Blade Master 2019

Date
February 1
Country
Russia
City
Chelyabinsk

Tournament stats

Division Number of fights Number of fighters
Mixed Steel Longsword 42 16
Mixed Steel Longsword 36 15
Mixed Steel Longsword 36 17
Women's Steel Longsword 20 9
Mixed Steel Rapier & Dagger 34 17
Mixed Steel Rapier & Dagger 72 24
Mixed Steel Rapier & Dagger 48 20
Mixed Steel Sabre 86 29
Mixed Steel Sabre 72 24
Mixed Steel Sabre 66 25
Women's Steel Sabre 28 13
Women's Steel Rapier & Dagger 24 10

Fighters in event

NameNationalityClub
Kira Amzarakova
Sergey Tikhomirov
Egor Kulyomin Camelot
Anastasiya Plohova Camelot
Mikhail Danshin Canto Spada
Michail Varlamov Canto Spada
Oleg Zabolotskiy Canto Spada
Evgenii Shibeev Challenge
Kirill Iakovlev Challenge
Aleksandr Gorbunov Challenge
Aleksandr Nikolaev Desperados
Yaroslav Emelyanov Desperados
Evgeniya Drozdova FC Bayard
Ekaterina Leskovec FC Bayard
Oleg Kolganov FFC Paladin
Anastasia Matiushina FFC Paladin
Artem Gusmanov FFC Paladin
Nikita Nenilin Forest Brotherhood
Aleksei Fomichev Forest Brotherhood
Vasily Moiseenko Freifechtergilde
Anton Bulaev Golden Falcon
Aleksandr Fink Golden Falcon
Danil Yunusov Golden Falcon
Dmitriy Gabidulin Golden Falcon
Vladislav Shafikov Golden Falcon
Grigoriy Reshetnikov Golden Falcon
Olga Vinogradova Golden Falcon
Sergey Novikov Golden Falcon
Denis Efimov Golden Falcon
Marat Halimov Golden Falcon
Artem Rassypkin Golden Falcon
Daria Iliinykh Golden Falcon
Evgenii Petrov Golden Falcon
Dmitriy Usoltsev Golden Falcon
Petr Vasiliev Golden Falcon
Igor Iakutov Golden Falcon
Ilja Gnezdilov Golden Falcon
Viktoriia Volkova Golden Falcon
Aleksandr Koviazin Golden Falcon
Mikhail Voronov Golden Forests
Pavel Medvedev HEMA Academy
Denis Markov HEMA Academy
Aleksandr Kolodkin HEMA Academy
Vladimir Matlashevskiy HEMA Academy
Denis Davydov HEMA Academy
Olga Posadskaia HEMA Academy
Rovshan Mustafaev HEMA Academy
Vladimir Isaev Klinok
Radik Shagabutdinov NoName
Maksim Martyanov Rarog Squad
Artur Hakimov Rarog Squad
Olga Slovareva Renaissance Fencing School
Alexander Balenko Steel
Olga Balenko Steel
Аnna Solovej Steel
Elena Slin'ko Steel
Mikhail Nelubin Stroganov's Army
Artem Bykov Stroganov's Army
Mikhail Prikhodko TORI_I
Aleksandr Savochkin UKRF
Michail Demidov UKRF
Ilia Rebrov UKRF
Dmitry Gibadullin UKRF
Vadim Polyuga UKRF
Evgeniy Pleshakov UKRF
Pavel Burlak Ultima Ratio Sibir
Iuliia Pichugina Ultima Ratio Sibir
Andrei Skrynko Ultima Ratio Sibir
Natalia Balybina Ultima Ratio Sibir
Aleksandr Zaika Ultima Ratio Sibir
Bogdan Bykov Varga
Denis Matyazh Varga
Danil Yakovlev Varga
Evgeniy Volodkov White Company
Kirill Danilov White Company
Daria Aleshina White Company

Tournaments

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pools Mikhail Danshin Aleksandr Koviazin WIN LOSS
Pools Aleksandr Koviazin Denis Davydov WIN LOSS
Pools Ilja Gnezdilov Denis Matyazh WIN LOSS
Pools Michail Varlamov Denis Matyazh LOSS WIN
Pools Mikhail Danshin Aleksandr Koviazin DRAW DRAW
Pools Pavel Burlak Michail Varlamov WIN LOSS
Pools Mikhail Nelubin Mikhail Danshin LOSS WIN
Eliminations (RO6) Ilja Gnezdilov Aleksandr Nikolaev WIN LOSS
Pools Aleksandr Koviazin Denis Efimov WIN LOSS
Pools Pavel Burlak Ilja Gnezdilov DRAW DRAW
Pools Mikhail Nelubin Denis Efimov DRAW DRAW
Pools Mikhail Danshin Denis Davydov WIN LOSS
Pools Oleg Kolganov Aleksandr Koviazin WIN LOSS
Final (RO3) Pavel Burlak Ilja Gnezdilov LOSS WIN
Pools Mikhail Nelubin Oleg Kolganov LOSS WIN
Pools Denis Davydov Denis Efimov LOSS WIN
Pools Mikhail Nelubin Aleksandr Koviazin LOSS WIN
Eliminations (RO6) Pavel Burlak Mikhail Danshin WIN LOSS
Pools Vadim Polyuga Bogdan Bykov LOSS WIN
Pools Oleg Kolganov Denis Davydov WIN LOSS
Eliminations (RO6) Oleg Kolganov Bogdan Bykov WIN LOSS
Final (RO3) Pavel Burlak Oleg Kolganov WIN LOSS
Pools Vadim Polyuga Aleksandr Zaika WIN LOSS
Pools Mikhail Nelubin Denis Davydov WIN LOSS
Final (RO3) Ilja Gnezdilov Oleg Kolganov LOSS WIN
Pools Pavel Burlak Egor Kulyomin DRAW DRAW
Pools Vadim Polyuga Aleksandr Nikolaev LOSS WIN
Pools Mikhail Danshin Denis Efimov WIN LOSS
Pools Mikhail Danshin Oleg Kolganov LOSS WIN
Pools Pavel Burlak Denis Matyazh WIN LOSS
Pools Vadim Polyuga Radik Shagabutdinov WIN LOSS
Pools Bogdan Bykov Aleksandr Zaika WIN LOSS
Pools Oleg Kolganov Denis Efimov WIN LOSS
Pools Bogdan Bykov Aleksandr Nikolaev LOSS WIN
Pools Radik Shagabutdinov Bogdan Bykov LOSS WIN
Pools Aleksandr Zaika Aleksandr Nikolaev DRAW DRAW
Pools Ilja Gnezdilov Egor Kulyomin WIN LOSS
Pools Ilja Gnezdilov Michail Varlamov WIN LOSS
Pools Radik Shagabutdinov Aleksandr Nikolaev LOSS WIN
Pools Radik Shagabutdinov Aleksandr Zaika DRAW DRAW
Pools Denis Matyazh Egor Kulyomin LOSS WIN
Pools Michail Varlamov Egor Kulyomin WIN LOSS

