OktoberFecht 2023

Date
October 21
Country
Australia
State
Victoria
City
Melbourne

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 120 50
Mixed Steel Sabre 96 40
Mixed Steel Single Rapier 136 48
Mixed Steel Single Sidesword 96 40

Fighters in event

NameNationalityClub
Xander McConnell Adelaide Sword Academy
Jack Jones Adelaide Sword Academy
Mark Holgate Adelaide Sword Academy
Datian Li Adelaide Sword Academy
Daniel Arnold Australis Scherma Scuola di Spada e Sciabola
Simon Keefe Ballarat Medieval Combat
Daniel Cooper Ballarat Medieval Combat
Zachary Thaison Barwon Academy of Arms
Victor Wang Big Tree Combat Academy
Emma O'Toner Collegium in Armis
Hunter Wild Fechtschule Victoria
Andrew Appuhamy Fechtschule Victoria
Mosh Hewson Fitzroy College of Arms
Kiah Waretini Fitzroy College of Arms
Tim Harris Fitzroy College of Arms
David Gresham Fitzroy College of Arms
Emerson Hurley Fitzroy College of Arms
Artemisia Yung Fitzroy College of Arms
Rune Bowerstone Fitzroy College of Arms
Dennis Gubb Fitzroy College of Arms
Garth Bradbeer Fitzroy College of Arms
Matthew Pihodnya Ironclad Academy Of The Sword
Aiden Chronopoulos Ironclad Academy Of The Sword
Edward Craig Melbourne Fencing Society
Damien Hewson-Donovan Melbourne Messer Club
Nelson McGuigan Melbourne Messer Club
Ronald Lee Melbourne Messer Club
Travis McKenzie Scholar Victoria
Daniel Pope Scholar Victoria
Katherine Livingston Scholar Victoria
Bryce Exley Scholar Victoria
Clark Jurisic Scholar Victoria
Thomas Tucker Scholar Victoria
Joel Thomas Scholar Victoria
James Stallard Scholar Victoria
Ben Stockdale Scholar Victoria
Tamara Selge Scholar Victoria
Zihan Shi Scholar Victoria
Victor Ngo Scholar Victoria
Aidan Warnakulasuriya Scholar Victoria
Noah Vancam Scholar Victoria
Aleks Roseneder Spada di Bolognese
Gindi Wauchope The School of Historical Fencing
Stuart Manahan The School of Historical Fencing
Justin Weaver The School of Historical Fencing
Patrick Hunter The School of Historical Fencing
Adam Tate The School of Historical Fencing
Stuart Willis The School of Historical Fencing
Will Brookes The School of Historical Fencing
Lachlan Porter The School of Historical Fencing
Enzo Lara-Hamilton The School of Historical Fencing
Hunter Blackwood The School of Historical Fencing
Jesse De Cata The School of Historical Fencing
Simon Tomasetti The School of Historical Fencing
Joshua Fisher Ursa Major HEMA Academy
Jim Campbell Ursa Major HEMA Academy
Jacinta Reynolds Ursa Major HEMA Academy
Jessica Coverley Ursa Major HEMA Academy
Alex Wilson Ursa Major HEMA Academy
Daniel Thomson Ursa Major HEMA Academy
Lee North-Connor Ursa Major HEMA Academy
Simon Airey Ursa Major HEMA Academy
Steven Frossos Ursa Major HEMA Academy
Benjamin Pope Vanguard Swordsmanship Academy
Will Smart Canterbury Historical Fencing Club
Lincoln Rose IronFolk Combat
Denis Antipov Adelaide Sword Academy
Michael Smallridge Western Springs Longsword

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Hunter Blackwood Jim Campbell LOSS WIN
Pool Set 1 Jim Campbell Emma O'Toner DRAW DRAW
Pool Set 1 Hunter Blackwood Emma O'Toner WIN LOSS
Pool Set 1 Jim Campbell Jesse De Cata WIN LOSS
Pool Set 1 Hunter Blackwood Jesse De Cata WIN LOSS
Pool Set 1 Emma O'Toner Jesse De Cata WIN LOSS
Pool Set 1 Dennis Gubb Jim Campbell LOSS WIN
