W3 2019

Date
September 29
Country
Poland
State
Mazovia
City
Warsaw

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 142 42
Women's Steel Longsword 17 6

Fighters in event

NameNationalityClub
Dawid Bugryn
Leonardo Salomao Akademia Szermierzy
Pavla Markupová Digladior
Jan Žegklitz SHŠ Krkavci
Vaclav Sokol Sportovní Klub Středověkého Kontaktního Boje Praha
Matthieu Mosset-Coelho Teixeira La Salle d'Armes Escrime Ancienne
Thomas Couturier La Salle d'Armes Escrime Ancienne
Máté Kálmán Nagy Ars Ensis
Dávid Czégé Ars Ensis
Pawel Ponichtera
Joanna Koprowska Akademia Szermierzy
Jaroslaw Kokot Akademia Szermierzy
Bolesław Tekielski Akademia Szermierzy
Marcin Czarnecki ARMA Poland
Jacek Raczyński ARMA Poland
Jarosław Kryczyk ARMA Poland
Wojciech Klimek ARMA Poland
Piotr Biedermann ARMA Poland
Piotr Celichowski ARMA Poland Poznan
Radek Duszynski ARMA Poland Poznan
Bartosz Grząślewicz ARMA Poland Poznan
Malwina Kołb ARMA Poland Poznan
Maciej Kwiek ARMA Poland Poznan
Maciej Borys ARMA Poland Warszawa
Krzysztof Janus ARMA Poland Warszawa
Krzysztof Markowski ARMA Poland Warszawa
Paweł Białasiewicz ARMA Poland Warszawa
Rafal Kramek ARMA Poland Wroclaw
Ziemowit Podwysocki ARMA Poland Wroclaw
Robert Szatecki Centrum Dawnych Sztuk Walk
Jan Chodkiewicz Fechtschule Gdańsk
Kazimierz Szadkowski Fechtschule Gdańsk
Sebastian Kiszka Fechtschule Gdańsk
Paulina Pająk Małopolska Zgraja Sarmacka
Krzysztof Kruczyński Mordschlag Łódź
Aleksander Dynarek Mordschlag Łódź
Konrad Kramarz Mordschlag Łódź
Rafał Brzostek Rebellium Gdańsk
Jerzy Miklaszewski Silkfencing Team
Artur Fragstein Szkoła Fechtunku Gryf
Konrad Tomkiewicz Szkoła Fechtunku Gryf
Krzysztof Kozak Szkoła Fechtunku Gryf
Michał Wiesner Szkoła Fechtunku Gryf
Szymon Ożóg Szkoła Fechtunku Gryf
Wiktoria Biskup Vectir
Tatyana Sedlova
Vasily Moiseenko Freifechtergilde
Martin Vrábeľ Digladior

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
round of pools Konrad Kramarz Jacek Raczyński WIN LOSS
round of pools Robert Szatecki Leonardo Salomao LOSS WIN
round of pools Vasily Moiseenko Jan Žegklitz WIN LOSS
round of pools Konrad Kramarz Artur Fragstein WIN LOSS
round of pools Leonardo Salomao Jacek Raczyński LOSS WIN
round of pools Vasily Moiseenko Robert Szatecki WIN LOSS
round of pools Jan Žegklitz Artur Fragstein WIN LOSS
round of pools Konrad Kramarz Leonardo Salomao WIN LOSS
round of pools Vasily Moiseenko Jacek Raczyński WIN LOSS
round of pools Jan Žegklitz Robert Szatecki LOSS WIN
round of pools Leonardo Salomao Artur Fragstein WIN LOSS
round of pools Vasily Moiseenko Konrad Kramarz LOSS WIN
round of pools Jan Žegklitz Jacek Raczyński LOSS WIN
round of pools Robert Szatecki Artur Fragstein WIN LOSS
round of pools Vasily Moiseenko Leonardo Salomao LOSS WIN
