Spring Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District 2018

Date
April 7
Country
Russia
City
Chelyabinsk

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 21 11
Mixed Steel Longsword 26 13
Mixed Steel Longsword 34 12
Women's Steel Longsword 10 5
Mixed Steel Arming Sword & Buckler 8 8
Mixed Steel Arming Sword & Buckler 20 9
Mixed Steel Sabre 89 37
Mixed Steel Sabre 71 26
Mixed Steel Sabre 57 21
Women's Steel Sword & Buckler 11 7
Mixed Steel Single Rapier 44 21
Women's Steel Sabre 36 17
Mixed Classical Dueling Singlesword 80 32
Mixed Classical Dueling Singlesword 68 26
Women's Classical Dueling Singlesword 68 26

Fighters in event

NameNationalityClub
Irina Ostanina Avers Fencing
Egor Kulyomin Camelot
Aleksey Silchenko Camelot
Fedin Andrei Camelot
Polina Zueva Camelot
Anastasiya Plohova Camelot
Vasilii Salov Camelot
Aleksey Dmitriev Camelot
Nikita Luganskiy Camelot
Evgenii Shibeev Challenge
Kirill Iakovlev Challenge
Vladislava Palchikovskaya Challenge
Mariya Elpaeva Challenge
Iuliia Kuznetsova FFC Paladin
Nikodim Dyachek FFC Paladin
Mikhail Bakir FFC Paladin
Anastasia Matiushina FFC Paladin
Mariia Krutko FFC Paladin
Evgeniy Marin Fight and Fit
Tatyana Kozhevnikova Fight and Fit
Ilya Yusupov Fight and Fit
Nikita Nenilin Forest Brotherhood
Aleksei Fomichev Forest Brotherhood
Viktoriia Volkova Golden Falcon
Rafael Fazletdinov Golden Falcon
Olga Vinogradova Golden Falcon
Nadezhda Gashkova Golden Falcon
Nadezhda Lazareva Golden Falcon
Ekaterina Kotova Golden Falcon
Anna Ershova Golden Falcon
Daria Iliinykh Golden Falcon
Viktoria Kovalenko Golden Falcon
Dmitriy Usoltsev Golden Falcon
Sergey Vasiliev Golden Falcon
Petr Vasiliev Golden Falcon
Evgenii Petrov Golden Falcon
Aleksandr Koviazin Golden Falcon
Igor Iakutov Golden Falcon
Denis Efimov Golden Falcon
Konstantin Osipov Golden Falcon
Marat Halimov Golden Falcon
Artem Rassypkin Golden Falcon
Vladimir Matlashevskiy HEMA Academy
Aleksey Filonov HEMA Academy
Aleksei Burkat HEMA Academy
Kirill Kamyshan HEMA Academy
Olga Posadskaia HEMA Academy
Rovshan Mustafaev HEMA Academy
Aleksei Degtiarev HEMA Academy
Nataliya Presnyakova HEMA Academy
Grigorii Ivanov HEMA Academy
Denis Davydov HEMA Academy
Aleksandr Kolodkin HEMA Academy
Denis Markov HEMA Academy
Olga Karbovnichaya HEMA Academy
Vladimir Isaev Klinok
Alexey Trekin Men With Swords
Alexander Lavrov Men With Swords
Aleksandr Dmitriev Nochnaya Strazha
Nikolay Karacharov Nochnaya Strazha
Radik Shagabutdinov NoName
Andrei Kachanov NoName
Vyacheslav Korotovskikh NoName
Ivan Ermolin NoName
Andrey Lazarev NoName
Igor Ostanin NoName
Danil Dvinskih NoName
Artem Borodulin NoName
Svetlana Kornienko Peresvet
Anna Lavruhina Peresvet
Vsevolod Pilipenko Peresvet
Aleksandra Diukova PPSh, Congo
Artem Bykov Stroganov's Army
Mikhail Nelubin Stroganov's Army
Michail Demidov UKRF
Evgeniy Pleshakov UKRF
Dmitry Gibadullin UKRF
Aleksandr Savochkin UKRF
Ilia Rebrov UKRF
Pavel Burlak Ultima Ratio Sibir
Iuliia Pichugina Ultima Ratio Sibir
Andrei Skrynko Ultima Ratio Sibir
Aleksandr Zaika Ultima Ratio Sibir
Natalia Balybina Ultima Ratio Sibir
Bogdan Bykov Varga
Denis Matyazh Varga
Anna Onishchuk World Class Fencing
Ivan Shubinov World Class Fencing

Tournaments

This lists the full outcomes in each of the tournaments at the event.