Pool Set 1 Jesse De Cata Dennis Gubb LOSS WIN
Pool Set 1 Hunter Blackwood Dennis Gubb LOSS WIN
Pool Set 1 Emma O'Toner Dennis Gubb DRAW DRAW
Pool Set 1 Denis Antipov Travis McKenzie LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Pihodnya Travis McKenzie LOSS WIN
Pool Set 1 Denis Antipov Matthew Pihodnya LOSS WIN
Pool Set 1 Lee North-Connor Matthew Pihodnya LOSS WIN
Pool Set 1 Travis McKenzie Noah Vancam WIN LOSS
Pool Set 1 Lee North-Connor Noah Vancam DRAW DRAW
Pool Set 1 Denis Antipov Noah Vancam WIN LOSS
Pool Set 1 Lee North-Connor Travis McKenzie LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Pihodnya Noah Vancam WIN LOSS
Pool Set 1 Lee North-Connor Denis Antipov WIN LOSS
Pool Set 1 Nelson McGuigan Datian Li WIN LOSS
Pool Set 1 Aleks Roseneder Nelson McGuigan LOSS WIN
Pool Set 1 Datian Li Aleks Roseneder LOSS WIN
Pool Set 1 Aleks Roseneder Zihan Shi LOSS WIN
Pool Set 1 Datian Li Zihan Shi WIN LOSS
Pool Set 1 Nelson McGuigan Zihan Shi WIN LOSS
Pool Set 1 Datian Li Stuart Willis LOSS WIN
Pool Set 1 Stuart Willis Zihan Shi LOSS WIN
Pool Set 1 Nelson McGuigan Stuart Willis WIN LOSS
Pool Set 1 Stuart Willis Aleks Roseneder LOSS WIN
Pool Set 1 Will Smart Tamara Selge WIN LOSS
Pool Set 1 Thomas Tucker Will Smart DRAW DRAW
Pool Set 1 Tamara Selge Thomas Tucker LOSS WIN
Pool Set 1 Zachary Thaison Will Smart LOSS WIN
Pool Set 1 Thomas Tucker Zachary Thaison WIN LOSS
Pool Set 1 Zachary Thaison Tamara Selge LOSS WIN
Pool Set 1 Jacinta Reynolds Will Smart LOSS WIN
Pool Set 1 Zachary Thaison Jacinta Reynolds DRAW DRAW
Pool Set 1 Tamara Selge Jacinta Reynolds DRAW DRAW
Pool Set 1 Jacinta Reynolds Thomas Tucker LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Pope Daniel Cooper WIN LOSS
Pool Set 1 Lachlan Porter Daniel Pope LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Cooper Lachlan Porter WIN LOSS
Pool Set 1 Daniel Pope Daniel Thomson WIN LOSS
Pool Set 1 Daniel Thomson Daniel Cooper LOSS WIN
Pool Set 1 Lachlan Porter Daniel Thomson LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Pope Xander McConnell WIN LOSS
Pool Set 1 Daniel Thomson Xander McConnell LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Cooper Xander McConnell WIN LOSS
Pool Set 1 Lachlan Porter Xander McConnell WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Fisher David Gresham DRAW DRAW
Pool Set 1 Simon Airey David Gresham DRAW DRAW
Pool Set 1 Joshua Fisher Simon Airey LOSS WIN
Pool Set 1 Bryce Exley Joshua Fisher WIN LOSS
Pool Set 1 David Gresham Bryce Exley WIN LOSS
Pool Set 1 Simon Airey Bryce Exley WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Fisher Artemisia Yung WIN LOSS
Pool Set 1 Artemisia Yung Bryce Exley LOSS WIN
Pool Set 1 David Gresham Artemisia Yung WIN LOSS
Pool Set 1 Simon Airey Artemisia Yung WIN LOSS
Pool Set 1 Benjamin Pope Jessica Coverley WIN LOSS
Pool Set 1 Jessica Coverley Lincoln Rose LOSS WIN
Pool Set 1 Benjamin Pope Lincoln Rose WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Frossos Jessica Coverley WIN LOSS
Pool Set 1 Lincoln Rose Steven Frossos LOSS WIN
Pool Set 1 Steven Frossos Benjamin Pope LOSS WIN
Pool Set 1 Clark Jurisic Jessica Coverley WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Frossos Clark Jurisic LOSS WIN
Pool Set 1 Benjamin Pope Clark Jurisic LOSS WIN
Pool Set 1 Lincoln Rose Clark Jurisic LOSS WIN
