Swordfish 2018

Date
November 2
Country
Sweden
City
Gothenburg

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 163 62
Women's Steel Longsword 44 19
Mixed Steel Rapier & Dagger 82 28
Mixed Steel Arming Sword & Buckler 36 15
Mixed Steel Sabre 62 24

Fighters in event

NameNationalityClub
Kimito Wynn Adelaide Sword Academy
Nick Desmet De Hallebardiers
Robbe D'Hondt De Hallebardiers
Maarten van der Auwera Sumus Soldani
Joris Jacobs Sumus Soldani
Aäron Faes Sumus Soldani
Yannick De smet SwArta
Jane Johnston
Greg Tsagris Medieval Swordplay Canada
Jack Gassmann Goats Head Historical Fencing
Benyao Lin Nanjing Axon Martial Arts
JJ Hösl
Thomas Flossmann Gladiatores München
Carla Huvermann Grün-Weiß Holten
Lukas Mästle-Goer Schwabenfedern
Michael Hein Schwabenfedern
Benjamin Bott Scuola di Scherma
Alex Rymark Vorm Københavns Historiske Fægteklub
Victor Harder Hesel Københavns Historiske Fægteklub
Jesper Krogh Lindhardtsen Københavns Historiske Fægteklub
Troels Christensen Københavns Historiske Fægteklub
Javier Cabrera Ferrero Blood and Iron Martial Arts
Kalle Kylmänen EHMS
Kristian Ruokonen EHMS
Mikko Lehto EHMS
Miro Lahtela EHMS
Ami Viholainen EHMS
Minna Vasarainen EHMS
Dorian Canham AURA Combat Historique
William Panicot Københavns Historiske Fægteklub
Matthieu Mosset-Coelho Teixeira La Salle d'Armes Escrime Ancienne
Thomas Couturier La Salle d'Armes Escrime Ancienne
Diana Michelis La Salle d'Armes Escrime Ancienne
Frederic David La Salle d'Armes Escrime Ancienne
Dávid Czégé Ars Ensis
Bonifác Ormosi Ars Ensis
Michael Prendergast SCA Dun in Mara
Gianpaolo Panetta Accademia Romana d'Armi
Matteo D'Uffizi Accademia Romana d'Armi
Luca De Franceschi Accademia Romana d'Armi
Francesco Lodà Accademia Romana d'Armi
Silvia Tomassetti Accademia Romana d'Armi
Federico Dall'Olio La Salle d'Armes Escrime Ancienne
Michela D'Orlando Ordine delle Lame Scaligere
Juris Trosins HEMA Riga
Max van den Ekart De Zwaardkring
Tosca Beuming De Zwaardkring
Jerze de Reus De Zwaardkring
Cynthia Kop De Zwaardkring
Bart Jongsma Historisch Vrijvechten Nederland
Matthys Kool Historisch Vrijvechten Nederland
Majken Roelfszema MARS
Michel Rensen Zwaard & Steen
Arto Fama Zwaard & Steen
Izabele Aparecida Saorin Zwaard & Steen
Håvard Lund Eidheim Fekteklubben Frie Duellister
Tomm Alexander Skotner Fekteklubben Frie Duellister
Hanne Eik Pilskog Fekteklubben Frie Duellister
Nikolai Vincent Vaags Fekteklubben Frie Duellister
Aleksander Frydrych
Antoni Olbrychski Akademia Szermierzy
Joanna Koprowska Akademia Szermierzy
Aleksander Dynarek Mordschlag Łódź
Konrad Kramarz Mordschlag Łódź
Mikhail Bakir FFC Paladin
Anastasia Matiushina FFC Paladin
Sergey Kultaev Freifechtergilde
Vasily Moiseenko Freifechtergilde
Michael Melnikov Freifechtergilde
Andrey Muzurin Tramazzone
Elena Muzurina Tramazzone
Alexey Perkov Tramazzone
Nikita Maksimenko Tramazzone
Dmitry Gibadullin UKRF
Mattias Andersson Gävle HEMA
Alexander Olsson Gothenburg Historical Fencing School
Kasper Aase Gothenburg Historical Fencing School
Anders Linnard Gothenburg Historical Fencing School
