Trenciansky Vorschlag Vol.3

Date
February 9
Country
Slovakia
City
Trencin

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 150 46
Mixed Steel Arming Sword & Buckler 41 15

Fighters in event

NameNationalityClub
Oldřich Talanda Bratislavský šermiarsky spolok
Lukáš Matuška Digladior
Michal Urbanec Dobrovoľný Šerm
Karel Dobiáš Dobrovoľný Šerm
Jan Stetina Dobrovoľný Šerm
Kamil Hozák Pardubický spolek šermířský
Pavel Šilhánek Pardubický spolek šermířský
Tomáš Musil Pardubický spolek šermířský
Pavel Dostál Pardubický spolek šermířský
Matouš Nerad Pardubický spolek šermířský
Petr Liska Pardubický spolek šermířský
Viktor Kliment Rotyka
Lubomir Pečiva Rožnovsky šermirsky klub
Tomáš Kohout Šermírna Luka
Pavel Böhm Šermírna Luka
Jan Žegklitz SHŠ Krkavci
Simone Normani Pardubický spolek šermířský
Alexander Farkas Banskobystrický šermiarsky spolok
Juraj Zamkovský Banskobystrický šermiarsky spolok
Marek Ondracek Bratislavský šermiarsky spolok
Ondrej Šauša Bratislavský šermiarsky spolok
Tomáš Sucha Bratislavský šermiarsky spolok
Andrej Valacsay Bratislavský šermiarsky spolok
Jakub Ruček Bratislavský šermiarsky spolok
Matej Hlavatý Bratislavský šermiarsky spolok
Tomáš Kedro Bratislavský šermiarsky spolok
Ladislav Vitovič Bratislavský šermiarsky spolok
Veronika Jandušíková Bratislavský šermiarsky spolok
Ján Doms Brněnští Fechteři
Matej Goraus Cech Terra de Selinan
Petra Rubesova Cech Terra de Selinan
Marian Gasper Cech Terra de Selinan
Filip Višňovský Cech Terra de Selinan
Martin Kumecky Cech Terra de Selinan
Martin Noga Cech Terra de Selinan
Martin Vrábeľ Digladior
Jozef Marecek Klub šermu Trenčín
Valer Valko Klub šermu Trenčín
Martin Hronec Košický šermiarský cech
Peter Gábor Košický šermiarský cech
Filip Trcka Košický šermiarský cech
Silvia Hrinová Michalovský spolok šermiarsky
Maros Kovacik Michalovský spolok šermiarsky
Juraj Orolín Triglav
Jan Busovsky Triglav
Juraj Lach Triglav
Rudolf Goga Triglav
Peter Vrabec Trnavský Šermiarsky Cech
Tomas Bielesch Vir Fortis
Michal Luptak Vir Fortis

