Durchschlag 2020

Date
March 7
Country
Poland
City
Lódz

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 96 34
Women's Steel Longsword 32 11
Mixed Steel Rapier & Dagger 62 24
Mixed Steel Arming Sword & Buckler 67 23
Mixed Steel Sabre 91 30
Women's Steel Sword & Buckler 13 7
Women's Steel Sabre 13 7
Women's Steel Rapier & Dagger 18 8

Fighters in event

NameNationalityClub
Leonardo Salomao Akademia Szermierzy
Marius Dzindulis HEMA Kaunas - Renesanso Kalavijo Mokykla
Dmitrij Bugajev Kalavijo Meistrystes Mokykla
Aleksander Frydrych
Pawel Ponichtera
Marcin Bialek Akademia Broni
Jaroslaw Kokot Akademia Szermierzy
Joanna Koprowska Akademia Szermierzy
Grzegorz Sarna Akademia Szermierzy
Krzysztof Borzęcki Akademia Szermierzy
Krzysztof Szczytowski Akademia Szermierzy
Piotr Janeczek Akademia Szermierzy
Mikołaj Kołodziej Akademia Szermierzy
Bolesław Tekielski Akademia Szermierzy
Mateusz Szudrawski Akademia Szermierzy
Joanna Pergoł Akademia Szermierzy
Kasper Stolarek ARMA Poland
Bartosz Sarna ARMA Poland
Mateusz Sikorski ARMA Poland
Magdalena Węglarz ARMA Poland
Jacek Raczyński ARMA Poland
Piotr Biedermann ARMA Poland
Joanna Puchalska ARMA Poland Kraków
Karol Zakrzewski ARMA Poland Kraków
Bartosz Grząślewicz ARMA Poland Poznan
Radek Duszynski ARMA Poland Poznan
Piotr Celichowski ARMA Poland Poznan
Jakub Wrzalik ARMA Poland Warszawa
Krzysztof Janus ARMA Poland Warszawa
Ziemowit Podwysocki ARMA Poland Wroclaw
Robert Szatecki Centrum Dawnych Sztuk Walk
Marek Maślany Fechtschule Gdańsk
Karolina Żerańska Fechtschule Gdańsk
Sebastian Kiszka Fechtschule Gdańsk
Marcin Kumięga Krakowska Szkoła Fechtunku
Katarzyna Grzywa Małopolska Zgraja Sarmacka
Paulina Pająk Małopolska Zgraja Sarmacka
Konrad Kramarz Mordschlag Łódź
Bartosz Gluszczak Mordschlag Łódź
Pawel Mamelka Mordschlag Łódź
Mateusz Konopacki Mordschlag Łódź
Grzegorz Matusiak Mordschlag Łódź
Aleksandra Grzegorczyk Mordschlag Łódź
Tomasz Pawliszewski Mordschlag Łódź
Adrian Lipiński Mordschlag Łódź
Maciej Pawliszewski Mordschlag Łódź
Barbara Zambrzycka Mordschlag Łódź
Marcin Kozieł Rebel Fencing Szkoła Szermierki Klasycznej
Filip Marszalek Rebel Fencing Szkoła Szermierki Klasycznej
Magdalena Jurczyk Rebel Fencing Szkoła Szermierki Klasycznej
Paweł Skoliński Rebel Fencing Szkoła Szermierki Klasycznej
Agnieszka Czerkawska Rebel Fencing Szkoła Szermierki Klasycznej
Mateusz Majewski Rebel Fencing Szkoła Szermierki Klasycznej
Joanna Haba Szermierka Kielce
Paweł Windys Szermierka Kielce
Alan Granek Szermierka Kielce
Cezary Mieleniewski Szermierka Kielce
Piotr Urbański Szermierka Kielce
Krzysztof Kozak Szkoła Fechtunku Gryf
Szymon Ożóg Szkoła Fechtunku Gryf
Michał Wiesner Szkoła Fechtunku Gryf
Gabriel Suchy Wrocławski Klub Szermierczy KOLEJARZ
Vadim Kravchenko FFC Paladin
Andrey Kozlov FFC Paladin
Anastasia Matiushina FFC Paladin
Alexey Gorbunov FFC Paladin
Irina Noskova HEMA Academy
Dmitry Gibadullin UKRF
Kirill Danilov White Company
Evgeniy Volodkov White Company
Sergey Volkov White Company
Anastasiya Krestovskaya White Company

