Tyrnhaw 2017

Date
October 21
Country
Slovakia
City
Trnava

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 218 70
Women's Steel Longsword 32 11
Mixed Steel Rapier & Dagger 94 32

Fighters in event

NameNationalityClub
Daniel Fraj Bellátor
Oldřich Talanda Bratislavský šermiarsky spolok
Zdeněk Brýdl Brněnští Fechteři
Dalibor Borek Belfín Digladior
Lukáš Matuška Digladior
Jan Šulák Digladior
Jan Stetina Dobrovolný Šerm
Martina Malinska Pardubický spolek šermířský
Tomáš Musil Pardubický spolek šermířský
Pavel Šilhánek Pardubický spolek šermířský
Kamil Hozák Pardubický spolek šermířský
Tomáš Kohout Šermírna Luka
Pavel Böhm Šermírna Luka
Leoš Malec Škola šermu Paridon
Martin Belcredi Vlček Škola šermu Paridon
Kamil Kazelle Škola šermu Paridon
Marek Bukovský Zlínská Šermírská Společnost
Leonard Carpentier AMHE Paris
Charlélie Berthaut AMHE Paris
Fabien Goury Compagnie d'Armes de Lyon
Benjamin Szewczuk La Salle d'Armes Escrime Ancienne
Matthieu Mosset-Coelho Teixeira La Salle d'Armes Escrime Ancienne
Victor Lavialle La Salle d'Armes Escrime Ancienne
Thomas Couturier La Salle d'Armes Escrime Ancienne
László Schunder Ars Ensis
István Havasi Ars Ensis
Tamás Kiss Ars Ensis
Bonifác Ormosi Ars Ensis
Bence László Tarr Ars Ensis
Gábor Magát Ars Ensis
Bence Benedek Ars Ensis
Péter Faragó Ars Ensis
Zoltán Pál Várhelyi Ars Ensis
József Király Kard Rendje ViSE
Balázs Kirschweng Kard Rendje ViSE
András Berki Kard Rendje ViSE
Györgyi Czifra Kard Rendje ViSE
Oskar ter Mors Historisch Vrijvechten Nederland
Pawel Ponichtera
Łukasz Dąbrowski Fechtschule Gdańsk
Aleksander Dynarek Mordschlag
Pawel Mamelka Mordschlag
Kamil Siatkowski Mordschlag
Martin Csiba Bratislavský šermiarsky spolok
Martin Fabian Bratislavský šermiarsky spolok
Šimon Achberger Bratislavský šermiarsky spolok
Dominika Kucerova Bratislavský šermiarsky spolok
Jakub Ruček Bratislavský šermiarsky spolok
Matúš Kurian Bratislavský šermiarsky spolok
Samuel Ubreži Bratislavský šermiarsky spolok
Alexandra Kukumbergova Bratislavský šermiarsky spolok
Martin Fabry Bratislavský šermiarsky spolok
Vladimír Šeliga Bratislavský šermiarsky spolok
Andrej Valacsay Bratislavský šermiarsky spolok
Jakub Pospichal Bratislavský šermiarsky spolok
Ondrej Šauša Bratislavský šermiarsky spolok
Tomáš Sucha Bratislavský šermiarsky spolok
Petra Rubesova Cech Terra de Selinan
Hana Hornakova Cech Terra de Selinan
Filip Višňovský Cech Terra de Selinan
Vojtech Višňovský Cech Terra de Selinan
Matej Goraus Cech Terra de Selinan
Lukás Kozlik Cech Terra de Selinan
Livia Čellárová Dobrovolný Šerm
Martin Kocisko Klub šermu Trenčín
Martin Gregor Klub šermu Trenčín
Matúš Žuffa Klub šermu Trenčín
Michaela Třetinová Klub šermu Trenčín
Filip Trcka Košický šermiarský cech
Maros Kovacik Michalovský spolok šermiarsky
Stefan Valyi Milites Castri
Rastislav Vrtoch Pugiles
Daniel Sasik Pugiles
Alexander Tomik Pugiles
Roman Vráblik Pugiles
Róbert Haršány Pugiles
Peter Máté Triglav
Zuzana Pilková Triglav
Juraj Lach Triglav
Ivan Martos Triglav
Jan Busovsky Triglav
Adrián Majzel Trnavský Šermiarsky Cech
Bystrík Holeček Trnavský Šermiarsky Cech
Peter Vrabec Trnavský Šermiarsky Cech
Miriam Novotna Trnavský Šermiarsky Cech
Zuzana Manikova Trnavský Šermiarsky Cech
Andrej Janičina Žoldnieri
Martin Janičina Žoldnieri

Tournaments

This lists the full outcomes in each of the tournaments at the event.