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Kamil Hozák Jan Žegklitz WIN LOSS
Pool 1 Kamil Hozák Marian Gasper WIN LOSS
Pool 1 Kamil Hozák Alexander Farkas WIN LOSS
Pool 1 Kamil Hozák Ladislav Vitovič WIN LOSS
Pool 1 Jan Žegklitz Marian Gasper LOSS WIN
Pool 1 Jan Žegklitz Alexander Farkas WIN LOSS
Pool 1 Jan Žegklitz Ladislav Vitovič WIN LOSS
Pool 1 Alexander Farkas Marian Gasper WIN LOSS
Pool 1 Ladislav Vitovič Marian Gasper LOSS WIN
Pool 1 Alexander Farkas Ladislav Vitovič LOSS WIN
Pool 2 Pavel Böhm Jakub Ruček WIN LOSS
Pool 2 Pavel Böhm Ján Doms WIN LOSS
Pool 2 Pavel Böhm Maros Kovacik WIN LOSS
Pool 2 Pavel Böhm Tomáš Musil WIN LOSS
Pool 2 Jakub Ruček Ján Doms WIN LOSS
Pool 2 Maros Kovacik Jakub Ruček WIN LOSS
Pool 2 Tomáš Musil Jakub Ruček WIN LOSS
Pool 2 Maros Kovacik Ján Doms WIN LOSS
Pool 2 Tomáš Musil Ján Doms WIN LOSS
Pool 2 Tomáš Musil Maros Kovacik WIN LOSS
Pool 3 Simone Normani Petr Liska LOSS WIN
Pool 3 Tomáš Kohout Petr Liska WIN LOSS
Pool 3 Tomáš Sucha Petr Liska WIN LOSS
Pool 3 Marek Ondracek Petr Liska LOSS WIN
Pool 3 Jan Stetina Petr Liska WIN LOSS
Pool 3 Tomáš Kohout Simone Normani WIN LOSS
Pool 3 Tomáš Sucha Simone Normani WIN LOSS
Pool 3 Marek Ondracek Simone Normani WIN LOSS
Pool 3 Jan Stetina Simone Normani WIN LOSS
Pool 3 Tomáš Sucha Tomáš Kohout WIN LOSS
Pool 3 Tomáš Kohout Marek Ondracek WIN LOSS
Pool 3 Tomáš Kohout Jan Stetina LOSS WIN
Pool 3 Tomáš Sucha Marek Ondracek WIN LOSS
Pool 3 Tomáš Sucha Jan Stetina WIN LOSS
Pool 3 Marek Ondracek Jan Stetina LOSS WIN
Pool 4 Martin Vrábeľ Martin Kumecky LOSS WIN
Pool 4 Martin Vrábeľ Michal Luptak WIN LOSS
Pool 4 Peter Vrabec Martin Vrábeľ WIN LOSS
Pool 4 Martin Vrábeľ Viktor Kliment WIN LOSS
Pool 4 Rudolf Goga Martin Vrábeľ LOSS WIN
Pool 4 Martin Kumecky Michal Luptak LOSS WIN
Pool 4 Peter Vrabec Martin Kumecky WIN LOSS
Pool 4 Viktor Kliment Martin Kumecky LOSS WIN
Pool 4 Rudolf Goga Martin Kumecky LOSS WIN
Pool 4 Peter Vrabec Michal Luptak WIN LOSS
Pool 4 Viktor Kliment Michal Luptak WIN LOSS
Pool 4 Rudolf Goga Michal Luptak LOSS WIN
Pool 4 Peter Vrabec Viktor Kliment LOSS WIN
Pool 4 Rudolf Goga Peter Vrabec LOSS WIN
Pool 4 Rudolf Goga Viktor Kliment WIN LOSS
Pool 5 Juraj Lach Filip Trcka LOSS WIN
Pool 5 Ondrej Šauša Juraj Lach WIN LOSS
Pool 5 Juraj Lach Michal Urbanec LOSS WIN
Pool 5 Juraj Lach Jozef Marecek WIN LOSS
Pool 5 Pavel Šilhánek Juraj Lach LOSS WIN
Pool 5 Ondrej Šauša Filip Trcka WIN LOSS
Pool 5 Filip Trcka Michal Urbanec WIN LOSS
Pool 5 Filip Trcka Jozef Marecek WIN LOSS
Pool 5 Pavel Šilhánek Filip Trcka WIN LOSS
Pool 5 Ondrej Šauša Michal Urbanec WIN LOSS
Pool 5 Ondrej Šauša Jozef Marecek WIN LOSS
Pool 5 Ondrej Šauša Pavel Šilhánek WIN LOSS
Pool 5 Jozef Marecek Michal Urbanec WIN LOSS
Pool 5 Pavel Šilhánek Michal Urbanec WIN LOSS
Pool 5 Pavel Šilhánek Jozef Marecek LOSS WIN
Pool 6 Filip Višňovský Matej Goraus WIN LOSS
Pool 6 Lukáš Matuška Matej Goraus WIN LOSS
Pool 6 Matej Goraus Tomáš Kedro WIN LOSS
Pool 6 Matej Goraus Silvia Hrinová WIN LOSS
Pool 6 Matej Goraus Matouš Nerad WIN LOSS
Pool 6 Lukáš Matuška Filip Višňovský LOSS WIN
Pool 6 Filip Višňovský Tomáš Kedro WIN LOSS
Pool 6 Filip Višňovský Silvia Hrinová WIN LOSS
Pool 6 Filip Višňovský Matouš Nerad WIN LOSS
Pool 6 Lukáš Matuška Tomáš Kedro WIN LOSS
Pool 6 Lukáš Matuška Silvia Hrinová WIN LOSS
Pool 6 Lukáš Matuška Matouš Nerad WIN LOSS
Pool 6 Tomáš Kedro Silvia Hrinová WIN LOSS