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Eighth-Finals Andrey Kozlov Jakub Wrzalik WIN LOSS
Eighth-Finals Mateusz Konopacki Alexey Gorbunov WIN LOSS
Eighth-Finals Ziemowit Podwysocki Krzysztof Szczytowski LOSS WIN
Eighth-Finals Sebastian Kiszka Krzysztof Kozak LOSS WIN
Eighth-Finals Krzysztof Janus Szymon Ożóg LOSS WIN
Eighth-Finals Grzegorz Sarna Pawel Ponichtera WIN LOSS
Eighth-Finals Krzysztof Borzęcki Jacek Raczyński LOSS WIN
Eighth-Finals Jaroslaw Kokot Leonardo Salomao WIN LOSS
Quarterfinals Andrey Kozlov Jaroslaw Kokot WIN LOSS
Quarterfinals Mateusz Konopacki Jacek Raczyński WIN LOSS
Quarterfinals Grzegorz Sarna Krzysztof Szczytowski LOSS WIN
Quarterfinals Krzysztof Kozak Szymon Ożóg LOSS WIN
Semifinals Andrey Kozlov Szymon Ożóg WIN LOSS
Semifinals Mateusz Konopacki Krzysztof Szczytowski WIN LOSS
Gold Medal Match Andrey Kozlov Mateusz Konopacki WIN LOSS
Bronze Medal Match Szymon Ożóg Krzysztof Szczytowski WIN LOSS
Pool Set 1 Ziemowit Podwysocki Jacek Raczyński WIN LOSS
Pool Set 1 Paweł Windys Mateusz Szudrawski LOSS WIN
Pool Set 1 Jacek Raczyński Mateusz Szudrawski WIN LOSS
Pool Set 1 Paweł Windys Jacek Raczyński LOSS WIN
Pool Set 1 Ziemowit Podwysocki Mateusz Szudrawski WIN LOSS
Pool Set 1 Ziemowit Podwysocki Paweł Windys WIN LOSS
Pool Set 1 Mateusz Szudrawski Paweł Skoliński LOSS WIN
Pool Set 1 Paweł Windys Paweł Skoliński WIN LOSS
Pool Set 1 Jacek Raczyński Paweł Skoliński WIN LOSS
Pool Set 1 Ziemowit Podwysocki Paweł Skoliński WIN LOSS
Pool Set 1 Jakub Wrzalik Piotr Urbański WIN LOSS
Pool Set 1 Sebastian Kiszka Piotr Biedermann WIN LOSS
Pool Set 1 Sebastian Kiszka Jakub Wrzalik WIN LOSS
Pool Set 1 Leonardo Salomao Piotr Biedermann WIN LOSS
Pool Set 1 Sebastian Kiszka Leonardo Salomao WIN LOSS
Pool Set 1 Piotr Urbański Piotr Biedermann LOSS WIN
Pool Set 1 Jakub Wrzalik Leonardo Salomao LOSS WIN
Pool Set 1 Sebastian Kiszka Piotr Urbański WIN LOSS
Pool Set 1 Jakub Wrzalik Piotr Biedermann WIN LOSS
Pool Set 1 Leonardo Salomao Piotr Urbański WIN LOSS
Pool Set 1 Mateusz Konopacki Kasper Stolarek WIN LOSS
Pool Set 1 Mateusz Konopacki Krzysztof Borzęcki WIN LOSS
Pool Set 1 Krzysztof Borzęcki Kasper Stolarek WIN LOSS
Pool Set 1 Krzysztof Kozak Krzysztof Borzęcki LOSS WIN
Pool Set 1 Mikołaj Kołodziej Bartosz Sarna WIN LOSS
Pool Set 1 Mateusz Konopacki Krzysztof Kozak WIN LOSS
Pool Set 1 Bartosz Sarna Kasper Stolarek LOSS WIN
Pool Set 1 Mikołaj Kołodziej Krzysztof Borzęcki LOSS WIN
Pool Set 1 Mateusz Konopacki Bartosz Sarna WIN LOSS
Pool Set 1 Mikołaj Kołodziej Krzysztof Kozak LOSS WIN
Pool Set 1 Mateusz Konopacki Mikołaj Kołodziej WIN LOSS