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
András Berki Róbert Haršány LOSS WIN
Martin Fabian Róbert Haršány WIN LOSS
Vojtech Višňovský Róbert Haršány LOSS WIN
Bonifác Ormosi Róbert Haršány LOSS WIN
András Berki Martin Fabian LOSS WIN
Vojtech Višňovský András Berki LOSS WIN
András Berki Bonifác Ormosi LOSS WIN
Martin Fabian Vojtech Višňovský WIN LOSS
Bonifác Ormosi Martin Fabian LOSS WIN
Vojtech Višňovský Bonifác Ormosi LOSS WIN
Martin Csiba Pavel Šilhánek LOSS WIN
Rastislav Vrtoch Martin Csiba LOSS WIN
Martin Csiba Juraj Lach WIN LOSS
Zoltán Pál Várhelyi Martin Csiba LOSS WIN
Martin Csiba Fabien Goury WIN LOSS
Rastislav Vrtoch Pavel Šilhánek LOSS WIN
Pavel Šilhánek Juraj Lach WIN LOSS
Zoltán Pál Várhelyi Pavel Šilhánek WIN LOSS
Pavel Šilhánek Fabien Goury LOSS WIN
Juraj Lach Rastislav Vrtoch LOSS WIN
Zoltán Pál Várhelyi Rastislav Vrtoch WIN LOSS
Rastislav Vrtoch Fabien Goury WIN LOSS
Zoltán Pál Várhelyi Juraj Lach WIN LOSS
Juraj Lach Fabien Goury WIN LOSS
Zoltán Pál Várhelyi Fabien Goury LOSS WIN
Vladimír Šeliga Matej Goraus WIN LOSS
Györgyi Czifra Vladimír Šeliga LOSS WIN
Dalibor Borek Belfín Vladimír Šeliga WIN LOSS
Vladimír Šeliga István Havasi WIN LOSS
Łukasz Dąbrowski Vladimír Šeliga LOSS WIN
Matej Goraus Györgyi Czifra WIN LOSS
Dalibor Borek Belfín Matej Goraus WIN LOSS
Matej Goraus István Havasi LOSS WIN
Łukasz Dąbrowski Matej Goraus WIN LOSS
Györgyi Czifra Dalibor Borek Belfín LOSS WIN
István Havasi Györgyi Czifra WIN LOSS
Györgyi Czifra Łukasz Dąbrowski LOSS WIN
Dalibor Borek Belfín István Havasi WIN LOSS
Łukasz Dąbrowski Dalibor Borek Belfín LOSS WIN
István Havasi Łukasz Dąbrowski WIN LOSS
Benjamin Szewczuk Andrej Valacsay WIN LOSS
Andrej Valacsay Daniel Sasik WIN LOSS
Tomáš Kohout Andrej Valacsay LOSS WIN
Peter Vrabec Andrej Valacsay WIN LOSS
Samuel Ubreži Andrej Valacsay WIN LOSS
Daniel Sasik Benjamin Szewczuk WIN LOSS
Benjamin Szewczuk Tomáš Kohout WIN LOSS
Benjamin Szewczuk Peter Vrabec LOSS WIN
Samuel Ubreži Benjamin Szewczuk WIN LOSS
Daniel Sasik Tomáš Kohout LOSS WIN
Peter Vrabec Daniel Sasik WIN LOSS
Samuel Ubreži Daniel Sasik LOSS WIN
Peter Vrabec Tomáš Kohout WIN LOSS
Samuel Ubreži Tomáš Kohout LOSS WIN
Peter Vrabec Samuel Ubreži WIN LOSS
Martin Kocisko Tamás Kiss WIN LOSS
Maros Kovacik Tamás Kiss LOSS WIN
Kamil Hozák Tamás Kiss WIN LOSS
Jakub Ruček Tamás Kiss LOSS WIN
Filip Višňovský Tamás Kiss LOSS WIN
Martin Kocisko Maros Kovacik WIN LOSS
Kamil Hozák Martin Kocisko WIN LOSS
Jakub Ruček Martin Kocisko LOSS WIN