Anders Söderberg Gothenburg Historical Fencing School
Jimmy Olsson Gothenburg Historical Fencing School
Alexander Lundqvist Gothenburg Historical Fencing School
Marcus Pettersson Kungshamns Historiska Fäktskola
Gunilla Lindberg Malmö Historiska Fäktskola
Martin Rosén Malmö Historiska Fäktskola
Jonas Eriksson Malmö Historiska Fäktskola
Andreas Markehed Malmö Historiska Fäktskola
Eva Wei Malmö Historiska Fäktskola
Sebastian Wendt Malmö Historiska Fäktskola
Isak Almqvist Medeltida Stridsteknik Linköping IF
Anna-Lotta Eriksson Örebro HEMA
Britt Sjöqvist Örebro HEMA
Jesper Christiansen Örebro HEMA
Anna Färnefors Örebro HEMA
Linus Spjutsberg Särimner HEMA
Björn Carlander Stockholms Stigmän
Kristofer Stanson Stockholms Stigmän
Andreas Lindegren Stockholmspolisens Idrottsförening Fäktning
Thomas Nyzell Uppsala Historiska Fäktskola
Magnus Lundborg Uppsala Historiska Fäktskola
Andreas Isaksson Uppsala Historiska Fäktskola
Deniz Ince Turkey Historical Fencing Association
Pedro San Miguel Schola Gladiatoria
Jack Butcher Schola Gladiatoria
Amir Sheikh-Warak Schola Gladiatoria
Rory Merrall-Wyre The Renaissance Sword Club
Stephen Howell The Renaissance Sword Club
Adrian Faulkner The School of the Sword
Jay Maxwell Waterloo Sparring Group
Aaron Karnuta Denver Historical Fencing Academy
Jayson Barrons Denver Historical Fencing Academy

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 2 Max van den Ekart Michael Hein WIN LOSS
Pool 2 Matthieu Mosset-Coelho Teixeira Antoni Olbrychski LOSS WIN
Pool 2 Isak Almqvist Michael Hein WIN LOSS
Pool 2 Max van den Ekart Matthieu Mosset-Coelho Teixeira LOSS WIN
Pool 2 Isak Almqvist Antoni Olbrychski LOSS WIN
Pool 2 Matthieu Mosset-Coelho Teixeira Michael Hein WIN LOSS
Pool 2 Max van den Ekart Isak Almqvist LOSS WIN
Pool 2 Antoni Olbrychski Michael Hein WIN LOSS
Pool 2 Matthieu Mosset-Coelho Teixeira Isak Almqvist WIN LOSS
Pool 2 Max van den Ekart Antoni Olbrychski DRAW DRAW
Pool 1 Aaron Karnuta Jesper Krogh Lindhardtsen WIN LOSS
Pool 1 Marcus Pettersson Sergey Kultaev DRAW DRAW
Pool 1 Aäron Faes Jesper Krogh Lindhardtsen WIN LOSS
Pool 1 Marcus Pettersson Aaron Karnuta LOSS WIN
Pool 1 Aäron Faes Sergey Kultaev LOSS WIN
Pool 1 Marcus Pettersson Jesper Krogh Lindhardtsen WIN LOSS
Pool 1 Aäron Faes Aaron Karnuta WIN LOSS
Pool 1 Sergey Kultaev Jesper Krogh Lindhardtsen WIN LOSS
Pool 1 Marcus Pettersson Aäron Faes WIN LOSS
Pool 1 Aaron Karnuta Sergey Kultaev LOSS WIN
Pool 3 Jimmy Olsson Lukas Mästle-Goer WIN LOSS
Pool 3 Kristian Ruokonen Nick Desmet WIN LOSS
Pool 3 Lukas Mästle-Goer Nick Desmet WIN LOSS
Pool 3 Kristian Ruokonen Jimmy Olsson LOSS WIN
Pool 3 Jimmy Olsson Nick Desmet WIN LOSS
Pool 3 Kristian Ruokonen Lukas Mästle-Goer WIN LOSS
Pool 6 Miro Lahtela Nikolai Vincent Vaags WIN LOSS
Pool 6 Andreas Markehed Joris Jacobs LOSS WIN
Pool 6 Alex Rymark Vorm Nikolai Vincent Vaags WIN LOSS
Pool 6 Andreas Markehed Miro Lahtela LOSS WIN
Pool 6 Alex Rymark Vorm Joris Jacobs LOSS WIN
Pool 6 Andreas Markehed Nikolai Vincent Vaags WIN LOSS
Pool 6 Alex Rymark Vorm Miro Lahtela LOSS WIN
