Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District

Date
November 24
Country
Russia
City
Chelyabinsk

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Men's Steel Longsword 36 9
Men's Steel Longsword 32 14
Mixed Classical Dueling Singlesword 108 46
Mixed Steel Arming Sword & Buckler 24 12
Mixed Steel Arming Sword & Buckler 40 18
Mixed Steel Sabre 62 31
Mixed Steel Sabre 67 23
Mixed Steel Sabre 36 17
Mixed Steel Single Rapier 33 17
Mixed Steel Single Rapier 34 17
Women's Classical Dueling Singlesword 28 15
Women's Steel Longsword 15 6
Women's Steel Sabre 20 11

Fighters in event

NameNationalityClub
Irina Noskova Akademia Szermierzy
Alexey Kostin Boitcovii Kot
Vasilii Salov Camelot
Egor Kulyomin Camelot
Polina Zueva Camelot
Andrey Kalinin Camelot
Fedin Andrei Camelot
Anastasiya Plohova Camelot
Valeriy Dundukov Camelot
Aleksey Silchenko Camelot
Anton Varov Camelot
Evgenii Shibeev Challenge
Kirill Iakovlev Challenge
Gleb Smetanin Challenge
Igor Tarasevich Challenge
Sergey Bakumenko FFC Paladin
Iuliia Kuznetsova FFC Paladin
Nikodim Dyachek FFC Paladin
Vadim Kravchenko FFC Paladin
Anastasia Matiushina FFC Paladin
Evgeniy Marin Fight and Fit
Nikita Nenilin Forest Brotherhood
Aleksei Fomichev Forest Brotherhood
Daria Iliinykh Golden Falcon
Maria Orlova Golden Falcon
Viktoria Kovalenko Golden Falcon
Dmitriy Usoltsev Golden Falcon
Ilja Gnezdilov Golden Falcon
Sergey Vasiliev Golden Falcon
Petr Vasiliev Golden Falcon
Igor Iakutov Golden Falcon
Svetlana Beliavtceva Golden Falcon
Aleksei Kulchitckii Golden Falcon
Aleksandr Koviazin Golden Falcon
Nikita Gnezdilov Golden Falcon
Nadezhda Gashkova Golden Falcon
Olga Vinogradova Golden Falcon
Semion Kurdiukov Golden Falcon
Viktoriia Volkova Golden Falcon
Michail Viskov Golden Falcon
Rafael Fazletdinov Golden Falcon
Timofei Sheikin Golden Falcon
Sergey Novikov Golden Falcon
Ilya Gusev Golden Falcon
Aleksey Puzynin Golden Falcon
Egor Sherkunov Golden Falcon
Grigoriy Zaharchenko Golden Falcon
Lev Stepanov Golden Falcon
Vladimir Zhilkin Golden Falcon
Aleksandr Kolodkin HEMA Academy
Andrey Popovich HEMA Academy
Nataliya Presnyakova HEMA Academy
Olga Posadskaia HEMA Academy
Grigorii Ivanov HEMA Academy
Denis Davydov HEMA Academy
Denis Markov HEMA Academy
Mihail Cherepanov HEMA Academy
Dmitriy Arhipov HEMA Academy
Aleksandr Pavlenko HEMA Academy
Vladimir Nasretdinov HEMA Academy
Kirill Kamyshan HEMA Academy
Ivan Zharinov HEMA Academy
Pavel Tarasov Klinok
Andrei Kachanov NoName
Vyacheslav Korotovskikh NoName
Aleksandr Rodionov Peresvet
Aleksey Denga Peresvet
Aleksandr Patlahov Peresvet
Ivan Luhmenev Peresvet
Yakov Pershin Sormovsky Club of Historical Fencing
Dmitriy Bazeev Sormovsky Club of Historical Fencing
Artem Bykov Stroganov's Army
Mikhail Nelubin Stroganov's Army
Sergey Sivkov Stroganov's Army
Dmitry Gibadullin UKRF
Evgeniy Pleshakov UKRF
Ilia Rebrov UKRF
Michail Demidov UKRF
Andrei Skrynko Ultima Ratio Sibir
Bogdan Bykov Varga
Denis Matyazh Varga
Viktor Anshukov White Company 1485
Anna Onishchuk World Class Fencing

Tournaments

This lists the full outcomes in each of the tournaments at the event.