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pools Andrei Skrynko Denis Matyazh WIN LOSS
Pools Dmitriy Usoltsev Mikhail Nelubin WIN LOSS
Pools Petr Vasiliev Aleksandr Zaika WIN LOSS
Final (RO3) Vasily Moiseenko Alexander Balenko WIN LOSS
Pools Vadim Polyuga Dmitriy Usoltsev LOSS WIN
Pools Petr Vasiliev Denis Matyazh WIN LOSS
Final (RO3) Dmitriy Usoltsev Vasily Moiseenko WIN LOSS
Pools Oleg Kolganov Alexander Balenko LOSS WIN
Pools Dmitriy Usoltsev Radik Shagabutdinov WIN LOSS
Pools Petr Vasiliev Andrei Skrynko WIN LOSS
Pools Vasily Moiseenko Mikhail Nelubin WIN LOSS
Pools Alexander Balenko Sergey Novikov WIN LOSS
Pools Vasily Moiseenko Radik Shagabutdinov WIN LOSS
Pools Mikhail Danshin Sergey Novikov LOSS WIN
Pools Vadim Polyuga Mikhail Nelubin WIN LOSS
Final (RO3) Dmitriy Usoltsev Alexander Balenko WIN LOSS
Pools Vadim Polyuga Radik Shagabutdinov LOSS WIN
Pools Ilja Gnezdilov Aleksandr Zaika DRAW DRAW
Pools Mikhail Nelubin Radik Shagabutdinov DRAW DRAW
Pools Pavel Burlak Alexander Balenko LOSS WIN
Pools Andrei Skrynko Aleksandr Zaika WIN LOSS
Eliminations (RO6) Vasily Moiseenko Sergey Novikov WIN LOSS
Pools Pavel Burlak Mikhail Danshin LOSS WIN
Pools Mikhail Danshin Oleg Kolganov WIN LOSS
Pools Vadim Polyuga Vasily Moiseenko LOSS WIN
Pools Pavel Burlak Oleg Kolganov LOSS WIN
Pools Oleg Kolganov Sergey Novikov LOSS WIN
Pools Andrei Skrynko Ilja Gnezdilov WIN LOSS
Pools Pavel Burlak Sergey Novikov LOSS WIN
Pools Ilja Gnezdilov Denis Matyazh WIN LOSS
Eliminations (RO6) Dmitriy Usoltsev Andrei Skrynko WIN LOSS
Eliminations (RO6) Petr Vasiliev Alexander Balenko LOSS WIN
Pools Denis Matyazh Aleksandr Zaika DRAW DRAW
Pools Dmitriy Usoltsev Vasily Moiseenko WIN LOSS
Pools Petr Vasiliev Ilja Gnezdilov LOSS WIN
Pools Mikhail Danshin Alexander Balenko DRAW DRAW

Mixed Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pools Danil Yunusov Maksim Martyanov LOSS WIN
Pools Аnna Solovej Aleksandr Fink WIN LOSS
Pools Kira Amzarakova Oleg Zabolotskiy DRAW DRAW
Pools Iuliia Pichugina Maksim Martyanov LOSS WIN
Pools Kira Amzarakova Aleksandr Fink LOSS WIN
Pools Artur Hakimov Vladislav Shafikov WIN LOSS
Pools Aleksandr Fink Oleg Zabolotskiy DRAW DRAW
Pools Iuliia Pichugina Marat Halimov WIN LOSS
Pools Michail Varlamov Dmitriy Gabidulin WIN LOSS
Pools Marat Halimov Danil Yunusov LOSS WIN
Pools Kira Amzarakova Aleksandr Koviazin DRAW DRAW
Pools Iuliia Pichugina Danil Yunusov LOSS WIN
Pools Michail Varlamov Artem Gusmanov WIN LOSS
Pools Danil Yakovlev Dmitriy Gabidulin LOSS WIN
Pools Aleksandr Koviazin Oleg Zabolotskiy DRAW DRAW
Semifinal Mikhail Prikhodko Аnna Solovej LOSS WIN
Quarterfinal Michail Varlamov Danil Yunusov WIN LOSS
Pools Artem Gusmanov Danil Yakovlev WIN LOSS
Pools Aleksandr Koviazin Аnna Solovej DRAW DRAW
Pools Mikhail Prikhodko Artur Hakimov WIN LOSS
Pools Michail Varlamov Danil Yakovlev WIN LOSS
Pools Aleksandr Koviazin Aleksandr Fink WIN LOSS
Pools Mikhail Prikhodko Vladislav Shafikov WIN LOSS
Pools Artem Gusmanov Dmitriy Gabidulin LOSS WIN
Semifinal Michail Varlamov Maksim Martyanov WIN LOSS
Pools Kira Amzarakova Аnna Solovej LOSS WIN
Pools Mikhail Prikhodko Denis Efimov LOSS WIN
Quarterfinal Aleksandr Koviazin Maksim Martyanov LOSS WIN
Final Michail Varlamov Аnna Solovej LOSS WIN
Quarterfinal Mikhail Prikhodko Denis Efimov WIN LOSS
Third place Mikhail Prikhodko Maksim Martyanov WIN LOSS
Quarterfinal Аnna Solovej Dmitriy Gabidulin WIN LOSS
Pools Denis Efimov Artur Hakimov WIN LOSS
Pools Marat Halimov Maksim Martyanov LOSS WIN
Pools Аnna Solovej Oleg Zabolotskiy WIN LOSS
Pools Denis Efimov Vladislav Shafikov WIN LOSS