Pool 6 Joris Jacobs Nikolai Vincent Vaags WIN LOSS
Pool 6 Andreas Markehed Alex Rymark Vorm LOSS WIN
Pool 6 Miro Lahtela Joris Jacobs WIN LOSS
Pool 5 Maarten van der Auwera JJ Hösl WIN LOSS
Pool 5 Matthys Kool Jane Johnston WIN LOSS
Pool 5 Kasper Aase Vasily Moiseenko LOSS WIN
Pool 5 Matthys Kool Maarten van der Auwera WIN LOSS
Pool 5 Kasper Aase JJ Hösl WIN LOSS
Pool 5 Jane Johnston Vasily Moiseenko LOSS WIN
Pool 5 Matthys Kool Kasper Aase DRAW DRAW
Pool 5 Vasily Moiseenko JJ Hösl WIN LOSS
Pool 5 Jane Johnston Maarten van der Auwera LOSS WIN
Pool 5 Matthys Kool JJ Hösl WIN LOSS
Pool 5 Kasper Aase Jane Johnston WIN LOSS
Pool 5 Maarten van der Auwera Vasily Moiseenko LOSS WIN
Pool 5 Jane Johnston JJ Hösl WIN LOSS
Pool 5 Kasper Aase Maarten van der Auwera DRAW DRAW
Pool 5 Matthys Kool Vasily Moiseenko DRAW DRAW
Pool 4 Pedro San Miguel Jerze de Reus LOSS WIN
Pool 4 Thomas Nyzell Andrey Muzurin WIN LOSS
Pool 4 Deniz Ince Jerze de Reus WIN LOSS
Pool 4 Andrey Muzurin Pedro San Miguel LOSS WIN
Pool 4 Thomas Nyzell Deniz Ince WIN LOSS
Pool 4 Andrey Muzurin Jerze de Reus WIN LOSS
Pool 4 Deniz Ince Pedro San Miguel WIN LOSS
Pool 4 Thomas Nyzell Jerze de Reus WIN LOSS
Pool 4 Andrey Muzurin Deniz Ince WIN LOSS
Pool 4 Thomas Nyzell Pedro San Miguel WIN LOSS
Pool 7 Jayson Barrons William Panicot WIN LOSS
Pool 7 Håvard Lund Eidheim Martin Rosén DRAW DRAW
Pool 7 Frederic David Dávid Czégé WIN LOSS
Pool 7 Håvard Lund Eidheim Jayson Barrons WIN LOSS
Pool 7 William Panicot Dávid Czégé WIN LOSS
Pool 7 Frederic David Martin Rosén WIN LOSS
Pool 7 Håvard Lund Eidheim Dávid Czégé WIN LOSS
Pool 7 Frederic David William Panicot WIN LOSS
Pool 7 Jayson Barrons Martin Rosén LOSS WIN
Pool 7 Håvard Lund Eidheim William Panicot WIN LOSS
Pool 7 Dávid Czégé Martin Rosén LOSS WIN
Pool 7 Jayson Barrons Frederic David WIN LOSS
Pool 7 William Panicot Martin Rosén DRAW DRAW
Pool 7 Jayson Barrons Dávid Czégé LOSS WIN
Pool 7 Håvard Lund Eidheim Frederic David WIN LOSS
Pool 9 Anders Linnard Jonas Eriksson WIN LOSS
Pool 9 Kalle Kylmänen Thomas Couturier LOSS WIN
Pool 9 Jonas Eriksson Greg Tsagris WIN LOSS
Pool 9 Anders Linnard Kalle Kylmänen WIN LOSS
Pool 9 Thomas Couturier Greg Tsagris LOSS WIN
Pool 9 Kalle Kylmänen Jonas Eriksson WIN LOSS
Pool 9 Anders Linnard Greg Tsagris WIN LOSS
Pool 9 Jonas Eriksson Thomas Couturier LOSS WIN
Pool 9 Kalle Kylmänen Greg Tsagris WIN LOSS
Pool 9 Anders Linnard Thomas Couturier LOSS WIN
Pool 8 Kimito Wynn Michael Melnikov LOSS WIN
Pool 8 Tomm Alexander Skotner Federico Dall'Olio LOSS WIN
Pool 8 Jesper Christiansen Robbe D'Hondt WIN LOSS
Pool 8 Federico Dall'Olio Michael Melnikov LOSS WIN
Pool 8 Robbe D'Hondt Kimito Wynn WIN LOSS
Pool 8 Jesper Christiansen Tomm Alexander Skotner WIN LOSS
Pool 8 Federico Dall'Olio Robbe D'Hondt WIN LOSS
Pool 8 Jesper Christiansen Kimito Wynn WIN LOSS
Pool 8 Tomm Alexander Skotner Michael Melnikov LOSS WIN
Pool 8 Federico Dall'Olio Kimito Wynn WIN LOSS
Pool 8 Tomm Alexander Skotner Robbe D'Hondt LOSS WIN
Pool 8 Jesper Christiansen Michael Melnikov LOSS WIN