Filip Višňovský Martin Kocisko WIN LOSS
Kamil Hozák Maros Kovacik WIN LOSS
Jakub Ruček Maros Kovacik WIN LOSS
Filip Višňovský Maros Kovacik WIN LOSS
Jakub Ruček Kamil Hozák LOSS WIN
Filip Višňovský Kamil Hozák LOSS WIN
Jakub Ruček Filip Višňovský LOSS WIN
Daniel Fraj Thomas Couturier WIN LOSS
Matúš Kurian Thomas Couturier LOSS WIN
Gábor Magát Thomas Couturier LOSS WIN
Lukáš Matuška Thomas Couturier WIN LOSS
Thomas Couturier Ivan Martos WIN LOSS
Daniel Fraj Matúš Kurian WIN LOSS
Gábor Magát Daniel Fraj LOSS WIN
Lukáš Matuška Daniel Fraj WIN LOSS
Ivan Martos Daniel Fraj WIN LOSS
Matúš Kurian Gábor Magát LOSS WIN
Lukáš Matuška Matúš Kurian WIN LOSS
Matúš Kurian Ivan Martos WIN LOSS
Lukáš Matuška Gábor Magát WIN LOSS
Gábor Magát Ivan Martos LOSS WIN
Lukáš Matuška Ivan Martos LOSS WIN
Pavel Böhm Adrián Majzel WIN LOSS
Matúš Žuffa Pavel Böhm LOSS WIN
Martin Fabry Pavel Böhm LOSS WIN
Tomáš Musil Pavel Böhm LOSS WIN
Pawel Mamelka Pavel Böhm LOSS WIN
Matúš Žuffa Adrián Majzel LOSS WIN
Martin Fabry Adrián Majzel LOSS WIN
Tomáš Musil Adrián Majzel LOSS WIN
Pawel Mamelka Adrián Majzel LOSS WIN
Matúš Žuffa Martin Fabry WIN LOSS
Tomáš Musil Matúš Žuffa LOSS WIN
Pawel Mamelka Matúš Žuffa WIN LOSS
Tomáš Musil Martin Fabry WIN LOSS
Pawel Mamelka Martin Fabry LOSS WIN
Tomáš Musil Pawel Mamelka LOSS WIN
József Király Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Bystrík Holeček József Király WIN LOSS
Alexander Tomik József Király WIN LOSS
Jan Stetina József Király WIN LOSS
Jakub Pospichal József Király WIN LOSS
Zdeněk Brýdl Bystrík Holeček WIN LOSS
Alexander Tomik Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Jan Stetina Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Jakub Pospichal Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Alexander Tomik Bystrík Holeček LOSS WIN
Jan Stetina Bystrík Holeček LOSS WIN
Jakub Pospichal Bystrík Holeček WIN LOSS
Jan Stetina Alexander Tomik LOSS WIN
Jakub Pospichal Alexander Tomik WIN LOSS
Jan Stetina Jakub Pospichal WIN LOSS
Jan Šulák Charlélie Berthaut WIN LOSS
Aleksander Dynarek Charlélie Berthaut LOSS WIN
Oldřich Talanda Charlélie Berthaut WIN LOSS
Charlélie Berthaut Roman Vráblik LOSS WIN
Péter Faragó Charlélie Berthaut LOSS WIN
Jan Šulák Aleksander Dynarek WIN LOSS
Oldřich Talanda Jan Šulák WIN LOSS
Roman Vráblik Jan Šulák LOSS WIN
Péter Faragó Jan Šulák LOSS WIN
Oldřich Talanda Aleksander Dynarek LOSS WIN
Aleksander Dynarek Roman Vráblik LOSS WIN
Péter Faragó Aleksander Dynarek LOSS WIN
Oldřich Talanda Roman Vráblik WIN LOSS
