Nicholas Castellari

Club
Sala d'Arme Achille Marozzo Romagna Malatestiana
Nationality

Record

DivisionTotalWinLossDrawOther
Mixed Nylon Sidesword & Buckler 9 6 3 0 0
Mixed Nylon Sidesword & Dagger 5 3 2 0 0
Mixed Nylon Longsword 5 3 1 1 0
Mixed Nylon Sidesword 5 2 3 0 0

Current ratings

CategoryRankWeighted Rating
Longsword (Mixed/Men, Nylon) 169 1252.2

Full rating history

Longsword (Mixed/Men, Nylon)

Fight history

Longsword (Mixed/Men, Nylon)

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Nylon Longsword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Davide Lelli WIN Eights Final
Mixed Nylon Longsword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Samuele Romboli WIN Pool 7
Mixed Nylon Longsword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Stefano Tesini DRAW Pool 7
Mixed Nylon Longsword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Federico Alpi WIN Pool 7
Mixed Nylon Longsword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Vittorio Parnolfi LOSS Quarter Final

Non-rated results

DivisionEventOpponentOutcomeStage
Mixed Nylon Sidesword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Lorenzo Rocca LOSS 16nd Final
Mixed Nylon Sidesword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Luca Galimberti WIN Pool 2
Mixed Nylon Sidesword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Giacomo Da Col LOSS Pool 2
Mixed Nylon Sidesword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Lorenzo Mancieri WIN Pool 2
Mixed Nylon Sidesword XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Davide Paganin LOSS Pool 2
Mixed Nylon Sidesword & Buckler XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Samuele Romboli WIN 16nd Final
Mixed Nylon Sidesword & Buckler XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Ruggero Suffada WIN Bronze Final
Mixed Nylon Sidesword & Buckler XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Pietro Bravi WIN Eights Final
Mixed Nylon Sidesword & Buckler XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Milo Montalti LOSS Pool 3
Mixed Nylon Sidesword & Buckler XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Federico Alpi WIN Pool 3
Mixed Nylon Sidesword & Buckler XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Luigi Menichino LOSS Pool 3
Mixed Nylon Sidesword & Buckler XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Mattia Cappa WIN Pool 3
Mixed Nylon Sidesword & Buckler XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Lorenzo Rocca WIN Quarter Final
Mixed Nylon Sidesword & Buckler XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Yassin Al Mobaslat LOSS Semi Final
Mixed Nylon Sidesword & Dagger XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Stefano Tesini WIN 16nd Final
Mixed Nylon Sidesword & Dagger XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Vittorio Parnolfi LOSS Eights Final
Mixed Nylon Sidesword & Dagger XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Davide Missaglia LOSS Pool 4
Mixed Nylon Sidesword & Dagger XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Luca Tonetti WIN Pool 4
Mixed Nylon Sidesword & Dagger XXI Torneo Arti Marziali Storiche Italiane - Qualificazioni Nord (February 2020) Matteo Passalacqua WIN Pool 4