Pardubický mec 2019 HEMA Tournament

Date
November 30
Country
Czech Republic
City
Pardubice

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 212 59
Women's Steel Longsword 30 10
Mixed Steel Arming Sword & Buckler 100 27

Fighters in event

NameNationalityClub
Jan Prokeš
Wolfgang Rafert
Tomas Petrtyl Škola šermu Paridon
Ondřej Herčík Digladior
David Rovný Digladior
Dalibor Borek Belfín Digladior
Pavla Markupová Digladior
Lukáš Matuška Digladior
Vladimír Nerandžič Digladior
Petr Erlebach Digladior Mladá Boleslav
Vojtěch Richter Digladior Plzeň
Aleš Kosán Digladior Plzeň
Jaroslav Čechura Digladior Plzeň
Zdeněk Hruška Dobrovoľný Šerm
Zuzana Lukšova Dobrovoľný Šerm
Jiří Čermák Dobrovoľný Šerm
Filip Crnčević Lanistae liberi Pragenses
Oliver Pulda Lanistae liberi Pragenses
Michal Vokoun Lanistae liberi Pragenses
Jakub Záruba Lanistae liberi Pragenses
Matouš Nerad Pardubický spolek šermířský
Martin Lepeška Pardubický spolek šermířský
Kamil Hozák Pardubický spolek šermířský
Pavel Šilhánek Pardubický spolek šermířský
Tomáš Musil Pardubický spolek šermířský
Pavel Dostál Pardubický spolek šermířský
Milan Horák Pardubický spolek šermířský
Vojtěch Kubalík Pardubický spolek šermířský
Josef Paul Rotyka
Antonín Zajíček Rotyka
Viktor Kliment Rotyka
Lubomir Pečiva Rožnovsky šermirsky klub
Tomáš Kohout Šermírna Luka
Karel Murgaš SHŠ Krkavci
Jan Žegklitz SHŠ Krkavci
Petr Vincena SHŠ Krkavci
Václav Pekárek Škola šermu Paridon
Kamil Kazelle Škola šermu Paridon
Zdeněk Brýdl Škola šermu Paridon
Marek Hráček Škola šermu Paridon
Milan Divis Škola šermu Paridon
Jindrich Pekarek Škola šermu Paridon
Peter Naake Schwertspiel Dresden
Michael Sprenger Schwertspiel Dresden
Nicolai Rohmann Turngemeinde Münster
Áron Kovács Kard Rendje
Balázs Kirschweng Kard Rendje
András Berki Kard Rendje
Györgyi Czifra Kard Rendje
Réka Csizmadia Kard Rendje
Bence Gombás Kard Rendje
Simone Normani Pardubický spolek šermířský
Alexander Farkas Banskobystrický šermiarsky spolok
Juraj Zamkovský Banskobystrický šermiarsky spolok
Martin Fabian Bratislavský šermiarsky spolok
Tomáš Kedro Bratislavský šermiarsky spolok
Mariana Bošanská Bratislavský šermiarsky spolok
Maroš Korman Bratislavský šermiarsky spolok
Daniel Ondrejak Bratislavský šermiarsky spolok
Svetozár Sádecký Bratislavský šermiarsky spolok
Nikol Gorlicka Bratislavský šermiarsky spolok
Martin Kumecky Cech Terra de Selinan
Martin Noga Cech Terra de Selinan
Petra Rubesova Cech Terra de Selinan
Matej Goraus Cech Terra de Selinan
Hana Hornakova Cech Terra de Selinan
Filip Višňovský Cech Terra de Selinan
Martin Vrábeľ Digladior
Livia Čellárová Dobrovoľný Šerm
Beata Pevna Klub šermu Trenčín
Nikolas Sabo Michalovský spolok šermiarsky
