Go Fencing Day 2018

Date
November 4
Country
Russia
City
Ekaterinburg

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Rapier & Dagger 32 14
Mixed Steel Rapier & Dagger 24 10
Mixed Steel Rapier & Dagger 8 8
Mixed Steel Sabre 54 23
Mixed Steel Sabre 20 9
Mixed Steel Sabre 20 9
Women's Steel Sabre 20 9

Fighters in event

NameNationalityClub
Irina Ostanina Avers Fencing
Mariya Elpaeva Challenge
Vladislava Palchikovskaya Challenge
Sergei Iakovlev Challenge
Rafael Fazletdinov Golden Falcon
Sergey Novikov Golden Falcon
Petr Vasiliev Golden Falcon
Daria Iliinykh Golden Falcon
Viktoria Kovalenko Golden Falcon
Nadezhda Lazareva Golden Falcon
Konstantin Osipov Golden Falcon
Artem Rassypkin Golden Falcon
Anton Bulaev Golden Falcon
Vladimir Nasretdinov HEMA Academy
Rovshan Mustafaev HEMA Academy
Aleksei Degtiarev HEMA Academy
Kirill Kamyshan HEMA Academy
Dmitriy Arhipov HEMA Academy
Anna Semenova HEMA Academy
Denis Davydov HEMA Academy
Nataliya Presnyakova HEMA Academy
Olga Karbovnichaya HEMA Academy
Aleksey Filonov HEMA Academy
Vladislav Stolyar HEMA Academy
Ilya Butorin HEMA Academy
Pavel Medvedev HEMA Academy
Kirill Redko HEMA Academy
Aleksandr Dmitriev Nochnaya Strazha
Vyacheslav Korotovskikh NoName
Igor Ostanin NoName
Radik Shagabutdinov NoName
Andrei Kachanov NoName
Ilia Rebrov UKRF
Bogdan Bykov Varga
Denis Matyazh Varga

Tournaments

Mixed Steel Rapier & Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pools Aleksandr Dmitriev Bogdan Bykov LOSS WIN
Finals (RO3) Viktoria Kovalenko Bogdan Bykov LOSS WIN
Pools Vladislava Palchikovskaya Mariya Elpaeva LOSS WIN
Pools Ilya Butorin Artem Rassypkin DRAW DRAW
Pools Rafael Fazletdinov Konstantin Osipov LOSS WIN
Pools Ilya Butorin Bogdan Bykov LOSS WIN
Pools Nadezhda Lazareva Viktoria Kovalenko LOSS WIN
Pools Artem Rassypkin Aleksandr Dmitriev LOSS WIN
Pools Anton Bulaev Pavel Medvedev WIN LOSS
Pools Aleksandr Dmitriev Ilya Butorin WIN LOSS
Pools Mariya Elpaeva Anna Semenova WIN LOSS
Pools Artem Rassypkin Bogdan Bykov LOSS WIN
Pools Anna Semenova Vladislava Palchikovskaya WIN LOSS
Pools Vladislav Stolyar Konstantin Osipov WIN LOSS
Eliminations (RO6) Aleksandr Dmitriev Anton Bulaev WIN LOSS
Pools Vladislav Stolyar Rafael Fazletdinov WIN LOSS
Pools Nadezhda Lazareva Vladislava Palchikovskaya LOSS WIN
Eliminations (RO6) Mariya Elpaeva Viktoria Kovalenko LOSS WIN
Pools Mariya Elpaeva Viktoria Kovalenko LOSS WIN
Pools Anton Bulaev Rafael Fazletdinov WIN LOSS
Eliminations (RO6) Bogdan Bykov Konstantin Osipov WIN LOSS
Pools Pavel Medvedev Konstantin Osipov LOSS WIN
Pools Anna Semenova Viktoria Kovalenko LOSS WIN
Finals (RO3) Viktoria Kovalenko Aleksandr Dmitriev LOSS WIN
Pools Anna Semenova Nadezhda Lazareva WIN LOSS
Pools Vladislav Stolyar Pavel Medvedev LOSS WIN
Finals (RO3) Bogdan Bykov Aleksandr Dmitriev LOSS WIN
Pools Anton Bulaev Vladislav Stolyar WIN LOSS
Pools Viktoria Kovalenko Vladislava Palchikovskaya LOSS WIN
Pools Pavel Medvedev Rafael Fazletdinov DRAW DRAW
Pools Mariya Elpaeva Nadezhda Lazareva WIN LOSS
Pools Konstantin Osipov Anton Bulaev WIN LOSS

