Combat Con 2018

Date
August 2
Country
United States
State
Nevada
City
Las Vegas

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 31 16
Mixed Steel Longsword 105 55
Women's Steel Longsword 34 14
Mixed Steel Arming Sword & Buckler 61 29
Mixed Nylon Longsword 58 28
Mixed Singlestick 99 49
Mixed Steel Rapier & Optional Dagger 84 44

Fighters in event

NameNationalityClub
Robert Roy
Hannah Gammack
Alexander Craddock Black Flag HEMA
Albert Toberer Blackfriar's School of Fence
Francisco Javier Gil Sandoval Ritterschaft HEMA
Victor Cobian Ritterschaft HEMA
Charlton Jackson Schola San Marco
Chad Alderman Stirling Mercenaries
Rick Silver Stirling Mercenaries
Thomas Appiah True Edge Academy of Swordsmanship
Timo Elliott True Edge Academy of Swordsmanship
Ethan Scoffield True Edge Academy of Swordsmanship
Ian Hollier True Edge Academy of Swordsmanship
Gabriel Echeverria True Edge Academy of Swordsmanship
Leanna Beauchamp Tucson Historic Fencing Club
George Primrose Blood and Iron Martial Arts
Long Quang Dang Blood and Iron Martial Arts
Amanda Clark Blood and Iron Martial Arts
Justinder Singh Blood and Iron Martial Arts
Synde Tarasenko Blood and Iron Martial Arts
Par Parmar Blood and Iron Martial Arts
David Attwell Blood and Iron Martial Arts
Tony Huang Blood and Iron Martial Arts
Erik Bailey Blood and Iron Martial Arts
Julian Schuetze Blood and Iron Martial Arts
Dimitrios Andreas Stephanoy Blood and Iron Martial Arts
Jesse Tucker Blood and Iron Martial Arts
Lee Smith Blood and Iron Martial Arts
Stephen Kime Blood and Iron Martial Arts
Brittany Reeves Mordhau Historical Combat
Hai Zhu Mustang Sword Club
Javier Cabrera Ferrero Blood and Iron Martial Arts
Roberto Martinez-Loyo Elite Fencing Club
Omar Alonso Macias Ortiz Ritterschaft HEMA
Alejandro Jaquez Ritterschaft HEMA
Mike O'Laskey MARS
Exiel Li Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Ren Jun Wang Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Zheng Liu Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Tzu Ping Fang Vor & Nach Society of Historical European Martial Arts
Benjamin Smith
Shaun Butler Academy of Arms
Devin McCarthy Academy of Arms
Matthew Roop-Kharasch Academy of Arms
Paula Butler Academy of Arms
Paul Barolet Academy of Arms
Dean Flagg Academy of Arms
Harriet Coates Academy of Arms
Matthew Cowan Academy of Arms
Joseph Thibodaux Albuquerque Sword Labs
Forrest Martinez Albuquerque Sword Labs
Joshua Gilbrech Albuquerque Sword Labs
Sean Connolly Albuquerque Sword Labs
Tyler Siska Albuquerque Sword Labs
Julie Olson Athena School of Arms
Susan Buzzard Athena School of Arms
Robyn Alman Athena School of Arms
Anthony Buonomo Austin Historical Weapons Guild
Steve Mattsen Center for Blade Arts
Carlos Garcia Chicago Swordplay Guild
Eric King Columbus Saber Academy
Thomas Amoroso Columbus Saber Academy
Brian Stewart Davenriche European Martial Artes School
Skye Hilton Davenriche European Martial Artes School
Raul Barrera-Barraza Davenriche European Martial Artes School
Norman Butterfield Davenriche European Martial Artes School
Alex Palmer Davenriche European Martial Artes School
Jonathan Magno Davenriche European Martial Artes School
Connor Chamberlain Denver Historical Fencing Academy
Aaron Karnuta Denver Historical Fencing Academy
Jayson Barrons Denver Historical Fencing Academy
Tom Karnuta Denver Historical Fencing Academy
Gryphon Nayman Denver Historical Fencing Academy
Julia Deyanova Denver Historical Fencing Academy
Lloyd McKenzie Denver Historical Fencing Academy
Matthew McQuillan Denver Historical Fencing Academy
Michael Roth Heartland HEMA Historical Fencing Club
John Dickens HEMA Lexington
Evan Avery HEMA Lexington
Dashiell Harrison Indes Ferox Gladio
Samuel Paskewitz Krieg School
Donovan Malet Krieg School
Michael Metz Kron Martial Arts
Christopher Yang Kron Martial Arts
Allan Sherlock Kron Martial Arts
Gary Ledford Kron Martial Arts
