Swordplay Australia 2018

Date
September 6
Country
Australia
State
Queensland
City
Brisbane

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 75 30
Mixed Steel Longsword 25 13
Mixed Steel Sabre 62 24
Mixed Steel Sabre 15 6
Mixed Steel Single Rapier 25 13
Mixed Steel Rapier And Any Sidearm 86 28
Mixed Steel Any Sword & Buckler 54 20
Mixed Steel Any Sword & Buckler 29 14
Women's Steel Any Weapon 24 10

Fighters in event

NameNationalityClub
Kai Wen Li Adelaide Sword Academy
Mark Holgate Adelaide Sword Academy
Phil Frost Australis Scherma Scuola di Spada e Sciabola
Chanara Gettons Australis Scherma Scuola di Spada e Sciabola
Christopher Godwin Australis Scherma Scuola di Spada e Sciabola
Emma Fowler Australis Scherma Scuola di Spada e Sciabola
David Critchley Australis Scherma Scuola di Spada e Sciabola
Ben Hill Australis Scherma Scuola di Spada e Sciabola
James Mooney Big Tree Combat Club
Andrew Hecker Big Tree Combat Club
Ryan Tanzer Brisbane School of Iberian Swordsmanship
Lois Spangler Brisbane School of Iberian Swordsmanship
Sean Reichman Brisbane School of Iberian Swordsmanship
Samantha Travis Brisbane School of Iberian Swordsmanship
Meaghan Douglas Brisbane Swords
Vesselin Petkov Brisbane Swords
Aleks Roseneder Brisbane Swords
Darrin O'Brien Collegium in Armis
Daniel Arnold Collegium in Armis
William Carew Collegium in Armis
Martin Soderstrom Collegium in Armis
Christopher Ray Collegium in Armis
Rodney Alchin Collegium in Armis
Madeleine Kelly Fechtschule Victoria
Joshua Bulleid Fechtschule Victoria
Justin Anderson Fechtschule Victoria
Georgia Gardener Fechtschule Victoria
Maxim Sheehy Glen Lachlann Estate College of Arms
Thomas Duncan Glen Lachlann Estate College of Arms
Timothy Harris Glen Lachlann Estate College of Arms
Justin Jay Mackley Glen Lachlann Estate College of Arms
James Campbell House Darksun
Dean Collard Leongatha Medieval Society
Tristyn Smith Leongatha Medieval Society
Chris Smith Prima Spada School of Fence
Cameron Collins Prima Spada School of Fence
Shane Stapleton Prima Spada School of Fence
Mark Arnold Prima Spada School of Fence
Daniel Pope Scholar Victoria
Adam Kaye School of Historical Defense Arts
Joshua Robert Smith-Monaghan School of Historical Defense Arts
Jacob Schofield School of Historical Defense Arts
John Chinn School of Historical Defense Arts
Andy Baker School of Historical Defense Arts
Philip Fu School of Historical Defense Arts
Ross Davies Spada di Bolognese
Jeff Alvrez Sword Fighter Gold Coast
Warren Finch Sword Fighter Gold Coast
Jake Richards Sword Fighter Gold Coast
Alex Roberson Sword Fighter Gold Coast
Paul Roberson Sword Fighter Gold Coast
Benjamin Pope Vanguard Swordsmanship Academy
Andrew Fainges Vanguard Swordsmanship Academy
Chris Slee Vanguard Swordsmanship Academy
Daniel Green Vanguard Swordsmanship Academy
Jessica Silvallana Vanguard Swordsmanship Academy
Christopher Denby Vanguard Swordsmanship Academy
Kristian Guivarra Vanguard Swordsmanship Academy
Angela Scadden Auckland Sword and Shield