Andrej Filip Pugiles
Peter Kmec Pugiles
Peter Neslušan Pugiles

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Györgyi Czifra Antonín Zajíček LOSS WIN
Pool 1 Györgyi Czifra Peter Naake WIN LOSS
Pool 1 Martin Fabian Györgyi Czifra WIN LOSS
Pool 1 Györgyi Czifra Tomáš Kedro LOSS WIN
Pool 1 Györgyi Czifra Andrej Filip WIN LOSS
Pool 1 Györgyi Czifra Jan Žegklitz LOSS WIN
Pool 1 Peter Naake Antonín Zajíček LOSS WIN
Pool 1 Martin Fabian Antonín Zajíček WIN LOSS
Pool 1 Tomáš Kedro Antonín Zajíček LOSS WIN
Pool 1 Andrej Filip Antonín Zajíček LOSS WIN
Pool 1 Jan Žegklitz Antonín Zajíček WIN LOSS
Pool 1 Martin Fabian Peter Naake WIN LOSS
Pool 1 Tomáš Kedro Peter Naake WIN LOSS
Pool 1 Andrej Filip Peter Naake WIN LOSS
Pool 1 Jan Žegklitz Peter Naake WIN LOSS
Pool 1 Martin Fabian Tomáš Kedro WIN LOSS
Pool 1 Martin Fabian Andrej Filip WIN LOSS
Pool 1 Martin Fabian Jan Žegklitz WIN LOSS
Pool 1 Tomáš Kedro Andrej Filip WIN LOSS
Pool 1 Jan Žegklitz Tomáš Kedro LOSS WIN
Pool 1 Jan Žegklitz Andrej Filip WIN LOSS
Pool 2 Michael Sprenger Juraj Zamkovský LOSS WIN
Pool 2 Zdeněk Brýdl Juraj Zamkovský WIN LOSS
Pool 2 Juraj Zamkovský Peter Neslušan WIN LOSS
Pool 2 Bence Gombás Juraj Zamkovský LOSS WIN
Pool 2 Juraj Zamkovský Daniel Ondrejak WIN LOSS
Pool 2 Vojtěch Richter Juraj Zamkovský WIN LOSS
Pool 2 Michael Sprenger Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Pool 2 Michael Sprenger Peter Neslušan WIN LOSS
Pool 2 Michael Sprenger Bence Gombás WIN LOSS
Pool 2 Michael Sprenger Daniel Ondrejak WIN LOSS
Pool 2 Michael Sprenger Vojtěch Richter WIN LOSS
Pool 2 Zdeněk Brýdl Peter Neslušan WIN LOSS
Pool 2 Zdeněk Brýdl Bence Gombás WIN LOSS
Pool 2 Zdeněk Brýdl Daniel Ondrejak WIN LOSS
Pool 2 Zdeněk Brýdl Vojtěch Richter WIN LOSS
Pool 2 Bence Gombás Peter Neslušan WIN LOSS
Pool 2 Peter Neslušan Daniel Ondrejak LOSS WIN
Pool 2 Vojtěch Richter Peter Neslušan WIN LOSS
Pool 2 Bence Gombás Daniel Ondrejak WIN LOSS
Pool 2 Vojtěch Richter Bence Gombás WIN LOSS
Pool 2 Vojtěch Richter Daniel Ondrejak WIN LOSS
Pool 3 Tomáš Kohout Filip Višňovský LOSS WIN
Pool 3 Filip Višňovský Mariana Bošanská WIN LOSS
Pool 3 Filip Višňovský Václav Pekárek WIN LOSS
Pool 3 Filip Višňovský Alexander Farkas WIN LOSS
Pool 3 Filip Višňovský Josef Paul WIN LOSS
Pool 3 Filip Višňovský Ondřej Herčík WIN LOSS
Pool 3 Tomáš Kohout Mariana Bošanská WIN LOSS
Pool 3 Tomáš Kohout Václav Pekárek WIN LOSS
Pool 3 Tomáš Kohout Alexander Farkas WIN LOSS
Pool 3 Tomáš Kohout Josef Paul LOSS WIN
Pool 3 Tomáš Kohout Ondřej Herčík LOSS WIN
Pool 3 Václav Pekárek Mariana Bošanská WIN LOSS
Pool 3 Alexander Farkas Mariana Bošanská LOSS WIN
Pool 3 Mariana Bošanská Josef Paul LOSS WIN
Pool 3 Ondřej Herčík Mariana Bošanská WIN LOSS
