Historic Swordsmanship
Jeffery Fisher Ironwood Historic Swordsmanship
Pavlos Nelson Lake Charles HEMA Academy
Brandon Murray Lake Charles HEMA Academy
Steven Faralli Mobile Historical Fencing Club
Grant DeFrancisco Mobile Historical Fencing Club
Garrett Rivere Nachreisen Historical Fencing
Matthew Allen Nachreisen Historical Fencing
Josh Furrate Nachreisen Historical Fencing
Kenneth Ostrom Nachreisen Historical Fencing
Amber Damare Nachreisen Historical Fencing
Christopher Nelson Phoenix Society of Historical Swordsmanship
Mark Smead San Luis Valley Swordguild
Nathaniel Schwarz Sol Ardenti Historical Swordsmanship
Jesse Jefferies Sword to Sword
James Morris Sword to Sword
Nathan Grepares Sword to Sword
DJ Nero Sword to Sword
Patrick Eldridge Sword to Sword
Alex Jonischkies Sword to Sword
Danny Martin Tattershall School of Defense
Jacob Carlson Tattershall School of Defense
Brennan McCampbell Tattershall School of Defense
Preston Selby Tattershall School of Defense
Jon Eppler Tattershall School of Defense
Austin Smithey Tattershall School of Defense
Rex Ashcraft Tattershall School of Defense
Taylor Cielo Triangle Sword Guild
Nicholas Edward Triangle Sword Guild
Michael Konrad Tucson Historic Fencing Club
Michael Keller Wichita Fencing & HEMA Academy
Court Dyke Wichita Fencing & HEMA Academy
Justin Doan-Shepherd Wichita Fencing & HEMA Academy
Patrick Stahl Wisconsin Historical Fencing Association
Franz Metz Wisconsin Historical Fencing Association

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Derek Nash Jonathan Marshall WIN LOSS
Pool Set 1 Nathan Grepares Pavlos Nelson WIN LOSS
Pool Set 1 Derek Nash Michael Keller DRAW DRAW
Pool Set 1 Jonathan Marshall Pavlos Nelson LOSS WIN
Pool Set 1 Nathan Grepares Michael Keller LOSS WIN
Pool Set 1 Nathan Grepares Derek Nash LOSS WIN
Pool Set 1 Jonathan Marshall Michael Keller LOSS WIN
Pool Set 1 Derek Nash Pavlos Nelson WIN LOSS
Pool Set 1 Nathan Grepares Jonathan Marshall DRAW DRAW
Pool Set 1 Pavlos Nelson Michael Keller LOSS WIN
Pool Set 1 Steven Faralli Michael Roth DRAW DRAW
Pool Set 1 Sam Beardsley Sihong Fu WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Roth Jesse Jefferies LOSS WIN
Pool Set 1 Sam Beardsley Steven Faralli DRAW DRAW
Pool Set 1 Sihong Fu Jesse Jefferies LOSS WIN
Pool Set 1 Sihong Fu Michael Roth DRAW DRAW
Pool Set 1 Steven Faralli Jesse Jefferies DRAW DRAW
Pool Set 1 Sam Beardsley Michael Roth WIN LOSS
Pool Set 1 Sihong Fu Steven Faralli WIN LOSS
Pool Set 1 Sam Beardsley Jesse Jefferies LOSS WIN
Pool Set 1 Kenneth Ostrom Michael Konrad LOSS WIN
Pool Set 1 Mark Smead Joshua Dale LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Konrad Zeke Rozell LOSS WIN
Pool Set 1 Kenneth Ostrom Joshua Dale LOSS WIN
Pool Set 1 Mark Smead Zeke Rozell LOSS WIN
Pool Set 1 Mark Smead Michael Konrad DRAW DRAW
Pool Set 1 Kenneth Ostrom Zeke Rozell LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Konrad Joshua Dale LOSS WIN
Pool Set 1 Kenneth Ostrom Mark Smead LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Dale Zeke Rozell LOSS WIN
Pool Set 1 Josh Furrate Brandon Phan LOSS WIN
Pool Set 1 Alexander Xi Spencer Riley WIN LOSS
Pool Set 1 Justinder Singh Brandon Phan LOSS WIN
Pool Set 1 Josh Furrate Alexander Xi WIN LOSS
Pool Set 1 Justinder Singh Spencer Riley LOSS WIN
Pool Set 1 Brandon Phan Spencer Riley WIN LOSS
Pool Set 1 Josh Furrate Justinder Singh WIN LOSS
Pool Set 1 Brandon Phan Alexander Xi WIN LOSS
Pool Set 1 Josh Furrate Spencer Riley WIN LOSS
Pool Set 1 Justinder Singh Alexander Xi LOSS WIN
Pool Set 1 Chandler Brown Franz Metz WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Hetchler Yanpeng Song DRAW DRAW
Pool Set 1 Chandler Brown Dax Moore LOSS WIN
Pool Set 1 Yanpeng Song Franz Metz WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Hetchler Dax Moore DRAW DRAW
Pool Set 1 Ryan Hetchler Chandler Brown DRAW DRAW
Pool Set 1 Dax Moore Franz Metz DRAW DRAW
Pool Set 1 Yanpeng Song Chandler Brown LOSS WIN
Pool Set 1 Ryan Hetchler Franz Metz WIN LOSS
Pool Set 1 Yanpeng Song Dax Moore LOSS WIN
Quarterfinals Jesse Jefferies Zeke Rozell LOSS WIN
Quarterfinals Joshua Dale Dax Moore LOSS WIN
Quarterfinals Derek Nash Chandler Brown WIN LOSS
Quarterfinals Josh Furrate Michael Konrad WIN LOSS
Semifinals Josh Furrate Zeke Rozell WIN LOSS
Semifinals Derek Nash Dax Moore WIN LOSS
Gold Medal Match Josh Furrate Derek Nash LOSS WIN
Bronze Medal Match Zeke Rozell Dax Moore WIN LOSS

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Rex Ashcraft Grant DeFrancisco DRAW DRAW
Pool Set 1 Caleb Hetchler Juancamilo Colmenares LOSS WIN