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Sergey Novikov Ilja Gnezdilov LOSS WIN
Nikodim Dyachek Andrei Skrynko WIN LOSS
Sergey Vasiliev Ilja Gnezdilov WIN LOSS
Ilja Gnezdilov Andrei Skrynko LOSS WIN
Aleksandr Koviazin Andrei Skrynko WIN LOSS
Sergey Vasiliev Nikodim Dyachek WIN LOSS
Ilja Gnezdilov Dmitriy Usoltsev LOSS WIN
Andrei Skrynko Mikhail Nelubin WIN LOSS
Aleksandr Koviazin Sergey Vasiliev LOSS WIN
Nikodim Dyachek Aleksandr Koviazin WIN LOSS
Petr Vasiliev Sergey Vasiliev LOSS WIN
Sergey Novikov Andrei Skrynko LOSS WIN
Sergey Vasiliev Mikhail Nelubin WIN LOSS
Nikodim Dyachek Sergey Novikov WIN LOSS
Petr Vasiliev Ilja Gnezdilov WIN LOSS
Dmitriy Usoltsev Andrei Skrynko WIN LOSS
Sergey Novikov Sergey Vasiliev LOSS WIN
Dmitriy Usoltsev Nikodim Dyachek WIN LOSS
Nikodim Dyachek Petr Vasiliev WIN LOSS
Dmitriy Usoltsev Aleksandr Koviazin WIN LOSS
Andrei Skrynko Sergey Vasiliev LOSS WIN
Aleksandr Koviazin Sergey Novikov LOSS WIN
Petr Vasiliev Aleksandr Koviazin WIN LOSS
Sergey Novikov Dmitriy Usoltsev LOSS WIN
Sergey Vasiliev Dmitriy Usoltsev WIN LOSS
Nikodim Dyachek Mikhail Nelubin WIN LOSS
Mikhail Nelubin Petr Vasiliev LOSS WIN
Ilja Gnezdilov Nikodim Dyachek LOSS WIN
Mikhail Nelubin Aleksandr Koviazin LOSS WIN
Sergey Novikov Petr Vasiliev LOSS WIN
Ilja Gnezdilov Aleksandr Koviazin WIN LOSS
Mikhail Nelubin Sergey Novikov DRAW DRAW
Andrei Skrynko Petr Vasiliev WIN LOSS
Ilja Gnezdilov Mikhail Nelubin WIN LOSS
Dmitriy Usoltsev Mikhail Nelubin WIN LOSS
Petr Vasiliev Dmitriy Usoltsev LOSS WIN
StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Lev Stepanov Olga Posadskaia WIN LOSS
Daria Iliinykh Aleksei Fomichev WIN LOSS
Lev Stepanov Pavel Tarasov LOSS WIN
Aleksei Fomichev Viktoria Kovalenko WIN LOSS
Pavel Tarasov Artem Bykov WIN LOSS
Lev Stepanov Mihail Cherepanov LOSS WIN
Bogdan Bykov Pavel Tarasov WIN LOSS
Egor Sherkunov Bogdan Bykov WIN LOSS
Anastasia Matiushina Pavel Tarasov WIN LOSS
Egor Sherkunov Grigorii Ivanov LOSS WIN
Denis Matyazh Pavel Tarasov LOSS WIN
Egor Sherkunov Andrey Kalinin DRAW DRAW
Rafael Fazletdinov Pavel Tarasov LOSS WIN
Andrey Popovich Egor Sherkunov LOSS WIN
Fedin Andrei Rafael Fazletdinov LOSS WIN
Egor Sherkunov Aleksey Silchenko WIN LOSS
Sergey Sivkov Grigoriy Zaharchenko LOSS WIN
Aleksei Fomichev Rafael Fazletdinov WIN LOSS
Mihail Cherepanov Sergey Sivkov WIN LOSS
Fedin Andrei Dmitriy Arhipov LOSS WIN
Aleksey Silchenko Denis Davydov LOSS WIN
Fedin Andrei Aleksey Denga WIN LOSS
Daria Iliinykh Aleksei Kulchitckii WIN LOSS
Aleksey Puzynin Nataliya Presnyakova LOSS WIN
Aleksandr Patlahov Denis Markov LOSS WIN
Viktoria Kovalenko Anton Varov LOSS WIN
Maria Orlova Mikhail Nelubin LOSS WIN
Andrey Kalinin Aleksei Kulchitckii WIN LOSS
Sergey Sivkov Nataliya Presnyakova WIN LOSS
Anastasia Matiushina Daria Iliinykh WIN LOSS
Nikita Nenilin Viktoria Kovalenko WIN LOSS
Aleksandr Rodionov Maria Orlova DRAW DRAW
Grigorii Ivanov Egor Kulyomin WIN LOSS
Lev Stepanov Nataliya Presnyakova WIN LOSS
Nikita Nenilin Anastasia Matiushina LOSS WIN
Aleksandr Kolodkin Svetlana Beliavtceva WIN LOSS
Anastasiya Plohova Daria Iliinykh LOSS WIN
Evgeniy Marin Egor Kulyomin LOSS WIN
Aleksey Puzynin Aleksey Silchenko LOSS WIN