Péter Faragó Oldřich Talanda LOSS WIN
Roman Vráblik Péter Faragó WIN LOSS
Filip Trcka László Schunder LOSS WIN
Šimon Achberger Filip Trcka WIN LOSS
Filip Trcka Bence László Tarr WIN LOSS
Kamil Siatkowski Filip Trcka LOSS WIN
Victor Lavialle Filip Trcka WIN LOSS
Šimon Achberger László Schunder WIN LOSS
Bence László Tarr László Schunder LOSS WIN
Kamil Siatkowski László Schunder LOSS WIN
László Schunder Victor Lavialle LOSS WIN
Bence László Tarr Šimon Achberger LOSS WIN
Kamil Siatkowski Šimon Achberger LOSS WIN
Šimon Achberger Victor Lavialle WIN LOSS
Kamil Siatkowski Bence László Tarr WIN LOSS
Bence László Tarr Victor Lavialle LOSS WIN
Kamil Siatkowski Victor Lavialle LOSS WIN
Tomáš Sucha Lukás Kozlik WIN LOSS
Lukás Kozlik Balázs Kirschweng LOSS WIN
Leonard Carpentier Lukás Kozlik LOSS WIN
Pawel Ponichtera Lukás Kozlik WIN LOSS
Tomáš Sucha Balázs Kirschweng WIN LOSS
Leonard Carpentier Tomáš Sucha LOSS WIN
Tomáš Sucha Pawel Ponichtera WIN LOSS
Leonard Carpentier Balázs Kirschweng LOSS WIN
Balázs Kirschweng Pawel Ponichtera LOSS WIN
Leonard Carpentier Pawel Ponichtera WIN LOSS
Martin Gregor Matthieu Mosset-Coelho Teixeira LOSS WIN
Matthieu Mosset-Coelho Teixeira Oskar ter Mors WIN LOSS
Peter Máté Matthieu Mosset-Coelho Teixeira WIN LOSS
Matthieu Mosset-Coelho Teixeira Bence Benedek WIN LOSS
Ondrej Šauša Matthieu Mosset-Coelho Teixeira LOSS WIN
Martin Gregor Oskar ter Mors WIN LOSS
Peter Máté Martin Gregor LOSS WIN
Bence Benedek Martin Gregor LOSS WIN
Ondrej Šauša Martin Gregor WIN LOSS
Oskar ter Mors Peter Máté WIN LOSS
Bence Benedek Oskar ter Mors LOSS WIN
Ondrej Šauša Oskar ter Mors WIN LOSS
Bence Benedek Peter Máté WIN LOSS
Ondrej Šauša Peter Máté WIN LOSS
Bence Benedek Ondrej Šauša LOSS WIN
Vladimír Šeliga Dalibor Borek Belfín LOSS WIN
Martin Csiba Tomáš Sucha WIN LOSS
Thomas Couturier Kamil Hozák WIN LOSS
Zdeněk Brýdl Victor Lavialle WIN LOSS
Martin Fabian Bystrík Holeček WIN LOSS
Ondrej Šauša Šimon Achberger WIN LOSS
Andrej Valacsay Pavel Šilhánek LOSS WIN
Pavel Böhm Róbert Haršány WIN LOSS
Thomas Couturier Martin Fabian WIN LOSS
Bonifác Ormosi Dalibor Borek Belfín LOSS WIN
Vladimír Šeliga Oldřich Talanda WIN LOSS
Martin Csiba Ivan Martos WIN LOSS
Benjamin Szewczuk Tomáš Sucha LOSS WIN
Kamil Hozák Jakub Pospichal WIN LOSS
Thomas Couturier Adrián Majzel WIN LOSS
Filip Višňovský Victor Lavialle LOSS WIN
Zoltán Pál Várhelyi Zdeněk Brýdl LOSS WIN
Martin Fabian Balázs Kirschweng WIN LOSS
Matthieu Mosset-Coelho Teixeira Bystrík Holeček LOSS WIN