Pool Set 1 Mark Holgate Mosh Hewson WIN LOSS
Pool Set 1 Alex Wilson Mark Holgate LOSS WIN
Pool Set 1 Mosh Hewson Alex Wilson WIN LOSS
Pool Set 1 Aidan Warnakulasuriya Mark Holgate LOSS WIN
Pool Set 1 Mosh Hewson Aidan Warnakulasuriya LOSS WIN
Pool Set 1 Alex Wilson Aidan Warnakulasuriya WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Holgate Joel Thomas WIN LOSS
Pool Set 1 Aidan Warnakulasuriya Joel Thomas LOSS WIN
Pool Set 1 Mosh Hewson Joel Thomas LOSS WIN
Pool Set 1 Alex Wilson Joel Thomas LOSS WIN
Pool Set 1 James Stallard Simon Tomasetti WIN LOSS
Pool Set 1 Damien Hewson-Donovan Simon Tomasetti DRAW DRAW
Pool Set 1 James Stallard Damien Hewson-Donovan WIN LOSS
Pool Set 1 Damien Hewson-Donovan Daniel Arnold LOSS WIN
Pool Set 1 James Stallard Daniel Arnold DRAW DRAW
Pool Set 1 Simon Tomasetti Daniel Arnold LOSS WIN
Pool Set 1 Katherine Livingston Damien Hewson-Donovan WIN LOSS
Pool Set 1 Daniel Arnold Katherine Livingston WIN LOSS
Pool Set 1 Simon Tomasetti Katherine Livingston LOSS WIN
Pool Set 1 James Stallard Katherine Livingston DRAW DRAW
Pool Set 1 Michael Smallridge Victor Wang WIN LOSS
Pool Set 1 Jack Jones Victor Wang WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Smallridge Jack Jones WIN LOSS
Pool Set 1 Victor Ngo Victor Wang LOSS WIN
Pool Set 1 Jack Jones Victor Ngo WIN LOSS
Pool Set 1 Victor Ngo Michael Smallridge LOSS WIN
Pool Set 1 Ben Stockdale Victor Wang WIN LOSS
Pool Set 1 Victor Ngo Ben Stockdale LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Smallridge Ben Stockdale WIN LOSS
Pool Set 1 Jack Jones Ben Stockdale LOSS WIN
Elimination Bracket James Stallard Daniel Cooper LOSS WIN
Elimination Bracket Dennis Gubb Joel Thomas LOSS WIN
Elimination Bracket Zihan Shi Will Smart LOSS WIN
Elimination Bracket Benjamin Pope David Gresham WIN LOSS
Eighth-Finals Mark Holgate Benjamin Pope WIN LOSS
Eighth-Finals Will Smart Travis McKenzie LOSS WIN
Eighth-Finals Joel Thomas Michael Smallridge LOSS WIN
Eighth-Finals Daniel Pope Daniel Cooper WIN LOSS
Eighth-Finals Daniel Arnold Nelson McGuigan LOSS WIN
Eighth-Finals Thomas Tucker Clark Jurisic WIN LOSS
Eighth-Finals Matthew Pihodnya Jim Campbell WIN LOSS
Eighth-Finals Simon Airey Ben Stockdale LOSS WIN
Quarterfinals Mark Holgate Ben Stockdale WIN LOSS
Quarterfinals Matthew Pihodnya Travis McKenzie WIN LOSS
Quarterfinals Thomas Tucker Michael Smallridge LOSS WIN
Quarterfinals Nelson McGuigan Daniel Pope LOSS WIN
Semifinals Mark Holgate Daniel Pope WIN LOSS
Semifinals Matthew Pihodnya Michael Smallridge LOSS WIN
Gold Medal Match Mark Holgate Michael Smallridge LOSS WIN
Bronze Medal Match Matthew Pihodnya Daniel Pope LOSS WIN

Mixed Steel Sabre

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Lee North-Connor Mark Holgate LOSS WIN
Pool Set 1 Dennis Gubb Lee North-Connor WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Holgate Dennis Gubb WIN LOSS
Pool Set 1 Dennis Gubb Stuart Willis WIN LOSS
Pool Set 1 Stuart Willis Lee North-Connor WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Holgate Stuart Willis WIN LOSS
Pool Set 1 Will Smart Dennis Gubb DRAW DRAW
Pool Set 1 Stuart Willis Will Smart DRAW DRAW
Pool Set 1 Lee North-Connor Will Smart LOSS WIN
Pool Set 1 Mark Holgate Will Smart LOSS WIN
Pool Set 1 Andrew Appuhamy Hunter Wild LOSS WIN
Pool Set 1 Jim Campbell Hunter Wild WIN LOSS