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Matches Christopher Godwin Vesselin Petkov WIN LOSS
Pool Matches Darrin O'Brien Phil Frost LOSS WIN
Pool Matches Darrin O'Brien Vesselin Petkov LOSS WIN
Pool Matches Phil Frost Vesselin Petkov WIN LOSS
Pool Matches Christopher Godwin Phil Frost WIN LOSS
Pool Matches Christopher Godwin Darrin O'Brien WIN LOSS
Pool Matches Christopher Godwin Warren Finch WIN LOSS
Pool Matches Phil Frost Warren Finch DRAW DRAW
Pool Matches Warren Finch Vesselin Petkov LOSS WIN
Pool Matches Darrin O'Brien Warren Finch LOSS WIN
Pool Matches Darrin O'Brien Rodney Alchin WIN LOSS
Pool Matches Christopher Godwin Rodney Alchin WIN LOSS
Pool Matches Phil Frost Rodney Alchin WIN LOSS
Pool Matches Rodney Alchin Vesselin Petkov LOSS WIN
Pool Matches Warren Finch Rodney Alchin WIN LOSS
Pool Matches Alex Roberson Daniel Pope LOSS WIN
Pool Matches Jessica Silvallana Sean Reichman LOSS WIN
Pool Matches Daniel Pope Sean Reichman WIN LOSS
Pool Matches Jessica Silvallana Daniel Pope LOSS WIN
Pool Matches Jessica Silvallana Alex Roberson LOSS WIN
Pool Matches Alex Roberson Sean Reichman WIN LOSS
Pool Matches Emma Fowler Alex Roberson LOSS WIN
Pool Matches Emma Fowler Jessica Silvallana WIN LOSS
Pool Matches Emma Fowler Daniel Pope LOSS WIN
Pool Matches Emma Fowler Sean Reichman WIN LOSS
Pool Matches Daniel Arnold William Carew LOSS WIN
Pool Matches William Carew David Critchley WIN LOSS
Pool Matches Daniel Arnold David Critchley WIN LOSS
Pool Matches Daniel Arnold James Mooney WIN LOSS
Pool Matches William Carew James Mooney DRAW DRAW
Pool Matches James Mooney David Critchley WIN LOSS
Pool Matches Kristian Guivarra Daniel Arnold WIN LOSS
Pool Matches Kristian Guivarra James Mooney WIN LOSS
Pool Matches Kristian Guivarra William Carew WIN LOSS
Pool Matches Kristian Guivarra David Critchley WIN LOSS
Pool Matches Mark Holgate Christopher Ray WIN LOSS
Pool Matches Ryan Tanzer Joshua Bulleid LOSS WIN
Pool Matches Ryan Tanzer Christopher Ray WIN LOSS
Pool Matches Joshua Bulleid Christopher Ray WIN LOSS
Pool Matches Mark Holgate Joshua Bulleid WIN LOSS
Pool Matches Ryan Tanzer Mark Holgate LOSS WIN
Pool Matches Christopher Denby Mark Holgate WIN LOSS
Pool Matches Christopher Denby Joshua Bulleid WIN LOSS
Pool Matches Christopher Denby Christopher Ray WIN LOSS
Pool Matches Christopher Denby Ryan Tanzer WIN LOSS
Pool Matches James Campbell Andrew Hecker WIN LOSS
Pool Matches Jake Richards Mark Arnold WIN LOSS
Pool Matches Jake Richards Andrew Hecker LOSS WIN
Pool Matches Mark Arnold Andrew Hecker WIN LOSS
Pool Matches James Campbell Mark Arnold WIN LOSS
Pool Matches Jake Richards James Campbell LOSS WIN
Pool Matches James Campbell Jeff Alvrez WIN LOSS
Pool Matches Mark Arnold Jeff Alvrez WIN LOSS
Pool Matches Andrew Hecker Jeff Alvrez WIN LOSS
Pool Matches Jake Richards Jeff Alvrez WIN LOSS
Pool Matches Daniel Green Ben Hill WIN LOSS
Pool Matches Joshua Robert Smith-Monaghan Ben Hill WIN LOSS
Pool Matches Daniel Green Joshua Robert Smith-Monaghan WIN LOSS
Pool Matches Daniel Green Madeleine Kelly WIN LOSS
Pool Matches Madeleine Kelly Ben Hill LOSS WIN
Pool Matches Madeleine Kelly Joshua Robert Smith-Monaghan WIN LOSS
Eighth-Finals Christopher Godwin Joshua Robert Smith-Monaghan WIN LOSS
Eighth-Finals Alex Roberson Ben Hill WIN LOSS
Eighth-Finals Christopher Denby Phil Frost WIN LOSS
Eighth-Finals James Campbell Daniel Arnold WIN LOSS
Eighth-Finals Daniel Pope Joshua Bulleid WIN LOSS
Eighth-Finals Kristian Guivarra Mark Arnold WIN LOSS
Eighth-Finals Emma Fowler Daniel Green LOSS WIN
Eighth-Finals Mark Holgate Vesselin Petkov WIN LOSS
Quarterfinals Christopher Godwin Mark Holgate WIN LOSS
Quarterfinals James Campbell Daniel Pope LOSS WIN
Semifinals Christopher Godwin Daniel Pope LOSS WIN
Semifinals Kristian Guivarra Alex Roberson WIN LOSS
Gold Medal Match Kristian Guivarra Daniel Pope LOSS WIN
Bronze Medal Match Christopher Godwin Alex Roberson WIN LOSS

