MCR v HEMA Jihlava 2019

Date
May 11
Country
Czech Republic
City
Jihlava

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 132 37
Mixed Steel Rapier & Dagger 28 10
Mixed Steel Arming Sword & Buckler 51 19

Fighters in event

NameNationalityClub
Matej Mazanec
Tomas Petrtyl Škola šermu Paridon
Petr Patala Adeptus
Michal Konečný Brněnští Fechteři
Pavla Markupová Digladior
Radek Ondra Digladior
Ondřej Herčík Digladior
Martin Vrabec Digladior Mladá Boleslav
Jan Stetina Dobrovoľný Šerm
Jaroslav Tylich Dobrovoľný Šerm
Ondrej Masar Dobrovoľný Šerm
Karel Dobiáš Dobrovoľný Šerm
Zdeněk Hruška Dobrovoľný Šerm
Zuzana Lukšova Dobrovoľný Šerm
Roman Kostka Duelanti od Svatého Rocha
Vojtěch Kubalík Pardubický spolek šermířský
Pavel Dostál Pardubický spolek šermířský
Pavel Šilhánek Pardubický spolek šermířský
Kamil Hozák Pardubický spolek šermířský
Tomáš Musil Pardubický spolek šermířský
Viktor Kliment Rotyka
Lubomir Pečiva Rožnovsky šermirsky klub
Jan Nemec Rožnovsky šermirsky klub
Jan Pečiva Rožnovsky šermirsky klub
Matěj Horňák Šermírna Luka
Pavel Böhm Šermírna Luka
Tomáš Kohout Šermírna Luka
Petr Vincena SHŠ Krkavci
Jan Kolombo SHŠ Krkavci
Vojtěch Sejkora SHŠ Krkavci
Jan Žegklitz SHŠ Krkavci
Karel Murgaš SHŠ Krkavci
Marek Hráček Škola šermu Paridon
David Cerny Škola šermu Paridon
Milan Divis Škola šermu Paridon
Marek Kubat Škola šermu Paridon
Jindrich Pekarek Škola šermu Paridon
Kamil Kazelle Škola šermu Paridon
Leoš Malec Škola šermu Paridon
Zdeněk Brýdl Škola šermu Paridon
Václav Pekárek Škola šermu Paridon
Vaclav Sokol Sportovní Klub Středověkého Kontaktního Boje Praha
Miroslav Papacek T. J. Sokol České Budějovice
Jan Randl T. J. Sokol České Budějovice
Simone Normani Pardubický spolek šermířský