Pool Set 1 Rex Ashcraft Scott Bradley LOSS WIN
Pool Set 1 Garrett Baker Juancamilo Colmenares LOSS WIN
Pool Set 1 Caleb Hetchler Grant DeFrancisco LOSS WIN
Pool Set 1 Scott Bradley Juancamilo Colmenares WIN LOSS
Pool Set 1 Rex Ashcraft Caleb Hetchler WIN LOSS
Pool Set 1 Garrett Baker Grant DeFrancisco WIN LOSS
Pool Set 1 Scott Bradley Caleb Hetchler WIN LOSS
Pool Set 1 Juancamilo Colmenares Grant DeFrancisco DRAW DRAW
Pool Set 1 Garrett Baker Rex Ashcraft WIN LOSS
Pool Set 1 Garrett Baker Scott Bradley DRAW DRAW
Pool Set 1 Austin Smithey Cody Mitchell WIN LOSS
Pool Set 1 Dario Pewett Alex Jonischkies LOSS WIN
Pool Set 1 Cody Mitchell William Coe LOSS WIN
Pool Set 1 Dario Pewett Taylor Cielo WIN LOSS
Pool Set 1 Austin Smithey Alex Jonischkies LOSS WIN
Pool Set 1 Dario Pewett William Coe LOSS WIN
Pool Set 1 Cody Mitchell Alex Jonischkies LOSS WIN
Pool Set 1 Austin Smithey Taylor Cielo WIN LOSS
Pool Set 1 William Coe Alex Jonischkies DRAW DRAW
Pool Set 1 Austin Smithey Dario Pewett WIN LOSS
Pool Set 1 Cody Mitchell Taylor Cielo WIN LOSS
Pool Set 1 William Coe Taylor Cielo WIN LOSS
Pool Set 1 Nathaniel Schwarz Alexander Hoyte WIN LOSS
Pool Set 1 Garrett Rivere Matthew Allen WIN LOSS
Pool Set 1 Nathaniel Schwarz James Morris WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Allen Brennan McCampbell DRAW DRAW
Pool Set 1 Garrett Rivere Alexander Hoyte DRAW DRAW
Pool Set 1 Matthew Allen James Morris DRAW DRAW
Pool Set 1 Garrett Rivere Nathaniel Schwarz LOSS WIN
Pool Set 1 Alexander Hoyte Brennan McCampbell DRAW DRAW
Pool Set 1 Garrett Rivere James Morris LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Allen Alexander Hoyte WIN LOSS
Pool Set 1 Nathaniel Schwarz Brennan McCampbell WIN LOSS
Pool Set 1 James Morris Brennan McCampbell WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Gotcher Jeffery Fisher WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Gotcher Amy Belcher WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Caelyn Hamilton DRAW DRAW
Pool Set 1 Steven Gotcher Caelyn Hamilton WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Nicholas Edward WIN LOSS
Pool Set 1 Caelyn Hamilton Amy Belcher WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Gotcher Nicholas Edward DRAW DRAW
Pool Set 1 Nicholas Edward Amy Belcher WIN LOSS
Pool Set 1 Caelyn Hamilton Nicholas Edward WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Amy Belcher WIN LOSS
Quarterfinals Matthew Allen William Coe LOSS WIN
Quarterfinals Steven Gotcher Caelyn Hamilton WIN LOSS
Quarterfinals Nathaniel Schwarz Alex Jonischkies LOSS WIN
Quarterfinals Austin Smithey James Morris LOSS WIN
Semifinals William Coe James Morris WIN LOSS
Semifinals Steven Gotcher Alex Jonischkies WIN LOSS
Gold Medal Match Steven Gotcher William Coe WIN LOSS
Bronze Medal Match James Morris Alex Jonischkies LOSS WIN

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 David Hauer Ashleigh Cote WIN LOSS
Pool Set 1 Amber Damare Brandon Murray LOSS WIN
Pool Set 1 Ashleigh Cote Jasmine Rodriguez WIN LOSS
Pool Set 1 Amber Damare David Hauer LOSS WIN
Pool Set 1 Jasmine Rodriguez Brandon Murray LOSS WIN
Pool Set 1 Ashleigh Cote Brandon Murray LOSS WIN
Pool Set 1 David Hauer Jasmine Rodriguez DRAW DRAW
Pool Set 1 Amber Damare Ashleigh Cote WIN LOSS
Pool Set 1 David Hauer Brandon Murray WIN LOSS
Pool Set 1 Amber Damare Jasmine Rodriguez WIN LOSS
Pool Set 1 Alan Beck Edward Tucker WIN LOSS
Pool Set 1 Sarah Schulte Dylan Cryer LOSS WIN
Pool Set 1 Clark Simon Edward Tucker WIN LOSS
Pool Set 1 Sarah Schulte Alan Beck LOSS WIN
Pool Set 1 Dylan Cryer Clark Simon LOSS WIN
Pool Set 1 Dylan Cryer Edward Tucker WIN LOSS
Pool Set 1 Clark Simon Alan Beck WIN LOSS
Pool Set 1 Sarah Schulte Edward Tucker WIN LOSS
Pool Set 1 Dylan Cryer Alan Beck LOSS WIN
Pool Set 1 Sarah Schulte Clark Simon LOSS WIN
Pool Set 1 Brian Owens Charles Turner DRAW DRAW
Pool Set 1 Christopher Yang Micala Newland WIN LOSS
Pool Set 1 Patrick Stahl Charles Turner WIN LOSS
Pool Set 1 Micala Newland Brian Owens LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Yang Patrick Stahl LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Yang Charles Turner LOSS WIN
Pool Set 1 Patrick Stahl Brian Owens LOSS WIN
Pool Set 1 Micala Newland Charles Turner LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Yang Brian Owens WIN LOSS
Pool Set 1 Micala Newland Patrick Stahl LOSS WIN
Pool Set 1 Jacob Carlson Patrick Eldridge LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Hakes Paige Smith WIN LOSS
Pool Set 1 DJ Nero Jacob Carlson WIN LOSS
Pool Set 1 Patrick Eldridge Paige Smith WIN LOSS