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Dean Collard Aleks Roseneder WIN LOSS
Pool Set 1 Justin Jay Mackley Shane Stapleton WIN LOSS
Pool Set 1 Justin Jay Mackley Dean Collard WIN LOSS
Pool Set 1 Justin Jay Mackley Aleks Roseneder LOSS WIN
Pool Set 1 Shane Stapleton Aleks Roseneder LOSS WIN
Pool Set 1 Shane Stapleton Dean Collard LOSS WIN
Pool Set 1 Ross Davies Aleks Roseneder WIN LOSS
Pool Set 1 Ross Davies Shane Stapleton WIN LOSS
Pool Set 1 Ross Davies Dean Collard WIN LOSS
Pool Set 1 Ross Davies Justin Jay Mackley WIN LOSS
Pool Set 1 Chanara Gettons Georgia Gardener DRAW DRAW
Pool Set 1 Thomas Duncan Justin Anderson LOSS WIN
Pool Set 1 Justin Anderson Georgia Gardener DRAW DRAW
Pool Set 1 Chanara Gettons Justin Anderson WIN LOSS
Pool Set 1 Thomas Duncan Chanara Gettons WIN LOSS
Pool Set 1 Thomas Duncan Georgia Gardener LOSS WIN
Pool Set 1 Martin Soderstrom Lois Spangler WIN LOSS
Pool Set 1 Timothy Harris Tristyn Smith LOSS WIN
Pool Set 1 Timothy Harris Lois Spangler WIN LOSS
Pool Set 1 Tristyn Smith Lois Spangler WIN LOSS
Pool Set 1 Martin Soderstrom Tristyn Smith WIN LOSS
Pool Set 1 Timothy Harris Martin Soderstrom LOSS WIN
Pool Set 2 Ross Davies Martin Soderstrom LOSS WIN
Pool Set 2 Martin Soderstrom Georgia Gardener WIN LOSS
Pool Set 2 Ross Davies Georgia Gardener WIN LOSS