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Simone Normani Ondřej Herčík LOSS WIN
Pool 1 Pavla Markupová Ondřej Herčík LOSS WIN
Pool 1 Ondřej Herčík Petr Vincena WIN LOSS
Pool 1 Ondrej Masar Ondřej Herčík LOSS WIN
Pool 1 Ondřej Herčík Matěj Horňák WIN LOSS
Pool 1 Pavla Markupová Simone Normani WIN LOSS
Pool 1 Simone Normani Petr Vincena LOSS WIN
Pool 1 Simone Normani Ondrej Masar LOSS WIN
Pool 1 Simone Normani Matěj Horňák LOSS WIN
Pool 1 Pavla Markupová Petr Vincena LOSS WIN
Pool 1 Pavla Markupová Ondrej Masar WIN LOSS
Pool 1 Pavla Markupová Matěj Horňák LOSS WIN
Pool 1 Ondrej Masar Petr Vincena WIN LOSS
Pool 1 Petr Vincena Matěj Horňák WIN LOSS
Pool 1 Ondrej Masar Matěj Horňák WIN LOSS
Pool 2 Tomáš Kohout Jan Kolombo WIN LOSS
Pool 2 Tomáš Kohout Jan Stetina WIN LOSS
Pool 2 Tomáš Kohout Viktor Kliment WIN LOSS
Pool 2 Tomáš Kohout Vojtěch Kubalík WIN LOSS
Pool 2 Tomáš Kohout Roman Kostka WIN LOSS
Pool 2 Tomáš Kohout Michal Konečný LOSS WIN
Pool 2 Jan Stetina Jan Kolombo WIN LOSS
Pool 2 Viktor Kliment Jan Kolombo WIN LOSS
Pool 2 Vojtěch Kubalík Jan Kolombo WIN LOSS
Pool 2 Jan Kolombo Roman Kostka WIN LOSS
Pool 2 Michal Konečný Jan Kolombo WIN LOSS
Pool 2 Jan Stetina Viktor Kliment WIN LOSS
Pool 2 Jan Stetina Vojtěch Kubalík WIN LOSS
Pool 2 Jan Stetina Roman Kostka WIN LOSS
Pool 2 Jan Stetina Michal Konečný WIN LOSS
Pool 2 Viktor Kliment Vojtěch Kubalík WIN LOSS
Pool 2 Viktor Kliment Roman Kostka WIN LOSS
Pool 2 Viktor Kliment Michal Konečný LOSS WIN
Pool 2 Vojtěch Kubalík Roman Kostka WIN LOSS
Pool 2 Vojtěch Kubalík Michal Konečný LOSS WIN
Pool 2 Michal Konečný Roman Kostka WIN LOSS
Pool 3 Jaroslav Tylich Vaclav Sokol LOSS WIN
Pool 3 Kamil Hozák Vaclav Sokol WIN LOSS
Pool 3 Lubomir Pečiva Vaclav Sokol LOSS WIN
Pool 3 Vojtěch Sejkora Vaclav Sokol LOSS WIN
Pool 3 Radek Ondra Vaclav Sokol WIN LOSS
Pool 3 Kamil Hozák Jaroslav Tylich WIN LOSS
Pool 3 Jaroslav Tylich Lubomir Pečiva LOSS WIN
Pool 3 Vojtěch Sejkora Jaroslav Tylich WIN LOSS
Pool 3 Radek Ondra Jaroslav Tylich WIN LOSS
Pool 3 Kamil Hozák Lubomir Pečiva WIN LOSS
Pool 3 Kamil Hozák Vojtěch Sejkora WIN LOSS
Pool 3 Kamil Hozák Radek Ondra WIN LOSS
Pool 3 Vojtěch Sejkora Lubomir Pečiva LOSS WIN
Pool 3 Radek Ondra Lubomir Pečiva LOSS WIN
Pool 3 Radek Ondra Vojtěch Sejkora WIN LOSS
Pool 4 Tomáš Musil Matej Mazanec WIN LOSS
Pool 4 Matej Mazanec Martin Vrabec LOSS WIN
Pool 4 Zuzana Lukšova Matej Mazanec WIN LOSS
Pool 4 Karel Murgaš Matej Mazanec WIN LOSS
Pool 4 Zdeněk Brýdl Matej Mazanec WIN LOSS
Pool 4 Jan Randl Matej Mazanec WIN LOSS
Pool 4 Tomáš Musil Martin Vrabec WIN LOSS
Pool 4 Tomáš Musil Zuzana Lukšova WIN LOSS
Pool 4 Tomáš Musil Karel Murgaš WIN LOSS
Pool 4 Tomáš Musil Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Pool 4 Tomáš Musil Jan Randl WIN LOSS
Pool 4 Zuzana Lukšova Martin Vrabec WIN LOSS
Pool 4 Karel Murgaš Martin Vrabec WIN LOSS
Pool 4 Zdeněk Brýdl Martin Vrabec WIN LOSS
Pool 4 Jan Randl Martin Vrabec WIN LOSS
Pool 4 Karel Murgaš Zuzana Lukšova WIN LOSS
Pool 4 Zdeněk Brýdl Zuzana Lukšova WIN LOSS
Pool 4 Jan Randl Zuzana Lukšova WIN LOSS
Pool 4 Karel Murgaš Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Pool 4 Karel Murgaš Jan Randl WIN LOSS
Pool 4 Zdeněk Brýdl Jan Randl WIN LOSS
Pool 5 Pavel Böhm Jan Žegklitz WIN LOSS
Pool 5 Pavel Böhm Jan Nemec WIN LOSS
Pool 5 Pavel Böhm Zdeněk Hruška WIN LOSS
Pool 5 Pavel Böhm Martin Vrabec LOSS WIN
Pool 5 Pavel Böhm Pavel Šilhánek WIN LOSS
Pool 5 Jan Žegklitz Jan Nemec WIN LOSS
Pool 5 Jan Žegklitz Zdeněk Hruška WIN LOSS
Pool 5 Jan Žegklitz Martin Vrabec WIN LOSS
Pool 5 Pavel Šilhánek Jan Žegklitz LOSS WIN
Pool 5 Zdeněk Hruška Jan Nemec WIN LOSS
Pool 5 Jan Nemec Martin Vrabec LOSS WIN
Pool 5 Pavel Šilhánek Jan Nemec WIN LOSS
Pool 5 Zdeněk Hruška Martin Vrabec LOSS WIN
Pool 5 Pavel Šilhánek Zdeněk Hruška WIN LOSS
Pool 5 Pavel Šilhánek Martin Vrabec LOSS WIN
Pool 6 Pavel Dostál Karel Dobiáš WIN LOSS
Pool 6 Karel Dobiáš Marek Hráček LOSS WIN
Pool 6 Karel Dobiáš Jan Pečiva LOSS WIN
Pool 6 Karel Dobiáš Miroslav Papacek WIN LOSS
Pool 6 Karel Dobiáš Petr Patala LOSS WIN
Pool 6 Pavel Dostál Marek Hráček LOSS WIN
Pool 6 Pavel Dostál Jan Pečiva WIN LOSS
Pool 6 Pavel Dostál Miroslav Papacek WIN LOSS
Pool 6 Pavel Dostál Petr Patala WIN LOSS
Pool 6 Marek Hráček Jan Pečiva WIN LOSS
Pool 6 Marek Hráček Miroslav Papacek LOSS WIN
Pool 6 Marek Hráček Petr Patala LOSS WIN
Pool 6 Miroslav Papacek Jan Pečiva LOSS WIN
Pool 6 Petr Patala Jan Pečiva WIN LOSS
Pool 6 Miroslav Papacek Petr Patala LOSS WIN
Round of 32 Radek Ondra Lubomir Pečiva LOSS WIN
Round of 32 Petr Patala Jan Pečiva WIN LOSS
Round of 32 Pavla Markupová Pavel Dostál LOSS WIN
Round of 32 Jan Stetina Zdeněk Hruška LOSS WIN
Round of 32 Viktor Kliment Jan Žegklitz LOSS WIN
Round of 32 Karel Murgaš Jan Randl WIN LOSS
Round of 32 Tomáš Kohout Miroslav Papacek WIN LOSS
Round of 32 Karel Dobiáš Ondřej Herčík LOSS WIN
Round of 32 Marek Hráček Petr Vincena LOSS WIN
Round of 32 Pavel Böhm Pavel Šilhánek WIN LOSS
Round of 32 Tomáš Musil Zuzana Lukšova WIN LOSS
Round of 32 Vojtěch Kubalík Michal Konečný WIN LOSS
Round of 32 Matěj Horňák Martin Vrabec LOSS WIN
Round of 32 Ondrej Masar Vaclav Sokol LOSS WIN
Round of 16 Zdeněk Brýdl Lubomir Pečiva WIN LOSS
Round of 16 Pavel Dostál Petr Patala WIN LOSS
Round of 16 Jan Žegklitz Zdeněk Hruška WIN LOSS
Round of 16 Tomáš Kohout Karel Murgaš WIN LOSS
Round of 16 Ondřej Herčík Petr Vincena WIN LOSS
Round of 16 Pavel Böhm Tomáš Musil WIN LOSS
Round of 16 Vojtěch Kubalík Martin Vrabec LOSS WIN
Round of 16 Kamil Hozák Vaclav Sokol WIN LOSS
Quarter finals Zdeněk Brýdl Pavel Dostál WIN LOSS
Quarter finals Tomáš Kohout Jan Žegklitz WIN LOSS
Quarter finals Pavel Böhm Ondřej Herčík WIN LOSS
Quarter finals Kamil Hozák Martin Vrabec WIN LOSS
Semi finals Tomáš Kohout Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Semi finals Pavel Böhm Kamil Hozák LOSS WIN
Final Kamil Hozák Zdeněk Brýdl WIN LOSS
Bronze final Pavel Böhm Tomáš Kohout WIN LOSS