Pool Set 1 Krzysztof Borzęcki Bartosz Sarna WIN LOSS
Pool Set 1 Krzysztof Kozak Kasper Stolarek WIN LOSS
Pool Set 1 Mikołaj Kołodziej Kasper Stolarek LOSS WIN
Pool Set 1 Krzysztof Kozak Bartosz Sarna WIN LOSS
Pool Set 1 Szymon Ożóg Marcin Kumięga WIN LOSS
Pool Set 1 Jaroslaw Kokot Bartosz Grząślewicz WIN LOSS
Pool Set 1 Grzegorz Sarna Grzegorz Matusiak WIN LOSS
Pool Set 1 Jaroslaw Kokot Szymon Ożóg LOSS WIN
Pool Set 1 Grzegorz Matusiak Marcin Kumięga WIN LOSS
Pool Set 1 Grzegorz Sarna Bartosz Grząślewicz WIN LOSS
Pool Set 1 Szymon Ożóg Grzegorz Matusiak WIN LOSS
Pool Set 1 Grzegorz Sarna Jaroslaw Kokot LOSS WIN
Pool Set 1 Bartosz Grząślewicz Marcin Kumięga WIN LOSS
Pool Set 1 Grzegorz Sarna Szymon Ożóg LOSS WIN
Pool Set 1 Bartosz Grząślewicz Grzegorz Matusiak WIN LOSS
Pool Set 1 Jaroslaw Kokot Marcin Kumięga WIN LOSS
Pool Set 1 Bartosz Grząślewicz Szymon Ożóg LOSS WIN
Pool Set 1 Grzegorz Sarna Marcin Kumięga WIN LOSS
Pool Set 1 Jaroslaw Kokot Grzegorz Matusiak WIN LOSS
Pool Set 1 Andrey Kozlov Marius Dzindulis WIN LOSS
Pool Set 1 Karol Zakrzewski Bolesław Tekielski LOSS WIN
Pool Set 1 Krzysztof Janus Mateusz Sikorski WIN LOSS
Pool Set 1 Andrey Kozlov Bolesław Tekielski WIN LOSS
Pool Set 1 Mateusz Sikorski Marius Dzindulis WIN LOSS
Pool Set 1 Karol Zakrzewski Krzysztof Janus WIN LOSS
Pool Set 1 Andrey Kozlov Mateusz Sikorski WIN LOSS
Pool Set 1 Krzysztof Janus Bolesław Tekielski WIN LOSS
Pool Set 1 Karol Zakrzewski Marius Dzindulis LOSS WIN
Pool Set 1 Andrey Kozlov Krzysztof Janus WIN LOSS
Pool Set 1 Karol Zakrzewski Mateusz Sikorski WIN LOSS
Pool Set 1 Bolesław Tekielski Marius Dzindulis LOSS WIN
Pool Set 1 Andrey Kozlov Karol Zakrzewski WIN LOSS
Pool Set 1 Krzysztof Janus Marius Dzindulis WIN LOSS
Pool Set 1 Bolesław Tekielski Mateusz Sikorski WIN LOSS
Pool Set 1 Krzysztof Szczytowski Marek Maślany LOSS WIN
Pool Set 1 Pawel Ponichtera Piotr Celichowski LOSS WIN
Pool Set 1 Filip Marszalek Alexey Gorbunov WIN LOSS
Pool Set 1 Pawel Ponichtera Krzysztof Szczytowski LOSS WIN
Pool Set 1 Marek Maślany Alexey Gorbunov LOSS WIN
Pool Set 1 Filip Marszalek Piotr Celichowski LOSS WIN
Pool Set 1 Krzysztof Szczytowski Alexey Gorbunov LOSS WIN
Pool Set 1 Pawel Ponichtera Filip Marszalek WIN LOSS
Pool Set 1 Piotr Celichowski Marek Maślany LOSS WIN
Pool Set 1 Filip Marszalek Krzysztof Szczytowski LOSS WIN
Pool Set 1 Piotr Celichowski Alexey Gorbunov LOSS WIN
Pool Set 1 Pawel Ponichtera Marek Maślany WIN LOSS
Pool Set 1 Piotr Celichowski Krzysztof Szczytowski LOSS WIN
Pool Set 1 Filip Marszalek Marek Maślany WIN LOSS
Pool Set 1 Pawel Ponichtera Alexey Gorbunov WIN LOSS