Women's Steel Longsword

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pools Olga Slovareva Olga Balenko WIN LOSS
Third place Olga Slovareva Daria Iliinykh WIN LOSS
Semifinal Olga Slovareva Iuliia Pichugina LOSS WIN
Pools Kira Amzarakova Аnna Solovej LOSS WIN
Pools Olga Balenko Аnna Solovej LOSS WIN
Pools Olga Vinogradova Аnna Solovej LOSS WIN
Final Iuliia Pichugina Аnna Solovej LOSS WIN
Pools Olga Slovareva Аnna Solovej LOSS WIN
Pools Daria Iliinykh Anastasiya Plohova WIN LOSS
Pools Kira Amzarakova Olga Balenko WIN LOSS
Pools Elena Slin'ko Anastasiya Plohova LOSS WIN
Pools Kira Amzarakova Olga Vinogradova WIN LOSS
Pools Olga Slovareva Kira Amzarakova DRAW DRAW
Pools Olga Vinogradova Olga Balenko LOSS WIN
Pools Olga Slovareva Olga Vinogradova WIN LOSS
Pools Daria Iliinykh Elena Slin'ko WIN LOSS
Semifinal Daria Iliinykh Аnna Solovej LOSS WIN
Pools Daria Iliinykh Iuliia Pichugina LOSS WIN
Pools Iuliia Pichugina Anastasiya Plohova WIN LOSS
Pools Iuliia Pichugina Elena Slin'ko WIN LOSS

Mixed Steel Rapier & Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Quarterfinal Natalia Balybina Denis Markov LOSS WIN
Pools Mikhail Prikhodko Aleksandr Gorbunov LOSS WIN
Semifinal Bogdan Bykov Denis Markov WIN LOSS
Pools Mikhail Prikhodko Artem Rassypkin LOSS WIN
Pools Olga Vinogradova Denis Markov LOSS WIN
Pools Kira Amzarakova Danil Yakovlev DRAW DRAW
Pools Denis Markov Ekaterina Leskovec WIN LOSS
Pools Danil Yakovlev Evgeniya Drozdova WIN LOSS
Pools Vladimir Matlashevskiy Oleg Zabolotskiy LOSS WIN
Pools Vladimir Isaev Danil Yakovlev LOSS WIN
Semifinal Anastasia Matiushina Daria Aleshina LOSS WIN
Pools Daria Iliinykh Vladimir Matlashevskiy DRAW DRAW
Pools Anastasia Matiushina Oleg Zabolotskiy WIN LOSS
Pools Anastasia Matiushina Daria Iliinykh LOSS WIN
Third place Anastasia Matiushina Denis Markov LOSS WIN
Pools Kira Amzarakova Vladimir Isaev WIN LOSS
Pools Vladimir Isaev Evgeniya Drozdova WIN LOSS
Quarterfinal Anastasia Matiushina Danil Yakovlev WIN LOSS
Pools Olga Vinogradova Ekaterina Leskovec WIN LOSS
Pools Mikhail Prikhodko Natalia Balybina WIN LOSS
Pools Bogdan Bykov Ekaterina Leskovec WIN LOSS
Pools Daria Aleshina Natalia Balybina LOSS WIN
Pools Bogdan Bykov Denis Markov WIN LOSS
Pools Daria Aleshina Aleksandr Gorbunov WIN LOSS
Pools Aleksandr Gorbunov Artem Rassypkin WIN LOSS
Pools Mikhail Prikhodko Daria Aleshina LOSS WIN
Quarterfinal Daria Iliinykh Daria Aleshina LOSS WIN
Pools Daria Aleshina Artem Rassypkin WIN LOSS
Quarterfinal Kira Amzarakova Bogdan Bykov LOSS WIN
Pools Kira Amzarakova Evgeniya Drozdova WIN LOSS
Pools Aleksandr Gorbunov Natalia Balybina LOSS WIN
Pools Natalia Balybina Artem Rassypkin WIN LOSS
Final Daria Aleshina Bogdan Bykov WIN LOSS
Pools Olga Vinogradova Bogdan Bykov LOSS WIN