Pool 8 Tomm Alexander Skotner Kimito Wynn WIN LOSS
Pool 8 Robbe D'Hondt Michael Melnikov LOSS WIN
Pool 8 Jesper Christiansen Federico Dall'Olio LOSS WIN
Pool 12 Anders Söderberg Konrad Kramarz LOSS WIN
Pool 12 Michel Rensen Alexey Perkov WIN LOSS
Pool 12 Anders Söderberg Amir Sheikh-Warak WIN LOSS
Pool 12 Alexey Perkov Konrad Kramarz WIN LOSS
Pool 12 Michel Rensen Amir Sheikh-Warak WIN LOSS
Pool 12 Anders Söderberg Alexey Perkov LOSS WIN
Pool 12 Amir Sheikh-Warak Konrad Kramarz LOSS WIN
Pool 12 Anders Söderberg Michel Rensen LOSS WIN
Pool 12 Alexey Perkov Amir Sheikh-Warak WIN LOSS
Pool 12 Michel Rensen Konrad Kramarz WIN LOSS
Pool 11 Bart Jongsma Alexander Olsson WIN LOSS
Pool 11 Jack Gassmann Mikko Lehto DRAW DRAW
Pool 11 Thomas Flossmann Alexander Olsson LOSS WIN
Pool 11 Bart Jongsma Mikko Lehto LOSS WIN
Pool 11 Jack Gassmann Thomas Flossmann WIN LOSS
Pool 11 Mikko Lehto Alexander Olsson WIN LOSS
Pool 11 Bart Jongsma Thomas Flossmann WIN LOSS
Pool 11 Jack Gassmann Alexander Olsson WIN LOSS
Pool 11 Mikko Lehto Thomas Flossmann LOSS WIN
Pool 11 Jack Gassmann Bart Jongsma LOSS WIN
Pool 10 Yannick De smet Benyao Lin DRAW DRAW
Pool 10 Arto Fama Bonifác Ormosi WIN LOSS
Pool 10 Javier Cabrera Ferrero Benyao Lin LOSS WIN
Pool 10 Yannick De smet Bonifác Ormosi WIN LOSS
Pool 10 Arto Fama Javier Cabrera Ferrero WIN LOSS
Pool 10 Bonifác Ormosi Benyao Lin DRAW DRAW
Pool 10 Yannick De smet Javier Cabrera Ferrero WIN LOSS
Pool 10 Arto Fama Benyao Lin WIN LOSS
Pool 10 Bonifác Ormosi Javier Cabrera Ferrero WIN LOSS
Pool 10 Arto Fama Yannick De smet WIN LOSS
Sixteenthfinal 1 Aaron Karnuta Miro Lahtela LOSS WIN
Sixteenthfinal 2 Anders Linnard Bart Jongsma LOSS WIN
Sixteenthfinal 3 Sergey Kultaev Martin Rosén WIN LOSS
Sixteenthfinal 4 Alexey Perkov Vasily Moiseenko LOSS WIN
Sixteenthfinal 5 Thomas Nyzell Aäron Faes WIN LOSS
Sixteenthfinal 6 Matthys Kool Marcus Pettersson WIN LOSS
Sixteenthfinal 7 Mikko Lehto Matthieu Mosset-Coelho Teixeira LOSS WIN
Sixteenthfinal 8 Arto Fama Maarten van der Auwera LOSS WIN
Sixteenthfinal 9 Jimmy Olsson Alex Rymark Vorm WIN LOSS
Sixteenthfinal 10 Jack Gassmann Thomas Couturier LOSS WIN
Sixteenthfinal 11 Jesper Christiansen Federico Dall'Olio LOSS WIN
Sixteenthfinal 12 Michel Rensen Frederic David WIN LOSS
Sixteenthfinal 13 Håvard Lund Eidheim Yannick De smet WIN LOSS
Sixteenthfinal 14 Kasper Aase Antoni Olbrychski LOSS WIN
Sixteenthfinal 15 Kristian Ruokonen Joris Jacobs WIN LOSS
Sixteenthfinal 16 Deniz Ince Michael Melnikov LOSS WIN
Eighthfinal 1 Miro Lahtela Bart Jongsma WIN LOSS
Eighthfinal 2 Sergey Kultaev Vasily Moiseenko WIN LOSS
Eighthfinal 3 Matthys Kool Thomas Nyzell WIN LOSS
Eighthfinal 4 Maarten van der Auwera Matthieu Mosset-Coelho Teixeira LOSS WIN
Eighthfinal 5 Jimmy Olsson Thomas Couturier WIN LOSS
Eighthfinal 6 Michel Rensen Federico Dall'Olio WIN LOSS
Eighthfinal 7 Håvard Lund Eidheim Antoni Olbrychski LOSS WIN
Eighthfinal 8 Kristian Ruokonen Michael Melnikov WIN LOSS
Quarterfinal 1 Miro Lahtela Sergey Kultaev LOSS WIN
Quarterfinal 2 Matthys Kool Matthieu Mosset-Coelho Teixeira WIN LOSS