Women's Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Quarterfinals Joanna Puchalska Magdalena Węglarz WIN LOSS
Quarterfinals Joanna Koprowska Aleksandra Grzegorczyk WIN LOSS
Quarterfinals Anastasia Matiushina Irina Noskova LOSS WIN
Quarterfinals Paulina Pająk Joanna Pergoł WIN LOSS
Semifinals Joanna Puchalska Paulina Pająk WIN LOSS
Semifinals Irina Noskova Joanna Koprowska WIN LOSS
Gold Medal Match Irina Noskova Joanna Puchalska LOSS WIN
Pool Set 1 Joanna Koprowska Agnieszka Czerkawska WIN LOSS
Pool Set 1 Paulina Pająk Karolina Żerańska WIN LOSS
Pool Set 1 Irina Noskova Joanna Koprowska WIN LOSS
Pool Set 1 Karolina Żerańska Agnieszka Czerkawska LOSS WIN
Pool Set 1 Joanna Koprowska Karolina Żerańska WIN LOSS
Pool Set 1 Irina Noskova Paulina Pająk LOSS WIN
Pool Set 1 Joanna Koprowska Paulina Pająk WIN LOSS
Pool Set 1 Irina Noskova Agnieszka Czerkawska WIN LOSS
Pool Set 1 Paulina Pająk Agnieszka Czerkawska WIN LOSS
Pool Set 1 Irina Noskova Karolina Żerańska WIN LOSS
Pool Set 1 Paulina Pająk Aleksandra Grzegorczyk WIN LOSS
Pool Set 1 Joanna Koprowska Aleksandra Grzegorczyk WIN LOSS
Pool Set 1 Karolina Żerańska Aleksandra Grzegorczyk LOSS WIN
Pool Set 1 Aleksandra Grzegorczyk Agnieszka Czerkawska WIN LOSS
Pool Set 1 Irina Noskova Aleksandra Grzegorczyk WIN LOSS
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Joanna Puchalska LOSS WIN
Pool Set 1 Joanna Puchalska Magdalena Węglarz WIN LOSS
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Magdalena Węglarz WIN LOSS
Pool Set 1 Joanna Puchalska Barbara Zambrzycka WIN LOSS
Pool Set 1 Barbara Zambrzycka Magdalena Węglarz LOSS WIN
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Barbara Zambrzycka WIN LOSS
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Joanna Pergoł LOSS WIN
Pool Set 1 Joanna Puchalska Joanna Pergoł WIN LOSS
Pool Set 1 Joanna Pergoł Magdalena Węglarz WIN LOSS
Pool Set 1 Barbara Zambrzycka Joanna Pergoł LOSS WIN

