Irina Noskova

Club
HEMA Academy
Nationality

Record

DivisionTotalWinLossDrawOther
Mixed Steel Arming Sword & Buckler 3 1 2 0 0
Women's Steel Sword & Buckler 10 8 2 0 0
Mixed Nylon Arming Sword & Buckler 2 0 2 0 0
Women's Nylon Sword & Buckler 3 0 3 0 0
Mixed Steel Rapier & Dagger 33 20 12 1 0
Women's Steel Rapier & Dagger 11 8 3 0 0
Mixed Steel Longsword 3 0 2 1 0
Women's Steel Longsword 15 9 3 3 0
Mixed Steel Single Rapier 5 1 4 0 0
Mixed Steel Sabre 34 17 16 1 0
Women's Steel Sabre 33 23 8 2 0
Mixed Classical Dueling Singlesword 21 10 6 5 0
Women's Classical Dueling Singlesword 18 13 3 2 0

Current ratings

CategoryRankWeighted Rating
Longsword (Mixed/Men, Steel) 4894 762.4
Longsword (Women, Steel) 65 1442.3
Rapier and Dagger (Mixed, Steel) 144 1414.6
Sabre (Mixed/Men, Steel) 309 1326.2
Single Rapier (Mixed, Steel) 920 892.4
Sword and Buckler (Mixed, Steel) 905 977.3

Full rating history

Longsword (Mixed/Men, Steel)

Longsword (Women, Steel)

Rapier and Dagger (Mixed, Steel)

Sabre (Mixed/Men, Steel)

Single Rapier (Mixed, Steel)

Sword and Buckler (Mixed, Steel)

Fight history

Longsword (Mixed/Men, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2017 (April 2017) Denis Zolnikov LOSS
Mixed Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2017 (April 2017) Vasilii Peshkin DRAW
Mixed Steel Longsword Open Championship of Ural Federal District 2017 (April 2017) Fedor Gudkov LOSS

Longsword (Women, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Women's Steel Longsword Blade Master 2020 (January 2020) Natalia Balybina WIN Finals (RO 3)
Women's Steel Longsword Blade Master 2020 (January 2020) Daria Iliinykh DRAW Pools
Women's Steel Longsword Blade Master 2020 (January 2020) Anastasiya Plohova WIN Pools
Women's Steel Longsword Blade Master 2020 (January 2020) Anna Semenova WIN Pools
Women's Steel Longsword Blade Master 2020 (January 2020) Natalia Balybina DRAW Pools
Women's Steel Longsword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Irina Emelyanova WIN Finals (RO3)
Women's Steel Longsword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Viktoriya Chaykova LOSS Finals (RO3)
Women's Steel Longsword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Darya Golikova WIN Pools
Women's Steel Longsword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Ekaterina Pyankina LOSS Pools
Women's Steel Longsword VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Viktoriya Chaykova WIN Pools
Women's Steel Longsword Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Svetlana Beliavtceva WIN
Women's Steel Longsword Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Daria Iliinykh LOSS
Women's Steel Longsword Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Anastasia Matiushina WIN
Women's Steel Longsword Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Maria Orlova DRAW
Women's Steel Longsword Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Nataliya Presnyakova WIN