Ondrej Šauša Tamás Kiss WIN LOSS
Aleksander Dynarek Šimon Achberger LOSS WIN
Peter Vrabec Andrej Valacsay LOSS WIN
Pavel Šilhánek Jan Šulák WIN LOSS
Lukáš Matuška Róbert Haršány LOSS WIN
Daniel Fraj Pavel Böhm LOSS WIN
Thomas Couturier Dalibor Borek Belfín WIN LOSS
Martin Fabian Pavel Böhm WIN LOSS
Martin Kocisko Bonifác Ormosi LOSS WIN
Daniel Sasik Oldřich Talanda LOSS WIN
Charlélie Berthaut Ivan Martos LOSS WIN
Benjamin Szewczuk István Havasi WIN LOSS
Filip Trcka Jakub Pospichal LOSS WIN
Thomas Couturier Samuel Ubreži WIN LOSS
Filip Višňovský Pawel Mamelka WIN LOSS
Zoltán Pál Várhelyi Łukasz Dąbrowski WIN LOSS
Roman Vráblik Balázs Kirschweng LOSS WIN
Bystrík Holeček Alexander Tomik WIN LOSS
Fabien Goury Tamás Kiss LOSS WIN
László Schunder Aleksander Dynarek LOSS WIN
Andrej Valacsay Martin Gregor WIN LOSS
Pavel Šilhánek Rastislav Vrtoch WIN LOSS
Róbert Haršány Oskar ter Mors WIN LOSS
Pawel Ponichtera Daniel Fraj LOSS WIN
Martin Csiba Dalibor Borek Belfín LOSS WIN
Thomas Couturier Zdeněk Brýdl WIN LOSS
Ondrej Šauša Martin Fabian LOSS WIN
Pavel Böhm Pavel Šilhánek WIN LOSS
Pavel Böhm Dalibor Borek Belfín LOSS WIN
StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Jakub Pospichal László Schunder LOSS WIN
Bence László Tarr László Schunder LOSS WIN
László Schunder Marek Bukovský WIN LOSS
Martin Belcredi Vlček László Schunder WIN LOSS
Jakub Pospichal Bence László Tarr WIN LOSS
Marek Bukovský Jakub Pospichal LOSS WIN
Jakub Pospichal Martin Belcredi Vlček LOSS WIN
Marek Bukovský Bence László Tarr WIN LOSS
Martin Belcredi Vlček Bence László Tarr WIN LOSS
Marek Bukovský Martin Belcredi Vlček LOSS WIN
Kamil Kazelle Andrej Janičina LOSS WIN
Ivan Martos Kamil Kazelle LOSS WIN
Péter Faragó Kamil Kazelle LOSS WIN
Tomáš Sucha Kamil Kazelle LOSS WIN
Andrej Janičina Ivan Martos WIN LOSS
Péter Faragó Andrej Janičina WIN LOSS
Tomáš Sucha Andrej Janičina LOSS WIN
Péter Faragó Ivan Martos LOSS WIN
Tomáš Sucha Ivan Martos WIN LOSS
Péter Faragó Tomáš Sucha LOSS WIN
Gábor Magát Peter Máté WIN LOSS
Aleksander Dynarek Peter Máté WIN LOSS
Benjamin Szewczuk Peter Máté LOSS WIN
Martin Fabian Peter Máté WIN LOSS
Gábor Magát Aleksander Dynarek WIN LOSS
Benjamin Szewczuk Gábor Magát LOSS WIN
Martin Fabian Gábor Magát WIN LOSS
Aleksander Dynarek Benjamin Szewczuk WIN LOSS
Martin Fabian Aleksander Dynarek WIN LOSS
Benjamin Szewczuk Martin Fabian LOSS WIN
Bystrík Holeček Maros Kovacik WIN LOSS
Jan Busovsky Maros Kovacik WIN LOSS
Tamás Kiss Maros Kovacik LOSS WIN