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Viktoriia Volkova Iuliia Kuznetsova DRAW DRAW
Nadezhda Gashkova Olga Vinogradova DRAW DRAW
Viktoria Kovalenko Aleksei Fomichev DRAW DRAW
Nikita Nenilin Aleksei Degtiarev WIN LOSS
Artem Rassypkin Vasilii Salov LOSS WIN
Anna Lavruhina Vladimir Matlashevskiy LOSS WIN
Nikita Nenilin Mariya Elpaeva WIN LOSS
Aleksandr Dmitriev Vasilii Salov LOSS WIN
Nikita Luganskiy Mikhail Bakir LOSS WIN
Ivan Ermolin Nikita Nenilin WIN LOSS
Artem Rassypkin Aleksey Silchenko WIN LOSS
Vladislava Palchikovskaya Nikita Luganskiy LOSS WIN
Aleksei Degtiarev Irina Ostanina WIN LOSS
Mariya Elpaeva Mariia Krutko LOSS WIN
Fedin Andrei Natalia Balybina LOSS WIN
Vladimir Matlashevskiy Artem Borodulin LOSS WIN
Irina Ostanina Aleksey Dmitriev LOSS WIN
Iuliia Kuznetsova Alexander Lavrov LOSS WIN
Artem Rassypkin Fedin Andrei WIN LOSS
Ivan Ermolin Vladimir Matlashevskiy WIN LOSS
Iuliia Kuznetsova Irina Ostanina LOSS WIN
Vladislava Palchikovskaya Iuliia Kuznetsova LOSS WIN
Aleksei Fomichev Fedin Andrei LOSS WIN
Vladimir Matlashevskiy Vladislava Palchikovskaya WIN LOSS
Irina Ostanina Vladimir Matlashevskiy WIN LOSS
Aleksei Degtiarev Alexander Lavrov WIN LOSS
Aleksey Silchenko Aleksei Fomichev WIN LOSS
Artem Rassypkin Rovshan Mustafaev LOSS WIN
Nataliya Presnyakova Vladislava Palchikovskaya DRAW DRAW
Anna Lavruhina Alexander Lavrov LOSS WIN
Rovshan Mustafaev Vasilii Salov LOSS WIN
Vsevolod Pilipenko Nikita Nenilin LOSS WIN
Alexander Lavrov Nikita Luganskiy LOSS WIN
Fedin Andrei Rovshan Mustafaev LOSS WIN
Vsevolod Pilipenko Nataliya Presnyakova WIN LOSS
Mariia Krutko Anna Lavruhina LOSS WIN
Bogdan Bykov Nikita Nenilin LOSS WIN
Vsevolod Pilipenko Aleksey Silchenko LOSS WIN
Anna Lavruhina Nikita Luganskiy LOSS WIN
Mikhail Bakir Natalia Balybina WIN LOSS
Aleksandr Zaika Denis Davydov WIN LOSS
Viktoriia Volkova Aleksandr Kolodkin LOSS WIN
Vsevolod Pilipenko Vladimir Isaev LOSS WIN
Aleksandr Dmitriev Nikita Nenilin LOSS WIN
Aleksandr Kolodkin Natalia Balybina LOSS WIN
Vasilii Salov Aleksandr Zaika DRAW DRAW
Svetlana Kornienko Viktoriia Volkova LOSS WIN
Mariia Krutko Svetlana Kornienko WIN LOSS
Aleksey Dmitriev Ivan Ermolin LOSS WIN
Rovshan Mustafaev Natalia Balybina LOSS WIN
Aleksandr Zaika Aleksei Fomichev WIN LOSS
Anastasia Matiushina Viktoriia Volkova WIN LOSS
Aleksei Degtiarev Mariia Krutko WIN LOSS
Aleksey Dmitriev Anastasia Matiushina LOSS WIN
Natalia Balybina Vasilii Salov WIN LOSS
Daria Iliinykh Mariya Elpaeva WIN LOSS
Nadezhda Gashkova Aleksandr Dmitriev LOSS WIN
Aleksey Dmitriev Nikita Nenilin LOSS WIN
Denis Davydov Artem Borodulin WIN LOSS
Daria Iliinykh Aleksandr Zaika LOSS WIN
Nadezhda Gashkova Mariya Elpaeva LOSS WIN
Viktoria Kovalenko Mariya Elpaeva DRAW DRAW
Artem Borodulin Aleksandr Dmitriev LOSS WIN
Daria Iliinykh Svetlana Kornienko WIN LOSS
Nadezhda Gashkova Aleksandr Kolodkin LOSS WIN
Mikhail Bakir Ivan Ermolin LOSS WIN
Artem Borodulin Aleksey Silchenko WIN LOSS
Anastasia Matiushina Daria Iliinykh WIN LOSS
Nadezhda Gashkova Svetlana Kornienko WIN LOSS
Mikhail Bakir Natalia Balybina WIN LOSS
Ivan Ermolin Aleksei Degtiarev WIN LOSS
Mikhail Bakir Bogdan Bykov WIN LOSS
Aleksandr Kolodkin Vladimir Isaev LOSS WIN
Denis Davydov Vladimir Isaev LOSS WIN
Mikhail Bakir Bogdan Bykov WIN LOSS
Ivan Ermolin Daria Iliinykh WIN LOSS
Bogdan Bykov Aleksandr Dmitriev WIN LOSS
Nikita Luganskiy Vladimir Isaev LOSS WIN
Denis Davydov Iuliia Kuznetsova WIN LOSS
Mikhail Bakir Vladimir Isaev WIN LOSS
Ivan Ermolin Mariia Krutko WIN LOSS
Bogdan Bykov Nataliya Presnyakova WIN LOSS
Vladimir Isaev Anastasia Matiushina WIN LOSS
Anastasia Matiushina Aleksei Degtiarev LOSS WIN
Vladimir Isaev Mikhail Bakir LOSS WIN