Pool Set 1 DJ Nero Michael Hakes LOSS WIN
Pool Set 1 Jacob Carlson Michael Hakes LOSS WIN
Pool Set 1 DJ Nero Patrick Eldridge LOSS WIN
Pool Set 1 Jacob Carlson Paige Smith LOSS WIN
Pool Set 1 Patrick Eldridge Michael Hakes DRAW DRAW
Pool Set 1 DJ Nero Paige Smith LOSS WIN
Pool Set 1 Micaiah Elliott Johnathan Bartlett WIN LOSS
Pool Set 1 Leanna Beauchamp Joel Overly DRAW DRAW
Pool Set 1 Micaiah Elliott Justin Doan-Shepherd WIN LOSS
Pool Set 1 Leanna Beauchamp Johnathan Bartlett WIN LOSS
Pool Set 1 Joel Overly Justin Doan-Shepherd WIN LOSS
Pool Set 1 Joel Overly Micaiah Elliott LOSS WIN
Pool Set 1 Johnathan Bartlett Justin Doan-Shepherd WIN LOSS
Pool Set 1 Leanna Beauchamp Micaiah Elliott LOSS WIN
Pool Set 1 Joel Overly Johnathan Bartlett DRAW DRAW
Pool Set 1 Leanna Beauchamp Justin Doan-Shepherd WIN LOSS
Quarterfinals Alan Beck Brian Owens LOSS WIN
Quarterfinals Christopher Yang Clark Simon LOSS WIN
Quarterfinals Patrick Eldridge Patrick Stahl WIN LOSS
Quarterfinals Micaiah Elliott Brandon Murray WIN LOSS
Semifinals Brian Owens Micaiah Elliott LOSS WIN
Semifinals Patrick Eldridge Clark Simon WIN LOSS
Gold Medal Match Patrick Eldridge Micaiah Elliott LOSS WIN
Bronze Medal Match Clark Simon Brian Owens LOSS WIN

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Derek Nash Taylor Cielo WIN LOSS
Pool Set 1 Derek Nash Ashleigh Cote WIN LOSS
Pool Set 1 Amy Belcher Taylor Cielo WIN LOSS
Pool Set 1 Amy Belcher Ashleigh Cote WIN LOSS
Pool Set 1 Derek Nash Amy Belcher WIN LOSS
Pool Set 1 Ashleigh Cote Taylor Cielo WIN LOSS
Pool Set 1 Caleb Hetchler Taylor Cielo WIN LOSS
Pool Set 1 Ashleigh Cote Caleb Hetchler WIN LOSS
Pool Set 1 Derek Nash Caleb Hetchler WIN LOSS
Pool Set 1 Amy Belcher Caleb Hetchler LOSS WIN
Pool Set 1 DJ Nero Garrett Baker WIN LOSS
Pool Set 1 Garrett Baker Dax Moore DRAW DRAW
Pool Set 1 DJ Nero Chandler Brown LOSS WIN
Pool Set 1 Dax Moore Justin Doan-Shepherd WIN LOSS
Pool Set 1 Garrett Baker Chandler Brown LOSS WIN
Pool Set 1 Garrett Baker Justin Doan-Shepherd LOSS WIN
Pool Set 1 Chandler Brown Dax Moore WIN LOSS
Pool Set 1 DJ Nero Justin Doan-Shepherd WIN LOSS
Pool Set 1 Jasmine Rodriguez Justin Doan-Shepherd LOSS WIN
Pool Set 1 DJ Nero Jasmine Rodriguez WIN LOSS
Pool Set 1 Dax Moore Jasmine Rodriguez WIN LOSS
Pool Set 1 Chandler Brown Jasmine Rodriguez WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Roth Dylan Cryer WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Franz Metz LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Yang Michael Roth LOSS WIN
Pool Set 1 Dylan Cryer Edward Tucker LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Roth Edward Tucker WIN LOSS
Pool Set 1 Dylan Cryer Franz Metz WIN LOSS
Pool Set 1 Franz Metz Edward Tucker WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Dylan Cryer LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Roth Franz Metz WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Edward Tucker LOSS WIN
Pool Set 1 Nathan Grepares Nathaniel Schwarz WIN LOSS
Pool Set 1 Nathan Grepares Zeke Rozell WIN LOSS
Pool Set 1 Nathaniel Schwarz Grant DeFrancisco DRAW DRAW
Pool Set 1 Zeke Rozell Juancamilo Colmenares WIN LOSS
Pool Set 1 Nathan Grepares Grant DeFrancisco WIN LOSS
Pool Set 1 Nathan Grepares Juancamilo Colmenares WIN LOSS
Pool Set 1 Zeke Rozell Grant DeFrancisco WIN LOSS
Pool Set 1 Nathaniel Schwarz Juancamilo Colmenares DRAW DRAW
Pool Set 1 Nathaniel Schwarz Zeke Rozell LOSS WIN
Pool Set 1 Juancamilo Colmenares Grant DeFrancisco WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Konrad Joshua Dale WIN LOSS
Pool Set 1 Sarah Schulte Alan Beck LOSS WIN
Pool Set 1 Spencer Riley Brennan McCampbell WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Konrad Spencer Riley WIN LOSS
Pool Set 1 Brennan McCampbell Alan Beck LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Dale Sarah Schulte WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Konrad Brennan McCampbell WIN LOSS
Pool Set 1 Sarah Schulte Spencer Riley LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Dale Alan Beck WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Konrad Sarah Schulte WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Dale Brennan McCampbell WIN LOSS
Pool Set 1 Spencer Riley Alan Beck WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Faralli David Hauer WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Steven Faralli LOSS WIN
Pool Set 1 David Hauer Nicholas Edward WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Faralli Nicholas Edward WIN LOSS
Pool Set 1 Nicholas Edward Michael Hakes LOSS WIN