Anastasia Matiushina Denis Matyazh LOSS WIN
Aleksandr Kolodkin Egor Kulyomin LOSS WIN
Anastasiya Plohova Sergey Sivkov DRAW DRAW
Evgeniy Marin Egor Kulyomin LOSS WIN
Sergey Bakumenko Aleksandr Rodionov WIN LOSS
Aleksandr Patlahov Denis Matyazh LOSS WIN
Anastasia Matiushina Aleksandr Kolodkin WIN LOSS
Andrey Popovich Anastasiya Plohova LOSS WIN
Mikhail Nelubin Egor Kulyomin LOSS WIN
Aleksandr Rodionov Anton Varov WIN LOSS
Denis Matyazh Aleksei Fomichev WIN LOSS
Evgeniy Marin Iuliia Kuznetsova WIN LOSS
Aleksey Puzynin Andrey Popovich LOSS WIN
Denis Matyazh Ivan Luhmenev LOSS WIN
Aleksandr Rodionov Olga Vinogradova WIN LOSS
Mikhail Nelubin Aleksandr Patlahov WIN LOSS
Fedin Andrei Iuliia Kuznetsova LOSS WIN
Aleksey Silchenko Andrey Popovich LOSS WIN
Mikhail Nelubin Ivan Luhmenev WIN LOSS
Aleksandr Rodionov Anastasia Matiushina LOSS WIN
Grigorii Ivanov Nikita Nenilin WIN LOSS
Mihail Cherepanov Iuliia Kuznetsova LOSS WIN
Aleksei Kulchitckii Olga Posadskaia WIN LOSS
Evgeniy Marin Denis Markov WIN LOSS
Mikhail Nelubin Nikita Nenilin WIN LOSS
Sergey Bakumenko Aleksei Kulchitckii LOSS WIN
Aleksey Puzynin Olga Posadskaia LOSS WIN
Olga Posadskaia Evgeniy Marin LOSS WIN
Anastasiya Plohova Nikita Nenilin LOSS WIN
Aleksei Kulchitckii Denis Davydov WIN LOSS
Aleksandr Patlahov Nataliya Presnyakova WIN LOSS
Ivan Luhmenev Denis Markov WIN LOSS
Maria Orlova Viktor Anshukov WIN LOSS
Aleksey Denga Viktoriia Volkova WIN LOSS
Anastasia Matiushina Grigoriy Zaharchenko WIN LOSS
Egor Kulyomin Sergey Bakumenko WIN LOSS
Grigorii Ivanov Viktoriia Volkova WIN LOSS
Mihail Cherepanov Grigoriy Zaharchenko LOSS WIN
Sergey Bakumenko Ivan Luhmenev WIN LOSS
Denis Markov Viktoriia Volkova WIN LOSS
Grigorii Ivanov Anastasia Matiushina WIN LOSS
Anton Varov Svetlana Beliavtceva DRAW DRAW
Bogdan Bykov Nikita Gnezdilov WIN LOSS
Mikhail Nelubin Grigorii Ivanov LOSS WIN
Ivan Zharinov Svetlana Beliavtceva WIN LOSS
Ivan Zharinov Nikita Gnezdilov LOSS WIN
Egor Sherkunov Grigorii Ivanov LOSS WIN
Artem Bykov Bogdan Bykov WIN LOSS
Aleksandr Kolodkin Nikita Gnezdilov WIN LOSS
Daria Iliinykh Iuliia Kuznetsova WIN LOSS
Aleksei Kulchitckii Artem Bykov WIN LOSS
Denis Davydov Nikita Gnezdilov DRAW DRAW
Daria Iliinykh Egor Kulyomin WIN LOSS
Olga Vinogradova Bogdan Bykov LOSS WIN
Aleksey Denga Denis Davydov WIN LOSS
Svetlana Beliavtceva Dmitriy Arhipov LOSS WIN
Egor Kulyomin Daria Iliinykh WIN LOSS
Anton Varov Olga Vinogradova LOSS WIN
Ivan Zharinov Viktor Anshukov DRAW DRAW
Dmitriy Arhipov Maria Orlova LOSS WIN
Andrey Kalinin Artem Bykov LOSS WIN
Olga Vinogradova Aleksey Denga DRAW DRAW
Ivan Zharinov Maria Orlova DRAW DRAW
Dmitriy Arhipov Rafael Fazletdinov LOSS WIN
Andrey Kalinin Daria Iliinykh LOSS WIN
Viktoriia Volkova Viktor Anshukov LOSS WIN
Grigoriy Zaharchenko Grigorii Ivanov LOSS WIN
Viktor Anshukov Sergey Bakumenko LOSS WIN
Andrey Kalinin Viktoria Kovalenko WIN LOSS
StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Sergey Bakumenko Grigorii Ivanov WIN LOSS
Iuliia Kuznetsova Rafael Fazletdinov WIN LOSS
Vladimir Zhilkin Fedin Andrei DRAW DRAW
Anastasia Matiushina Aleksandr Patlahov LOSS WIN
Ivan Luhmenev Sergey Bakumenko LOSS WIN
Iuliia Kuznetsova Rafael Fazletdinov WIN LOSS