Mixed Steel Rapier & Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Semifinal Igor Ostanin Andrei Kachanov WIN LOSS
Pools Petr Vasiliev Aleksandr Dmitriev WIN LOSS
Semifinal Denis Matyazh Petr Vasiliev LOSS WIN
Pools Denis Davydov Petr Vasiliev LOSS WIN
Pools Daria Iliinykh Sergey Novikov DRAW DRAW
Third Place Denis Matyazh Andrei Kachanov WIN LOSS
Pools Denis Matyazh Daria Iliinykh WIN LOSS
Pools Andrei Kachanov Denis Davydov WIN LOSS
Final Igor Ostanin Petr Vasiliev LOSS WIN
Pools Andrei Kachanov Aleksandr Dmitriev WIN LOSS
Pools Igor Ostanin Denis Matyazh WIN LOSS
Pools Sergey Novikov Igor Ostanin LOSS WIN
Pools Aleksandr Dmitriev Rafael Fazletdinov WIN LOSS
Pools Petr Vasiliev Rafael Fazletdinov WIN LOSS
Pools Sergey Novikov Radik Shagabutdinov LOSS WIN
Pools Daria Iliinykh Radik Shagabutdinov LOSS WIN
Pools Petr Vasiliev Andrei Kachanov WIN LOSS
Pools Aleksandr Dmitriev Denis Davydov WIN LOSS
Pools Daria Iliinykh Igor Ostanin DRAW DRAW
Pools Denis Matyazh Sergey Novikov WIN LOSS
Pools Rafael Fazletdinov Denis Davydov LOSS WIN
Pools Andrei Kachanov Rafael Fazletdinov WIN LOSS
Pools Denis Matyazh Radik Shagabutdinov WIN LOSS
Pools Igor Ostanin Radik Shagabutdinov WIN LOSS

Mixed Steel Rapier & Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Quarterfinal Kirill Kamyshan Petr Vasiliev WIN LOSS
Quarterfinal Vyacheslav Korotovskikh Andrei Kachanov WIN LOSS
Quarterfinal Sergey Novikov Vladimir Nasretdinov LOSS WIN
Quarterfinal Sergei Iakovlev Radik Shagabutdinov WIN LOSS
Semifinal Kirill Kamyshan Sergei Iakovlev WIN LOSS
Semifinal Vyacheslav Korotovskikh Vladimir Nasretdinov WIN LOSS
Third Place Vladimir Nasretdinov Sergei Iakovlev WIN LOSS
Final Kirill Kamyshan Vyacheslav Korotovskikh LOSS WIN