Ivan Ermolin Anastasia Matiushina LOSS WIN
Aleksey Dmitriev Viktoriia Volkova WIN LOSS
Nikita Nenilin Vladimir Isaev WIN LOSS
Aleksandr Zaika Aleksandr Dmitriev LOSS WIN
StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Rafael Fazletdinov Anastasia Matiushina WIN LOSS
Igor Iakutov Anna Onishchuk WIN LOSS
Ilia Rebrov Radik Shagabutdinov LOSS WIN
Evgenii Shibeev Radik Shagabutdinov LOSS WIN
Denis Matyazh Aleksei Burkat WIN LOSS
Igor Iakutov Igor Ostanin LOSS WIN
Ilia Rebrov Andrei Skrynko WIN LOSS
Evgenii Shibeev Ilia Rebrov LOSS WIN
Denis Matyazh Artem Bykov LOSS WIN
Igor Iakutov Andrei Skrynko LOSS WIN
Evgenii Shibeev Andrei Skrynko LOSS WIN
Denis Markov Nikodim Dyachek WIN LOSS
Ivan Shubinov Bogdan Bykov LOSS WIN
Denis Matyazh Denis Davydov WIN LOSS
Artem Bykov Rafael Fazletdinov WIN LOSS
Nikolay Karacharov Denis Markov LOSS WIN
Ivan Shubinov Danil Dvinskih LOSS WIN
Denis Matyazh Igor Ostanin WIN LOSS
Michail Demidov Rafael Fazletdinov WIN LOSS
Evgeniy Marin Denis Markov WIN LOSS
Ivan Shubinov Michail Demidov LOSS WIN
Anna Onishchuk Nikodim Dyachek LOSS WIN
Artem Bykov Radik Shagabutdinov LOSS WIN
Denis Markov Iuliia Pichugina DRAW DRAW
Ivan Shubinov Daria Iliinykh WIN LOSS
Anna Onishchuk Denis Matyazh WIN LOSS
Radik Shagabutdinov Danil Dvinskih WIN LOSS
Denis Markov Igor Iakutov LOSS WIN
Ivan Shubinov Ilia Rebrov LOSS WIN
Igor Ostanin Anna Onishchuk LOSS WIN
Radik Shagabutdinov Aleksei Degtiarev WIN LOSS
Anastasia Matiushina Aleksei Burkat LOSS WIN
Igor Iakutov Artem Bykov LOSS WIN
Nikolay Karacharov Iuliia Pichugina LOSS WIN
Michail Demidov Radik Shagabutdinov LOSS WIN
Anastasia Matiushina Michail Demidov LOSS WIN
Denis Davydov Igor Iakutov LOSS WIN
Iuliia Pichugina Andrei Skrynko LOSS WIN
Radik Shagabutdinov Andrei Kachanov DRAW DRAW
Anastasia Matiushina Aleksandr Dmitriev WIN LOSS
Denis Matyazh Igor Iakutov LOSS WIN
Daria Iliinykh Ilia Rebrov LOSS WIN
Radik Shagabutdinov Andrei Skrynko LOSS WIN
Denis Matyazh Artem Bykov DRAW DRAW
Andrei Kachanov Aleksei Degtiarev WIN LOSS
Andrei Kachanov Evgenii Shibeev LOSS WIN
Anna Onishchuk Artem Bykov LOSS WIN
Aleksei Degtiarev Andrei Skrynko LOSS WIN
Evgeniy Marin Iuliia Pichugina LOSS WIN
Artem Bykov Igor Ostanin WIN LOSS
Aleksei Degtiarev Evgenii Shibeev LOSS WIN
Andrei Skrynko Artem Bykov WIN LOSS
Michail Demidov Aleksandr Dmitriev WIN LOSS
Bogdan Bykov Danil Dvinskih LOSS WIN
Aleksandr Dmitriev Rafael Fazletdinov WIN LOSS
Daria Iliinykh Bogdan Bykov WIN LOSS
Nikolay Karacharov Nikodim Dyachek LOSS WIN
Ilia Rebrov Bogdan Bykov WIN LOSS
Nikodim Dyachek Evgeniy Marin WIN LOSS
Michail Demidov Aleksei Burkat WIN LOSS
Anna Onishchuk Denis Davydov DRAW DRAW
Iuliia Pichugina Nikodim Dyachek LOSS WIN
Aleksandr Dmitriev Aleksei Burkat LOSS WIN
Denis Davydov Igor Ostanin WIN LOSS
Nikodim Dyachek Ilia Rebrov LOSS WIN
Rafael Fazletdinov Aleksei Burkat LOSS WIN
Daria Iliinykh Danil Dvinskih LOSS WIN
Evgeniy Marin Nikolay Karacharov WIN LOSS
Artem Bykov Denis Davydov WIN LOSS
Danil Dvinskih Ilia Rebrov LOSS WIN
Andrei Kachanov Andrei Skrynko LOSS WIN
StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Danil Dvinskih Kirill Kamyshan LOSS WIN
Andrei Skrynko Alexey Trekin LOSS WIN
Andrei Kachanov Mikhail Nelubin LOSS WIN
Petr Vasiliev Alexey Trekin WIN LOSS
Ilia Rebrov Pavel Burlak LOSS WIN
Dmitriy Usoltsev Danil Dvinskih WIN LOSS
Evgenii Shibeev Pavel Burlak LOSS WIN
Michail Demidov Vyacheslav Korotovskikh LOSS WIN
Andrei Kachanov Sergey Vasiliev LOSS WIN
Ilia Rebrov Michail Demidov LOSS WIN
Danil Dvinskih Kirill Iakovlev DRAW DRAW
Evgenii Shibeev Ilia Rebrov WIN LOSS
Vyacheslav Korotovskikh Evgenii Petrov WIN LOSS
Denis Matyazh Sergey Vasiliev LOSS WIN
Vyacheslav Korotovskikh Ilia Rebrov WIN LOSS