Mixed Steel Rapier & Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Eliminations (RO12) Olga Slovareva Andrei Skrynko LOSS WIN
Pools Dmitriy Usoltsev Natalia Balybina WIN LOSS
Pools Dmitriy Usoltsev Aleksandr Zaika WIN LOSS
Pools Andrei Skrynko Vladimir Isaev WIN LOSS
Final (RO3) Dmitriy Usoltsev Oleg Kolganov WIN LOSS
Pools Andrei Skrynko Oleg Kolganov LOSS WIN
Pools Dmitriy Usoltsev Denis Markov WIN LOSS
Final (RO3) Andrei Skrynko Oleg Kolganov WIN LOSS
Eliminations (RO12) Dmitriy Usoltsev Denis Matyazh WIN LOSS
Pools Olga Slovareva Anton Bulaev LOSS WIN
Pools Dmitriy Usoltsev Iuliia Pichugina WIN LOSS
Pools Olga Slovareva Bogdan Bykov WIN LOSS
Final (RO3) Dmitriy Usoltsev Andrei Skrynko WIN LOSS
Pools Olga Slovareva Aleksandr Gorbunov WIN LOSS
Pools Dmitriy Usoltsev Radik Shagabutdinov WIN LOSS
Pools Olga Slovareva Michail Demidov WIN LOSS
Pools Olga Slovareva Sergey Novikov WIN LOSS
Pools Daria Iliinykh Ilja Gnezdilov WIN LOSS
Eliminations (RO6) Andrei Skrynko Anton Bulaev WIN LOSS
Pools Daria Iliinykh Michail Varlamov LOSS WIN
Pools Michail Varlamov Vladimir Isaev WIN LOSS
Pools Vadim Polyuga Denis Matyazh WIN LOSS
Pools Ilja Gnezdilov Vladimir Isaev WIN LOSS
Pools Andrei Skrynko Ilja Gnezdilov WIN LOSS
Pools Daria Iliinykh Vladimir Isaev WIN LOSS
Pools Oleg Kolganov Michail Varlamov WIN LOSS
Pools Kirill Iakovlev Denis Matyazh DRAW DRAW
Pools Ilja Gnezdilov Oleg Kolganov LOSS WIN
Pools Daria Iliinykh Andrei Skrynko LOSS WIN
Pools Daria Iliinykh Oleg Kolganov LOSS WIN
Pools Mikhail Voronov Pavel Burlak WIN LOSS
Pools Sergey Novikov Anton Bulaev LOSS WIN
Pools Aleksandr Gorbunov Anton Bulaev LOSS WIN
Eliminations (RO12) Oleg Kolganov Michail Demidov WIN LOSS
Pools Mikhail Voronov Anastasia Matiushina WIN LOSS
Pools Iuliia Pichugina Natalia Balybina LOSS WIN
Pools Aleksandr Gorbunov Sergey Novikov LOSS WIN
Pools Oleg Kolganov Vladimir Isaev WIN LOSS
Pools Mikhail Voronov Denis Matyazh WIN LOSS
Pools Iuliia Pichugina Aleksandr Zaika LOSS WIN
Pools Michail Demidov Anton Bulaev DRAW DRAW
Pools Natalia Balybina Denis Markov WIN LOSS
Pools Vadim Polyuga Mikhail Voronov LOSS WIN
Pools Iuliia Pichugina Denis Markov LOSS WIN
Pools Michail Demidov Bogdan Bykov WIN LOSS
Pools Pavel Burlak Kirill Iakovlev WIN LOSS
Pools Denis Markov Aleksandr Zaika LOSS WIN
Eliminations (RO6) Dmitriy Usoltsev Mikhail Voronov WIN LOSS
Pools Iuliia Pichugina Radik Shagabutdinov LOSS WIN
Pools Aleksandr Gorbunov Michail Demidov LOSS WIN
Pools Bogdan Bykov Anton Bulaev DRAW DRAW
Pools Radik Shagabutdinov Denis Markov DRAW DRAW
Eliminations (RO12) Mikhail Voronov Radik Shagabutdinov WIN LOSS
Eliminations (RO6) Vadim Polyuga Oleg Kolganov LOSS WIN
Pools Michail Demidov Sergey Novikov WIN LOSS
Pools Aleksandr Gorbunov Bogdan Bykov LOSS WIN
Pools Vadim Polyuga Anastasia Matiushina WIN LOSS
Pools Mikhail Voronov Kirill Iakovlev WIN LOSS
Pools Vadim Polyuga Kirill Iakovlev WIN LOSS
Eliminations (RO12) Vadim Polyuga Aleksandr Zaika WIN LOSS
Pools Sergey Novikov Bogdan Bykov WIN LOSS
Pools Anastasia Matiushina Kirill Iakovlev LOSS WIN
Pools Ilja Gnezdilov Michail Varlamov DRAW DRAW
Pools Andrei Skrynko Michail Varlamov LOSS WIN
Pools Radik Shagabutdinov Aleksandr Zaika WIN LOSS
Eliminations (RO12) Michail Varlamov Anton Bulaev LOSS WIN
Pools Anastasia Matiushina Denis Matyazh LOSS WIN
Pools Natalia Balybina Aleksandr Zaika LOSS WIN
Pools Radik Shagabutdinov Natalia Balybina DRAW DRAW
Pools Anastasia Matiushina Pavel Burlak LOSS WIN
Pools Pavel Burlak Denis Matyazh LOSS WIN
Pools Vadim Polyuga Pavel Burlak WIN LOSS