round of pools Jan Žegklitz Konrad Kramarz LOSS WIN
round of pools Robert Szatecki Jacek Raczyński WIN LOSS
round of pools Vasily Moiseenko Artur Fragstein WIN LOSS
round of pools Jan Žegklitz Leonardo Salomao WIN LOSS
round of pools Konrad Kramarz Robert Szatecki WIN LOSS
round of pools Jacek Raczyński Artur Fragstein WIN LOSS
round of pools Jan Chodkiewicz Krzysztof Janus WIN LOSS
round of pools Szymon Ożóg Dawid Bugryn WIN LOSS
round of pools Rafal Kramek Marcin Czarnecki WIN LOSS
round of pools Jan Chodkiewicz Piotr Biedermann WIN LOSS
round of pools Krzysztof Janus Dawid Bugryn WIN LOSS
round of pools Rafal Kramek Szymon Ożóg LOSS WIN
round of pools Marcin Czarnecki Piotr Biedermann LOSS WIN
round of pools Jan Chodkiewicz Dawid Bugryn WIN LOSS
round of pools Rafal Kramek Krzysztof Janus LOSS WIN
round of pools Marcin Czarnecki Szymon Ożóg LOSS WIN
round of pools Piotr Biedermann Dawid Bugryn LOSS WIN
round of pools Jan Chodkiewicz Rafal Kramek WIN LOSS
round of pools Krzysztof Janus Marcin Czarnecki WIN LOSS
round of pools Szymon Ożóg Piotr Biedermann WIN LOSS
round of pools Rafal Kramek Dawid Bugryn WIN LOSS
round of pools Jan Chodkiewicz Marcin Czarnecki WIN LOSS
round of pools Krzysztof Janus Szymon Ożóg WIN LOSS
round of pools Rafal Kramek Piotr Biedermann WIN LOSS
round of pools Marcin Czarnecki Dawid Bugryn LOSS WIN
round of pools Jan Chodkiewicz Szymon Ożóg WIN LOSS
round of pools Krzysztof Janus Piotr Biedermann WIN LOSS
round of pools Aleksander Dynarek Maciej Borys WIN LOSS
round of pools Dávid Czégé Krzysztof Markowski LOSS WIN
round of pools Thomas Couturier Piotr Celichowski WIN LOSS
round of pools Aleksander Dynarek Krzysztof Kruczyński WIN LOSS
round of pools Dávid Czégé Maciej Borys LOSS WIN
round of pools Thomas Couturier Krzysztof Markowski WIN LOSS
round of pools Piotr Celichowski Krzysztof Kruczyński WIN LOSS
round of pools Dávid Czégé Aleksander Dynarek WIN LOSS
round of pools Thomas Couturier Maciej Borys WIN LOSS
round of pools Krzysztof Markowski Piotr Celichowski WIN LOSS
round of pools Dávid Czégé Krzysztof Kruczyński WIN LOSS
round of pools Thomas Couturier Aleksander Dynarek WIN LOSS
round of pools Piotr Celichowski Maciej Borys WIN LOSS
round of pools Krzysztof Markowski Krzysztof Kruczyński WIN LOSS
round of pools Dávid Czégé Thomas Couturier LOSS WIN
round of pools Aleksander Dynarek Piotr Celichowski WIN LOSS
round of pools Krzysztof Markowski Maciej Borys LOSS WIN
round of pools Thomas Couturier Krzysztof Kruczyński WIN LOSS
round of pools Dávid Czégé Piotr Celichowski WIN LOSS
round of pools Aleksander Dynarek Krzysztof Markowski WIN LOSS
round of pools Maciej Borys Krzysztof Kruczyński WIN LOSS
round of pools Sebastian Kiszka Krzysztof Kozak LOSS WIN
