Igor Kois

Club
Manu Forti
Nationality

Record

DivisionTotalWinLossDrawOther
Mixed Steel Arming Sword & Buckler 46 19 27 0 0
Mixed Steel Rapier & Dagger 25 10 15 0 0
Mixed Steel Longsword 11 4 7 0 0
Men's Steel Longsword 22 6 16 0 0
Sum 104 39 65 0 0

Ratings

Category Rank (current) Weighted Rating (current) Rank (best) Weighted Rating (best)
Longsword (Mixed & Men's, Steel) 2181 1121.8 1037 (February 2022) 1123.1 (April 2024)
Rapier and Dagger (Mixed & Men's, Steel) 199 1318.9 198 (April 2024) 1320.1 (April 2024)
Sword and Buckler (Mixed, Steel) 364 1248.2 131 (March 2022) 1272.2 (May 2023)

Full rating histories

The fighter has been on an island, I.E. has no direct link to most fighters, in 5 out of 47 months

Match results

Longsword (Mixed & Men's, Steel)

DivisionEventStageOpponentOutcomeWin chance
Mixed Steel Longsword Vorschlag-RARE II 2024 (April 2024) Elimination Bracket Lőrinc Opiczer LOSS 24%
Mixed Steel Longsword Vorschlag-RARE II 2024 (April 2024) Pool Set 1 Bence Gelencsér LOSS 11%
Mixed Steel Longsword Vorschlag-RARE II 2024 (April 2024) Pool Set 1 Balázs Kalmár WIN 43%
Mixed Steel Longsword Vorschlag-RARE II 2024 (April 2024) Pool Set 1 Réka Daniella Magàt WIN 56%
Mixed Steel Longsword Vorschlag-RARE II 2024 (April 2024) Pool Set 1 Tamás Belső WIN 40%
Mixed Steel Longsword Vorschlag-RARE II 2024 (April 2024) Pool Set 1 Richard Bagdi LOSS 42%
Mixed Steel Longsword Žilinský Kumšt VII (March 2024) Group 8 Lubomir Pečiva LOSS 11%
Mixed Steel Longsword Žilinský Kumšt VII (March 2024) Group 8 Michal Dobrota WIN 41%
Mixed Steel Longsword Žilinský Kumšt VII (March 2024) Group 8 Kornél Antal Szücs LOSS 20%
Mixed Steel Longsword Žilinský Kumšt VII (March 2024) Group 8 Peter Neslušan LOSS 59%
Mixed Steel Longsword Žilinský Kumšt VII (March 2024) Group 8 Ondrej Komora LOSS 29%
Men's Steel Longsword Tyrnhaw 2023 (October 2023) Best 64 Radovan Geist LOSS 26%
Men's Steel Longsword Tyrnhaw 2023 (October 2023) Group 8 Melville Monate LOSS 16%
Men's Steel Longsword Tyrnhaw 2023 (October 2023) Group 8 Bence Simon WIN 28%
Men's Steel Longsword Tyrnhaw 2023 (October 2023) Group 8 Peter Neslušan WIN 47%
Men's Steel Longsword Tyrnhaw 2023 (October 2023) Group 8 Josef Nizner LOSS 17%
Men's Steel Longsword Tyrnhaw 2023 (October 2023) Group 8 Marko Štuhec WIN 49%
Men's Steel Longsword Žilinský Kumšt VI (March 2023) Group 11 Viktor Janeček LOSS 10%
Men's Steel Longsword Žilinský Kumšt VI (March 2023) Group 11 Juraj Orolín WIN 38%
Men's Steel Longsword Žilinský Kumšt VI (March 2023) Group 11 Peter Kmec LOSS 23%
Men's Steel Longsword Žilinský Kumšt VI (March 2023) Group 11 Tomáš Kretek WIN 51%
Men's Steel Longsword Žilinský Kumšt VI (March 2023) Group 11 David Javůrek LOSS 40%
Men's Steel Longsword Žilinský Kumšt V (March 2022) Group 6 Tomáš Kedro LOSS 25%
Men's Steel Longsword Žilinský Kumšt V (March 2022) Group 6 Tomáš Laštovička LOSS 47%
Men's Steel Longsword Žilinský Kumšt V (March 2022) Group 6 Mateusz Malarski LOSS 42%
Men's Steel Longsword Žilinský Kumšt V (March 2022) Group 6 Miroslav Medvid LOSS 26%
Men's Steel Longsword Žilinský Kumšt V (March 2022) Group 6 David Piši LOSS 43%
Men's Steel Longsword Žilinský Kumšt V (March 2022) Group 6 Viktor Janeček LOSS 35%
Men's Steel Longsword Žilinský Kumšt IV. (July 2021) Group 6 Bence Benedek LOSS 46%
Men's Steel Longsword Žilinský Kumšt IV. (July 2021) Group 6 Adrien Vives LOSS 50%
Men's Steel Longsword Žilinský Kumšt IV. (July 2021) Group 6 Jan Žegklitz LOSS 50%
Men's Steel Longsword Žilinský Kumšt IV. (July 2021) Group 6 Matúš Koronthály WIN 54%
Men's Steel Longsword Žilinský Kumšt IV. (July 2021) Group 6 Tamás Pál Kelemen LOSS 50%