Pool Set 1 Andrew Appuhamy Jim Campbell LOSS WIN
Pool Set 1 Damien Hewson-Donovan Andrew Appuhamy WIN LOSS
Pool Set 1 Hunter Wild Damien Hewson-Donovan WIN LOSS
Pool Set 1 Damien Hewson-Donovan Jim Campbell LOSS WIN
Pool Set 1 Andrew Appuhamy Aiden Chronopoulos LOSS WIN
Pool Set 1 Aiden Chronopoulos Damien Hewson-Donovan WIN LOSS
Pool Set 1 Hunter Wild Aiden Chronopoulos WIN LOSS
Pool Set 1 Aiden Chronopoulos Jim Campbell LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Fisher Gindi Wauchope LOSS WIN
Pool Set 1 Ronald Lee Gindi Wauchope LOSS WIN
Pool Set 1 Tamara Selge Ronald Lee LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Fisher Tamara Selge LOSS WIN
Pool Set 1 Tamara Selge Gindi Wauchope LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Fisher Ronald Lee LOSS WIN
Pool Set 1 Jack Jones Joshua Fisher WIN LOSS
Pool Set 1 Tamara Selge Jack Jones WIN LOSS
Pool Set 1 Gindi Wauchope Jack Jones WIN LOSS
Pool Set 1 Ronald Lee Jack Jones WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Smallridge Ben Stockdale WIN LOSS
Pool Set 1 Katherine Livingston Michael Smallridge LOSS WIN
Pool Set 1 Ben Stockdale Katherine Livingston LOSS WIN
Pool Set 1 Zachary Thaison Katherine Livingston LOSS WIN
Pool Set 1 Ben Stockdale Zachary Thaison WIN LOSS
Pool Set 1 Zachary Thaison Michael Smallridge LOSS WIN
Pool Set 1 Katherine Livingston Daniel Thomson WIN LOSS
Pool Set 1 Zachary Thaison Daniel Thomson LOSS WIN
Pool Set 1 Ben Stockdale Daniel Thomson LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Thomson Michael Smallridge LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Arnold Steven Frossos WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Frossos Xander McConnell LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Arnold Xander McConnell WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Frossos Matthew Pihodnya LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Arnold Matthew Pihodnya WIN LOSS
Pool Set 1 Xander McConnell Matthew Pihodnya LOSS WIN
Pool Set 1 Steven Frossos James Stallard LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Pihodnya James Stallard WIN LOSS
Pool Set 1 Daniel Arnold James Stallard DRAW DRAW
Pool Set 1 Xander McConnell James Stallard LOSS WIN
Pool Set 1 Travis McKenzie Tim Harris WIN LOSS
Pool Set 1 Lincoln Rose Tim Harris WIN LOSS
Pool Set 1 Travis McKenzie Lincoln Rose WIN LOSS
Pool Set 1 Thomas Tucker Lincoln Rose WIN LOSS
Pool Set 1 Tim Harris Thomas Tucker LOSS WIN
Pool Set 1 Thomas Tucker Travis McKenzie WIN LOSS
Pool Set 1 Jacinta Reynolds Travis McKenzie LOSS WIN
Pool Set 1 Thomas Tucker Jacinta Reynolds WIN LOSS
Pool Set 1 Jacinta Reynolds Tim Harris DRAW DRAW
Pool Set 1 Lincoln Rose Jacinta Reynolds DRAW DRAW
Pool Set 1 Emma O'Toner Joel Thomas WIN LOSS
Pool Set 1 Joel Thomas Nelson McGuigan LOSS WIN
Pool Set 1 Emma O'Toner Nelson McGuigan LOSS WIN
Pool Set 1 Simon Airey Joel Thomas WIN LOSS
Pool Set 1 Nelson McGuigan Simon Airey LOSS WIN
Pool Set 1 Simon Airey Emma O'Toner WIN LOSS
Pool Set 1 Victor Ngo Joel Thomas WIN LOSS
Pool Set 1 Simon Airey Victor Ngo LOSS WIN
Pool Set 1 Emma O'Toner Victor Ngo WIN LOSS
Pool Set 1 Victor Ngo Nelson McGuigan LOSS WIN
Pool Set 1 Jessica Coverley Benjamin Pope LOSS WIN
Pool Set 1 Adam Tate Benjamin Pope LOSS WIN
Pool Set 1 Jessica Coverley Adam Tate LOSS WIN