Pool 3 Václav Pekárek Alexander Farkas WIN LOSS
Pool 3 Václav Pekárek Josef Paul LOSS WIN
Pool 3 Václav Pekárek Ondřej Herčík LOSS WIN
Pool 3 Alexander Farkas Josef Paul LOSS WIN
Pool 3 Alexander Farkas Ondřej Herčík LOSS WIN
Pool 3 Ondřej Herčík Josef Paul LOSS WIN
Pool 4 Dalibor Borek Belfín Martin Lepeška WIN LOSS
Pool 4 Dalibor Borek Belfín Maroš Korman LOSS WIN
Pool 4 Dalibor Borek Belfín Vojtěch Kubalík WIN LOSS
Pool 4 Dalibor Borek Belfín Martin Vrábeľ LOSS WIN
Pool 4 Dalibor Borek Belfín Nikolas Sabo WIN LOSS
Pool 4 Dalibor Borek Belfín Viktor Kliment WIN LOSS
Pool 4 Maroš Korman Martin Lepeška LOSS WIN
Pool 4 Vojtěch Kubalík Martin Lepeška WIN LOSS
Pool 4 Martin Vrábeľ Martin Lepeška WIN LOSS
Pool 4 Nikolas Sabo Martin Lepeška WIN LOSS
Pool 4 Viktor Kliment Martin Lepeška WIN LOSS
Pool 4 Vojtěch Kubalík Maroš Korman LOSS WIN
Pool 4 Martin Vrábeľ Maroš Korman WIN LOSS
Pool 4 Nikolas Sabo Maroš Korman LOSS WIN
Pool 4 Viktor Kliment Maroš Korman WIN LOSS
Pool 4 Martin Vrábeľ Vojtěch Kubalík WIN LOSS
Pool 4 Vojtěch Kubalík Nikolas Sabo LOSS WIN
Pool 4 Viktor Kliment Vojtěch Kubalík WIN LOSS
Pool 4 Martin Vrábeľ Nikolas Sabo WIN LOSS
Pool 4 Martin Vrábeľ Viktor Kliment LOSS WIN
Pool 4 Viktor Kliment Nikolas Sabo LOSS WIN
Pool 5 Pavla Markupová Áron Kovács LOSS WIN
Pool 5 Jiří Čermák Áron Kovács LOSS WIN
Pool 5 Martin Noga Áron Kovács WIN LOSS
Pool 5 Pavel Šilhánek Áron Kovács LOSS WIN
Pool 5 Lubomir Pečiva Áron Kovács WIN LOSS
Pool 5 Jaroslav Čechura Áron Kovács WIN LOSS
Pool 5 Pavla Markupová Jiří Čermák LOSS WIN
Pool 5 Pavla Markupová Martin Noga LOSS WIN
Pool 5 Pavla Markupová Pavel Šilhánek LOSS WIN
Pool 5 Pavla Markupová Lubomir Pečiva LOSS WIN
Pool 5 Pavla Markupová Jaroslav Čechura WIN LOSS
Pool 5 Martin Noga Jiří Čermák WIN LOSS
Pool 5 Pavel Šilhánek Jiří Čermák WIN LOSS
Pool 5 Lubomir Pečiva Jiří Čermák WIN LOSS
Pool 5 Jaroslav Čechura Jiří Čermák LOSS WIN
Pool 5 Pavel Šilhánek Martin Noga WIN LOSS
Pool 5 Lubomir Pečiva Martin Noga WIN LOSS
Pool 5 Martin Noga Jaroslav Čechura WIN LOSS
Pool 5 Pavel Šilhánek Lubomir Pečiva LOSS WIN
Pool 5 Pavel Šilhánek Jaroslav Čechura WIN LOSS
Pool 5 Lubomir Pečiva Jaroslav Čechura WIN LOSS
Pool 6 Pavel Dostál Jindrich Pekarek WIN LOSS
Pool 6 David Rovný Pavel Dostál LOSS WIN
Pool 6 Pavel Dostál Martin Kumecky WIN LOSS
Pool 6 Matej Goraus Pavel Dostál WIN LOSS
Pool 6 Pavel Dostál Aleš Kosán WIN LOSS
Pool 6 David Rovný Jindrich Pekarek LOSS WIN
Pool 6 Martin Kumecky Jindrich Pekarek WIN LOSS
Pool 6 Matej Goraus Jindrich Pekarek WIN LOSS
Pool 6 Aleš Kosán Jindrich Pekarek LOSS WIN
Pool 6 David Rovný Martin Kumecky LOSS WIN
Pool 6 Matej Goraus David Rovný WIN LOSS