Pool Set 1 Jeffery Fisher Michael Hakes LOSS WIN
Pool Set 1 Jeffery Fisher David Hauer LOSS WIN
Pool Set 1 Steven Faralli Michael Hakes WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Pavlos Nelson LOSS WIN
Pool Set 1 Pavlos Nelson David Hauer WIN LOSS
Pool Set 1 Pavlos Nelson Michael Hakes DRAW DRAW
Pool Set 1 Pavlos Nelson Nicholas Edward WIN LOSS
Pool Set 1 Sam Beardsley Leanna Beauchamp WIN LOSS
Pool Set 1 Sam Beardsley Brandon Murray WIN LOSS
Pool Set 1 Leanna Beauchamp Matthew Allen DRAW DRAW
Pool Set 1 Sam Beardsley Matthew Allen WIN LOSS
Pool Set 1 Leanna Beauchamp Brandon Murray WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Allen Brandon Murray LOSS WIN
Pool Set 1 Leanna Beauchamp Alexander Xi LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Allen Alexander Xi LOSS WIN
Pool Set 1 Sam Beardsley Alexander Xi LOSS WIN
Pool Set 1 Alexander Xi Brandon Murray WIN LOSS
Pool Set 1 Joel Overly Jesse Jefferies DRAW DRAW
Pool Set 1 Alexander Hoyte Charles Turner LOSS WIN
Pool Set 1 Joel Overly Charles Turner WIN LOSS
Pool Set 1 Jesse Jefferies Charles Turner WIN LOSS
Pool Set 1 Jesse Jefferies Alexander Hoyte WIN LOSS
Pool Set 1 Joel Overly Alexander Hoyte WIN LOSS
Pool Set 1 Caelyn Hamilton Jesse Jefferies LOSS WIN
Pool Set 1 Caelyn Hamilton Charles Turner DRAW DRAW
Pool Set 1 Joel Overly Caelyn Hamilton WIN LOSS
Pool Set 1 Caelyn Hamilton Alexander Hoyte WIN LOSS
Pool Set 1 Josh Furrate Mark Smead LOSS WIN
Pool Set 1 Josh Furrate Johnathan Bartlett DRAW DRAW
Pool Set 1 Mark Smead Micala Newland WIN LOSS
Pool Set 1 Josh Furrate Micala Newland WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Smead Johnathan Bartlett DRAW DRAW
Pool Set 1 Micala Newland Johnathan Bartlett DRAW DRAW
Pool Set 1 Josh Furrate Yanpeng Song WIN LOSS
Pool Set 1 Yanpeng Song Johnathan Bartlett WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Smead Yanpeng Song LOSS WIN
Pool Set 1 Micala Newland Yanpeng Song DRAW DRAW
Pool Set 1 Kenneth Ostrom Jonathan Marshall LOSS WIN
Pool Set 1 Jonathan Marshall Clark Simon DRAW DRAW
Pool Set 1 Kenneth Ostrom Rex Ashcraft WIN LOSS
Pool Set 1 Jonathan Marshall Rex Ashcraft WIN LOSS
Pool Set 1 Kenneth Ostrom Clark Simon LOSS WIN
Pool Set 1 Rex Ashcraft Clark Simon LOSS WIN
Pool Set 1 Amber Damare Jonathan Marshall LOSS WIN
Pool Set 1 Amber Damare Clark Simon WIN LOSS
Pool Set 1 Amber Damare Kenneth Ostrom LOSS WIN
Pool Set 1 Amber Damare Rex Ashcraft WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Gotcher Michael Keller LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Keller William Coe WIN LOSS
Pool Set 1 William Coe James Morris DRAW DRAW
Pool Set 1 Steven Gotcher William Coe DRAW DRAW
Pool Set 1 Michael Keller James Morris DRAW DRAW
Pool Set 1 Steven Gotcher James Morris WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Gotcher Jacob Carlson LOSS WIN
Pool Set 1 Jacob Carlson James Morris DRAW DRAW
Pool Set 1 Jacob Carlson Michael Keller WIN LOSS
Pool Set 1 Jacob Carlson William Coe LOSS WIN
Pool Set 1 Garrett Rivere Patrick Stahl LOSS WIN
Pool Set 1 Alex Jonischkies Byung Sho DRAW DRAW
Pool Set 1 Patrick Stahl Micaiah Elliott DRAW DRAW
Pool Set 1 Garrett Rivere Alex Jonischkies LOSS WIN
Pool Set 1 Micaiah Elliott Byung Sho WIN LOSS
Pool Set 1 Patrick Stahl Alex Jonischkies WIN LOSS
Pool Set 1 Garrett Rivere Micaiah Elliott DRAW DRAW
Pool Set 1 Patrick Stahl Byung Sho LOSS WIN
Pool Set 1 Alex Jonischkies Micaiah Elliott DRAW DRAW
Pool Set 1 Garrett Rivere Byung Sho WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Hetchler Brandon Phan WIN LOSS
Pool Set 1 Scott Bradley Cody Mitchell WIN LOSS
Pool Set 1 Brandon Phan Scott Bradley WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Hetchler Scott Bradley WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Hetchler Cody Mitchell WIN LOSS
Pool Set 1 Brandon Phan Cody Mitchell WIN LOSS
Pool Set 1 Brandon Phan Dario Pewett WIN LOSS
Pool Set 1 Scott Bradley Dario Pewett DRAW DRAW
Pool Set 1 Ryan Hetchler Dario Pewett WIN LOSS
Pool Set 1 Dario Pewett Cody Mitchell DRAW DRAW
Pool Set 1 Justinder Singh Patrick Eldridge DRAW DRAW
Pool Set 1 Justinder Singh Brian Owens WIN LOSS
Pool Set 1 Patrick Eldridge Paige Smith LOSS WIN
Pool Set 1 Justinder Singh Paige Smith WIN LOSS
Pool Set 1 Patrick Eldridge Brian Owens DRAW DRAW
Pool Set 1 Brian Owens Paige Smith WIN LOSS
Pool Set 1 Sihong Fu Patrick Eldridge WIN LOSS
Pool Set 1 Sihong Fu Paige Smith WIN LOSS
Pool Set 1 Justinder Singh Sihong Fu LOSS WIN
Pool Set 1 Sihong Fu Brian Owens WIN LOSS

Mixed Steel Arming Sword & Buckler