Pool Set 1 Adam Tate Hunter Blackwood WIN LOSS
Pool Set 1 Jessica Coverley Hunter Blackwood LOSS WIN
Pool Set 1 Benjamin Pope Hunter Blackwood WIN LOSS
Pool Set 1 Jessica Coverley Zihan Shi LOSS WIN
Pool Set 1 Zihan Shi Hunter Blackwood WIN LOSS
Pool Set 1 Benjamin Pope Zihan Shi WIN LOSS
Pool Set 1 Adam Tate Zihan Shi LOSS WIN
Eighth-Finals Will Smart Jim Campbell WIN LOSS
Eighth-Finals Katherine Livingston Gindi Wauchope LOSS WIN
Eighth-Finals Ronald Lee Thomas Tucker LOSS WIN
Eighth-Finals Michael Smallridge Zihan Shi WIN LOSS
Eighth-Finals Benjamin Pope Mark Holgate LOSS WIN
Eighth-Finals Nelson McGuigan Hunter Wild WIN LOSS
Eighth-Finals Simon Airey Travis McKenzie LOSS WIN
Eighth-Finals Matthew Pihodnya Daniel Arnold LOSS WIN
Quarterfinals Will Smart Daniel Arnold LOSS WIN
Quarterfinals Travis McKenzie Gindi Wauchope WIN LOSS
Quarterfinals Thomas Tucker Nelson McGuigan LOSS WIN
Quarterfinals Mark Holgate Michael Smallridge LOSS WIN
Semifinals Michael Smallridge Daniel Arnold LOSS WIN
Semifinals Travis McKenzie Nelson McGuigan LOSS WIN
Gold Medal Match Daniel Arnold Nelson McGuigan LOSS WIN
Bronze Medal Match Travis McKenzie Michael Smallridge WIN LOSS

Mixed Steel Single Rapier

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Daniel Thomson Travis McKenzie LOSS WIN
Pool Set 1 Emma O'Toner Travis McKenzie LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Thomson Emma O'Toner DRAW DRAW
Pool Set 1 Zachary Thaison Daniel Thomson DRAW DRAW
Pool Set 1 Travis McKenzie Zachary Thaison WIN LOSS
Pool Set 1 Zachary Thaison Emma O'Toner LOSS WIN
Pool Set 1 Emma O'Toner Xander McConnell WIN LOSS
Pool Set 1 Daniel Thomson Xander McConnell WIN LOSS
Pool Set 1 Travis McKenzie Xander McConnell WIN LOSS
Pool Set 1 Zachary Thaison Xander McConnell LOSS WIN
Pool Set 1 Emma O'Toner Simon Airey WIN LOSS
Pool Set 1 Simon Airey Daniel Thomson LOSS WIN
Pool Set 1 Zachary Thaison Simon Airey LOSS WIN
Pool Set 1 Travis McKenzie Simon Airey LOSS WIN
Pool Set 1 Xander McConnell Simon Airey LOSS WIN
Pool Set 1 Patrick Hunter Hunter Blackwood LOSS WIN
Pool Set 1 Hunter Blackwood Jim Campbell LOSS WIN
Pool Set 1 Patrick Hunter Jim Campbell LOSS WIN
Pool Set 1 Emerson Hurley Jim Campbell LOSS WIN
Pool Set 1 Hunter Blackwood Emerson Hurley LOSS WIN
Pool Set 1 Patrick Hunter Emerson Hurley LOSS WIN
Pool Set 1 Will Brookes Patrick Hunter WIN LOSS
Pool Set 1 Hunter Blackwood Will Brookes LOSS WIN
Pool Set 1 Emerson Hurley Will Brookes WIN LOSS
Pool Set 1 Jim Campbell Will Brookes WIN LOSS
Pool Set 1 Lincoln Rose Patrick Hunter WIN LOSS
Pool Set 1 Hunter Blackwood Lincoln Rose DRAW DRAW
Pool Set 1 Emerson Hurley Lincoln Rose WIN LOSS
Pool Set 1 Jim Campbell Lincoln Rose WIN LOSS
Pool Set 1 Lincoln Rose Will Brookes DRAW DRAW
Pool Set 1 Matthew Pihodnya Edward Craig LOSS WIN
Pool Set 1 James Stallard Matthew Pihodnya WIN LOSS
Pool Set 1 Edward Craig James Stallard WIN LOSS
Pool Set 1 Stuart Willis Edward Craig LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Pihodnya Stuart Willis WIN LOSS
Pool Set 1 James Stallard Stuart Willis WIN LOSS
Pool Set 1 Kiah Waretini Edward Craig LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Pihodnya Kiah Waretini LOSS WIN
Pool Set 1 James Stallard Kiah Waretini WIN LOSS