round of pools Jerzy Miklaszewski Ziemowit Podwysocki LOSS WIN
round of pools Bartosz Grząślewicz Vaclav Sokol LOSS WIN
round of pools Sebastian Kiszka Wojciech Klimek WIN LOSS
round of pools Jerzy Miklaszewski Krzysztof Kozak LOSS WIN
round of pools Ziemowit Podwysocki Vaclav Sokol LOSS WIN
round of pools Bartosz Grząślewicz Wojciech Klimek WIN LOSS
round of pools Jerzy Miklaszewski Sebastian Kiszka LOSS WIN
round of pools Krzysztof Kozak Vaclav Sokol LOSS WIN
round of pools Bartosz Grząślewicz Ziemowit Podwysocki LOSS WIN
round of pools Jerzy Miklaszewski Wojciech Klimek WIN LOSS
round of pools Sebastian Kiszka Vaclav Sokol WIN LOSS
round of pools Bartosz Grząślewicz Krzysztof Kozak LOSS WIN
round of pools Ziemowit Podwysocki Wojciech Klimek WIN LOSS
round of pools Jerzy Miklaszewski Vaclav Sokol LOSS WIN
round of pools Sebastian Kiszka Bartosz Grząślewicz WIN LOSS
round of pools Ziemowit Podwysocki Krzysztof Kozak WIN LOSS
round of pools Vaclav Sokol Wojciech Klimek WIN LOSS
round of pools Jerzy Miklaszewski Bartosz Grząślewicz LOSS WIN
round of pools Sebastian Kiszka Ziemowit Podwysocki LOSS WIN
round of pools Krzysztof Kozak Wojciech Klimek WIN LOSS
round of pools Maciej Kwiek Jaroslaw Kokot LOSS WIN
round of pools Martin Vrábeľ Michał Wiesner WIN LOSS
round of pools Matthieu Mosset-Coelho Teixeira Máté Kálmán Nagy WIN LOSS
round of pools Maciej Kwiek Jarosław Kryczyk WIN LOSS
round of pools Jaroslaw Kokot Michał Wiesner WIN LOSS
round of pools Martin Vrábeľ Matthieu Mosset-Coelho Teixeira LOSS WIN
round of pools Máté Kálmán Nagy Jarosław Kryczyk LOSS WIN
round of pools Maciej Kwiek Michał Wiesner WIN LOSS
round of pools Matthieu Mosset-Coelho Teixeira Jaroslaw Kokot WIN LOSS
round of pools Martin Vrábeľ Máté Kálmán Nagy WIN LOSS
round of pools Michał Wiesner Jarosław Kryczyk WIN LOSS
round of pools Maciej Kwiek Matthieu Mosset-Coelho Teixeira WIN LOSS
round of pools Jaroslaw Kokot Máté Kálmán Nagy LOSS WIN
round of pools Martin Vrábeľ Jarosław Kryczyk WIN LOSS
round of pools Matthieu Mosset-Coelho Teixeira Michał Wiesner LOSS WIN
round of pools Maciej Kwiek Máté Kálmán Nagy WIN LOSS
round of pools Martin Vrábeľ Jaroslaw Kokot LOSS WIN
round of pools Matthieu Mosset-Coelho Teixeira Jarosław Kryczyk WIN LOSS
round of pools Michał Wiesner Máté Kálmán Nagy WIN LOSS
round of pools Maciej Kwiek Martin Vrábeľ WIN LOSS
round of pools Jaroslaw Kokot Jarosław Kryczyk LOSS WIN
round of pools Pawel Ponichtera Radek Duszynski WIN LOSS
round of pools Kazimierz Szadkowski Bolesław Tekielski LOSS WIN
round of pools Paweł Białasiewicz Rafał Brzostek WIN LOSS
round of pools Radek Duszynski Konrad Tomkiewicz WIN LOSS
round of pools Pawel Ponichtera Kazimierz Szadkowski WIN LOSS
round of pools Bolesław Tekielski Paweł Białasiewicz WIN LOSS