Mixed Steel Sabre

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pools Anna Semenova Rovshan Mustafaev LOSS WIN
Finals (RO3) Igor Ostanin Aleksandr Dmitriev LOSS WIN
Pools Aleksei Degtiarev Viktoria Kovalenko WIN LOSS
Pools Igor Ostanin Irina Ostanina WIN LOSS
Eliminations (RO12) Rovshan Mustafaev Vladislav Stolyar WIN LOSS
Pools Anton Bulaev Aleksei Degtiarev DRAW DRAW
Finals (RO3) Aleksandr Dmitriev Denis Davydov WIN LOSS
Pools Rovshan Mustafaev Nataliya Presnyakova WIN LOSS
Pools Aleksey Filonov Rafael Fazletdinov LOSS WIN
Eliminations (RO12) Irina Ostanina Rafael Fazletdinov LOSS WIN
Pools Ilya Butorin Nataliya Presnyakova WIN LOSS
Pools Anna Semenova Ilya Butorin LOSS WIN
Pools Kirill Redko Bogdan Bykov LOSS WIN
Eliminations (RO12) Bogdan Bykov Pavel Medvedev WIN LOSS
Pools Anton Bulaev Viktoria Kovalenko WIN LOSS
Pools Mariya Elpaeva Anna Semenova WIN LOSS
Pools Denis Davydov Nadezhda Lazareva WIN LOSS
Eliminations (RO12) Aleksandr Dmitriev Mariya Elpaeva WIN LOSS
Pools Ilya Butorin Mariya Elpaeva LOSS WIN
Pools Nataliya Presnyakova Mariya Elpaeva LOSS WIN
Pools Kirill Redko Irina Ostanina LOSS WIN
Eliminations (RO12) Daria Iliinykh Denis Davydov LOSS WIN
Pools Aleksandr Dmitriev Aleksei Degtiarev WIN LOSS
Pools Vladislava Palchikovskaya Artem Rassypkin WIN LOSS
Pools Denis Davydov Pavel Medvedev WIN LOSS
Eliminations (RO12) Igor Ostanin Anton Bulaev WIN LOSS
Pools Mariya Elpaeva Rovshan Mustafaev LOSS WIN
Pools Vladislav Stolyar Daria Iliinykh LOSS WIN
Pools Bogdan Bykov Dmitriy Arhipov WIN LOSS
Eliminations (RO6) Igor Ostanin Rovshan Mustafaev WIN LOSS
Pools Aleksandr Dmitriev Viktoria Kovalenko WIN LOSS
Pools Vladislav Stolyar Artem Rassypkin WIN LOSS
Pools Rafael Fazletdinov Nadezhda Lazareva WIN LOSS
Eliminations (RO6) Rafael Fazletdinov Denis Davydov LOSS WIN
Pools Anna Semenova Nataliya Presnyakova WIN LOSS
Pools Daria Iliinykh Vladislava Palchikovskaya WIN LOSS
Pools Dmitriy Arhipov Irina Ostanina LOSS WIN
Eliminations (RO6) Aleksandr Dmitriev Bogdan Bykov WIN LOSS
Pools Anton Bulaev Aleksandr Dmitriev WIN LOSS
Pools Vladislava Palchikovskaya Vladislav Stolyar LOSS WIN
Pools Pavel Medvedev Aleksey Filonov WIN LOSS
Finals (RO3) Denis Davydov Igor Ostanin WIN LOSS
Pools Ilya Butorin Rovshan Mustafaev LOSS WIN
Pools Daria Iliinykh Artem Rassypkin WIN LOSS
Pools Kirill Redko Igor Ostanin LOSS WIN
Pools Denis Davydov Rafael Fazletdinov WIN LOSS
Pools Irina Ostanina Bogdan Bykov LOSS WIN
Pools Aleksey Filonov Nadezhda Lazareva WIN LOSS
Pools Dmitriy Arhipov Igor Ostanin LOSS WIN
Pools Pavel Medvedev Rafael Fazletdinov LOSS WIN
Pools Dmitriy Arhipov Kirill Redko WIN LOSS
Pools Aleksey Filonov Denis Davydov LOSS WIN
Pools Bogdan Bykov Igor Ostanin WIN LOSS
Pools Pavel Medvedev Nadezhda Lazareva WIN LOSS

