Mario Stefanovichj

Club
Sala d'Arme Achille Marozzo
Nationality

Record

DivisionTotalWinLossDrawOther
Mixed Nylon Sidesword & Buckler 4 3 1 0 0
Mixed Nylon Sidesword & Dagger 5 2 2 1 0
Mixed Nylon Longsword 7 4 3 0 0
Mixed Steel Sidesword 5 1 3 1 0
Mixed Nylon Sidesword 3 1 1 1 0

Current ratings

CategoryRankWeighted Rating
Longsword (Mixed/Men, Nylon) 230 1209.6
Sidesword (Mixed, Steel) 324 926.2

Full rating history

Longsword (Mixed/Men, Nylon)

Sidesword (Mixed, Steel)

Fight history

Longsword (Mixed/Men, Nylon)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Nylon Longsword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Roberto Gamberini LOSS Bronze Final
Mixed Nylon Longsword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Olav Gianmaria Taraldsen WIN Eights Final
Mixed Nylon Longsword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Paolo Luca LOSS Pool 3
Mixed Nylon Longsword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Valentino Fabbro WIN Pool 3
Mixed Nylon Longsword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Massimo Lucchetti WIN Pool 3
Mixed Nylon Longsword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Milo Montalti WIN Quarter Final
Mixed Nylon Longsword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Vittorio Parnolfi LOSS Semi Final

Sidesword (Mixed, Steel)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Steel Sidesword TaurHEMAchia VI Edition (October 2018) Andrea Conti WIN pool 7
Mixed Steel Sidesword TaurHEMAchia VI Edition (October 2018) Roberto Gamberini LOSS pool 7
Mixed Steel Sidesword TaurHEMAchia VI Edition (October 2018) Domenico Fichera LOSS pool 7
Mixed Steel Sidesword TaurHEMAchia 2017 (September 2017) Francesco Viola LOSS Pool 9
Mixed Steel Sidesword TaurHEMAchia 2017 (September 2017) Gianpaolo Panetta DRAW Pool 9

Non-rated results

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Nylon Sidesword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Andrea Nicli DRAW Pool 4
Mixed Nylon Sidesword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Luca Tonetti LOSS Pool 4
Mixed Nylon Sidesword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Davide Missaglia WIN Pool 4
Mixed Nylon Sidesword & Buckler XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Milo Montalti LOSS 16nd Final
Mixed Nylon Sidesword & Buckler XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Matteo Passalacqua WIN Pool 6
Mixed Nylon Sidesword & Buckler XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Davide Missaglia WIN Pool 6
Mixed Nylon Sidesword & Buckler XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Matteo Pagliarini WIN Pool 6
Mixed Nylon Sidesword & Dagger XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Paolo Luca WIN 16nd Final
Mixed Nylon Sidesword & Dagger XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Stefano Chiappano LOSS Eights Final
Mixed Nylon Sidesword & Dagger XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Davide Tripodi WIN Pool 5
Mixed Nylon Sidesword & Dagger XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Christian Risecchi DRAW Pool 5
Mixed Nylon Sidesword & Dagger XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Stefano Tesini LOSS Pool 5