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Derek Nash Alexander Xi WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Alexander Xi WIN LOSS
Pool Set 1 Derek Nash Gabriel Pottebaum WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Patrick Eldridge WIN LOSS
Pool Set 1 Alexander Xi Gabriel Pottebaum WIN LOSS
Pool Set 1 Patrick Eldridge Alexander Xi WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Gabriel Pottebaum WIN LOSS
Pool Set 1 Derek Nash Patrick Eldridge DRAW DRAW
Pool Set 1 Gabriel Pottebaum Edward Tucker WIN LOSS
Pool Set 1 Patrick Eldridge Edward Tucker WIN LOSS
Pool Set 1 Derek Nash Edward Tucker WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Edward Tucker WIN LOSS
Pool Set 1 Justinder Singh Matthew Allen WIN LOSS
Pool Set 1 Justinder Singh Mark Smead WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Smead Matthew Allen DRAW DRAW
Pool Set 1 Justinder Singh Brennan McCampbell WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Smead Ryan Hetchler LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Allen Brennan McCampbell WIN LOSS
Pool Set 1 Justinder Singh Ryan Hetchler WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Hetchler Brennan McCampbell WIN LOSS
Pool Set 1 Joel Overly Brennan McCampbell WIN LOSS
Pool Set 1 Joel Overly Matthew Allen WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Hetchler Joel Overly LOSS WIN
Pool Set 1 Mark Smead Joel Overly WIN LOSS
Pool Set 1 Jonathan Marshall Yanpeng Song WIN LOSS
Pool Set 1 Rex Ashcraft Yanpeng Song DRAW DRAW
Pool Set 1 Jonathan Marshall Rex Ashcraft DRAW DRAW
Pool Set 1 Jeffery Fisher Jonathan Marshall WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Yanpeng Song WIN LOSS
Pool Set 1 Rex Ashcraft Preston Selby WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Preston Selby WIN LOSS
Pool Set 1 Jonathan Marshall Preston Selby WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Justin Doan-Shepherd WIN LOSS
Pool Set 1 Yanpeng Song Justin Doan-Shepherd DRAW DRAW
Pool Set 1 Preston Selby Justin Doan-Shepherd LOSS WIN
Pool Set 1 Rex Ashcraft Justin Doan-Shepherd WIN LOSS
Pool Set 1 Court Dyke Alan Beck WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Gotcher Court Dyke WIN LOSS
Pool Set 1 Clark Simon Alan Beck WIN LOSS
Pool Set 1 Court Dyke Clark Simon LOSS WIN
Pool Set 1 Steven Gotcher Alan Beck WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Gotcher Clark Simon WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Alan Beck DRAW DRAW
Pool Set 1 Christopher Yang Clark Simon LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Yang Court Dyke LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Yang Steven Gotcher DRAW DRAW
Pool Set 1 Steven Faralli Jacob Carlson DRAW DRAW
Pool Set 1 Jacob Carlson Michael Worthy WIN LOSS
Pool Set 1 Sam Beardsley Steven Faralli DRAW DRAW
Pool Set 1 Bryce Lowman Michael Worthy WIN LOSS
Pool Set 1 Sam Beardsley Jacob Carlson WIN LOSS
Pool Set 1 Jacob Carlson Bryce Lowman LOSS WIN
Pool Set 1 Sam Beardsley Michael Worthy WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Faralli Bryce Lowman LOSS WIN
Pool Set 1 Bryce Lowman Preston Parks WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Faralli Preston Parks WIN LOSS
Pool Set 1 Preston Parks Michael Worthy WIN LOSS
Pool Set 1 Sam Beardsley Preston Parks WIN LOSS
Pool Set 1 Micala Newland Dax Moore LOSS WIN
Pool Set 1 Scott Bradley Johnathan Bartlett LOSS WIN
Pool Set 1 Dax Moore Micaiah Elliott WIN LOSS
Pool Set 1 Micala Newland Johnathan Bartlett LOSS WIN
Pool Set 1 Scott Bradley Micaiah Elliott WIN LOSS
Pool Set 1 Dax Moore Johnathan Bartlett WIN LOSS
Pool Set 1 Micala Newland Micaiah Elliott LOSS WIN
Pool Set 1 Scott Bradley Dax Moore WIN LOSS
Pool Set 1 Micaiah Elliott Johnathan Bartlett DRAW DRAW
Pool Set 1 Micala Newland Scott Bradley LOSS WIN
Pool Set 1 Sihong Fu Michael Konrad DRAW DRAW
Pool Set 1 Michael Konrad Zeke Rozell WIN LOSS
Pool Set 1 Sihong Fu Zeke Rozell DRAW DRAW
Pool Set 1 Sihong Fu Cody Mitchell WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Konrad Cody Mitchell WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Roth Zeke Rozell WIN LOSS
Pool Set 1 Sihong Fu Michael Roth LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Roth Cody Mitchell WIN LOSS
Pool Set 1 Cody Mitchell Brian Owens LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Konrad Brian Owens WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Roth Brian Owens WIN LOSS
Pool Set 1 Zeke Rozell Brian Owens WIN LOSS
Eighth-Finals Justinder Singh Jonathan Marshall WIN LOSS
Eighth-Finals Sihong Fu Michael Roth LOSS WIN