Andrew Hall Kron Martial Arts
William Bui Kron Martial Arts
Tabitha Halverson Kron Martial Arts
Shawn Fackler Loyal Order of the Sword
Alfredo Velez Loyal Order of the Sword
Tristan Fackler Loyal Order of the Sword
Anthony Julin Mordhau Historical Combat
Kyle Griswold Mordhau Historical Combat
John Stochl Musketeer Fencing Club
Don Synstelien Musketeer Fencing Club
Jeff Kim New York Historical Fencing Association
Kris Pruett Noble Science Academy
An Hoang Noble Science Academy
Charlie Kallberg Ochs
Russell Bradley Omaha-Metro Armed Combat Academy
Josh Furrate Ordo Procinctus
Ben Blythe Phoenix Society of Historical Swordsmanship
Christopher Nelson Phoenix Society of Historical Swordsmanship
Adam Simmons Phoenix Society of Historical Swordsmanship
Sara Lewis Phoenix Society of Historical Swordsmanship
Melissa Jones Phoenix Society of Historical Swordsmanship
William Lewis Phoenix Society of Historical Swordsmanship
Bacchus Davis Salle Saint-Georges
Alan West Scholars of Alcala
Darien Miles South Coast Swords
Angel Uribe South Coast Swords
Nolan Duino South Coast Swords
Eric Hardeman South Coast Swords
Norman Lao South Coast Swords
Jonathan Clyde Ying South Coast Swords
Dylan Smith South Coast Swords
Rachel Van Dyke South Coast Swords
Timothy Magnuson South Coast Swords
David Suh South Coast Swords
Michael Badulak South Coast Swords
Nicholas Clopton Stirling Mercenaries
Kevin Franklin Tattershall School of Defense
Jacob Carlson Tattershall School of Defense
Isaac Gary The Guild Academy
David Laudenslager Tosetti Institute of MMA and Fitness
Nathan King True Edge Academy of Swordsmanship
Kirsten Meredith True Edge Academy of Swordsmanship
Jeffery Fisher Tucson Historic Fencing Club
Douglas Bostic Tucson Historic Fencing Club
Jeremy Halliday United Clans Swordsman Association
Jack Stewart United Clans Swordsman Association
Jordan Hinckley United Clans Swordsman Association

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Matches Kyle Griswold Erik Bailey WIN LOSS
Pool Matches Kyle Griswold Eric Hardeman WIN LOSS
Pool Matches Erik Bailey Eric Hardeman LOSS WIN
Pool Matches Roberto Martinez-Loyo Eric Hardeman LOSS WIN
Pool Matches Kyle Griswold Roberto Martinez-Loyo WIN LOSS
Pool Matches Roberto Martinez-Loyo Erik Bailey LOSS WIN
Pool Matches Jeremy Halliday Julian Schuetze WIN LOSS
Pool Matches Anthony Buonomo Jeremy Halliday LOSS WIN
Pool Matches Anthony Buonomo Julian Schuetze LOSS WIN
Pool Matches Anthony Buonomo Jeff Kim WIN LOSS
Pool Matches Jeremy Halliday Jeff Kim WIN LOSS
Pool Matches Julian Schuetze Jeff Kim WIN LOSS
Pool Matches Josh Furrate Lee Smith LOSS WIN
Pool Matches Aaron Karnuta Josh Furrate LOSS WIN
Pool Matches Aaron Karnuta Allan Sherlock WIN LOSS
Pool Matches Josh Furrate Allan Sherlock LOSS WIN
Pool Matches Lee Smith Allan Sherlock WIN LOSS
Pool Matches Jesse Tucker Shawn Fackler LOSS WIN
Pool Matches Jayson Barrons Jonathan Clyde Ying LOSS WIN
Pool Matches Jonathan Clyde Ying Shawn Fackler LOSS WIN
Pool Matches Jayson Barrons Shawn Fackler LOSS WIN
Pool Matches Jayson Barrons Jesse Tucker LOSS WIN
Pool Matches Jesse Tucker Jonathan Clyde Ying WIN LOSS
Quarterfinals Kyle Griswold Allan Sherlock WIN LOSS
Quarterfinals Lee Smith Eric Hardeman WIN LOSS
Quarterfinals Jeremy Halliday Jesse Tucker WIN LOSS
Quarterfinals Julian Schuetze Shawn Fackler LOSS WIN
Semifinals Kyle Griswold Shawn Fackler LOSS WIN
Semifinals Jeremy Halliday Lee Smith LOSS WIN
Gold Medal Match Lee Smith Shawn Fackler WIN LOSS
Bronze Medal Match Jeremy Halliday Kyle Griswold WIN LOSS

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Matches Dean Flagg Lloyd McKenzie LOSS WIN
Pool Matches Alexander Craddock Jonathan Magno WIN LOSS
Pool Matches Dean Flagg Jonathan Magno LOSS WIN
Pool Matches Dean Flagg Alexander Craddock LOSS WIN
Pool Matches Alexander Craddock Lloyd McKenzie LOSS WIN