Mixed Steel Sabre

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Matches Christopher Godwin Daniel Pope LOSS WIN
Pool Matches Christopher Godwin Jeff Alvrez WIN LOSS
Pool Matches Daniel Pope Jeff Alvrez LOSS WIN
Pool Matches Mark Arnold Jeff Alvrez LOSS WIN
Pool Matches Daniel Pope Mark Arnold WIN LOSS
Pool Matches Christopher Godwin Mark Arnold WIN LOSS
Pool Matches Justin Jay Mackley Mark Arnold WIN LOSS
Pool Matches Justin Jay Mackley Jeff Alvrez WIN LOSS
Pool Matches Daniel Pope Justin Jay Mackley LOSS WIN
Pool Matches Christopher Godwin Justin Jay Mackley WIN LOSS
Pool Matches Mark Holgate Ben Hill WIN LOSS
Pool Matches Timothy Harris Ben Hill LOSS WIN
Pool Matches Mark Holgate Timothy Harris WIN LOSS
Pool Matches Mark Holgate David Critchley WIN LOSS
Pool Matches Timothy Harris David Critchley WIN LOSS
Pool Matches David Critchley Ben Hill LOSS WIN
Pool Matches Phil Frost Ben Hill LOSS WIN
Pool Matches Mark Holgate Phil Frost WIN LOSS
Pool Matches Timothy Harris Phil Frost LOSS WIN
Pool Matches Phil Frost David Critchley WIN LOSS
Pool Matches Daniel Green Benjamin Pope LOSS WIN
Pool Matches Darrin O'Brien Benjamin Pope LOSS WIN
Pool Matches Daniel Green Darrin O'Brien WIN LOSS
Pool Matches Kai Wen Li Benjamin Pope WIN LOSS
Pool Matches Kai Wen Li Daniel Green LOSS WIN
Pool Matches Kai Wen Li Darrin O'Brien WIN LOSS
Pool Matches Daniel Green Thomas Duncan WIN LOSS
Pool Matches Kai Wen Li Thomas Duncan WIN LOSS
Pool Matches Thomas Duncan Benjamin Pope LOSS WIN
Pool Matches Thomas Duncan Darrin O'Brien WIN LOSS
Pool Matches Emma Fowler Warren Finch LOSS WIN
Pool Matches Emma Fowler Ryan Tanzer WIN LOSS
Pool Matches Ryan Tanzer Warren Finch WIN LOSS
Pool Matches Emma Fowler Kristian Guivarra WIN LOSS
Pool Matches Ryan Tanzer Kristian Guivarra LOSS WIN
Pool Matches Kristian Guivarra Warren Finch WIN LOSS
Pool Matches Maxim Sheehy James Campbell LOSS WIN
Pool Matches Ross Davies Sean Reichman WIN LOSS
Pool Matches Maxim Sheehy Ross Davies WIN LOSS
Pool Matches Ross Davies James Campbell LOSS WIN
Pool Matches James Campbell Sean Reichman LOSS WIN
Pool Matches Maxim Sheehy Sean Reichman LOSS WIN
Pool Matches James Campbell Daniel Arnold LOSS WIN
Pool Matches Daniel Arnold Sean Reichman WIN LOSS
Pool Matches Maxim Sheehy Daniel Arnold LOSS WIN
Pool Matches Ross Davies Daniel Arnold LOSS WIN
Eighth-Finals Kristian Guivarra Phil Frost WIN LOSS
Eighth-Finals Daniel Pope Daniel Arnold WIN LOSS
Eighth-Finals Ryan Tanzer Justin Jay Mackley LOSS WIN
Eighth-Finals James Campbell Benjamin Pope LOSS WIN
Eighth-Finals Kai Wen Li Mark Holgate LOSS WIN
Eighth-Finals Emma Fowler Ben Hill WIN LOSS
Eighth-Finals Daniel Green Jeff Alvrez WIN LOSS
Eighth-Finals Christopher Godwin Sean Reichman WIN LOSS
Quarterfinals Kristian Guivarra Christopher Godwin LOSS WIN
Quarterfinals Daniel Green Daniel Pope WIN LOSS
Quarterfinals Emma Fowler Justin Jay Mackley WIN LOSS
Quarterfinals Mark Holgate Benjamin Pope WIN LOSS
Semifinals Christopher Godwin Mark Holgate LOSS WIN
Semifinals Emma Fowler Daniel Green LOSS WIN
Gold Medal Match Daniel Green Mark Holgate WIN LOSS
Bronze Medal Match Emma Fowler Christopher Godwin LOSS WIN

Mixed Steel Sabre

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Chanara Gettons Chris Smith WIN LOSS
Pool Set 1 Dean Collard Lois Spangler DRAW DRAW
Pool Set 1 Meaghan Douglas Chanara Gettons LOSS WIN
Pool Set 1 Dean Collard Chris Smith LOSS WIN
Pool Set 1 Meaghan Douglas Lois Spangler LOSS WIN
Pool Set 1 Dean Collard Chanara Gettons LOSS WIN
Pool Set 1 Meaghan Douglas Chris Smith LOSS WIN
Pool Set 1 Lois Spangler Chanara Gettons WIN LOSS
Pool Set 1 Meaghan Douglas Dean Collard LOSS WIN
Pool Set 1 Lois Spangler Chris Smith LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Robert Smith-Monaghan Dean Collard WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Robert Smith-Monaghan Chanara Gettons LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Robert Smith-Monaghan Lois Spangler DRAW DRAW
Pool Set 1 Joshua Robert Smith-Monaghan Chris Smith WIN LOSS
Pool Set 1 Meaghan Douglas Joshua Robert Smith-Monaghan LOSS WIN