Michail Viskov Grigorii Ivanov LOSS WIN
Aleksandr Patlahov Irina Noskova WIN LOSS
Sergey Bakumenko Rafael Fazletdinov LOSS WIN
Rafael Fazletdinov Nataliya Presnyakova WIN LOSS
Grigorii Ivanov Ilya Gusev WIN LOSS
Dmitriy Arhipov Olga Posadskaia LOSS WIN
Svetlana Beliavtceva Irina Noskova LOSS WIN
Michail Viskov Fedin Andrei WIN LOSS
Ivan Luhmenev Grigorii Ivanov LOSS WIN
Michail Viskov Olga Posadskaia WIN LOSS
Aleksandr Patlahov Svetlana Beliavtceva WIN LOSS
Aleksandr Koviazin Iuliia Kuznetsova WIN LOSS
Vladimir Zhilkin Olga Posadskaia WIN LOSS
Michail Viskov Vladimir Zhilkin DRAW DRAW
Aleksandr Koviazin Rafael Fazletdinov LOSS WIN
Olga Posadskaia Fedin Andrei LOSS WIN
Aleksandr Patlahov Michail Viskov LOSS WIN
Iuliia Kuznetsova Vladimir Zhilkin WIN LOSS
Dmitriy Arhipov Michail Viskov LOSS WIN
Denis Davydov Nataliya Presnyakova WIN LOSS
Michail Viskov Rafael Fazletdinov LOSS WIN
Grigorii Ivanov Iuliia Kuznetsova WIN LOSS
Dmitriy Arhipov Vladimir Zhilkin LOSS WIN
Aleksandr Koviazin Nataliya Presnyakova WIN LOSS
Ivan Luhmenev Ilya Gusev LOSS WIN
Anastasia Matiushina Svetlana Beliavtceva WIN LOSS
Dmitriy Arhipov Fedin Andrei LOSS WIN
Iuliia Kuznetsova Nataliya Presnyakova WIN LOSS
Denis Davydov Aleksandr Koviazin LOSS WIN
Anastasia Matiushina Grigorii Ivanov LOSS WIN
Ilya Gusev Sergey Bakumenko LOSS WIN
Rafael Fazletdinov Denis Davydov WIN LOSS
Iuliia Kuznetsova Denis Davydov WIN LOSS
Irina Noskova Anastasia Matiushina LOSS WIN
StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Aleksey Puzynin Anastasia Matiushina LOSS WIN
Pavel Tarasov Daria Iliinykh WIN LOSS
Egor Sherkunov Iuliia Kuznetsova WIN LOSS
Semion Kurdiukov Pavel Tarasov WIN LOSS
Lev Stepanov Viktor Anshukov LOSS WIN
Viktoria Kovalenko Valeriy Dundukov LOSS WIN
Egor Sherkunov Anastasia Matiushina DRAW DRAW
Denis Markov Andrey Kalinin WIN LOSS
Anastasia Matiushina Lev Stepanov WIN LOSS
Sergey Sivkov Viktoria Kovalenko DRAW DRAW
Mihail Cherepanov Egor Sherkunov LOSS WIN
Anastasia Matiushina Grigoriy Zaharchenko LOSS WIN
Lev Stepanov Mihail Cherepanov DRAW DRAW
Rafael Fazletdinov Viktoria Kovalenko WIN LOSS
Denis Matyazh Andrey Kalinin WIN LOSS
Pavel Tarasov Yakov Pershin WIN LOSS
Sergey Bakumenko Alexey Kostin WIN LOSS
Yakov Pershin Semion Kurdiukov LOSS WIN
Sergey Bakumenko Grigoriy Zaharchenko DRAW DRAW
Rafael Fazletdinov Sergey Bakumenko WIN LOSS
Valeriy Dundukov Alexey Kostin LOSS WIN
Pavel Tarasov Yakov Pershin LOSS WIN
Grigoriy Zaharchenko Denis Davydov WIN LOSS
Rafael Fazletdinov Grigoriy Zaharchenko WIN LOSS
Denis Markov Alexey Kostin LOSS WIN
Yakov Pershin Nataliya Presnyakova WIN LOSS
Semion Kurdiukov Grigoriy Zaharchenko WIN LOSS
Denis Markov Rafael Fazletdinov LOSS WIN
Anastasia Matiushina Alexey Kostin WIN LOSS
Aleksey Puzynin Viktor Anshukov WIN LOSS
Daria Iliinykh Artem Bykov WIN LOSS
Sergey Sivkov Rafael Fazletdinov LOSS WIN
Semion Kurdiukov Dmitriy Bazeev WIN LOSS
Aleksey Puzynin Nikita Gnezdilov LOSS WIN
Daria Iliinykh Denis Matyazh DRAW DRAW
Rafael Fazletdinov Gleb Smetanin LOSS WIN
Denis Matyazh Semion Kurdiukov LOSS WIN
Denis Davydov Aleksey Puzynin LOSS WIN
Daria Iliinykh Gleb Smetanin LOSS WIN