Sabre (Mixed/Men, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Ilia Murashchenko WIN Eighthfinal
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Aleksandr Gorbunov WIN Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Aleksey Bogatikov WIN Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Anastasiya Plohova WIN Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Aleksey Filonov WIN Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Olga Karbovnichaya WIN Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Pavel Burlak LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Ilia Murashchenko WIN Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Aleksandr Dmitriev LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Nikita Nenilin LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Iuliia Pichugina LOSS Quarterfinal
Mixed Steel Sabre VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Sergey Radishevskiy WIN Pools
Mixed Steel Sabre VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Viacheslav Shavkutenko LOSS Pools
Mixed Steel Sabre VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Pavel Medvedev WIN Pools
Mixed Steel Sabre VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Viacheslav Shavkutenko LOSS Semifinal
Mixed Steel Sabre VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Denis Davydov LOSS Third Place
Mixed Steel Sabre Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Egor Kulyomin LOSS Eliminations (RO12)
Mixed Steel Sabre Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Kristina Mikhailova WIN Pools
Mixed Steel Sabre Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Rafael Fazletdinov WIN Pools
Mixed Steel Sabre Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Igor Astashov WIN Pools
Mixed Steel Sabre Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Aleksey Lifanov WIN Pools
Mixed Steel Sabre Spring Ural Cup (May 2019) Evgeniy Fedotikov WIN Pools
Mixed Steel Sabre Spring Ural Cup (May 2019) Bogdan Bykov LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Spring Ural Cup (May 2019) Artem Rassypkin LOSS Pools
Mixed Steel Sabre Spring Ural Cup (May 2019) Denis Shorikov DRAW Pools
Mixed Steel Sabre Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Timofei Sheikin LOSS
Mixed Steel Sabre Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Andrei Skrynko LOSS
Mixed Steel Sabre Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Semion Kurdiukov WIN
Mixed Steel Sabre Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Igor Iakutov LOSS
Mixed Steel Sabre Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Valeriy Dundukov WIN
Mixed Steel Sabre Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Nikita Gnezdilov WIN
Mixed Steel Sabre Blade Master 2018 (February 2018) Maria Orlova LOSS
Mixed Steel Sabre Blade Master 2018 (February 2018) Semion Kurdiukov LOSS
Mixed Steel Sabre Blade Master 2018 (February 2018) Daria Iliinykh LOSS

Rapier and Dagger (Mixed, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Petr Vasiliev LOSS Eliminations (RO12)
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Kirill Kamyshan LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Vadim Zaharov WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Aleksandr Zaika LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Dmitry Zuev WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Rafael Fazletdinov WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Sergey Radishevskiy WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Denis Davydov LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Vladimir Matlashevskiy WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Viacheslav Shavkutenko LOSS Semifinal
Mixed Steel Rapier & Dagger VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Denis Davydov LOSS Third Place
Mixed Steel Rapier & Dagger Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Egor Bayanov WIN Final
Mixed Steel Rapier & Dagger Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Denis Shorikov WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Andrey Zhdanov WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Nikolay Karacharov WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Nikolay Karacharov WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Dmitrii Kuklin WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Olga Slovareva LOSS Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Andrey Zhdanov WIN Quarterfinal
Mixed Steel Rapier & Dagger Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Andrey Kalinin WIN Eliminations (RO6)
Mixed Steel Rapier & Dagger Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Denis Davydov WIN Finals (RO3)
Mixed Steel Rapier & Dagger Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Anastasia Matiushina WIN Finals (RO3)
Mixed Steel Rapier & Dagger Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Azrael Fahra WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Kristina Mikhailova WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Olga Posadskaia WIN Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Denis Davydov DRAW Pools
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2018 (February 2018) Alexander Pyhov LOSS
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2018 (February 2018) Sofia Makarova WIN
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2018 (February 2018) Pavel Tarasov LOSS
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2018 (February 2018) Daria Aleshina LOSS
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2018 (February 2018) Vadim Zaharov LOSS
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2018 (February 2018) Mikhail Danshin LOSS
Mixed Steel Rapier & Dagger Blade Master 2018 (February 2018) Vsevolod Kornev WIN

Single Rapier (Mixed, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Single Rapier Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Rafael Fazletdinov WIN Pools
Mixed Steel Single Rapier Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Evgenii Shibeev LOSS Pools
Mixed Steel Single Rapier Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Anastasia Matiushina LOSS Pools
Mixed Steel Single Rapier Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Bogdan Bykov LOSS Pools
Mixed Steel Single Rapier Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Pavel Medvedev LOSS Pools

Sword and Buckler (Mixed, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Aleksandr Patlahov LOSS
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Svetlana Beliavtceva WIN
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Anastasia Matiushina LOSS