Mixed Steel Rapier & Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Kirill Danilov Piotr Celichowski WIN LOSS
Pool Set 1 Kirill Danilov Irina Noskova WIN LOSS
Pool Set 1 Irina Noskova Piotr Celichowski WIN LOSS
Pool Set 1 Kirill Danilov Filip Marszalek WIN LOSS
Pool Set 1 Irina Noskova Filip Marszalek LOSS WIN
Pool Set 1 Filip Marszalek Piotr Celichowski WIN LOSS
Pool Set 1 Dmitry Gibadullin Grzegorz Matusiak WIN LOSS
Pool Set 1 Krzysztof Kozak Krzysztof Szczytowski LOSS WIN
Pool Set 1 Dmitry Gibadullin Krzysztof Kozak WIN LOSS
Pool Set 1 Radek Duszynski Krzysztof Szczytowski WIN LOSS
Pool Set 1 Krzysztof Kozak Radek Duszynski WIN LOSS
Pool Set 1 Grzegorz Matusiak Krzysztof Szczytowski LOSS WIN
Pool Set 1 Dmitry Gibadullin Radek Duszynski WIN LOSS
Pool Set 1 Krzysztof Kozak Grzegorz Matusiak WIN LOSS
Pool Set 1 Dmitry Gibadullin Krzysztof Szczytowski WIN LOSS
Pool Set 1 Radek Duszynski Grzegorz Matusiak WIN LOSS
Pool Set 1 Evgeniy Volodkov Marcin Kozieł WIN LOSS
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Marcin Kozieł LOSS WIN
Pool Set 1 Evgeniy Volodkov Anastasia Matiushina WIN LOSS
Pool Set 1 Andrey Kozlov Marcin Kozieł WIN LOSS
Pool Set 1 Andrey Kozlov Anastasia Matiushina WIN LOSS
Pool Set 1 Evgeniy Volodkov Andrey Kozlov WIN LOSS
Pool Set 1 Evgeniy Volodkov Pawel Ponichtera LOSS WIN
Pool Set 1 Andrey Kozlov Pawel Ponichtera LOSS WIN
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Pawel Ponichtera LOSS WIN
Pool Set 1 Pawel Ponichtera Marcin Kozieł WIN LOSS
Pool Set 1 Vadim Kravchenko Leonardo Salomao WIN LOSS
Pool Set 1 Mateusz Majewski Leonardo Salomao LOSS WIN
Pool Set 1 Vadim Kravchenko Mateusz Majewski WIN LOSS
Pool Set 1 Mateusz Majewski Ziemowit Podwysocki WIN LOSS
Pool Set 1 Ziemowit Podwysocki Leonardo Salomao LOSS WIN
Pool Set 1 Vadim Kravchenko Ziemowit Podwysocki LOSS WIN
Pool Set 1 Vadim Kravchenko Aleksandra Grzegorczyk WIN LOSS
Pool Set 1 Ziemowit Podwysocki Aleksandra Grzegorczyk WIN LOSS
Pool Set 1 Leonardo Salomao Aleksandra Grzegorczyk WIN LOSS
Pool Set 1 Mateusz Majewski Aleksandra Grzegorczyk WIN LOSS
Pool Set 1 Sergey Volkov Mikołaj Kołodziej WIN LOSS
Pool Set 1 Mikołaj Kołodziej Magdalena Jurczyk LOSS WIN
Pool Set 1 Sergey Volkov Magdalena Jurczyk LOSS WIN
Pool Set 1 Mikołaj Kołodziej Gabriel Suchy LOSS WIN
Pool Set 1 Gabriel Suchy Magdalena Jurczyk WIN LOSS
Pool Set 1 Sergey Volkov Gabriel Suchy WIN LOSS
Pool Set 1 Marcin Bialek Sergey Volkov WIN LOSS
Pool Set 1 Marcin Bialek Magdalena Jurczyk WIN LOSS
Pool Set 1 Marcin Bialek Mikołaj Kołodziej WIN LOSS
Pool Set 1 Marcin Bialek Gabriel Suchy WIN LOSS
Eighth-Finals Dmitry Gibadullin Mateusz Majewski LOSS WIN
Eighth-Finals Kirill Danilov Krzysztof Szczytowski WIN LOSS
Eighth-Finals Marcin Bialek Krzysztof Kozak LOSS WIN
Eighth-Finals Pawel Ponichtera Gabriel Suchy WIN LOSS
Eighth-Finals Evgeniy Volodkov Magdalena Jurczyk LOSS WIN
Eighth-Finals Vadim Kravchenko Andrey Kozlov WIN LOSS
Eighth-Finals Radek Duszynski Leonardo Salomao WIN LOSS
Eighth-Finals Sergey Volkov Filip Marszalek WIN LOSS
Quarterfinals Sergey Volkov Mateusz Majewski WIN LOSS
Quarterfinals Kirill Danilov Radek Duszynski WIN LOSS
Quarterfinals Vadim Kravchenko Krzysztof Kozak WIN LOSS
Quarterfinals Pawel Ponichtera Magdalena Jurczyk WIN LOSS
Semifinals Sergey Volkov Pawel Ponichtera LOSS WIN
Semifinals Kirill Danilov Vadim Kravchenko WIN LOSS
Gold Medal Match Kirill Danilov Pawel Ponichtera WIN LOSS
Bronze Medal Match Vadim Kravchenko Sergey Volkov LOSS WIN

