Vladislav Rogozin

Club
HEMA Academy
Nationality

Record

DivisionTotalWinLossDrawOther
Mixed Steel Rapier & Dagger 16 7 9 0 0
Men's Steel Longsword 4 1 1 2 0
Mixed Steel Single Rapier 6 5 1 0 0
Mixed Steel Sabre 24 14 7 3 0
Mixed Classical Dueling Singlesword 21 8 9 4 0

Current ratings

CategoryRankWeighted Rating
Longsword (Mixed/Men, Steel) 2680 1077.7
Rapier and Dagger (Mixed, Steel) 427 1175
Sabre (Mixed/Men, Steel) 234 1374
Single Rapier (Mixed, Steel) 174 1383.5

Full rating history

Longsword (Mixed/Men, Steel)

Rapier and Dagger (Mixed, Steel)

Sabre (Mixed/Men, Steel)

Single Rapier (Mixed, Steel)

Fight history

Longsword (Mixed/Men, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Dementiy Leshchenko LOSS Pools
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Konstantin Farafonov DRAW Pools
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Dmitriy Chebykin DRAW Pools
Men's Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Daniil Volkov WIN Pools

Sabre (Mixed/Men, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Aleksandr Gorbunov WIN Eighthfinal
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Anna Semenova WIN Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Aleksandr Mironov WIN Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Dmitry Ermakov WIN Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Olga Slovareva LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Irina Emelyanova WIN Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Natalia Balybina LOSS Quarterfinal
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Artem Bykov LOSS Eighthfinal
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Sergey Radishevskiy WIN Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Suren Akopyan WIN Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Aleksandr Deys DRAW Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Andrey Kryukov WIN Pools
Mixed Steel Sabre Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Danil Yakovlev WIN Pools
Mixed Steel Sabre Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Alexander Kitaev WIN Pools
Mixed Steel Sabre Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Danila Gonchar LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Olga Vinogradova DRAW Pools
Mixed Steel Sabre Spring Ural Cup (May 2019) Denis Shorikov WIN Eighthfinal
Mixed Steel Sabre Spring Ural Cup (May 2019) Aleksandr Dmitriev DRAW Pools
Mixed Steel Sabre Spring Ural Cup (May 2019) Danil Yakovlev WIN Pools
Mixed Steel Sabre Spring Ural Cup (May 2019) Dmitriy Nikonov WIN Pools
Mixed Steel Sabre Spring Ural Cup (May 2019) Vasiliy Zlokazov LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Spring Ural Cup (May 2019) Aleksandr Dmitriev WIN Quarterfinal
Mixed Steel Sabre Spring Ural Cup (May 2019) Andrey Lazarev LOSS Semifinal
Mixed Steel Sabre Spring Ural Cup (May 2019) Evgenii Petrov LOSS Third Place

Rapier and Dagger (Mixed, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Vadim Polyuga LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Ilia Filatov WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Darya Golikova WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Vadim Polyuga LOSS Quarterfinal
Mixed Steel Rapier & Dagger Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Igor Astashov WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Danil Yakovlev LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Rafael Fazletdinov WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Dmitrii Kuklin WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Olga Slovareva LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Andrei Kachanov LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Egor Bayanov LOSS Quarterfinal
Mixed Steel Rapier & Dagger Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Anastasia Matiushina LOSS Eliminations (RO6)
Mixed Steel Rapier & Dagger Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Alexander Kitaev LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Yuliy Lyudke LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Tatyana Shchennikova WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Danil Yakovlev WIN Pools

Single Rapier (Mixed, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Single Rapier Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Mariya Elpaeva WIN Eliminations (RO6)
Mixed Steel Single Rapier Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Rafael Fazletdinov WIN Finals (RO3)
Mixed Steel Single Rapier Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Sergey Radishevskiy WIN Finals (RO3)
Mixed Steel Single Rapier Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Tatyana Shchennikova LOSS Pools
Mixed Steel Single Rapier Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Igor Astashov WIN Pools
Mixed Steel Single Rapier Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Kristina Mikhailova WIN Pools

Non-rated results

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Igor Astashov LOSS Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Olga Posadskaia DRAW Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Suren Akopyan DRAW Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Daniil Volkov LOSS Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Vasiliy Zlokazov LOSS Eighthfinal
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Dmitriy Kalinin WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Nikolay Karacharov WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Rafael Fazletdinov LOSS Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Leonid Tcurkin WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Ilia Rebrov LOSS Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Rafael Fazletdinov LOSS Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Anastasia Matiushina WIN Eliminations (RO12)
Mixed Classical Dueling Singlesword Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Evgenii Petrov LOSS Eliminations (RO6)
Mixed Classical Dueling Singlesword Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Tatyana Shchennikova WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Yuliy Lyudke DRAW Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Anastasia Matiushina LOSS Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Spring Ural Cup (May 2019) Bogdan Bykov LOSS Eighthfinal
Mixed Classical Dueling Singlesword Spring Ural Cup (May 2019) Vladimir Matlashevskiy WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Spring Ural Cup (May 2019) Viktoriia Farafonova DRAW Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Spring Ural Cup (May 2019) Aleksandr Dmitriev WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Spring Ural Cup (May 2019) Ekaterina Kotova WIN Pools