Pool 6 David Rovný Aleš Kosán LOSS WIN
Pool 6 Matej Goraus Martin Kumecky WIN LOSS
Pool 6 Martin Kumecky Aleš Kosán LOSS WIN
Pool 6 Matej Goraus Aleš Kosán WIN LOSS
Pool 7 Zdeněk Hruška Petr Vincena LOSS WIN
Pool 7 Lukáš Matuška Zdeněk Hruška WIN LOSS
Pool 7 Zdeněk Hruška Simone Normani WIN LOSS
Pool 7 Zdeněk Hruška Svetozár Sádecký WIN LOSS
Pool 7 Karel Murgaš Zdeněk Hruška WIN LOSS
Pool 7 Lukáš Matuška Petr Vincena WIN LOSS
Pool 7 Simone Normani Petr Vincena LOSS WIN
Pool 7 Petr Vincena Svetozár Sádecký WIN LOSS
Pool 7 Karel Murgaš Petr Vincena LOSS WIN
Pool 7 Lukáš Matuška Simone Normani WIN LOSS
Pool 7 Lukáš Matuška Svetozár Sádecký WIN LOSS
Pool 7 Lukáš Matuška Karel Murgaš LOSS WIN
Pool 7 Simone Normani Svetozár Sádecký LOSS WIN
Pool 7 Karel Murgaš Simone Normani WIN LOSS
Pool 7 Karel Murgaš Svetozár Sádecký WIN LOSS
Pool 8 Marek Hráček Matouš Nerad LOSS WIN
Pool 8 Jan Prokeš Matouš Nerad LOSS WIN
Pool 8 Petr Erlebach Matouš Nerad LOSS WIN
Pool 8 Tomáš Musil Matouš Nerad WIN LOSS
Pool 8 Balázs Kirschweng Matouš Nerad LOSS WIN
Pool 8 Jan Prokeš Marek Hráček WIN LOSS
Pool 8 Petr Erlebach Marek Hráček WIN LOSS
Pool 8 Tomáš Musil Marek Hráček WIN LOSS
Pool 8 Balázs Kirschweng Marek Hráček WIN LOSS
Pool 8 Jan Prokeš Petr Erlebach WIN LOSS
Pool 8 Tomáš Musil Jan Prokeš WIN LOSS
Pool 8 Balázs Kirschweng Jan Prokeš WIN LOSS
Pool 8 Tomáš Musil Petr Erlebach WIN LOSS
Pool 8 Balázs Kirschweng Petr Erlebach WIN LOSS
Pool 8 Balázs Kirschweng Tomáš Musil LOSS WIN
Pool 9 Livia Čellárová Vladimír Nerandžič LOSS WIN
Pool 9 Vladimír Nerandžič Peter Kmec LOSS WIN
Pool 9 Vladimír Nerandžič Nicolai Rohmann WIN LOSS
Pool 9 Vladimír Nerandžič Milan Horák WIN LOSS
Pool 9 Vladimír Nerandžič András Berki LOSS WIN
Pool 9 Livia Čellárová Peter Kmec LOSS WIN
Pool 9 Livia Čellárová Nicolai Rohmann LOSS WIN
Pool 9 Livia Čellárová Milan Horák LOSS WIN
Pool 9 Livia Čellárová András Berki LOSS WIN
Pool 9 Nicolai Rohmann Peter Kmec WIN LOSS
Pool 9 Milan Horák Peter Kmec LOSS WIN
Pool 9 András Berki Peter Kmec LOSS WIN
Pool 9 Milan Horák Nicolai Rohmann LOSS WIN
Pool 9 András Berki Nicolai Rohmann WIN LOSS
Pool 9 András Berki Milan Horák WIN LOSS
Round of 64 Nikolas Sabo Maroš Korman WIN LOSS
Round of 64 Vojtěch Richter Václav Pekárek NO DATA NO DATA
Round of 64 Tomáš Kedro Bence Gombás WIN LOSS
Round of 64 Balázs Kirschweng Martin Kumecky WIN LOSS
Round of 64 Milan Horák Ondřej Herčík LOSS WIN
Round of 64 Viktor Kliment Petr Erlebach WIN LOSS
Round of 64 Vladimír Nerandžič Zdeněk Hruška WIN LOSS
Round of 64 Tomáš Kohout Jan Prokeš WIN LOSS
Round of 64 Andrej Filip Antonín Zajíček WIN LOSS
Round of 64 Michael Sprenger Svetozár Sádecký LOSS WIN
Round of 64 Nicolai Rohmann Jindrich Pekarek WIN LOSS