Mixed Steel Single Rapier

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Shane Stapleton Andy Baker WIN LOSS
Pool Set 1 Maxim Sheehy Daniel Pope LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Pope Shane Stapleton WIN LOSS
Pool Set 1 Maxim Sheehy Shane Stapleton DRAW DRAW
Pool Set 1 Maxim Sheehy Andy Baker WIN LOSS
Pool Set 1 Daniel Pope Andy Baker WIN LOSS
Pool Set 1 Andy Baker Samantha Travis WIN LOSS
Pool Set 1 Maxim Sheehy Samantha Travis WIN LOSS
Pool Set 1 Shane Stapleton Samantha Travis WIN LOSS
Pool Set 1 Daniel Pope Samantha Travis WIN LOSS
Pool Set 1 Thomas Duncan Chanara Gettons WIN LOSS
Pool Set 1 Jacob Schofield Philip Fu DRAW DRAW
Pool Set 1 Chanara Gettons Philip Fu WIN LOSS
Pool Set 1 Chanara Gettons Jacob Schofield WIN LOSS
Pool Set 1 Thomas Duncan Jacob Schofield WIN LOSS
Pool Set 1 Thomas Duncan Philip Fu LOSS WIN
Pool Set 1 Dean Collard Lois Spangler WIN LOSS
Pool Set 1 Lois Spangler Cameron Collins LOSS WIN
Pool Set 1 Dean Collard Cameron Collins LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Robert Smith-Monaghan Lois Spangler WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Robert Smith-Monaghan Dean Collard WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Robert Smith-Monaghan Cameron Collins WIN LOSS
Pool Set 2 Daniel Pope Thomas Duncan WIN LOSS
Pool Set 2 Thomas Duncan Joshua Robert Smith-Monaghan LOSS WIN
Pool Set 2 Daniel Pope Joshua Robert Smith-Monaghan WIN LOSS