Pool 6 Tomáš Kedro Matouš Nerad WIN LOSS
Pool 6 Silvia Hrinová Matouš Nerad WIN LOSS
Pool 7 Andrej Valacsay Matej Hlavatý WIN LOSS
Pool 7 Matej Hlavatý Peter Gábor NO DATA NO DATA
Pool 7 Matej Hlavatý Veronika Jandušíková WIN LOSS
Pool 7 Matej Hlavatý Lubomir Pečiva LOSS WIN
Pool 7 Matej Hlavatý Tomas Bielesch WIN LOSS
Pool 7 Andrej Valacsay Peter Gábor NO DATA NO DATA
Pool 7 Andrej Valacsay Veronika Jandušíková WIN LOSS
Pool 7 Andrej Valacsay Lubomir Pečiva LOSS WIN
Pool 7 Andrej Valacsay Tomas Bielesch WIN LOSS
Pool 7 Veronika Jandušíková Peter Gábor NO DATA NO DATA
Pool 7 Lubomir Pečiva Peter Gábor NO DATA NO DATA
Pool 7 Peter Gábor Tomas Bielesch NO DATA NO DATA
Pool 7 Lubomir Pečiva Veronika Jandušíková WIN LOSS
Pool 7 Veronika Jandušíková Tomas Bielesch LOSS WIN
Pool 7 Lubomir Pečiva Tomas Bielesch WIN LOSS
Pool 8 Petra Rubesova Martin Noga WIN LOSS
Pool 8 Martin Noga Martin Hronec LOSS WIN
Pool 8 Pavel Dostál Martin Noga WIN LOSS
Pool 8 Oldřich Talanda Martin Noga LOSS WIN
Pool 8 Martin Noga Karel Dobiáš WIN LOSS
Pool 8 Petra Rubesova Martin Hronec LOSS WIN
Pool 8 Petra Rubesova Pavel Dostál LOSS WIN
Pool 8 Oldřich Talanda Petra Rubesova WIN LOSS
Pool 8 Petra Rubesova Karel Dobiáš WIN LOSS
Pool 8 Pavel Dostál Martin Hronec LOSS WIN
Pool 8 Oldřich Talanda Martin Hronec WIN LOSS
Pool 8 Karel Dobiáš Martin Hronec WIN LOSS
Pool 8 Oldřich Talanda Pavel Dostál WIN LOSS
Pool 8 Pavel Dostál Karel Dobiáš WIN LOSS
Pool 8 Oldřich Talanda Karel Dobiáš LOSS WIN
Round of 64 Petra Rubesova Karel Dobiáš WIN LOSS
Round of 64 Michal Luptak Michal Urbanec WIN LOSS
Round of 64 Alexander Farkas Jozef Marecek WIN LOSS
Round of 64 Ladislav Vitovič Martin Noga WIN LOSS
Round of 64 Jakub Ruček Tomáš Kedro NO DATA NO DATA
Round of 64 Rudolf Goga Petr Liska WIN LOSS
Round of 64 Juraj Lach Marek Ondracek WIN LOSS
Round of 64 Viktor Kliment Tomas Bielesch WIN LOSS
Round of 32 Ondrej Šauša Petra Rubesova WIN LOSS
Round of 32 Tomáš Kohout Martin Vrábeľ WIN LOSS
Round of 32 Pavel Šilhánek Jan Stetina WIN LOSS
Round of 32 Peter Vrabec Michal Luptak WIN LOSS
Round of 32 Pavel Böhm Alexander Farkas WIN LOSS
Round of 32 Oldřich Talanda Jan Žegklitz LOSS WIN
Round of 32 Matej Goraus Marian Gasper WIN LOSS
Round of 32 Tomáš Sucha Ladislav Vitovič WIN LOSS
Round of 32 Kamil Hozák Tomáš Kedro WIN LOSS
Round of 32 Pavel Dostál Martin Kumecky WIN LOSS
Round of 32 Tomáš Musil Maros Kovacik WIN LOSS
Round of 32 Rudolf Goga Lubomir Pečiva LOSS WIN
Round of 32 Lukáš Matuška Juraj Lach WIN LOSS
Round of 32 Andrej Valacsay Matej Hlavatý WIN LOSS
Round of 32 Filip Trcka Martin Hronec WIN LOSS
Round of 32 Filip Višňovský Viktor Kliment WIN LOSS
Round of 16 Ondrej Šauša Tomáš Kohout WIN LOSS
Round of 16 Pavel Šilhánek Peter Vrabec WIN LOSS
Round of 16 Pavel Böhm Jan Žegklitz WIN LOSS
Round of 16 Tomáš Sucha Matej Goraus WIN LOSS
Round of 16 Kamil Hozák Pavel Dostál WIN LOSS
Round of 16 Tomáš Musil Lubomir Pečiva WIN LOSS
Round of 16 Lukáš Matuška Andrej Valacsay LOSS WIN
Round of 16 Filip Višňovský Filip Trcka WIN LOSS
Quarter finals Ondrej Šauša Pavel Šilhánek WIN LOSS
Quarter finals Pavel Böhm Tomáš Sucha WIN LOSS
Quarter finals Kamil Hozák Tomáš Musil WIN LOSS
Quarter finals Andrej Valacsay Filip Višňovský LOSS WIN
Semi finals Pavel Böhm Ondrej Šauša WIN LOSS
Semi finals Kamil Hozák Filip Višňovský LOSS WIN
Final Pavel Böhm Filip Višňovský LOSS WIN
Bronze final Kamil Hozák Ondrej Šauša WIN LOSS