Round of 64 Jan Žegklitz Jiří Čermák WIN LOSS
Round of 64 Györgyi Czifra Martin Noga LOSS WIN
Round of 64 Vojtěch Kubalík Juraj Zamkovský LOSS WIN
Round of 64 Aleš Kosán Áron Kovács WIN LOSS
Round of 32 Martin Fabian Nikolas Sabo WIN LOSS
Round of 32 Dalibor Borek Belfín Pavel Šilhánek LOSS WIN
Round of 32 Vojtěch Richter Pavel Dostál LOSS WIN
Round of 32 Martin Vrábeľ Tomáš Kedro WIN LOSS
Round of 32 Balázs Kirschweng Tomáš Musil LOSS WIN
Round of 32 Lukáš Matuška Ondřej Herčík LOSS WIN
Round of 32 Karel Murgaš Viktor Kliment WIN LOSS
Round of 32 Vladimír Nerandžič Lubomir Pečiva LOSS WIN
Round of 32 Tomáš Kohout Filip Višňovský LOSS WIN
Round of 32 Matouš Nerad Andrej Filip LOSS WIN
Round of 32 Peter Kmec Svetozár Sádecký WIN LOSS
Round of 32 Matej Goraus Nicolai Rohmann WIN LOSS
Round of 32 Jan Žegklitz Josef Paul LOSS WIN
Round of 32 Martin Noga Petr Vincena LOSS WIN
Round of 32 András Berki Juraj Zamkovský LOSS WIN
Round of 32 Zdeněk Brýdl Aleš Kosán WIN LOSS
Round of 16 Martin Fabian Pavel Šilhánek WIN LOSS
Round of 16 Martin Vrábeľ Pavel Dostál LOSS WIN
Round of 16 Tomáš Musil Ondřej Herčík LOSS WIN
Round of 16 Karel Murgaš Lubomir Pečiva LOSS WIN
Round of 16 Filip Višňovský Andrej Filip WIN LOSS
Round of 16 Matej Goraus Peter Kmec WIN LOSS
Round of 16 Petr Vincena Josef Paul WIN LOSS
Round of 16 Zdeněk Brýdl Juraj Zamkovský WIN LOSS
Quarter finals Martin Fabian Pavel Dostál WIN LOSS
Quarter finals Lubomir Pečiva Ondřej Herčík WIN LOSS
Quarter finals Filip Višňovský Matej Goraus WIN LOSS
Quarter finals Zdeněk Brýdl Petr Vincena WIN LOSS
Semi finals Martin Fabian Lubomir Pečiva WIN LOSS
Semi finals Zdeněk Brýdl Filip Višňovský WIN LOSS
Final Martin Fabian Zdeněk Brýdl WIN LOSS
Bronze final Filip Višňovský Lubomir Pečiva WIN LOSS

Women's Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Livia Čellárová Hana Hornakova LOSS WIN
Pool 1 Hana Hornakova Nikol Gorlicka WIN LOSS
Pool 1 Hana Hornakova Mariana Bošanská WIN LOSS
Pool 1 Hana Hornakova Zuzana Lukšova WIN LOSS
Pool 1 Livia Čellárová Nikol Gorlicka WIN LOSS
Pool 1 Livia Čellárová Mariana Bošanská LOSS WIN
Pool 1 Livia Čellárová Zuzana Lukšova WIN LOSS
Pool 1 Nikol Gorlicka Mariana Bošanská LOSS WIN
Pool 1 Nikol Gorlicka Zuzana Lukšova LOSS WIN
Pool 1 Zuzana Lukšova Mariana Bošanská LOSS WIN
Pool 2 Pavla Markupová Beata Pevna WIN LOSS
Pool 2 Pavla Markupová Petra Rubesova WIN LOSS
Pool 2 Pavla Markupová Györgyi Czifra LOSS WIN
Pool 2 Pavla Markupová Réka Csizmadia WIN LOSS
Pool 2 Beata Pevna Petra Rubesova LOSS WIN
Pool 2 Györgyi Czifra Beata Pevna LOSS WIN
Pool 2 Réka Csizmadia Beata Pevna LOSS WIN
Pool 2 Györgyi Czifra Petra Rubesova LOSS WIN