Mixed Steel Rapier And Any Sidearm

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Christopher Godwin Adam Kaye WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Godwin Timothy Harris WIN LOSS
Pool Set 1 Timothy Harris Adam Kaye LOSS WIN
Pool Set 1 Timothy Harris Mark Arnold LOSS WIN
Pool Set 1 Mark Arnold Adam Kaye WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Godwin Mark Arnold WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Godwin David Critchley DRAW DRAW
Pool Set 1 Mark Arnold David Critchley WIN LOSS
Pool Set 1 Adam Kaye David Critchley LOSS WIN
Pool Set 1 Timothy Harris David Critchley LOSS WIN
Pool Set 1 Emma Fowler Warren Finch WIN LOSS
Pool Set 1 Emma Fowler Andrew Fainges WIN LOSS
Pool Set 1 Warren Finch Andrew Fainges WIN LOSS
Pool Set 1 Emma Fowler Mark Holgate DRAW DRAW
Pool Set 1 Mark Holgate Warren Finch WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Holgate Andrew Fainges WIN LOSS
Pool Set 1 Daniel Green John Chinn WIN LOSS
Pool Set 1 Daniel Green Daniel Arnold WIN LOSS
Pool Set 1 Daniel Arnold John Chinn WIN LOSS
Pool Set 1 Jake Richards Daniel Green LOSS WIN
Pool Set 1 Jake Richards Daniel Arnold LOSS WIN
Pool Set 1 Jake Richards John Chinn WIN LOSS
Pool Set 1 Daniel Green Sean Reichman WIN LOSS
Pool Set 1 Jake Richards Sean Reichman WIN LOSS
Pool Set 1 Sean Reichman John Chinn DRAW DRAW
Pool Set 1 Daniel Arnold Sean Reichman WIN LOSS
Pool Set 1 Alex Roberson Phil Frost WIN LOSS
Pool Set 1 Alex Roberson Angela Scadden WIN LOSS
Pool Set 1 Phil Frost Angela Scadden WIN LOSS
Pool Set 1 Kai Wen Li Angela Scadden WIN LOSS
Pool Set 1 Kai Wen Li Phil Frost LOSS WIN
Pool Set 1 Kai Wen Li Alex Roberson WIN LOSS
Pool Set 1 Alex Roberson Chris Smith WIN LOSS
Pool Set 1 Kai Wen Li Chris Smith WIN LOSS
Pool Set 1 Phil Frost Chris Smith WIN LOSS
Pool Set 1 Chris Smith Angela Scadden WIN LOSS
Pool Set 1 Ross Davies Justin Jay Mackley LOSS WIN
Pool Set 1 Justin Jay Mackley Chris Slee WIN LOSS
Pool Set 1 Ross Davies Chris Slee WIN LOSS
Pool Set 1 Ross Davies Jessica Silvallana WIN LOSS
Pool Set 1 Jessica Silvallana Chris Slee LOSS WIN
Pool Set 1 Jessica Silvallana Justin Jay Mackley LOSS WIN
Pool Set 1 Ross Davies James Campbell WIN LOSS
Pool Set 1 James Campbell Jessica Silvallana WIN LOSS
Pool Set 1 James Campbell Justin Jay Mackley WIN LOSS
Pool Set 1 James Campbell Chris Slee WIN LOSS
Pool Set 1 Kristian Guivarra Benjamin Pope LOSS WIN
Pool Set 1 Ryan Tanzer Benjamin Pope LOSS WIN
Pool Set 1 Ryan Tanzer Kristian Guivarra LOSS WIN
Pool Set 1 Ryan Tanzer Paul Roberson LOSS WIN
Pool Set 1 Paul Roberson Benjamin Pope LOSS WIN
Pool Set 1 Kristian Guivarra Paul Roberson WIN LOSS
Pool Set 2 Daniel Arnold Benjamin Pope LOSS WIN
Pool Set 2 Emma Fowler Ross Davies WIN LOSS
Pool Set 2 Emma Fowler Benjamin Pope WIN LOSS
Pool Set 2 Christopher Godwin Daniel Arnold WIN LOSS
Pool Set 2 Christopher Godwin Benjamin Pope WIN LOSS
Pool Set 2 Ross Davies Daniel Arnold DRAW DRAW
Pool Set 2 Ross Davies Christopher Godwin LOSS WIN
Pool Set 2 Emma Fowler Daniel Arnold LOSS WIN
Pool Set 2 Ross Davies Benjamin Pope LOSS WIN
Pool Set 2 Emma Fowler Christopher Godwin LOSS WIN
Pool Set 2 Kai Wen Li Ross Davies LOSS WIN
Pool Set 2 Kai Wen Li Benjamin Pope LOSS WIN
Pool Set 2 Kai Wen Li Christopher Godwin LOSS WIN
Pool Set 2 Kai Wen Li Daniel Arnold WIN LOSS
Pool Set 2 Kai Wen Li Emma Fowler DRAW DRAW
Pool Set 2 Daniel Green Alex Roberson WIN LOSS
Pool Set 2 Kristian Guivarra Mark Arnold WIN LOSS
Pool Set 2 Daniel Green Mark Holgate WIN LOSS
Pool Set 2 Kristian Guivarra Alex Roberson WIN LOSS
Pool Set 2 Kristian Guivarra Daniel Green LOSS WIN
Pool Set 2 Mark Holgate Mark Arnold WIN LOSS
Pool Set 2 Daniel Green Mark Arnold WIN LOSS
Pool Set 2 Mark Holgate Alex Roberson LOSS WIN
Pool Set 2 Alex Roberson Mark Arnold WIN LOSS
Pool Set 2 Kristian Guivarra Mark Holgate WIN LOSS
Pool Set 2 James Campbell Mark Arnold WIN LOSS
Pool Set 2 Daniel Green James Campbell WIN LOSS
Pool Set 2 Kristian Guivarra James Campbell WIN LOSS
Pool Set 2 James Campbell Alex Roberson LOSS WIN
Pool Set 2 James Campbell Mark Holgate WIN LOSS
Finals Daniel Green Christopher Godwin WIN LOSS
Finals Kristian Guivarra Benjamin Pope WIN LOSS
Finals Christopher Godwin Benjamin Pope LOSS WIN
Finals Kristian Guivarra Daniel Green WIN LOSS