Pool Matches Lloyd McKenzie Jonathan Magno WIN LOSS
Pool Matches Christopher Yang Dashiell Harrison DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Matches Skye Hilton Dashiell Harrison LOSS WIN
Pool Matches Christopher Yang Skye Hilton WIN LOSS
Pool Matches Skye Hilton Isaac Gary WIN LOSS
Pool Matches Christopher Yang Isaac Gary WIN LOSS
Pool Matches Dashiell Harrison Isaac Gary WIN LOSS
Pool Matches Brittany Reeves Jordan Hinckley WIN LOSS
Pool Matches Brittany Reeves Matthew Roop-Kharasch WIN LOSS
Pool Matches Jordan Hinckley Matthew Roop-Kharasch WIN LOSS
Pool Matches Tom Karnuta Matthew Roop-Kharasch LOSS WIN
Pool Matches Tom Karnuta Jordan Hinckley LOSS WIN
Pool Matches Tom Karnuta Brittany Reeves LOSS WIN
Pool Matches Douglas Bostic David Attwell WIN LOSS
Pool Matches Douglas Bostic Omar Alonso Macias Ortiz WIN LOSS
Pool Matches David Attwell Omar Alonso Macias Ortiz WIN LOSS
Pool Matches Devin McCarthy Omar Alonso Macias Ortiz LOSS WIN
Pool Matches David Attwell Devin McCarthy LOSS WIN
Pool Matches Douglas Bostic Devin McCarthy WIN LOSS
Pool Matches Stephen Kime Timothy Magnuson LOSS WIN
Pool Matches Stephen Kime Leanna Beauchamp WIN LOSS
Pool Matches Timothy Magnuson Leanna Beauchamp WIN LOSS
Pool Matches Leanna Beauchamp Ian Hollier WIN LOSS
Pool Matches Timothy Magnuson Ian Hollier WIN LOSS
Pool Matches Stephen Kime Ian Hollier WIN LOSS
Pool Matches Brian Stewart David Suh LOSS WIN
Pool Matches Brian Stewart Eric King WIN LOSS
Pool Matches David Suh Eric King WIN LOSS
Pool Matches Benjamin Smith Eric King WIN LOSS
Pool Matches David Suh Benjamin Smith WIN LOSS
Pool Matches Brian Stewart Benjamin Smith WIN LOSS
Pool Matches Dimitrios Andreas Stephanoy Christopher Nelson WIN LOSS
Pool Matches Christopher Nelson Tzu Ping Fang LOSS WIN
Pool Matches Dimitrios Andreas Stephanoy Tzu Ping Fang LOSS WIN
Pool Matches Tzu Ping Fang Evan Avery WIN LOSS
Pool Matches Exiel Li Justinder Singh LOSS WIN
Pool Matches Rachel Van Dyke Exiel Li LOSS WIN
Pool Matches Rachel Van Dyke Justinder Singh LOSS WIN
Pool Matches Rachel Van Dyke Shaun Butler LOSS WIN
Pool Matches Justinder Singh Shaun Butler WIN LOSS
Pool Matches Exiel Li Shaun Butler WIN LOSS
Pool Matches Tony Huang Julie Olson WIN LOSS
Pool Matches Tony Huang Zheng Liu WIN LOSS
Pool Matches Julie Olson Zheng Liu LOSS WIN
Pool Matches Tony Huang Matthew McQuillan WIN LOSS
Pool Matches Julie Olson Matthew McQuillan WIN LOSS
Pool Matches Zheng Liu Matthew McQuillan WIN LOSS
Pool Matches Michael Metz Francisco Javier Gil Sandoval WIN LOSS
Pool Matches Michael Metz Raul Barrera-Barraza WIN LOSS
Pool Matches Raul Barrera-Barraza Francisco Javier Gil Sandoval WIN LOSS
Pool Matches Raul Barrera-Barraza John Dickens WIN LOSS
Pool Matches Francisco Javier Gil Sandoval John Dickens WIN LOSS
Pool Matches Michael Metz John Dickens WIN LOSS
Pool Matches Jack Stewart Jeffery Fisher WIN LOSS
Pool Matches Jeffery Fisher Ethan Scoffield WIN LOSS
Pool Matches Jack Stewart Ethan Scoffield WIN LOSS
Pool Matches Steve Mattsen Ethan Scoffield WIN LOSS
Pool Matches Steve Mattsen Jeffery Fisher WIN LOSS
Pool Matches Jack Stewart Steve Mattsen WIN LOSS
Pool Matches Ben Blythe Timo Elliott WIN LOSS
Pool Matches Dylan Smith Ben Blythe LOSS WIN
Pool Matches Dylan Smith Timo Elliott WIN LOSS
Pool Matches Gary Ledford Javier Cabrera Ferrero WIN LOSS
Pool Matches Ren Jun Wang Javier Cabrera Ferrero LOSS WIN
Pool Matches Gary Ledford Ren Jun Wang WIN LOSS
Pool Matches Nathan King Ren Jun Wang LOSS WIN
Pool Matches Nathan King Gary Ledford LOSS WIN
Pool Matches Nathan King Javier Cabrera Ferrero LOSS WIN
Pool Matches Nolan Duino Kevin Franklin LOSS WIN
Pool Matches Andrew Hall Kevin Franklin LOSS WIN
Pool Matches Andrew Hall Nolan Duino WIN LOSS
Pool Matches Andrew Hall Thomas Appiah LOSS WIN
Pool Matches Thomas Appiah Kevin Franklin LOSS WIN
Pool Matches Nolan Duino Thomas Appiah LOSS WIN