Quarterfinal 3 Jimmy Olsson Michel Rensen WIN LOSS
Quarterfinal 4 Kristian Ruokonen Antoni Olbrychski LOSS WIN
Semifinal 1 Matthys Kool Sergey Kultaev LOSS WIN
Semifinal 2 Jimmy Olsson Antoni Olbrychski LOSS WIN
Final Sergey Kultaev Antoni Olbrychski WIN LOSS
Third place Matthys Kool Jimmy Olsson WIN LOSS

Women's Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Britt Sjöqvist Gunilla Lindberg WIN LOSS
Pool 1 Elena Muzurina Izabele Aparecida Saorin WIN LOSS
Pool 1 Hanne Eik Pilskog Gunilla Lindberg WIN LOSS
Pool 1 Britt Sjöqvist Izabele Aparecida Saorin LOSS WIN
Pool 1 Elena Muzurina Hanne Eik Pilskog WIN LOSS
Pool 1 Gunilla Lindberg Izabele Aparecida Saorin LOSS WIN
Pool 1 Britt Sjöqvist Hanne Eik Pilskog LOSS WIN
Pool 1 Elena Muzurina Gunilla Lindberg WIN LOSS
Pool 1 Hanne Eik Pilskog Izabele Aparecida Saorin LOSS WIN
Pool 1 Britt Sjöqvist Elena Muzurina LOSS WIN
Pool 2 Tosca Beuming Eva Wei WIN LOSS
Pool 2 Silvia Tomassetti Joanna Koprowska LOSS WIN
Pool 2 Eva Wei Anastasia Matiushina WIN LOSS
Pool 2 Silvia Tomassetti Tosca Beuming LOSS WIN
Pool 2 Anastasia Matiushina Joanna Koprowska LOSS WIN
Pool 2 Silvia Tomassetti Eva Wei LOSS WIN
Pool 2 Tosca Beuming Anastasia Matiushina WIN LOSS
Pool 2 Eva Wei Joanna Koprowska LOSS WIN
Pool 2 Silvia Tomassetti Anastasia Matiushina WIN LOSS
Pool 2 Tosca Beuming Joanna Koprowska WIN LOSS
Pool 3 Jane Johnston Minna Vasarainen WIN LOSS
Pool 3 Anna-Lotta Eriksson Carla Huvermann DRAW DRAW
Pool 3 Minna Vasarainen Cynthia Kop WIN LOSS
Pool 3 Anna-Lotta Eriksson Jane Johnston DRAW DRAW
Pool 3 Carla Huvermann Cynthia Kop WIN LOSS
Pool 3 Anna-Lotta Eriksson Minna Vasarainen LOSS WIN
Pool 3 Jane Johnston Cynthia Kop WIN LOSS
Pool 3 Carla Huvermann Minna Vasarainen WIN LOSS
Pool 3 Anna-Lotta Eriksson Cynthia Kop WIN LOSS
Pool 3 Jane Johnston Carla Huvermann LOSS WIN
Pool 4 Majken Roelfszema Diana Michelis WIN LOSS
Pool 4 Michela D'Orlando Anna Färnefors WIN LOSS
Pool 4 Majken Roelfszema Anna Färnefors WIN LOSS
Pool 4 Michela D'Orlando Diana Michelis WIN LOSS
Pool 4 Diana Michelis Anna Färnefors LOSS WIN
Pool 4 Michela D'Orlando Majken Roelfszema WIN LOSS
Quarterfinal 1 Majken Roelfszema Tosca Beuming LOSS WIN
Quarterfinal 2 Carla Huvermann Izabele Aparecida Saorin LOSS WIN
Quarterfinal 3 Michela D'Orlando Joanna Koprowska WIN LOSS
Quarterfinal 4 Elena Muzurina Jane Johnston WIN LOSS
Semifinal 1 Tosca Beuming Izabele Aparecida Saorin LOSS WIN
Semifinal 2 Michela D'Orlando Elena Muzurina LOSS WIN
Final Elena Muzurina Izabele Aparecida Saorin WIN LOSS
Third place Michela D'Orlando Tosca Beuming WIN LOSS

Mixed Steel Rapier & Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Adrian Faulkner Juris Trosins LOSS WIN
Pool 1 Gianpaolo Panetta Aleksander Frydrych LOSS WIN
Pool 1 Andreas Isaksson Alexey Perkov LOSS WIN
Pool 1 Adrian Faulkner Aleksander Frydrych LOSS WIN
Pool 1 Alexey Perkov Juris Trosins WIN LOSS
Pool 1 Andreas Isaksson Gianpaolo Panetta WIN LOSS
Pool 1 Alexey Perkov Aleksander Frydrych WIN LOSS
Pool 1 Andreas Isaksson Juris Trosins DRAW DRAW
