HEMA Mistrovství Ceské republiky v šermu dlouhým mecem 2023

Date
June 3
Country
Czech Republic
City
Praha

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 171 46
Women's Steel Longsword 36 8
Mixed Nylon Longsword 48 13

Fighters in event

NameNationalityClub
Jakub Orlita
Jan Kramoliš
Josef Nizner Brněnští Fechteři
Václav Lazar Brněnští Fechteři
Tomáš Laštovička Brněnští Fechteři
Zdeněk Brýdl Brněnští Fechteři
Jiří Čarek Brněnští Fechteři
Marián Országh Brněnští Fechteři
Viktor Janeček Brněnští Fechteři
Štěpán František Kroužek Digladior
Vojtěch Jan Kroužek Digladior
Michal Hořejší Digladior
Mikuláš Čech Digladior
Oliver Hrubý Digladior
Daniel Martin Digladior
Jakub Stiburek Digladior
Adam Madmar Digladior
Erlan Klimeš Digladior
Marek Vinklát Digladior
Michal Belina Digladior
Pavla Markupová Digladior
Martin Koutský Dobrovolný Šerm
Klára Burešová Dobrovolný Šerm
Zdeněk Hruška Dobrovolný Šerm
Zuzana Čermakova-Lukšova Dobrovolný Šerm
Lukáš Kubacki Duelanti od Svatého Rocha
Honza Blažek Duelanti od Svatého Rocha
Petr Paščenko Duelanti od Svatého Rocha
Ondřej Malík HELOPS
Jan Filip HELOPS
Petr Erlebach HELOPS
Tomáš Musil Pardubický spolek šermířský
Pavel Dostál Pardubický spolek šermířský
Adéla Wurstová Pardubický spolek šermířský
Jan Mesarč Pardubický spolek šermířský
Jan Modráček Pardubický spolek šermířský
Jindřich Tichý Poslední Argument
Jakub Vlasák Poslední Argument
Michal Král Poslední Argument
David Jeřábek Poslední Argument
Viktor Kliment Rotyka
Terezie Sedláková Rotyka
Tomáš Doseděl Rotyka
Tomáš Weber Rotyka
Miroslav Liberský Rotyka
Matouš Krhutek Rožnovsky šermirsky klub
Jiří Slovák Rožnovsky šermirsky klub
Roman Jurko Rožnovsky šermirsky klub
Tomáš Kretek Rožnovsky šermirsky klub
Ondřej Malina Rožnovsky šermirsky klub
Marie Sváčková Rožnovsky šermirsky klub
Petr Vincena SHŠ Krkavci
Václav Sokol SHŠ Krkavci
Jan Žegklitz SHŠ Krkavci
Marie Voleková SHŠ Krkavci
Petr Weber Škola šermu Paridon
Miroslava Kozlová T. J. Sokol České Budějovice
Artur Wawrosz Dobrovolný Šerm
Samuel Kubinec Dobrovolný Šerm
Martin Vrábeľ Rotyka
Dávid Kuzder SHŠ Krkavci

Tournaments

This lists the full outcomes in each of the tournaments at the event.