Elimination Bracket Alexander Craddock Kevin Franklin LOSS WIN
Elimination Bracket Dylan Smith Raul Barrera-Barraza LOSS WIN
Elimination Bracket Brian Stewart Ben Blythe LOSS WIN
Elimination Bracket David Suh Matthew Roop-Kharasch WIN LOSS
Elimination Bracket Douglas Bostic Exiel Li WIN LOSS
Elimination Bracket Gary Ledford Thomas Appiah WIN LOSS
Elimination Bracket Brittany Reeves Christopher Yang LOSS WIN
Elimination Bracket Steve Mattsen Dashiell Harrison LOSS WIN
Elimination Bracket Jordan Hinckley Javier Cabrera Ferrero LOSS WIN
Elimination Bracket Stephen Kime Zheng Liu LOSS WIN
Eighth-Finals Zheng Liu Lloyd McKenzie WIN LOSS
Eighth-Finals Justinder Singh Javier Cabrera Ferrero WIN LOSS
Eighth-Finals Tony Huang Dashiell Harrison LOSS WIN
Eighth-Finals Christopher Yang Tzu Ping Fang LOSS WIN
Eighth-Finals Jack Stewart Gary Ledford LOSS WIN
Eighth-Finals Timothy Magnuson Douglas Bostic WIN LOSS
Eighth-Finals David Suh Kevin Franklin WIN LOSS
Eighth-Finals Ben Blythe Raul Barrera-Barraza WIN LOSS
Quarterfinals Ben Blythe Zheng Liu LOSS WIN
Quarterfinals David Suh Justinder Singh LOSS WIN
Quarterfinals Timothy Magnuson Dashiell Harrison LOSS WIN
Quarterfinals Gary Ledford Tzu Ping Fang WIN LOSS
Semifinals Gary Ledford Zheng Liu LOSS WIN
Semifinals Justinder Singh Dashiell Harrison WIN LOSS
Gold Medal Match Justinder Singh Zheng Liu LOSS WIN
Bronze Medal Match Gary Ledford Dashiell Harrison WIN LOSS

Women's Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Matches Brittany Reeves Skye Hilton WIN LOSS
Pool Matches Brittany Reeves Julia Deyanova WIN LOSS
Pool Matches Skye Hilton Julia Deyanova WIN LOSS
Pool Matches Paula Butler Julia Deyanova LOSS WIN
Pool Matches Skye Hilton Paula Butler WIN LOSS
Pool Matches Brittany Reeves Paula Butler WIN LOSS
Pool Matches Julia Deyanova Melissa Jones WIN LOSS
Pool Matches Skye Hilton Melissa Jones WIN LOSS
Pool Matches Paula Butler Melissa Jones LOSS WIN
Pool Matches Brittany Reeves Melissa Jones WIN LOSS
Pool Matches Rachel Van Dyke Synde Tarasenko WIN LOSS
Pool Matches Rachel Van Dyke Sara Lewis WIN LOSS
Pool Matches Synde Tarasenko Sara Lewis LOSS WIN
Pool Matches Sara Lewis Robyn Alman WIN LOSS
Pool Matches Synde Tarasenko Robyn Alman LOSS WIN
Pool Matches Rachel Van Dyke Robyn Alman WIN LOSS
Pool Matches Amanda Clark Harriet Coates WIN LOSS
Pool Matches Leanna Beauchamp Amanda Clark WIN LOSS
Pool Matches Leanna Beauchamp Harriet Coates WIN LOSS
Pool Matches Leanna Beauchamp Kirsten Meredith LOSS WIN
Pool Matches Harriet Coates Kirsten Meredith DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Matches Amanda Clark Kirsten Meredith LOSS WIN
Pool Matches Leanna Beauchamp Tabitha Halverson WIN LOSS
Pool Matches Tabitha Halverson Harriet Coates LOSS WIN
Pool Matches Tabitha Halverson Kirsten Meredith LOSS WIN
Pool Matches Amanda Clark Tabitha Halverson WIN LOSS
Quarterfinals Brittany Reeves Julia Deyanova WIN LOSS
Quarterfinals Rachel Van Dyke Kirsten Meredith LOSS WIN
Quarterfinals Leanna Beauchamp Amanda Clark LOSS WIN
Quarterfinals Skye Hilton Sara Lewis WIN LOSS
Semifinals Brittany Reeves Skye Hilton WIN LOSS
Semifinals Amanda Clark Kirsten Meredith WIN LOSS
Gold Medal Match Brittany Reeves Amanda Clark LOSS WIN
Bronze Medal Match Skye Hilton Kirsten Meredith LOSS WIN

Mixed Steel Arming Sword & Buckler

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Matches Charlie Kallberg Paul Barolet WIN LOSS
Pool Matches Stephen Kime Timo Elliott WIN LOSS
Pool Matches Stephen Kime Paul Barolet WIN LOSS
Pool Matches Paul Barolet Timo Elliott WIN LOSS
Pool Matches Charlie Kallberg Timo Elliott LOSS WIN
Pool Matches Stephen Kime Charlie Kallberg WIN LOSS
Pool Matches Dashiell Harrison Anthony Julin WIN LOSS
Pool Matches Dashiell Harrison Eric King WIN LOSS
Pool Matches Eric King Anthony Julin LOSS WIN
Pool Matches Eric Hardeman Eric King WIN LOSS