Pool 2 Réka Csizmadia Petra Rubesova LOSS WIN
Pool 2 Györgyi Czifra Réka Csizmadia WIN LOSS
Round of 16 Réka Csizmadia Zuzana Lukšova LOSS WIN
Round of 16 Beata Pevna Nikol Gorlicka WIN LOSS
Quarter finals Hana Hornakova Zuzana Lukšova WIN LOSS
Quarter finals Györgyi Czifra Petra Rubesova WIN LOSS
Quarter finals Livia Čellárová Mariana Bošanská WIN LOSS
Quarter finals Pavla Markupová Beata Pevna WIN LOSS
Semi finals Györgyi Czifra Hana Hornakova LOSS WIN
Semi finals Livia Čellárová Pavla Markupová LOSS WIN
Final Pavla Markupová Hana Hornakova WIN LOSS
Bronze final Livia Čellárová Györgyi Czifra LOSS WIN

Mixed Steel Arming Sword & Buckler

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pool 1 Tomáš Kohout Oliver Pulda WIN LOSS
Pool 1 Tomáš Kohout Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Pool 1 Tomáš Kohout Wolfgang Rafert WIN LOSS
Pool 1 Tomáš Kohout Tomas Petrtyl WIN LOSS
Pool 1 Tomáš Kohout Jan Žegklitz LOSS WIN
Pool 1 Tomáš Kohout Milan Divis LOSS WIN
Pool 1 Zdeněk Brýdl Oliver Pulda WIN LOSS
Pool 1 Oliver Pulda Wolfgang Rafert LOSS WIN
Pool 1 Tomas Petrtyl Oliver Pulda WIN LOSS
Pool 1 Jan Žegklitz Oliver Pulda WIN LOSS
Pool 1 Milan Divis Oliver Pulda WIN LOSS
Pool 1 Zdeněk Brýdl Wolfgang Rafert WIN LOSS
Pool 1 Zdeněk Brýdl Tomas Petrtyl WIN LOSS
Pool 1 Zdeněk Brýdl Jan Žegklitz WIN LOSS
Pool 1 Zdeněk Brýdl Milan Divis WIN LOSS
Pool 1 Tomas Petrtyl Wolfgang Rafert LOSS WIN
Pool 1 Jan Žegklitz Wolfgang Rafert LOSS WIN
Pool 1 Milan Divis Wolfgang Rafert WIN LOSS
Pool 1 Jan Žegklitz Tomas Petrtyl WIN LOSS
Pool 1 Tomas Petrtyl Milan Divis LOSS WIN
Pool 1 Jan Žegklitz Milan Divis LOSS WIN
Pool 2 Kamil Kazelle Pavel Šilhánek WIN LOSS
Pool 2 Pavel Šilhánek Lubomir Pečiva LOSS WIN
Pool 2 Pavel Šilhánek András Berki WIN LOSS
Pool 2 Pavel Šilhánek Simone Normani WIN LOSS
Pool 2 Pavel Šilhánek Ondřej Herčík LOSS WIN
Pool 2 Pavel Šilhánek Filip Crnčević WIN LOSS
Pool 2 Kamil Kazelle Lubomir Pečiva WIN LOSS
Pool 2 Kamil Kazelle András Berki WIN LOSS
Pool 2 Kamil Kazelle Simone Normani WIN LOSS
Pool 2 Kamil Kazelle Ondřej Herčík WIN LOSS
Pool 2 Kamil Kazelle Filip Crnčević WIN LOSS
Pool 2 András Berki Lubomir Pečiva LOSS WIN
Pool 2 Lubomir Pečiva Simone Normani WIN LOSS
Pool 2 Lubomir Pečiva Ondřej Herčík WIN LOSS
Pool 2 Lubomir Pečiva Filip Crnčević WIN LOSS
Pool 2 András Berki Simone Normani LOSS WIN
Pool 2 András Berki Ondřej Herčík WIN LOSS
Pool 2 András Berki Filip Crnčević WIN LOSS
Pool 2 Simone Normani Ondřej Herčík LOSS WIN
Pool 2 Simone Normani Filip Crnčević LOSS WIN
Pool 2 Ondřej Herčík Filip Crnčević WIN LOSS
Pool 3 Kamil Hozák Jakub Záruba WIN LOSS
Pool 3 Michal Vokoun Jakub Záruba LOSS WIN
Pool 3 Alexander Farkas Jakub Záruba WIN LOSS