Non-rated results

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Konstantin Dobrovolskiy LOSS Eighthfinal
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Danil Yakovlev WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Andrey Perminov DRAW Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Milena Guseva WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Konstantin Dobrovolskiy WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Aleksandr Dmitriev DRAW Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Bogdan Bykov WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Danil Dvinskih DRAW Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Danila Gonchar WIN Eliminations (RO12)
Mixed Classical Dueling Singlesword Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Bogdan Bykov LOSS Eliminations (RO6)
Mixed Classical Dueling Singlesword Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Anastasia Matiushina LOSS Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Rafael Fazletdinov WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Yaroslav Emelyanov WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Spring Ural Cup (May 2019) Andrey Lazarev DRAW Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Spring Ural Cup (May 2019) Anastasiya Plohova WIN Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Spring Ural Cup (May 2019) Denis Shorikov LOSS Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Spring Ural Cup (May 2019) Ivan Shubinov LOSS Pools
Mixed Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2017 (April 2017) Denis Zolnikov WIN
Mixed Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2017 (April 2017) Iuliia Kuchumova DRAW
Mixed Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2017 (April 2017) Tatiana Glazyrina WIN
Mixed Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2017 (April 2017) Ivan Zharinov LOSS
Mixed Nylon Arming Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2017 (April 2017) Evgenii Shibeev LOSS
Mixed Nylon Arming Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2017 (April 2017) Denis Zolnikov LOSS
Women's Classical Dueling Singlesword Spring Ural Cup (May 2019) Daria Iliinykh WIN Final
Women's Classical Dueling Singlesword Spring Ural Cup (May 2019) Ekaterina Kotova WIN Pools
Women's Classical Dueling Singlesword Spring Ural Cup (May 2019) Milena Guseva DRAW Pools
Women's Classical Dueling Singlesword Spring Ural Cup (May 2019) Anastasiya Plohova WIN Pools
Women's Classical Dueling Singlesword Spring Ural Cup (May 2019) Milena Guseva WIN Semifinal
Women's Classical Dueling Singlesword Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Anastasia Matiushina WIN
Women's Classical Dueling Singlesword Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Daria Iliinykh WIN
Women's Classical Dueling Singlesword Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Iuliia Kuznetsova WIN
Women's Classical Dueling Singlesword Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Svetlana Beliavtceva WIN
Women's Classical Dueling Singlesword Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Svetlana Beliavtceva WIN
Women's Classical Dueling Singlesword Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Iuliia Kuznetsova WIN
Women's Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2017 (April 2017) Svetlana Beliavtceva WIN
Women's Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2017 (April 2017) Anna Onishchuk LOSS
Women's Classical Dueling Singlesword Open Championship of Ural Federal District 2017 (April 2017) Ekaterina Lapina DRAW
Women's Classical Dueling Singlesword Blade Master 2017 (February 2017) Iuliia Kuchumova WIN
Women's Classical Dueling Singlesword Blade Master 2017 (February 2017) Maria Orlova LOSS
Women's Classical Dueling Singlesword Blade Master 2017 (February 2017) Kristina Erlikh WIN
Women's Classical Dueling Singlesword Blade Master 2017 (February 2017) Iuliia Pichugina LOSS
Women's Nylon Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2017 (April 2017) Kseniia Temnikova LOSS
Women's Nylon Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2017 (April 2017) Maria Orlova LOSS
Women's Nylon Sword & Buckler Open Championship of Ural Federal District 2017 (April 2017) Daria Iliinykh LOSS
Women's Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Anna Semenova WIN Pools
Women's Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Maria Batalova WIN Pools
Women's Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Olga Slovareva WIN Pools
Women's Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Natalia Balybina WIN Pools
Women's Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Irina Emelyanova WIN Pools