Mihail Cherepanov Dmitriy Bazeev WIN LOSS
Semion Kurdiukov Gleb Smetanin LOSS WIN
Nikita Gnezdilov Viktor Anshukov WIN LOSS
Nataliya Presnyakova Svetlana Beliavtceva LOSS WIN
Iuliia Kuznetsova Nikita Gnezdilov LOSS WIN
Svetlana Beliavtceva Gleb Smetanin LOSS WIN
Nikita Gnezdilov Gleb Smetanin LOSS WIN
Valeriy Dundukov Artem Bykov LOSS WIN
Rafael Fazletdinov Nikita Gnezdilov WIN LOSS
Gleb Smetanin Artem Bykov WIN LOSS
Grigoriy Zaharchenko Dmitriy Arhipov WIN LOSS
Artem Bykov Egor Sherkunov WIN LOSS
Dmitriy Arhipov Viktoriia Volkova DRAW DRAW
Denis Davydov Viktoriia Volkova WIN LOSS
Dmitriy Arhipov Gleb Smetanin LOSS WIN
Viktoriia Volkova Sergey Sivkov LOSS WIN
Dmitriy Bazeev Artem Bykov LOSS WIN
Nadezhda Gashkova Andrey Kalinin LOSS WIN
Sergey Bakumenko Grigoriy Zaharchenko LOSS WIN
Viktoria Kovalenko Nadezhda Gashkova WIN LOSS
Semion Kurdiukov Svetlana Beliavtceva WIN LOSS
Iuliia Kuznetsova Nadezhda Gashkova WIN LOSS
Yakov Pershin Svetlana Beliavtceva DRAW DRAW
StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Kirill Iakovlev Vasilii Salov WIN LOSS
Ilia Rebrov Ilja Gnezdilov WIN LOSS
Andrei Skrynko Nikita Gnezdilov WIN LOSS
Nikodim Dyachek Ilia Rebrov LOSS WIN
Andrei Kachanov Andrei Skrynko LOSS WIN
Ilia Rebrov Daria Iliinykh WIN LOSS
Andrei Skrynko Evgeniy Pleshakov LOSS WIN
Ilia Rebrov Maria Orlova WIN LOSS
Andrei Skrynko Ilia Rebrov LOSS WIN
Aleksandr Pavlenko Alexey Kostin WIN LOSS
Ilia Rebrov Aleksandr Pavlenko WIN LOSS
Igor Iakutov Andrei Skrynko LOSS WIN
Aleksandr Pavlenko Kirill Iakovlev WIN LOSS
Evgeniy Pleshakov Ilia Rebrov WIN LOSS
Irina Noskova Timofei Sheikin LOSS WIN
Evgeniy Pleshakov Kirill Kamyshan WIN LOSS
Kirill Kamyshan Vasilii Salov WIN LOSS
Andrei Skrynko Timofei Sheikin WIN LOSS
Timofei Sheikin Evgeniy Pleshakov LOSS WIN
Vasilii Salov Alexey Kostin LOSS WIN
Timofei Sheikin Evgenii Shibeev WIN LOSS
Evgeniy Pleshakov Evgenii Shibeev WIN LOSS
Vasilii Salov Mikhail Nelubin LOSS WIN
Nikita Gnezdilov Igor Iakutov LOSS WIN
Evgeniy Pleshakov Igor Iakutov WIN LOSS
Aleksandr Pavlenko Vasilii Salov WIN LOSS
Igor Iakutov Semion Kurdiukov LOSS WIN
Ilia Rebrov Artem Bykov WIN LOSS
Valeriy Dundukov Semion Kurdiukov LOSS WIN
Artem Bykov Maria Orlova LOSS WIN
Irina Noskova Andrei Skrynko LOSS WIN
Alexey Kostin Kirill Kamyshan WIN LOSS
Irina Noskova Semion Kurdiukov WIN LOSS
Ilja Gnezdilov Daria Iliinykh WIN LOSS
Irina Noskova Igor Iakutov LOSS WIN
Mikhail Nelubin Kirill Kamyshan LOSS WIN
Semion Kurdiukov Andrei Skrynko LOSS WIN
Ilja Gnezdilov Maria Orlova DRAW DRAW
Nikodim Dyachek Maria Orlova WIN LOSS
Maria Orlova Kirill Kamyshan LOSS WIN
Nikodim Dyachek Mikhail Nelubin WIN LOSS
Valeriy Dundukov Nikita Gnezdilov DRAW DRAW
Maria Orlova Daria Iliinykh WIN LOSS
Aleksandr Pavlenko Kirill Kamyshan LOSS WIN
Aleksandr Pavlenko Mikhail Nelubin LOSS WIN
Semion Kurdiukov Nikita Gnezdilov LOSS WIN
Kirill Iakovlev Kirill Kamyshan LOSS WIN
Mikhail Nelubin Kirill Iakovlev DRAW DRAW
Valeriy Dundukov Irina Noskova LOSS WIN
Andrei Kachanov Evgeniy Pleshakov LOSS WIN
Sergey Novikov Andrei Kachanov LOSS WIN
Andrei Skrynko Valeriy Dundukov WIN LOSS
Timofei Sheikin Andrei Kachanov WIN LOSS
Evgeniy Pleshakov Sergey Novikov WIN LOSS