Pool Matches Eric Hardeman Anthony Julin WIN LOSS
Pool Matches Dashiell Harrison Eric Hardeman WIN LOSS
Pool Matches Dimitrios Andreas Stephanoy Dashiell Harrison WIN LOSS
Pool Matches Dimitrios Andreas Stephanoy Eric Hardeman LOSS WIN
Pool Matches Dimitrios Andreas Stephanoy Anthony Julin WIN LOSS
Pool Matches Dimitrios Andreas Stephanoy Eric King WIN LOSS
Pool Matches Brian Stewart Shawn Fackler LOSS WIN
Pool Matches Brian Stewart Melissa Jones WIN LOSS
Pool Matches Shawn Fackler Melissa Jones WIN LOSS
Pool Matches Kevin Franklin Melissa Jones WIN LOSS
Pool Matches Brian Stewart Kevin Franklin LOSS WIN
Pool Matches Shawn Fackler Kevin Franklin WIN LOSS
Pool Matches Anthony Buonomo David Attwell LOSS WIN
Pool Matches David Attwell Jacob Carlson WIN LOSS
Pool Matches Anthony Buonomo Jacob Carlson WIN LOSS
Pool Matches Jeffery Fisher Jacob Carlson WIN LOSS
Pool Matches David Attwell Jeffery Fisher WIN LOSS
Pool Matches Anthony Buonomo Jeffery Fisher WIN LOSS
Pool Matches Anthony Buonomo Adam Simmons LOSS WIN
Pool Matches Adam Simmons Jeffery Fisher WIN LOSS
Pool Matches David Attwell Adam Simmons LOSS WIN
Pool Matches Adam Simmons Jacob Carlson WIN LOSS
Pool Matches Ben Blythe Alfredo Velez WIN LOSS
Pool Matches Raul Barrera-Barraza Alfredo Velez WIN LOSS
Pool Matches Ben Blythe Raul Barrera-Barraza WIN LOSS
Pool Matches Josh Furrate Raul Barrera-Barraza LOSS WIN
Pool Matches Josh Furrate Ben Blythe LOSS WIN
Pool Matches Josh Furrate Alfredo Velez LOSS WIN
Pool Matches Gary Ledford Omar Alonso Macias Ortiz LOSS WIN
Pool Matches Gary Ledford Matthew Roop-Kharasch WIN LOSS
Pool Matches Matthew Roop-Kharasch Omar Alonso Macias Ortiz LOSS WIN
Pool Matches Tyler Siska Alan West LOSS WIN
Pool Matches Tyler Siska Hannah Gammack WIN LOSS
Pool Matches Alan West Hannah Gammack WIN LOSS
Pool Matches Jesse Tucker Hannah Gammack WIN LOSS
Pool Matches Jesse Tucker Tyler Siska WIN LOSS
Pool Matches Jesse Tucker Alan West WIN LOSS
Eighth-Finals Anthony Buonomo Stephen Kime WIN LOSS
Eighth-Finals Dimitrios Andreas Stephanoy Adam Simmons WIN LOSS
Eighth-Finals Gary Ledford Omar Alonso Macias Ortiz WIN LOSS
Eighth-Finals Dashiell Harrison Raul Barrera-Barraza WIN LOSS
Eighth-Finals Ben Blythe Eric Hardeman LOSS WIN
Eighth-Finals David Attwell Alan West WIN LOSS
Quarterfinals David Attwell Shawn Fackler LOSS WIN
Quarterfinals Jesse Tucker Eric Hardeman WIN LOSS
Quarterfinals Anthony Buonomo Dashiell Harrison WIN LOSS
Quarterfinals Dimitrios Andreas Stephanoy Gary Ledford LOSS WIN
Semifinals Gary Ledford Shawn Fackler LOSS WIN
Semifinals Anthony Buonomo Jesse Tucker LOSS WIN
Gold Medal Match Jesse Tucker Shawn Fackler LOSS WIN
Bronze Medal Match Anthony Buonomo Gary Ledford WIN LOSS

Mixed Nylon Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Matches Par Parmar Harriet Coates WIN LOSS
Pool Matches Harriet Coates Alejandro Jaquez LOSS WIN
Pool Matches Par Parmar Alejandro Jaquez WIN LOSS
Pool Matches Sean Connolly Harriet Coates WIN LOSS
Pool Matches Sean Connolly Alejandro Jaquez WIN LOSS
Pool Matches Par Parmar Sean Connolly LOSS WIN
Pool Matches Forrest Martinez Anthony Julin LOSS WIN
Pool Matches Michael Badulak Anthony Julin LOSS WIN
Pool Matches Michael Badulak Forrest Martinez WIN LOSS
Pool Matches Matthew Cowan Michael Badulak LOSS WIN
Pool Matches Matthew Cowan Forrest Martinez LOSS WIN
Pool Matches Matthew Cowan Anthony Julin LOSS WIN
Pool Matches Albert Toberer Tyler Siska LOSS WIN
Pool Matches Albert Toberer Russell Bradley LOSS WIN
Pool Matches Tyler Siska Russell Bradley LOSS WIN
Pool Matches Russell Bradley Carlos Garcia WIN LOSS
Pool Matches Tyler Siska Carlos Garcia WIN LOSS
Pool Matches Albert Toberer Carlos Garcia WIN LOSS
Pool Matches Charlton Jackson George Primrose LOSS WIN
Pool Matches Paul Barolet George Primrose WIN LOSS
Pool Matches Charlton Jackson Paul Barolet DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Matches Susan Buzzard Paul Barolet LOSS WIN