Pool 1 Adrian Faulkner Gianpaolo Panetta WIN LOSS
Pool 1 Aleksander Frydrych Juris Trosins LOSS WIN
Pool 1 Alexey Perkov Gianpaolo Panetta WIN LOSS
Pool 1 Andreas Isaksson Adrian Faulkner WIN LOSS
Pool 1 Gianpaolo Panetta Juris Trosins LOSS WIN
Pool 1 Alexey Perkov Adrian Faulkner WIN LOSS
Pool 1 Andreas Isaksson Aleksander Frydrych LOSS WIN
Pool 3 Andreas Lindegren Ami Viholainen LOSS WIN
Pool 3 Stephen Howell Francesco Lodà LOSS WIN
Pool 3 Michael Prendergast Benjamin Bott WIN LOSS
Pool 3 Francesco Lodà Ami Viholainen WIN LOSS
Pool 3 Michael Prendergast Andreas Lindegren WIN LOSS
Pool 3 Stephen Howell Benjamin Bott LOSS WIN
Pool 3 Michael Prendergast Francesco Lodà LOSS WIN
Pool 3 Andreas Lindegren Benjamin Bott LOSS WIN
Pool 3 Stephen Howell Ami Viholainen LOSS WIN
Pool 3 Francesco Lodà Andreas Lindegren WIN LOSS
Pool 3 Michael Prendergast Stephen Howell WIN LOSS
Pool 3 Ami Viholainen Benjamin Bott WIN LOSS
Pool 3 Stephen Howell Andreas Lindegren DRAW DRAW
Pool 3 Michael Prendergast Ami Viholainen LOSS WIN
Pool 3 Francesco Lodà Benjamin Bott WIN LOSS
Pool 2 Majken Roelfszema Aleksander Dynarek LOSS WIN
Pool 2 Sergey Kultaev Luca De Franceschi WIN LOSS
Pool 2 Björn Carlander Jay Maxwell WIN LOSS
Pool 2 Sergey Kultaev Aleksander Dynarek WIN LOSS
Pool 2 Majken Roelfszema Björn Carlander LOSS WIN
Pool 2 Jay Maxwell Luca De Franceschi WIN LOSS
Pool 2 Björn Carlander Sergey Kultaev LOSS WIN
Pool 2 Majken Roelfszema Jay Maxwell LOSS WIN
Pool 2 Luca De Franceschi Aleksander Dynarek LOSS WIN
Pool 2 Majken Roelfszema Sergey Kultaev LOSS WIN
Pool 2 Björn Carlander Luca De Franceschi WIN LOSS
Pool 2 Jay Maxwell Aleksander Dynarek WIN LOSS
Pool 2 Majken Roelfszema Luca De Franceschi LOSS WIN
Pool 2 Björn Carlander Aleksander Dynarek DRAW DRAW
Pool 2 Jay Maxwell Sergey Kultaev LOSS WIN
Pool 4 Matthys Kool Troels Christensen WIN LOSS
Pool 4 Dmitry Gibadullin Rory Merrall-Wyre WIN LOSS
Pool 4 Matteo D'Uffizi Dorian Canham WIN LOSS
Pool 4 Matthys Kool Dmitry Gibadullin WIN LOSS
Pool 4 Dorian Canham Troels Christensen LOSS WIN
Pool 4 Rory Merrall-Wyre Matteo D'Uffizi LOSS WIN
Pool 4 Dmitry Gibadullin Dorian Canham WIN LOSS
Pool 4 Matteo D'Uffizi Troels Christensen LOSS WIN
Pool 4 Matthys Kool Rory Merrall-Wyre WIN LOSS
Pool 4 Dmitry Gibadullin Troels Christensen WIN LOSS
Pool 4 Rory Merrall-Wyre Dorian Canham WIN LOSS
Pool 4 Matthys Kool Matteo D'Uffizi WIN LOSS
Pool 4 Rory Merrall-Wyre Troels Christensen DRAW DRAW
Pool 4 Matthys Kool Dorian Canham WIN LOSS
Pool 4 Dmitry Gibadullin Matteo D'Uffizi WIN LOSS
Pool 5 Andrey Muzurin Kasper Aase WIN LOSS
Pool 5 Victor Harder Hesel Nikita Maksimenko WIN LOSS
Pool 5 Andrey Muzurin Nikita Maksimenko WIN LOSS
Pool 5 Victor Harder Hesel Kasper Aase WIN LOSS
Pool 5 Kasper Aase Nikita Maksimenko LOSS WIN
Pool 5 Andrey Muzurin Victor Harder Hesel WIN LOSS
Eighthfinal 1 Sergey Kultaev Troels Christensen WIN LOSS
Eighthfinal 2 Björn Carlander Juris Trosins WIN LOSS
Eighthfinal 3 Matthys Kool Jay Maxwell WIN LOSS
Eighthfinal 4 Michael Prendergast Francesco Lodà LOSS WIN