Mixed Steel Arming Sword & Buckler

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Eighth-Finals Sergey Volkov Bartosz Gluszczak WIN LOSS
Eighth-Finals Konrad Kramarz Marcin Kumięga WIN LOSS
Eighth-Finals Dmitry Gibadullin Robert Szatecki WIN LOSS
Eighth-Finals Grzegorz Sarna Leonardo Salomao WIN LOSS
Quarterfinals Andrey Kozlov Grzegorz Sarna WIN LOSS
Quarterfinals Dmitry Gibadullin Kirill Danilov LOSS WIN
Quarterfinals Evgeniy Volodkov Konrad Kramarz WIN LOSS
Quarterfinals Vadim Kravchenko Sergey Volkov WIN LOSS
Semifinals Vadim Kravchenko Andrey Kozlov WIN LOSS
Semifinals Kirill Danilov Evgeniy Volodkov LOSS WIN
Gold Medal Match Evgeniy Volodkov Vadim Kravchenko WIN LOSS
Bronze Medal Match Kirill Danilov Andrey Kozlov WIN LOSS
Pool Set 1 Bartosz Gluszczak Marcin Kumięga WIN LOSS
Pool Set 1 Jakub Wrzalik Piotr Janeczek WIN LOSS
Pool Set 1 Evgeniy Volodkov Bartosz Gluszczak LOSS WIN
Pool Set 1 Piotr Janeczek Marcin Kumięga LOSS WIN
Pool Set 1 Evgeniy Volodkov Jakub Wrzalik WIN LOSS
Pool Set 1 Bartosz Gluszczak Piotr Janeczek LOSS WIN
Pool Set 1 Evgeniy Volodkov Piotr Janeczek WIN LOSS
Pool Set 1 Jakub Wrzalik Marcin Kumięga LOSS WIN
Pool Set 1 Evgeniy Volodkov Marcin Kumięga WIN LOSS
Pool Set 1 Bartosz Gluszczak Jakub Wrzalik WIN LOSS
Pool Set 1 Bartosz Gluszczak Paweł Windys WIN LOSS
Pool Set 1 Piotr Janeczek Paweł Windys LOSS WIN
Pool Set 1 Jakub Wrzalik Paweł Windys LOSS WIN
Pool Set 1 Paweł Windys Marcin Kumięga LOSS WIN
Pool Set 1 Evgeniy Volodkov Paweł Windys WIN LOSS
Pool Set 1 Dmitry Gibadullin Sergey Volkov WIN LOSS
Pool Set 1 Grzegorz Sarna Krzysztof Janus WIN LOSS
Pool Set 1 Dmitry Gibadullin Grzegorz Sarna LOSS WIN
Pool Set 1 Mateusz Konopacki Krzysztof Janus WIN LOSS
Pool Set 1 Grzegorz Sarna Mateusz Konopacki WIN LOSS
Pool Set 1 Sergey Volkov Krzysztof Janus WIN LOSS
Pool Set 1 Dmitry Gibadullin Mateusz Konopacki WIN LOSS
Pool Set 1 Sergey Volkov Grzegorz Sarna WIN LOSS
Pool Set 1 Dmitry Gibadullin Krzysztof Janus WIN LOSS
Pool Set 1 Sergey Volkov Mateusz Konopacki LOSS WIN
Pool Set 1 Vadim Kravchenko Leonardo Salomao WIN LOSS
Pool Set 1 Kirill Danilov Anastasia Matiushina WIN LOSS
Pool Set 1 Pawel Mamelka Adrian Lipiński LOSS WIN
Pool Set 1 Kirill Danilov Vadim Kravchenko WIN LOSS
Pool Set 1 Leonardo Salomao Adrian Lipiński WIN LOSS
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Pawel Mamelka LOSS WIN
Pool Set 1 Vadim Kravchenko Adrian Lipiński WIN LOSS
Pool Set 1 Kirill Danilov Pawel Mamelka WIN LOSS
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Leonardo Salomao LOSS WIN
Pool Set 1 Vadim Kravchenko Pawel Mamelka WIN LOSS
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Adrian Lipiński LOSS WIN
Pool Set 1 Kirill Danilov Leonardo Salomao WIN LOSS
Pool Set 1 Vadim Kravchenko Anastasia Matiushina WIN LOSS
Pool Set 1 Pawel Mamelka Leonardo Salomao LOSS WIN
Pool Set 1 Kirill Danilov Adrian Lipiński WIN LOSS
Pool Set 1 Andrey Kozlov Robert Szatecki WIN LOSS
Pool Set 1 Konrad Kramarz Alan Granek WIN LOSS
Pool Set 1 Konrad Kramarz Robert Szatecki WIN LOSS
Pool Set 1 Michał Wiesner Alan Granek LOSS WIN
Pool Set 1 Konrad Kramarz Michał Wiesner WIN LOSS
Pool Set 1 Andrey Kozlov Alan Granek WIN LOSS
Pool Set 1 Michał Wiesner Robert Szatecki LOSS WIN
Pool Set 1 Andrey Kozlov Konrad Kramarz WIN LOSS
Pool Set 1 Robert Szatecki Alan Granek WIN LOSS
Pool Set 1 Andrey Kozlov Michał Wiesner WIN LOSS
Pool Set 1 Alan Granek Cezary Mieleniewski WIN LOSS
Pool Set 1 Robert Szatecki Cezary Mieleniewski WIN LOSS
Pool Set 1 Michał Wiesner Cezary Mieleniewski WIN LOSS
Pool Set 1 Andrey Kozlov Cezary Mieleniewski WIN LOSS
Pool Set 1 Konrad Kramarz Cezary Mieleniewski WIN LOSS