Pool 3 Balázs Kirschweng Jakub Záruba LOSS WIN
Pool 3 Juraj Zamkovský Jakub Záruba WIN LOSS
Pool 3 Jindrich Pekarek Jakub Záruba WIN LOSS
Pool 3 Kamil Hozák Michal Vokoun LOSS WIN
Pool 3 Kamil Hozák Alexander Farkas LOSS WIN
Pool 3 Kamil Hozák Balázs Kirschweng WIN LOSS
Pool 3 Kamil Hozák Juraj Zamkovský LOSS WIN
Pool 3 Kamil Hozák Jindrich Pekarek LOSS WIN
Pool 3 Alexander Farkas Michal Vokoun WIN LOSS
Pool 3 Balázs Kirschweng Michal Vokoun WIN LOSS
Pool 3 Juraj Zamkovský Michal Vokoun WIN LOSS
Pool 3 Jindrich Pekarek Michal Vokoun WIN LOSS
Pool 3 Balázs Kirschweng Alexander Farkas LOSS WIN
Pool 3 Alexander Farkas Juraj Zamkovský LOSS WIN
Pool 3 Alexander Farkas Jindrich Pekarek WIN LOSS
Pool 3 Balázs Kirschweng Juraj Zamkovský LOSS WIN
Pool 3 Balázs Kirschweng Jindrich Pekarek LOSS WIN
Pool 3 Juraj Zamkovský Jindrich Pekarek WIN LOSS
Pool 4 Martin Fabian Lukáš Matuška LOSS WIN
Pool 4 Dalibor Borek Belfín Lukáš Matuška WIN LOSS
Pool 4 Lukáš Matuška Václav Pekárek LOSS WIN
Pool 4 Lukáš Matuška Martin Vrábeľ WIN LOSS
Pool 4 Lukáš Matuška Györgyi Czifra WIN LOSS
Pool 4 Martin Fabian Dalibor Borek Belfín WIN LOSS
Pool 4 Martin Fabian Václav Pekárek WIN LOSS
Pool 4 Martin Fabian Martin Vrábeľ WIN LOSS
Pool 4 Martin Fabian Györgyi Czifra WIN LOSS
Pool 4 Dalibor Borek Belfín Václav Pekárek WIN LOSS
Pool 4 Dalibor Borek Belfín Martin Vrábeľ LOSS WIN
Pool 4 Dalibor Borek Belfín Györgyi Czifra WIN LOSS
Pool 4 Martin Vrábeľ Václav Pekárek LOSS WIN
Pool 4 Györgyi Czifra Václav Pekárek LOSS WIN
Pool 4 Martin Vrábeľ Györgyi Czifra WIN LOSS
Round of 32 Tomáš Kohout Martin Vrábeľ LOSS WIN
Round of 32 Balázs Kirschweng Ondřej Herčík WIN LOSS
Round of 32 Pavel Šilhánek András Berki LOSS WIN
Round of 32 Jan Žegklitz Jakub Záruba WIN LOSS
Round of 32 Dalibor Borek Belfín Tomas Petrtyl WIN LOSS
Round of 32 Kamil Hozák Wolfgang Rafert WIN LOSS
Round of 16 Zdeněk Brýdl Martin Vrábeľ WIN LOSS
Round of 16 Lukáš Matuška Jindrich Pekarek LOSS WIN
Round of 16 Balázs Kirschweng Milan Divis LOSS WIN
Round of 16 András Berki Lubomir Pečiva LOSS WIN
Round of 16 Kamil Kazelle Jan Žegklitz WIN LOSS
Round of 16 Dalibor Borek Belfín Alexander Farkas WIN LOSS
Round of 16 Martin Fabian Václav Pekárek WIN LOSS
Round of 16 Kamil Hozák Juraj Zamkovský LOSS WIN
Quarter finals Zdeněk Brýdl Jindrich Pekarek WIN LOSS
Quarter finals Lubomir Pečiva Milan Divis WIN LOSS
Quarter finals Dalibor Borek Belfín Kamil Kazelle LOSS WIN
Quarter finals Martin Fabian Juraj Zamkovský LOSS WIN
Semi finals Zdeněk Brýdl Lubomir Pečiva LOSS WIN
Semi finals Kamil Kazelle Juraj Zamkovský WIN LOSS
Final Kamil Kazelle Lubomir Pečiva LOSS WIN
Bronze final Zdeněk Brýdl Juraj Zamkovský WIN LOSS