Mixed Steel Sabre

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pools Radik Shagabutdinov Sergei Iakovlev WIN LOSS
Pools Aleksei Degtiarev Sergey Novikov WIN LOSS
Pools Daria Iliinykh Rafael Fazletdinov DRAW DRAW
Pools Denis Matyazh Andrei Kachanov LOSS WIN
Pools Radik Shagabutdinov Vladimir Nasretdinov WIN LOSS
Pools Denis Matyazh Aleksei Degtiarev WIN LOSS
Pools Sergei Iakovlev Rafael Fazletdinov WIN LOSS
Pools Sergey Novikov Andrei Kachanov LOSS WIN
Pools Daria Iliinykh Radik Shagabutdinov LOSS WIN
Pools Denis Matyazh Sergey Novikov WIN LOSS
Pools Vladimir Nasretdinov Sergei Iakovlev DRAW DRAW
Pools Aleksei Degtiarev Andrei Kachanov WIN LOSS
Semifinal Andrei Kachanov Vladimir Nasretdinov LOSS WIN
Pools Vladimir Nasretdinov Daria Iliinykh WIN LOSS
Semifinal Denis Matyazh Radik Shagabutdinov LOSS WIN
Pools Rafael Fazletdinov Radik Shagabutdinov LOSS WIN
Third Place Denis Matyazh Andrei Kachanov LOSS WIN
Pools Daria Iliinykh Sergei Iakovlev LOSS WIN
Final Radik Shagabutdinov Vladimir Nasretdinov LOSS WIN
Pools Vladimir Nasretdinov Rafael Fazletdinov WIN LOSS

Mixed Steel Sabre

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pools Kirill Kamyshan Sergei Iakovlev DRAW DRAW
Pools Vyacheslav Korotovskikh Radik Shagabutdinov WIN LOSS
Pools Sergey Novikov Andrei Kachanov DRAW DRAW
Pools Vladimir Nasretdinov Petr Vasiliev LOSS WIN
Pools Sergei Iakovlev Ilia Rebrov DRAW DRAW
Pools Vladimir Nasretdinov Radik Shagabutdinov WIN LOSS
Pools Andrei Kachanov Kirill Kamyshan LOSS WIN
Pools Vyacheslav Korotovskikh Petr Vasiliev WIN LOSS
Pools Sergey Novikov Sergei Iakovlev WIN LOSS
Pools Radik Shagabutdinov Petr Vasiliev LOSS WIN
Pools Ilia Rebrov Kirill Kamyshan WIN LOSS
Pools Vyacheslav Korotovskikh Vladimir Nasretdinov LOSS WIN
Semifinal Ilia Rebrov Petr Vasiliev LOSS WIN
Pools Sergey Novikov Ilia Rebrov LOSS WIN
Semifinal Vyacheslav Korotovskikh Kirill Kamyshan WIN LOSS
Pools Andrei Kachanov Sergei Iakovlev LOSS WIN
Third Place Kirill Kamyshan Ilia Rebrov WIN LOSS
Pools Sergey Novikov Kirill Kamyshan LOSS WIN
Final Petr Vasiliev Vyacheslav Korotovskikh WIN LOSS
Pools Ilia Rebrov Andrei Kachanov LOSS WIN

Women's Steel Sabre

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pools Mariya Elpaeva Olga Karbovnichaya DRAW DRAW
Pools Viktoria Kovalenko Irina Ostanina WIN LOSS
Pools Anna Semenova Viktoria Kovalenko LOSS WIN
Pools Anna Semenova Irina Ostanina DRAW DRAW
Pools Vladislava Palchikovskaya Irina Ostanina WIN LOSS
Pools Nataliya Presnyakova Viktoria Kovalenko LOSS WIN
Semifinal Vladislava Palchikovskaya Daria Iliinykh LOSS WIN
Pools Mariya Elpaeva Nadezhda Lazareva DRAW DRAW
Semifinal Viktoria Kovalenko Olga Karbovnichaya LOSS WIN
Pools Vladislava Palchikovskaya Nataliya Presnyakova LOSS WIN
Third Place Viktoria Kovalenko Vladislava Palchikovskaya WIN LOSS
Pools Mariya Elpaeva Daria Iliinykh LOSS WIN
Final Daria Iliinykh Olga Karbovnichaya WIN LOSS
Pools Vladislava Palchikovskaya Anna Semenova WIN LOSS
Pools Nadezhda Lazareva Olga Karbovnichaya LOSS WIN
Pools Nataliya Presnyakova Anna Semenova LOSS WIN
Pools Nadezhda Lazareva Daria Iliinykh LOSS WIN
Pools Vladislava Palchikovskaya Viktoria Kovalenko LOSS WIN
Pools Olga Karbovnichaya Daria Iliinykh LOSS WIN
Pools Nataliya Presnyakova Irina Ostanina LOSS WIN