Pool Matches Charlton Jackson Susan Buzzard WIN LOSS
Pool Matches Susan Buzzard George Primrose LOSS WIN
Pool Matches Hai Zhu Norman Butterfield LOSS WIN
Pool Matches Chad Alderman Norman Butterfield DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Matches Joseph Thibodaux Hai Zhu WIN LOSS
Pool Matches Chad Alderman Joseph Thibodaux WIN LOSS
Pool Matches Joseph Thibodaux Norman Butterfield WIN LOSS
Pool Matches Chad Alderman Hai Zhu WIN LOSS
Pool Matches Michael Roth William Bui WIN LOSS
Pool Matches Thomas Amoroso Nicholas Clopton WIN LOSS
Pool Matches Thomas Amoroso William Bui WIN LOSS
Pool Matches Nicholas Clopton William Bui WIN LOSS
Pool Matches Michael Roth Nicholas Clopton WIN LOSS
Pool Matches Michael Roth Thomas Amoroso WIN LOSS
Pool Matches Long Quang Dang Rick Silver LOSS WIN
Pool Matches Long Quang Dang Alex Palmer LOSS WIN
Pool Matches Rick Silver Alex Palmer LOSS WIN
Pool Matches Angel Uribe Alex Palmer WIN LOSS
Pool Matches Angel Uribe Rick Silver LOSS WIN
Pool Matches Angel Uribe Long Quang Dang WIN LOSS
Eighth-Finals Par Parmar Michael Roth LOSS WIN
Eighth-Finals Rick Silver Russell Bradley LOSS WIN
Eighth-Finals Thomas Amoroso Anthony Julin LOSS WIN
Eighth-Finals Tyler Siska Sean Connolly LOSS WIN
Eighth-Finals Albert Toberer Paul Barolet LOSS WIN
Eighth-Finals Angel Uribe Joseph Thibodaux WIN LOSS
Eighth-Finals Chad Alderman Alex Palmer LOSS WIN
Eighth-Finals Michael Badulak George Primrose WIN LOSS
Quarterfinals Michael Badulak Michael Roth LOSS WIN
Quarterfinals Russell Bradley Alex Palmer LOSS WIN
Quarterfinals Angel Uribe Anthony Julin WIN LOSS
Quarterfinals Paul Barolet Sean Connolly LOSS WIN
Semifinals Sean Connolly Michael Roth LOSS WIN
Semifinals Angel Uribe Alex Palmer WIN LOSS
Gold Medal Match Angel Uribe Michael Roth WIN LOSS
Bronze Medal Match Sean Connolly Alex Palmer WIN LOSS

Mixed Singlestick

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Matches Hai Zhu William Lewis LOSS WIN
Pool Matches Erik Bailey Hai Zhu WIN LOSS
Pool Matches Erik Bailey William Lewis WIN LOSS
Pool Matches Erik Bailey Michael Metz WIN LOSS
Pool Matches Michael Metz William Lewis LOSS WIN
Pool Matches Michael Metz Hai Zhu LOSS WIN
Pool Matches Christopher Yang Eric Hardeman LOSS WIN
Pool Matches Steve Mattsen Eric Hardeman LOSS WIN
Pool Matches Christopher Yang Steve Mattsen WIN LOSS
Pool Matches Steve Mattsen Chad Alderman DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Matches Christopher Yang Chad Alderman WIN LOSS
Pool Matches Eric Hardeman Chad Alderman WIN LOSS
Pool Matches Jack Stewart Douglas Bostic LOSS WIN
Pool Matches Douglas Bostic Connor Chamberlain WIN LOSS
Pool Matches Jack Stewart Connor Chamberlain LOSS WIN
Pool Matches Donovan Malet Connor Chamberlain LOSS WIN
Pool Matches Jack Stewart Donovan Malet WIN LOSS
Pool Matches Douglas Bostic Donovan Malet WIN LOSS
Pool Matches Gary Ledford Douglas Bostic LOSS WIN
Pool Matches Gary Ledford Donovan Malet LOSS WIN
Pool Matches Jack Stewart Gary Ledford LOSS WIN
Pool Matches Gary Ledford Connor Chamberlain WIN LOSS
Pool Matches David Laudenslager Par Parmar LOSS WIN
Pool Matches David Laudenslager Gabriel Echeverria WIN LOSS
Pool Matches Darien Miles Gabriel Echeverria LOSS WIN
Pool Matches David Laudenslager Darien Miles WIN LOSS
Pool Matches Par Parmar Darien Miles WIN LOSS
Pool Matches Jordan Hinckley An Hoang LOSS WIN
Pool Matches Jordan Hinckley Javier Cabrera Ferrero LOSS WIN
Pool Matches Javier Cabrera Ferrero An Hoang WIN LOSS
Pool Matches Javier Cabrera Ferrero Timo Elliott WIN LOSS
Pool Matches Timo Elliott An Hoang LOSS WIN
Pool Matches Jordan Hinckley Timo Elliott LOSS WIN
Pool Matches Allan Sherlock Gryphon Nayman WIN LOSS
Pool Matches Gryphon Nayman Kris Pruett WIN LOSS
Pool Matches Allan Sherlock Kris Pruett WIN LOSS
Pool Matches Anthony Buonomo Kris Pruett WIN LOSS