Mixed Steel Sabre

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Eighth-Finals Konrad Kramarz Mikołaj Kołodziej WIN LOSS
Eighth-Finals Kirill Danilov Tomasz Pawliszewski WIN LOSS
Eighth-Finals Vadim Kravchenko Karol Zakrzewski WIN LOSS
Eighth-Finals Sergey Volkov Krzysztof Borzęcki WIN LOSS
Eighth-Finals Grzegorz Sarna Adrian Lipiński WIN LOSS
Eighth-Finals Evgeniy Volodkov Piotr Janeczek WIN LOSS
Eighth-Finals Aleksander Frydrych Maciej Pawliszewski WIN LOSS
Eighth-Finals Dmitry Gibadullin Andrey Kozlov WIN LOSS
Quarterfinals Dmitry Gibadullin Konrad Kramarz LOSS WIN
Quarterfinals Kirill Danilov Aleksander Frydrych WIN LOSS
Quarterfinals Evgeniy Volodkov Vadim Kravchenko LOSS WIN
Quarterfinals Sergey Volkov Grzegorz Sarna WIN LOSS
Semifinals Sergey Volkov Konrad Kramarz WIN LOSS
Semifinals Kirill Danilov Vadim Kravchenko LOSS WIN
Gold Medal Match Vadim Kravchenko Sergey Volkov WIN LOSS
Bronze Medal Match Kirill Danilov Konrad Kramarz LOSS WIN
Pool Set 1 Andrey Kozlov Paweł Windys WIN LOSS
Pool Set 1 Andrey Kozlov Bartosz Gluszczak WIN LOSS
Pool Set 1 Kirill Danilov Paweł Windys WIN LOSS
Pool Set 1 Kirill Danilov Andrey Kozlov WIN LOSS
Pool Set 1 Bartosz Gluszczak Paweł Windys WIN LOSS
Pool Set 1 Kirill Danilov Bartosz Gluszczak WIN LOSS
Pool Set 1 Bartosz Gluszczak Karol Zakrzewski LOSS WIN
Pool Set 1 Kirill Danilov Karol Zakrzewski WIN LOSS
Pool Set 1 Andrey Kozlov Karol Zakrzewski LOSS WIN
Pool Set 1 Karol Zakrzewski Paweł Windys WIN LOSS
Pool Set 1 Andrey Kozlov Cezary Mieleniewski WIN LOSS
Pool Set 1 Kirill Danilov Cezary Mieleniewski WIN LOSS
Pool Set 1 Paweł Windys Cezary Mieleniewski LOSS WIN
Pool Set 1 Bartosz Gluszczak Cezary Mieleniewski WIN LOSS
Pool Set 1 Karol Zakrzewski Cezary Mieleniewski LOSS WIN
Pool Set 1 Dmitry Gibadullin Dmitrij Bugajev WIN LOSS
Pool Set 1 Piotr Janeczek Adrian Lipiński WIN LOSS
Pool Set 1 Adrian Lipiński Dmitrij Bugajev WIN LOSS
Pool Set 1 Dmitry Gibadullin Adrian Lipiński LOSS WIN
Pool Set 1 Dmitry Gibadullin Piotr Janeczek WIN LOSS
Pool Set 1 Piotr Janeczek Dmitrij Bugajev WIN LOSS
Pool Set 1 Dmitry Gibadullin Maciej Pawliszewski WIN LOSS
Pool Set 1 Piotr Janeczek Maciej Pawliszewski WIN LOSS
Pool Set 1 Maciej Pawliszewski Dmitrij Bugajev WIN LOSS
Pool Set 1 Adrian Lipiński Maciej Pawliszewski LOSS WIN
Pool Set 1 Piotr Janeczek Alan Granek LOSS WIN
Pool Set 1 Dmitry Gibadullin Alan Granek WIN LOSS
Pool Set 1 Alan Granek Adrian Lipiński LOSS WIN
Pool Set 1 Alan Granek Dmitrij Bugajev WIN LOSS
Pool Set 1 Alan Granek Maciej Pawliszewski LOSS WIN
Pool Set 1 Sergey Volkov Krzysztof Borzęcki LOSS WIN
Pool Set 1 Krzysztof Janus Tomasz Pawliszewski LOSS WIN
Pool Set 1 Sergey Volkov Aleksander Frydrych WIN LOSS
Pool Set 1 Krzysztof Borzęcki Tomasz Pawliszewski LOSS WIN
Pool Set 1 Aleksander Frydrych Krzysztof Janus WIN LOSS
Pool Set 1 Sergey Volkov Tomasz Pawliszewski WIN LOSS
Pool Set 1 Aleksander Frydrych Tomasz Pawliszewski WIN LOSS
Pool Set 1 Krzysztof Janus Krzysztof Borzęcki LOSS WIN
Pool Set 1 Aleksander Frydrych Krzysztof Borzęcki WIN LOSS
Pool Set 1 Sergey Volkov Krzysztof Janus WIN LOSS
Pool Set 1 Jacek Raczyński Tomasz Pawliszewski LOSS WIN
Pool Set 1 Aleksander Frydrych Jacek Raczyński WIN LOSS
Pool Set 1 Krzysztof Janus Jacek Raczyński LOSS WIN
Pool Set 1 Krzysztof Borzęcki Jacek Raczyński WIN LOSS
Pool Set 1 Sergey Volkov Jacek Raczyński WIN LOSS
Pool Set 1 Evgeniy Volodkov Piotr Urbański WIN LOSS
Pool Set 1 Jaroslaw Kokot Michał Wiesner LOSS WIN
Pool Set 1 Evgeniy Volodkov Konrad Kramarz LOSS WIN
Pool Set 1 Jaroslaw Kokot Piotr Urbański WIN LOSS
Pool Set 1 Evgeniy Volodkov Jaroslaw Kokot WIN LOSS
Pool Set 1 Konrad Kramarz Michał Wiesner WIN LOSS
Pool Set 1 Evgeniy Volodkov Michał Wiesner WIN LOSS
Pool Set 1 Konrad Kramarz Piotr Urbański WIN LOSS
Pool Set 1 Michał Wiesner Piotr Urbański WIN LOSS
Pool Set 1 Jaroslaw Kokot Konrad Kramarz LOSS WIN
Pool Set 1 Mikołaj Kołodziej Michał Wiesner WIN LOSS
Pool Set 1 Evgeniy Volodkov Mikołaj Kołodziej WIN LOSS
Pool Set 1 Jaroslaw Kokot Mikołaj Kołodziej LOSS WIN
Pool Set 1 Mikołaj Kołodziej Piotr Urbański WIN LOSS
Pool Set 1 Konrad Kramarz Mikołaj Kołodziej WIN LOSS
Pool Set 1 Grzegorz Sarna Jakub Wrzalik WIN LOSS
Pool Set 1 Vadim Kravchenko Grzegorz Sarna WIN LOSS
Pool Set 1 Jakub Wrzalik Marcin Kumięga LOSS WIN
Pool Set 1 Grzegorz Sarna Marcin Kumięga WIN LOSS
Pool Set 1 Vadim Kravchenko Marcin Kumięga WIN LOSS
Pool Set 1 Vadim Kravchenko Jakub Wrzalik WIN LOSS
Pool Set 1 Mateusz Konopacki Marcin Kumięga WIN LOSS
Pool Set 1 Vadim Kravchenko Mateusz Konopacki WIN LOSS
Pool Set 1 Mateusz Konopacki Jakub Wrzalik LOSS WIN
Pool Set 1 Grzegorz Sarna Mateusz Konopacki WIN LOSS
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Marcin Kumięga LOSS WIN
Pool Set 1 Vadim Kravchenko Anastasia Matiushina WIN LOSS
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Grzegorz Sarna LOSS WIN
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Jakub Wrzalik LOSS WIN
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Mateusz Konopacki WIN LOSS