Mixed Steel Rapier & Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pools Pavel Burlak Radik Shagabutdinov LOSS WIN
Pools Ilja Gnezdilov Radik Shagabutdinov DRAW DRAW
Pools Vadim Polyuga Evgeniy Pleshakov LOSS WIN
Pools Kirill Danilov Radik Shagabutdinov WIN LOSS
Pools Vadim Polyuga Evgenii Shibeev LOSS WIN
Pools Aleksandr Savochkin Radik Shagabutdinov WIN LOSS
Pools Pavel Burlak Aleksandr Savochkin LOSS WIN
Pools Evgenii Shibeev Sergey Novikov WIN LOSS
Quarterfinal Evgeniy Volodkov Aleksandr Savochkin WIN LOSS
Pools Evgeniy Pleshakov Evgenii Shibeev LOSS WIN
Pools Ilja Gnezdilov Aleksandr Savochkin LOSS WIN
Pools Dmitry Gibadullin Dmitriy Usoltsev WIN LOSS
Pools Dmitriy Usoltsev Mikhail Danshin LOSS WIN
Pools Dmitriy Usoltsev Oleg Kolganov WIN LOSS
Pools Dmitriy Usoltsev Andrei Skrynko WIN LOSS
Semifinal Evgeniy Volodkov Mikhail Danshin WIN LOSS
Pools Evgeniy Pleshakov Sergey Novikov WIN LOSS
Pools Evgeniy Volodkov Michail Demidov WIN LOSS
Pools Andrei Skrynko Mikhail Danshin DRAW DRAW
Pools Pavel Burlak Ilja Gnezdilov LOSS WIN
Pools Vadim Polyuga Sergey Novikov WIN LOSS
Pools Evgeniy Volodkov Kirill Iakovlev WIN LOSS
Quarterfinal Evgenii Shibeev Mikhail Danshin LOSS WIN
Pools Evgeniy Volodkov Petr Vasiliev LOSS WIN
Pools Mikhail Voronov Michail Demidov LOSS WIN
Pools Kirill Iakovlev Michail Demidov WIN LOSS
Pools Petr Vasiliev Mikhail Voronov LOSS WIN
Pools Mikhail Voronov Kirill Iakovlev LOSS WIN
Pools Dmitry Gibadullin Oleg Kolganov WIN LOSS
Semifinal Dmitry Gibadullin Petr Vasiliev WIN LOSS
Pools Dmitry Gibadullin Mikhail Danshin DRAW DRAW
Pools Mikhail Danshin Oleg Kolganov WIN LOSS
Quarterfinal Evgeniy Pleshakov Petr Vasiliev LOSS WIN
Quarterfinal Dmitry Gibadullin Kirill Danilov WIN LOSS
Pools Andrei Skrynko Oleg Kolganov DRAW DRAW
Third place Petr Vasiliev Mikhail Danshin LOSS WIN
Pools Dmitry Gibadullin Andrei Skrynko WIN LOSS
Pools Sergey Novikov Denis Matyazh DRAW DRAW
Pools Petr Vasiliev Michail Demidov WIN LOSS
Pools Kirill Danilov Pavel Burlak WIN LOSS
Pools Evgeniy Pleshakov Denis Matyazh WIN LOSS
Pools Petr Vasiliev Kirill Iakovlev WIN LOSS
Pools Kirill Danilov Ilja Gnezdilov WIN LOSS
Pools Vadim Polyuga Denis Matyazh WIN LOSS
Pools Evgeniy Volodkov Mikhail Voronov WIN LOSS
Pools Kirill Danilov Aleksandr Savochkin DRAW DRAW
Pools Evgenii Shibeev Denis Matyazh WIN LOSS
Final Dmitry Gibadullin Evgeniy Volodkov WIN LOSS

Mixed Steel Sabre

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pools Anastasia Matiushina Vladimir Matlashevskiy WIN LOSS
Pools Aleksei Fomichev Denis Markov DRAW DRAW
Pools Rovshan Mustafaev Grigoriy Reshetnikov WIN LOSS
Eighthfinal Mikhail Prikhodko Bogdan Bykov LOSS WIN
Eighthfinal Olga Slovareva Vladimir Matlashevskiy WIN LOSS
Pools Olga Posadskaia Aleksei Fomichev LOSS WIN
Pools Olga Slovareva Rovshan Mustafaev WIN LOSS
Pools Artem Rassypkin Pavel Medvedev DRAW DRAW
Pools Anastasia Matiushina Dmitriy Gabidulin WIN LOSS
Eighthfinal Kira Amzarakova Aleksandr Nikolaev LOSS WIN
Pools Artem Rassypkin Aleksandr Nikolaev LOSS WIN
Semifinal Daria Aleshina Pavel Medvedev WIN LOSS
Semifinal Anton Bulaev Aleksandr Nikolaev WIN LOSS
Pools Olga Slovareva Daria Aleshina LOSS WIN
Eighthfinal Pavel Medvedev Dmitriy Gabidulin WIN LOSS
Quarterfinal Bogdan Bykov Aleksandr Nikolaev LOSS WIN
Pools Olga Slovareva Artem Gusmanov WIN LOSS
Pools Pavel Medvedev Aleksandr Nikolaev WIN LOSS
Third place Pavel Medvedev Aleksandr Nikolaev LOSS WIN
Pools Olga Slovareva Vladimir Isaev DRAW DRAW
Quarterfinal Olga Slovareva Pavel Medvedev LOSS WIN
Pools Anastasiya Plohova Pavel Medvedev WIN LOSS
Pools Mikhail Prikhodko Aleksei Fomichev LOSS WIN
Pools Kira Amzarakova Rovshan Mustafaev LOSS WIN
Pools Anastasiya Plohova Aleksandr Nikolaev LOSS WIN
Pools Olga Slovareva Grigoriy Reshetnikov WIN LOSS
Eighthfinal Rovshan Mustafaev Anton Bulaev LOSS WIN
Pools Anastasiya Plohova Artem Rassypkin LOSS WIN
Pools Vladimir Matlashevskiy Dmitriy Gabidulin LOSS WIN
Eighthfinal Daria Aleshina Aleksei Fomichev WIN LOSS
Pools Rovshan Mustafaev Artem Gusmanov WIN LOSS
Pools Olga Posadskaia Denis Markov LOSS WIN
Pools Vladimir Matlashevskiy Evgeniya Drozdova WIN LOSS
Pools Aleksei Fomichev Anton Bulaev LOSS WIN
Pools Rovshan Mustafaev Vladimir Isaev LOSS WIN
Pools Mikhail Prikhodko Olga Posadskaia WIN LOSS
Pools Olga Vinogradova Dmitriy Gabidulin LOSS WIN
Pools Aleksandr Kolodkin Yaroslav Emelyanov WIN LOSS
Eighthfinal Anastasia Matiushina Natalia Balybina LOSS WIN
Pools Aleksandr Kolodkin Danil Yakovlev WIN LOSS
Pools Anastasia Matiushina Olga Vinogradova WIN LOSS
Final Daria Aleshina Anton Bulaev WIN LOSS
Pools Ekaterina Leskovec Yaroslav Emelyanov LOSS WIN
Pools Natalia Balybina Pavel Medvedev LOSS WIN
Pools Bogdan Bykov Ekaterina Leskovec WIN LOSS
Pools Viktoriia Volkova Dmitriy Gabidulin LOSS WIN
Pools Daria Aleshina Artem Gusmanov WIN LOSS
Pools Danil Yakovlev Yaroslav Emelyanov LOSS WIN
Pools Natalia Balybina Aleksandr Nikolaev LOSS WIN
Pools Aleksandr Kolodkin Ekaterina Leskovec WIN LOSS
Pools Anastasia Matiushina Viktoriia Volkova WIN LOSS
Pools Daria Aleshina Vladimir Isaev WIN LOSS
Pools Daria Iliinykh Anton Bulaev LOSS WIN
Pools Natalia Balybina Anastasiya Plohova WIN LOSS
Pools Ekaterina Leskovec Danil Yakovlev WIN LOSS
Pools Vladimir Isaev Artem Gusmanov LOSS WIN
Pools Daria Aleshina Grigoriy Reshetnikov WIN LOSS
Pools Daria Iliinykh Denis Markov DRAW DRAW
Pools Natalia Balybina Artem Rassypkin WIN LOSS
Eighthfinal Denis Markov Aleksandr Kolodkin LOSS WIN
Pools Artem Gusmanov Grigoriy Reshetnikov WIN LOSS
Pools Kira Amzarakova Bogdan Bykov WIN LOSS
Pools Daria Iliinykh Olga Posadskaia WIN LOSS
Pools Denis Markov Anton Bulaev LOSS WIN
Pools Mikhail Prikhodko Denis Markov LOSS WIN
Pools Olga Vinogradova Evgeniya Drozdova WIN LOSS
Pools Kira Amzarakova Yaroslav Emelyanov DRAW DRAW
Pools Mikhail Prikhodko Daria Iliinykh WIN LOSS
Pools Olga Posadskaia Anton Bulaev LOSS WIN
Pools Olga Vinogradova Vladimir Matlashevskiy LOSS WIN
Pools Viktoriia Volkova Evgeniya Drozdova WIN LOSS
Pools Kira Amzarakova Aleksandr Kolodkin LOSS WIN
Pools Daria Iliinykh Aleksei Fomichev LOSS WIN
Pools Mikhail Prikhodko Anton Bulaev WIN LOSS
Pools Viktoriia Volkova Vladimir Matlashevskiy LOSS WIN
Pools Dmitriy Gabidulin Evgeniya Drozdova WIN LOSS
Pools Kira Amzarakova Ekaterina Leskovec WIN LOSS
Pools Vladimir Isaev Grigoriy Reshetnikov WIN LOSS
Pools Bogdan Bykov Danil Yakovlev WIN LOSS
Pools Anastasia Matiushina Evgeniya Drozdova WIN LOSS
Pools Kira Amzarakova Danil Yakovlev WIN LOSS
Quarterfinal Aleksandr Kolodkin Anton Bulaev LOSS WIN
Pools Viktoriia Volkova Olga Vinogradova LOSS WIN
Pools Bogdan Bykov Yaroslav Emelyanov WIN LOSS
Quarterfinal Daria Aleshina Natalia Balybina WIN LOSS
Pools Bogdan Bykov Aleksandr Kolodkin WIN LOSS