Pool Matches Anthony Buonomo Gryphon Nayman LOSS WIN
Pool Matches Anthony Buonomo Allan Sherlock WIN LOSS
Pool Matches Aaron Karnuta Ian Hollier WIN LOSS
Pool Matches Aaron Karnuta Michael Badulak WIN LOSS
Pool Matches Ian Hollier Michael Badulak WIN LOSS
Pool Matches Michael Badulak Jacob Carlson WIN LOSS
Pool Matches Ian Hollier Jacob Carlson WIN LOSS
Pool Matches Aaron Karnuta Jacob Carlson WIN LOSS
Pool Matches Roberto Martinez-Loyo George Primrose LOSS WIN
Pool Matches Roberto Martinez-Loyo Rachel Van Dyke LOSS WIN
Pool Matches Rachel Van Dyke George Primrose LOSS WIN
Pool Matches Rachel Van Dyke Russell Bradley WIN LOSS
Pool Matches George Primrose Russell Bradley LOSS WIN
Pool Matches Roberto Martinez-Loyo Russell Bradley LOSS WIN
Pool Matches Dimitrios Andreas Stephanoy Forrest Martinez WIN LOSS
Pool Matches Dimitrios Andreas Stephanoy Tabitha Halverson WIN LOSS
Pool Matches Tabitha Halverson Forrest Martinez LOSS WIN
Pool Matches Tabitha Halverson Joseph Thibodaux LOSS WIN
Pool Matches Joseph Thibodaux Forrest Martinez LOSS WIN
Pool Matches Dimitrios Andreas Stephanoy Joseph Thibodaux WIN LOSS
Pool Matches Norman Lao Anonymous fighter DOUBLE LOSS DOUBLE LOSS
Pool Matches Isaac Gary Anonymous fighter LOSS WIN
Pool Matches Isaac Gary Norman Lao LOSS WIN
Pool Matches Tony Huang Isaac Gary WIN LOSS
Pool Matches Tony Huang Anonymous fighter WIN LOSS
Pool Matches Tony Huang Norman Lao WIN LOSS
Pool Matches David Attwell Michael Roth LOSS WIN
Pool Matches David Attwell Carlos Garcia WIN LOSS
Pool Matches Michael Roth Carlos Garcia WIN LOSS
Pool Matches Tyler Siska Carlos Garcia LOSS WIN
Pool Matches Tyler Siska Michael Roth LOSS WIN
Pool Matches David Attwell Tyler Siska WIN LOSS
Pool Matches Joshua Gilbrech Robert Roy WIN LOSS
Pool Matches Joshua Gilbrech Long Quang Dang WIN LOSS
Pool Matches Long Quang Dang Robert Roy LOSS WIN
Pool Matches Long Quang Dang Samuel Paskewitz LOSS WIN
Pool Matches Robert Roy Samuel Paskewitz WIN LOSS
Pool Matches Joshua Gilbrech Samuel Paskewitz WIN LOSS
Elimination Bracket Eric Hardeman Joseph Thibodaux WIN LOSS
Elimination Bracket Tony Huang Robert Roy WIN LOSS
Elimination Bracket Russell Bradley William Lewis LOSS WIN
Elimination Bracket Gryphon Nayman George Primrose WIN LOSS
Elimination Bracket Ian Hollier An Hoang WIN LOSS
Elimination Bracket Allan Sherlock David Attwell WIN LOSS
Elimination Bracket Anthony Buonomo Rachel Van Dyke WIN LOSS
Elimination Bracket Christopher Yang Forrest Martinez WIN LOSS
Eighth-Finals Erik Bailey Christopher Yang WIN LOSS
Eighth-Finals Anthony Buonomo Michael Roth WIN LOSS
Eighth-Finals Dimitrios Andreas Stephanoy Allan Sherlock WIN LOSS
Eighth-Finals Par Parmar Ian Hollier WIN LOSS
Eighth-Finals Aaron Karnuta Gryphon Nayman WIN LOSS
Eighth-Finals Douglas Bostic William Lewis LOSS WIN
Eighth-Finals Tony Huang Javier Cabrera Ferrero WIN LOSS
Eighth-Finals Joshua Gilbrech Eric Hardeman WIN LOSS
Quarterfinals Erik Bailey Joshua Gilbrech WIN LOSS
Quarterfinals Anthony Buonomo Tony Huang LOSS WIN
Quarterfinals Dimitrios Andreas Stephanoy William Lewis WIN LOSS
Quarterfinals Aaron Karnuta Par Parmar WIN LOSS
Semifinals Aaron Karnuta Erik Bailey LOSS WIN
Semifinals Tony Huang Dimitrios Andreas Stephanoy LOSS WIN
Gold Medal Match Erik Bailey Dimitrios Andreas Stephanoy WIN LOSS
Bronze Medal Match Tony Huang Par Parmar LOSS WIN

Mixed Steel Rapier & Optional Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Matches Dashiell Harrison Adam Simmons LOSS WIN
Pool Matches Adam Simmons Michael Roth LOSS WIN
Pool Matches Dashiell Harrison Michael Roth LOSS WIN
Pool Matches Alan West Michael Roth LOSS WIN
Pool Matches Dashiell Harrison Alan West WIN LOSS
Pool Matches Adam Simmons Alan West WIN LOSS
Pool Matches Douglas Bostic David Attwell LOSS WIN
Pool Matches Douglas Bostic Mike O'Laskey LOSS WIN
Pool Matches David Attwell Mike O'Laskey LOSS WIN