Valeriy Dundukov Igor Iakutov LOSS WIN
Evgenii Shibeev Andrei Kachanov LOSS WIN
Ilja Gnezdilov Artem Bykov DRAW DRAW
Sergey Novikov Timofei Sheikin LOSS WIN
Ilja Gnezdilov Nikodim Dyachek LOSS WIN
Alexey Kostin Mikhail Nelubin LOSS WIN
Artem Bykov Nikodim Dyachek LOSS WIN
Sergey Novikov Evgenii Shibeev WIN LOSS
Daria Iliinykh Nikodim Dyachek LOSS WIN
Alexey Kostin Kirill Iakovlev LOSS WIN
Daria Iliinykh Artem Bykov WIN LOSS
Nikita Gnezdilov Irina Noskova LOSS WIN
Nikodim Dyachek Ilia Rebrov LOSS WIN
StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Vladimir Nasretdinov Evgeniy Pleshakov DRAW DRAW
Vladimir Nasretdinov Kirill Iakovlev WIN LOSS
Sergey Vasiliev Sergey Novikov WIN LOSS
Sergey Novikov Evgeniy Pleshakov LOSS WIN
Kirill Iakovlev Sergey Novikov LOSS WIN
Vadim Kravchenko Aleksandr Pavlenko WIN LOSS
Aleksandr Pavlenko Dmitriy Usoltsev LOSS WIN
Evgeniy Pleshakov Kirill Iakovlev WIN LOSS
Vadim Kravchenko Sergey Vasiliev WIN LOSS
Ilia Rebrov Igor Iakutov WIN LOSS
Dmitry Gibadullin Vladimir Nasretdinov WIN LOSS
Dmitriy Usoltsev Vadim Kravchenko WIN LOSS
Sergey Novikov Vladimir Nasretdinov LOSS WIN
Dmitriy Usoltsev Vladimir Nasretdinov LOSS WIN
Ilja Gnezdilov Dmitriy Usoltsev LOSS WIN
Sergey Vasiliev Vladimir Nasretdinov WIN LOSS
Kirill Kamyshan Michail Demidov LOSS WIN
Evgeniy Pleshakov Sergey Vasiliev LOSS WIN
Andrei Kachanov Michail Demidov LOSS WIN
Sergey Vasiliev Kirill Iakovlev WIN LOSS
Andrei Kachanov Petr Vasiliev LOSS WIN
Dmitry Gibadullin Michail Demidov WIN LOSS
Kirill Kamyshan Andrei Kachanov WIN LOSS
Dmitry Gibadullin Vyacheslav Korotovskikh WIN LOSS
Ilia Rebrov Vyacheslav Korotovskikh LOSS WIN
Vadim Kravchenko Dmitry Gibadullin LOSS WIN
Igor Iakutov Vyacheslav Korotovskikh LOSS WIN
Dmitry Gibadullin Ilia Rebrov WIN LOSS
Petr Vasiliev Vadim Kravchenko LOSS WIN
Michail Demidov Petr Vasiliev LOSS WIN
Dmitry Gibadullin Igor Iakutov WIN LOSS
Kirill Kamyshan Petr Vasiliev LOSS WIN
Vadim Kravchenko Ilja Gnezdilov WIN LOSS
Sergey Vasiliev Vyacheslav Korotovskikh WIN LOSS
Aleksandr Pavlenko Ilja Gnezdilov LOSS WIN
Sergey Vasiliev Vladimir Nasretdinov WIN LOSS
StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Dmitriy Usoltsev Vadim Kravchenko WIN LOSS
Vladimir Nasretdinov Petr Vasiliev DRAW DRAW
Dmitriy Usoltsev Vladimir Nasretdinov WIN LOSS
Andrei Kachanov Vladimir Nasretdinov LOSS WIN
Dmitriy Usoltsev Evgenii Shibeev WIN LOSS
Sergey Novikov Michail Demidov LOSS WIN
Sergey Vasiliev Kirill Iakovlev WIN LOSS
Sergey Novikov Evgenii Shibeev LOSS WIN
Aleksandr Pavlenko Vladimir Nasretdinov DRAW DRAW
Evgeniy Pleshakov Sergey Vasiliev DRAW DRAW
Kirill Iakovlev Evgeniy Pleshakov WIN LOSS
Vyacheslav Korotovskikh Kirill Iakovlev DRAW DRAW
Andrei Skrynko Vadim Kravchenko LOSS WIN
Sergey Vasiliev Vadim Kravchenko LOSS WIN
Kirill Iakovlev Andrei Skrynko LOSS WIN
Evgeniy Pleshakov Vadim Kravchenko LOSS WIN
Dmitry Gibadullin Dmitriy Usoltsev WIN LOSS
Andrei Skrynko Vadim Kravchenko DRAW DRAW
Vyacheslav Korotovskikh Michail Demidov WIN LOSS
Kirill Kamyshan Vadim Kravchenko DRAW DRAW
Petr Vasiliev Kirill Kamyshan LOSS WIN
Dmitriy Usoltsev Kirill Kamyshan WIN LOSS
Petr Vasiliev Andrei Skrynko DRAW DRAW
Andrei Kachanov Sergey Novikov WIN LOSS