Eighthfinal 5 Andrey Muzurin Aleksander Dynarek LOSS WIN
Eighthfinal 6 Dmitry Gibadullin Aleksander Frydrych WIN LOSS
Eighthfinal 7 Victor Harder Hesel Ami Viholainen WIN LOSS
Eighthfinal 8 Andreas Isaksson Alexey Perkov LOSS WIN
Quarterfinal 1 Björn Carlander Sergey Kultaev LOSS WIN
Quarterfinal 2 Matthys Kool Francesco Lodà LOSS WIN
Quarterfinal 3 Dmitry Gibadullin Aleksander Dynarek LOSS WIN
Quarterfinal 4 Victor Harder Hesel Alexey Perkov LOSS WIN
Semifinal 1 Francesco Lodà Sergey Kultaev LOSS WIN
Semifinal 2 Alexey Perkov Aleksander Dynarek WIN LOSS
Final Alexey Perkov Sergey Kultaev WIN LOSS
Third place Francesco Lodà Aleksander Dynarek LOSS WIN

Mixed Steel Arming Sword & Buckler

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Swiss competition Tomm Alexander Skotner Björn Carlander LOSS WIN
Swiss competition Kristofer Stanson Vasily Moiseenko WIN LOSS
Swiss competition Linus Spjutsberg Sebastian Wendt LOSS WIN
Swiss competition Mattias Andersson Mikhail Bakir WIN LOSS
Swiss competition Magnus Lundborg Jonas Eriksson WIN LOSS
Swiss competition Håvard Lund Eidheim Greg Tsagris WIN LOSS
Swiss competition Hanne Eik Pilskog Jay Maxwell LOSS WIN
Swiss competition Håvard Lund Eidheim Dorian Canham WIN LOSS
Swiss competition Björn Carlander Sebastian Wendt WIN LOSS
Swiss competition Magnus Lundborg Jay Maxwell WIN LOSS
Swiss competition Mattias Andersson Kristofer Stanson LOSS WIN
Swiss competition Mikhail Bakir Vasily Moiseenko WIN LOSS
Swiss competition Hanne Eik Pilskog Linus Spjutsberg LOSS WIN
Swiss competition Tomm Alexander Skotner Jonas Eriksson WIN LOSS
Swiss competition Håvard Lund Eidheim Björn Carlander LOSS WIN
Swiss competition Magnus Lundborg Kristofer Stanson LOSS WIN
Swiss competition Mattias Andersson Sebastian Wendt DRAW DRAW
Swiss competition Dorian Canham Greg Tsagris LOSS WIN
Swiss competition Tomm Alexander Skotner Jay Maxwell DRAW DRAW
Swiss competition Mikhail Bakir Linus Spjutsberg WIN LOSS
Swiss competition Jonas Eriksson Vasily Moiseenko LOSS WIN
Swiss competition Kristofer Stanson Björn Carlander LOSS WIN
Swiss competition Magnus Lundborg Håvard Lund Eidheim LOSS WIN
Swiss competition Mikhail Bakir Greg Tsagris LOSS WIN
Swiss competition Mattias Andersson Jay Maxwell LOSS WIN
Swiss competition Tomm Alexander Skotner Sebastian Wendt LOSS WIN
Swiss competition Linus Spjutsberg Vasily Moiseenko LOSS WIN
Swiss competition Hanne Eik Pilskog Dorian Canham LOSS WIN
Quarterfinal 1 Björn Carlander Mikhail Bakir LOSS WIN
Quarterfinal 2 Sebastian Wendt Greg Tsagris LOSS WIN
Quarterfinal 3 Kristofer Stanson Jay Maxwell WIN LOSS
Quarterfinal 4 Magnus Lundborg Håvard Lund Eidheim LOSS WIN
Semifinal 1 Mikhail Bakir Greg Tsagris WIN LOSS
Semifinal 2 Kristofer Stanson Håvard Lund Eidheim WIN LOSS
Final Kristofer Stanson Mikhail Bakir LOSS WIN
Third place Håvard Lund Eidheim Greg Tsagris WIN LOSS

Mixed Steel Sabre

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 2 Kristian Ruokonen Konrad Kramarz WIN LOSS
Pool 2 Dmitry Gibadullin Robbe D'Hondt WIN LOSS
Pool 2 Robbe D'Hondt Konrad Kramarz LOSS WIN