Pool Matches William Lewis Mike O'Laskey WIN LOSS
Pool Matches David Attwell William Lewis WIN LOSS
Pool Matches Douglas Bostic William Lewis WIN LOSS
Pool Matches Steve Mattsen Eric Hardeman WIN LOSS
Pool Matches Eric Hardeman Eric King LOSS WIN
Pool Matches Steve Mattsen Eric King LOSS WIN
Pool Matches Eric King Don Synstelien WIN LOSS
Pool Matches Steve Mattsen Don Synstelien WIN LOSS
Pool Matches Eric Hardeman Don Synstelien WIN LOSS
Pool Matches Tom Karnuta Russell Bradley LOSS WIN
Pool Matches Tom Karnuta Dimitrios Andreas Stephanoy WIN LOSS
Pool Matches Dimitrios Andreas Stephanoy Russell Bradley WIN LOSS
Pool Matches Dimitrios Andreas Stephanoy Tristan Fackler LOSS WIN
Pool Matches Tristan Fackler Russell Bradley WIN LOSS
Pool Matches Tom Karnuta Tristan Fackler LOSS WIN
Pool Matches Amanda Clark Norman Lao WIN LOSS
Pool Matches Amanda Clark Tyler Siska WIN LOSS
Pool Matches Norman Lao Tyler Siska WIN LOSS
Pool Matches Tyler Siska Jeffery Fisher LOSS WIN
Pool Matches Norman Lao Jeffery Fisher WIN LOSS
Pool Matches Amanda Clark Jeffery Fisher WIN LOSS
Pool Matches Roberto Martinez-Loyo Michael Badulak WIN LOSS
Pool Matches Michael Badulak John Stochl LOSS WIN
Pool Matches Roberto Martinez-Loyo John Stochl WIN LOSS
Pool Matches Roberto Martinez-Loyo Alfredo Velez LOSS WIN
Pool Matches Alfredo Velez John Stochl WIN LOSS
Pool Matches Alfredo Velez Michael Badulak WIN LOSS
Pool Matches Lee Smith Michael Metz WIN LOSS
Pool Matches Lee Smith Bacchus Davis WIN LOSS
Pool Matches Alexander Craddock Bacchus Davis WIN LOSS
Pool Matches Lee Smith Alexander Craddock WIN LOSS
Pool Matches Shawn Fackler Victor Cobian WIN LOSS
Pool Matches Dean Flagg Victor Cobian LOSS WIN
Pool Matches Dean Flagg Shawn Fackler LOSS WIN
Pool Matches Dean Flagg An Hoang LOSS WIN
Pool Matches Victor Cobian An Hoang LOSS WIN
Pool Matches Shawn Fackler An Hoang WIN LOSS
Pool Matches Jesse Tucker Sara Lewis WIN LOSS
Pool Matches Charlton Jackson Sara Lewis LOSS WIN
Pool Matches Jesse Tucker Charlton Jackson WIN LOSS
Pool Matches Charlton Jackson Jacob Carlson LOSS WIN
Pool Matches Sara Lewis Jacob Carlson WIN LOSS
Pool Matches Jesse Tucker Jacob Carlson WIN LOSS
Pool Matches Julian Schuetze Joshua Gilbrech LOSS WIN
Pool Matches Julian Schuetze Omar Alonso Macias Ortiz LOSS WIN
Pool Matches Joshua Gilbrech Omar Alonso Macias Ortiz WIN LOSS
Pool Matches Anthony Buonomo Omar Alonso Macias Ortiz LOSS WIN
Pool Matches Anthony Buonomo Julian Schuetze LOSS WIN
Pool Matches Anthony Buonomo Joshua Gilbrech LOSS WIN
Pool Matches Tony Huang Kevin Franklin WIN LOSS
Pool Matches David Laudenslager Kevin Franklin LOSS WIN
Pool Matches Tony Huang David Laudenslager WIN LOSS
Pool Matches David Laudenslager Angel Uribe LOSS WIN
Pool Matches Angel Uribe Kevin Franklin LOSS WIN
Pool Matches Tony Huang Angel Uribe WIN LOSS
Elimination Bracket Steve Mattsen Kevin Franklin WIN LOSS
Elimination Bracket Mike O'Laskey An Hoang LOSS WIN
Elimination Bracket Roberto Martinez-Loyo Sara Lewis WIN LOSS
Elimination Bracket Norman Lao Omar Alonso Macias Ortiz WIN LOSS
Eighth-Finals Joshua Gilbrech Norman Lao LOSS WIN
Eighth-Finals Lee Smith Roberto Martinez-Loyo WIN LOSS
Eighth-Finals Jesse Tucker An Hoang WIN LOSS
Eighth-Finals Steve Mattsen Shawn Fackler LOSS WIN
Eighth-Finals Tony Huang Adam Simmons LOSS WIN
Eighth-Finals Michael Roth Eric King WIN LOSS
Eighth-Finals David Attwell Alfredo Velez LOSS WIN
Eighth-Finals Amanda Clark Tristan Fackler LOSS WIN
Quarterfinals Norman Lao Tristan Fackler LOSS WIN
Quarterfinals Lee Smith Alfredo Velez WIN LOSS
Quarterfinals Jesse Tucker Michael Roth WIN LOSS
Quarterfinals Shawn Fackler Adam Simmons LOSS WIN
Semifinals Adam Simmons Tristan Fackler LOSS WIN
Semifinals Jesse Tucker Lee Smith LOSS WIN
Gold Medal Match Lee Smith Tristan Fackler WIN LOSS
Bronze Medal Match Jesse Tucker Adam Simmons LOSS WIN