Sergey Vasiliev Kirill Kamyshan WIN LOSS
Aleksandr Pavlenko Andrei Kachanov DRAW DRAW
Sergey Vasiliev Vyacheslav Korotovskikh WIN LOSS
Dmitry Gibadullin Vyacheslav Korotovskikh LOSS WIN
Vyacheslav Korotovskikh Sergey Vasiliev LOSS WIN
Vyacheslav Korotovskikh Dmitriy Usoltsev LOSS WIN
Ilja Gnezdilov Dmitry Gibadullin LOSS WIN
Dmitry Gibadullin Aleksandr Pavlenko WIN LOSS
Evgenii Shibeev Ilja Gnezdilov DRAW DRAW
Michail Demidov Ilja Gnezdilov LOSS WIN

Rating outcomes

This shows how the fighters' ratings changed in the month of the event. If someone competed in multiple events this month their rating changes will reflect their performance in all those events, not just Winter Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District

Rank Name Nationality Club Weighted rating Confidence
90 268 Sergey Vasiliev Golden Falcon 1650.1 180.5
147 216 Dmitriy Usoltsev Golden Falcon 1588.3 121.2
195 102 Nikodim Dyachek FFC Paladin 1557.6 56.5
248 59 Petr Vasiliev Golden Falcon 1530.3 27.4
454 1298 Grigorii Ivanov HEMA Academy 1430.1 349.2
499 62 Andrei Skrynko Ultima Ratio Sibir 1417.9 28.8
540 154 Denis Matyazh Varga 1402.8 54.7
583 Semion Kurdiukov Golden Falcon 1386.4
832 83 Aleksandr Koviazin Golden Falcon 1312.7 17.3
1110 689 Ilja Gnezdilov Golden Falcon 1241 168.4
1321 660 Egor Kulyomin Camelot 1186.6 157.9
1337 306 Rafael Fazletdinov Golden Falcon 1183.3 78.7
1562 182 Bogdan Bykov Varga 1134.7 27.3
1660 1125 Michail Viskov Golden Falcon 1112.9 272
1704 146 Mikhail Nelubin Stroganov's Army 1103.9 17.7
1777 Vladimir Zhilkin Golden Falcon 1089.6
1785 Sergey Novikov Golden Falcon 1088.4
1918 Sergey Sivkov Stroganov's Army 1059.2
1920 259 Denis Davydov HEMA Academy 1058.9 42.1
2054 9 Fedin Andrei Camelot 1027.3 20.1
2125 76 Viktor Anshukov White Company 1485 1009.2 26.4
2992 Ilya Gusev Golden Falcon 808.2
3103 Dmitriy Arhipov HEMA Academy 767.4
;
Rank Name Nationality Club Weighted rating Confidence
58 Maria Orlova Golden Falcon 1407.4
78 75 Daria Iliinykh Golden Falcon 1342.3 177.2
112 Irina Noskova Akademia Szermierzy 1248.9
207 Svetlana Beliavtceva Golden Falcon 1067
220 22 Anastasia Matiushina FFC Paladin 1030.9 46.9
341 Nataliya Presnyakova HEMA Academy 783.3
;
Rank Name Nationality Club Weighted rating Confidence
1 1 Dmitry Gibadullin UKRF 1904.7 69.5
9 3 Vadim Kravchenko FFC Paladin 1752.2 26.9
22 21 Sergey Vasiliev Golden Falcon 1645.1 100.4
25 2 Vyacheslav Korotovskikh NoName 1635.7 10.7
31 4 Dmitriy Usoltsev Golden Falcon 1604.9 25.6
36 46 Petr Vasiliev Golden Falcon 1592.8 140.5
42 96 Vladimir Nasretdinov HEMA Academy 1554.4 179.9
58 53 Evgeniy Pleshakov UKRF 1510.2 104.5
63 8 Michail Demidov UKRF 1501 27.7
77 109 Ilia Rebrov UKRF 1467.2 153.6
86 5 Mikhail Nelubin Stroganov's Army 1454.1 1.5
87 Gleb Smetanin Challenge 1453.4
101 67 Kirill Kamyshan HEMA Academy 1427.5 166.7
104 18 Andrei Skrynko Ultima Ratio Sibir 1425.6 36.5
136 61 Nikodim Dyachek FFC Paladin 1380.7 87.1
196 12 Anastasia Matiushina FFC Paladin 1310 32.4
209 201 Semion Kurdiukov Golden Falcon 1292 205.1
219 258 Rafael Fazletdinov Golden Falcon 1277.6 256.4
240 129 Andrei Kachanov NoName 1257.7 131.4
241 187 Denis Davydov HEMA Academy 1256.8 190.4
