Sergey Radishevskiy

Club
HEMA Academy
Nationality

Record

DivisionTotalWinLossDrawOther
Mixed Steel Rapier & Dagger 12 5 6 1 0
Men's Steel Longsword 9 6 2 1 0
Mixed Steel Single Rapier 10 4 5 1 0
Mixed Steel Sabre 20 9 10 1 0
Women's Steel Sabre 3 1 2 0 0
Mixed Classical Dueling Singlesword 8 3 4 1 0

Current ratings

CategoryRankWeighted Rating
Longsword (Mixed/Men, Steel) 1213 1296.9
Rapier and Dagger (Mixed, Steel) 309 1258.4
Sabre (Mixed/Men, Steel) 401 1265
Single Rapier (Mixed, Steel) 430 1189.4

Full rating history

Longsword (Mixed/Men, Steel)

Rapier and Dagger (Mixed, Steel)

Sabre (Mixed/Men, Steel)

Single Rapier (Mixed, Steel)

Fight history

Longsword (Mixed/Men, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Men's Steel Longsword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Nikita Ganichenko WIN Eliminations (RO6)
Men's Steel Longsword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Nikita Devyatkov LOSS Finals (RO3)
Men's Steel Longsword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Konstantin Farafonov WIN Finals (RO3)
Men's Steel Longsword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Tatyana Shchennikova WIN Pools
Men's Steel Longsword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Nikita Devyatkov DRAW Pools
Men's Steel Longsword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Ilya Dvoynyh WIN Pools
Men's Steel Longsword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Pavel Medvedev WIN Pools
Men's Steel Longsword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Vladimir Matlashevskiy WIN Pools
Men's Steel Longsword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Denis Matyazh LOSS Pools

Sabre (Mixed/Men, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Iuliia Pichugina LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Tatiana Dmitrieva WIN Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Konstantin Dobrovolskiy WIN Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Maria Zvonareva WIN Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Daniil Volkov WIN Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Egor Bayanov LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Kirill Kamyshan LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Aleksandr Gorbunov WIN Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Natalia Balybina DRAW Pools
Mixed Steel Sabre VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Irina Noskova LOSS Pools
Mixed Steel Sabre VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Dmitry Gibadullin LOSS Pools
Mixed Steel Sabre VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Vladimir Matlashevskiy WIN Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Suren Akopyan WIN Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Aleksandr Deys LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Andrey Kryukov WIN Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Vladislav Rogozin LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Ilja Gnezdilov LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Artem Bykov LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Bogdan Bykov LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Pavel Medvedev WIN Pools

Rapier and Dagger (Mixed, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Rapier & Dagger VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Vladimir Matlashevskiy WIN Final
Mixed Steel Rapier & Dagger VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Valeriy Dundukov DRAW Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Aleksandr Fedyashkin WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Tatyana Shchennikova WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Irina Noskova LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Dmitry Gibadullin LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Denis Davydov LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Aleksandr Kolodkin WIN Semifinal
Mixed Steel Rapier & Dagger Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Anastasia Matiushina WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Igor Astashov LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Mariya Elpaeva LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Andrey Kalinin LOSS Pools

Single Rapier (Mixed, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Single Rapier Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Ilia Rebrov WIN Pools
Mixed Steel Single Rapier Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Aleksandr Savochkin LOSS Pools
Mixed Steel Single Rapier Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Natalia Balybina DRAW Pools
Mixed Steel Single Rapier Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Aleksandr Zaika LOSS Pools
Mixed Steel Single Rapier Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Pavel Medvedev WIN Eliminations (RO6)
Mixed Steel Single Rapier Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Rafael Fazletdinov LOSS Finals (RO3)
Mixed Steel Single Rapier Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Vladislav Rogozin LOSS Finals (RO3)
Mixed Steel Single Rapier Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Igor Astashov WIN Pools
Mixed Steel Single Rapier Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Rafael Fazletdinov LOSS Pools
Mixed Steel Single Rapier Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Tatyana Shchennikova WIN Pools

Non-rated results

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Classical Dueling Singlesword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Vladimir Matlashevskiy LOSS Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Pavel Medvedev LOSS Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Aleksey Zhivaev DRAW Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Andrei Kachanov WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Nikolay Karacharov WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Sergey Tikhomirov WIN Quarterfinal
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Vladimir Nasretdinov LOSS Semifinal
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Danil Dvinskih LOSS Third Place
Women's Steel Sabre VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Irina Noskova LOSS Pools
Women's Steel Sabre VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Dmitry Gibadullin LOSS Pools
Women's Steel Sabre VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Vladimir Matlashevskiy WIN Pools