Eighth-Finals Michael Konrad Clark Simon WIN LOSS
Eighth-Finals Derek Nash Joel Overly LOSS WIN
Eighth-Finals Anthony Buonomo Steven Gotcher WIN LOSS
Eighth-Finals Bryce Lowman Scott Bradley WIN LOSS
Eighth-Finals Sam Beardsley Rex Ashcraft WIN LOSS
Eighth-Finals Jeffery Fisher Patrick Eldridge LOSS WIN
Quarterfinals Justinder Singh Patrick Eldridge WIN LOSS
Quarterfinals Sam Beardsley Michael Roth LOSS WIN
Quarterfinals Michael Konrad Bryce Lowman LOSS WIN
Quarterfinals Anthony Buonomo Joel Overly LOSS WIN
Semifinals Justinder Singh Joel Overly WIN LOSS
Semifinals Michael Roth Bryce Lowman LOSS WIN
Gold Medal Match Justinder Singh Bryce Lowman LOSS WIN
Bronze Medal Match Michael Roth Joel Overly WIN LOSS

Mixed Steel Single Rapier

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Anthony Buonomo Preston Selby WIN LOSS
Pool Set 1 Sihong Fu Michael Roth DRAW DRAW
Pool Set 1 Roman Sadorf Michael Worthy WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Michael Worthy WIN LOSS
Pool Set 1 Roman Sadorf Sihong Fu DRAW DRAW
Pool Set 1 Michael Roth Preston Selby WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Roman Sadorf WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Roth Michael Worthy WIN LOSS
Pool Set 1 Sihong Fu Preston Selby LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Buonomo Michael Roth LOSS WIN
Pool Set 1 Roman Sadorf Preston Selby WIN LOSS
Pool Set 1 Sihong Fu Michael Worthy WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Ashleigh Cote WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Leanna Beauchamp WIN LOSS
Pool Set 1 Sam Beardsley Ashleigh Cote WIN LOSS
Pool Set 1 Leanna Beauchamp Matthew Allen LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Yang Sam Beardsley WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Matthew Allen WIN LOSS
Pool Set 1 Sam Beardsley Leanna Beauchamp WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Allen Ashleigh Cote WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Smead Matthew Allen LOSS WIN
Pool Set 1 Mark Smead Ashleigh Cote WIN LOSS
Pool Set 1 Leanna Beauchamp Mark Smead DRAW DRAW
Pool Set 1 Sam Beardsley Mark Smead WIN LOSS
Pool Set 1 Nathan Grepares Jon Eppler LOSS WIN
Pool Set 1 Nathan Grepares Scott Bradley WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Jon Eppler WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Caelyn Hamilton WIN LOSS
Pool Set 1 Caelyn Hamilton Jon Eppler LOSS WIN
Pool Set 1 Caelyn Hamilton Scott Bradley LOSS WIN
Pool Set 1 Jon Eppler Scott Bradley WIN LOSS
Pool Set 1 Nathan Grepares Jeffery Fisher WIN LOSS
Pool Set 1 Patrick Stahl Scott Bradley LOSS WIN
Pool Set 1 Nathan Grepares Patrick Stahl LOSS WIN
Pool Set 1 Caelyn Hamilton Patrick Stahl LOSS WIN
Pool Set 1 Jeffery Fisher Patrick Stahl WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Keller Charles Turner WIN LOSS
Pool Set 1 Nathaniel Schwarz Michael Keller LOSS WIN
Pool Set 1 Nathaniel Schwarz Charles Turner WIN LOSS
Pool Set 1 Derek Nash Charles Turner WIN LOSS
Pool Set 1 Derek Nash Michael Keller LOSS WIN
Pool Set 1 Nathaniel Schwarz Jesse Jefferies WIN LOSS
Pool Set 1 Jesse Jefferies Charles Turner WIN LOSS
Pool Set 1 Derek Nash Jesse Jefferies WIN LOSS
Pool Set 1 Derek Nash Preston Parks WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Keller Preston Parks LOSS WIN
Pool Set 1 Jesse Jefferies Preston Parks WIN LOSS
Pool Set 1 Nathaniel Schwarz Preston Parks LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Konrad Court Dyke LOSS WIN
Pool Set 1 Justinder Singh Court Dyke LOSS WIN
Pool Set 1 Kenneth Ostrom Michael Konrad LOSS WIN
Pool Set 1 Kenneth Ostrom Justin Doan-Shepherd LOSS WIN
Pool Set 1 Justinder Singh Justin Doan-Shepherd WIN LOSS
Pool Set 1 Justinder Singh Jacob Carlson WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Konrad Jacob Carlson WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Konrad Justin Doan-Shepherd WIN LOSS
Pool Set 1 Jacob Carlson Court Dyke LOSS WIN
Pool Set 1 Alexander Xi Justin Doan-Shepherd LOSS WIN
Pool Set 1 Kenneth Ostrom Alexander Xi LOSS WIN
Pool Set 1 Court Dyke Alexander Xi WIN LOSS
Pool Set 1 Jacob Carlson Alexander Xi WIN LOSS
Pool Set 1 Kenneth Ostrom Justinder Singh LOSS WIN
Eighth-Finals Sam Beardsley Roman Sadorf WIN LOSS
Eighth-Finals Mark Smead Derek Nash LOSS WIN
Eighth-Finals Michael Konrad Court Dyke LOSS WIN
Eighth-Finals Anthony Buonomo Jeffery Fisher WIN LOSS
Eighth-Finals Justinder Singh Michael Roth LOSS WIN
Eighth-Finals Christopher Yang Sihong Fu WIN LOSS
Eighth-Finals Nathaniel Schwarz Michael Keller LOSS WIN