Pool Set 1 Stuart Willis Kiah Waretini WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Fisher James Stallard LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Pihodnya Joshua Fisher WIN LOSS
Pool Set 1 Stuart Willis Joshua Fisher WIN LOSS
Pool Set 1 Edward Craig Joshua Fisher WIN LOSS
Pool Set 1 Kiah Waretini Joshua Fisher LOSS WIN
Pool Set 1 Victor Ngo Daniel Arnold LOSS WIN
Pool Set 1 Tamara Selge Victor Ngo WIN LOSS
Pool Set 1 Daniel Arnold Tamara Selge WIN LOSS
Pool Set 1 Aiden Chronopoulos Daniel Arnold LOSS WIN
Pool Set 1 Tamara Selge Aiden Chronopoulos LOSS WIN
Pool Set 1 Victor Ngo Aiden Chronopoulos LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Arnold Rune Bowerstone WIN LOSS
Pool Set 1 Tamara Selge Rune Bowerstone WIN LOSS
Pool Set 1 Victor Ngo Rune Bowerstone LOSS WIN
Pool Set 1 Rune Bowerstone Aiden Chronopoulos LOSS WIN
Pool Set 1 Will Smart Tamara Selge DRAW DRAW
Pool Set 1 Daniel Arnold Will Smart LOSS WIN
Pool Set 1 Aiden Chronopoulos Will Smart LOSS WIN
Pool Set 1 Will Smart Victor Ngo WIN LOSS
Pool Set 1 Rune Bowerstone Will Smart LOSS WIN
Pool Set 1 Mark Holgate Dennis Gubb WIN LOSS
Pool Set 1 Damien Hewson-Donovan Dennis Gubb WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Holgate Damien Hewson-Donovan WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Frossos Dennis Gubb WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Holgate Steven Frossos WIN LOSS
Pool Set 1 Damien Hewson-Donovan Steven Frossos WIN LOSS
Pool Set 1 David Gresham Dennis Gubb WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Holgate David Gresham WIN LOSS
Pool Set 1 Damien Hewson-Donovan David Gresham LOSS WIN
Pool Set 1 David Gresham Steven Frossos WIN LOSS
Pool Set 1 Damien Hewson-Donovan Hunter Wild LOSS WIN
Pool Set 1 Mark Holgate Hunter Wild WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Frossos Hunter Wild LOSS WIN
Pool Set 1 Hunter Wild Dennis Gubb WIN LOSS
Pool Set 1 David Gresham Hunter Wild LOSS WIN
Pool Set 1 Artemisia Yung Garth Bradbeer LOSS WIN
Pool Set 1 Michael Smallridge Garth Bradbeer WIN LOSS
Pool Set 1 Artemisia Yung Michael Smallridge LOSS WIN
Pool Set 1 Benjamin Pope Michael Smallridge LOSS WIN
Pool Set 1 Garth Bradbeer Benjamin Pope LOSS WIN
Pool Set 1 Benjamin Pope Artemisia Yung WIN LOSS
Pool Set 1 Justin Weaver Michael Smallridge LOSS WIN
Pool Set 1 Garth Bradbeer Justin Weaver LOSS WIN
Pool Set 1 Justin Weaver Artemisia Yung WIN LOSS
Pool Set 1 Benjamin Pope Justin Weaver WIN LOSS
Pool Set 1 Joel Thomas Michael Smallridge LOSS WIN
Pool Set 1 Garth Bradbeer Joel Thomas LOSS WIN
Pool Set 1 Benjamin Pope Joel Thomas WIN LOSS
Pool Set 1 Artemisia Yung Joel Thomas DRAW DRAW
Pool Set 1 Justin Weaver Joel Thomas LOSS WIN
Pool Set 1 Gindi Wauchope Katherine Livingston WIN LOSS
Pool Set 1 Katherine Livingston Tim Harris WIN LOSS
Pool Set 1 Gindi Wauchope Tim Harris WIN LOSS
Pool Set 1 Mosh Hewson Katherine Livingston WIN LOSS
Pool Set 1 Gindi Wauchope Mosh Hewson LOSS WIN
Pool Set 1 Mosh Hewson Tim Harris WIN LOSS
Pool Set 1 Jack Jones Katherine Livingston LOSS WIN
Pool Set 1 Tim Harris Jack Jones LOSS WIN
Pool Set 1 Jack Jones Gindi Wauchope LOSS WIN
Pool Set 1 Mosh Hewson Jack Jones WIN LOSS
Pool Set 1 Alex Wilson Tim Harris LOSS WIN
Pool Set 1 Gindi Wauchope Alex Wilson WIN LOSS
Pool Set 1 Alex Wilson Mosh Hewson LOSS WIN