Maros Kovacik Martin Csiba WIN LOSS
Jan Busovsky Bystrík Holeček LOSS WIN
Tamás Kiss Bystrík Holeček LOSS WIN
Martin Csiba Bystrík Holeček LOSS WIN
Jan Busovsky Tamás Kiss WIN LOSS
Martin Csiba Jan Busovsky LOSS WIN
Tamás Kiss Martin Csiba LOSS WIN
Matúš Žuffa Dalibor Borek Belfín LOSS WIN
Victor Lavialle Dalibor Borek Belfín LOSS WIN
Vladimír Šeliga Dalibor Borek Belfín LOSS WIN
Pawel Ponichtera Dalibor Borek Belfín LOSS WIN
Łukasz Dąbrowski Dalibor Borek Belfín LOSS WIN
Victor Lavialle Matúš Žuffa LOSS WIN
Vladimír Šeliga Matúš Žuffa WIN LOSS
Pawel Ponichtera Matúš Žuffa LOSS WIN
Łukasz Dąbrowski Matúš Žuffa LOSS WIN
Victor Lavialle Vladimír Šeliga LOSS WIN
Pawel Ponichtera Victor Lavialle WIN LOSS
Łukasz Dąbrowski Victor Lavialle WIN LOSS
Pawel Ponichtera Vladimír Šeliga LOSS WIN
Łukasz Dąbrowski Vladimír Šeliga LOSS WIN
Pawel Ponichtera Łukasz Dąbrowski LOSS WIN
Ondrej Šauša Šimon Achberger WIN LOSS
Šimon Achberger Martin Janičina LOSS WIN
Thomas Couturier Šimon Achberger LOSS WIN
Šimon Achberger Stefan Valyi LOSS WIN
Leoš Malec Šimon Achberger WIN LOSS
Ondrej Šauša Martin Janičina LOSS WIN
Thomas Couturier Ondrej Šauša LOSS WIN
Ondrej Šauša Stefan Valyi WIN LOSS
Leoš Malec Ondrej Šauša WIN LOSS
Thomas Couturier Martin Janičina LOSS WIN
Martin Janičina Stefan Valyi WIN LOSS
Martin Janičina Leoš Malec WIN LOSS
Thomas Couturier Stefan Valyi LOSS WIN
Leoš Malec Thomas Couturier WIN LOSS
Stefan Valyi Leoš Malec LOSS WIN
Martin Fabian Aleksander Dynarek WIN LOSS
Péter Faragó Andrej Janičina LOSS WIN
Bystrík Holeček Martin Csiba WIN LOSS
Matúš Žuffa Dalibor Borek Belfín LOSS WIN
Łukasz Dąbrowski Martin Belcredi Vlček LOSS WIN
Leoš Malec László Schunder WIN LOSS
Kamil Kazelle Vladimír Šeliga LOSS WIN
Tomáš Sucha Martin Janičina LOSS WIN
Bystrík Holeček Martin Belcredi Vlček LOSS WIN
Aleksander Dynarek Jakub Pospichal WIN LOSS
Péter Faragó Jan Busovsky WIN LOSS
Martin Csiba Gábor Magát WIN LOSS
Stefan Valyi Matúš Žuffa LOSS WIN
Ondrej Šauša Łukasz Dąbrowski LOSS WIN
Ivan Martos László Schunder LOSS WIN
Kamil Kazelle Marek Bukovský WIN LOSS
Maros Kovacik Tomáš Sucha LOSS WIN
Bystrík Holeček Andrej Janičina WIN LOSS
Martin Janičina Martin Belcredi Vlček LOSS WIN
Martin Fabian Andrej Janičina LOSS WIN
Bystrík Holeček Dalibor Borek Belfín WIN LOSS
Leoš Malec Martin Belcredi Vlček LOSS WIN
Vladimír Šeliga Martin Janičina LOSS WIN
Andrej Janičina Martin Janičina LOSS WIN

Rating outcomes

This shows how the fighters' ratings changed in the month of the event.