Mixed Steel Rapier & Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Pavel Böhm Kamil Kazelle LOSS WIN
Pool 1 Pavel Böhm Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Pool 1 Pavel Böhm Milan Divis LOSS WIN
Pool 1 Pavel Böhm Jan Žegklitz WIN LOSS
Pool 1 Kamil Kazelle Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Pool 1 Kamil Kazelle Milan Divis WIN LOSS
Pool 1 Kamil Kazelle Jan Žegklitz WIN LOSS
Pool 1 Zdeněk Brýdl Milan Divis WIN LOSS
Pool 1 Zdeněk Brýdl Jan Žegklitz WIN LOSS
Pool 1 Jan Žegklitz Milan Divis LOSS WIN
Pool 2 Kamil Hozák Tomas Petrtyl WIN LOSS
Pool 2 Kamil Hozák David Cerny WIN LOSS
Pool 2 Kamil Hozák Leoš Malec LOSS WIN
Pool 2 Kamil Hozák Marek Kubat WIN LOSS
Pool 2 Tomas Petrtyl David Cerny LOSS WIN
Pool 2 Leoš Malec Tomas Petrtyl WIN LOSS
Pool 2 Tomas Petrtyl Marek Kubat LOSS WIN
Pool 2 Leoš Malec David Cerny WIN LOSS
Pool 2 David Cerny Marek Kubat WIN LOSS
Pool 2 Leoš Malec Marek Kubat WIN LOSS
Quarter finals Pavel Böhm Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Quarter finals Kamil Kazelle Milan Divis WIN LOSS
Quarter finals Kamil Hozák David Cerny WIN LOSS
Quarter finals Leoš Malec Marek Kubat WIN LOSS
Semi finals Kamil Kazelle Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Semi finals Kamil Hozák Leoš Malec WIN LOSS
Final Kamil Hozák Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Bronze final Kamil Kazelle Leoš Malec WIN LOSS