Eighth-Finals Matthew Allen Patrick Stahl LOSS WIN
Quarterfinals Sam Beardsley Patrick Stahl WIN LOSS
Quarterfinals Derek Nash Michael Keller WIN LOSS
Quarterfinals Christopher Yang Court Dyke WIN LOSS
Quarterfinals Anthony Buonomo Michael Roth WIN LOSS
Semifinals Anthony Buonomo Sam Beardsley LOSS WIN
Semifinals Christopher Yang Derek Nash LOSS WIN
Gold Medal Match Sam Beardsley Derek Nash WIN LOSS
Bronze Medal Match Anthony Buonomo Christopher Yang WIN LOSS

Mixed Steel Messer

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Yanpeng Song Michael Hakes WIN LOSS
Pool Set 1 Scott Bradley Preston Selby WIN LOSS
Pool Set 1 Scott Bradley Michael Hakes DRAW DRAW
Pool Set 1 Patrick Eldridge Yanpeng Song WIN LOSS
Pool Set 1 Preston Selby Michael Hakes DRAW DRAW
Pool Set 1 Patrick Eldridge Scott Bradley DRAW DRAW
Pool Set 1 Patrick Eldridge Michael Hakes LOSS WIN
Pool Set 1 Yanpeng Song Preston Selby WIN LOSS
Pool Set 1 Yanpeng Song Scott Bradley DRAW DRAW
Pool Set 1 Patrick Eldridge Preston Selby WIN LOSS
Pool Set 1 Nathan Grepares Justinder Singh DRAW DRAW
Pool Set 1 Jacob Carlson Joel Overly LOSS WIN
Pool Set 1 Leanna Beauchamp William Coe LOSS WIN
Pool Set 1 Nathan Grepares William Coe WIN LOSS
Pool Set 1 Leanna Beauchamp Joel Overly DRAW DRAW
Pool Set 1 Justinder Singh Jacob Carlson WIN LOSS
Pool Set 1 Nathan Grepares Leanna Beauchamp WIN LOSS
Pool Set 1 Jacob Carlson William Coe LOSS WIN
Pool Set 1 Justinder Singh Joel Overly LOSS WIN
Pool Set 1 Nathan Grepares Jacob Carlson WIN LOSS
Pool Set 1 Leanna Beauchamp Justinder Singh LOSS WIN
Pool Set 1 Joel Overly William Coe WIN LOSS
Pool Set 1 Brandon Phan Zeke Rozell WIN LOSS
Pool Set 1 Nathaniel Schwarz Gabriel Pottebaum LOSS WIN
Pool Set 1 Mark Smead Alexander Hoyte WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Smead Brandon Phan LOSS WIN
Pool Set 1 Nathaniel Schwarz Alexander Hoyte WIN LOSS
Pool Set 1 Gabriel Pottebaum Zeke Rozell WIN LOSS
Pool Set 1 Brandon Phan Alexander Hoyte WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Smead Gabriel Pottebaum LOSS WIN
Pool Set 1 Nathaniel Schwarz Zeke Rozell LOSS WIN
Pool Set 1 Brandon Phan Gabriel Pottebaum DRAW DRAW
Pool Set 1 Zeke Rozell Alexander Hoyte WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Smead Nathaniel Schwarz LOSS WIN
Pool Set 1 Steven Gotcher Matthew Allen WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Konrad Matthew Allen WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Gotcher Michael Konrad WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Gotcher Preston Parks DRAW DRAW
Pool Set 1 Matthew Allen Preston Parks DRAW DRAW
Pool Set 1 Michael Konrad Michael Roth LOSS WIN
Pool Set 1 Steven Gotcher Michael Roth LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Roth Preston Parks DRAW DRAW
Pool Set 1 DJ Nero Preston Parks LOSS WIN
Pool Set 1 DJ Nero Matthew Allen DRAW DRAW
Pool Set 1 DJ Nero Michael Roth LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Konrad DJ Nero WIN LOSS
Pool Set 1 Alexander Xi Jesse Jefferies LOSS WIN
Pool Set 1 Ryan Hetchler Alexander Xi LOSS WIN
Pool Set 1 Patrick Stahl Jesse Jefferies LOSS WIN
Pool Set 1 Patrick Stahl Alexander Xi DRAW DRAW
Pool Set 1 Ryan Hetchler Jesse Jefferies LOSS WIN
Pool Set 1 Ryan Hetchler Patrick Stahl WIN LOSS
Pool Set 1 Roman Sadorf Jesse Jefferies DRAW DRAW
Pool Set 1 Roman Sadorf Patrick Stahl WIN LOSS
Pool Set 1 Roman Sadorf Alexander Xi WIN LOSS
Pool Set 1 Roman Sadorf Ryan Hetchler DRAW DRAW
Pool Set 1 Christopher Yang Ashleigh Cote WIN LOSS
Pool Set 1 Sihong Fu Alex Jonischkies WIN LOSS
Pool Set 1 Josh Furrate Ashleigh Cote WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Yang Sihong Fu WIN LOSS
Pool Set 1 Josh Furrate Alex Jonischkies DRAW DRAW
Pool Set 1 Sihong Fu Ashleigh Cote WIN LOSS
Pool Set 1 Josh Furrate Christopher Yang LOSS WIN
Pool Set 1 Ashleigh Cote Alex Jonischkies LOSS WIN
Pool Set 1 Josh Furrate Sihong Fu LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Yang Alex Jonischkies WIN LOSS
Eighth-Finals Christopher Yang Brandon Phan WIN LOSS
Eighth-Finals Nathan Grepares Jesse Jefferies LOSS WIN
Eighth-Finals Sihong Fu Nathaniel Schwarz LOSS WIN
Eighth-Finals Michael Konrad Michael Hakes LOSS WIN
Eighth-Finals Justinder Singh Ryan Hetchler LOSS WIN
Eighth-Finals Michael Roth Joel Overly LOSS WIN
Eighth-Finals Roman Sadorf Scott Bradley LOSS WIN
Eighth-Finals Gabriel Pottebaum Zeke Rozell WIN LOSS
Quarterfinals Christopher Yang Gabriel Pottebaum LOSS WIN
Quarterfinals Jesse Jefferies Scott Bradley WIN LOSS
Quarterfinals Joel Overly Nathaniel Schwarz WIN LOSS
