Darya Golikova

Club
HEMA Academy
Nationality

Record

DivisionTotalWinLossDrawOther
Women's Steel Sword & Buckler 5 0 5 0 0
Mixed Steel Rapier & Dagger 6 2 4 0 0
Women's Steel Rapier & Dagger 4 1 3 0 0
Women's Steel Longsword 3 0 2 1 0
Mixed Steel Sabre 13 3 10 0 0
Women's Steel Sabre 9 2 7 0 0
Mixed Classical Dueling Singlesword 10 3 6 1 0
Women's Classical Dueling Singlesword 3 1 2 0 0

Current ratings

CategoryRankWeighted Rating
Longsword (Women, Steel) 467 886.6
Rapier and Dagger (Mixed, Steel) 707 1013.7
Sabre (Mixed/Men, Steel) 1094 933.9

Full rating history

Longsword (Women, Steel)

Rapier and Dagger (Mixed, Steel)

Sabre (Mixed/Men, Steel)

Fight history

Longsword (Women, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Women's Steel Longsword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Irina Noskova LOSS Pools
Women's Steel Longsword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Tatyana Shchennikova DRAW Pools
Women's Steel Longsword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Irina Emelyanova LOSS Pools

Sabre (Mixed/Men, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Viktoriya Chaykova WIN Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Maria Batalova LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Rafael Fazletdinov LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Aleksandr Kolodkin LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Ilia Murashchenko LOSS Pools
Mixed Steel Sabre VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Valeriy Dundukov LOSS Pools
Mixed Steel Sabre VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Aleksey Silchenko WIN Pools
Mixed Steel Sabre VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Aleksey Skuratov LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Artem Rassypkin LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Ilia Filatov WIN Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Natalia Balybina LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Viacheslav Koptev LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Anton Shulga LOSS Pools

Rapier and Dagger (Mixed, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Ilia Filatov WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Vadim Polyuga LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Vladislav Rogozin LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Igor Astashov LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Ilya Dvoynyh WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Tatyana Shchennikova LOSS Pools

Non-rated results

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Classical Dueling Singlesword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Ekaterina Tyurina WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Valeriy Dundukov LOSS Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Aleksey Skuratov LOSS Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Milena Guseva LOSS Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Konstantin Dobrovolskiy LOSS Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Anton Muravyov WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Danil Yakovlev WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Aleksey Zhivaev DRAW Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Pavel Mazin LOSS Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Aleksey Filonov LOSS Pools
Women's Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Natalia Balybina LOSS Pools
Women's Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Olga Karbovnichaya LOSS Pools
Women's Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Ekaterina Tyurina WIN Pools
Women's Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Olga Posadskaia WIN Pools
Women's Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Iuliia Pichugina LOSS Pools
Women's Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Daria Iliinykh LOSS Pools
Women's Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Maria Zvonareva LOSS Pools
Women's Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Tatiana Dmitrieva LOSS Pools
Women's Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Irina Noskova LOSS Pools
Women's Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Natalia Balybina LOSS Pools
Women's Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Maria Zvonareva WIN Pools
Women's Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Anastasiya Plohova LOSS Pools
Women's Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Milena Guseva LOSS Pools
Women's Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Olga Karbovnichaya LOSS Pools
Women's Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Nadezhda Lazareva WIN Pools
Women's Steel Sabre Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Olga Slovareva LOSS Pools
Women's Steel Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Olga Slovareva LOSS Pools
Women's Steel Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2019 (November 2019) Milena Guseva LOSS Pools
Women's Steel Sword & Buckler Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Milena Guseva LOSS Pools
Women's Steel Sword & Buckler Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Elena Peskova LOSS Pools
Women's Steel Sword & Buckler Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Olga Slovareva LOSS Pools