Rapier and Dagger (Mixed & Men's, Steel)

DivisionEventStageOpponentOutcomeWin chance
Mixed Steel Rapier & Dagger Bratislava En Garde! 2024 (April 2024) Best 32 Leoš Malec LOSS 42%
Mixed Steel Rapier & Dagger Bratislava En Garde! 2024 (April 2024) Group 2 Leoš Malec WIN 42%
Mixed Steel Rapier & Dagger Bratislava En Garde! 2024 (April 2024) Group 2 Volodymyr Kontar WIN 56%
Mixed Steel Rapier & Dagger Bratislava En Garde! 2024 (April 2024) Group 2 Matej Andrejkovic LOSS 50%
Mixed Steel Rapier & Dagger Bratislava En Garde! 2024 (April 2024) Group 2 Aleksander Dynarek LOSS 10%
Mixed Steel Rapier & Dagger Bratislava En Garde! 2024 (April 2024) Group 2 Kamil Kazelle LOSS 34%
Mixed Steel Rapier & Dagger Bratislava En Garde! 2024 (April 2024) Group 2 Alena Rybanská WIN 71%
Mixed Steel Rapier & Dagger Rotyčí Spár 2024 (February 2024) Best 16 Matěj Veselý WIN 52%
Mixed Steel Rapier & Dagger Rotyčí Spár 2024 (February 2024) Bronze Final Zdeněk Brýdl LOSS 20%
Mixed Steel Rapier & Dagger Rotyčí Spár 2024 (February 2024) Pool 3 Petr Černý WIN 52%
Mixed Steel Rapier & Dagger Rotyčí Spár 2024 (February 2024) Pool 3 Matěj Veselý LOSS 52%
Mixed Steel Rapier & Dagger Rotyčí Spár 2024 (February 2024) Pool 3 Jozef Faragula WIN 33%
Mixed Steel Rapier & Dagger Rotyčí Spár 2024 (February 2024) Pool 3 Gabriel Suchy LOSS 42%
Mixed Steel Rapier & Dagger Rotyčí Spár 2024 (February 2024) Pool 3 Václav Pekárek LOSS 69%
Mixed Steel Rapier & Dagger Rotyčí Spár 2024 (February 2024) Pool 3 Petr Erlebach LOSS 77%
Mixed Steel Rapier & Dagger Rotyčí Spár 2024 (February 2024) Quarter Final Petr Paščenko WIN 41%
Mixed Steel Rapier & Dagger Rotyčí Spár 2024 (February 2024) Semi Final Gabriel Suchy LOSS 42%
Mixed Steel Rapier & Dagger Tyrnhaw 2023 (October 2023) Best 16 Radovan Geist WIN 44%
Mixed Steel Rapier & Dagger Tyrnhaw 2023 (October 2023) Group 1 Martin Belcredi Vlček LOSS 35%
Mixed Steel Rapier & Dagger Tyrnhaw 2023 (October 2023) Group 1 Bystrík Holeček WIN 43%
Mixed Steel Rapier & Dagger Tyrnhaw 2023 (October 2023) Group 1 Radovan Geist LOSS 44%
Mixed Steel Rapier & Dagger Tyrnhaw 2023 (October 2023) Group 1 Marián Országh LOSS 49%
Mixed Steel Rapier & Dagger Tyrnhaw 2023 (October 2023) Group 1 Marcin Kozieł WIN 57%
Mixed Steel Rapier & Dagger Tyrnhaw 2023 (October 2023) Group 1 Leoš Malec LOSS 45%
Mixed Steel Rapier & Dagger Tyrnhaw 2023 (October 2023) Quarter-Finals Martin Belcredi Vlček LOSS 35%