Women's Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Olga Slovareva LOSS Semifinal
Women's Steel Rapier & Dagger Blade Master 2020 (January 2020) Iuliia Pichugina WIN Third Place
Women's Steel Rapier & Dagger Blade Master 2018 (February 2018) Kira Amzarakova LOSS
Women's Steel Rapier & Dagger Blade Master 2018 (February 2018) Sofia Makarova WIN
Women's Steel Rapier & Dagger Blade Master 2018 (February 2018) Viktoriia Volkova WIN
Women's Steel Rapier & Dagger Blade Master 2018 (February 2018) Olga Slovareva LOSS
Women's Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Natalia Balybina WIN Pools
Women's Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Darya Golikova WIN Pools
Women's Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Tatiana Dmitrieva WIN Pools
Women's Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Maria Zvonareva WIN Pools
Women's Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Tatiana Dmitrieva WIN Quarterfinal
Women's Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Olga Slovareva LOSS Semifinal
Women's Steel Sabre Blade Master 2020 (January 2020) Daria Iliinykh WIN Third Place
Women's Steel Sabre VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Sergey Radishevskiy WIN Pools
Women's Steel Sabre VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Viacheslav Shavkutenko LOSS Pools
Women's Steel Sabre VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Pavel Medvedev WIN Pools
Women's Steel Sabre VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Viacheslav Shavkutenko LOSS Semifinal
Women's Steel Sabre VI Tyumen Open Christmas Tournament (January 2020) Denis Davydov LOSS Third Place
Women's Steel Sabre Ascent Sabre Tournament 2019 (November 2019) Viktoria Romashova LOSS Round of pools
Women's Steel Sabre Ascent Sabre Tournament 2019 (November 2019) Alsu Saifutdinova WIN Round of pools
Women's Steel Sabre Ascent Sabre Tournament 2019 (November 2019) Anastasia Matiushina WIN Round of pools
Women's Steel Sabre Ascent Sabre Tournament 2019 (November 2019) Tatiana Terekhova WIN Round of pools
Women's Steel Sabre Ascent Sabre Tournament 2019 (November 2019) Mariya Loseva WIN Round of pools
Women's Steel Sabre Ascent Sabre Tournament 2019 (November 2019) Anastasiya Krestovskaya LOSS Round of pools
Women's Steel Sabre Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Anastasia Matiushina LOSS Final
Women's Steel Sabre Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Olga Vinogradova WIN Pools
Women's Steel Sabre Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Mariya Elpaeva WIN Pools
Women's Steel Sabre Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Tatyana Kozhevnikova WIN Pools
Women's Steel Sabre Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Olga Posadskaia DRAW Pools
Women's Steel Sabre Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Tatyana Shchennikova WIN Pools
Women's Steel Sabre Ufa Duel Fencing Tournament (September 2019) Olga Vinogradova WIN Semifinal
Women's Steel Sabre Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Iuliia Kuznetsova WIN
Women's Steel Sabre Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Anastasia Matiushina WIN
Women's Steel Sabre Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Maria Orlova WIN
Women's Steel Sabre Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Viktoria Kovalenko WIN
Women's Steel Sabre Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District (November 2018) Svetlana Beliavtceva WIN
Women's Steel Sabre Blade Master 2018 (February 2018) Olga Vinogradova WIN
Women's Steel Sabre Blade Master 2018 (February 2018) Natalia Balybina DRAW
Women's Steel Sabre Blade Master 2018 (February 2018) Daria Aleshina LOSS
Women's Steel Sword & Buckler Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Olga Slovareva LOSS Final
Women's Steel Sword & Buckler Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Ekaterina Golubovskaya WIN Pools
Women's Steel Sword & Buckler Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Milena Guseva WIN Pools
Women's Steel Sword & Buckler Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Olga Slovareva WIN Pools
Women's Steel Sword & Buckler Autumn Ural Cup 2019 (October 2019) Milena Guseva WIN Semifinal
Women's Steel Sword & Buckler Spring Ural Cup (May 2019) Daria Iliinykh WIN Final
Women's Steel Sword & Buckler Spring Ural Cup (May 2019) Yana Sazonova WIN Pools
Women's Steel Sword & Buckler Spring Ural Cup (May 2019) Milena Guseva WIN Pools
Women's Steel Sword & Buckler Spring Ural Cup (May 2019) Elena Peskova LOSS Pools
Women's Steel Sword & Buckler Spring Ural Cup (May 2019) Elena Peskova WIN Semifinal