Mixed Steel Any Sword & Buckler

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 James Campbell Christopher Godwin WIN LOSS
Pool Set 1 Ross Davies Christopher Godwin LOSS WIN
Pool Set 1 Ross Davies James Campbell LOSS WIN
Pool Set 1 Christopher Godwin Phil Frost WIN LOSS
Pool Set 1 James Campbell Phil Frost WIN LOSS
Pool Set 1 Ross Davies Phil Frost WIN LOSS
Pool Set 1 Christopher Godwin Mark Arnold WIN LOSS
Pool Set 1 Phil Frost Mark Arnold WIN LOSS
Pool Set 1 James Campbell Mark Arnold WIN LOSS
Pool Set 1 Ross Davies Mark Arnold WIN LOSS
Pool Set 1 Kristian Guivarra Mark Holgate WIN LOSS
Pool Set 1 Jake Richards Mark Holgate WIN LOSS
Pool Set 1 Kristian Guivarra Jake Richards WIN LOSS
Pool Set 1 Mark Holgate David Critchley WIN LOSS
Pool Set 1 Kristian Guivarra David Critchley WIN LOSS
Pool Set 1 Jake Richards David Critchley WIN LOSS
Pool Set 1 Kai Wen Li Mark Holgate LOSS WIN
Pool Set 1 Kai Wen Li David Critchley WIN LOSS
Pool Set 1 Kai Wen Li Kristian Guivarra LOSS WIN
Pool Set 1 Kai Wen Li Jake Richards LOSS WIN
Pool Set 1 Emma Fowler Alex Roberson LOSS WIN
Pool Set 1 Alex Roberson Justin Jay Mackley WIN LOSS
Pool Set 1 Emma Fowler Justin Jay Mackley WIN LOSS
Pool Set 1 Justin Jay Mackley Ben Hill WIN LOSS
Pool Set 1 Emma Fowler Ben Hill WIN LOSS
Pool Set 1 Alex Roberson Ben Hill WIN LOSS
Pool Set 1 Alex Roberson Martin Soderstrom WIN LOSS
Pool Set 1 Martin Soderstrom Ben Hill LOSS WIN
Pool Set 1 Emma Fowler Martin Soderstrom WIN LOSS
Pool Set 1 Justin Jay Mackley Martin Soderstrom WIN LOSS
Pool Set 1 Daniel Green Daniel Arnold WIN LOSS
Pool Set 1 Daniel Green Sean Reichman WIN LOSS
Pool Set 1 Daniel Arnold Sean Reichman WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Tanzer Sean Reichman WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Tanzer Daniel Arnold LOSS WIN
Pool Set 1 Ryan Tanzer Daniel Green LOSS WIN
Pool Set 1 Daniel Green Jessica Silvallana WIN LOSS
Pool Set 1 Ryan Tanzer Jessica Silvallana LOSS WIN
Pool Set 1 Jessica Silvallana Daniel Arnold LOSS WIN
Pool Set 1 Jessica Silvallana Sean Reichman LOSS WIN
Pool Set 2 Jake Richards James Campbell DRAW DRAW
Pool Set 2 James Campbell Alex Roberson WIN LOSS
Pool Set 2 Jake Richards Alex Roberson LOSS WIN
Pool Set 2 Alex Roberson Daniel Arnold WIN LOSS
Pool Set 2 Jake Richards Daniel Arnold WIN LOSS
Pool Set 2 James Campbell Daniel Arnold WIN LOSS
Pool Set 2 Kristian Guivarra Christopher Godwin LOSS WIN
Pool Set 2 Emma Fowler Christopher Godwin LOSS WIN
Pool Set 2 Emma Fowler Kristian Guivarra LOSS WIN
Pool Set 2 Emma Fowler Daniel Green LOSS WIN
Pool Set 2 Kristian Guivarra Daniel Green LOSS WIN
Pool Set 2 Daniel Green Christopher Godwin WIN LOSS
Finals Christopher Godwin Alex Roberson WIN LOSS
Finals Daniel Green James Campbell WIN LOSS