261 8 Denis Matyazh Varga 1233.9 24.5
262 21 Igor Iakutov Golden Falcon 1231.2 5.8
267 22 Ilja Gnezdilov Golden Falcon 1227 30.7
269 212 Timofei Sheikin Golden Falcon 1226 208.6
292 33 Kirill Iakovlev Challenge 1203.2 36.1
295 36 Artem Bykov Stroganov's Army 1202.5 20.7
310 Grigoriy Zaharchenko Golden Falcon 1192.2
325 77 Alexey Kostin Boitcovii Kot 1177 85.7
339 85 Daria Iliinykh Golden Falcon 1164.5 92.7
350 77 Sergey Novikov Golden Falcon 1156 51.3
363 141 Aleksandr Pavlenko HEMA Academy 1143.7 148.8
371 158 Maria Orlova Golden Falcon 1138.1 174.6
381 119 Pavel Tarasov Klinok 1132 134.4
382 72 Evgenii Shibeev Challenge 1132 46.5
406 54 Denis Markov HEMA Academy 1107.9 34.1
432 Egor Sherkunov Golden Falcon 1083.3
436 6 Sergey Bakumenko FFC Paladin 1082.3 34.4
444 97 Vasilii Salov Camelot 1075.8 70.6
456 108 Nikita Gnezdilov Golden Falcon 1060.1 129.9
467 Mihail Cherepanov HEMA Academy 1044.5
473 Yakov Pershin Sormovsky Club of Historical Fencing 1041.6
520 190 Irina Noskova Akademia Szermierzy 1004.7 297.3
529 Sergey Sivkov Stroganov's Army 995.5
532 46 Viktoriia Volkova Golden Falcon 991.1 22.6
537 Aleksey Puzynin Golden Falcon 982.6
585 Andrey Kalinin Camelot 937.7
618 12 Iuliia Kuznetsova FFC Paladin 906 45.9
627 13 Viktor Anshukov White Company 1485 900 64.6
649 58 Svetlana Beliavtceva Golden Falcon 880 153.6
656 149 Viktoria Kovalenko Golden Falcon 867 123.6
659 Dmitriy Arhipov HEMA Academy 864.1
667 9 Valeriy Dundukov Camelot 844.9 76.6
679 94 Nadezhda Gashkova Golden Falcon 825.9 83
695 Lev Stepanov Golden Falcon 801.1
708 Dmitriy Bazeev Sormovsky Club of Historical Fencing 781.4
716 82 Nataliya Presnyakova HEMA Academy 757 84.9
;
Rank Name Nationality Club Weighted rating Confidence
14 7 Dmitry Gibadullin UKRF 1649.6 44.4
41 98 Dmitriy Usoltsev Golden Falcon 1555.5 232.3
60 330 Sergey Vasiliev Golden Falcon 1501.5 505.4
86 Ilja Gnezdilov Golden Falcon 1439.4
96 72 Vyacheslav Korotovskikh NoName 1422.8 163.3
99 11 Nikodim Dyachek FFC Paladin 1417.8 6.4
136 36 Evgeniy Pleshakov UKRF 1359.6 97.1
142 Vadim Kravchenko FFC Paladin 1339.2
173 Semion Kurdiukov Golden Falcon 1292.7
239 1 Ilia Rebrov UKRF 1222 52.7
244 64 Kirill Kamyshan HEMA Academy 1213.7 40.1
266 158 Petr Vasiliev Golden Falcon 1185.9 226.3
279 Michail Demidov UKRF 1176.2
303 Maria Orlova Golden Falcon 1146.7
321 185 Evgenii Shibeev Challenge 1133 291
345 95 Kirill Iakovlev Challenge 1112.7 170.9
360 81 Andrei Skrynko Ultima Ratio Sibir 1098.7 156.9
396 Vladimir Nasretdinov HEMA Academy 1069.5
429 Aleksandr Pavlenko HEMA Academy 1029.7
447 66 Andrei Kachanov NoName 1003.8 175.3
483 22 Mikhail Nelubin Stroganov's Army 968.4 126.4
541 Valeriy Dundukov Camelot 909.3
581 Igor Tarasevich Challenge 844.8
636 Daria Iliinykh Golden Falcon 763.2
668 Nikita Gnezdilov Golden Falcon 693.2
669 Sergey Novikov Golden Falcon 692.4
;
Rank Name Nationality Club Weighted rating Confidence
58 Maria Orlova Golden Falcon 1407.4
78 75 Daria Iliinykh Golden Falcon 1342.3 177.2
112 Irina Noskova Akademia Szermierzy 1248.9
207 Svetlana Beliavtceva Golden Falcon 1067
220 22 Anastasia Matiushina FFC Paladin 1030.9 46.9
341 Nataliya Presnyakova HEMA Academy 783.3
;