Mixed Steel Sabre

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pools Michail Demidov Sergey Novikov LOSS WIN
Pools Anastasia Matiushina Evgenii Shibeev LOSS WIN
Pools Denis Matyazh Egor Kulyomin LOSS WIN
Final (RO3) Sergey Novikov Aleksandr Zaika WIN LOSS
Pools Evgenii Shibeev Nikita Nenilin LOSS WIN
Pools Denis Matyazh Denis Markov WIN LOSS
Eliminations (RO6) Mikhail Nelubin Sergey Novikov LOSS WIN
Eliminations (RO12) Iuliia Pichugina Evgenii Shibeev LOSS WIN
Pools Mikhail Nelubin Denis Matyazh WIN LOSS
Final (RO3) Evgenii Shibeev Sergey Novikov WIN LOSS
Pools Evgenii Shibeev Radik Shagabutdinov WIN LOSS
Pools Vasily Moiseenko Pavel Burlak LOSS WIN
Pools Iuliia Pichugina Anton Bulaev WIN LOSS
Pools Igor Iakutov Aleksandr Zaika DRAW DRAW
Pools Vasily Moiseenko Vladimir Isaev WIN LOSS
Pools Iuliia Pichugina Bogdan Bykov WIN LOSS
Pools Egor Kulyomin Denis Markov WIN LOSS
Pools Anastasia Matiushina Igor Iakutov LOSS WIN
Eliminations (RO12) Vasily Moiseenko Sergey Novikov LOSS WIN
Pools Iuliia Pichugina Aleksandr Gorbunov WIN LOSS
Pools Mikhail Nelubin Denis Markov WIN LOSS
Pools Igor Iakutov Nikita Nenilin LOSS WIN
Pools Olga Slovareva Vasily Moiseenko DRAW DRAW
Pools Iuliia Pichugina Michail Demidov LOSS WIN
Pools Anastasia Matiushina Nikita Nenilin LOSS WIN
Pools Igor Iakutov Radik Shagabutdinov LOSS WIN
Pools Mikhail Nelubin Egor Kulyomin WIN LOSS
Pools Iuliia Pichugina Sergey Novikov WIN LOSS
Pools Anastasia Matiushina Radik Shagabutdinov LOSS WIN
Pools Evgenii Shibeev Igor Iakutov WIN LOSS
Pools Sergey Novikov Bogdan Bykov WIN LOSS
Pools Nikita Nenilin Radik Shagabutdinov WIN LOSS
Pools Natalia Balybina Denis Matyazh LOSS WIN
Pools Aleksandr Gorbunov Sergey Novikov WIN LOSS
Eliminations (RO6) Pavel Burlak Evgenii Shibeev LOSS WIN
Pools Denis Davydov Denis Matyazh WIN LOSS
Eliminations (RO12) Nikita Nenilin Denis Davydov WIN LOSS
Pools Olga Slovareva Daria Iliinykh WIN LOSS
Eliminations (RO12) Pavel Burlak Artem Bykov WIN LOSS
Pools Aleksandr Gorbunov Michail Demidov WIN LOSS
Pools Natalia Balybina Denis Davydov LOSS WIN
Pools Pavel Burlak Vladimir Isaev WIN LOSS
Pools Daria Iliinykh Artem Bykov LOSS WIN
Pools Anastasia Matiushina Aleksandr Zaika LOSS WIN
Pools Natalia Balybina Egor Kulyomin DRAW DRAW
Pools Olga Slovareva Vladimir Isaev LOSS WIN
Pools Artem Bykov Vladimir Isaev WIN LOSS
Pools Nikita Nenilin Aleksandr Zaika LOSS WIN
Pools Natalia Balybina Denis Markov LOSS WIN
Eliminations (RO12) Egor Kulyomin Aleksandr Zaika LOSS WIN
Pools Vasily Moiseenko Artem Bykov DRAW DRAW
Eliminations (RO6) Nikita Nenilin Aleksandr Zaika LOSS WIN
Pools Mikhail Nelubin Natalia Balybina DRAW DRAW
Pools Denis Davydov Denis Markov WIN LOSS
Pools Olga Slovareva Artem Bykov DRAW DRAW
Pools Radik Shagabutdinov Aleksandr Zaika LOSS WIN
Pools Bogdan Bykov Anton Bulaev DRAW DRAW
Pools Aleksandr Gorbunov Bogdan Bykov DRAW DRAW
Pools Evgenii Shibeev Aleksandr Zaika LOSS WIN
Pools Aleksandr Gorbunov Anton Bulaev WIN LOSS
Pools Michail Demidov Bogdan Bykov WIN LOSS
Final (RO3) Evgenii Shibeev Aleksandr Zaika LOSS WIN
Pools Michail Demidov Anton Bulaev WIN LOSS
Eliminations (RO12) Mikhail Nelubin Aleksandr Gorbunov WIN LOSS
Pools Daria Iliinykh Pavel Burlak LOSS WIN
Pools Sergey Novikov Anton Bulaev WIN LOSS
Pools Denis Davydov Egor Kulyomin LOSS WIN
Pools Daria Iliinykh Vladimir Isaev LOSS WIN
Pools Olga Slovareva Pavel Burlak LOSS WIN
Pools Mikhail Nelubin Denis Davydov WIN LOSS
Pools Daria Iliinykh Vasily Moiseenko LOSS WIN
Pools Pavel Burlak Artem Bykov WIN LOSS

