Aleksandr Deys

Club
Golden Falcon
Nationality

Record

DivisionTotalWinLossDrawOther
Mixed Steel Arming Sword & Buckler 10 6 4 0 0
Mixed Steel Rapier & Dagger 4 0 4 0 0
Men's Steel Longsword 15 4 8 3 0
Mixed Steel Single Rapier 5 2 3 0 0
Mixed Steel Sabre 13 5 7 1 0
Mixed Classical Dueling Singlesword 6 5 1 0 0

Current ratings

CategoryRankWeighted Rating
Longsword (Mixed/Men, Steel) 2333 1124
Rapier and Dagger (Mixed, Steel) 1001 819.2
Sabre (Mixed/Men, Steel) 526 1200.9
Single Rapier (Mixed, Steel) 633 1069.5
Sword and Buckler (Mixed, Steel) 366 1267.1

Full rating history

Longsword (Mixed/Men, Steel)

Rapier and Dagger (Mixed, Steel)

Sabre (Mixed/Men, Steel)

Single Rapier (Mixed, Steel)

Sword and Buckler (Mixed, Steel)

Fight history

Longsword (Mixed/Men, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Men's Steel Longsword Siberian Cup 2020 (February 2020) Bogdan Bykov LOSS Pools
Men's Steel Longsword Siberian Cup 2020 (February 2020) Aleksandr Zaika LOSS Pools
Men's Steel Longsword Siberian Cup 2020 (February 2020) Dmitriy Usoltsev LOSS Pools
Men's Steel Longsword Siberian Cup 2020 (February 2020) Ilia Filatov LOSS Pools
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Danil Yunusov WIN Eliminations (RO12)
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Denis Slobodenyuk LOSS Eliminations (RO6)
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Aleksandr Koviazin LOSS Pools
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Denis Efimov DRAW Pools
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Viacheslav Shavkutenko LOSS Pools
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Denis Matyazh DRAW Pools
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Danil Yunusov WIN Pools
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Denis Slobodenyuk DRAW Pools
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Nikita Devyatkov WIN Pools
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Ilia Filatov LOSS Pools
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Konstantin Dobrovolskiy WIN Pools

Sabre (Mixed/Men, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Sabre Siberian Cup 2020 (February 2020) Daniil Volkov WIN Pools
Mixed Steel Sabre Siberian Cup 2020 (February 2020) Dmitriy Usoltsev LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Siberian Cup 2020 (February 2020) Pavel Burlak LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Siberian Cup 2020 (February 2020) Aleksei Elistratov LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Siberian Cup 2020 (February 2020) Bogdan Bykov LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Siberian Cup 2020 (February 2020) Dmitriy Usoltsev LOSS Quarterfinal
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Konstantin Dobrovolskiy WIN Eighthfinal
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Sergey Radishevskiy WIN Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Nikolay Karacharov LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Andrey Kryukov WIN Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Vladislav Rogozin DRAW Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Suren Akopyan WIN Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Natalia Balybina LOSS Quarterfinal

Rapier and Dagger (Mixed, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Rapier & Dagger Siberian Cup 2020 (February 2020) Andrei Skrynko LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Siberian Cup 2020 (February 2020) Petr Vasiliev LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Siberian Cup 2020 (February 2020) Viacheslav Koptev LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Siberian Cup 2020 (February 2020) Rafael Fazletdinov LOSS Pools

Single Rapier (Mixed, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Single Rapier Siberian Cup 2020 (February 2020) Dmitriy Usoltsev LOSS Pools
Mixed Steel Single Rapier Siberian Cup 2020 (February 2020) Natalia Balybina WIN Pools
Mixed Steel Single Rapier Siberian Cup 2020 (February 2020) Andrei Skrynko LOSS Pools
Mixed Steel Single Rapier Siberian Cup 2020 (February 2020) Daniil Volkov WIN Pools
Mixed Steel Single Rapier Siberian Cup 2020 (February 2020) Bogdan Bykov LOSS Pools

Sword and Buckler (Mixed, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Denis Matyazh LOSS Pools
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Nikolay Karacharov WIN Pools
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Ilja Gnezdilov LOSS Pools
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Daniil Volkov WIN Pools
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Denis Efimov LOSS Pools
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Maksim Karmatskih WIN Pools
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Anton Shulga WIN Pools
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Aleksandr Pikulin WIN Pools
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Nikita Nenilin LOSS Semifinal
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Daniil Volkov WIN Third Place

Non-rated results

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Viacheslav Koptev LOSS Final
Mixed Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Andrey Kryukov WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Aleksey Filonov WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Olga Posadskaia WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Olga Karbovnichaya WIN Quarterfinal
Mixed Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Igor Astashov WIN Semifinal