Michail Demidov Evgenii Petrov LOSS WIN
Kirill Iakovlev Aleksei Burkat WIN LOSS
Vyacheslav Korotovskikh Evgenii Shibeev WIN LOSS
Mikhail Nelubin Sergey Vasiliev LOSS WIN
Aleksandr Savochkin Dmitry Gibadullin LOSS WIN
Evgenii Shibeev Michail Demidov LOSS WIN
Kirill Kamyshan Kirill Iakovlev WIN LOSS
Andrei Kachanov Denis Matyazh LOSS WIN
Aleksandr Savochkin Sergey Vasiliev WIN LOSS
Andrei Kachanov Aleksandr Savochkin LOSS WIN
Kirill Kamyshan Aleksei Burkat WIN LOSS
Vyacheslav Korotovskikh Kirill Iakovlev WIN LOSS
Denis Matyazh Mikhail Nelubin LOSS WIN
Dmitry Gibadullin Sergey Vasiliev WIN LOSS
Aleksandr Savochkin Mikhail Nelubin WIN LOSS
Dmitry Gibadullin Kirill Kamyshan WIN LOSS
Kirill Iakovlev Dmitriy Usoltsev LOSS WIN
Denis Matyazh Aleksandr Savochkin LOSS WIN
Dmitry Gibadullin Nikodim Dyachek WIN LOSS
Andrei Skrynko Petr Vasiliev LOSS WIN
Kirill Kamyshan Evgenii Petrov WIN LOSS
Dmitriy Usoltsev Mikhail Nelubin WIN LOSS
Vyacheslav Korotovskikh Dmitry Gibadullin LOSS WIN
Nikodim Dyachek Andrei Skrynko LOSS WIN
Aleksandr Savochkin Kirill Kamyshan LOSS WIN
Pavel Burlak Evgenii Petrov WIN LOSS
Dmitry Gibadullin Andrei Skrynko WIN LOSS
Petr Vasiliev Alexey Trekin DRAW DRAW
Kirill Kamyshan Dmitriy Usoltsev LOSS WIN
Evgenii Petrov Ilia Rebrov WIN LOSS
Dmitry Gibadullin Alexey Trekin LOSS WIN
Nikodim Dyachek Alexey Trekin LOSS WIN
Dmitriy Usoltsev Kirill Kamyshan LOSS WIN
Aleksandr Savochkin Petr Vasiliev WIN LOSS
Evgenii Shibeev Evgenii Petrov LOSS WIN
Danil Dvinskih Aleksei Burkat WIN LOSS
Dmitriy Usoltsev Aleksei Burkat WIN LOSS
Michail Demidov Pavel Burlak LOSS WIN
Vyacheslav Korotovskikh Pavel Burlak WIN LOSS
Aleksandr Savochkin Pavel Burlak WIN LOSS
Petr Vasiliev Dmitry Gibadullin WIN LOSS
Nikodim Dyachek Petr Vasiliev DRAW DRAW
StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Radik Shagabutdinov Nikodim Dyachek WIN LOSS
Aleksei Burkat Kirill Iakovlev DRAW DRAW
Igor Ostanin Aleksandr Savochkin DRAW DRAW
Nikodim Dyachek Aleksei Burkat WIN LOSS
Dmitriy Usoltsev Alexey Trekin WIN LOSS
Andrei Kachanov Vyacheslav Korotovskikh LOSS WIN
Mikhail Nelubin Kirill Iakovlev DRAW DRAW
Igor Ostanin Kirill Iakovlev WIN LOSS
Pavel Burlak Mikhail Nelubin WIN LOSS
Dmitriy Usoltsev Kirill Kamyshan WIN LOSS
Denis Matyazh Andrei Kachanov WIN LOSS
Dmitry Gibadullin Evgenii Petrov WIN LOSS
Aleksandr Savochkin Pavel Burlak WIN LOSS
Dmitriy Usoltsev Evgenii Petrov WIN LOSS
Andrei Kachanov Alexey Trekin LOSS WIN
Denis Matyazh Evgenii Petrov LOSS WIN
Petr Vasiliev Radik Shagabutdinov LOSS WIN
Radik Shagabutdinov Dmitriy Usoltsev LOSS WIN
Vyacheslav Korotovskikh Petr Vasiliev WIN LOSS
Andrei Skrynko Evgenii Petrov LOSS WIN
Mikhail Nelubin Sergey Vasiliev LOSS WIN
Radik Shagabutdinov Pavel Burlak WIN LOSS
Dmitry Gibadullin Vyacheslav Korotovskikh LOSS WIN
Nikodim Dyachek Evgeniy Pleshakov LOSS WIN
Sergey Vasiliev Aleksandr Savochkin LOSS WIN
Radik Shagabutdinov Aleksandr Savochkin WIN LOSS
Dmitriy Usoltsev Vyacheslav Korotovskikh LOSS WIN
Kirill Kamyshan Evgeniy Pleshakov WIN LOSS
Dmitry Gibadullin Sergey Vasiliev WIN LOSS
Radik Shagabutdinov Dmitriy Usoltsev WIN LOSS
Vyacheslav Korotovskikh Radik Shagabutdinov WIN LOSS
Evgeniy Pleshakov Alexey Trekin WIN LOSS
Kirill Kamyshan Dmitry Gibadullin DRAW DRAW
Evgenii Shibeev Andrei Kachanov DRAW DRAW
Denis Matyazh Petr Vasiliev LOSS WIN
Dmitriy Usoltsev Evgeniy Pleshakov WIN LOSS
Vyacheslav Korotovskikh Dmitry Gibadullin LOSS WIN
Evgenii Shibeev Evgeniy Pleshakov LOSS WIN
Igor Ostanin Pavel Burlak DRAW DRAW
Aleksandr Savochkin Aleksei Burkat WIN LOSS
Petr Vasiliev Nikodim Dyachek LOSS WIN
Andrei Skrynko Evgenii Shibeev WIN LOSS
Igor Ostanin Vyacheslav Korotovskikh LOSS WIN