Mixed Steel Arming Sword & Buckler

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Jan Busovsky Juraj Orolín WIN LOSS
Pool 1 Alexander Farkas Juraj Orolín WIN LOSS
Pool 1 Valer Valko Juraj Orolín LOSS WIN
Pool 1 Lubomir Pečiva Juraj Orolín WIN LOSS
Pool 1 Jan Busovsky Alexander Farkas LOSS WIN
Pool 1 Jan Busovsky Valer Valko WIN LOSS
Pool 1 Jan Busovsky Lubomir Pečiva LOSS WIN
Pool 1 Alexander Farkas Valer Valko WIN LOSS
Pool 1 Alexander Farkas Lubomir Pečiva LOSS WIN
Pool 1 Valer Valko Lubomir Pečiva LOSS WIN
Pool 2 Andrej Valacsay Marek Ondracek WIN LOSS
Pool 2 Martin Vrábeľ Marek Ondracek WIN LOSS
Pool 2 Marek Ondracek Jan Žegklitz LOSS WIN
Pool 2 Marek Ondracek Juraj Zamkovský LOSS WIN
Pool 2 Andrej Valacsay Martin Vrábeľ WIN LOSS
Pool 2 Andrej Valacsay Jan Žegklitz WIN LOSS
Pool 2 Andrej Valacsay Juraj Zamkovský LOSS WIN
Pool 2 Martin Vrábeľ Jan Žegklitz WIN LOSS
Pool 2 Martin Vrábeľ Juraj Zamkovský LOSS WIN
Pool 2 Jan Žegklitz Juraj Zamkovský LOSS WIN
Pool 3 Ondrej Šauša Filip Trcka WIN LOSS
Pool 3 Pavel Böhm Filip Trcka WIN LOSS
Pool 3 Jakub Ruček Filip Trcka WIN LOSS
Pool 3 Tomáš Sucha Filip Trcka WIN LOSS
Pool 3 Pavel Böhm Ondrej Šauša LOSS WIN
Pool 3 Ondrej Šauša Jakub Ruček WIN LOSS
Pool 3 Ondrej Šauša Tomáš Sucha WIN LOSS
Pool 3 Pavel Böhm Jakub Ruček WIN LOSS
Pool 3 Pavel Böhm Tomáš Sucha LOSS WIN
Pool 3 Tomáš Sucha Jakub Ruček WIN LOSS
Round of 16 Pavel Böhm Martin Vrábeľ WIN LOSS
Round of 16 Tomáš Sucha Jakub Ruček WIN LOSS
Round of 16 Jan Busovsky Juraj Orolín WIN LOSS
Quarter finals Pavel Böhm Lubomir Pečiva LOSS WIN
Quarter finals Andrej Valacsay Alexander Farkas LOSS WIN
Quarter finals Ondrej Šauša Tomáš Sucha WIN LOSS
Quarter finals Jan Busovsky Juraj Zamkovský LOSS WIN
Semi finals Alexander Farkas Lubomir Pečiva LOSS WIN
Semi finals Ondrej Šauša Juraj Zamkovský WIN LOSS
Final Ondrej Šauša Lubomir Pečiva LOSS WIN
Bronze final Alexander Farkas Juraj Zamkovský LOSS WIN