round of pools Rafał Brzostek Konrad Tomkiewicz WIN LOSS
round of pools Kazimierz Szadkowski Radek Duszynski LOSS WIN
round of pools Pawel Ponichtera Paweł Białasiewicz LOSS WIN
round of pools Bolesław Tekielski Rafał Brzostek WIN LOSS
round of pools Kazimierz Szadkowski Konrad Tomkiewicz WIN LOSS
round of pools Paweł Białasiewicz Radek Duszynski LOSS WIN
round of pools Pawel Ponichtera Rafał Brzostek WIN LOSS
round of pools Bolesław Tekielski Konrad Tomkiewicz WIN LOSS
round of pools Kazimierz Szadkowski Paweł Białasiewicz WIN LOSS
round of pools Radek Duszynski Rafał Brzostek WIN LOSS
round of pools Pawel Ponichtera Bolesław Tekielski LOSS WIN
round of pools Paweł Białasiewicz Konrad Tomkiewicz WIN LOSS
round of pools Kazimierz Szadkowski Rafał Brzostek WIN LOSS
round of pools Bolesław Tekielski Radek Duszynski WIN LOSS
round of pools Pawel Ponichtera Konrad Tomkiewicz WIN LOSS
Eighthfinal Thomas Couturier Aleksander Dynarek LOSS WIN
Eighthfinal Pawel Ponichtera Krzysztof Janus WIN LOSS
Eighthfinal Vasily Moiseenko Ziemowit Podwysocki LOSS WIN
Eighthfinal Bolesław Tekielski Szymon Ożóg LOSS WIN
Eighthfinal Konrad Kramarz Krzysztof Kozak LOSS WIN
Eighthfinal Sebastian Kiszka Vaclav Sokol WIN LOSS
Eighthfinal Maciej Kwiek Matthieu Mosset-Coelho Teixeira WIN LOSS
Eighthfinal Jan Chodkiewicz Radek Duszynski WIN LOSS
Quarterfinal Aleksander Dynarek Pawel Ponichtera WIN LOSS
Quarterfinal Ziemowit Podwysocki Szymon Ożóg WIN LOSS
Quarterfinal Sebastian Kiszka Krzysztof Kozak WIN LOSS
Quarterfinal Jan Chodkiewicz Maciej Kwiek WIN LOSS
Semifinal Aleksander Dynarek Ziemowit Podwysocki LOSS WIN
Semifinal Jan Chodkiewicz Sebastian Kiszka LOSS WIN
Bronze Final Jan Chodkiewicz Aleksander Dynarek LOSS WIN
Final Sebastian Kiszka Ziemowit Podwysocki WIN LOSS

Women's Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
round of pools Pavla Markupová Wiktoria Biskup LOSS WIN
round of pools Malwina Kołb Paulina Pająk LOSS WIN
round of pools Joanna Koprowska Tatyana Sedlova WIN LOSS
round of pools Paulina Pająk Wiktoria Biskup WIN LOSS
round of pools Malwina Kołb Tatyana Sedlova WIN LOSS
round of pools Pavla Markupová Joanna Koprowska LOSS WIN
round of pools Tatyana Sedlova Wiktoria Biskup WIN LOSS
round of pools Pavla Markupová Malwina Kołb LOSS WIN
round of pools Joanna Koprowska Paulina Pająk WIN LOSS
round of pools Malwina Kołb Wiktoria Biskup WIN LOSS
round of pools Pavla Markupová Paulina Pająk WIN LOSS
round of pools Joanna Koprowska Malwina Kołb WIN LOSS
round of pools Pavla Markupová Tatyana Sedlova LOSS WIN
round of pools Joanna Koprowska Wiktoria Biskup WIN LOSS
round of pools Tatyana Sedlova Paulina Pająk WIN LOSS
Fina Joanna Koprowska Tatyana Sedlova WIN LOSS
Bronze Final Malwina Kołb Paulina Pająk LOSS WIN