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Jindřich Tichý Pavel Dostál LOSS WIN
Pool 1 Tomáš Kretek Jindřich Tichý LOSS WIN
Pool 1 Miroslav Liberský Jindřich Tichý WIN LOSS
Pool 1 Jindřich Tichý Tomáš Laštovička WIN LOSS
Pool 1 Terezie Sedláková Jindřich Tichý LOSS WIN
Pool 1 Artur Wawrosz Jindřich Tichý LOSS WIN
Pool 1 Pavel Dostál Tomáš Kretek WIN LOSS
Pool 1 Miroslav Liberský Pavel Dostál WIN LOSS
Pool 1 Pavel Dostál Tomáš Laštovička WIN LOSS
Pool 1 Terezie Sedláková Pavel Dostál WIN LOSS
Pool 1 Artur Wawrosz Pavel Dostál LOSS WIN
Pool 1 Miroslav Liberský Tomáš Kretek WIN LOSS
Pool 1 Tomáš Kretek Tomáš Laštovička LOSS WIN
Pool 1 Terezie Sedláková Tomáš Kretek LOSS WIN
Pool 1 Tomáš Kretek Artur Wawrosz LOSS WIN
Pool 1 Miroslav Liberský Tomáš Laštovička LOSS WIN
Pool 1 Terezie Sedláková Miroslav Liberský LOSS WIN
Pool 1 Artur Wawrosz Miroslav Liberský LOSS WIN
Pool 1 Terezie Sedláková Tomáš Laštovička LOSS WIN
Pool 1 Artur Wawrosz Tomáš Laštovička LOSS WIN
Pool 1 Terezie Sedláková Artur Wawrosz LOSS WIN
Pool 2 Jan Žegklitz Michal Král WIN LOSS
Pool 2 Honza Blažek Michal Král WIN LOSS
Pool 2 Michal Král Jan Filip WIN LOSS
Pool 2 Tomáš Musil Michal Král WIN LOSS
Pool 2 Martin Koutský Michal Král WIN LOSS
Pool 2 Jiří Čarek Michal Král WIN LOSS
Pool 2 Honza Blažek Jan Žegklitz WIN LOSS
Pool 2 Jan Žegklitz Jan Filip WIN LOSS
Pool 2 Tomáš Musil Jan Žegklitz WIN LOSS
Pool 2 Martin Koutský Jan Žegklitz LOSS WIN
Pool 2 Jiří Čarek Jan Žegklitz WIN LOSS
Pool 2 Honza Blažek Jan Filip WIN LOSS
Pool 2 Tomáš Musil Honza Blažek LOSS WIN
Pool 2 Martin Koutský Honza Blažek LOSS WIN
Pool 2 Jiří Čarek Honza Blažek WIN LOSS
Pool 2 Jan Filip Tomáš Musil LOSS WIN
Pool 2 Martin Koutský Jan Filip LOSS WIN
Pool 2 Jiří Čarek Jan Filip WIN LOSS
Pool 2 Martin Koutský Tomáš Musil LOSS WIN
Pool 2 Jiří Čarek Tomáš Musil WIN LOSS
Pool 2 Martin Koutský Jiří Čarek LOSS WIN
Pool 3 Adéla Wurstová Zdeněk Hruška LOSS WIN
Pool 3 Adéla Wurstová Lukáš Kubacki LOSS WIN
Pool 3 Ondřej Malina Adéla Wurstová WIN LOSS
Pool 3 Václav Lazar Adéla Wurstová WIN LOSS
Pool 3 Dávid Kuzder Adéla Wurstová LOSS WIN
Pool 3 Martin Vrábeľ Adéla Wurstová WIN LOSS
Pool 3 Zdeněk Hruška Lukáš Kubacki WIN LOSS
Pool 3 Ondřej Malina Zdeněk Hruška WIN LOSS
Pool 3 Václav Lazar Zdeněk Hruška WIN LOSS
Pool 3 Dávid Kuzder Zdeněk Hruška LOSS WIN
Pool 3 Martin Vrábeľ Zdeněk Hruška WIN LOSS
Pool 3 Ondřej Malina Lukáš Kubacki WIN LOSS
Pool 3 Václav Lazar Lukáš Kubacki WIN LOSS
Pool 3 Dávid Kuzder Lukáš Kubacki LOSS WIN
Pool 3 Martin Vrábeľ Lukáš Kubacki WIN LOSS
Pool 3 Ondřej Malina Václav Lazar WIN LOSS