Quarterfinals Ryan Hetchler Michael Hakes LOSS WIN
Semifinals Gabriel Pottebaum Michael Hakes WIN LOSS
Semifinals Joel Overly Jesse Jefferies LOSS WIN
Gold Medal Match Jesse Jefferies Gabriel Pottebaum LOSS WIN
Bronze Medal Match Joel Overly Michael Hakes LOSS WIN

Mixed Rubber or Wooden Rondell Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Christopher Nelson Danny Martin WIN LOSS
Pool Set 1 Kenneth Ostrom Jacob Carlson WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Nelson Nicholas Edward WIN LOSS
Pool Set 1 Kenneth Ostrom Dario Pewett LOSS WIN
Pool Set 1 Jacob Carlson Danny Martin LOSS WIN
Pool Set 1 Kenneth Ostrom Nicholas Edward WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Nelson Jacob Carlson WIN LOSS
Pool Set 1 Danny Martin Dario Pewett LOSS WIN
Pool Set 1 Jacob Carlson Nicholas Edward LOSS WIN
Pool Set 1 Kenneth Ostrom Danny Martin WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Nelson Dario Pewett LOSS WIN
Pool Set 1 Nicholas Edward Dario Pewett LOSS WIN
Quarterfinals Kenneth Ostrom Jacob Carlson WIN LOSS
Quarterfinals Danny Martin Nicholas Edward LOSS WIN
Semifinals Christopher Nelson Nicholas Edward LOSS WIN
Semifinals Kenneth Ostrom Dario Pewett WIN LOSS
Gold Medal Match Kenneth Ostrom Nicholas Edward WIN LOSS
Bronze Medal Match Christopher Nelson Dario Pewett LOSS WIN

Mixed Rubber or Wooden Rondell Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Clark Simon Frankie Buffo WIN LOSS
Pool Set 1 Amy Belcher Chandler Brown WIN LOSS
Pool Set 1 Micala Newland Preston Selby WIN LOSS
Pool Set 1 Micala Newland Chandler Brown LOSS WIN
Pool Set 1 Amy Belcher Frankie Buffo LOSS WIN
Pool Set 1 Clark Simon Cody Mitchell WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Hetchler Ashleigh Cote WIN LOSS
Pool Set 1 Preston Selby Caleb Hetchler DRAW DRAW
Pool Set 1 Micala Newland Caleb Hetchler WIN LOSS
Pool Set 1 Ashleigh Cote Preston Selby DRAW DRAW
Pool Set 1 Ryan Hetchler Clark Simon WIN LOSS
Pool Set 1 Amy Belcher Cody Mitchell DRAW DRAW
Pool Set 1 Chandler Brown Frankie Buffo DRAW DRAW
Pool Set 1 Ashleigh Cote Caleb Hetchler LOSS WIN
Pool Set 1 Micala Newland Frankie Buffo WIN LOSS
Pool Set 1 Chandler Brown Cody Mitchell WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Hetchler Amy Belcher WIN LOSS
Pool Set 1 Clark Simon Preston Selby WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Hetchler Cody Mitchell WIN LOSS
Eighth-Finals Amy Belcher Ashleigh Cote WIN LOSS
Eighth-Finals Preston Selby Cody Mitchell WIN LOSS
Quarterfinals Ryan Hetchler Preston Selby WIN LOSS
Quarterfinals Amy Belcher Caleb Hetchler WIN LOSS
Quarterfinals Micala Newland Frankie Buffo LOSS WIN
Quarterfinals Chandler Brown Clark Simon WIN LOSS
Semifinals Ryan Hetchler Chandler Brown WIN LOSS
Semifinals Amy Belcher Frankie Buffo WIN LOSS
Gold Medal Match Ryan Hetchler Amy Belcher WIN LOSS
Bronze Medal Match Chandler Brown Frankie Buffo WIN LOSS

Mixed Rubber or Wooden Rondell Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Scott Bradley Zeke Rozell WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Patrick Stahl LOSS WIN
Pool Set 1 Gabriel Pottebaum Dan Buffo DRAW DRAW
Pool Set 1 Jeffery Fisher Dan Buffo WIN LOSS
Pool Set 1 Patrick Stahl Zeke Rozell LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Roth Scott Bradley WIN LOSS
Pool Set 1 Jonathan Marshall Rex Ashcraft DRAW DRAW
Pool Set 1 Anthony Buonomo Gabriel Pottebaum WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Dan Buffo LOSS WIN
Pool Set 1 Jonathan Marshall Gabriel Pottebaum WIN LOSS
Pool Set 1 Rex Ashcraft Scott Bradley WIN LOSS
Pool Set 1 Jeffery Fisher Zeke Rozell LOSS WIN
Pool Set 1 Anthony Buonomo Jonathan Marshall WIN LOSS
Pool Set 1 Patrick Stahl Rex Ashcraft WIN LOSS
Pool Set 1 Scott Bradley Gabriel Pottebaum WIN LOSS
Pool Set 1 Anthony Buonomo Michael Roth DRAW DRAW
Pool Set 1 Michael Roth Zeke Rozell LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Roth Jonathan Marshall DRAW DRAW
Pool Set 1 Jeffery Fisher Rex Ashcraft WIN LOSS
Pool Set 1 Patrick Stahl Dan Buffo WIN LOSS
Eighth-Finals Michael Roth Gabriel Pottebaum WIN LOSS
Eighth-Finals Jonathan Marshall Dan Buffo WIN LOSS
Quarterfinals Jonathan Marshall Patrick Stahl LOSS WIN
Quarterfinals Jeffery Fisher Michael Roth LOSS WIN
Quarterfinals Rex Ashcraft Zeke Rozell LOSS WIN
Quarterfinals Anthony Buonomo Scott Bradley WIN LOSS
Semifinals Anthony Buonomo Patrick Stahl WIN LOSS
Semifinals Michael Roth Zeke Rozell LOSS WIN
Gold Medal Match Anthony Buonomo Zeke Rozell WIN LOSS
Bronze Medal Match Michael Roth Patrick Stahl LOSS WIN