Note: If someone competed in multiple events this month their rating changes will reflect their performance in all those events, not just Tyrnhaw 2017

Rank Name Nationality Club Weighted rating Confidence
2 Martin Fabian Bratislavský šermiarsky spolok 1956.8 2.9
13 9 Thomas Couturier La Salle d'Armes Escrime Ancienne 1792 57
18 2 Kamil Hozák Pardubický spolek šermířský 1766.5 7.5
25 1 Pavel Böhm Šermírna Luka 1733 7.1
52 5 Tomáš Sucha Bratislavský šermiarsky spolok 1641.8 18
56 6 Bystrík Holeček Trnavský Šermiarsky Cech 1632.4 13.4
61 122 Dalibor Borek Belfín Digladior 1618.6 126.8
66 12 Jan Šulák Digladior 1614.7 17.5
70 6 Victor Lavialle La Salle d'Armes Escrime Ancienne 1613 1.3
76 3 Martin Csiba Bratislavský šermiarsky spolok 1606.2 12.9
77 3 Matthieu Mosset-Coelho Teixeira La Salle d'Armes Escrime Ancienne 1606.1 14.2
83 8 Vladimír Šeliga Bratislavský šermiarsky spolok 1599.7 4
93 6 Peter Vrabec Trnavský Šermiarsky Cech 1591.6 26.5
98 18 Ondrej Šauša Bratislavský šermiarsky spolok 1582.5 32.4
138 147 Zdeněk Brýdl Brněnští Fechteři 1535.6 116.1
163 66 Šimon Achberger Bratislavský šermiarsky spolok 1518.7 59.8
166 58 Oskar ter Mors Historisch Vrijvechten Nederland 1515.4 40.6
177 188 Róbert Haršány Pugiles 1505 123.4
222 35 Oldřich Talanda Bratislavský šermiarsky spolok 1473.7 33.7
226 26 Benjamin Szewczuk La Salle d'Armes Escrime Ancienne 1469 11
239 41 Adrián Majzel Trnavský Šermiarsky Cech 1460 37.2
247 96 László Schunder Ars Ensis 1452.9 68.6
250 42 Lukáš Matuška Digladior 1450.9 35.7
259 12 Bonifác Ormosi Ars Ensis 1446.3 15.8
268 57 Łukasz Dąbrowski Fechtschule Gdańsk 1441.6 45.1
280 15 Zoltán Pál Várhelyi Ars Ensis 1432.7 18.2
287 48 Filip Višňovský Cech Terra de Selinan 1429.4 36.2
326 85 Bence Benedek Ars Ensis 1403.4 47.5
329 84 Daniel Fraj Bellátor 1400 48.6
340 6 Martin Kocisko Klub šermu Trenčín 1396.4 7.1
386 122 Fabien Goury Compagnie d'Armes de Lyon 1375.8 58.4
391 182 Pavel Šilhánek Pardubický spolek šermířský 1371.3 91.6
424 168 Péter Faragó Ars Ensis 1352.6 87.6
427 10 István Havasi Ars Ensis 1352.1 12.9
453 77 Andrej Valacsay Bratislavský šermiarsky spolok 1339.6 43.1
468 428 Aleksander Dynarek Mordschlag 1331.4 175.8
501 74 Gábor Magát Ars Ensis 1319.6 24.6
548 113 Tomáš Musil Pardubický spolek šermířský 1298.5 42.1
557 17 Tomáš Kohout Šermírna Luka 1295.3 1.1
574 42 Peter Máté Triglav 1291 4.9
582 76 Jan Stetina Dobrovolný Šerm 1288.8 19.7
584 315 Leonard Carpentier AMHE Paris 1287.7 143.3
599 84 Pawel Mamelka Mordschlag 1280.2 45.5
666 429 Ivan Martos Triglav 1253.2 164.2
668 Pawel Ponichtera N/A 1251.6
675 212 Tamás Kiss Ars Ensis 1249.2 91
692 153 Balázs Kirschweng Kard Rendje ViSE 1240.3 66.7
719 16 Rastislav Vrtoch Pugiles 1229.5 4.5
744 4 Charlélie Berthaut AMHE Paris 1219.8 15.1