Pool 3 Ondřej Malina Dávid Kuzder WIN LOSS
Pool 3 Martin Vrábeľ Ondřej Malina LOSS WIN
Pool 3 Dávid Kuzder Václav Lazar LOSS WIN
Pool 3 Martin Vrábeľ Václav Lazar WIN LOSS
Pool 3 Dávid Kuzder Martin Vrábeľ LOSS WIN
Pool 4 Tomáš Weber Jan Modráček WIN LOSS
Pool 4 Michal Belina Jan Modráček LOSS WIN
Pool 4 Jan Modráček Matouš Krhutek LOSS WIN
Pool 4 Marián Országh Jan Modráček WIN LOSS
Pool 4 Jan Modráček Klára Burešová WIN LOSS
Pool 4 Petr Paščenko Jan Modráček WIN LOSS
Pool 4 Tomáš Weber Michal Belina WIN LOSS
Pool 4 Matouš Krhutek Tomáš Weber LOSS WIN
Pool 4 Marián Országh Tomáš Weber WIN LOSS
Pool 4 Tomáš Weber Klára Burešová LOSS WIN
Pool 4 Petr Paščenko Tomáš Weber WIN LOSS
Pool 4 Matouš Krhutek Michal Belina WIN LOSS
Pool 4 Michal Belina Marián Országh LOSS WIN
Pool 4 Klára Burešová Michal Belina LOSS WIN
Pool 4 Petr Paščenko Michal Belina WIN LOSS
Pool 4 Matouš Krhutek Marián Országh LOSS WIN
Pool 4 Matouš Krhutek Klára Burešová WIN LOSS
Pool 4 Petr Paščenko Matouš Krhutek WIN LOSS
Pool 4 Marián Országh Klára Burešová WIN LOSS
Pool 4 Petr Paščenko Marián Országh LOSS WIN
Pool 4 Klára Burešová Petr Paščenko LOSS WIN
Pool 5 Marek Vinklát Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Pool 5 Václav Sokol Marek Vinklát WIN LOSS
Pool 5 Marek Vinklát Samuel Kubinec LOSS WIN
Pool 5 Jakub Vlasák Marek Vinklát WIN LOSS
Pool 5 Marek Vinklát Petr Vincena LOSS WIN
Pool 5 Zdeněk Brýdl Václav Sokol WIN LOSS
Pool 5 Samuel Kubinec Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Pool 5 Zdeněk Brýdl Jakub Vlasák WIN LOSS
Pool 5 Petr Vincena Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Pool 5 Samuel Kubinec Václav Sokol LOSS WIN
Pool 5 Václav Sokol Jakub Vlasák WIN LOSS
Pool 5 Petr Vincena Václav Sokol LOSS WIN
Pool 5 Samuel Kubinec Jakub Vlasák LOSS WIN
Pool 5 Petr Vincena Samuel Kubinec WIN LOSS
Pool 5 Jakub Vlasák Petr Vincena LOSS WIN
Pool 6 David Jeřábek Tomáš Doseděl WIN LOSS
Pool 6 Jan Mesarč David Jeřábek WIN LOSS
Pool 6 David Jeřábek Petr Erlebach LOSS WIN
Pool 6 David Jeřábek Viktor Janeček LOSS WIN
Pool 6 David Jeřábek Roman Jurko WIN LOSS
Pool 6 Jan Mesarč Tomáš Doseděl WIN LOSS
Pool 6 Tomáš Doseděl Petr Erlebach LOSS WIN
Pool 6 Viktor Janeček Tomáš Doseděl WIN LOSS
Pool 6 Roman Jurko Tomáš Doseděl LOSS WIN
Pool 6 Jan Mesarč Petr Erlebach WIN LOSS
Pool 6 Viktor Janeček Jan Mesarč WIN LOSS
Pool 6 Roman Jurko Jan Mesarč LOSS WIN
Pool 6 Viktor Janeček Petr Erlebach WIN LOSS
Pool 6 Roman Jurko Petr Erlebach LOSS WIN
Pool 6 Viktor Janeček Roman Jurko WIN LOSS
Pool 7 Viktor Kliment Josef Nizner LOSS WIN
Pool 7 Petr Weber Viktor Kliment WIN LOSS