Women's Steel Sword & Buckler

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Semifinals Anastasia Matiushina Katarzyna Grzywa WIN LOSS
Semifinals Irina Noskova Anastasiya Krestovskaya LOSS WIN
Gold Medal Match Anastasia Matiushina Anastasiya Krestovskaya WIN LOSS
Bronze Medal Match Irina Noskova Katarzyna Grzywa WIN LOSS
Pool Set 1 Irina Noskova Katarzyna Grzywa WIN LOSS
Pool Set 1 Joanna Puchalska Katarzyna Grzywa LOSS WIN
Pool Set 1 Irina Noskova Joanna Puchalska WIN LOSS
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Anastasiya Krestovskaya WIN LOSS
Pool Set 1 Anastasiya Krestovskaya Joanna Pergoł WIN LOSS
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Joanna Pergoł WIN LOSS
Pool Set 1 Joanna Pergoł Magdalena Węglarz WIN LOSS
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Magdalena Węglarz WIN LOSS
Pool Set 1 Anastasiya Krestovskaya Magdalena Węglarz WIN LOSS

Women's Steel Sabre

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Paulina Pająk LOSS WIN
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Anastasiya Krestovskaya WIN LOSS
Pool Set 1 Anastasiya Krestovskaya Paulina Pająk WIN LOSS
Pool Set 1 Irina Noskova Karolina Żerańska WIN LOSS
Pool Set 1 Irina Noskova Joanna Haba WIN LOSS
Pool Set 1 Katarzyna Grzywa Karolina Żerańska WIN LOSS
Pool Set 1 Irina Noskova Katarzyna Grzywa WIN LOSS
Pool Set 1 Joanna Haba Karolina Żerańska WIN LOSS
Pool Set 1 Joanna Haba Katarzyna Grzywa LOSS WIN
Semifinals Irina Noskova Anastasiya Krestovskaya WIN LOSS
Semifinals Anastasia Matiushina Katarzyna Grzywa WIN LOSS
Gold Medal Match Anastasia Matiushina Irina Noskova LOSS WIN
Bronze Medal Match Anastasiya Krestovskaya Katarzyna Grzywa WIN LOSS

Women's Steel Rapier & Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Quarterfinals Anastasia Matiushina Paulina Pająk WIN LOSS
Quarterfinals Anastasiya Krestovskaya Aleksandra Grzegorczyk LOSS WIN
Semifinals Aleksandra Grzegorczyk Magdalena Jurczyk LOSS WIN
Semifinals Anastasia Matiushina Irina Noskova LOSS WIN
Gold Medal Match Irina Noskova Magdalena Jurczyk WIN LOSS
Bronze Medal Match Anastasia Matiushina Aleksandra Grzegorczyk WIN LOSS
Pool Set 1 Paulina Pająk Magdalena Jurczyk LOSS WIN
Pool Set 1 Aleksandra Grzegorczyk Magdalena Jurczyk LOSS WIN
Pool Set 1 Paulina Pająk Aleksandra Grzegorczyk WIN LOSS
Pool Set 1 Joanna Pergoł Aleksandra Grzegorczyk LOSS WIN
Pool Set 1 Paulina Pająk Joanna Pergoł WIN LOSS
Pool Set 1 Joanna Pergoł Magdalena Jurczyk LOSS WIN
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Anastasiya Krestovskaya WIN LOSS
Pool Set 1 Anastasiya Krestovskaya Barbara Zambrzycka WIN LOSS
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Barbara Zambrzycka WIN LOSS
Pool Set 1 Irina Noskova Barbara Zambrzycka WIN LOSS
Pool Set 1 Irina Noskova Anastasiya Krestovskaya WIN LOSS
Pool Set 1 Anastasia Matiushina Irina Noskova LOSS WIN