Sword and Buckler (Mixed, Steel)

DivisionEventStageOpponentOutcomeWin chance
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Bratislava En Garde! 2024 (April 2024) Best 16 Roman Vítek LOSS 8%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Bratislava En Garde! 2024 (April 2024) Group 3 Martin Kantor LOSS 38%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Bratislava En Garde! 2024 (April 2024) Group 3 Rudolf Goga LOSS 43%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Bratislava En Garde! 2024 (April 2024) Group 3 Aleksandra Wacławik LOSS 65%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Bratislava En Garde! 2024 (April 2024) Group 3 Roman Vítek LOSS 8%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Bratislava En Garde! 2024 (April 2024) Group 3 Ondrej Šauša WIN 31%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Bratislava En Garde! 2024 (April 2024) Group 3 Marek Petráš WIN 63%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt VII (March 2024) Best 32 Petr Paščenko LOSS 37%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt VII (March 2024) Group 4 Matej Porazík WIN 48%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt VII (March 2024) Group 4 Ondrej Šauša LOSS 36%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt VII (March 2024) Group 4 Ernest Irha WIN 61%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt VII (March 2024) Group 4 Piotr Janeczek LOSS 21%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt VII (March 2024) Group 4 Jan Zubalík LOSS 63%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Bratislava En Garde! 2023 (May 2023) Consolation Final Matej Gerlachovský LOSS 70%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Bratislava En Garde! 2023 (May 2023) Group 2 Matúš Koronthály WIN 48%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Bratislava En Garde! 2023 (May 2023) Group 2 Peter Buzáš WIN 52%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Bratislava En Garde! 2023 (May 2023) Group 2 Matej Gerlachovský LOSS 70%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Bratislava En Garde! 2023 (May 2023) Group 2 Roman Vítek LOSS 14%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Bratislava En Garde! 2023 (May 2023) Quarter-Finals Radovan Geist WIN 37%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Bratislava En Garde! 2023 (May 2023) Semi-Finals Evgeniy Volodkov LOSS 10%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt VI (March 2023) Best 32 Alexander Farkas LOSS 36%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt VI (March 2023) Group 3 Alexander Farkas LOSS 36%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt VI (March 2023) Group 3 Jan Zubalík WIN 41%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt VI (March 2023) Group 3 Lubomir Pečiva LOSS 10%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt VI (March 2023) Group 3 Pavel Dostál WIN 63%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt V (March 2022) Best 16 Radovan Geist LOSS 49%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt V (March 2022) Group 4 Arkadiusz Greń LOSS 47%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt V (March 2022) Group 4 Viktor Kliment WIN 55%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt V (March 2022) Group 4 Bence Gombás WIN 47%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt V (March 2022) Group 4 Mateusz Malarski WIN 47%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt V (March 2022) Group 4 Sławomir Hałat WIN 47%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt V (March 2022) Group 4 Jan Zubalík LOSS 68%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt IV. (July 2021) Best 16 Marcin Kumięga WIN 42%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt IV. (July 2021) Group 3 Jan Zubalík WIN 46%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt IV. (July 2021) Group 3 Marcin Kumięga WIN 42%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt IV. (July 2021) Group 3 Adrien Vives LOSS 46%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt IV. (July 2021) Group 3 Jan Žegklitz LOSS 40%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt IV. (July 2021) Group 3 Jiří Čarek LOSS 46%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt IV. (July 2021) Quarter-Finals Szymon Ożóg LOSS 32%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt III (July 2020) Best 16 Viktor Kliment WIN 62%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt III (July 2020) Group 3 Ondrej Šauša LOSS 41%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt III (July 2020) Group 3 Jan Žegklitz LOSS 50%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt III (July 2020) Group 3 Stefan Valyi LOSS 54%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt III (July 2020) Group 3 Viktor Kliment WIN 62%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt III (July 2020) Group 3 Veronika Jandušíková WIN 50%
Mixed Steel Arming Sword & Buckler Žilinský Kumšt III (July 2020) Quarter-Finals Ondrej Šauša LOSS 41%