Pool Set 1 Katherine Livingston Alex Wilson WIN LOSS
Pool Set 1 Jack Jones Alex Wilson WIN LOSS
Pool Set 1 Nelson McGuigan Lee North-Connor WIN LOSS
Pool Set 1 Enzo Lara-Hamilton Lee North-Connor WIN LOSS
Pool Set 1 Nelson McGuigan Enzo Lara-Hamilton WIN LOSS
Pool Set 1 Enzo Lara-Hamilton Aleks Roseneder LOSS WIN
Pool Set 1 Aleks Roseneder Lee North-Connor WIN LOSS
Pool Set 1 Nelson McGuigan Aleks Roseneder WIN LOSS
Pool Set 1 Enzo Lara-Hamilton Stuart Manahan LOSS WIN
Pool Set 1 Stuart Manahan Lee North-Connor WIN LOSS
Pool Set 1 Nelson McGuigan Stuart Manahan DRAW DRAW
Pool Set 1 Stuart Manahan Aleks Roseneder LOSS WIN
Pool Set 1 Ben Stockdale Enzo Lara-Hamilton WIN LOSS
Pool Set 1 Lee North-Connor Ben Stockdale LOSS WIN
Pool Set 1 Ben Stockdale Aleks Roseneder WIN LOSS
Pool Set 1 Ben Stockdale Nelson McGuigan LOSS WIN
Pool Set 1 Stuart Manahan Ben Stockdale WIN LOSS
Eighth-Finals Emma O'Toner Jim Campbell LOSS WIN
Eighth-Finals Stuart Manahan Edward Craig LOSS WIN
Eighth-Finals Hunter Wild Mosh Hewson LOSS WIN
Eighth-Finals Michael Smallridge Benjamin Pope WIN LOSS
Eighth-Finals Daniel Arnold Mark Holgate LOSS WIN
Eighth-Finals Emerson Hurley James Stallard WIN LOSS
Eighth-Finals Gindi Wauchope Will Smart WIN LOSS
Eighth-Finals Nelson McGuigan Travis McKenzie LOSS WIN
Quarterfinals Jim Campbell Travis McKenzie LOSS WIN
Quarterfinals Edward Craig Gindi Wauchope WIN LOSS
Quarterfinals Emerson Hurley Mosh Hewson LOSS WIN
Quarterfinals Mark Holgate Michael Smallridge LOSS WIN
Semifinals Travis McKenzie Michael Smallridge LOSS WIN
Semifinals Mosh Hewson Edward Craig LOSS WIN
Gold Medal Match Michael Smallridge Edward Craig LOSS WIN
Bronze Medal Match Mosh Hewson Travis McKenzie WIN LOSS

Mixed Steel Single Sidesword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Katherine Livingston Gindi Wauchope LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Fisher Katherine Livingston LOSS WIN
Pool Set 1 Gindi Wauchope Joshua Fisher WIN LOSS
Pool Set 1 Will Smart Katherine Livingston DRAW DRAW
Pool Set 1 Joshua Fisher Will Smart LOSS WIN
Pool Set 1 Will Smart Gindi Wauchope LOSS WIN
Pool Set 1 Patrick Hunter Gindi Wauchope LOSS WIN
Pool Set 1 Will Smart Patrick Hunter WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Fisher Patrick Hunter WIN LOSS
Pool Set 1 Katherine Livingston Patrick Hunter WIN LOSS
Pool Set 1 Jesse De Cata Daniel Arnold LOSS WIN
Pool Set 1 Adam Tate Daniel Arnold LOSS WIN
Pool Set 1 Jesse De Cata Adam Tate LOSS WIN
Pool Set 1 Simon Keefe Jesse De Cata WIN LOSS
Pool Set 1 Daniel Arnold Simon Keefe WIN LOSS
Pool Set 1 Simon Keefe Adam Tate LOSS WIN
Pool Set 1 Simon Airey Jesse De Cata WIN LOSS
Pool Set 1 Simon Keefe Simon Airey LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Arnold Simon Airey WIN LOSS
Pool Set 1 Simon Airey Adam Tate DRAW DRAW
Pool Set 1 Benjamin Pope Jacinta Reynolds WIN LOSS
Pool Set 1 Joel Thomas Benjamin Pope LOSS WIN
Pool Set 1 Jacinta Reynolds Joel Thomas DRAW DRAW
Pool Set 1 Benjamin Pope Stuart Willis WIN LOSS
Pool Set 1 Joel Thomas Stuart Willis WIN LOSS
Pool Set 1 Jacinta Reynolds Stuart Willis WIN LOSS
Pool Set 1 Benjamin Pope Ronald Lee WIN LOSS
Pool Set 1 Stuart Willis Ronald Lee LOSS WIN
Pool Set 1 Jacinta Reynolds Ronald Lee LOSS WIN
Pool Set 1 Joel Thomas Ronald Lee WIN LOSS
Pool Set 1 Daniel Pope Clark Jurisic WIN LOSS