Mixed Steel Sabre

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pools Mikhail Danshin Igor Iakutov WIN LOSS
Pools Mikhail Nelubin Igor Iakutov DRAW DRAW
Pools Kirill Danilov Pavel Burlak WIN LOSS
Pools Evgeniy Pleshakov Andrei Skrynko WIN LOSS
Pools Evgenii Shibeev Oleg Kolganov LOSS WIN
Pools Kirill Iakovlev Sergey Tikhomirov LOSS WIN
Pools Evgeniy Pleshakov Sergey Novikov DRAW DRAW
Final Dmitry Gibadullin Kirill Danilov WIN LOSS
Eighthfinal Dmitriy Usoltsev Andrei Skrynko WIN LOSS
Pools Mikhail Voronov Denis Matyazh WIN LOSS
Pools Mikhail Voronov Ilia Rebrov DRAW DRAW
Pools Kirill Danilov Ilja Gnezdilov WIN LOSS
Eighthfinal Evgeniy Volodkov Sergey Tikhomirov WIN LOSS
Pools Ilia Rebrov Denis Matyazh DRAW DRAW
Quarterfinal Dmitriy Usoltsev Ilia Rebrov WIN LOSS
Pools Kirill Danilov Sergey Tikhomirov WIN LOSS
Third place Dmitriy Usoltsev Petr Vasiliev WIN LOSS
Pools Vasily Moiseenko Sergey Novikov WIN LOSS
Quarterfinal Kirill Danilov Aleksandr Savochkin WIN LOSS
Pools Kirill Danilov Kirill Iakovlev WIN LOSS
Semifinal Kirill Danilov Dmitriy Usoltsev WIN LOSS
Pools Evgeniy Pleshakov Vasily Moiseenko WIN LOSS
Pools Dmitry Gibadullin Dmitriy Usoltsev LOSS WIN
Pools Mikhail Danshin Aleksandr Savochkin LOSS WIN
Pools Mikhail Voronov Michail Demidov WIN LOSS
Pools Dmitriy Usoltsev Evgenii Shibeev WIN LOSS
Pools Mikhail Nelubin Mikhail Danshin LOSS WIN
Pools Dmitry Gibadullin Radik Shagabutdinov WIN LOSS
Pools Mikhail Nelubin Aleksandr Savochkin LOSS WIN
Pools Michail Demidov Denis Matyazh LOSS WIN
Pools Dmitriy Usoltsev Radik Shagabutdinov WIN LOSS
Quarterfinal Petr Vasiliev Evgenii Petrov WIN LOSS
Pools Dmitry Gibadullin Evgenii Shibeev WIN LOSS
Pools Evgenii Petrov Aleksandr Savochkin LOSS WIN
Pools Ilia Rebrov Michail Demidov WIN LOSS
Pools Evgenii Shibeev Radik Shagabutdinov DRAW DRAW
Pools Evgenii Petrov Mikhail Danshin WIN LOSS
Pools Pavel Burlak Ilja Gnezdilov LOSS WIN
Pools Igor Iakutov Aleksandr Savochkin LOSS WIN
Eighthfinal Kirill Danilov Oleg Kolganov WIN LOSS
Pools Pavel Burlak Kirill Iakovlev LOSS WIN
Pools Mikhail Nelubin Evgenii Petrov LOSS WIN
Eighthfinal Ilja Gnezdilov Aleksandr Savochkin LOSS WIN
Pools Vasily Moiseenko Andrei Skrynko LOSS WIN
Pools Dmitriy Usoltsev Oleg Kolganov WIN LOSS
Pools Ilja Gnezdilov Kirill Iakovlev LOSS WIN
Pools Evgenii Petrov Igor Iakutov WIN LOSS
Pools Ilja Gnezdilov Sergey Tikhomirov WIN LOSS
Pools Andrei Skrynko Sergey Novikov WIN LOSS
Pools Oleg Kolganov Radik Shagabutdinov LOSS WIN
Eighthfinal Kirill Iakovlev Ilia Rebrov LOSS WIN
Eighthfinal Evgeniy Pleshakov Petr Vasiliev LOSS WIN
Eighthfinal Mikhail Voronov Evgenii Petrov LOSS WIN
Pools Pavel Burlak Sergey Tikhomirov LOSS WIN
Quarterfinal Dmitry Gibadullin Evgeniy Volodkov WIN LOSS
Pools Petr Vasiliev Mikhail Voronov WIN LOSS
Eighthfinal Dmitry Gibadullin Mikhail Danshin WIN LOSS
Semifinal Dmitry Gibadullin Petr Vasiliev WIN LOSS
Pools Dmitry Gibadullin Oleg Kolganov LOSS WIN
Pools Petr Vasiliev Michail Demidov WIN LOSS
Pools Petr Vasiliev Denis Matyazh WIN LOSS
Pools Petr Vasiliev Ilia Rebrov LOSS WIN
Pools Evgeniy Volodkov Vasily Moiseenko WIN LOSS
Pools Evgeniy Volodkov Sergey Novikov WIN LOSS
Pools Evgeniy Volodkov Evgeniy Pleshakov WIN LOSS
Pools Evgeniy Volodkov Andrei Skrynko WIN LOSS