Pool 7 Ondřej Malík Viktor Kliment LOSS WIN
Pool 7 Viktor Kliment Jiří Slovák WIN LOSS
Pool 7 Pavla Markupová Viktor Kliment LOSS WIN
Pool 7 Josef Nizner Petr Weber WIN LOSS
Pool 7 Ondřej Malík Josef Nizner LOSS WIN
Pool 7 Jiří Slovák Josef Nizner LOSS WIN
Pool 7 Pavla Markupová Josef Nizner LOSS WIN
Pool 7 Ondřej Malík Petr Weber LOSS WIN
Pool 7 Petr Weber Jiří Slovák WIN LOSS
Pool 7 Pavla Markupová Petr Weber WIN LOSS
Pool 7 Ondřej Malík Jiří Slovák LOSS WIN
Pool 7 Pavla Markupová Ondřej Malík WIN LOSS
Pool 7 Jiří Slovák Pavla Markupová WIN LOSS
Round of 64 Lukáš Kubacki Tomáš Doseděl WIN LOSS
Round of 64 Tomáš Weber Michal Král WIN LOSS
Round of 64 Zdeněk Hruška Adéla Wurstová WIN LOSS
Round of 64 Martin Koutský David Jeřábek LOSS WIN
Round of 64 Jakub Vlasák Terezie Sedláková LOSS WIN
Round of 64 Artur Wawrosz Jan Filip LOSS WIN
Round of 64 Pavla Markupová Michal Belina WIN LOSS
Round of 64 Tomáš Kretek Jiří Slovák LOSS WIN
Round of 64 Klára Burešová Matouš Krhutek LOSS WIN
Round of 64 Jan Modráček Samuel Kubinec WIN LOSS
Round of 32 Lukáš Kubacki Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Round of 32 Tomáš Laštovička Jindřich Tichý WIN LOSS
Round of 32 Tomáš Weber Honza Blažek LOSS WIN
Round of 32 Zdeněk Hruška Martin Vrábeľ LOSS WIN
Round of 32 Josef Nizner David Jeřábek WIN LOSS
Round of 32 Petr Erlebach Jan Mesarč WIN LOSS
Round of 32 Pavel Dostál Petr Vincena WIN LOSS
Round of 32 Terezie Sedláková Jiří Čarek LOSS WIN
Round of 32 Viktor Janeček Jan Filip WIN LOSS
Round of 32 Viktor Kliment Václav Lazar WIN LOSS
Round of 32 Václav Sokol Jan Žegklitz WIN LOSS
Round of 32 Marián Országh Pavla Markupová WIN LOSS
Round of 32 Petr Paščenko Jiří Slovák WIN LOSS
Round of 32 Matouš Krhutek Miroslav Liberský LOSS WIN
Round of 32 Tomáš Musil Petr Weber WIN LOSS
Round of 32 Jan Modráček Ondřej Malina LOSS WIN
Round of 16 Tomáš Laštovička Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Round of 16 Martin Vrábeľ Honza Blažek WIN LOSS
Round of 16 Josef Nizner Petr Erlebach WIN LOSS
Round of 16 Pavel Dostál Jiří Čarek WIN LOSS
Round of 16 Viktor Janeček Viktor Kliment LOSS WIN
Round of 16 Václav Sokol Marián Országh WIN LOSS
Round of 16 Miroslav Liberský Petr Paščenko LOSS WIN
Round of 16 Ondřej Malina Tomáš Musil WIN LOSS
Quarter finals Martin Vrábeľ Zdeněk Brýdl WIN LOSS
Quarter finals Josef Nizner Pavel Dostál LOSS WIN
Quarter finals Václav Sokol Viktor Kliment WIN LOSS
Quarter finals Ondřej Malina Petr Paščenko WIN LOSS
Semi finals Martin Vrábeľ Pavel Dostál LOSS WIN
Semi finals Ondřej Malina Václav Sokol LOSS WIN
Final Pavel Dostál Václav Sokol WIN LOSS