Pool Set 1 Clark Jurisic Michael Smallridge LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Pope Michael Smallridge DRAW DRAW
Pool Set 1 Lincoln Rose Michael Smallridge LOSS WIN
Pool Set 1 Lincoln Rose Daniel Pope WIN LOSS
Pool Set 1 Clark Jurisic Lincoln Rose DRAW DRAW
Pool Set 1 Daniel Pope Tim Harris WIN LOSS
Pool Set 1 Lincoln Rose Tim Harris WIN LOSS
Pool Set 1 Tim Harris Clark Jurisic WIN LOSS
Pool Set 1 Michael Smallridge Tim Harris WIN LOSS
Pool Set 1 Matthew Pihodnya Nelson McGuigan LOSS WIN
Pool Set 1 Lee North-Connor Matthew Pihodnya LOSS WIN
Pool Set 1 Nelson McGuigan Lee North-Connor WIN LOSS
Pool Set 1 Jack Jones Matthew Pihodnya LOSS WIN
Pool Set 1 Nelson McGuigan Jack Jones WIN LOSS
Pool Set 1 Lee North-Connor Jack Jones LOSS WIN
Pool Set 1 Matthew Pihodnya Zihan Shi WIN LOSS
Pool Set 1 Jack Jones Zihan Shi LOSS WIN
Pool Set 1 Nelson McGuigan Zihan Shi WIN LOSS
Pool Set 1 Lee North-Connor Zihan Shi LOSS WIN
Pool Set 1 Mark Holgate James Stallard WIN LOSS
Pool Set 1 Zachary Thaison Mark Holgate LOSS WIN
Pool Set 1 James Stallard Zachary Thaison WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Frossos Mark Holgate LOSS WIN
Pool Set 1 Zachary Thaison Steven Frossos DRAW DRAW
Pool Set 1 James Stallard Steven Frossos WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Holgate Tamara Selge WIN LOSS
Pool Set 1 Steven Frossos Tamara Selge DRAW DRAW
Pool Set 1 Tamara Selge James Stallard DRAW DRAW
Pool Set 1 Zachary Thaison Tamara Selge WIN LOSS
Pool Set 1 Travis McKenzie Xander McConnell WIN LOSS
Pool Set 1 Xander McConnell Justin Weaver LOSS WIN
Pool Set 1 Justin Weaver Travis McKenzie LOSS WIN
Pool Set 1 Damien Hewson-Donovan Xander McConnell DRAW DRAW
Pool Set 1 Justin Weaver Damien Hewson-Donovan WIN LOSS
Pool Set 1 Damien Hewson-Donovan Travis McKenzie LOSS WIN
Pool Set 1 Victor Ngo Xander McConnell WIN LOSS
Pool Set 1 Damien Hewson-Donovan Victor Ngo DRAW DRAW
Pool Set 1 Travis McKenzie Victor Ngo WIN LOSS
Pool Set 1 Justin Weaver Victor Ngo DRAW DRAW
Pool Set 1 Dennis Gubb Jim Campbell LOSS WIN
Pool Set 1 Ben Stockdale Dennis Gubb DRAW DRAW
Pool Set 1 Jim Campbell Ben Stockdale WIN LOSS
Pool Set 1 Lachlan Porter Jim Campbell LOSS WIN
Pool Set 1 Ben Stockdale Lachlan Porter WIN LOSS
Pool Set 1 Dennis Gubb Lachlan Porter WIN LOSS
Pool Set 1 Hunter Wild Jim Campbell WIN LOSS
Pool Set 1 Lachlan Porter Hunter Wild LOSS WIN
Pool Set 1 Dennis Gubb Hunter Wild WIN LOSS
Pool Set 1 Ben Stockdale Hunter Wild WIN LOSS
Eighth-Finals Justin Weaver Nelson McGuigan LOSS WIN
Eighth-Finals Joel Thomas Mark Holgate LOSS WIN
Eighth-Finals Dennis Gubb Daniel Arnold LOSS WIN
Eighth-Finals Adam Tate Gindi Wauchope LOSS WIN
Eighth-Finals Will Smart Benjamin Pope WIN LOSS
Eighth-Finals Lincoln Rose Travis McKenzie LOSS WIN
Eighth-Finals Jim Campbell James Stallard WIN LOSS
Eighth-Finals Matthew Pihodnya Daniel Pope WIN LOSS
Quarterfinals Matthew Pihodnya Nelson McGuigan WIN LOSS
Quarterfinals Mark Holgate Jim Campbell LOSS WIN
Quarterfinals Travis McKenzie Daniel Arnold WIN LOSS
Quarterfinals Will Smart Gindi Wauchope LOSS WIN
Semifinals Matthew Pihodnya Gindi Wauchope LOSS WIN
Semifinals Travis McKenzie Jim Campbell LOSS WIN
Gold Medal Match Jim Campbell Gindi Wauchope WIN LOSS
Bronze Medal Match Matthew Pihodnya Travis McKenzie WIN LOSS