Kirill Kamyshan Andrei Skrynko WIN LOSS
StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Svetlana Kornienko Iuliia Pichugina LOSS WIN
Viktoriia Volkova Vladislava Palchikovskaya LOSS WIN
Iuliia Kuznetsova Natalia Balybina LOSS WIN
Vladislava Palchikovskaya Daria Iliinykh LOSS WIN
Iuliia Kuznetsova Viktoria Kovalenko WIN LOSS
Irina Ostanina Vladislava Palchikovskaya WIN LOSS
Anastasia Matiushina Iuliia Kuznetsova WIN LOSS
Olga Vinogradova Iuliia Pichugina LOSS WIN
Anna Onishchuk Iuliia Kuznetsova LOSS WIN
Mariia Krutko Iuliia Pichugina LOSS WIN
Mariya Elpaeva Anna Lavruhina DRAW DRAW
Nataliya Presnyakova Nadezhda Gashkova WIN LOSS
Anastasia Matiushina Daria Iliinykh LOSS WIN
Anna Lavruhina Nataliya Presnyakova DRAW DRAW
Anastasia Matiushina Irina Ostanina WIN LOSS
Nataliya Presnyakova Iuliia Pichugina LOSS WIN
Viktoria Kovalenko Natalia Balybina LOSS WIN
Vladislava Palchikovskaya Anastasia Matiushina LOSS WIN
Anna Onishchuk Viktoria Kovalenko WIN LOSS
Anastasia Matiushina Iuliia Pichugina LOSS WIN
Svetlana Kornienko Mariia Krutko LOSS WIN
Anna Onishchuk Natalia Balybina DRAW DRAW
Daria Iliinykh Viktoriia Volkova WIN LOSS
Viktoriia Volkova Anastasia Matiushina LOSS WIN
Irina Ostanina Viktoriia Volkova WIN LOSS
Anna Lavruhina Nadezhda Gashkova LOSS WIN
Nadezhda Gashkova Mariya Elpaeva DRAW DRAW
Daria Iliinykh Natalia Balybina LOSS WIN
Mariya Elpaeva Anastasia Matiushina LOSS WIN
Iuliia Kuznetsova Natalia Balybina DRAW DRAW
Nataliya Presnyakova Mariya Elpaeva LOSS WIN
Iuliia Pichugina Natalia Balybina WIN LOSS
Irina Ostanina Daria Iliinykh LOSS WIN
Svetlana Kornienko Olga Vinogradova LOSS WIN
Mariia Krutko Olga Vinogradova LOSS WIN
Olga Vinogradova Iuliia Kuznetsova LOSS WIN
StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Anastasiya Plohova Olga Posadskaia LOSS WIN
Aleksey Filonov Aleksandr Zaika LOSS WIN
Olga Posadskaia Artem Rassypkin WIN LOSS
Aleksey Filonov Aleksandr Kolodkin WIN LOSS
Artem Rassypkin Aleksey Silchenko WIN LOSS
Aleksey Filonov Vasilii Salov WIN LOSS
Artem Rassypkin Aleksei Fomichev LOSS WIN
Aleksey Filonov Fedin Andrei LOSS WIN
Artem Borodulin Vasilii Salov DRAW DRAW
Aleksey Filonov Aleksei Fomichev WIN LOSS
Vasilii Salov Andrey Lazarev WIN LOSS
Nikita Luganskiy Aleksei Fomichev WIN LOSS
Denis Davydov Aleksey Silchenko DRAW DRAW
Aleksei Fomichev Anastasiya Plohova LOSS WIN
Ilya Yusupov Aleksey Silchenko LOSS WIN
Andrey Lazarev Ilya Yusupov WIN LOSS
Fedin Andrei Artem Borodulin LOSS WIN
Ilya Yusupov Andrey Lazarev LOSS WIN
Artem Borodulin Fedin Andrei WIN LOSS
Olga Posadskaia Vladislava Palchikovskaya WIN LOSS
Andrey Lazarev Fedin Andrei WIN LOSS
Ivan Ermolin Aleksandr Zaika LOSS WIN
Svetlana Kornienko Aleksandr Kolodkin LOSS WIN
Aleksandra Diukova Aleksey Dmitriev WIN LOSS
Natalia Balybina Rovshan Mustafaev DRAW DRAW
Aleksey Silchenko Aleksandr Zaika LOSS WIN
Andrey Lazarev Aleksandr Kolodkin WIN LOSS
Aleksandra Diukova Artem Borodulin LOSS WIN
Aleksey Dmitriev Rovshan Mustafaev LOSS WIN
Vladimir Isaev Aleksei Degtiarev WIN LOSS
Aleksey Dmitriev Denis Davydov DRAW DRAW
Mariia Krutko Aleksandr Dmitriev LOSS WIN
Mariya Elpaeva Svetlana Kornienko WIN LOSS
Vladimir Isaev Rovshan Mustafaev WIN LOSS
Aleksandr Zaika Vladimir Isaev WIN LOSS
Aleksandra Diukova Denis Davydov DRAW DRAW
Svetlana Kornienko Mariia Krutko LOSS WIN
Mariya Elpaeva Anna Lavruhina DRAW DRAW
Vladimir Isaev Rovshan Mustafaev WIN LOSS
Anna Lavruhina Vladimir Isaev LOSS WIN
Aleksei Degtiarev Aleksandra Diukova WIN LOSS
Vladislava Palchikovskaya Mariia Krutko DRAW DRAW
Anastasiya Plohova Mariya Elpaeva WIN LOSS
Rovshan Mustafaev Mariia Krutko WIN LOSS
Nikita Luganskiy Vladimir Isaev LOSS WIN
Aleksei Degtiarev Aleksandr Zaika LOSS WIN