Bronze final Ondřej Malina Martin Vrábeľ WIN LOSS
StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Adéla Wurstová Pavla Markupová WIN LOSS
Pool 1 Terezie Sedláková Adéla Wurstová WIN LOSS
Pool 1 Klára Burešová Adéla Wurstová WIN LOSS
Pool 1 Marie Voleková Adéla Wurstová LOSS WIN
Pool 1 Adéla Wurstová Miroslava Kozlová WIN LOSS
Pool 1 Zuzana Čermakova-Lukšova Adéla Wurstová LOSS WIN
Pool 1 Marie Sváčková Adéla Wurstová LOSS WIN
Pool 1 Pavla Markupová Terezie Sedláková WIN LOSS
Pool 1 Klára Burešová Pavla Markupová LOSS WIN
Pool 1 Pavla Markupová Marie Voleková WIN LOSS
Pool 1 Miroslava Kozlová Pavla Markupová LOSS WIN
Pool 1 Zuzana Čermakova-Lukšova Pavla Markupová LOSS WIN
Pool 1 Marie Sváčková Pavla Markupová WIN LOSS
Pool 1 Klára Burešová Terezie Sedláková LOSS WIN
Pool 1 Terezie Sedláková Marie Voleková WIN LOSS
Pool 1 Terezie Sedláková Miroslava Kozlová WIN LOSS
Pool 1 Zuzana Čermakova-Lukšova Terezie Sedláková WIN LOSS
Pool 1 Marie Sváčková Terezie Sedláková LOSS WIN
Pool 1 Klára Burešová Marie Voleková WIN LOSS
Pool 1 Miroslava Kozlová Klára Burešová LOSS WIN
Pool 1 Zuzana Čermakova-Lukšova Klára Burešová WIN LOSS
Pool 1 Marie Sváčková Klára Burešová LOSS WIN
Pool 1 Miroslava Kozlová Marie Voleková LOSS WIN
Pool 1 Zuzana Čermakova-Lukšova Marie Voleková WIN LOSS
Pool 1 Marie Sváčková Marie Voleková WIN LOSS
Pool 1 Zuzana Čermakova-Lukšova Miroslava Kozlová WIN LOSS
Pool 1 Marie Sváčková Miroslava Kozlová WIN LOSS
Pool 1 Zuzana Čermakova-Lukšova Marie Sváčková WIN LOSS
Quarter finals Miroslava Kozlová Pavla Markupová LOSS WIN
Quarter finals Klára Burešová Adéla Wurstová WIN LOSS
Quarter finals Marie Sváčková Zuzana Čermakova-Lukšova WIN LOSS
Quarter finals Marie Voleková Terezie Sedláková LOSS WIN
Semi finals Pavla Markupová Klára Burešová LOSS WIN
Semi finals Terezie Sedláková Marie Sváčková WIN LOSS
Final Klára Burešová Terezie Sedláková WIN LOSS
Bronze final Marie Sváčková Pavla Markupová LOSS WIN
StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Michal Hořejší Jakub Stiburek LOSS WIN
Pool 1 Tomáš Kretek Michal Hořejší WIN LOSS
Pool 1 Michal Hořejší Štěpán František Kroužek WIN LOSS
Pool 1 Daniel Martin Michal Hořejší WIN LOSS
Pool 1 Erlan Klimeš Michal Hořejší LOSS WIN
Pool 1 Michal Hořejší Jakub Orlita WIN LOSS
Pool 1 Jakub Stiburek Tomáš Kretek LOSS WIN
Pool 1 Štěpán František Kroužek Jakub Stiburek LOSS WIN
Pool 1 Daniel Martin Jakub Stiburek LOSS WIN
Pool 1 Erlan Klimeš Jakub Stiburek LOSS WIN
Pool 1 Jakub Stiburek Jakub Orlita WIN LOSS
Pool 1 Tomáš Kretek Štěpán František Kroužek WIN LOSS
Pool 1 Daniel Martin Tomáš Kretek LOSS WIN