Mixed Steel Any Sword & Buckler

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Tristyn Smith Adam Kaye LOSS WIN
Pool Set 1 Tristyn Smith Chanara Gettons LOSS WIN
Pool Set 1 Adam Kaye Chanara Gettons WIN LOSS
Pool Set 1 Adam Kaye James Mooney WIN LOSS
Pool Set 1 Tristyn Smith James Mooney WIN LOSS
Pool Set 1 Chanara Gettons James Mooney LOSS WIN
Pool Set 1 Tristyn Smith Andrew Fainges LOSS WIN
Pool Set 1 James Mooney Andrew Fainges WIN LOSS
Pool Set 1 Chanara Gettons Andrew Fainges LOSS WIN
Pool Set 1 Adam Kaye Andrew Fainges WIN LOSS
Pool Set 1 Joshua Robert Smith-Monaghan Chris Smith WIN LOSS
Pool Set 1 Andrew Hecker Chris Smith LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Robert Smith-Monaghan Andrew Hecker WIN LOSS
Pool Set 1 Andrew Hecker Jacob Schofield WIN LOSS
Pool Set 1 Chris Smith Jacob Schofield LOSS WIN
Pool Set 1 Joshua Robert Smith-Monaghan Jacob Schofield LOSS WIN
Pool Set 1 John Chinn Aleks Roseneder DRAW DRAW
Pool Set 1 Thomas Duncan Timothy Harris LOSS WIN
Pool Set 1 Thomas Duncan John Chinn LOSS WIN
Pool Set 1 Timothy Harris John Chinn WIN LOSS
Pool Set 1 Timothy Harris Aleks Roseneder DRAW DRAW
Pool Set 1 Thomas Duncan Aleks Roseneder WIN LOSS
Pool Set 1 Martin Soderstrom Aleks Roseneder WIN LOSS
Pool Set 1 Timothy Harris Martin Soderstrom WIN LOSS
Pool Set 1 Martin Soderstrom John Chinn WIN LOSS
Pool Set 1 Thomas Duncan Martin Soderstrom LOSS WIN
Pool Set 2 Joshua Robert Smith-Monaghan Adam Kaye LOSS WIN
Pool Set 2 Timothy Harris Adam Kaye LOSS WIN
Pool Set 2 Timothy Harris Joshua Robert Smith-Monaghan WIN LOSS

Women's Steel Any Weapon

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Matches Chanara Gettons Angela Scadden WIN LOSS
Pool Matches Madeleine Kelly Chanara Gettons WIN LOSS
Pool Matches Madeleine Kelly Angela Scadden WIN LOSS
Pool Matches Madeleine Kelly Georgia Gardener WIN LOSS
Pool Matches Lois Spangler Angela Scadden LOSS WIN
Pool Matches Lois Spangler Georgia Gardener LOSS WIN
Pool Matches Lois Spangler Chanara Gettons LOSS WIN
Pool Matches Georgia Gardener Angela Scadden WIN LOSS
Pool Matches Madeleine Kelly Lois Spangler WIN LOSS
Pool Matches Chanara Gettons Georgia Gardener DRAW DRAW
Pool Matches Tristyn Smith Samantha Travis LOSS WIN
Pool Matches Emma Fowler Samantha Travis WIN LOSS
Pool Matches Emma Fowler Tristyn Smith WIN LOSS
Pool Matches Emma Fowler Jessica Silvallana WIN LOSS
Pool Matches Meaghan Douglas Tristyn Smith LOSS WIN
Pool Matches Jessica Silvallana Meaghan Douglas WIN LOSS
Pool Matches Meaghan Douglas Samantha Travis LOSS WIN
Pool Matches Jessica Silvallana Tristyn Smith WIN LOSS
Pool Matches Emma Fowler Meaghan Douglas WIN LOSS
Pool Matches Jessica Silvallana Samantha Travis WIN LOSS
Semifinals Emma Fowler Chanara Gettons WIN LOSS
Semifinals Jessica Silvallana Madeleine Kelly LOSS WIN
Gold Medal Match Emma Fowler Madeleine Kelly WIN LOSS
Bronze Medal Match Jessica Silvallana Chanara Gettons WIN LOSS