Mixed Steel Arming Sword & Buckler

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Václav Pekárek Matěj Horňák WIN LOSS
Pool 1 Kamil Kazelle Matěj Horňák WIN LOSS
Pool 1 Pavla Markupová Matěj Horňák LOSS WIN
Pool 1 Tomáš Musil Matěj Horňák WIN LOSS
Pool 1 Kamil Kazelle Václav Pekárek WIN LOSS
Pool 1 Pavla Markupová Václav Pekárek LOSS WIN
Pool 1 Tomáš Musil Václav Pekárek LOSS WIN
Pool 1 Kamil Kazelle Pavla Markupová WIN LOSS
Pool 1 Kamil Kazelle Tomáš Musil WIN LOSS
Pool 1 Pavla Markupová Tomáš Musil LOSS WIN
Pool 2 Tomas Petrtyl Michal Konečný WIN LOSS
Pool 2 Pavel Šilhánek Michal Konečný LOSS WIN
Pool 2 Lubomir Pečiva Michal Konečný WIN LOSS
Pool 2 Michal Konečný Vaclav Sokol LOSS WIN
Pool 2 Pavel Šilhánek Tomas Petrtyl WIN LOSS
Pool 2 Tomas Petrtyl Lubomir Pečiva LOSS WIN
Pool 2 Tomas Petrtyl Vaclav Sokol LOSS WIN
Pool 2 Pavel Šilhánek Lubomir Pečiva LOSS WIN
Pool 2 Pavel Šilhánek Vaclav Sokol LOSS WIN
Pool 2 Lubomir Pečiva Vaclav Sokol WIN LOSS
Pool 3 Jindrich Pekarek Martin Vrabec WIN LOSS
Pool 3 Pavel Dostál Jindrich Pekarek LOSS WIN
Pool 3 Zdeněk Brýdl Jindrich Pekarek WIN LOSS
Pool 3 Petr Patala Jindrich Pekarek WIN LOSS
Pool 3 Pavel Dostál Martin Vrabec LOSS WIN
Pool 3 Zdeněk Brýdl Martin Vrabec WIN LOSS
Pool 3 Petr Patala Martin Vrabec WIN LOSS
Pool 3 Zdeněk Brýdl Pavel Dostál WIN LOSS
Pool 3 Pavel Dostál Petr Patala LOSS WIN
Pool 3 Zdeněk Brýdl Petr Patala WIN LOSS
Pool 4 Ondřej Herčík Milan Divis WIN LOSS
Pool 4 Jan Žegklitz Milan Divis LOSS WIN
Pool 4 Kamil Hozák Milan Divis WIN LOSS
Pool 4 Jan Žegklitz Ondřej Herčík WIN LOSS
Pool 4 Kamil Hozák Ondřej Herčík WIN LOSS
Pool 4 Kamil Hozák Jan Žegklitz WIN LOSS
Round of 16 Tomáš Musil Jindrich Pekarek WIN LOSS
Round of 16 Václav Pekárek Milan Divis LOSS WIN
Round of 16 Kamil Hozák Martin Vrabec LOSS WIN
Round of 16 Zdeněk Brýdl Michal Konečný WIN LOSS
Round of 16 Ondřej Herčík Vaclav Sokol WIN LOSS
Round of 16 Jan Žegklitz Petr Patala WIN LOSS
Round of 16 Pavel Šilhánek Lubomir Pečiva LOSS WIN
Quarter finals Kamil Kazelle Tomáš Musil WIN LOSS
Quarter finals Milan Divis Martin Vrabec WIN LOSS
Quarter finals Zdeněk Brýdl Ondřej Herčík WIN LOSS
Quarter finals Jan Žegklitz Lubomir Pečiva LOSS WIN
Semi finals Kamil Kazelle Milan Divis LOSS WIN
Semi finals Zdeněk Brýdl Lubomir Pečiva LOSS WIN
Final Lubomir Pečiva Milan Divis WIN LOSS
Bronze final Kamil Kazelle Zdeněk Brýdl LOSS WIN