Pool 1 Erlan Klimeš Tomáš Kretek LOSS WIN
Pool 1 Tomáš Kretek Jakub Orlita WIN LOSS
Pool 1 Daniel Martin Štěpán František Kroužek WIN LOSS
Pool 1 Erlan Klimeš Štěpán František Kroužek WIN LOSS
Pool 1 Štěpán František Kroužek Jakub Orlita LOSS WIN
Pool 1 Daniel Martin Erlan Klimeš LOSS WIN
Pool 1 Jakub Orlita Daniel Martin WIN LOSS
Pool 1 Erlan Klimeš Jakub Orlita LOSS WIN
Pool 2 Oliver Hrubý Jan Kramoliš LOSS WIN
Pool 2 Vojtěch Jan Kroužek Jan Kramoliš LOSS WIN
Pool 2 Adam Madmar Jan Kramoliš LOSS WIN
Pool 2 Jan Kramoliš Matouš Krhutek LOSS WIN
Pool 2 Mikuláš Čech Jan Kramoliš LOSS WIN
Pool 2 Vojtěch Jan Kroužek Oliver Hrubý WIN LOSS
Pool 2 Oliver Hrubý Adam Madmar WIN LOSS
Pool 2 Matouš Krhutek Oliver Hrubý WIN LOSS
Pool 2 Oliver Hrubý Mikuláš Čech LOSS WIN
Pool 2 Vojtěch Jan Kroužek Adam Madmar LOSS WIN
Pool 2 Matouš Krhutek Vojtěch Jan Kroužek WIN LOSS
Pool 2 Mikuláš Čech Vojtěch Jan Kroužek WIN LOSS
Pool 2 Adam Madmar Matouš Krhutek LOSS WIN
Pool 2 Mikuláš Čech Adam Madmar WIN LOSS
Pool 2 Matouš Krhutek Mikuláš Čech WIN LOSS
Round of 16 Daniel Martin Erlan Klimeš WIN LOSS
Round of 16 Vojtěch Jan Kroužek Mikuláš Čech WIN LOSS
Round of 16 Oliver Hrubý Michal Hořejší LOSS WIN
Round of 16 Jakub Orlita Adam Madmar LOSS WIN
Quarter finals Daniel Martin Tomáš Kretek LOSS WIN
Quarter finals Jan Kramoliš Vojtěch Jan Kroužek WIN LOSS
Quarter finals Michal Hořejší Jakub Stiburek WIN LOSS
Quarter finals Adam Madmar Matouš Krhutek LOSS WIN
Semi finals Jan Kramoliš Tomáš Kretek LOSS WIN
Semi finals Michal Hořejší Matouš Krhutek LOSS WIN
Final Tomáš Kretek Matouš Krhutek WIN LOSS
Bronze final Michal Hořejší Jan Kramoliš LOSS WIN

Rating outcomes

This shows how the fighters' ratings changed in the month of the event.

Note: If someone competed in multiple events this month their rating changes will reflect their performance in all those events, not just HEMA Mistrovství Ceské republiky v šermu dlouhým mecem 2023

Rank Name Nationality Club Weighted rating Confidence
12 Zdeněk Brýdl Brněnští Fechteři 1862.7 5.2
60 3 Pavel Dostál Pardubický spolek šermířský 1705.7 4.3
101 6 Martin Vrábeľ Rotyka 1654.1 2.1
102 25 Václav Sokol SHŠ Krkavci 1652.8 31.3
128 36 Jan Žegklitz SHŠ Krkavci 1632.8 24.7
161 5 Viktor Janeček Brněnští Fechteři 1602.1 0.2
229 44 Jiří Čarek Brněnští Fechteři 1561 33.3
242 16 Petr Paščenko Duelanti od Svatého Rocha 1551.5 1
279 207 Ondřej Malina Rožnovsky šermirsky klub 1531.8 94.7
313 21 Marián Országh Brněnští Fechteři 1518.7 21.9
353 26 Tomáš Musil Pardubický spolek šermířský 1498 2.2
360 24 Viktor Kliment Rotyka 1495.3 1.3
391 15 Tomáš Laštovička Brněnští Fechteři 1485.2 4.2