Pool 2 Kristian Ruokonen Dmitry Gibadullin LOSS WIN
Pool 2 Kristian Ruokonen Robbe D'Hondt WIN LOSS
Pool 2 Dmitry Gibadullin Konrad Kramarz WIN LOSS
Pool 1 Pedro San Miguel Nikolai Vincent Vaags WIN LOSS
Pool 1 Mikko Lehto Aleksander Frydrych LOSS WIN
Pool 1 Anastasia Matiushina Nikolai Vincent Vaags WIN LOSS
Pool 1 Pedro San Miguel Mikko Lehto LOSS WIN
Pool 1 Anastasia Matiushina Aleksander Frydrych LOSS WIN
Pool 1 Mikko Lehto Nikolai Vincent Vaags WIN LOSS
Pool 1 Pedro San Miguel Anastasia Matiushina WIN LOSS
Pool 1 Nikolai Vincent Vaags Aleksander Frydrych LOSS WIN
Pool 1 Mikko Lehto Anastasia Matiushina WIN LOSS
Pool 1 Pedro San Miguel Aleksander Frydrych LOSS WIN
Pool 3 Mikhail Bakir Juris Trosins DRAW DRAW
Pool 3 Thomas Nyzell Victor Harder Hesel LOSS WIN
Pool 3 Sebastian Wendt Juris Trosins WIN LOSS
Pool 3 Thomas Nyzell Mikhail Bakir WIN LOSS
Pool 3 Victor Harder Hesel Sebastian Wendt WIN LOSS
Pool 3 Thomas Nyzell Juris Trosins DRAW DRAW
Pool 3 Mikhail Bakir Sebastian Wendt WIN LOSS
Pool 3 Victor Harder Hesel Juris Trosins WIN LOSS
Pool 3 Thomas Nyzell Sebastian Wendt WIN LOSS
Pool 3 Victor Harder Hesel Mikhail Bakir DRAW DRAW
Pool 4 Anders Söderberg Bart Jongsma LOSS WIN
Pool 4 Magnus Lundborg Jack Butcher WIN LOSS
Pool 4 Bart Jongsma Antoni Olbrychski LOSS WIN
Pool 4 Anders Söderberg Jack Butcher LOSS WIN
Pool 4 Antoni Olbrychski Jack Butcher WIN LOSS
Pool 4 Anders Söderberg Magnus Lundborg LOSS WIN
Pool 4 Anders Söderberg Antoni Olbrychski LOSS WIN
Pool 4 Magnus Lundborg Bart Jongsma LOSS WIN
Pool 4 Bart Jongsma Jack Butcher WIN LOSS
Pool 4 Magnus Lundborg Antoni Olbrychski DRAW DRAW
Pool 5 Alexander Lundqvist Amir Sheikh-Warak LOSS WIN
Pool 5 Kristofer Stanson Joanna Koprowska WIN LOSS
Pool 5 Marcus Pettersson Alexander Lundqvist WIN LOSS
Pool 5 Amir Sheikh-Warak Joanna Koprowska WIN LOSS
Pool 5 Marcus Pettersson Kristofer Stanson LOSS WIN
Pool 5 Alexander Lundqvist Joanna Koprowska LOSS WIN
Pool 5 Marcus Pettersson Amir Sheikh-Warak DRAW DRAW
Pool 5 Alexander Lundqvist Kristofer Stanson LOSS WIN
Pool 5 Marcus Pettersson Joanna Koprowska WIN LOSS
Pool 5 Kristofer Stanson Amir Sheikh-Warak DRAW DRAW
Eighthfinal 1 Dmitry Gibadullin Juris Trosins WIN LOSS
Eighthfinal 2 Kristian Ruokonen Mikko Lehto WIN LOSS
Eighthfinal 3 Thomas Nyzell Victor Harder Hesel LOSS WIN
Eighthfinal 4 Mikhail Bakir Antoni Olbrychski LOSS WIN
Eighthfinal 5 Kristofer Stanson Pedro San Miguel WIN LOSS
Eighthfinal 6 Marcus Pettersson Amir Sheikh-Warak LOSS WIN
Eighthfinal 7 Magnus Lundborg Bart Jongsma LOSS WIN
Eighthfinal 8 Aleksander Frydrych Konrad Kramarz LOSS WIN
Quarterfinal 1 Kristian Ruokonen Dmitry Gibadullin LOSS WIN
Quarterfinal 2 Victor Harder Hesel Antoni Olbrychski LOSS WIN
Quarterfinal 3 Kristofer Stanson Amir Sheikh-Warak WIN LOSS
Quarterfinal 4 Bart Jongsma Konrad Kramarz LOSS WIN
Semifinal 1 Dmitry Gibadullin Antoni Olbrychski WIN LOSS
Semifinal 2 Kristofer Stanson Konrad Kramarz LOSS WIN
Final Dmitry Gibadullin Konrad Kramarz WIN LOSS
Third place Kristofer Stanson Antoni Olbrychski LOSS WIN