Anna Lavruhina Aleksey Dmitriev WIN LOSS
Artem Borodulin Ivan Ermolin LOSS WIN
Rovshan Mustafaev Olga Posadskaia WIN LOSS
Mariya Elpaeva Olga Karbovnichaya LOSS WIN
Andrey Lazarev Aleksei Degtiarev LOSS WIN
Nikita Luganskiy Svetlana Kornienko WIN LOSS
Ivan Ermolin Aleksandr Zaika LOSS WIN
Ilya Yusupov Vladislava Palchikovskaya WIN LOSS
Olga Karbovnichaya Anna Lavruhina WIN LOSS
Nikita Luganskiy Aleksei Degtiarev LOSS WIN
Aleksandr Dmitriev Vladimir Matlashevskiy WIN LOSS
Vladimir Isaev Ivan Ermolin LOSS WIN
Anastasiya Plohova Olga Vinogradova LOSS WIN
Nikita Luganskiy Olga Karbovnichaya WIN LOSS
Vasilii Salov Aleksei Degtiarev WIN LOSS
Vladimir Matlashevskiy Vladislava Palchikovskaya WIN LOSS
Olga Karbovnichaya Ivan Ermolin LOSS WIN
Olga Posadskaia Bogdan Bykov LOSS WIN
Aleksandr Kolodkin Natalia Balybina LOSS WIN
Ivan Ermolin Aleksandr Dmitriev WIN LOSS
Artem Rassypkin Vladimir Matlashevskiy DRAW DRAW
Ivan Ermolin Aleksey Filonov WIN LOSS
Olga Vinogradova Aleksandr Kolodkin LOSS WIN
Aleksandr Zaika Aleksandr Dmitriev WIN LOSS
Vasilii Salov Vladimir Matlashevskiy WIN LOSS
Olga Vinogradova Fedin Andrei LOSS WIN
Denis Davydov Natalia Balybina LOSS WIN
Artem Borodulin Natalia Balybina WIN LOSS
Natalia Balybina Vladimir Isaev LOSS WIN
Aleksei Degtiarev Bogdan Bykov DRAW DRAW
Aleksandr Dmitriev Bogdan Bykov LOSS WIN
Bogdan Bykov Ivan Ermolin LOSS WIN
Aleksandr Zaika Bogdan Bykov WIN LOSS
Aleksei Degtiarev Olga Vinogradova WIN LOSS
StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Kirill Iakovlev Evgenii Shibeev WIN LOSS
Ivan Shubinov Kirill Iakovlev LOSS WIN
Denis Davydov Ivan Shubinov LOSS WIN
Ivan Ermolin Ivan Shubinov LOSS WIN
Sergey Vasiliev Kirill Iakovlev WIN LOSS
Evgeniy Marin Kirill Iakovlev LOSS WIN
Alexey Trekin Kirill Iakovlev WIN LOSS
Denis Davydov Anastasia Matiushina WIN LOSS
Ivan Ermolin Aleksei Degtiarev LOSS WIN
Andrei Skrynko Anna Onishchuk LOSS WIN
Kirill Iakovlev Daria Iliinykh WIN LOSS
Evgenii Shibeev Artem Bykov LOSS WIN
Aleksei Degtiarev Anastasia Matiushina LOSS WIN
Alexey Trekin Aleksei Degtiarev WIN LOSS
Iuliia Pichugina Mikhail Bakir LOSS WIN
Evgeniy Marin Andrei Kachanov WIN LOSS
Evgenii Shibeev Andrei Kachanov WIN LOSS
Anastasia Matiushina Evgenii Shibeev LOSS WIN
Aleksandr Dmitriev Anastasia Matiushina LOSS WIN
Iuliia Pichugina Denis Markov WIN LOSS
Denis Matyazh Andrei Kachanov WIN LOSS
Evgenii Shibeev Nikita Nenilin DRAW DRAW
Denis Matyazh Nikita Nenilin LOSS WIN
Ivan Ermolin Aleksandr Dmitriev WIN LOSS
Iuliia Pichugina Rafael Fazletdinov WIN LOSS
Mikhail Nelubin Andrei Kachanov WIN LOSS
Nikita Nenilin Evgenii Shibeev LOSS WIN
Denis Matyazh Rafael Fazletdinov WIN LOSS
Grigorii Ivanov Ivan Ermolin WIN LOSS
Andrei Skrynko Aleksandr Dmitriev WIN LOSS
Egor Kulyomin Sergey Vasiliev LOSS WIN
Artem Bykov Ivan Shubinov WIN LOSS
Denis Matyazh Kirill Iakovlev LOSS WIN
Sergey Vasiliev Grigorii Ivanov WIN LOSS
Andrei Skrynko Alexey Trekin LOSS WIN
Egor Kulyomin Denis Matyazh WIN LOSS
Mikhail Nelubin Anna Onishchuk LOSS WIN
Grigorii Ivanov Daria Iliinykh LOSS WIN
Mikhail Bakir Rafael Fazletdinov WIN LOSS
Egor Kulyomin Andrei Skrynko WIN LOSS
Nikita Nenilin Bogdan Bykov DRAW DRAW
Grigorii Ivanov Evgeniy Marin WIN LOSS
Rafael Fazletdinov Denis Davydov WIN LOSS
Alexey Trekin Egor Kulyomin LOSS WIN
Denis Markov Nikita Nenilin LOSS WIN
Daria Iliinykh Egor Kulyomin DRAW DRAW
Rafael Fazletdinov Mikhail Nelubin WIN LOSS
Evgeniy Marin Denis Markov LOSS WIN
Sergey Vasiliev Alexey Trekin WIN LOSS
Anna Onishchuk Mikhail Bakir LOSS WIN
Mikhail Nelubin Daria Iliinykh LOSS WIN
Rafael Fazletdinov Iuliia Pichugina WIN LOSS
Anastasia Matiushina Denis Markov DRAW DRAW
Aleksei Degtiarev Aleksandr Dmitriev LOSS WIN