393 52 Honza Blažek Duelanti od Svatého Rocha 1485.1 30.6
422 29 Petr Vincena SHŠ Krkavci 1471.1 2.4
473 51 Josef Nizner Brněnští Fechteři 1452.6 30.2
695 91 Miroslav Liberský Rotyka 1380.5 33.5
731 47 Jindřich Tichý Poslední Argument 1371.2 23.3
733 34 Jan Mesarč Pardubický spolek šermířský 1371.1 0.2
855 1 Václav Lazar Brněnští Fechteři 1336.5 9.7
1172 98 Matouš Krhutek Rožnovsky šermirsky klub 1256.6 34.6
1296 18 Petr Erlebach HELOPS 1231.2 11.1
1303 71 Pavla Markupová Digladior 1230.1 0.4
1319 75 Lukáš Kubacki Duelanti od Svatého Rocha 1226 1.9
1533 79 Zdeněk Hruška Dobrovolný Šerm 1182.5 32.9
1588 819 Petr Weber Škola šermu Paridon 1171.3 188
1756 56 Jiří Slovák Rožnovsky šermirsky klub 1136.7 27
1779 333 David Jeřábek Poslední Argument 1132.1 83.2
1780 289 Samuel Kubinec Dobrovolný Šerm 1131.5 46.2
1887 368 Tomáš Weber Rotyka 1113.2 96
1920 176 Tomáš Doseděl Rotyka 1107.5 13.4
2081 172 Jakub Vlasák Poslední Argument 1075.7 58.1
2149 284 Ondřej Malík HELOPS 1063.6 34.4
2212 369 Roman Jurko Rožnovsky šermirsky klub 1050.6 52
2225 292 Tomáš Kretek Rožnovsky šermirsky klub 1049.1 34.4
2234 643 Klára Burešová Dobrovolný Šerm 1046.9 108.5
2314 292 Martin Koutský Dobrovolný Šerm 1031 35.4
2324 118 Adéla Wurstová Pardubický spolek šermířský 1028.9 0.9
2366 136 Artur Wawrosz Dobrovolný Šerm 1018.1 2.7
2493 13 Jan Filip HELOPS 990.9 29.1
2505 331 Jan Modráček Pardubický spolek šermířský 987.9 104.5
2515 197 Michal Belina Digladior 986.7 15.1
2699 205 Michal Král Poslední Argument 947.1 82.7
3261 24 Terezie Sedláková Rotyka 794.9 107
3343 236 Marek Vinklát Digladior 757.8 31.4
3438 190 Dávid Kuzder SHŠ Krkavci 708 18.6
Rank Name Nationality Club Weighted rating Confidence
36 Pavla Markupová Digladior 1501.2 4.4
48 1 Adéla Wurstová Pardubický spolek šermířský 1446.4 15.3
49 10 Klára Burešová Dobrovolný Šerm 1445.1 57.5
52 1 Zuzana Čermakova-Lukšova Dobrovolný Šerm 1438.7 22.1
65 23 Terezie Sedláková Rotyka 1380.4 92.7
83 1 Marie Sváčková Rožnovsky šermirsky klub 1322.4 20.5
96 26 Miroslava Kozlová T. J. Sokol České Budějovice 1268.1 85.9
144 8 Marie Voleková SHŠ Krkavci 1162.1 12.2
Rank Name Nationality Club Weighted rating Confidence
50 2 Pavla Markupová Digladior 1501.2 4.4
66 Adéla Wurstová Pardubický spolek šermířský 1446.4 15.3
67 15 Klára Burešová Dobrovolný Šerm 1445.1 57.5
70 1 Zuzana Čermakova-Lukšova Dobrovolný Šerm 1438.7 22.1
87 30 Terezie Sedláková Rotyka 1380.4 92.7
108 3 Marie Sváčková Rožnovsky šermirsky klub 1322.4 20.5
126 33 Miroslava Kozlová T. J. Sokol České Budějovice 1268.1 85.9
186 13 Marie Voleková SHŠ Krkavci 1162.1 12.2