769 375 Roman Vráblik Pugiles 1208.2 129.5
779 65 Matúš Žuffa Klub šermu Trenčín 1204.8 31.2
780 912 Martin Gregor Klub šermu Trenčín 1204.6 311.1
795 78 Alexander Tomik Pugiles 1198.6 34.4
876 67 József Király Kard Rendje ViSE 1172.8 28.5
880 366 Jakub Pospichal Bratislavský šermiarsky spolok 1172.4 130.4
921 86 Kamil Siatkowski Mordschlag 1159.9 15.7
957 Samuel Ubreži Bratislavský šermiarsky spolok 1149
1025 60 András Berki Kard Rendje ViSE 1130.2 37.7
1118 157 Vojtech Višňovský Cech Terra de Selinan 1097.8 41.5
1137 250 Daniel Sasik Pugiles 1089.8 95.6
1244 194 Maros Kovacik Michalovský spolok šermiarsky 1060.6 46.6
1331 Filip Trcka Košický šermiarský cech 1027.7
1360 Lukás Kozlik Cech Terra de Selinan 1017.1
1367 Matúš Kurian Bratislavský šermiarsky spolok 1013.8
1454 Jakub Ruček Bratislavský šermiarsky spolok 989.7
1490 Matej Goraus Cech Terra de Selinan 980
1684 90 Györgyi Czifra Kard Rendje ViSE 913.3 14.8
1727 92 Bence László Tarr Ars Ensis 901.7 9.4
1770 169 Martin Fabry Bratislavský šermiarsky spolok 884.1 103.3
1779 119 Juraj Lach Triglav 882 78.4
Rank Name Nationality Club Weighted rating Confidence
2 Martin Belcredi Vlček Škola šermu Paridon 1835.9 48.9
5 3 Martin Janičina Žoldnieri 1737.5 39.9
9 Martin Fabian Bratislavský šermiarsky spolok 1677.1 7.3
22 17 Bystrík Holeček Trnavský Šermiarsky Cech 1559.5 98
31 19 Dalibor Borek Belfín Digladior 1501.2 88.5
45 15 Andrej Janičina Žoldnieri 1445.6 67.1
48 14 Leoš Malec Škola šermu Paridon 1436 63.4
66 11 Aleksander Dynarek Mordschlag 1370.2 36.6
81 70 Vladimír Šeliga Bratislavský šermiarsky spolok 1334.2 152.4
82 29 Gábor Magát Ars Ensis 1332.7 74
95 25 Matúš Žuffa Klub šermu Trenčín 1304.9 55.7
105 László Schunder Ars Ensis 1282.5
117 12 Tomáš Sucha Bratislavský šermiarsky spolok 1260.7 29
133 1 Jakub Pospichal Bratislavský šermiarsky spolok 1236.2 11.5
140 29 Łukasz Dąbrowski Fechtschule Gdańsk 1218.6 57.1
142 8 Martin Csiba Bratislavský šermiarsky spolok 1217.1 4.3
144 19 Ondrej Šauša Bratislavský šermiarsky spolok 1214.4 45.9
175 203 Kamil Kazelle Škola šermu Paridon 1154.5 353.4
194 92 Jan Busovsky Triglav 1116.6 146.4
195 10 Peter Máté Triglav 1116.4 18.4
227 29 Marek Bukovský Zlínská Šermírská Společnost 1064 39.7
239 38 Ivan Martos Triglav 1042.6 59.9
244 Stefan Valyi Milites Castri 1039.3
253 Péter Faragó Ars Ensis 1018
254 Maros Kovacik Michalovský spolok šermiarsky 1014.4
261 22 Šimon Achberger Bratislavský šermiarsky spolok 1002.7 26
305 Pawel Ponichtera N/A 950.6
353 21 Tamás Kiss Ars Ensis 862.7 30.9
355 6 Benjamin Szewczuk La Salle d'Armes Escrime Ancienne 856.4 14.8
358 Victor Lavialle La Salle d'Armes Escrime Ancienne 852.9
384 Thomas Couturier La Salle d'Armes Escrime Ancienne 801.1
404 7 Bence László Tarr Ars Ensis 745.5 12.1