Women's Steel Sabre

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pools Anastasia Matiushina Olga Posadskaia WIN LOSS
Pools Kira Amzarakova Iuliia Pichugina LOSS WIN
Pools Daria Iliinykh Iuliia Pichugina LOSS WIN
Pools Iuliia Pichugina Ekaterina Leskovec WIN LOSS
Final (RO3) Iuliia Pichugina Anastasiya Plohova WIN LOSS
Final (RO3) Daria Iliinykh Daria Aleshina LOSS WIN
Pools Olga Posadskaia Anastasiya Plohova LOSS WIN
Pools Daria Iliinykh Kira Amzarakova WIN LOSS
Final (RO3) Anastasia Matiushina Olga Slovareva LOSS WIN
Pools Kira Amzarakova Ekaterina Leskovec DRAW DRAW
Eliminations (RO6) Olga Slovareva Iuliia Pichugina WIN LOSS
Pools Daria Iliinykh Ekaterina Leskovec WIN LOSS
Pools Anastasia Matiushina Olga Vinogradova WIN LOSS
Pools Anastasia Matiushina Anastasiya Plohova WIN LOSS
Pools Daria Aleshina Evgeniya Drozdova WIN LOSS
Pools Daria Aleshina Natalia Balybina WIN LOSS
Pools Natalia Balybina Evgeniya Drozdova WIN LOSS
Pools Daria Aleshina Viktoriia Volkova WIN LOSS
Pools Viktoriia Volkova Evgeniya Drozdova LOSS WIN
Eliminations (RO6) Daria Aleshina Iuliia Pichugina LOSS WIN
Pools Olga Slovareva Evgeniya Drozdova WIN LOSS
Pools Olga Slovareva Daria Aleshina DRAW DRAW
Eliminations (RO6) Olga Slovareva Daria Aleshina WIN LOSS
Pools Olga Slovareva Natalia Balybina WIN LOSS
Pools Olga Vinogradova Anastasiya Plohova LOSS WIN
Pools Olga Posadskaia Olga Vinogradova DRAW DRAW
Pools Viktoriia Volkova Natalia Balybina LOSS WIN
Pools Olga Slovareva Viktoriia Volkova WIN LOSS

Women's Steel Rapier & Dagger

StageFighter 1Fighter 2Fighter 1 resultFighter 2 result
Pools Olga Slovareva Daria Aleshina WIN LOSS
Semifinal Olga Slovareva Natalia Balybina WIN LOSS
Pools Olga Slovareva Kira Amzarakova WIN LOSS
Pools Daria Aleshina Kira Amzarakova WIN LOSS
Pools Anastasia Matiushina Olga Vinogradova WIN LOSS
Pools Olga Slovareva Olga Vinogradova WIN LOSS
Pools Daria Aleshina Olga Vinogradova WIN LOSS
Pools Daria Iliinykh Evgeniya Drozdova WIN LOSS
Pools Anastasia Matiushina Olga Slovareva LOSS WIN
Pools Anastasia Matiushina Daria Aleshina WIN LOSS
Pools Daria Iliinykh Ekaterina Leskovec WIN LOSS
Pools Kira Amzarakova Olga Vinogradova WIN LOSS
Pools Daria Iliinykh Iuliia Pichugina LOSS WIN
Pools Anastasia Matiushina Kira Amzarakova DRAW DRAW
Pools Ekaterina Leskovec Evgeniya Drozdova LOSS WIN
Pools Natalia Balybina Evgeniya Drozdova WIN LOSS
Semifinal Anastasia Matiushina Iuliia Pichugina LOSS WIN
Pools Daria Iliinykh Natalia Balybina LOSS WIN
Pools Iuliia Pichugina Evgeniya Drozdova WIN LOSS
Pools Natalia Balybina Ekaterina Leskovec WIN LOSS
Pools Iuliia Pichugina Ekaterina Leskovec WIN LOSS
Third place Anastasia Matiushina Natalia Balybina LOSS WIN
Final Olga Slovareva Iuliia Pichugina WIN LOSS
Pools Iuliia Pichugina Natalia Balybina WIN LOSS