Artem Bykov Anna Onishchuk WIN LOSS
Daria Iliinykh Iuliia Pichugina LOSS WIN
Evgenii Shibeev Mikhail Bakir LOSS WIN
Grigorii Ivanov Mikhail Bakir LOSS WIN
Nikita Nenilin Artem Bykov WIN LOSS
Ivan Shubinov Artem Bykov DRAW DRAW
Kirill Iakovlev Artem Bykov WIN LOSS
Bogdan Bykov Denis Davydov WIN LOSS
Evgenii Shibeev Bogdan Bykov WIN LOSS
Sergey Vasiliev Mikhail Bakir WIN LOSS
Egor Kulyomin Sergey Vasiliev LOSS WIN
Sergey Vasiliev Anna Onishchuk WIN LOSS
Bogdan Bykov Mikhail Bakir LOSS WIN
Sergey Vasiliev Mikhail Bakir WIN LOSS
StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Vladislava Palchikovskaya Nataliya Presnyakova LOSS WIN
Polina Zueva Ekaterina Kotova WIN LOSS
Svetlana Kornienko Nadezhda Lazareva WIN LOSS
Viktoriia Volkova Iuliia Pichugina LOSS WIN
Ekaterina Kotova Svetlana Kornienko WIN LOSS
Irina Ostanina Nadezhda Lazareva WIN LOSS
Anastasia Matiushina Iuliia Pichugina LOSS WIN
Ekaterina Kotova Anna Lavruhina LOSS WIN
Anastasia Matiushina Tatyana Kozhevnikova WIN LOSS
Olga Karbovnichaya Svetlana Kornienko WIN LOSS
Anna Onishchuk Iuliia Pichugina LOSS WIN
Ekaterina Kotova Anna Onishchuk LOSS WIN
Anastasia Matiushina Irina Ostanina WIN LOSS
Olga Karbovnichaya Iuliia Kuznetsova LOSS WIN
Mariia Krutko Anastasiya Plohova LOSS WIN
Olga Vinogradova Mariia Krutko LOSS WIN
Daria Iliinykh Anna Onishchuk LOSS WIN
Olga Karbovnichaya Iuliia Pichugina LOSS WIN
Anna Onishchuk Anastasiya Plohova WIN LOSS
Daria Iliinykh Mariia Krutko WIN LOSS
Anna Onishchuk Anastasia Matiushina LOSS WIN
Viktoria Kovalenko Iuliia Kuznetsova LOSS WIN
Nataliya Presnyakova Anastasiya Plohova LOSS WIN
Mariia Krutko Iuliia Pichugina LOSS WIN
Anastasiya Plohova Anna Onishchuk LOSS WIN
Viktoria Kovalenko Irina Ostanina LOSS WIN
Nadezhda Lazareva Olga Posadskaia LOSS WIN
Iuliia Pichugina Iuliia Kuznetsova WIN LOSS
Irina Ostanina Daria Iliinykh LOSS WIN
Olga Posadskaia Viktoria Kovalenko LOSS WIN
Anastasiya Plohova Olga Posadskaia WIN LOSS
Iuliia Kuznetsova Nataliya Presnyakova WIN LOSS
Tatyana Kozhevnikova Irina Ostanina DRAW DRAW
Viktoriia Volkova Tatyana Kozhevnikova LOSS WIN
Nataliya Presnyakova Iuliia Kuznetsova LOSS WIN
Aleksandra Diukova Anna Lavruhina LOSS WIN
Nadezhda Lazareva Vladislava Palchikovskaya LOSS WIN
Iuliia Pichugina Svetlana Kornienko WIN LOSS
Anna Lavruhina Anastasia Matiushina LOSS WIN
Aleksandra Diukova Olga Karbovnichaya WIN LOSS
Mariya Elpaeva Olga Vinogradova WIN LOSS
Polina Zueva Anna Ershova WIN LOSS
Viktoria Kovalenko Olga Karbovnichaya LOSS WIN
Anna Lavruhina Olga Vinogradova WIN LOSS
Anna Ershova Tatyana Kozhevnikova LOSS WIN
Tatyana Kozhevnikova Olga Karbovnichaya LOSS WIN
Olga Vinogradova Anastasiya Plohova LOSS WIN
Anna Ershova Olga Posadskaia LOSS WIN
Viktoriia Volkova Mariya Elpaeva WIN LOSS
Nataliya Presnyakova Anna Ershova WIN LOSS
Olga Posadskaia Viktoriia Volkova DRAW DRAW
Polina Zueva Anna Onishchuk LOSS WIN
Mariya Elpaeva Nadezhda Gashkova WIN LOSS
Daria Iliinykh Natalia Balybina DRAW DRAW
Natalia Balybina Aleksandra Diukova WIN LOSS
Polina Zueva Nadezhda Gashkova DRAW DRAW
Daria Iliinykh Iuliia Kuznetsova WIN LOSS
Polina Zueva Natalia Balybina LOSS WIN
Mariia Krutko Nadezhda Gashkova WIN LOSS
Anastasia Matiushina Daria Iliinykh DRAW DRAW
Anna Lavruhina Natalia Balybina LOSS WIN
Nadezhda Gashkova Vladislava Palchikovskaya WIN LOSS
Daria Iliinykh Vladislava Palchikovskaya WIN LOSS
Natalia Balybina Anastasia Matiushina LOSS WIN
Mariya Elpaeva Aleksandra Diukova LOSS WIN
Daria Iliinykh Iuliia Pichugina LOSS WIN
Anna Onishchuk Natalia Balybina WIN LOSS
Mariya Elpaeva Anastasia Matiushina LOSS WIN

Rating outcomes

This shows how the fighters' ratings changed in the month of the event.

