Dmitry Lazarenko

Club
Golden Falcon
Nationality

Record

DivisionTotalWinLossDrawOther
Mixed Steel Arming Sword & Buckler 6 3 3 0 0
Mixed Steel Rapier & Dagger 14 8 5 1 0
Mixed Steel Longsword 12 7 5 0 0
Men's Steel Longsword 5 2 1 2 0
Mixed Steel Single Rapier 5 1 4 0 0
Mixed Steel Sabre 12 6 5 1 0

Current ratings

CategoryRankWeighted Rating
Longsword (Mixed/Men, Steel) 418 1479.4
Rapier and Dagger (Mixed, Steel) 159 1394.8
Sabre (Mixed/Men, Steel) 369 1271.6
Single Rapier (Mixed, Steel) 719 1001.5
Sword and Buckler (Mixed, Steel) 749 1049.1

Full rating history

Longsword (Mixed/Men, Steel)

Rapier and Dagger (Mixed, Steel)

Sabre (Mixed/Men, Steel)

Single Rapier (Mixed, Steel)

Sword and Buckler (Mixed, Steel)

Fight history

Longsword (Mixed/Men, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Mikhail Nelubin DRAW Pools
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Ilja Gnezdilov WIN Pools
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Grigorii Ivanov WIN Pools
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Pavel Burlak DRAW Pools
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Petr Vasiliev LOSS Quarterfinal
Mixed Steel Longsword Black Sea Cup 2019 (October 2019) Mikhail Chuyev WIN Eliminations (RO12)
Mixed Steel Longsword Black Sea Cup 2019 (October 2019) Sergey Novikov WIN Eliminations (RO6)
Mixed Steel Longsword Black Sea Cup 2019 (October 2019) Matvey Sakharov WIN Finals (RO3)
Mixed Steel Longsword Black Sea Cup 2019 (October 2019) Dmitriy Usoltsev LOSS Finals (RO3)
Mixed Steel Longsword Black Sea Cup 2019 (October 2019) Sergey Novikov LOSS Pools
Mixed Steel Longsword Black Sea Cup 2019 (October 2019) Bogdan Bykov WIN Pools
Mixed Steel Longsword Black Sea Cup 2019 (October 2019) Alexey Alimov WIN Pools
Mixed Steel Longsword Black Sea Cup 2019 (October 2019) Taras Verpeko WIN Pools
Mixed Steel Longsword Black Sea Cup 2019 (October 2019) Аlexander Timofeev WIN Pools
Mixed Steel Longsword Eleonora 2019 (July 2019) Aleksandr Beklemeshev LOSS Pool 7
Mixed Steel Longsword Eleonora 2019 (July 2019) Alexander Lavrov LOSS Pool 7
Mixed Steel Longsword Eleonora 2019 (July 2019) Akim Boyarinov LOSS Pool 7

Sabre (Mixed/Men, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Denis Pahorukov LOSS Eighthfinal
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Ilya Riger WIN Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Aleksei Fomichev WIN Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Ilya Dvoynyh WIN Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Nikolay Karacharov DRAW Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Aleksandr Zaika WIN Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Mikhail Nelubin LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Grigorii Ivanov LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Nikolay Karacharov WIN Pools
Mixed Steel Sabre Black Sea Cup 2019 (October 2019) Konstantin Smetanin LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Black Sea Cup 2019 (October 2019) Alexander Makarov LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Black Sea Cup 2019 (October 2019) Andrey Bandurin WIN Pools

Rapier and Dagger (Mixed, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Rapier & Dagger Black Sea Cup 2019 (October 2019) Sergey Novikov LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Black Sea Cup 2019 (October 2019) Dmitry Zuev DRAW Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Black Sea Cup 2019 (October 2019) Ramzan Dadagov WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Black Sea Cup 2019 (October 2019) Alexey Alimov WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Black Sea Cup 2019 (October 2019) Andrey Bandurin WIN Quarterfinal
Mixed Steel Rapier & Dagger Black Sea Cup 2019 (October 2019) Dmitry Zuev LOSS Semifinal
Mixed Steel Rapier & Dagger Black Sea Cup 2019 (October 2019) Alexander Makarov WIN Third Place
Mixed Steel Rapier & Dagger Eleonora 2019 (July 2019) Dmitriy Usoltsev LOSS Final
Mixed Steel Rapier & Dagger Eleonora 2019 (July 2019) Petr Vasiliev LOSS Final
Mixed Steel Rapier & Dagger Eleonora 2019 (July 2019) Anatoly Belay WIN Play-off
Mixed Steel Rapier & Dagger Eleonora 2019 (July 2019) Konstantin Smetanin WIN Play-off
Mixed Steel Rapier & Dagger Eleonora 2019 (July 2019) Ilya Gorelov WIN Pool 3
Mixed Steel Rapier & Dagger Eleonora 2019 (July 2019) Dmitriy Usoltsev WIN Pool 3
Mixed Steel Rapier & Dagger Eleonora 2019 (July 2019) Alexander Shevchenko LOSS Pool 3

Single Rapier (Mixed, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Single Rapier Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Radik Shagabutdinov WIN Pools
Mixed Steel Single Rapier Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Andrei Skrynko LOSS Pools
Mixed Steel Single Rapier Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Olga Slovareva LOSS Pools
Mixed Steel Single Rapier Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Grigorii Ivanov LOSS Pools
Mixed Steel Single Rapier Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Petr Vasiliev LOSS Pools

Sword and Buckler (Mixed, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Radik Shagabutdinov WIN Pools
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Andrei Skrynko LOSS Pools
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Mikhail Nelubin WIN Pools
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Viacheslav Koptev WIN Quarterfinal
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Dmitriy Usoltsev LOSS Semifinal
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Andrei Skrynko LOSS Third Place