Note: If someone competed in multiple events this month their rating changes will reflect their performance in all those events, not just Spring Open Duel Fencing Championship of the Ural Federal District 2018

Rank Name Nationality Club Weighted rating Confidence
138 204 Petr Vasiliev Golden Falcon 1565.4 128.6
194 414 Mikhail Bakir FFC Paladin 1524.9 204.5
225 320 Nikodim Dyachek FFC Paladin 1508.5 164.7
264 64 Alexey Trekin Men With Swords 1484.5 26.7
286 488 Sergey Vasiliev Golden Falcon 1475.1 215.4
294 9 Dmitriy Usoltsev Golden Falcon 1473.2 6.8
445 175 Andrei Skrynko Ultima Ratio Sibir 1396.6 79.9
554 Denis Matyazh Varga 1353
590 142 Aleksandr Koviazin Golden Falcon 1335.4 57.6
989 172 Pavel Burlak Ultima Ratio Sibir 1211.7 36.5
1017 58 Igor Iakutov Golden Falcon 1200.5 33.7
1069 Kirill Kamyshan HEMA Academy 1184.6
1150 Bogdan Bykov Varga 1165.4
1288 171 Mikhail Nelubin Stroganov's Army 1128.6 26.4
1347 Denis Efimov Golden Falcon 1115.2
1368 1099 Rafael Fazletdinov Golden Falcon 1108.9 370
1376 Aleksandr Zaika Ultima Ratio Sibir 1105.7
1385 Denis Davydov HEMA Academy 1104.3
1417 Nikita Luganskiy Camelot 1097.7
1462 Grigorii Ivanov HEMA Academy 1084.1
1678 Egor Kulyomin Camelot 1032.8
1714 Vsevolod Pilipenko Peresvet 1018.8
1743 209 Fedin Andrei Camelot 1010.7 33.3
1941 62 Vasilii Salov Camelot 964.5 16.2
2018 Aleksey Silchenko Camelot 944.7
2216 Konstantin Osipov Golden Falcon 893.2
2382 Marat Halimov Golden Falcon 844.8
Rank Name Nationality Club Weighted rating Confidence
56 20 Iuliia Pichugina Ultima Ratio Sibir 1360.8 80.8
58 34 Natalia Balybina Ultima Ratio Sibir 1357.9 122.7
126 140 Daria Iliinykh Golden Falcon 1168.8 429.2
160 33 Anastasia Matiushina FFC Paladin 1082.1 52.8
220 Anastasiya Plohova Camelot 948.3
Rank Name Nationality Club Weighted rating Confidence
1 1 Dmitry Gibadullin UKRF 1827.8 4.3
19 6 Aleksandr Savochkin UKRF 1635.4 75.1
21 2 Dmitriy Usoltsev Golden Falcon 1628.7 23
22 204 Vyacheslav Korotovskikh NoName 1611.8 430.8
25 Kirill Kamyshan HEMA Academy 1598.5
29 17 Mikhail Bakir FFC Paladin 1557.6 51
32 1 Sergey Vasiliev Golden Falcon 1551.6 18
51 Nikita Nenilin Forest Brotherhood 1484.9
53 11 Michail Demidov UKRF 1479.1 32.8
56 Ivan Ermolin NoName 1468.9
61 53 Petr Vasiliev Golden Falcon 1456.8 110.7
63 37 Pavel Burlak Ultima Ratio Sibir 1450.8 90.5
76 147 Alexey Trekin Men With Swords 1422.4 233.5
84 Radik Shagabutdinov NoName 1406.1
86 10 Mikhail Nelubin Stroganov's Army 1401.2 1
88 51 Andrei Skrynko Ultima Ratio Sibir 1397.2 95.6
98 Evgenii Petrov Golden Falcon 1381.9 20.3
137 158 Vladimir Isaev Klinok 1322.2 239.8
141 Ilia Rebrov UKRF 1319.3
152 41 Nikodim Dyachek FFC Paladin 1299.5 80.1
159 2 Iuliia Pichugina Ultima Ratio Sibir 1278.5 21.9
172 152 Artem Bykov Stroganov's Army 1253.6 208.5
179 15 Anastasia Matiushina FFC Paladin 1249.2 3.5
180 Aleksandr Zaika Ultima Ratio Sibir 1249.1
185 29 Igor Iakutov Golden Falcon 1243.8 47.6
210 106 Vasilii Salov Camelot 1225 171.5
211 Danil Dvinskih NoName 1224.7
214 234 Natalia Balybina Ultima Ratio Sibir 1220 330.4
224 18 Aleksei Burkat HEMA Academy 1205.6 45.4
234 Nikita Luganskiy Camelot 1197.4
245 8 Evgenii Shibeev Challenge 1185.3 14.2
255 3 Kirill Iakovlev Challenge 1172.4 35.7
271 Denis Markov HEMA Academy 1145.9
289 Denis Matyazh Varga 1121.6
292 Aleksandr Dmitriev Nochnaya Strazha 1120.9
308 Aleksei Degtiarev HEMA Academy 1094
317 Bogdan Bykov Varga 1082.9
318 Irina Ostanina Avers Fencing 1082.9
319 Alexander Lavrov Men With Swords 1082.9
320 Aleksey Silchenko Camelot 1082.9
321 Artem Borodulin NoName 1082.9
325 Evgeniy Marin Fight and Fit 1079.8
328 Artem Rassypkin Golden Falcon 1077.3
330 53 Daria Iliinykh Golden Falcon 1076.7 107.5
345 Denis Davydov HEMA Academy 1053.4
354 Aleksey Dmitriev Camelot 1043.1
355 Vladimir Matlashevskiy HEMA Academy 1040.8
356 Mariia Krutko FFC Paladin 1040.8
359 Aleksandr Kolodkin HEMA Academy 1038.4
373 Rovshan Mustafaev HEMA Academy 1027.7
374 Anna Onishchuk World Class Fencing 1027.1
375 7 Rafael Fazletdinov Golden Falcon 1025.8 27.2
383 21 Viktoriia Volkova Golden Falcon 1017.9 73.7
404 Viktoria Kovalenko Golden Falcon 993.2
427 22 Fedin Andrei Camelot 956 11.9
433 Ivan Shubinov World Class Fencing 952.2
437 Mariya Elpaeva Challenge 948.8
454 Vsevolod Pilipenko Peresvet 927.6
465 Anna Lavruhina Peresvet 915.4
468 Nadezhda Gashkova Golden Falcon 912.2
477 Igor Ostanin NoName 904.2
498 23 Andrei Kachanov NoName 875.6 136.4
507 Iuliia Kuznetsova FFC Paladin 864.5
513 Nataliya Presnyakova HEMA Academy 844.8
520 Vladislava Palchikovskaya Challenge 831.6
526 Aleksei Fomichev Forest Brotherhood 820.5
527 15 Olga Vinogradova Golden Falcon 818.8 74.4
528 Nikolay Karacharov Nochnaya Strazha 818.1
565 Svetlana Kornienko Peresvet 733.9
Rank Name Nationality Club Weighted rating Confidence
56 20 Iuliia Pichugina Ultima Ratio Sibir 1360.8 80.8
58 34 Natalia Balybina Ultima Ratio Sibir 1357.9 122.7
126 140 Daria Iliinykh Golden Falcon 1168.8 429.2
160 33 Anastasia Matiushina FFC Paladin 1082.1 52.8
220 Anastasiya Plohova Camelot 948.3